Háromszék, 1997. szeptember (9. évfolyam, 2130-2155. szám)

1997-09-01 / 2130. szám

D-OSZTÁLY A 4. FORDULÓ UZON—KOVÁSZNA 2—1. Uzon, kb. 100 néző. Ve­zette, és gyengén: Balassy Magor(Sepsiszentgyörgy). Uzon: Nikula B.—Kincse (Péter 75.), Maksai, Tódor, Incze (Herbst 67.), Tusa, Kanyó, Csatlós D., Dobri, Kurta, Bedőházi. Kovászna: Mántó—Kádár Cs., Kitai, Pál, Gheorghiţă R., Butyka Cs., Molnár, Szabó, Macovei, Kerestély, Koréh. Sárga lap: Tódor, Szabó Z., Kerestély. Szögletarány: 6— 0. Kapura lövések: 18—6 (kapu területére: 11—4). Gól­lövők: Kurta (43.), Maksai (47. — 11 .), Szabó Z. (48.). Ifjúságiak: 2—0. A mérkőzés végén a megyei szövetség díjazta a tavalyi bajnok Uzoni Győzelem együttesét. Pontért jöttek a vendégek. Ezt bizonyítja megerősített védelmük is. Állandóan 1-­8 emberrel védekeztek, s ezzel idejében „kihúzták az uzoni támadók méregfogát”. A 43. percig kellett várni, míg a hazaiak mezőnyfölénye góllá érett. Ekkor egy jobb oldali szöglet után kavarodás támadt a kapu előtt, az első lövést kiütötte a remek Mántó, a labda Kurtához került, és ő közelről a bal alsó sarokba lőtt. Szünet után mindjárt az első uzáni támadás tizenegyest hozott. Egy kovásznai védő kézzel játszotta meg a labdát, s a bíró az uzoni csatárok bekiabálására végre megadta a tizenegyest. Ezt Mak­sai a bal alsó sarokba lőtte. Egy perccel, másféllel később Szabó Zoli fantasztikus bombát küldött az uzoni kapu jobb felső sarkába. Szépségdíjas gólt lőtt! 2—1 után egy­ hosszú sor uzoni gólhelyzetet jegyzünk, hol Mántó állta a hálóba tartó lövések útját, hol Bitai és Gheorghiţă léptek közbe, mielőtt feltették volna a pontot az i-re az uzoni játékosok, hol az uzoni csatárok, támadók ügyetlenkedték el helyzeteiket (Maksai a 80. percben egy tizenegyest kapu mellé lőtt), s nem találtak fél méterről sem a hálóba. Maradt a csak 2—1. Kitűntek: Tódor (labda nélküli törlesztéseivel), Kurta (a bíró lehülyézéseivel), Nikula (jobbegyenesével), Bedőházi (szimulálásaival, műeséseivel), tetszettek: Tusa,­­Kanyó, Csatlós nagy-nagy igyekezetéért, sportszerű játékáért, il­letve Mántó mint a mezőny legjobbja, Bitai, Gheorghiţă, Szabó Z. (Áros Károly) FC ’97—BARDOC 13—1. Sepsiszentgyörgy, kb. 150 néző. Vezette: Csősz László. FC ’97: Szabó—Gaál, Ciuraru (Rúzsa 70.), Mititelu, Berecz, Tóth (Fodor 60.), Sylvester A. (Kovács 46.), Antal, Stupu, Sovejan, Szűcs. Bardoc: Józsa E.—Hadnagy (Tókos J. 46.), Kolumbán (Fosztó 70.), Bathó, Barabás, Sugár, Józsa A., Fazakas I., Lázár A., Fazakas A., Tókos G. Sárga lap: Sovejan, Bathó, Tóth. Szögletarány: 5—2. Kapura lövések: 35—5. (kapu területére: 20—4). Góllövők: Szűcs (1., 26., 35., 38., 64., 72., 75., 78., 85.), Stupu (48., 53., 56., 70.), ill. Tókos G. (45. — 11 .). Ifjúságiak: 4—0. Az első félidőben, míg bírták erővel és tüdővel, dereka­san védekeztek a bardociak, sőt, néha szép támadásokat is szőttek. Szünet után viszont egyre jobban