Háromszék, 1990. április (2. évfolyam, 84-105. szám)

1990-04-02 / 84. szám

Ifrj­a labdarúgás B-OSZTÁLY A XXII. FORDULÓ A 23. forduló: Nagybánya — Hala­dás, Déva — Gloria, Elektromaros — Eszterga, Vagon — Zilah, Szamos — UTA, Kolozsvár — Olimpia, Beszterce — Boksabánya, CFR — Dicsőszent­­márton, MSC — ASA­­ C-OSZTÁLY PONTOT SZERZETT BÁRÓT KELETI CSOPORT: Galac — Su­ceava 3—1, Bákó — Fălticeni 2—0, Câmpina — Mizil 0—1, Vaslui — Si­retul 1—0, Botoşani — Buzău 0—0, Piatra Neamţ — Râmnicu Sărat 0—0, Prahova — Slobozia 2—0, Iaşi — Brăi­la 0—0, Paşcani-i CFR—Focşani 1—0. Az élmezőny állása: A 23. forduló: Rm. Sărat — Boto­şani, Buzău — Vaslui, Siretul — Iaşi, Slobozia — Piatra Neamţ, Fălti­ceni — Galac, Suceava — Prahova, Mizil — Báku, Focşani — Cîmpina, Brăila — CFR. KÖZÉPCSOPORT: Caracal — Tîrgu Jiu 3—2, ICIM — Autóbusz 1—1, Mi­ja — IMASA 2—1, Drobeta — Mecha­nika 4—1, Rîmnicu Vîlcea — Craio­va 2—0, Gyulafehérvár — Traktor 3—0, Tîrgovişte — Sportul 1—0, Mo­tru­tán — Slatina 2—1, 0-2, Rapid­­- Gázmet A 23. forduló: Traktor — Rm. Vîl­cea, Craiova — Drobeta, Mechanika— Motru, Sportul — Gyulafehérvár, Autóbusz — Caracal, Tîrgu Jiu — Tîrgovişte, IMASA — ICIM,-- Gázme­tán — Mija, Slatina — Rapid. MIJA — IMASA 2—1 (2—0) Mija, kb. 600­­néző. Vezette — rész­­rehajlóan: Munteanu (Deva). MIJA: Zgimbău — Dîrvan (Ioniţă I.), Dobre, Neacşu, Manta, Năstase, Trandafir (Stoiciu), Toma, Ioniţă G., Pîrşe, Chir­cu­. IMASA: Szabó S. — Szabó L., A­­dorján (Nagy), Tóth, Dumitriu, I. Va­sile, Partin, Cső­sz, Dombi, Lovász, A­­vramescu (Mocanu). Góllövők: Toma (10. p), Prrsc (44. p), ill. Avramescu (47. p). Az idény legdurvább mérkőzését játszotta csapatunk. Hogy játékosaink megúszták különösebb sérülés nélkül, az igazán ügyességükön, elővigyázatos­ságukon múlott. A mijaiak vagy a labda vagy a baba elve alapján küz­döttek. A 10 .percben szabadrúgáshoz jut a hazai csapat. Toma ügyesen átemel a sorfal fölött, s a meglepődött védel­münk csak nézte, mint pattog hálóba a labda. 1—0. A félidő utolsó percei­ben (tulajdonképpen a hosszabbítás­ban) egy ellentámadás végén Pirse fe­jeli hálónkba a labdát. 2—0. Szünet után jól kezd az IMASA, s már a 47. percben szépít. Partin elszalad bal­szélen, mesterien kapu elé ível és A­­vramescu kapásból a kapu jobb olda­lába bombázza a labdát. 2—1. Ettől a perctől kezdve a bírói hármas nem kegyelmez. Még saját térfelünkön is lesz ítél ellenünk... Ilyen körülmények között bármennyire is igyekezett csa­patunk, nem tudott kibontakozni. Fel­fele ívelő formáját megtörte a játék­vezetők egyoldalú szigora. Kikaptunk ugyan, de a csapat minden egyes tag­ja dicséretet érdemel lelkes igyeke­zetéért. S hadd dicsérjük meg külön a kis Tóthot, aki ifjúsági létére fel­nőttként állta a harcot. Bátor, tehet­séges labdarúgó, szép jövő elé néz. GERGELY GYÖRGY NYUGATI