Körösvidék, 1940. április-június (21. évfolyam, 73-146. szám)

1940-05-20 / 113. szám

4 rása ezen a talajon is nagyszerűen érvényesült, őr­ több jó labdájával tűnt ki. Szombati II. csak a me­zőnyben volt jó, Salát és Tibori semmi különöset mám mutatott. Tomka játékvezetővel több eset­ben nem érttettünk egyelt. Nyilatkozatok: Hrabovszky János, Törekvés ed­ző: Megérdemeltük a győzelmet. Őri, a MÁV csapatkapitánya: Fe­­cenica hiányát in­agyon éreztük. A Törekvés megérdemelten nyert. IZ­I CSAPAT GYŐZ, AMELYIK Vácasi-FÉLE FUTBALLCIPŐBEN JÁTSZIK! Megrendelhető: BÉKÉS, V.: CSABAI-ÜT 21. Magyarország Románia 2:0 (0:0) Vezette: Popovics 20 000 néző előtt játszotta a két csapat a Duna-kupáért folyó mecs­­csét Budapesten. A magyar csa­­pat végig hatalmas fölényben ját­szott és Sárosi dr., valamint Gyet­­vai góljával a magyar csapat ja­­vára dőlt el a mérkőzés. SarJeaá A CASS—M. Törekvés mérkő­­zés a M. Törekvés meg nem jele­nése miatt elmaradt. A játékvezető a pályát alkalmasnak találta a baj­­noki mérkőzés lejátszására és 20 perc várakozási idő letelte után elhagyta a játékteret. A hét" ll"-e A tegnapi sáros pálya ellenére is sok kiváló teljesítményt láttunk. A vasárnapi forduló után a hét ll-e a következőképen alakult: Kucsmik Tere trés Urda Hankó B. MÁV CsAK Bányai Rácz Gaál OTK Rokka MAFC BenkS Uhrin Páca Szombati 1. Karaba GyTE CsAK Rokka Törekvés Törekvés Románia B)( Magyarország B) 5:1 (3:1) Vezette: Podubszki Bukarestben volt a mérkőzés. A magyar csapatban sok volt az újonc és ez okozta a nem várt sú­­lyos vereséget. yamú A rádió keddi műsora. 6.40: Ébresztő. Torna. Hírek. Hanglemezeik. Étrend. 10: Hírek. 10.20 és 10.45: Felolvasás. 12: Ha­rangszó. Himnusz. Időjárásjelentés. 12.10: Székely Mária zongorázik, Frank Lajos gordonkázik. 1.30: A rádió szalonzenekara. 4.10: A táp­­lálk­ozás időszerű kérdései. 5.15: La­­kato­s Tóni é­s Misi cigányzenekara. 5.55: »Egészségpolitika és nemzet­­védelem.« Felolvasás. 6.20: Hang­lemezek. 6.50: Magyar laboratóriu­mok. 7.15: Hírek. 7.25: Budapesti Hangversenyzen­ekar. 8.25: »Kém­­peten Farkas.« Hangjáték. 9.40: Hí­rek. 10.10: Jazz. 11.20: Cigányzene. — Budapest II.. 5.15: Ruszin hall­gatóknak. 5.50: Mózesné Juiniker Klára énekel. 6.20: Mezőgazdasági félóra. 7.25:­ Francia nyelvoktatás. 8: Hírek. 8.25: Hanglemezek. KÖRÖSVIDÉK MAFC-BTE 15:0 (5:0) Mezőtúr — 150 néző — Vezette: Kovács (Orosháza) Góllövők: Csete, Takács (2), Bodorik (2), Rácz (2), Tar (3), Gaál (4), Kiss (öngól) Miután a bíró alkalmasnak ta­lálta a pályát a játékra, kifutnak a csapatok. A BTE tíz emberrel kezd. MAFC: Kovács — Sólyom, Je­nei — Mohácsy, Pocsai, Gaál — Csete, Tar, Rácz, Takács, Bodorik. BTE: Kovács — Kiss, Aszta­los — Szeles, Szabó, Vitánszk­y, Császi, Perdi, Veress, Erdei. A MAFC rég nem látott szép játékot mutatott. Ez elsősorban az új és fiatal intéző, Mester Lajos érdeme, aki felismerte azt, hogy nem mindig a nevekkel lehet nyerni s így mintegy hat fiatal, csaknem ifjúsági játékos jutott szóhoz. A játék az eredményhez híven egyoldalú volt. A MAFC állandó nyomása teljesen a kapuhoz sze­­gezte a BTE-t. A MAFC indít és a 4. percben Csete lövése a kapusról esik a há­­lóba (1:0) Időközben Bodoriknak vannak pompás lefutásai A 10. percben Takács két védőn átjutva kiad jobbra, Csete beadását pedig Takács begurítja. (2:0) A 13. perc­ben ismét Takács a gólszerző, 20 méteres lövése­ a