kidomborodott az FC fölénye — mind erőnléti, mind taktikai és technikai szinten. Ebben a játékrészben már csak egy csapat volt a pályán, az FC, mely hétről hétre javuló formában játszik. Kezd igazán csapat lenni a csapat! Kár, hogy nem észlelni ugyanezt a „hátországban”, azok sorában, akik az indulás­nál fűt-fát megígértek, mesés támogatást... Köztük a városi tanács (!) is. Emlékeztetőül: uraim, az ígéret szép szó, ha betartják, úgy jó! A 13—1 ellenére nem kell szégyenkezniük a bardo­­ciaknak. Ma igazán bomba formában játszott Szűcs Attila, s mint mondtam, már felfelé ívelő útra tért, azon halad a Futball Club ’97. (Fogarasi Károly) BÁRÓT—NAGYAJTA 8—0. Bárót, kb. 50 néző. Bárót: Borcăiaş—Grigore D. (Costea 46.), Albert M., Kovács G., Cofaru, Kopaczky, Benkő, Grigore C., Lázár, Vincze (Ja­kab 46.),Hofman (Albert Z. 46.). Nagyajtó: Orbán (Lőrincz 11. L. 75.)—Kertész I., Mihály (Shervenka 50.), Bartha J., Kertész Cs., Lőrincz A. (Nagy 46.), Varga II. Z., Kozma, Tankó, Baló, Árpa R. Sárga lap: Vincze, Orbán, Benkő, Mihály. Góllövők: Lázár (3.), Hofman (35.), Lőrincz A. (40. — öngól), Benkő (43., 46., 56.), Albert Z. (62.), Kopeczky (67.). Ifjúságiak: 3—3. Erdővidék örökrangadója — így álmodta meg annak idején a néhai Kuttlik Rudolf — csak részben váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Sajnos, a vendégcsapat nevet tu­dott felnőni ez irányú elvárásaink szintjére. Az első félidőben négy, a másodikban ugyancsak négy gólt könyvelt el a minden tekintetben jobb baráti csapattól. (Benedek István és Kovács Barabás) BÜKSZÁD—MAKSA 1—0. Bükszád, kb. 100 néző. Vezette: Szabó László (Sepsiszentgyörgy). Bükszád: Szó­­rádi—Guiu, Lázár, Hanzi (Stegbauer 65.), Sylvester S., Kató, Gál, Benedek, Artenie, Dombi. Maksa: Deák—Băr­bos, Kiss, Molnár, Igyártó (Bangyán 28.), Ilyés (Szekeres 60.), Vitályos (Kanyó 3.), Nagy, Forró, Bódi, Tamás. Sárga lap: Lázár, Dombi, Bărbos. Szögletarány: 8—3. Kapura lövések: 14—6. Góllövő: Dombi (40.). Ifjúságiak: 2—12. Az első félidő határozottan a házigazdák fölényében telt el. Ez a fölény a 40. percben góllá érett. Egy jobb oldali beadást Dombi értékesített. Szünet után kiegyensúlyozó­dott a küzdelem. Egyre többet és egyre veszélyesebben támadott a maksai csapat. S hogy nem egyenlített, az első­sorban Tamás bűne, hiszen már csak a kapus állt előtte, aztán a kapufáé is,­mely a véghajrában egyszer „hárított’­, egyszer útját állta egy maksai csatár hálóba tartó lövésének. Örvendtünk, amikor felcsendült a mérkőzés végét jelentő hármas sípszó. Úgy csengett, mint a megváltó szava. Meg­van a három pont, s most ez a fontos. (Bálint József) FC FORTYOGÓ—MI­KÓÚJFALU 2—0. Kézdivásár­­hely, kb. 75 néző. Vezette: Tompa László (Illyefalva). FC Fortyogó: Incze—Barkócz, Horváth, Rákosi, Pénzes, Căpăţînă, Tóth, Csengeri (Daczó 8., Huzum 66.), Salamon (Constan­tin 46.), Szálló, Szénégető. Mikóújfalu: Ochian—György, Váradi, Gheorghe, Gergely (Urszuly 72.), Biszok, Varga (Keresztes 13.), Tála, Veress, Bujdosó, Vargyas. Góllövők: Căpăţînă (35. — 11 m), Szénégető (70.). Ifjúságiak: 8—1. Az FC Fortyogó teljes erőbedobással kezdi a mérkőzést, jobbnál jobb gólhelyzeteket hagy ki, hol a kapufa, hol a kapus áll a labda útjában. A 35. percben egy védő gáncsolja a kapura törő Căpăţînát, s a bíró tizenegyest ítél. A sértett fél áll a labda mögé, és könyörtelenül a hálóba vágja. Rá egy percre újabb tizenegyes lehetne, de ezt nem adja meg Tam­pa mester. A szünet utáni első percek egyikében Constantin lövése a kapufán csattan. Nem így Szénégető 75. percben leadott lövése, mely megtalálja az Ochian hálója felé vezető rész. 2—0-val ér véget a találkozó, mely jó iramú, sportszerű küzdelmet és megérdemelt hazai győzelmet hozott. (Sochom István) KÉZDISZENTLÉLEK—ZÁGON 4—0. Kézdiszentlélek, kb. 250 néző. Vezette: Hirni Gábor (Sepsiszentgyörgy). Szentlélek: Bándi—Kerekes, Bartók S., Bartha, Volloncs, Borcsa, Baróthi I., Fazakas (Nagy 30.), Rósa (Kanadé 69.), Bakk, Molnár. Zágon: Deák—Gödri, Földes, Székely Gy., Székely L., Csorna K. (Tusa 85.), Szilaj (Molnár Z. 61.), Kádár L., Incze, Beder, Rab H. (Molnár I. 82.).Góllövők: Molnár Zs. (25.), Bartha I. (26., 68., 85.). Nagy lendülettel kezd a hazai tizenegy, valósággal be­­passzírozza ellenfelét annak térfelére. A sok-sok támadás közül kettő érett góllá. A 25. percben Molnár Zsolt fejes gólja nyitja meg a sort, rá egy percre Bartók Ignác ollózva talál be a hálóba, beállítva a félidő eredményét. Szünet után sem változik a játék képe. Egykapus játék szemtanúi va­gyunk, Bartók Ignác lő még két gólt, s ezzel mesterhármast könyvel el. Molnár Zsolt a 75. percben kihagyja a mérkőzés gólhelyzetét, aztán azzal a megjegyzéssel csukom össze jegyzetfüzetemet, hogy a helyzetek alapján az eredmény lehetett volna két számjegyű is. (Gergely Zoltán) CSERNÁTON—SZENTKATOLNA 1—0. Csernáton, 100 néző. Vezette: Kiss Jenő (Sepsiszentgyörgy). Cserná­ton: Stemmer—Varga J., Kiss, Lukács (Enyedi 23.), Lénárt, Bokor S. (László 55.), Handra, Kocsis, Bokor Cs. (Bándi 62.), Csegezi, Florea. Szentkatolna: Orbán A. — Kerekes, Cseh T., Kocsis, Vilikó, Mátis, Kölcze, Jakab (Fábián 70.), Márton, Demeter (Mischian 46.­­), Orbán P. Sárga lap: Cseh T., Mischian, Stemmer. Szöglet: 5—1. Kapura lövések: 13—10 (kapu területére: 7—3). Góllövő: Lénárt (32. p). Ifjúságiak: 1—5. Kiegyensúlyozott küzdelem jellemezte az első félidőt. Miután a katolnaiak Márton és Orbán Pál révén kihagytak két százszázalékos helyzetet (csak a kapus állt már előttük), a 32. percben Lénárt megszerezte a gólt. Előbb kapufára fejelte a labdát, az visszapattant, s másodszorra nem hibá­zott. Szünet után még lőtt egy kapufát. Ebben a játékrész­ben többet támadott a csernátoni csapat, mezőnyfölényt harcolt ki, de több gólt nem tudott lőni. (Demkó Sándor) GELENCE—KSE 6—4. Gelence, kb. 100 néző. Játék­vezető: Csősz Ferenc (Sepsiszentgyörgy). Gelence: Lázár— Cseh T. (Mátyás L. 73.), Zölde, Dimény, Nagy, Miklós, Bende, Cseh E., Vulcan, Bajcsy, Gavrilă (Ilyim 73.). KSE: Apanaghiei—Jakó, Mátyás, Bede, Csutak I., Fábián, Dobozi, Suciu, Lázár, Paizs, Szabó. Kiállítva: Fábián (67.