CSOPORT: UTA — Ko­lozsvár 2—0, Boksabánya — Szamos 4—0, Dicsőszentmárton — Beszterce 1— 0, Resicai Gloria — Elektromaros 2— 1, Temesvári Haladás — Déva 4— 0, Zilah — Nagybánya 1—0, Olimpia— Vagon 0—1, Eszterga — Resicai MSC 4—1, ASA — Temesvári CFR 3—0. Az élmezőny állása: 1. Beszterce 21 11 7 3 46—19 29 2. UTA 22 13 2 7 37—29 28 3. Haladás 21 10 6 3 30—21 26 Fieni — Barót 0—0. Buzăul Kémia — Filipeşti-­ Vasas 2—0, Kovászna — Băicoi 2—0, Nehoiu — Câmpina 3—0, Elektro — Buzăui Hidrotechnika 1—1, Szecsele — Kézdivásárhely 3—2, Si­naia — Berea 1—1 (úgy látszik, Sina­­ián megkezdődött a „Tavaszi vásár“), Filipeşti-i Bányász — Lotinga 4—0. 1.Sinaia 19126 042—1231 A 20. forduló: Câmpina — Kovászna, Băicoi — Szecsele, Kézdivásárhely — Filipeşti-i Vasas, Sotinga — Fieni, Barót — Sinaia, Berea — Elektro, Hidrotechnika — Nehoiu, Filipeşti-i Bányász — Kémia, szecsele — Kézdivásárhely 3—2 (1—1) Szecsele, kb. 400 néző. Vezette: Su­­ciu N. (Medgyes). SZECSELE: Manta — Szász (Novac), Ursuţ, Biliwolski, Pupăză — Raţă, Forsea, Brînzoiu — Boem, Ibermeanu, Enescu (Drulău). KÉZDI: Turdean (Gocsman) — Da­mian, Bálint, Ivan, Dobra — Keresz­tes, Elek, Szvnnyuk — Fazakas (Mol­nár), Bejan, Vulcan. Góllövők: Enescu (4. p), Ursuţ (49. p), Raţă (84. p — 11 m), ill. Keresztes (44. p), Szvinyuk (61. p). Küzdeni akarásból jelesre vizsgázott a vendégcsapat. Igazán nem rajta múlott, hogy otthagyta az egyik pon­tot, hanem Suciu játékvezetőn, aki 2—2 után szárnyaira kapta a hazai csapatot és vitte-vitte a kézdiek kapu­ja felé. S hogy eredményes is legyen pártfogása, a 84. percben tizenegyes­sel ajándékozta meg a hazai csapatot. Ezt Raţă értékesítette. Nos, így ka­pott ki a kézdivásárhelyi csapat, mely a játék jó részében jobbnak bizonyult ellenfelénél. TURÓCZY CSABA KOVÁSZNA — BÄICOI 2—0 (1—0) Kovászna, kb. 500 néző. Vezette: Schiopu (Focşani). KOVÁSZNA: Me­­desan — Răduţoiu, Chioveanu, Bukur, Bernád — Bitay, Csegezi (Murgu), Be­­der—Bende, Horváth, Tokos. BAICOI: Sofronic — Pascu, Dinescu I., Crăciun, Jipa Dumitrescu, Lunca, Dinescu II. (Petre Petre) — Duma, Alexe (Ștefă­­nică), Pupăză. Góllövők: Horváth (22. p), Bende (84. p). Horváth első percben kihagyott gól­helyzete után mintegy 15 percig me­zőnyjáték zajlik a pályán, aztán Lun­ca egyéni akciójára figyelünk fel, a­­ki remek elfutás után alig nyolc méterről fölé lő. A 22. percben zörög először a háló, ekkor Beder beadását Horváth bólintja a kapuba. 1—0. A gól után Bende, Beder és Horváth hagy­nak ki újabb gólhelyzeteket. Szünet után kiegyensúlyozott mezőnyjáték­kal folytatódik a küzdelem. A két ka­pura gördülő támadások sorra el­akadnak a védők eleven falán. Egy kivétellel. A 84. percben Bende kitör a védők között, s ballal a bal alsó sarokba bombázza a labdát. 