Kisalföld, 1973. szeptember (18. évfolyam, 204-229. szám)

1973-09-11 / 212. szám

6 Rádió, tv, mozi GYŐRI RÁDIÓ 18.00: Nyugat-dunántúli krónika. — 18.20: Tánczene. — 18.35: Sport­turmix. — 18.45: Szórakoztató muzsika. — 18.55: Levelesláda — válaszolunk hallgatóinknak. KOSSUTH RÁDIÓ 8.20: Hegedűs Lászlóné énekel. — 8.36: Harsan a kürtszó! — 9.11: Flotov*: Márta. Vígopera. — 10.03: Iskolarádió. — 12.20: Játék és muzsika tíz percben. — 12.33: Melódiakoktél. — 13.42: Törvény­­könyv. — 14.02: Lajtha László: X. vonósnégyes. — 14.23: Az ifjú mesterdetektív. Rádiójáték gyer­mekeknek. — 15.10: Kóruspó­dium. — 13.17: Paganini: Ope­­rettrész­. — 13.49: Az élő népdal. — 16.00: Világgazdaság. — 16.05: Rimszkij-Korszakov: Versenymű harsonára és fúvószenekarra. — 16.17: ,,Te érted harcolok, szabad­ság ...” A Román Rádió és a Magyar Rádió közös Petőfi-mű­­sorának közvetítése. — 17.05: Chopin: b-moll szonáta. — 17.27: Jelen időben — az üzemi demok­ráciáról. — 17.57: Mozart: A-dúr hegedűverseny. — 18.30: A* Sza­bó család. — 19.25: Töltsön egy órát kedvenceivel! — 20.25: Tudo­mányos magazin. —• 20.53: Népi zene. — 21.23: Új felvételünk. — 22.20 : Tíz plusz egy esztendő. Utijegyzet, , L rész. — 22.30: Schönberg: Hegedűverseny. — 23.05: A fényévek. Elbeszélés. PETŐFI RÁDIÓ S.05:Scsedrin: II. szimfónia. — 9.03: Könnyűzene — innen, on­nan. — 9.53: Könyvek, tájak, emberek. — 10.00: Zenés műsor üdülőknek. — 10.30: Babaszerviz. — 12.03: Dalok a Nagy Honvédő Háborúból. — 12.18: Ravel művei­ből. — 13.03: Zenekari opera­részletek. — 13.30: Szemtől szem­be anyanyelvünkkel. — 14.00: Kettőtől hatig... — 14.50: Ta­lálkozás a stúdióban. — 16.00: Könnyűzenei Híradó. — 16.35: Csúcsforgalom. — 18.10: Egy év­ezredes vita. — 18.25: Régi hang­szerek világa, I. — 18.45: A Midd­le of the Road együttes felvéte­leiből. — 19.04: Magyar zenemű­vek. — 19.54: Jó estét, gyerekek! — 20.28: Rádiószínház. Ki tud ró­luk. Dokumentumdráma. — 21.28: Olasz táncdalok. — 21.45: A mun­kaszociológus házhoz megy. 22.00: Nótacsokor. — 23.15: Liszt­­művek. 3. MŰSOR 18.10: Iskolarádió. — 18.25: A Ma­gyar Fúvósötös felvételeiből. —* 18.50: Egy brigád megalakul. Ri­port. — 19.00: Magyar századok. A szent emlékezetü. — 19.39: Gra­­bócz Miklós népdalfeldolgozásai­ból. — 19.57: Mozart és Beetho­ven műveiből. — 21.23: Marcella Febbe és Wieslaw Ohhrhan éne­kel. — 21.50: Dzsesszfelvételekből. — 22.15: Új lemezeinkből. BUDAPESTI TV 8.05: Iskolatévé. Élővilág (ált. isk. 8. oszt.). Az élőlények kialakulása. 9.05: Környezetismeret (ált. isk. 3. oszt.). Nagyüzemi vete­ményeskertben. 9.55: Történelem. Mi a történe­lem? Melyek a forrásai? 11.55: Osztályfőnöki óra (ált­, isk. 6—7. oszt.). Az üres pad . ..Felelősség embertársaink életéért” c. témához. 13.35: Iskolatévé. Élővilág (ism.). 14.35: Környezetismeret (ism.). 15.25: Történelem (ism.). 17.20: Osztályfőnöki óra (ism.). 17.48: Hírek. 18.00: „Nekem szülőhazám”. Út­törők honismereti expedí­ciója. 18.40: Reklámműsor. 18.50: Játék a betűkkel. 19.10: Esti mese. 19.30: Tv-híradó. 