Kisalföld, 1992. október (47. évfolyam, 232-257. szám)

1992-10-19 / 247. szám

18 A verseny elején még mindenki frissen, fiatalosan mozgott. Fotó: Bertleff A. Fél lábbal is nekivágott a távnak Seniorok a szél ellen Nem sok jóval kecsegtette az időjárás a győri Schwinn- Csepel Senior Triatlon részt­vevőit tegnap. Reggel még esett az eső, s a szél is teljes erejé­vel fújt. Ha kicsit hidegebb van, akkor talán még havat is hozott volna a zafírnak egyáltalán nem nevezhető lég­áramlat. De az összetett sportág idő­södő, de idősnek még semmi­képpen nem mondható kép­viselői nem hátráltak meg. A vízisport-centrumban elszán­tan gyülekeztek, s mire elér­kezett a start ideje, már csak a szél mert ellenkezni a küz­deni akarásukkal. Tolnai Jó­zsef, a versenyt támogató ke­rékpárüzlet tulajdonosa, a me­gyei triatlon szövetség elnöke indította útjára a mezőnyt va­lamivel 11 óra után. A spor­tolók nekivágtak a 3 kilomé­teres futásnak, s alig telt el a start után 12 perc, máris fel­tűnt a Mosoni-Duna töltésén az első befutó, Ferencz Ferenc, akit a verseny egyik esélyesé­nek tartottak. Hamarosan kö­vették őt a többiek, s a reme­kül előkészített váltásnál a fu­tócipőket speciális kerékpár­csukákra cserélték, s drótsza­maraik nyergébe pattantak a seniorok. (Talán érdemes meg­jegyezni, ezen masinák egyi­­ke-másika felér egy használt autóval, már ami az árát ille­ti.) Hatalmas taps fogadta a váltásnál Edward H. Sanborn­­t, aki az USA-ból érkezett Győr­be, hogy részt vegyen a via­dalon, s mindezt fél lábbal! Hiányzó végtagját egy proté­zis és a kemény akaraterő pó­tolta. A 16 kilométernyi kerékpá­rozás után a vízi centrum me­dencéjébe csobbantak a spor­tolók, hogy a 300 méteres úszással tegyenek pontot a vi­adalra. Az eredményhirdeté­sen mind az 51 résztvevő ju­talmat kapott. A nőknél Gazdag Zsuzsa, a férfiaknál Ferencz Ferenc volt a legjobb. Kategóriájukban a hölgyeknél Gazdag Zsuzsa, dr. Sipos Andrea, Kővár Mag­da, Pereces Zsoltné és dr. Du­dán Dénes­né vitte el a pálmát. Az urak küzdelmében pedig Ferencz Ferenc, Lenhardt Ist­ván, dr. Póka László, Bogdán Gábor és Flem­ing László vol­tak a legeredményesebbek. (Fábián) Teljes siker kosárlabdában TÚL A SZÁZON SKC-MAFC 104-84 (54-68) Sopron, NB Ies férfi kosár­labda-mérkőzés, 2000 néző. V.: Szamos és Missara. A vendé­gek legjobb dobói Gerjugin 38, Bakonyi 12. Sopron: Rakolczai 6/ 6, STER­BENZ 16/3, LEKARAUSKAS 2­7, Molnár 12, SZAKÁLL 19. Cs.: Gáli 3, Tóth 9, Szlávik J. 2, SZLÁ­­VIK G. 10/6. Edző: ifj. Gyimesi János és Sterbenz László. Pattanásig feszült légkörben Lekarauskas a 2. percben már a második személyi hibáját vé­tette a rendkívül erő­s Gerjugin elleni csatájában. A 6. percben már mindkét centernek a lit­ván Lekarauskasnak és az orosz Gerjuginnak is három-három személyi hibája volt. Döntetlen állásnál letámadásra tért át a hazai csapat, és sikerült is a félidő befejezéséig hatpontos előnyre szert tenni. Ebben a já­tékrészben Gerjugin 23, Leka­rauskas 13 pontot dobott. Egy ízben Lukács Sándor, a MAFC edzője a megengedettnél heve­sebben és a tiltott területen