2—0. Megszületett Kovászna első tavaszi győzelme. Reméljük, nem az utolsó is. GAZDA ISTVÁN Remekül kezd az Elektro. Már a 3. percben vezetést szerez. Tudorán be­adását Benta továbbítja kapura, a ka­pus kiüti a labdát, s a szemfüles Bo­dor közelről a hálóba helyezi. 1—0. A 16. percben Vojkuj, a 28-ban Bodor, a 31-ben újra Vojkuj növelhetné az előnyt, de sajnos, elkapkodják a kínál­kozó lehetőséget. A 37. percben Alutei szalad el balszélen, ügyesen kapu elé ad, s Bokor a berobbanó csatárok elől az alapvonalon túlra vágja a labdát. Szünet után az első gólhelyzetet Ar­­senie hagyja ki az 55. percben, ami­kor Csíki átadásával egyedül törhet a kapura, de elhamarkodva lő, s a ka­pus hárít. Közben a vendégek rende­zik soraikat, s egyre többet uralják a labdát, a mezőnyt. A 63. percben Io­niţă elől csak bátor kivetődéssel tud tisztázni Orbán kapus. Rá egy perc­re Arsenie késik le Benta forintos be­adásáról. A 72. percben Arsenie lép ki a védők közül, vagy ketten is rácsim­paszkodnak, a játékvezető előnysza­bályt enged, s végül is a középcsatár­nak nem marad ereje a jó befejezés­hez. Ha engedi magát lerántani, ta­lán... A következő percben Boriceanu kerül százszázalékos gólhelyzetbe, lö­vését viszont Orbán hárítja. A 78. percben Alutei bombáját üti szöglet­re Orbán, a szögletről beívelt labdát pedig Răchiţeanu fejeli a kapu köze­pébe. 1—1 (Orbán a labda alá szaladt, Răchiţeanura pedig nem figyeltek a védők). Az utolsó percekben mindent megpróbált az Elektra, de hatalmas igyekezete görcsös erőlködésbe torkol­lott. Hogy ehhez hozzájárult egy meg nem adott tizenegyes is? Lehet. De e­­zen már nem lehet segíteni. Korábban kellett volna élni a hazai pálya elő­nyével, az összehozott gólhelyzetekkel. Ilyen alapon rászolgált a pontosztoz­kodásra. A MAGYAR NB I. SZOMBATI FORDULÓJÁBAN: Szombathely — Debrecen 0—0, Bé­késcsaba — Vasas 4—1, Siófok — Vác 3—2, Honvéd — Veszprém 0—2, Új­pest — Pécs 1—0, Videoton — Ferenc­város 0—1, Csepel — MTK 2—4. A Tatabánya — Győr mérkőzést vasár­nap délután játszották, s eredménye nem érkezett meg lapzártáig. A 22. forduló: Pécs — Csepel, Vasas — Honvéd, MTK — Békéscsaba, Győr — Szombathely, Vác — Újpest, Debrecen — Videoton, Veszprém — Tatabánya, Ferencváros — Siófok. 1. Brăila 22 14 3 5 43—11 31 2. Galac 22 15 « 7 39—17 30 3. Buzău 22 12 4 6 38—24 28 4. Iași 22 11 4 7 37—28 26 1.Rapid 21163 242—1335 2.Drobeta 22133 638—2629 3.Caracal 22114 733—2526 4.Gyulafch. 22112 940—3324 5.Rm. Vilcea 22103 933—2623 6.ICIM 229 4 928—2122 I»i•Autóbusz 228 6 s25—3122 8.Traktor 2210 11130—3021 9.Tg. Jiu 227 7 824—2521 10.Mija , 229 31029—3421 11.Sportul 228 5 920—2921 12.IMASA 228 4 927—3320 13.Motru 2210 01217—3020 14.Mechanika 228 31138—3319 15.Gázmetán 228 21223—2618 16.Slatina 228 21231—3518 17.Tîrgovişte 227 41128—3918 18.Craiova 223 81121—4814 2.F. Vasas 19112 637—1524 3.Hidrotcch. 