Hajdú-Bihari Napló, 1981. június (38. évfolyam, 127-151. szám)

1981-06-23 / 145. szám

LABDARÚGÓ NB II Negyedik a DUSE, kilencedik a Kinizsi SEREGHIUTIKÉN­ BÚCSÚZOTT A H. BOCSKAI Szokásához híven nagy tavaszi hajrába kezdett a D. Universitas, s ennek eredmé­nyeként az előkelő negyedik helyen zárta a bajnokságot a DUSE NB 11-es labdarúgó­­csapata. A másik debreceni klub, a D. Kini­zsi viszontagságos szereplés után végül a ki­lencedik helyen kötött ki. A Hajdúböször­ményi Bocskai negatív rekorddal büszkél­kedhet: az NB 11 hatvan együttese közül a legkevesebb győzelmet aratta, a legkevesebb pontot gyűjtötte, s egy esztendei vendégjá­ték után sereghajtóként búcsúzott a me­zőnytől. Még egy hajdú-bihari vonatkozású összehasonlítás: a három csoport csapatai közül csupán a bajnokságot nyert SZEOL AK kapott kevesebb gólt (30), mint a biztonsá­gosan védekező D. Universitas (31). D. Kinizsi-Asztalos SE 5-0 (1-0) Debrecen, Vágóhíd utcai sporttelep, 800 néző, vezette Bodó. D. Kinizsi, Varga (Ha­vasi, a 82. percben) — Kele­men, Takács, Tóth I. — Tő­­zsér, Szabó, Tóth E., Ma­gyar — Tóth F. (Orenstein, a 76. percben), Bodonyi, Vajda. — Honvéd Asztalos János SE: Ambrus — Fodor, Szé­ki, Bencsik, Neumann — Petykó, Bozsik, Bezzegh, Orosz (Berecz, a szünetben) — Fister, Hirka (Magyar, a 30. percben). Kezdés után mindkét olda­lon egy-egy szöglet követke­zett, s változatos mezőnyjá­ték folyt a pályán. A 14. percben Tóth E. csavart lö­vését Ambrus bravúrral há­rította szögletre, két perc múlva Bodonyi beadását Vaj­da rosszul találta el az ötö­­sön, pedig senki nem volt körülötte. A 34. percben Tő­­zsér Szabónak, ő Magyarnak továbbított, aki jobbról be­adott, és Bodonyi az ötösről a jobb alsó sarokba rúgta a labdát. 1—0. A lest reklamá­ló Bozsik sárgalapos figyel­meztetést kapott. A 37.­­ perc­ben Szabó 17 méterről fölé lőtt. Fordulás után Szabó há­rom-négy védőt­ is átjátszott, de lövését Ambrus védte. Az 58. percben Tóth F. jobbról beívelte a labdát, amely át­szállt a kimozduló kapuson, és a jobb felső sarokban kö­tött ki. 2—0. A 64. percben Bozsik közeli fejese az egyik védőről a keresztlécre, onnan a mezőnybe pattant. A 68. percben Tóth E. balról, az alapvonal közeléből a kapu elé ívelte a labdát, melyet Bodonyi az ötösről fejjel a hálóba továbbított. 3—0. A 70. percben Tóth E. 12 mé­terről a külső hálóba talált, ugyanez történt a másik ol­dalon Bozsik lövésénél. A 79. percben egy szabadrúgást Tóth E. átemelt a sorfalon és a szemfüles Orenstein közel­ről a jobb felső sarokba lőt­te a labdát. 