hálóban köt ki (3:0) A 34. percben Bodorik vágja a bal sarokba a labdá. (4:0) A 38. percben Rácz lő gólt. (5:0) Félidőben a BTE fogadkozik, hogy több gólt nem kap A 3. percben Tor gurít a jobb sarokba. (6:0) A 9. percben ismét ő ered­­ményes. (7:0) Ekkor már a BTE tíz játékosa védi a kaput. Egy kavarodásból, amelyet Kiss küld hátra, gól esik. (8:0) A 29. perc­­ben Bodorik fut el és a kapus fölött a hálóba küldi a labdát. (9:0) A 35. percben Rácz lő gólt nehéz helyzetből. (10:0) A 38 percben a már kifáradt BTE védelem nem állja a sarat és így Gaál cselezés után egymás után háromszor szinte má­­sodpercek alatt viszi le a labdát a kapuig és juttatja azt rendelte­tési helyére (11:0, 12:0, 13:0) A 42. percben Tor lő gólt. (14:0) Majd Gaál ismétli meg trükkjét és beállítja a végeredményt. (15:0) Bírálat: A BTE csak védekezett, de si­­ker nélkül. A MAFC fiataljai ki­tettek magukért. Jók az „öregek" is. Mohácsy és Gaál elsőrangú játékot nyújtott. Nyilatkozatok: A bíró: A rutinosabb csapat jobban bírta a talajt. Mester Lajos intéző (MAFC): Nagy és eredményes játék. Perdi (BTE): Feltámadt a MAFC. A CsAK jobban állta a sarat CsAK-OTK 3:1 (1:0) Orosháza , 150 néző — Vezette: Pintér Góllövők: Uhrin, Perza, Merksz (11-esből), Perza A pálya egész hosszában csupa víz és sár s csak a két széle van tűrhető állapotban. A bíró tüzetes vizsgálat után mégis alkalmasnak találta a játékra. CsAK: Fabulya — Kiszely III, Hankó — Lipták, Marik, Bohus — Simon, Uhrin, Perza, Benedek, Fáskeszi. OTE: Molnár — Szabó, Dénes — Tóth Z., Bányai, Nédó — Szé­­pe, Tóth M., Szendi, Merksz, Gre5­guss. Perza indítja el a labdát, Uhrins­hoz ad, aki hosszan szökteti Si­mont, azonban a labda Nédóról a kapuvonalon túlra tart, Simon ráfut, de már csak kívülről tudja beadni a beadást. Uhrin a hálóba lő, de a gól érvénytelen, mert a bíró előzőleg sarokrúgást itélt. A szépen ivett sarokrúgást Molnár Benedek fejére öklözi, aki kapu mellé fejel. A 4-ik percben ismét sarokrúgás, ezt Fáskerti túl hátra adja, Uhrin így is megszerzi, de a rúgás nem sikerül, a kapu mellé megy. A CsAK nagyon szorongat, csatárainak sok szép helyzetük van, de lövéseiket nem kíséri szeren­cse. A 6. percben Fáskerti be­­adása Perzához kerül, ő ,átad az ötösön álló Benedekhez. Óriási a gólhelyzet, de Benedek Molnár ölébe emel. Petza újabb átadását ismét Benedek kapja, aki most szépen lő. Lövését Molnár még szebben védi. Az első negyed órában a CsAK kis szerencsével már három góllal is vezethetne, annyi jó helyzetet dolgozott ki Az OTK szinte áll a pályán. A CsAK feltűnő jól bírja a nehéz talajt. Az első gól a 15 ik perc­ben esik. Simon megfut és kissé kapura húz. A tizenhatos sarkáról laposan lő, a labda az oldalléc mellett csúszna be, de Molnár le­ hajlik és megállítja. A sáros labda kicsúszik kezéből, Uhrm­ ráfut és belövi. 1:0. A CsAK marad tá­­madásban a félidő végéig. Szünet után eredménytelen sa­rokrúgás az OTK ellen. A 10 ik percben Uhrin kapura lő, Molnár az erős lövést a felső lécre tolja. A kipattanó labdára Perza ráfut és befejeli. 2:0 A 12. percben Hankó hazaad, Fabulya felemeli a labdát, Tóth odafut és zavarja. Hankó védi a kapust, Tóth a két játékos között elesik és a bíró túl szigorúan l­est ítél, amit Merksz értékesít. 