19103 638—2823 4.Kovászna 19102 727—2022 5.F. Bányász 199 2 824—2320 6.Elektro 199 1 930—3219 7.Szecsele 197 4 8­29—2818 8.Kémia 198 2 9­25—2718 9.Fieni 196 5 833—2617 10.Cimpina 197 3 925—2817 11.Barót 197 3 921—3117 12.Kezdi­ 197 21037—3116 13.Băicoi 198 91124—3616 14.Sotinga 197 21024—4016 15.Berea 197 21021—4116 16.Nehoiu 195 41021—4014 1.Újpest 2115 11532—1446 2.MTK 21143 433—1315 3.PÉCS 21107 428—1537 4.Ferencváros 21104 731—2334 5.Siófok 217 9 522—1930 6.Tatabánya 209 2 214—1929 7.Veszprém *­21 610 517—1628 8.Videoton 216 9 615—1927 9.Vasas 217 5 922—2826 10.Békéscsaba 217 5 918—2528 11.Honvéd 216 51020—2723 12.Debrecen 215 8 814—2223 13.Szombathely 215 61025—3021 14.Győr 204 8 820—2020 15.Vác 21 310 817—2519 16.Csepel 21 210 920—3316 HÁROMSZÉK ELEKTRO — BUZAUI HIDROTECH­NIKA 1—1 (1—0) Sepsiszentgyörgy, Elektro-stadion, kb. 700 néző. Vezette: Mete (Nagyenyed). ELEKTRO: Orbán — Sándor, Vitá­­lyos, Bokor, Danielescu — Vojkus, Tu­dorán (Németh), Csíki — Bodor (Kurta), Arsenie, Benţa. HIDROTECH­NIKA: Niţă — Zaman, Chirian, Ră­­chiţeanu, Savu — Zaman, Chirian, Ră­­ceanu), Busuioc — Dogaru (Ioniţă), Dragomir, Aluţei. Góllövők: Bodor (3. p), ill. Răchi­­ţeanu (78. p). ■---------------------------------— minifoci . .. . . .....­­.......—------—~* RAJTOL A VÁROSI BAJNOKSÁG ELSŐ OSZTÁLYA Ma, hétfőn délután a sportcsarnok­ban újra pályára lépnek a városi baj­nokság első osztályának csapatai. Íme az első forduló: Málnás — Oltcit (15 óra), Atletik — OJT (16), FC Real — Tervezők (17), Lótusz — Expressz (18), Kozmosz — Egészségügy (19), Skála — Egyesülés (20) T'68—FC' 430 (21 óra). ORSZÁGOS IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG SEPSISZENTGYÖRGYI ISK — RIMNICU VÎLCEA 56—44 (33—18) Ifjúsági csapatunk folytatja idei jó szereplését. Ezúttal is magabiztosan győzte le ellenfelét. Kitűntek: Lázár 11, Szilágyi 8, Holló 8, Vasile 8, illet­ve Marian 16, Radu 11 ponttal. A megyei szakbizottság folytatja a játékvezetők toborzását. Jelentkezhet­nek a 18. életévet betöltött fiatalok, természetesen olyanok, akik jártasak a kosárlabdában. Az érdekeltek a Mikes Kelemen Líceumban keressék Balogh Attila vagy Váncsa Albert ta­nárokat. (BALOGH) HÉTFŐI JEGYZET SZERDÁN JÖN A RAPID Rangos, nagyon rangos labdarú­gó-mérkőzésre kerül sor szerdán az MSC-stadionban. Az IMASA nem kisebb ellenfelet fogad, mint a többszörös kupagyőztes, hajdani or­szágos bajnok és a jelenlegi éllo­vas Bukaresti Rapidot. A találko­zó, minden jel szerint, szép labda­rúgást ígér, igazi futball-délutánt. De túl a focin, gondolnunk kell a Rapid népes szurkolótáborára is, mely minden bizonnyal szép szám­ban fogja elkísérni csapatát Sep­­siszentgyörgyre. Ez a szurkolótábor volt már Sep­­siszentgyörgyön. Úgymond már be­mutatkozott. Nem olyan vérmes, mint a liverpooli például, de fel­rázta a várost, még mielőtt a ka­kasok megszólaltak volna. Mi