rek­lamált, amit a játékvezetők tech­nikai hibával büntettek. Fordulás után a hazaiak kezd­tek jobban, s nyolcpercnyi já­ték után 13 ponttal vezettek, ekkor különösen Molnár Csa­ba dobott jól. Aztán kipontozó­dott a bedobó, és őt követte Ster­benz Tamás is. A hajrában tel­jesen felszabadultan játszott a hazai csapat, ekkor szétfutot­ták az ellenfél védekezését, és viszonylag könnyen szerezték pontjaikat. A mérkőzés összké­pét tekintetbe véve az SKC já­téka csak a hajrában emelke­dett az átlagos fölé, ez viszont elegendő volt a biztos győzelem­hez. Az utolsó sípszó után a já­tékosok megköszönték a B-kö­­zépnek a biztatást. * * * Soproni Postás-Szolnok 84-63 (30-38).­­ Legjobb do­bók: Benkő 18/12, Kárpáti 18, Kancsár 18, Weisz Ferenc Sterbenz Tamás. A „fekete csillag" napja SVSE-Raadersped-EGISOSC 111-56 Sopron, NB I es női kosárlab­da-mérkőzés, A csoport, 800 né­ző. V.: dr. Valovics és Galambos G. Az­ OSC legeredményesebb já­tékosai: Herczeg 16, Baráth 14. SVSE: KOVÁCS 14/6, Balogh 11, Csávás 15, ORBÁN 24/12, Pász­tói 10. Cs.: THOMAS 28/6, Ördög 4, Galavics 3, Horváth M. 2. Edző: Magyar András. Az első kosarat a vendégek dob­ták, s kilenc percig úgy ahogy, de lépést tudtak tartani a vasuta­sokkal, akik feltűnően lassan és pontatlanul játszottak. Ezúttal Baloghnak és Csávásnak sem ment úgy a játék, ahogy azt máig tőlük megszoktuk. A 9. percben elért Orbán-tripla után nagyobb sebességre kapcsolt a pályavá­lasztó, ám védekezésébe még min­dig több hiba csúszott. Baloghot aztán a 16. percben le is cserél­te edzője. A fordulás után aztán azt az SVSE-t láttuk a pályán, amelynek kiemelkedően jó játé­kát az elmúlt hetekben már meg­szoktuk. Az első hét percet 23-5- re nyerték a lila-fehérek, akik eb­ben a játékrészben mindössze 23 pontot engedélyeztek ellenfelük­nek. Balogh Judit a 22. percben megsérült, ütést kapott a fejére, kiállt és már nem is jött vissza. A prímet most már az Orbán-Tho­­mas kettős vitte. Különösen a sop­roniak fekete bőrű játékosa mu­tatott be látványos dolgokat, pe­dig a mérkőzés kezdetekor ugyan­csak hervadozva ült a kispadon, mert nem került be a kezdő ötös­be. Orbán Mónika nagyon pon­tosan dobott, de megengedett ma­gának néhány könnyelműséget is. A századik pontot Pásztói sze­rezte. Nagy tapsot kapott a fiatal Horváth Móni, büntetőből szer­zett pontjaiért. Az elmúlt héten két akadályt is a várakozásnak megfelelően si­mán vett az SVSE, szombaton vi­szont már nehezebb dolga lesz Szarvason. 1992. október 19., hétfő . Soproni vész Mohácson EMDSZ-SSC-MSC 5-0 (2-0) Mohács, 800 néző. V.: Soóthy. Soproni LC: Kállai - Bala­ton, Katona, Udvardi, Varsá­nyi - Csikós, Supka (Horváth 85. p.), Nagy J., Orsós - Ma­joros (Árpási 73 p.), Chiratcu. Edző: Győfi László. Mohács: Lukács - Rósa, Rumszauer, Kiss, Rigó - Bec­ker, Nagy E., Kovács L. (Vár­­da a szünetben), Martina-Hor­váth A., Varga. Edző: Sziebert Imre. Balaton kezdte meg a sop­roni gólgyártást, aki a 24. perc­ben egy 30 méterről beívelt szabadrúgásra felugorva kö­zelről a jobb alsó sarokba csúsztatta a labdát. 1-0. Há­rom perccel később Orsós in­dította Nagy J.