20.00: Miriam Mákéba (színes!) a párizsi Olympia színpadán. Francia zenés film. 21.10: A Tv Galériája. Bemutatjuk Pető János grafikusművészt. 21.30: Tv-híradó . 2. kiadás. 22.00: Marty Feldman. Magyarul beszélő angol film. BRATISLAVAI TV 9.00: Iskolatévé. 9.30: Hegyi ballada (ism.). 11.00: A vasra épült város. Do­k­­u­m­e­n­tu­m­f­ilm. 11.30: Tv-híradó. 14.30: Iskolásoknak. 15.10: A harcokban született in­duló. 15.30: Iskolásoknak. 16.00: A szlovákiai fürdőhelyek. 16.35: Sportérdekességek. 17.05: Bizalmas levelek. 18.10: Dalok. 18.20: A varsói felkelés. Doku­­­­mentumfilm. 19.30: Tv-híradó, utána jegyzet. 20.00: A nagy hivatás. NDK film­sorozat, 3. rész. 21.20: Tv-híradó. 21.40: Riportműsor. OSZTRÁK TV I. 18.00: Walter és Connie. Angol nyelvlecke. 13.25: Jó éjszakát gyerekek. 18.30: Állatok paradicsoma. 19.30: Tv-híradó. 20.05: Sporthíradó. 20.15: Riportműsor. 21.20: Biciklitolvajok. Olasz film. 22.40: Tv-híradó. II. 18.30: Iskolatévé. 19.30: Tv-híradó. 20.05: Sporthírek. 20.15: Show ablak. 21.15: Huszonegy. Nemzetközi quizműsor. 22.00: Osztrák képek. 22.20: Tudományos aktualitások. 22.45: Tv-híradó. HOL SZÓRAKOZZUNK? Győr, Rába: Lázadás a buszon, (ang.), 3, 16, 18. Vörös Cs. : A csen­dőr nősül (f.), 9, H. 3. A homok asszonya* (jap.), n6, f8. Petőfi: Lány a szabadcsapatban (NDK), 7. M­óvár, K.: Mr. Tibbs nyomoz* (USA), 4, 6, 8. Dózsa: Goya I—n.* (NDK—­sz.b.), f6. Sopron, Sz.: Bakaruhában* (m.), 3. Megalku­vó* (o.), n6, f8. Petőfi: A mun­kásosztály a paradicsomba megy* (o.), 6. Csorna: Mint egy dal (beig.), 6. 8. Kapuvár: A mun­kásosztály a paradicsomba megy* (o.), 6. 8. Ásványráró: A siker lovagjai (sz.), 7. Bősárkány: Bo­londos újoncok (f.), 18. Beled: Emlékezés (sz.), 7. Farád: Az űzött szamuráj* (.lap.), 6. Fertő­­szentmiklós: Felszállási engedélyt kérek (sz.), 7. Gönyü: Válás amerikai módra (USA), 6. Győr- Szentiván: Esküvő gyűrű nélkül (cseh.), 7. Halászi: Hárman a kincs nyomában (sz.), 7. Hegyes­halom : Morgiána a kék szemű macska* (cseh.), 18. Kóny: Szen­vedély* (svéd), 7. Kópháza: Pe­tőfi 73. (m.), 7. Jánossomorja: Legenda (sz.1.), f8. Öttevény: Pygmalion XII. (NDK), f8. Raj­ka: Botrány az operában (USA), 8. Pannonhalma: Az utolsó mo­zielőadás* (USA), 7. Szany: Sacco és Vanzetti* (6.), 7. A csillaggal jelölt filmek korha­tárosak! ORVOSI ÜGYELET GYŐRÖTT: este 7-től reggel 7-ig a Gorkij u. 55. szám alatti kör­zeti orvosi rendelőben. Telefon: 11-004. SOPRONBAN: este 6-tól reggel 6-ig a Kiss János u. 4. alatti ren­delőben. Telefon: 12-011. 1YIOSONM­AQUA ROVARON: es­te 6-tól reggel 6-ig a Lenin u 139. szám alatti orvosi rendelő­ben. Telefon: 16-661. Ha az ügye­letes orvos nincs ott, a 16-431-es telefonon kell a bejelentést meg­tenni, vagy a rendelő ajtajára kifüggesztett ládába a pontos cí­met bedobni. CSORNÁN: délután 5-től más­nap reggel 7-ig ügyel dr. Sasvári Károly. Felszabadulás tér 13. Te­lefon: 269. KAPUVÁRON: a körzeti orvo­sok saját körzetükben személye­sen vagy telefonon elérhetők. Ingyenes és kötelező tüdőszű­rés 3 órától 16.30 óráig