Kisalföld, 1974. április (19. évfolyam, 77-99. szám)

1974-04-14 / 87. szám

1974. ÁPRILIS 14., VASÁRNAP A mai műsor GYŐR KÉZILABDA — Gy. Élelmiszer SE—Bp. Papír, NB II-es női baj­noki mérkőzés, Mayer L. iskola (Révfalu), de 11 óra. BIRKÓZÁS — „Szilágyi Gyula” országos ifjúsági kötöttfogású emlékverseny, Móra F. ált. lak. (Adyváros), de­ 9 óra. SAKK — MAVDAC—Bp. Postás, OB II-es csapatbajnokság, MÁV állomás, de. 9 óra. SOPRON LABDARÚGÁS — S. Textiles— Máza-Szászvár, Textiles-pálya, du. fél 3 óra. Jv.: Grubits. — SFAC—Fertőszentmiklós, megyei I. osztályú bajnoki mérkőzés, An­­gerréti pálya, de. 10 óra. Jv.: Gá­dorfalvi. — S. Vasas—Szany, me­gyei I. osztályú bajnoki mérkő­zés, Ágfalvi úti pálya, de. fél 11 óra. Jv.: Kiss G. MOSON MAGYARÓVÁR MOFÉM Hubertusz—SVSE, NB III-as bajnoki labdarúgó-mérkő­zés, MOFÉM-pálya, du. 3 óra. Jv.: Bakon. MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKI LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉSEK: Farád—Jánossomorja, Farád, du. fél 4 óra. Jv.: Kotrics. K­ötte­­vény—M. Vasas, Kimle, du. fél 4 óra. Jv.: Félix P. Visszavágott az ETO az MNK-ért Rába ETO - Pécsi MSC 2:0 (1:0) Győr, 4000 néző, vezette: Mar­ton. A két csapat a következő ösz­­szeállításban játszott: RÁBA ETO: Borbély — Izsáki, Pozsgai, Sebők, Horváth László, Varsányi, Somogyi, Póczik, Pén­zes, Stolcz, Glázer Róbert. Ed­ző: Farsang Ferenc. PÉCSI MSC: Rapp , Iványi, Kocsis, Tóth I., Maurer, Tóth II., Kardos, Konrád, Rónai, Zombo­­ri, Bencsik. Edző: dr. Dunai Já­nos. Az MLSZ ellenőre: Pető István. Csere: a Rába ETO csapatában az első félidő 5. percében Póczik buz­ott Csidei P­écsi csapatban a szünetben­­­ II. helyett Borovácz. A 75. percben Borovácz helyett Juhász. Jól kezdődött a délután. A tar­talékcsapat 3 :1-re győzött, és mennyi helyzetük maradt ki! Széllel szemben kezdett a győri csapat. A 3. percben óriási gól­helyzet alakult ki Stolcz előtt, de Rapp hárított. Még ebben a perc­ben Póczik rúgást kapott sérült bokájára, az oldalvonal mellett ápolták, de utána sem tudta vál­lalni a játékot. Csidei állt a he­lyére. Nehezen bontakoztak ki a győri támadások. A 12. percben Pénzes lapos lövése elkerülte a pécsi kaput. A 18. percben Rónai Konrád elé továbbította a labdát a győri 16-oson. Konrád egyből kapura lőtt, de Horváth Lászlót találta el. A 26. percben Horváth László beadását Stolcz Pénzes elé fejel­te, a győri szélső azonban beadás helyett Somogyihoz továbbított, aki mellé lőtt. A 30. percben óriási gólhelyze­tet hagytak ki a pécsiek. Tóth II. tért ölelő átadása tisztán találta Bencsiket a bal oldalon. A győri védők lemaradtak az akcióról. Bencsik vezette a labdát, majd nagy erővel kapura lőtt, a labda elsuhant a bal kapufa mellett. A 32. percben Varsányi lövés he­lyett lefejelte Csidei beadását. De kinek? — hangzott a nézőtéren. A 35. percben gólt ért el a Rába ETO. Stolcz szögletet harcolt ki. Somogyi jól ívelt beadására Csi­dei emelkedett fel, és Rapp keze mellett a hálóba fejelt. 