-t, aki Martina mellett elhúzva a labdát a ti­zenhatoson belülre futott és a tehetetlen kapus mellett la­posan kilőtte a jobb alsó sar­kot. 2-0. A 61. percben Ram­szauer ugrasztotta ki Majo­rost, aki hosszú szóló után a kapust elfektetve közvetlen közelről a hálóba lőtt. 3-0. A 83. percben Supka használt ki egy kavarodást a mohácsi kapu előtt, és lecsapva a lab­dára, három méterről a kapu közepébe lőtt. 4-0. A 86. perc­ben Udvardi indította Horvá­­thot, ő 30 méteres szóló után elfektette a mohácsi kapust és nyolc méterről lapos lövés­sel állította be a végeredményt. 5-0. A 71. percben Rósa szán­dékos utánrúgásért piros la­pot kapott. Mintha otthon játszottak vol­na a soproniak, mindjárt az elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, és ezen a délutánon még másodpercnyi esélyt sem adtak az elképze­lés nélkül játszó, sorozatban pontatlanul passzoló hazai csa­patnak, amely ezzel az ötgó­los vereséggel idei első­, ám ta­lán minden idők legsúlyosabb hazai vereségét szenvedte el. Valóban nem jelentett hát ve­szélyt a mohácsi szereplés a Győrfi-legény­ségnek. Szűcs Zsolt Az­ NB II nyugati csoportjá­nak további eredményei: ZTE-Sabaria 1-2, Haladás- Pénzügyőr 2-0, Tatabá­­nya-BKV Előre 5-3, Nagyka­­nizsa-Kaposvári Rákóczi 3-1, ESMTK-Bauinvest-Dunaferr 2-1, Paksi Atom-Ajka Hun­­galu 1-0, Dorogi Bányász- Szekszárd 2-0. A nyugati csoport állása: Majoros, a soproniak harmadik góljával meg­pecsételte a mohácsi csa­ta sorsát. 1. Haladás VSE 10 18- 6 15 2. Dorogi Bányász 10 20- 8 14 3. Zalaegerszegi TE 10 14- 7 14 4. Nagykanizsa 10 14-10 13 5. Paksi Atom 10 20-12 12 6. Sabaria 10 15- 8 11 7. Tatabánya 10 18-14 11 8. Szekszárd 10 12-12 10 9. Dunaferr SE 10 10-15 9 10. BKV Előre 10 15-15 8 11. EMDSZ-SSC 10 14-17 8 12. Pénzügyőr 10 12-17 8 13. ESMTK-Bauinvest 10 9-18 8 14. Mohács 10 5-17 8 15. Kaposvár 10 10-15 7 16. Ajka Hungalu 10 6-20 4 Idényzárás a Gy. Aero Klubnál Ezerhatszáz órányi repült idővel és átlagosan sike­res idénnyel zárta az idei vitorlázószezont a Gy. Ae­ro Klub. Bár a motorosok, illetve az ejtőernyősök még az ideális időjárással kecsegtető hétvégéken „előme­részkednek” felszereléseikkel, az 1992-es idényt összes­ségében „túlélte” a légi sportágakat egybetömörítő egyesület. Milyen lesz a jövője a sportkörnek? Nehéz lenne kiszámítani. Ma még bizonytalan a péri repü­lőtér különjoga, s amennyiben a létesítmény magán­kézbe kerül, könnyen kiszorulhatnak onnét a sport­repülősök. A tél, s az áprilisi évadnyitányig hátralévő holti­dény elméleti önképzéssel, továbbá egy újabb vitor­lázórepülő-tanfolyam beindításával telik majd el. Utób­bira minden olyan állampolgár jelentkezhet, aki be­töltötte 15. életévét, s megfelel az egészségügyi vizs­gálaton. _________________________________________(Bakácsi) A megyei bajnokságban CSORNA-MOFÉM VASAS 3-1 (2-1) Mosonmagyaróvár, 500 néző. V.: Nyári D.­­ Csorna: Kantó - Sza­bó, Bolla, Kecskeméti, Tonkó, Pré­­ger, Kovács, Németh (Vári), Sze­der (Borbély), Bezselits (Simon), Horváth. Edző: Póczik József.