4—0. A 84. perc­ben Neumann beadásából Berecz hat méterről a kapu fölé fejelt A 85. percben Bo­donyi a baloldalon vitte a labdát, lyukra tette Orenste­int, aki a kimozduló Ambrus mellett tíz méterről laposan a hálóba lőtt. 5—0. Jó ideig szoros küzdelmet ví­vott a két csapat. Egyik sem volt veszélyeztetve a kieséstől, ezért nyílt sisakkal játszottak, így vál­tozatos volt a játék. A színvonal ellen sem lehetett kifogás, hi­szen a legtöbbször jó keresztlab­dák, a széleken vezetett gyors támadások eredményeként hely­zetek is adódtak — jó ideig mindkét oldalon. A későbbiek­ben a Kinizsinek „kijött a lé­pés”, és nagy különbséggel is biztosan győzte le a lelkesen küzdő vendégcsapatot. Nemcsak győzelemmel, hanem jó játékkal is búcsúzott szurkolóitól az élel­mezésiek labdarúgó-csapata. A Kinizsiből Varga és Havasi is jól hárított néhány veszélyes helyzetben. A védelemből Takács volt a legbiztosabb pont, de Tóth I. és Kelemen is megfelelt. A kö­zéppályás sor volt a legjobb csa­patrész, nemcsak a védekezés­ből, hanem a támadások építésé­ből is kivették részüket. Szabó, Tőzsér és a nagy kedvvel játszó Tóth E. kiemelkedően játszott. Elől Bodonyi mozgékony volt, Tóth F. is és Orenstein is jól megmozgatta az ellenfél védelmét. A vendégcsapatból elsősorban Bozsik (6) játéka tetszett, rajta kívül Széki (3) és Bencsik (8) já­téka emelkedett az átlag fölé. Fü­lep Kornél DVSE-Papp SE 1-0 (0-0) Miskolc-Hejőcsaba, 300 né­ző, vezette Urbán. D. Univer­sitas: Mező — Szabolcsi, Ki­rály, Mohácsi, Pistár — Fid­ler (Lutherán, 71. perc), Ma­gyar, Lakatos, Kincses — Balla, Varga. — Honvéd Papp SE: Gulyás — Dálnoki (Maxin ,71. perc), Földházi, Bukovics, Babcsány — Ka­pus, Andirko, Pörögi — Mun­kácsi (Tóth Z., 65. perc), Bir­­kás, Farkas. Két ígéretes DVSE-táma­­dás után a 8. percben Andir­ko fejesét követően csak a szerencse mentette meg a debrecenieket a góltól: a lab­da a felső kapufáról vágó­dott le, s a védők a kapu tor­kából rúgták ki a mezőnybe. A túlsó oldalon Lakatos sza­badrúgását követően Bálla fe­jesét ujjheggyel tolta szög­letre Gulyás. A 21. percben Pörögi veszélyesen csavaro­dó szögletéről, két perccel később Bukovics élesen kö­zépre lőtt labdájáról marad­tak le egyaránt­ a védők és a csatárok. A 34. percben Bálla fejese, nem sokkal ezután a túlsó oldalon Bukovics ak­ciója jelentett gondot a kapu­soknak — előbb Gulyás há­rított, a DVSE oldalán pedig a jókor érkező Lakatos vág­ta szögletre a gólba tartó lab­dát. A 43. percben Varga in­dításával Kincses törhetett­ kapura, de Gulyás és Föld­házi együttes erővel szerelni tudott. Szünet után sokáig a két 16-os között pattogott a lab­da, a kapuk ritkán ,kerültek veszélybe. Lakatos, majd Pistár veszélyeztetett távoli lövésekkel, majd a 78. perc­ben Kincsed 16 méterről kül­dött bombáját öklözte a me­zőnybe Gulyás. A cserék fel­élénkítették a katonacsapatot, s az utolsó percekben nagy nyomás nehezedett Mező ka­pujára: Maxin, majd Pörögi és Tóth Z. veszélyeztetett. Mindenki a vendégek térfe­lén tömörült, amikor a 90. percben megszületett a mér­kőzés egyetlen gólja: Szabol­csi csípett el egy rossz át­adást, szöktette a felezővo­nalnál álló Ballát, aki gyor­saságát kamatoztatva