1:0. A 39. percben Sebők is megsérült. A szünet után az ETO-t segítet­te az erős szél, és az 52. perc­ben ritkán látható szép jelenet­nek tapsolt a közönség. Glázer Róbert ballal óriási lövést eresz­tett meg, és a labda a felső léc belső éléről úgy vágódott a föld­re, hogy magasan felpattant a levegőbe. Stolcz berobbant, és fe­jéről újra a felső kapufára jutott a labda. A 66. percben Somogyi megsu­hintotta a labdát, és az kapu fölé jutott. A 71. percben Horváth László indította a győri akciót. Csidei átvette a labdát, egy ra­gyogó csellel becsapta őrzőjét, laposan középre lőtte, Glázer ka­pura pörgette, és Rapp már hiá­ba „kapaszkodott”, Stolcz a háló­ba juttatta a labdát: 2:0. A mérkőzés végéig a Rába ETO irányította a játékot. Változás csupán annyi volt, hogy a 74. percben Kardos lövése a bal ka­pufa tövéből pattant az alapvo­nalon túlra. A Rába ETO csapata 90 perces teljesítményével megérdemelten­­győzött. Egyénileg a csapatból Sebők, Horváth László, Somogyi (a mezőny legjobbja), Pénzes és Glázer Róbert dicsérhető. A he­lyenként túl keményen játszó pé­csiek közül Iványi, Kardos, Ró­nai és Zombori tetszett. Pető István, az MLSZ ellenőre a következőket mondotta: Feltét­lenül győzelmet érdemelt a Rába ETO csapata. Nagyon sajnálatos dolog, hogy Póczik sérülése ki­újult. Nekem a mérkőzésen So­mogyi tetszett, aki a mezőny leg­jobbja volt, de Horváth László és Glázer Róbert is kielégített. A pécsiek azért vesztettek, mert nem tudták semlegesíteni a győri középpályásokat. Pintér István Az AFIT Autófelszerelési Vállalat felvételre keres közgazdászt, hegesztőszakmunkásokat, CO2 védőgázos hegesztői tanfolyammal rendelkező munkaerőket, tmk-lakatosokat, általános lakatosokat, villanyszerelőt, esztergályosokat, gumivulkanizálói munkakörbe férfi és női dolgozókat, valamint betanított galvanizálókat. 6 órás munkakörbe fiatalkorú bevásárlókat. Fizetés megegyezés szerint. Bővebb felvilágosítás a vállalat munkaügyi csoportjánál. SOPRON, VÁNDOR S. U. 7. Fájdalommal tudatjuk, hogy szeretett édesanyánk, nagyanyánk, dédnagymamánk, anyósunk, ÖZV. BORSODI SÁNDORNÉ Salakta Katalin 84 éves korában elhunyt. Temetése április 14-én délután 5 órakor lesz a győrújbaráthegyi temetőben. A gyászoló Salakta és Borsodi család Megyei I. osztály: Gy. Élelmiszer — S. AFIT 4:1 (2:0) Győr, vezette: Mester. Gy. Élelmiszer: Gollowitzer — Hegyi, Vida, Korbélya, Szűcs — Szabó, Hujber I. — Invics, Merki, Hujber II.., Csorba. S. AFIT: Mészáros I. — Mészá­ros II., Hunaser, Horváth I. — Szalai, Rédecsi — Oláh, Körösi, Bánsz, Horváth II., Horváth III. Az első félidőben a gyorsan lőtt gól ellenére sokáig kétséges­sé tudták tenni a vendégek az Élelmiszer győzelmét. Az első játékrész hajrában kapott máso­dik gól után azonban teljesen fel­adták a soproniak a küzdelmet.­­ Szünet után még csak nőtt a különbség a két csapat között, s akkor már csak a győzelem ará­nya volt kérdéses. A gólok sorrendje: 6. p.: Szabó 1:0, 40. p.: Merki 2:0, 63. p.: Merki 3:0, 80. p.: Hujber NI. 4:0, 88. p.: Körösi 4:1. Kisalföld Salgótarján - ZTE 1:0 (0:0) Salgótarján, 4000 néző. Vezette: Vincze dr. A vendégek kezdtek jobban, s az első húsz percben többször volt védeni valója a hazaiak ka­pusának, Magyarnak. A zalaeger­szegi kapu a 24. percben forgott először veszélyben, amikor Básti bal alsó sarokba tartó labdáját védte Bolemányi. A félidő legna­gyobb helyzete a 37. percben maradt ki, amikor a salgótarjáni Kovács három méterről a felső lécet találta el.­­ A 3. játékrész­ben fölénybe kerültek a bá­nyászok, gólt azonban csak tizen­egyesből tudtak lőni: a 77. perc­ben Kovácsot Kocsis II. felvágta, s a büntetőt Básti értékesítette. 