Győr. Amadé L. u. 1. Vidéken: Tarjánnusztán, Babo­­ton, Fertődön. Fertődön a tüdő­­szűréssel párhuzamosan ,,cukor­­szűrés’ * is van! Kézilabda Megyénk NB I-es csapatai közül mindössze a két győri női csa­patnak sikerült a hétvégi for­dulón pontot szereznie. Mint ar­ról már beszámoltunk, a Rába ETO szombaton délután hazai pá­lyán játszott döntetlenre az EL­­ZETT csapatával, ugyanakkor a Gy. Textiles leányai Ózdról hoz­ták haza az egyik bajnoki pontot. Ez utóbbinak igen nagy értéke van a kiesés elleni éles küzde­lemben. Vereséget szenvedett Budapes­ten a sérülésekkel bajlódó Rába ETO férfi csapata, valamint a Csorna női együttese. GY. TEXTILES—ÓZDI KOHÁSZ 10:10 (8:6) Ózd, NB I-es női mérkőzés: Gy. Textiles: Somogyi — Kiss, Kovács, Makrainé, Ginzerné, Gácsfalvi, Farkas. Csere: Pesti, Szabó, Horváth. Közepes színvonalú mérkőzésen a vendég győriek szinte az utolsó percekig vezettek. Már a mérkő­zés elején vezetést szereztek, s ezt a félidő végéig tartották, a hazaiak csak egyenlítgettek. A második félidőben sikerült tarta­ni a vezetést, a kohászok csak 10:8 után jöttek fel. 10:9 állásnál a győriek szép gólt dobtak, de a játékvezetők belefújtak, s csak szabaddobás lett a dologból. Vé­gül az erőteljesen hajrázó hazaiak főként Szőkéné révén egyenlítet­tek. Góldobók: Kiss 4, Kovács 2, Farkas, Gácsfalvi, Ginzerné és Szabó. HÍRADÁSTECHNIKA—CSORNA 15:6 (3:1) Budapest, NB I-es női mérkőzés. Csorna: Kovács — Tóth, Nagy, Árpásiné, Gulyás, Irányi, Élő. Csere: Kiss, Drexler, Varga, Tu­dós. Az első félidő szoros mérkőzés. A csornai gól büntetőből esett, egyet azonban Árpásiné kiha­gyott. Balszerencsések voltak ek­kor a csornaiak, több kapufát is lőttek. A második félidőben az erőteljesebb és tapasztaltabb fő­városi csapat feljött és döntő fö­lénybe került. Árpásinét fogták, a fiatalok viszont nem tudtak megbirkózni a nehéz feladattal. A csapatból mindössze Kisst le­het megdicsérni, aki az első fél­időben a kapuban, a második fél­időben pedig a mezőnyben jeles­kedett. A hazai csapat egyébként tíz büntetőből nyolcat, a csornaiak hatból négyet értékesítettek. 1 Góldobók: Árpásiné 4, Drexler, Kiss. VASAS—RÁBA ETO 19:15 (12:6) Budapest, NB I-es férfi mérkő­zés. Rába ETO: Horváth J. — Bö­­röczki, Balogh, Visi, Horváth I., Szórádi, Pálmai. Csere: Gyömo­roi, Samodai, Kristofeki, Pelikán. A sérülések már a mérkőzés előtt befolyásolták a győri csapat játékát. Cséka nem jött rendbe, így néküle játszottak. Megsérült még a Kohász Kupán Horváth J. is, de vállalta a játékot. A 10. percben aztán egy összecsapás után Pálmai ujjficamot szenve­dett. Rekkenő hőségben az első tíz percben szoros volt a mérkőzés. 