egye­dül tört kapura, védőjét fa­képnél hagyta, majd a ki­mozduló Gulyás mellett 12 méterről a hálóba lőtt. 1—0. Az első perctől kezdve nagy győzniakarással küzdött a DVSE, a debreceniek ezen a mérkőzésen lelkesedésből jelesre vizsgáztak, az egész csapat fogcsikorgatva küz­dött minden labdáért. Az Univer­sitas ezen a mérkőzésen jobb volt a szintén fiatal játékosokból ál­ló honvédcsapatnál, akiket ezúttal a szerencse sem támogatott. A közepes színvonalú, de nagy küz­delmet hozó találkozón a DVSE védelméből Király és­ Mohácsi, a középpályások közül Kincses volt a legjobb, míg a két előretolt csatár akcióiból ezúttal Bálla dol­gozott ki veszélyesebb helyzete­ket. A hazai csapatból Bukovics, Andirko és Farkas dicsérhető. Mészáros István Karcag-H. Bocskai 2-0 (1-0) Karcag, 800 néző, vezette Dömény. Karcag: Kocsis — Mándi (Halász, 88. perc), Sándor, Tüdős, Varga — Orosz (Hernádi II., 77. perc), Hernádi I., Szabó II. — Tas­­si, Herbály, Petró. — Hajdú­böszörményi Bocskai: Lovas — Nagy, Lipők, Derzsényi (Molnár, 46. perc, Mándi, 58. perc), Muzsnai — Burai, Her­­czeg, Sütő — Papp, Vaszilko, Bezzegh. Hamar vezetést szereztek a hazaiak a tét nélküli kiesési rangadón. A 12. percben egy jobboldali támadás végén Petrót Derzsényi a büntető­­területen belül buktatta, a k­­est Tassi értékesítette. 1—0. Nem sokkal később Lovas spárgázta ki a gólvonalról Hernádi I. bombáját. A túl­oldalon Lipők szabadrúgása és Vaszilko gólveszélyes egyé­ni akciója jelentett eseményt. A hazaiak kerültek mezőny­fölénybe, a sok karcagi szög­letrúgás is jelezte ezt. A 30. percben Tassi lövését a ka­pufa mentette, majd ismét a karcagi jobbszélső került helyzetbe, de hibázott. A 44. percben Bezzegh szép beadá­sát Vaszilko fejelte kapura, Kocsis szögletre mentett. Szünet után folytatódott a hazaiak nyomása, melyet csak néha-néha szakított meg egy-egy böszörményi el­lenakció. Az 55. percben Bezzegh 18 méterről küldött szabadrúgását Kocsis bravú­rosan vágta a mezőnybe. A 64. percben ismét parázs je­leneteket játszottak le Lovas kapuja előtt, a böszörményi kapus egy percen belül két­szer is látványosan hárított A 69. percben Papp kecseg­tető helyzetben egyenlítési al­kalmat szalasztott el, amikor közelről a kapu mellé gurí­totta a labdát. Az utolsó ne­gyedórára élénkült a lagyma­taggá váló játék. A 76. perc­ben Hernádi I. erős lövését Lovas még bravúrral védte, de nem sokkal később Petró bombájával szemben már te­hetetlen volt: a 16 méterről küldött lövés nyomán a lab­da a Bocskai kapusának ke­zét is érintve került a jobb felső sarokba. 