1:0. Várpalota—Kossuth KFSE 1:1 (1:0). — A két NB I/B-s csapat bajnoki mérkőzésén a többet tá­madó, de a helyzetek sokaságát kihagyó Várpalota állt közelebb a győzelemhez. Gólszerző: Már­tai, illetve Ebedli. Három tizenegyes! Gy. Textiles - KÖFÉM SC 3:2 (1:2) Győr, bácsai pálya, 200 néző. Vezette: Szász. Gy. Textiles: Zsirai — Angyal, Nagy M., Varga, Segovics — Sziklai, Tóth — Márkus, Stark, Fekete, Mészáros. KÖFÉM SC: Szegvári — Gallai, Gadácsi, Bor, Nyitrai — Szabó, Koncz, Major — Krauth, Kala­­már, Simon. Lendületes hazai rohamok ve­zették be a játékot, s az első ne­gyedórában sorra alakultak ki a nagy helyzetek a székesfehérvári kapu előtt: Stark fejesét a ka­pus védte, Mészáros fejese után elkerülte a labda a kaput. Szik­lai négy méterről a kapusba lőt­te a labdát. Utána csökkent a textilesek nyomása, de támadás­ban maradtak a vendéglátók. A 32. percben Feketét a tizenha­toson belül szabálytalanul akasz­tották. A tizenegyesből Tóth a jobb felső sarokba vágta a lab­dát, 1:0. A 37. percben váratla­nul egyenlítettek a vendégek: Major harminc méterről lőtt ka­pura, s labdája a meglepett Zsi­rai fölött a bal felső sarokba hullott. 1:1. A 40. percben újabb fordulat: Segovics egy kapu elé ívelésnél kézzel ütött a labdába. Ez is tizenegyes, s Koncz a vég­rehajtó. 1:2. A félidő utolsó per­cében Fekete veszélyes fejesét szépen védte Szegvári. Szünet után is a győriek kez­deményeztek. Az 57. percben Stark öt méterről fejelt kapu mellé. Teljesen védelembe vo­nultak a vendégek, így szinte ál­landóan a fehérvári kapu előtt folyt a játék. A 71. percben is­mét Feketét lökték fel a védők a tizenhatoson belül. Most is Tóth értékesítette a büntetőt. 2:2. A 77. percben egy előre vágott labdával Simon kiugrott, de a ki­futó Zsiraiba lőtt. Nagy helyzet volt! A 83. percben kapu elől kavarodásban Fekete elé került a labda, s lövése a sok láb kö­zött is utat talált a bal sarokba. 3:2. A 88. percben Sziklai nagy lövését védte meg bravúrral Szegvári. Úgy indult a mérkőzés, hogy biztosan nyer a hazai együttes. Nehezen született meg azonban a vezető gól, majd két ártatlannak látszó támadásból elért gólokkal megfordították az állást a ven­dégek. Ekkor védelembe vonul­tak a székesfehérváriak, s csak a hajrában sikerült a vesztésre álló találkozót győzelemmé alakítani. A két pont egyébként megérde­melten jutott a többet támadó győri együttes birtokába. G. Megyei NB llI-as rangadó Mosonmagyaróváron Az NB Ii. északnyugati csoport­jának legnagyobb jelentőségű ta­lálkozóját a tavaszi hatodik for­dulóban Mosonmagyaróváron játsszák a csapatok. A pillanat­nyilag legjobb helyzetben levő két megyei csapatunk, a MOFÉM Hubertusz és az SVSE méri ösz­­sze erejét vasárnap délután Mo­sonmagyaróváron. A Bábolna— Petőháza mérkőzés emelkedik ki még a hét műsorából. MOFÉM Hubertusz (3.) — Sop­roni VSE (4.). — Az őszi találko­zójuk eredménye 1:1 volt. — A múlt héten sikerült mindkettő­nek pontszámban elérni a közvet­lenül előttük álló Bábolnát, s pillanatnyilag úgy látszik, hár­muk közül kettő közvetlen felju­tó lesz az ősszel induló átszer­vezett NB I-ba. A mosonma­gyaróvári és a soproni csapatnak is égetően szüksége van tehát minden pontra. A győzelemre a hazai együttesnek van nagyobb esélye. Nemcsak a szurkolótá­bor, a megszokott környezet adja ezt, hanem a jelenlegi jobb for­ma is. A zöld-fehérek még ve­retlenek a tavaszi idényben, s ha csak a második évad eredményei alapján állítjuk össze a tábláza­tot, azon az első helyen