3:3 után néhány helyzet kima­radt, s a­ Vasas tetemes előnyt szerzett. Ezzel lényegében el is dőlt a mérkőzés, mert a közepes formában lévő vagongyáriakban­­nem volt annyi erő, hogy ezt az előnyt akárcsak mérsékelni tud­ják. A második félidőben csökkent ugyan a hazaiak előnye, egy íz­ben három gólra megközelítették őket, de egyenlíteni nem sike­rült. Igen biztató volt Gyomor­i vé­dése, aki 20 perc után váltotta fel sérült társát. Rajta kívül Visi játékát lehet kiemelni. Góldobók: Visi 8, Kristofori­­2, Balogh, Böröczki, Horváth L., Sa­modai, Szórádi. Szerdán újabb forduló A sűrítések miatt szerdán újabb bajnoki forduló lesz mind a női, mind a férfi csoportban. Hazai pályán játszik a Gy. Textiles és a Csorna női, valamint a Rába ETO férfi csapata. A G­r. Textiles délután 4 óra­kor a Bp. Spartacus csapatát fo­gadja, ugyanakkor kezdődik Csor­nán a Csorna—mér­vx­zác. a pápa F­TC—né^i M.^C mérk^és kp^de*« délután 5 ór a. A Rába ETO női csapata Budapestre utazik a Vasas együt­teséhez. Mindhárom hazai mérkőzésen nagy küzdelmet várunk, remél­hetően hazai pontokkal. A legne­hezebb dolga a Gy. Textilesnek lesz az élvonalba tartozó Sparta­cus ellenében. A Rába ETO férfi csapatánál remélik, hogy a sérültek Hor­váth József kivételével, akinek lábát cinkcsizmába tették, vál­lalni tudják a játékot. Értékes pontot szerzett a Gy. Textiles Kisalföld . Székesfehérvári MÁV-Előre - Soproni Textiles 0:0 Székesfehérvár, 400 néző, vezet­te: Dratecz. Kánikulában (14 órai kezdés­sel) a soproniak az alábbi ösz­­szeállításban léptek pályára: Mé­száros — Mentes, Hadarits, De­­csi, Horváth — Csapó, Erdősi — Tímár, Németh N­., Németh I., Pánczél (Dián). Az első öt percben három szöglet jelezte az STC kezdeti fölényét, a 8. percben pedig már óriási helyzetet hagyott ki a ki­törő Tímár: lefutotta a védőket, aztán a kifutó kapus mellett mellé lőtt! Majd Csapó a 16-osra keveredett, de ő is mellé bombá­zott. A hazaiak csak ezután tér­tek magukhoz, körülményes tá­madójátékukkal azonban még helyzetet sem tudtak kialakíta­ni a soproniak kapuja előtt. A meleg ellenére is jó volt az iram, és küzdelmes a mérkőzés. Az STC ritkább ellentámadásai ebben az időszakban is veszélyesek voltak. Csapó nyesett szabadrú­gását a hazai kapus csak kiütni tudta, de Németh I. nagy hely­zetben a védőkbe vágta a labdát. A 35. percben a fehérvári jobb­­szélső ugrott ki, de a jó ütem­ben kifutó Mészárosba lőtt. Ez­után a fehérváriak szögletekkel szorongattak, de a soproni vé­dők kitűnően hárítottak. Fordulás után az első percek­ben az STC támadott, aztán is­mét feljöttek a hazaiak. Főleg balszélsőjük veszélyeztetett, de beadásait a belsők rendre, gyen­ge, rossz irányaékú lövésekkel fejezték be. A félidő közepén Pánczél helyett Dián állt be a jobbszélre, így Tímár a balszél­re ment át. A 71. percben a ha­zai jobbösszekötő 25 méteres kitűnő lövése a felső lécről fel­perdülve hagyta el a játékteret. Két perc múlva Tímár csípett el egy rossz átadást, nagy lövése azonban a felső lécet súrolva jutott a kapu mögé. Az utolsó negyed órában ismét az STC ve­szélyeztett többet. Dián kétszer is jól adott középre, de Németh I. és Nortfreld II. jó helyzetekben hibáztak. Soproni szögletekkel ért véget a mérkőzés. Kitűnő játékvezetés mellett küzdelmes játék folyt. A MÁV­­előre többet támadott, de a sop­roniak védelme jól állt a lábán, csatársora pedig a kevés táma­dásból is jóval több gólszerzési alkalmat