­­ Mofém Vasas: Rúzsa-Régely, Ko­vács P., Balogh, Kovács F., Trap­­ic J., Zimonyi, Szitás (Barkovits), Trestyén (Szabó), Lukács, Urban. Edző: Schnitzer Imre. Jó képességű, és korszerű tá­madójátékot játszó csapatot is­mert meg a nagyszámú közönség a csornaiakban. A 24. percben jobb oldali támadás végén Szeder 13 méterről fejelt a hálóba. 1-0. Nem adták fel a hazaiak, a 29. percben Kovács F. pontos átadá­sát Zimonyi lőtte a kapuba. 1-1. Támadtak a hazaiak, Kovács F. két esetben nagy helyzetben hi­bázott, és ami ilyenkor törvény­­szerű, a 36. percben gyors jobb oldali támadás végén Szeder 16 méterről védhetetlenül fejelt a léc alá. 2-1.­­ A szünet után teljesen átvették a játék irányítását a ven­dégek, a 64. percben ismét egy korszerű jobb oldali támadás vé­gén Szeder, a kapust megelőzve lőtte a labdát a hálóba. 3-1. Mes­terhármas! Ezután mindkét csa­pat cserékkel frissített, de az ered­mény már nem változott. A 73. percben Kovács P. a kitörő csa­tárt akasztotta, s a kiállítás sor­sára jutott.­­ Megérdemelt ven­déggyőzelem. Jók: Tonkó, Bolla, Horváth A., Szeder, ill. Rúzsa, Ba­logh és Zimonyi. (Félix) SVSE-GY. ELEKTROMOS 2-1 (1-1) Győr, 100 néző. V.: Kaszás. - SVSE: Mozsolits - Brezina, Szen­tes, Balika, Horváth R. (Honti), Mandl (Ágoston), Molnár, Kovács (Friedrich), Erdős, Wellner. Edző: Pánczél Sándor.-Gy. Elektromos: Gunyhó - Takács, Varga, Mátz, Kadocsa, Nagy, Kern, Renner, Ko­vács, Galambos (Hasszán), Hor­váth (Lencse). Edző: Koós László. Az elég erős szél az első félidő­ben a villanyosokat támogatta, s ennek segítségével némi mezőny­fölényben is játszottak a vendég­látók. A 33. percben egy korsze­rű támadás végén Horváth fejes­góljával meg is szerezték a veze­tést. 0-1. Öt perc múlva a játék­vezető „bedőlt” egy műesésnek, tizenegyest ítélt a vendégek javá­ra és ezt Balika értékesítette. 1-1.­­ A szünet után feljött az SVSE, játékosai azonban sokat egyéni­­eskedtek. Távolról ellőtték a lab­dát és csak a 66. percben egy Szentes-Wellner adogatás végén az utóbbi góljával tudták megsze­rezni a győzelmet. 2-1.­­ Az éret­tebb csapatjátékot nyújtó össze­­szokottabb együttes megérdemel­ten nyert, de nem látszott a tel­jesítményben a két csapat táblá­zaton elfoglalt helyezése közötti különbség. Jók: Szentes, Balika, Wellner, D1. Varga, Kadocsa, Ko­vács.­ ­-­ JÁNOSSOMORJA­­FERTŐSZENTMIKLÓS 1-1 (1-1) ■lát mssomorja, 500 néző. V.: Ko­vács G. -Jánossomorja: Sikotáncz - Fördős, Horváth B., Udvaros, Tankovics, Nagy L. (Horváth M­., Ruzsik, Drobnitsch, Kuti, Fazekas, Körmendi. Edző: Varga Tibor. - Fertőszentmiklós: Kalmár - Boko­ri, Grőszer, Piczinger, Simon, (Var­ga T.), Varga J. (Lukácsi), Kocsis, Horváth, Németh, Gom­erics, Ko­lompár (Pápai). Edző: Horváth Ist­ván. Az első félidőben közepes iram­ban két jól felkészült csapat ta­lálkozóján harcos, férfias mérkő­zésen alakult ki az eredmény.­­ A második félidőben mindkét csa­pat nagy erőfeszítéseket tett a győ­zelemért, de ez egyiknek sem si­került. Sportszerű mérkőzésen a vendégek rászolgáltak az egyik pontra.­­ Gólszerzők: 8. p.: Hor­váth Zs. 0-1,23. p.: Fazekas 1-1. (Gorsics)