állnak. Az SVSE eddig a tavasszal mind­két vidéki mérkőzésen egy pon­tot szerzett. Bábolna (2.) — Petőháza (8.). Az ősszel Petőháza nyerte 1 :0-ra összecsapásukat. — A bajnoki címre is nagy esélyesnek tartott Bábolna kétszer egymás után oko­zott kellemetlen meglepetést hí­veinek: kikapott otthon, majd pontot vesztett a sereghajtó ott­honában. Most tehát minden­­ bi­zonnyal alaposan felpaprikázva lépnek pályára a bábolnaiak. Pe­tőháza viszont még nem adta fel, hogy legalább az osztályozókon való részvétel jogát, tehát a ne­gyedik-hatodik hely valamelyi­két megszerezze. Idegenbeni győ­zelem után lépnek vasárnap pá­lyára Bábolnán a cukorgyáriak. HENASE (15.) — MOTIM TE (7.). — Az őszi eredményük 1:1 volt. — A fővárosi honvédcsapat őszi pontszerzése a timföldesek otthonában nagy meglepetés volt. Most mód nyílik arra, hogy ki­köszörüljék azt a csorbát a mo­sonmagyaróvári kék-fehérek. Nem lesz azonban könnyű dolga Budapesten a vendégek tizen­­egyének, mert a HENASE múlt heti fertődi (első idegenbeni) győzelme minden bizonnyal nagy önbizalmat kölcsönöz a csapat­nak, s egykönnyen nem adja meg magát a vendéglátó. De a MOTIM azért sokkal jobb csapat! Enying (10.) — P. Textiles (9.). — Az őszi eredmény: 0:2. — Enying tavaszi szereplése nagy is meglepetés. Még veretlen a csa­pat, s öt mérkőzésből nyolc pontot szerzett! A pápaiak erejé­ből ugyanakkor még csak há­rom pontra futotta. Megyénk csa­patainak helyzetét is javítaná az enyingiek sikere. Komárom (9.) — Almásfüzitő (11). — Az ősszel gól nélküli dön­tetlennel végeztek. — Helyi rang­adó jellege van a mérkőzésnek. Almásfüzitő a tavasszal idegen­ben még nem kapott ki. Tatai AC (14.) — Sárisáp (12.). Az őszi eredményük 1:1 volt. — Ha a hazai csapat nyer, amire minden esélye megvan, pont­számban eléri az előtte álló Fer­­tődöt a Sárisápot, s először eb­ben a bajnokságban elkerül a ré­gi értelemben vett kiesőhelyről. A papírforma szerint várható eredmények: MOFÉM Hubertusz—SVSE 1 Bábolna—Petőháza 1 HENASE—MOTIM TE 2 Enying—P. Textiles­­ Komárom—Almásfüzitő — Tatati AC—Sárisáp 1 Kényszerfelszámolás miatt telephely felépítményekkel együtt ELADÓ Mosonmagyaróváron Tó u. 2. sz. alatt. ÉRDEKLŐDNI LEHET: Építő- és Faipari Szövetkezet KFA. Mosonmagyaróvár, Lenin u. 135. — Telefon: 16­ 769 Gödöllő Ferenc felszámolónál. Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy szeretett feleségem, édesanyánk, anyó­sunk, nagymamánk, KONRÁD JÓZSEFNÉ Alács Ágnes 49 éves korában elhunyt. Temetése 1974. április 15-én, hétfőn délután 4 órakor lesz a mosonszentmiklósi te­metőben. A gyászoló család Mély fájdalommal tudatjuk, hogy szeretett édesanyám, anyósom és nagymamánk, ÖZV. CZETLER ELEKNÉ Horváth Erzsébet életének 84. évében elhunyt. Temetése április 17-én, szerdán */1­4 órakor lesz a győr-szabadhegyi, Templom utcai temetőben. A gyászoló család 7 Győri Textiles - Rába ETO 17:10 (8:5) Győr, NB I/B-s női kézilabda­mérkőzés. Gy. Textiles: Somogyi — Kiss, Makrainé, Ginzerné, Horváth M., Kovács— Pamotyay. Csere: Pesti, Farkas, Horváth I., Szabó, Var­ga. Rába ETO: Fiamné — Oláh, Gilliam, Klics, Csepiné, Merkli, Újhelyi Zs. Csere: Péti, Balas­­kó, Ábrahám, Karácsony, Új­helyi M. Góldobók: Kovács 6, Kiss 5, Ginzerné és Szabó 2—2, Farkas és Horváth M. a Gy. Textilesből, Merkli G. Ábrahám, Gilliam, Oláh és Újhelyi Zs. a Rába ETO- ból. Jelenet a Textiles kapuja előtt.