hozott össze, mint a ha­zaiak. Sportszerű mérkőzésen vé­gül is igazságos döntetlen szüle­tett. Az STC-ből Mentes, Hada­rits, Decsi és Tímár nyújtott ki­emelkedő teljesítményt. K. J. 1973. SZEPTEMBER 11., KEDD Mit szólnak hozzá? NB I. 6. Rába ETO NB I B. 13. MÁVDAC NB II. 6. Soproni Text. 7. Győri Dózsa 16. Győri Eclektr. . Ki-ki vérmérséklete és klub­­szeretete szerint vizsgálhatja a fenti számokat. Azért emeltük ki csapatainkat a bajnoki táblá­zatok sorrendjéből, hogy így nyomon kövessük a bajnoki rajt óta eltelt idő teljesítményét. Bi­zony a számok makacs dolgok, és ha elmondjuk, hogy a bajno­ki rajt a táblázat adatai szerint csak a Rába ETO, és a Soproni Textiles csapatának sikerült, ak­kor állításunkat éppen a számok bizonyítják a legjobban. Ki gon­dolt volna arra, hogy a Győri Elektromos jó képességű gárdá­ja négy mérkőzéssel a bajnoki rajt után még egy döntetlen eredményt sem tudott kiharcolni, és pont nélkül a bajnoki táblá­zat utolsó helyén áll. De az is meglepetésnek számít, hogy a Győri Dózsa és főleg a MÁV­DAC ilyen gyenge rajtot vett a bajnoki osztályban. Ezzel szem­ben elismerés illeti a Rába ETO bajnoki rajtját és a Soproni Tex­tiles újonc csapatának eddigi ki­tűnő teljesítményét. Különösen a Soproni Textiles eddigi eredményét tartjuk na­gyon értékesnek, mert minden hűhó, fogadkozás, ígérgetés nél­kül csendben, szerényen és eredményesen játszottak. És ezzel hozzákezdtünk össze­foglalónkhoz. Mert kétségtelen, hogy az elmúlt bajnoki forduló legszebb eredményét a Soproni Textiles­ együttese szolgáltatta székesfehérvári döntetlen ered­ményével. A Rába ETO, igaz, hogy győ­zelmet aratott, de a zöld-fehérek hívei a vasárnapinál jobb játé­kot szeretnének látni kedvence­iktől, és persze győzelmet is. De ne legyünk telhetetlenek. A Rá­ba ETO négy mérkőzésből öt pontot szerzett, és ez kezdetnek nagyon jó. A MAVDAC Dunaújvárosban felejtette a két bajnoki pontot. Attól a Dunaújvárostól szenve­dett vereséget, amely csapat a bajnokság kezdetén ugyancsak gyenge szerepléssel hívta fel ma­gára a figyelmet. S h­a meggon­doljuk, hogy a győriek ellen el­ért két bajnoki ponttal együtt összesen három pontjuk van, ak­kor igazán értékelni lehet a kék­­fehérek vasárnapi teljesítményét. Ja, ha egy labdarúgó­csapat há­­zatáján felüti fejét a változtat­­hatatlanba való belenyugvás, meg az NB I B. kényelme, ak­kor ilyen eredményeket lehet produkálni. A Győri Dózsa Szombathelyen győzelmet aratott és ez a győ­zelem nagyon kellett a lila-fehé­reknek. Az is igaz, hogy az SZSE Dózsa újonc az NB II-ben, a győriek viszont bajnokesélyes­ként indultak a küzdelembe. A Győri Elektromos hazai veresé­géről a tudósítás mindent el­mond. A jövőben is gyorsfényképet közlünk a lejátszott bajnoki for­dulók után csapataink helyzeté­ről a bajnoki táblázatban. Ab­ban reménykedünk ugyanis, hogy talán ez a módszer is éb­resztőt „fújaz” egyes csapataink­nak a jobb szereplésre. Mert mi tagadás, sem a MÁVDAC, sem a Győri Dózsa, sem a Győri Elekt­romos teljesítményével nincsenek megelégedve a labdarúgás híve! Győrött és a megyében. Pintér István Totótájékoztató 1. 