2:1. A gól után megvál­­tozik a játék képe. Az OTE tá­madásban marad, percekig veszé­lyesen támad, a CsAK kapkod, a kiegyenlítés a levegőben lóg Azon­ban a kritikus perceket sikerül gól nélkül megúszniok. A 3­ik percben nagy sárdagasztás van az OTK tizenhatosán Fáskertinek si­kerül kihalásznia a labdát, szépen bead, ebből Perza hatalmas lövés­­sel a felső léc alá bombáz. 3:1. A 38. percben Szendi csúnyán tá­­madja Bohust, aki a térdén meg­sérül és végleg kiáll. CsAK táma­­dással ér véget a mérkőzés. Bírálat: Sáros, csúszós pályán és állan­dóan szemerkélő esőben játszott a két csapat. Szép játék ilyen kö­­rülmények között nem alakulha­tott ki. A CsAK nagyobb tudása mégis kidomborodott és az első félidőben szinte állandó támadás­ban voltak. Játékosaik gyors kez­­dősebességükkel sok reménytelen­nek látszó labdát szereztek meg. Az OTE gólja után kapkodni kezdtek, de később újra össze­ Békéscsaba 1940 május 20. szedték magukat és­­ bebiztosítot­ták a győzelmet. Az OTE az első félidőben úgy játszott, mintha nem is volna fon­tos a mérkőzés megnyerése. A já­tékosok alig mentek a labda után, szinte álltak a pályán. A második félidőben már jobban igyekeztek és kis szerencsével a 2: 1-es állás­nál egyenlíteni is tudtak volna. Szendi feltűnően rossz volt. A CsAK legjobbjai: Marik,Uhrin, Petza és Hankó, míg az OTK-ból Bányai és Merksz vált ki. Pintér bíró többizben hibázott. A tizenegyes megítélésénél túl szi­­gorú volt. Nyilatkozatok : Tokaji CsAK: A nehéz talajon megérdemelten győztünk. Kis sze­rencsével a gólarány nagyobb le­hetett volna. Sin OTE: A sáros pályán nem ment a játék. SZÍNHÁZ és film Zsúfolt házak előtt pereg b­e a pes­ti Seal a moziban Gary Cooper mulatságos és kedves, filmje, a­­ Floridai kaland , amely vidám hangulatával és ragyogó hu­morával elfelejteti a mai idők sú­lyos gondjait. Cooper egy jóképű, de félszeg és szegény cowboy figu­ráját viszi vászonra, a bűbájos Marie Oberon pedig egy el­kényezte­­tetteb­ milliomosleány szerepéit játs­­­sza. A vígjáték persze szabályszerű heppy-enddel — házasságai — ér véget. Napoleon papucsban — ez lehetne a címe a Napoleon házassága című történelmi vígjá­tékinak, amely bemutatja a korziikai világhódítónak első feleségével­ való házasságát. A történelmet nem res­pektálja a történet és kérM­dÜöét isle­­nül lerántja a leplet ennek a házas­ságnak intimitásairól, mégpedig olyan pompás szatírával és eleven humorral, amely a híres házaspár­nak nem emberi nagyságait, hanem éppen gyarlóságait tündökölted. Pierre Blanchar és Ruth Chatter­­ton elragadó kedvességgel játsszák ennek a különös ízű bravúros film­nek a főszerepeit. Hirdessen a Körös vidék­ben! Tavaszi pályázat Beérkezést Batdridö május 22, szerda déli 12 óra OTE—GyTE.................................... GyAC-CsAK.............................. .__ BISE—MAFC.............................. .__ MTE-B. MÁV..................................... Rokka—KoTE.................................... Törekvés—BTE......................... .__ Szegedi felső ipariskola—B csabai felső kereskedelmi (Szent László vándordíjért) . . ............ Gamma —Újpest......................... . ... Gólverseny : A pontversenyben csak mérkőzés elmaradása esetén kerül számításba. Kispest—Haladás____________ :..... Elektromos—Szeged..........................i...... Taxi—Törekvés......................... ...... A pályázó neve: Címe: A beküldő aláveti magát a feltételeknek. Minden szelvényhez ép, forgalomban levő, használatlan 6 filléres bélyeget kell mellékelni..