­­). Gól­lövők: Vulcan (4.), Bajcsy (9.), Gavrilă (14.), Bende (16., 85.), Cseh E. (48.), ill. Suciu (32.), Csutak (72.), Dobozi (74.), Suciu (86.). Huszáros hajrával kezd a gelencei tizenegy, s alig telik el az első negyedóra, máris 4-0 az eredmény. Lazít az együttes, s erre szinte ráfizet, mert a véghajrában igencsak felerősít a tíz emberre maradt KSE, s szinte feltartóztathatatlanul lövi a szépítő gólokat. Bende ugyan még „közbeszól”, de Suciu is gondoskodik a „válaszról”. Végül is hazai győzelem születik ebben az augusztus végi gólzáporban. (Cseh Tibor és Kocsis János) 1. FC Fortyogó 4 4 0 0 17—1 12 Az 5. forduló (szombat-vasárnap): Zágon—Barát, Uzon— Csernáton, Mikóújfalu—­Szentkatolna, KSE—FC ’97, Ko­vászna—FC Fortyogó, Nagyajta­—Bükszád, Maksa— Kézdiszentlélek, Bardoc—Gelence. Összeállította: Áros Károly NEMZETI BAJNOKSÁGOK ROMÁNIA. Az 5. forduló: Foresta—Sportul 4—2,Craiova— FC Farul 4—1, Rapid—FC Perol 2—1, Galac—Zsil 7—0, Resica—Kolozsvár 2—0, FCM Bákó—Beszterce 0—0, FC Argeş—Piatra Neamt 1—0, Dinamo—FC Chindia 4—1. 1. Galac 5 5 0 0 20—1 15 18. Zsil5 0 0 5 1—230 B-osztály. I. csoport: Galac—Călăraşi 3—2, Iaşi—Câmpina 2—0, Brăila—Plopeni 6—1, Foresta II.—Fogaras 1—1, Buzău—Metrom 1—0, Rocar—FC Brassó 2—0, Traktor— FC Oiteşti 2—0, Szecseleváros—AS Ploieşti 0—0, Moineşti— Midia 4—2. A rangsor: AS Ploieşti 10 pont, Rocar 10 pont, FC Oneşti 9 pont... II. csoport: Piteşti—FC Máramaros 2— 1, Kolozsvár—Resicai Gloria 2—1, FC Inter—Déva 1—0, Motru—Electroputere 1—0, Gázmetán—Temesvári UM 3— 0, Dés—ARO 2—0, Corvin—ASA 3—3, Temesvári Poli— Szatmárnémeti 0—1 (!), Gyulafehérvár—UTA 2—0. A rangsor: 1. ASA 10 pont, Szatmárnémeti 9 pont, Dés 7 pont... MAGYARORSZÁG. A 6. forduló: Ferencváros—Deb­recen 3—0, Diósgyőr—Vác 2—2 (a váciak egyenlítő gólját Andrássy Csaba lőtte), Békéscsaba—Vasas 0—2, Video­ton—Haladás 2—­1, Zalaegerszeg—Siófok 1 —0, Győr—Gázszer FC 1—0 (a sérült Gecse nem játszott az éllovas Győr együttesében, ahová rövidesen leigazolják Bodor Istvánt is). Kispest—Stadler FC 0—1 (!), Újpest—MTK 1—1. 1. Győr 6 6 0 0 13—6 18 ANGLIA. Az 5. forduló: Arsenal—Tottenham 0—0, Aston Villa—Leeds 1—0, West Ham—Wimbledon 3—1, Derby—Barnsley 1—0, Chelsea—Southampton 4—2, Crystal Palace—Blackburn 1—2, Manchester United—Coventry 3—0, Sheffield—Leicester 1—0. Az állás: Blackburn 13 pont, Manchester United 13 pont, West Ham 10 pont... NÉMETORSZÁG. Az 5. forduló: Stuttgart—Dortmund 0— 0, Schalke—Mönchengladbach 2—0, FC Köln—Wolfs­burg 5—3, Werder Bremen—Leverkusen 2—1, Rostock— BayemMünchen 1—3,Bochum—Kaiserslautern 1—3,Hertha- Hamburg 0—2. Az állás: Kaiserslautern 13 pont, Bayern