2—0. A hátra­levő időszakban a Bocskai mindent egy lapra tett fel, igyekezett szépíteni, de Sütő ordító gólhelyzetben hibázott, s a további lehetőségeket is elpuskázták a böszörményi támadók. A keleti csoport két újonca bú­csújátékon lépett pályára, az összecsapás jó iramú, érdekes és sokszor izgalmas kilencven per­cet hozott. A hazaiak presztízs­­mérkőzésnek tekintették ezt a találkozót, sikerült is visszavág­niuk a decemberi kétgólos vere­ségért. A Karcag megérdemelten győzött, a Bocskai — ki tudja há­nyadszor ebben az évben — most sem tudta kihasználni adódó gól­szerzési lehetőségeit. A hazaiak közül egyénileg Kocsis, Varga, Tassi, Petró és Hernádi is di­csérhető, a böszörményiek leg­jobbja Lovas volt, mellette Nagy, Lipők, Sütő és Bezzegh igyekeze­te érdemel említést. Rácz Zsigmond További eredmények: Szol­nok—Lehel 1—2 (1—1), Eger —Kazincbarcika 0—1 (0—0), Nagybátony—Honvéd Szabó SE 1—5 (1—3), Borsodi Volán —Gyöngyös 2—1 (0—1), Gyu­la—Miskolc 4—0 (1—0), Hód­mezővásárhely—Salgótar­ján 2—1 (2—1), Szarvas— Ózd 2—2 (1—1). A keleti csoportból az óz­di Kohász, a középcsoportból a Szegedi EOL AK, a nyuga­tiból a Szombathelyi Haladás VSE került az NB I-től bú­csúzó Kaposvár, Dunaújvá­ros és MTK-VM helyére. Az NB II kiesői: Nagybá­tony, Borsodi Volán, Karcag, Hajdúböszörmény, DÉLÉP (Szeged), Bp. Spartacus, Du­naújvárosi Építők, Orosz­lány, Sellye, Rákóczi SE, Fűzfő és Pét. a csoport végeredménye 1. Ózd 38 21 10 7 51—34 52 2. Gyula 38 18 13 7 59—36 49 3. HMSE 38 16 13 9 59—41 45 4. DVSE 38 17 10 11 48—31 44 5. STC 38 17 10 11 53—39 44 6. Szabó SE 38 15 12 11 50—35 42 7. Papp SE 38 14 14 10 59—49 42 8. Gyöngyös 38 15­­ 12 42—37 41 9. D. Kinizsi 38 14 12 12 56—50 40 10. K.­barcika 38 14 12 12 50—49 40 11. Miskolc 38 15 10 13 66—67 40 12. Eger 38 14 12 12 45—46 40 13. Szolnok 38 12 14 12 56—55 38 14. Asztalos 38 14 9 15 48—50 37 15. Lehel 38 11 12 15 42—51 34 16. Szarvas 38 12 9 17 42—45 33 17 18 19 17. Nagybát. 38 11 8 19 54—68 30 18. Borsodi V. 38 9 11 18 45—70 29 19. Karcag 38 8 7 23 37—78 23 20­ H. Bocskai 38 4 9 25 32—73 17 ATLÉTIKA Debreceniek a Válogatott versenyek soro­zatát rendezik az atléták számára. A magyar ifjúsági korosztály a közelmúltban Poznanban Lengyelország és Románia, az elmúlt hét vé­gén Budapesten Csehszlová­kia és az NDK legjobbjaival mérte össze erejét. Váloga­tottunkban több debreceni atléta is helyet kapott — a DMVSC és a DUSE fiataljai derekasan képviselték a cí­meres mezt. Eredményeik: Poznan. Férfiak. 400 m: 2. Csapó 48.24, ... 5. Buzási (DUSE) 48.80. — 1500 m: 2. K. Szabó 3:58.57. — 3000 m: 1. K. Szabó 8:07.11. — 400 m gát: 6. Buzási 55.58. — Ma­gas: 6. Várhelyi (DUSE) 200. — Nők. 400 m gát: 5. Cseke 63.34. — Távol: 5. Takács A. 568. A 4X400 m-en harma­dik helyezett magyar fiú vál­tónak tagja volt Radácsi, Bu­zási és Csapó (3:18.24), a 4X100 m-es leány váltó be­futó embere Cseke volt. Budapest. Férfiak. 400 m: 3. Buzási 49.40,... 