1. Dózsa—Vasas 2 2:4 2. Ferencváros— MAVDAC 1 4:2 9. Szolnok—Oroszlány 1 2:0 10. Várpalota— Olajbányász x 1:1 11. Láng—FÖSPED 2 2:3 12. Szabó L. SE­IH. ker. 1 1:0 13. SzVSE—Bp. Építők x 0:0 + 1 14. Táncsics—Rákóczi 2 1:2 ★ A 36. fogadási héten 13 találat 9 darab, a nyere­mény 84 405 forint. Ebből 13 plusz 1 találat 4 darab, nyereményük egyenként 279 214 forint. 12 találatot 174 fogadó ért el, nyereményük egyenként 2911 forint. 11 találatot 2076 fogadó ért el, nyereményük egyenként 244 forint. 10 találata 14 489 fogadó­nak volt, nyereményük 52 forint. A nyereményösszegek a­­ nyereményilleték levonása után értendők, a közölt adatok tájékoztató jellegű­ek. (MTI) Honvéd 1 2:1 3. Tatabánya— Videoton x 2:2 4. Pécs—MTK 1 3:1 5. Békéscsaba—Komló 1 2:0 6. Bp. Spartacus— DVTK 1 2:1 7. Eger—Debrecen­ x 1:1 8. D.­újváros— Előkészületi mérkőzés A magyar labdarúgó válogatott keret szerdán a Népstadionban 17.30-kor előkészületi mérkőzést játszik a Volán SC vendégeként Magyarországon tartózkodó szov­jet második ligás Szokol Szara­­tov együttesével. Ulovszky Rudolf szövetségi ka­pitány az alábbi 16 játékost hív­ta meg: Mészáros, Géczi, Török, Páncsics, Vidáts, Horváth (II. Dózsa), Fábián, Nagy L., Juhász I., Karsai, Kocsis, Bálint, Szőke, Bene, Kozma, Váradi.­­ Megyesit, Tóth Andrást, Zámbót és a VIDEOTON közép­hátvédjét, Kovácsot is számí­­tásba vettem, ők azonban közöl­ték, hogy sérültek — mondta a kapitány. (MTI) Meglepetés az NB I-ben: Salgótarján az egyetlen veretlen! Négy fordulót bonyolítottak le az NB legmagasabb osztályában, de már csak egyetlen vereség nélküli csapat van a mezőnyben. Nem valamelyik fővárosi nagy­csapat, hanem a tavasszal még a kiesés ellen küzdő Salgótarján. Ebből természetesen még nem lehet messze­menő következteté­seket levonni, de ez a sikeres rajt sokat lendíthet a bányász­csapaton. A negyedik hét egyébként a fordulatok hete volt az NB I- ben: első győzelmét szerezte meg a Vasas, a Csepel és a ZTE, első vereségét szenvedte el az u. Dó­zsa, a Bp. Honvéd és az MTK. Két rangadót is játszottak va­sárnap, s mind a kettőn felbo­rult a papírforma: a Vasas és a Ferencváros nyert az esélyesebb­nek tartott VI. Dózsa és Bp. Hon­véd ellen. Az eddigi ellenfeleket figyelembe véve a vertek között a Ferencváros hat pontja a leg­értékesebb, hiszen már a Vasas­sal és a Bp. Honvéddal is ját­szottak a zöld-fehérek. FERENCVÁROS—BP. HONVÉD 2:1 (1:0) Népstadion, 80 000 néző. Vezette: Katona. Az első három fordulóban mu­tatott formája után mindenki jó játékot várt a Honvédtől, de a piros-fehérek ettől messze elma­radtak. A lelkesen küzdő és okos taktikával játszó Ferencváros irá­nyította végig a játékot, s két nagyszerűen eltalált lövéssel el­ért gólokkal megérdemelten nyerte a rangadót. A gólok sorrendje: 33. p.: Sző­ke 1:0, 60. p.: Juhász 2:0, 82. p.