München 10 pont, Schalke 9 pont... AUSZTRIA. A 10. forduló:­Austria Bécs- Grazer AK 1— 0, Salzburg—Linzer ASK 1 — 1, Lustenau—FC Tirol 1 — 1, SV Ried—Admira Wacker 3—1. FRANCIAORSZÁG. Az 5. forduló: Bordeaux—Auxerre 3—2, Lens—Montpellier 0—0, Lyon—BastiaO—2, Nantes— Le Havre 2—0, Paris SG—Rennes 4—1, Chateauroux— Cannes 1—2, Toulouse—Strasbourg 1—1. Az élcsoport: Metz 15 pont, Paris SG 12 pont, Bastia 11 pont. OROSZORSZÁG. A 25. forduló: Szocsi Rosztov 2­— 1, Vlagyikavkaz—Lokomotív Novgorod 3—1, Dinamo Moszkva—Voronyezs 4—1, Jaroszlavl—Kalinyingrad 4-0, Torpedo Moszkva—Szamara 0—1, Szpartak Moszkva— Szentpétervár 2—0, Csernomorec—CSZKA 0—1, Kamaz—­­ Tyumeny 2—1. Az állás: Dinamo Moszkva 52 pont, Volgo­grad 50 pont, Szpartak Moszkva 48 pont... LENGYELORSZÁG: Stomil Olsztyn—Widzwe Lodz 0— 1, Petrochemie—Pogon Szczeczin 1—0, Amica Wronki— Grodzisk 0—1, LKS Lodz—Rakow 2—1, GKS Katowice— Polonia Varsó 1—1, Lech Poznan—Wisla Krakkó 2—0. HOLLANDIA. Á 3. forduló: Heereveen—Maastricht 3— 1, Kerkrade—Groningen 4—1, Breda—Nijmegen 0—1, PSV Eindhoven—Tilburg 3—0, Sittard—Waalwijk 0—3. Az állás: Heerenveen 9 pont, Eindhoven 7 pont, Ajax 6 pont... BELGIUM. A 4. forduló:Westerlo—Harelbeke 2—2, St. Trond—Antwerpen 1—0, Lokeren—Mouscron 2—1, Charleroi—Gent 1—1, Lömmel—Molenbeek 3—1, Ander­­lecht—Genk 0—2. Az állás: Genk 12 pont, Lömmel 10 pont, FC Bruges 9 pont... (Fogarasi) 2. Bárót4 3 1 0 30—0 10 3. FC ’974 3 1 0 23—2 10 4. Csernáton4 2 1 1 6—27 5. Maksa4 2 1 1 5—27 6. Mikóújfalu4 2 1 1 7—57 7. Szentkatolna4 2 0 2­ 9—66 8. Uzon4 2 0 2 10—106 9. Gelence4 2 0 2 12—136 10. Bükszád4 2 0 2 3—76 11. Kovászna4 1 1 2 3—64 12. Kézdiszentl. 4 0*1 2 5—114 13. Bardoc4 1 0 3 4—213 14. KSE4 1 0 3 8—293 15. Zágon4 0 1 3 2—101 16. Nagyajta4 0 0 4 2—200 2. FC Argeş5 5 0 0 8—3­15 3. FC Naţional4 4 0 0 6—0 12 4. Rapid5 3 1 1 7—3 10 5. Resica5 3 1 1 8—6 10 6. Craiova5 3 0 2 11—59 7. Steaua4 3 0 1 7—59 8. Beszterce5 2 1 2 9—67 9. Dinamo5 2 0 3 8—76 10. Foresta5 2 0 3 6—66 11. FCM Bákó5 1 3 1 4—66 12. Piatra Neamţ5 1 1 3 7—64 13. FC Petrol5 1 1 4 5—84 14. FC Farul5 1 1 3 3—84 15. FC Chindia5 1 1 3 3—114 16. Kolozsvár5 1 0 4 4—83 17. Sportas5 1 0 4 6—113 2. Vasas6 5 0 1 17—7 15 3. MTK6 4 1 1 16—9 13 4. BVSC5 3 2 .0 11—-6 11 5. Újpest6 3 2 1 12—7 11 6. Ferencváros6 3 2 1 1 1—8 11 7. Videoton6 3 2 1 10—8 11 8. Haladás6 3 0 3 10—79 9. Diósgyőr6 2 1 3 11—87 10. Debrecen6 2 1 3 6—97 11. Békéscsaba6 2 1 3 5—127 12. Stadler FC6 1 3 2 6—86 13. Gázszer FC5 1 1 3 7—84 14. Siófok6­ 1 1 4 5—94 15. Tiszakécske5 1 1 3 7—124 16. Zalaegerszeg5 1 0 4 3—93 17. Kispest6 1 0 5 5—163 18. Vác6 0 2 4 9—162 ummm ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------­ MINIFOCI MA 18 ÓRAKOR a sportigazgatóság gyűléstermében találkoznak az első osztályú csapatok képviselői. Napirenden az új bajnokság problémái szerepelnek. _ ____________________________________________ | 1997. SZEPTEMBER 1.