ta­gadás, hangos a társaság. Meggyő­ződésünk, most is az lesz. Valószí­nű, lesz közülük most is, aki tücs­­köt-bogarat fog kiabálni. Ne figyel­jünk oda. Ne válaszoljunk az e­­setleges provokálásaikra. Marad­junk meg hitünkben, emberségünk­ben, a legvégsőkig bizonyítsuk tü­relmünket, baráti vendégszerete­tünket, sportszerűségünket. Bizo­nyítsuk, hogy nem olyanok va­gyunk, mint amilyenekre festettek minket. Bizonyítsuk, hogy igenis, Kovászna megyében, Sepsiszent- Györgyön a barátság, a béke, a sze­retet szelleme honol, Európa szele fúj. A megértés, a testvériség szele. Bárhogyan alakuljon a­­ mérkő­zés, a két csapat közötti erőviszony, a stadion légköre, a szurkolók han­gulata nem lépheti át a sportver­senyek határát. Bármekkora tétje van a két bajnoki pontnak, egy percig sem szabad elfelednünk, hogy ez csak sportverseny, ez csak játék, mely a labdarúgók tudására, felkészültségére alapoz, nem pedig a kulisszák mögött boszorkányos üstökben kotyvasztott, a sport szel­lemétől idegen gondolatokra. Szurkolni kell, de csak sportsze­rűen, civilizáltan. És kitartóan. Hadd érezze a csapat, hogy mellet­te a város, a lelátó. Hogy végül is hazai pályán játszik. kézilabda B-OSZTÁLY — FÉRFIAK IMP — STEAUA II. 34—28 (14—19) Sportcsarnok, kb. 200 néző. Játékve­zetők: Stamm és Lift (Călăraș). IMP: Frenkó (Baczó) — Akácsos 1, Sándor 2, Adespi 15, Kisgyörgy 3, Tusán 9, Berde 4. STEAUA II.: Máthé (Fo­­tache) — Giugiuveanu 2, Luca 3, Le­­henc 1, Stot 6, Costache 6, Dobrescu 7, Gabrean 3. Kétméteresek: 5 (értékesít­ve 3) —2 (2). Kiegyensúlyozott küzdelem jellemez­te az első félidő jó részét. Felváltva vezettek a csapatok, anélkül, hogy va­lamelyik döntő előnyt tudott volna szerezni. A félidő utolsó 7—8 percé­ben aztán a Steaua, kihasználva já­tékosaink — kezdőknek is nehezen megbocsátható — hibáit, könnyelműs­­ködését, ötgólos előnyt szerzett. A fél­idő véghajrájában valósággal állva hagyta csapatunkat. Szünet után teljesen megváltozott a játék képe. Egy új IMP lépett a pá­lyára, mely nyolc perc alatt ledolgoz­ta hátrányát, aztán fokozatosan fel­őrölte a Steaua erejét, s a véghajrá­ban — anélkül, hogy csillogott volna — magabiztos győzelmet aratott. A­­despi kisebb mértékben könnyelműs­­ködött Tusán minden helyzetét kihasz­nálta, Baczó pedig nemegyszer a bra­vúr felső határát súrolta. Ebben a já­tékrészben csapatunk megközelítette régi önmagát. Megközelítette, de nem érte el. Hej, pedig nagyon jó lett vol­na kézilabda-parádéval visszatérni a három hónap alatt szinte elfelejtett szurkolótábor elé. Higgyük azt, hogy ez a második félidő a jó visszatérés első jele?... Türelemmel kivárjuk. NŐK SZEBEN — MSC 18—17 Gyengén játszott csapatunk, ez az igazság. Csak Törökné György Jolán nyújtott átlagon felüli teljesítményt. Egy fecske pedig nem hoz tavaszt. Szerkeszti ÁKOS KÁROLY 3.