­ Pál 2:1. VASAS—II. DÓZSA 4:2 (2:1) Népstadion, 80 000 néző. Vezette: Emsberger. Színvonalas játék, gólokban gazdag mérkőzés volt. Az eddig mérsékeltebben szereplő Vasas nagy becsvággyal küzdött, lé­nyegesen jobb formában játszot­tak játékosai, mint az előző mér­kőzéseken, s gyors csatárai nagy­szerűen használták ki az újpesti védők bizonytalankodásait. Döntő volt, hogy a Vasas már a játék elején vezetést szerzett, majd amikor a Dózsa öngóllal egyenlí­tett, egy percen belül újra gólt tudott rúgni a piros-kék gárda. A gólok sorrendje: 4. p.: Vi­dáts 1:0, 36. p.: Mészáros (ön­gól) 1:1, 37. p.: Váradi 2:1, 58. p.: Müller 3:1, 59. p.: Müller 4:1, 72. p.: Fazekas 4:2. PÉCSI MSC—MTK 3:1 (2:1) Pécs, 10 000 néző. Vezette: Bana. A pécsiek ismét bebizonyítot­ták, hogy nem olyan szerepet játszanak ebben a bajnokságban, mint a legutóbbiban. Minden te­kintetben ellenfelük fölé nőttek, s biztosan, sőt könnyed játékkal nyerték a találkozót. Az MTK harminckét percig tíz emberrel játszott, mert az 58. percben Ko­ritárt utánrúgásért kiállította a játékvezető. A gólok sorrendje: 7. p.: Ben­­csik 1:0, 10. p.: Kocsis (öngól) 1:1, 34. p.: Bencsik 2:1, 64. p.: Kovács 3:1. SALGÓTARJÁN—SZ. HALADÁS 1:0 (1:0) Salgótarján, 6000 néző. Vezette: Palotai. Érdekes, a mostanában meg­szokottal ellentétes volt a játék képe. A hazaiak ugyanis a 7. percben már gólt értek el Ko­vács révén, s ez arra késztette a Haladást, hogy feladja védekező taktikáját. Sikerült is a vendé­geknek irányítani a játékot, s csak a remekül játszó közvetlen védelemnek köszönheti a bá­nyászcsapat, hogy meg tudja őrizni végig a két pontot jelentő előnyét. TATABÁNYA—VIDEOTON 2:2 (2:0) Tatabánya, 5000 néző. Vezette: Kőrös. Változatos játék, a hajrában a hazaiak számára szomorú fordu­lattal! Az első félidőben, s még fordulás után is egy ideig na­gyon jól játszott, s lelkesen küz­dött a bányászcsapat. A hajrában azonban lefékeztek, megelégelték a kétgólos vezetést. A vendégek­­ezt látva rákapcsoltak, s sikerült is megmenteniük az egyik pon­tot. A gólok sorrendje: 29. p.: Nagy 1:0, 42. p.: Tóth 2:0, 70. p.: Tieber 2:1, 80. p.: Bogáti 2:2. ZTE—SZEGEDI EOL 2 :1 (1:0) Zalaegerszeg, 12 000 néző. Vezette: Somlai. Eddig egyik csapatnak sem si­kerültek úgy a mérkőzései, ahogy szerették volna. Idegesség volt tapasztalható tehát jó ideig a já­tékosokon. A hazaiak valamivel többet támadtak, több helyzetük is volt, mint ellenfelüknek, győ­zelmük feltétlenül megérdemelt. A gólok sorrendje: 38. p.: Sza­bó 1:0. 60. p.: Pataky 1:1, 63. p.: Tóth Gy. 2:1. A BAJNOKI TÁBLÁZAT: 1. Bp. Honvéd 4 12: 3 6 2. Ferencváros 4 8:4 6 3. Salgótarján 4 5:2 6 4. I. Dózsa 4 12:10 6 5. MTK 4 6:4 5 6. Rába ETO 4 6:6 5 Pécsi MSC 4 6:6 5 8. Vasas 4 6:5 4 9. Tatabánya 4 6:6 4 10. ZTE 4 3:6 4 11. Dorog 4 6:8 3 12. Sz. Haladás 4 3:5 2 13. Csepel 4 8:11 2 14. Szegedi EOL 4 6:9 2 15. VM Egyetértés 4 4:7 2 16. VIDEOTON 4 3:8 2 Műszaki és egyetemek és főiskolák felvételi vizsgájára ELŐKÉSZÍTŐ TANFOLYAMOT INDÍTUNK szeptember közepén. Tantárgyak: matematika, fizika és műszaki rajz. Tandíj: 650,0 Ft. JELENTKEZÉS: a Bánki D. Műszaki Főiskola kihelyezett tagozatán, Győr, Tanácsköztársaság u. 7.