5. Radácsi (DVSE) 50.69. A 4X400 m-en válogatottban ezüstérmet nyert magyar váltó első két embere Buzási és Radácsi volt (3:19.47). — Nők. Távol: 6. Takács A. 543. — A 4X100 m-en második helyezett magyar váltóban szerepelt Fekete is. (Az egyesület megjelölése nélküli sportolók valamennyien a DMVSC versenyzői.) Hétfőn délután elutazott Prágába a magyar férfi és női atlétaválogatott a kedd­­szerdai Csehszlovákia elleni viadalra. A magyar csapatok nem sokat változtak az el­múlt szeptemberi idényzáró óta, csaknem minden akkori­­ győztes felsorakozik Prágá­ban is (a férfiaknál Nagy, Paróczai, Szalma, Bakosi és Tamás, a nőknél pedig Orosz, Váczi, Mátay, Vanyek és Ja­­nák). A debreceniek közül Babály László (100, 200 és 4X100 m), K. Szabó Gábor (5000 m), Bodó Béla (110 m gátfutás) indulása biztos, klubtársuk, az ugyancsak DMVSC-s Lázár Magdolna rajtja kétséges (1500 m). Osztályozó A járási labdarúgó-bajno­kok osztályozóján vasárnap rangadót játszottak Polgáron, ahol a hazai együttes szerez­te meg a két pontot. A Polgár pontveszteség nélkül vezet, a továbbjutást jelentő második helyen a Hajdúszovát áll, a Komádi még nem szerzett pontot. Polgár—Hajdúszovát 2—1 (1—0). Polgár, 800 néző, ve­zette Veres. Polgár: Kormos — Molnár, Orosz, Makó, Tar­­di, László (Veres), Csanán, Kiss J., Tamás, Silye, Petró. — Hajdúszovát: Kardos — Nagy D. (Tömöri), Nagy Gy., Sipos, Szabó, Zsimameczky, Rózán, Vass, Nagy Zs., Nagy B., Hajdú. Hatalmas közön­ség (sok szováti szurkoló) te­kintette meg a küzdelmes mérkőzést Ahogy fáradtak a csapatok, úgy jelentkeztek egyre sűrűbben a durvaságok. A helyzetek alapján a Polgár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna. Gólok: Pet­ró 2, illetve Vass. Kiállítva: Zsimameczky, illetve Tardi. LABDARÚGÁS Megyei serdülő bajnokság I A csoport Több magyar labdarúgó tervezi külföldön folytatni pályafutását: Mucha (FTC), Martos (Volán), Tóth A. (Új­pest), Kocsis és Kozma (Bp. Honvéd), valamint Pintér (Bp. Honvéd) kapott tárgya­lási engedélyt, ez utóbbi já­tékos azonban sérülése miatt kénytelen befejezni sportpá­lyafutását. Megyei ifjúsági bajnokság 1. H. Vasas 34 26 7 1 150— 17 59 2. P.-ladány 34 23 8 3 113— 18 54 3. B.-újváros 34 24 6 4 121— 30 54 4. Szoboszló 34 24 4 6 119— 31 52 5. Derecske 34 22 5 7 103— 32 49 6. H.-nánás 34 20 1 13 79— 45 41 7. Létavértes 34 17 7 10 85- 60 41 8. S.-udvari 34 17 3 14 84— 77 37 9. D. Volán 34 14 8 12 74— 43 36­­ 10. BUSE 34 16 1 17 60— 47 33 11. Dorog 34 13 3 16 78— 95 29 12. Báránd 34 12 4 18 42— 81 28 13. Nyíradony 34 12 3 19 36— 64 27 14. Nádudvar 34 9 4 21 56— 96 22 15. K.-apáti 34 10 1 23 49- 96 21 16. S.­marg. 34 6 3 25 42—124 15 17. Nagyrábé 34 4 1 29 27—136 9 18. Csökmő 34 2 1 31 18—244 5 1. H. Vasas 18 17 0 1 87—11 34 2. Újváros 18 13 2 3 81—12 28 3. DMVSC I. 18 12 2 4 83—18 26 4. BVSE 18 9 2 7 33—30 20 5. Szoboszló 18 10 0 8 46—46 20 6. Böszörmény 18 7 2 9 31—50 16 7. D. Kinizsi 18 7 1 10 28—50 15 8. PMÁV 18 4 0 14 36—76 8 9. Nádudvar 18 2 4 12 12—63 8 10. DMVSC I. 18 2 1 15 9—90 5 1/B csoport 1. D. Kinizsi 18 14 2 2 71—16 30 2. Böszörmény 18 12 3 3 49—21 27 3. Újváros 18 8 5 5 31—22 21 4. H. Vasas 18 8 4 6 40—34 20 5. DVSE 18 7 4 7 41—24 18 6. Szoboszló 18 6 4 8 36—43 16 7. PMÁV 18 7 2 9 37—53 16 8. BVSE 18 4 4 10 37—59 12 9. Nádudvar 18 4 2 12 31—66 10 10. DMVSC II. 18 3 4 11 19—54 10 n. csoport 1. D. Volán 22 19 2 1 138— 17 40 2. Létavértes 22 19 1 2 181— 16 39 3. Derecske 22 16 1 5 114— 33 33­ 4. H.