Képes Sport, 1970. január-június (17. évfolyam, 1-26. szám)

1970-06-02 / 22. szám

SZERDAI JEGYZŐKÖNYV Alcsoport ÚJPESTI DÓZSA—VASAS 3:1 (1:0) Megyeri út, 10 000 néző. Vezette: Bircsák. Gólszerző: 23. p: Sólymosi, 33: Dunai II, Sí: Tóth, 83: Dunai I. Újpesti Dózsa: Szentmihályi — Káposzta, Sólymosi, Noskó, Dunai III, Zámbó, Fazekas, Göröcs, Bene, Dunai II, Nagy. Csere: Nagy helyett Tóth (58. perc). Vasas: Tamás — Fábián, Mészöly, Váradi, Menczel, Lakinger, Török, Puskás, Müller, Tóth, Ladinszky. Csere: Ladinszky helyett Farkas (szü­netben), Török helyett Molnár (65. perc). A mezőny legjobbja: Fazekas. TATABÁNYAI BAN­Y­ASZ—BAB­A ETO 2:1 (0:0) Tatabánya, 5000 néző. Vezette: Teuschler. Gólszerző, 71. p: Somogyi, 83: Tóth, 84, Zöldi. Tatabánya: Rothermel — Lévai, Kovács I, Kovácshegyi, Kovács II, Laczkó, Zöldi, Csernai, Nagy, Tóth, Koós. Csere: Koós helyett Hernádi (szünetben), Nagy helyett Arany (75. perc). ETO: Földes — Kiss, Orbán, Izsáki, Nagy, Horváth I, Stolcz, Pozs­­gai, Somogyi, Korsós, Magyar. Csere: Pozsgai helyett Varsányi (59. perc). A mezőny legjobbja: Laczkó. KOMLÓI BÁNYÁSZ—VIDEOTON 1:1 (1:1) Székesfehérvár, 7000 néző. Vezette: Szegedi. Gólszerző, 40. p. Sóly­mosi, 46: Karsai (11-esből). Komló: Erdősi — Lazaridisz, Csordás I, Solymosi, Horváth, Makray, Bordács, Földi, Bodal, Juhász, Csordás II. Videoton: Magyar — Nagy III, Kovács, Fejes, Borsányi, Mester, Wol­­lek, Burka, Nagy II, Karsai, Csukovics. Csere: Burka helyett Józsa (33. perc). A mezőny legjobbja: Erdősi. DIÓSGYŐRI VTK—MTK 1:0 (1:0) Diósgyőr, 15 000 néző. Vezette: Hegyes. Gólszerző. 15. p: Csuhány. Kiállítva: Becsei (70. perc). DVTK: Veréb — Kovács, Salamon, Sáfrány, Gál, Hajas, Udvarev, Csu­hány, Kolláth, Horváth, Vass. Csere: Horváth helyett Fekete (78. perc), Vass helyett Földesi (83. perc). MTK: Hajdú — Török, Oláh, Csetényi, Strasszer, Szucsányi, Oborzu­, Sárközi, Szuromi, Becsei, Korb­ár. Csere: Sárközi helyett Kunszt (46. perc). A mezőny legjobbja: Hajas. B-csoport BP: HONVÉD—FERENCVÁROS 3:0 (2:0) Kispest, 22 000 néző. Vezette: Kaposi. Gólszerző, 16. p: Pusztai, 17; Pintér, 82; Pintér. Bp. Honvéd: Bicskei — Molnár, Ruzsinszky, Tajti, Tóth, Komora, Pusz­tai, Kocsis, Tichy, Pintér, Kozma. Csere: Pusztai helyett Szurgent (65. perc), Tichy helyett Vári (75. perc). Ferencváros: Géczi — Novák, Páncsics, Meggyes­, Juhász, Vépi, Sző­ke, Branlkovics, Albert, Kű, Füst. Csere: Branikovics helyett Németh (szünetben). A mezőny legjobbja: Kocsis. CSEPEL—SALGÓTARJÁNI BTC 4:1 (2:1) Csepel, 6000 néző. Vezette: Katona. Gólszerző: 30. p: Jeck, 43: Csor­dás, 45: Rottenbiller, 87: Rottenbiller, 89: Rottenbiller (11-esből). Csepel: Fatér — Vellas, Molnár, Pető, Faludi, Gondár, Varga, Rotten­biller, Takács, Losonczi. Csordás. Csere: Takács helyett Kalmár (szünet­ben). SBTC: Magyar — Baranyai, Ferencz, Gecse, Horváth, Kmetty, Vertig, Szalay, Répás, Básti, Jeck. Csere: Vertig helyett Kriskó (77. perc), Hor­váth helyett Bartha (83. perc). A mezőny legjobbja: Faludi. PÉCSI DÓZSA—SZOMBATHELYI HALADÁS 2:0 (2:0) Pécs, 5000 néző. Vezette: Schopp. Gólszerző, 17. p: Bérezési, 25, Né­meti (öngól). Pécs: Rapp — Hernádi, Maurer, Kincses I, Kocsis, Konrád I, Bérczési, Máté, Tüske, Tóth, Dunai dr. Csere: Dunai dr. helyett Rádi (74. perc). Haladás: Mursics — Németi, Pék, Szántay, Farkas, Szárnyas, Szabó, Németh, Iszak I, Rátkai, Gangli. Csere: Gangli helyett Bokor (57. perc), Szántay helyett Gyarmati (70. perc). A mezőny legjobbja: Bérezési. DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ—SZEGEDI EOL 4:1 (1:0) Szeged, 2000 néző. Vezette: Bálla Gy. Gólszerző, 36. p: Bartók, 48: Ha­rangi, 63: Cseh, 76: Mészár, 83: Mártha. Dunaújváros: Papp — Somogyi, Faji, Cseh, Nagy. Somogyvári, Simon, Csörgő, Harangi, Mártha, Bartók. Csere: Simon helyett Mihály (75. perc). Bartók helyett Boromissza (86. perc). SZEOL: Korányi — Kővári. Magyar, Kerekes, Dávid, Bánfalvi. Pikó, Varga, Pataky, Vass. Vörös. Csere: Dávid helyett Zádori (szünetben). Pikó helyett Mészár (szünetben), Korányi helyett Gilicze (66. perc). A mezőny legjobbja: Somogyi. Az öreg harcosok csa­tája a 3:0-ás hazai győ­zelemmel végződött Bp Honvéd—Ferencváros mérkőzésen. Balról No­vák, jobbról Tichy S­­A Takács energikusan elő­retör. Csepel—Salgótar­ján 4:1 Noskó - „csatárszerepkörben".­­ Mészöly és Fábián közbe­­avatkozásra készen, Bene jóindulattal figyeli a próbálkozást. 0. Dózsa—Vasas 3:1