Képes Sport, 1955. január-június (2. évfolyam, 1-26. szám)

1955-03-29 / 13. szám

J­aihóikó­l kaptuk a fit. — Halló, Tilly Endre? — Igen, teljes egészemben, bár a nagy melegben sokat le­adtam a súlyomból. — Igaz, hogy megnyerte a tőrversenyt az Olasz és francia vívók előtt? (Halljuk a hang­ján, hogy mo­solyog, amikor válaszol.) — Most már biztosra mond­hatom, átadták a díjat is. Az elején bizony nehezen indult a dőltő. Nagy harc árán kerül­tem be a döntőbe, de ott már nagyon jól ment. Csak a fran­cia Bancat­antól kaptam ki, a többieket legyőztem. Nem mondom, nagyon jól jött ez a győzelem ebben a­ komoly nem­zetközi mezőnyben. — S mi történt a francia Closset-val? — Az elődöntőben „lemorzso­lódott”. Gyuricza negyedik lett, nagyon jól vívott. Megelőzte Faviált, ped­ig az olasz kétszer nyert már ifjúsági világbajnok­ságot. Az még az újság, hogy ma kiránd­ulózik a piramisok­hoz, úgy gondoljuk, nem árt nekik, ha párezeréves csend­jüket meghá­borítják egy kicsi­t. Meg talán mi is tanulhatunk valamit a Szfinksztől. — Mi van a párbajtőrözők­kel? — Ők még ezután kerülnek, az „izzasztóba”. Nagyon erős az ő mezőnyük is. De Sárkovi­­csék szeretik az ilyesmit. — Hasonló jókat nekik is. Hárman a kanyarban! A Csepeli Vasas országos motorkerékpáros sa­lakpályaversenyén minden géposz­tályban izgalmas, színvonalas küz­delmet vívtak a versenyzők. Külö­nöset, az 50 kcm-es speciálgépek 1x4 körös futamában tapsoltak so­kat a nézők. Képünk a második futam második körében készült, amikor még Kesjár (55) vezetett. A következő körben megelőzte őt Dóm­ján (SO) és Lévay (ST)­­. Ezt a fu­tamot Dómján nyerte, végered­ményben azonban.Lévay győzött­ A viadal nagyszerű előkészület volt a Bp. Törekvés április 3­ i, felszabadu­lási versenyére, amely a Sport­­Ut­cában kerül sorra. (Magyar Fotó : Komlós felv.) Az Európabajnokságra készülő tornászok válogató versenyét a Up. Hon­véd Tüzér utcai tornacsarnokában rendezték meg szombaton. A rész­vevő kitűnő tornászok közül Baranyai bizonyult a legjobbnak: 55.15 ponttal győzött Takács (54.55) előtt. Képünkön: Baranyai lólengése. (Sima felv.) Tilly Endre, a kairói nemzetközi egyéni törverseny győztese.