-nánás 22 14 1 7 101— 31 29 5. S.-udvari 22 13 1 8 66— 47 27 6. Báránd 22 8 3 11 62— 57 19 7. Ny.-adony 22 7 3 12 49— 49 17 8. H.-dörög 22 7 2 13 48— 94 16 9. Csökmő 22 7 1 14 36—119 15 10. K.-apáti 22 5 2 15 57—113 12 11. Nagyrábé 22 6 0 16 26—153 12 12. V.­marg. 22 2 1 19 12—131 5 Lovassiker Ausztriában NAGY CSABA BRONZÉRMES Az elmúlt napokban nem­zetközi militaryversenyt ren­deztek Ausztriában. Ezen a magyar válogatott is indult és idei első nemzetközi sze­replése jól sikerült. Többen végeztek pontot érő helye­ként A versenynek egy debrece­ni résztvevője is volt Nagy Csaba, a Debreceni Állami Gazdaság lovasának szemé­lyében. A debreceni verseny­ző az egy hónappal ezelőtt Rádiházán megrendezett mi­litary országos bajnokság el­ső fordulójában hívta fel ma­gára a figyelmet, s jó szerep­lésével érdemelte ki a válo­gatottba való meghívást. A debreceni sportoló nem okozott csalódást Ausztriában sem. A nemzetközi könnyű­osztályú számban a díjlovag­lásból, a tereplovaglásból és a díjugratásból álló összetett versenyben a harmadik he­lyet szerezte meg Casanova nevű lovával. A4 Vasasé a kupa Kipipálhatjuk: megvolt a labdarúgó Magyar Népköz­­társasági Kupa idei döntője. Igaz, erre nem sokáig fo­gunk emlékezni. Négy olyan csapat jutott a fináléba, melyeknek egyet­len mérkőzést kellett ahhoz nyerniök, hogy elődöntőt játszhassanak a „legrangosabb magyar kupában’’. Nincs olyan ország Európában, ahol 270 percnyi já­tékkal (játékkal?) kupát lehetne nyerni. Pedig most ennyi is elegendő volt. A szombat-vasárnapi gyorsme­netet alig-alig bíró „legjobbjaink" lagymatag iramú mérkőzésen döntötték el a trófea sorsát. A szombati elődöntő győztesei vasárnap este csak két pihenés kö­zött vállalkoztak egy-egy lassú futásra. A 22 fáradt le­­gény közül Szántó bírta a legjobban: nem engedte, hogy a Vasas-csatárok labdához nyúljanak. A diósgyőri támadók meg nem is akartak. Inkább csak szervezetten játszva azt biztosították, hogy nehogy történjen valami. Majdnem végig sikerült kivéve a 72. percet, amikor Izsó bebotorkált a 16-oson belülre és bevágta azt az egyetlen gólocskát, melynek nyomán a Vasas nevét vés­hetik fel a Magyar Népköztársasági Kupa díszes serle­gére. D. A. SOROKBAN A francia Thierry Vigne­­ron 580 cm-re javította a rúdugrás világcsúcsát. Az amerikai Carl Lewis egyre közelít Bob Beamon meg­dönthetetlennek vélt férfi tá­volugró világrekordjához: a 20 esztendős houstoni egye­temista már 873 cm-nél tart. Mégsem Nyilasi lett az aranycipős! A bolgár Szlav­­kov (Plovdiv) az utolsó baj­noki találkozón négy gólt rúgott, s ezzel 31 lett talála­tainak száma, így ő veheti át a France Footbal által fel­ajánlott első díjat. Nyilasi a második, Rummenigge a harmadik. A tornászok országos csa­patbajnokságán a férfiaknál Donáth valamennyi szeren aranyérmet nyert, a nők me­zőnyében Egervári és Flan­­der két-két elsőséget szerzett. Itt ifjúsági világrekorddal nyerte a szakítást Hlavati András, a Bp. Honvéd 100 kg-os versenyzője a fiatal súlyemelők világ- és Európa­­bajnokságán. A magyar sportoló összetettben bronz­érmes lett, akárcsak a 110 kg-ban Molnár Miklós. Az olasz labdarúgó B-ligá­­ban Milan, Genoa, Cesena sorrend alakult ki az élcso­portban, e három dobogós együttes jutott az I. osztály­ba. A kanadai Villeneuve nyerte a Forma–1. verseny­autók spanyolországi VB-fu­­tamnát. A pontverseny állása a hetedik viadal után: Reu­­temann (argentin) 37, Jones (ausztrál) 24, Piquet (brazil) 22, Villeneuve 21, Laffite (francia) 17, Petrese (olasz) 10 pont. A junior birkózók Buda­pesten rendezett nemzetközi viadalán a DMVSC sportolói közül az 52 kg-os Tóth Fe­renc aranyérmet, a 48 kg-ban versenyző Spitzmüller és a 82 kg-os súlycsoportban in­duló Tóth J. ezüstöt nyert. A kézilabda NB I-ben a debreceni játékosok közül Hoffmann és Süvöltős dr. (D. Dózsa), valamint Tóth R. (DMVSC) szerepelt a leg­többször a forduló legjobbjai között, mindhárman helyet kaptak a tavaszi idény válo­gatottjában. Temesvári Miklós pálya­­edzőjeként Fekete Ferenc és a közelmúltban Kuvaitban működött Göröcs János dol­gozik majd az Újpesti Dózsa labdarúgó-csapatánál. Ku­­­vaitban pedig két magyar edző tevékenykedik a nyár közeltétől: Kárpáti Béla és Teleki Gyula. A hét végén háromnapos verseny keretében Debrecen­ben, a nagyerdei uszodában rendezik meg a vidéki úszók országos bajnokságát. Tegnap este, színpompás ünnepség keretében a nyír­egyházi városi stadionban megnyitották a XVII. nyári úttörő-olimpia küzdelmeit. Wimbledonban megkezdő­dött a teniszsport legnagyobb versenye, az angol nemzetkö­zi bajnokság. A díszpálya nyitómérkőzését a védő (öt­szörös bajnok) svéd Borg játszotta az amerikai Ren­nett ellen. Taróczy Balázs lapzárta után mérkőzött, el­lenfele a svéd Järryd volt. Leütötte a játékvezetőt a norvég labdarúgó-válogatott kapusa, Roy Amundsen. A 111. osztályú Snögg Nitodden 30 esztendős kapuvédője ütéssel válaszolt a játékveze­tő kiállítást jelző piros lapjá­ra, majd „megtaposta" a föl­dön fekvő bírót, aki rövid időre eszméletét vesztette, majd agyrázkódással és bor­datöréssel kórházba szállítot­ták. Nem valószínű, hogy Amundsen kapus valaha is pályára lép még labdarúgó­ként ... A bajnokság után a görög labdarúgó kupában is az el­ső helyen végzett az Olym­­piakos Athen együttese, mi­után a döntőben 3:1 arány­ban győzött a PAOK Szalo­­niki ellen. HAJDÚ-BIHARI NAPLÓ — 1981. JÚNIUS 23. KM .