Körösvidék, 1941. április-június (22. évfolyam, 74-146. szám)

1941-06-16 / 134. szám

Bgkicsc&tba, 1941. június 16. illeti cMpoet NB HL 1 FTC 20 18 1 1 118:22 37 2 WPfK 21 13 4 4 70:27 30 3 Terér­ség 17 11 1 5 53:28 23 4 K- 20 7 7 6 53:51 21 5 Sáed II. 20 7 5 8 56:58 19 6‘ sK 20 6 5 9 39:66 17 7*­­MOVE 20 6 5 9 32:65 17 a AK 19 7 2 10 36:60 16 Cyolnok II. 21 5 5 11 28:46 15 igTVE 18 7 1 10 36:57 15 1*TK 18 2 7 9 27:49 11 pyAC 19 3 5 11 32:64 11 ■>................................................... ilitzy országos csúcsot dobott diszkosszal A MAC meghívásos versenyén rszágos csúcs született. Kun­tzy 2.30 méterre javította diszkosszal az eddigi csúcsot. Az eredmények egyébként a következők voltak: 100 m. 1 Csányi IV. 10 8. 800 m. 1 Harsányi 1:58.8. Súlylökés. 1. Németh 14 96. 400 m. 1. Győrkös 50.1. 200 m. 1. Csányi IV. 22.2. Magas: 1. Vermes 180 100 m. gát. 1. Szabó dr. 15 2. Rúdugrás. 1. Kovács 380. Diszkoszvetés. 1. Kun­tzy 52 40. 3000 m. 1. Szilágyi 8:312. Gerely. 1. Várszegi 62 94. 4x100 m. váltó. 1. A B­ csapat (Hidas, Szigetvári, Pelsőczi, Vermes) 42,6. Kalapácsvetés: 1. Németh 47 58. C. MOVE- őrit 5:2 (2:2) Cegléd Vezette: Leiner Az OTE a következő összeállí­tásban játszott: v: Nándorvölgyi — Szabó, Springer — Forián, Szendi, Rumpf — Szalai, Bányai, Marsi, Merx, Kánya. Szünetig az orosházi csapat egyenlő ellenfél volt s akár a ve­zetést is megszerezhette volna. Fordulás után a C. MOVE erő­sitette az iramot s ekkor össze­roppant az OTK. Kikapott a GyAC KAC-GyAC 5:1 (2:1) A Kecskeméten lejátszott mér­­kőzésen a GyAC nem tudta vitássá tenni a kecskeméti csapat győzel­­mét. A gyenge formában levő gyulai csapat egyetlen gólját Hor­váth II. lőtte. NB. I­. FTC—Szolnok II. 6:1 C. MOVE—HTVE 3:0 (Csütörtök) SZTE—KAC 3:3 (Csütönök) WMTK-HTVE 12:0 NB I. WMFC—Elektromos 5:1 Gamma—BSzKRT 3:2 DiMÁVAG—Törekvés 2:2 Szolnok—Tokod 6:1 Újpest—SBTC 7:0 Kispest—Haladás 5:2 Kikapott a Ferencváros Szeged—Ferencváros 3:2 (1:0) A szegedi csapat jobb játéké­val megérdemelten győzte le a ma­gyar bajnokot. A CASS—KOTE mérkőzés elmaradt KÖRÖSVIDÉK 3 Törekvés—Sz. Turul 6:1 (2:1) Bajnoki Vezette: Bedő Góllövők: Szombati, Feit, Herczeg (11-esből), Szombati, Karaba, Szombati, Bohus Törekvés: Kucsmik — Filyó, Csicsely — Krammer, Valentinyi, Medovarszky Karaba, Feit, Bo­hus, Szombati, Kerepeczky. Sz. Turul: Binder— Nagy, Ká­roly — Kuhajda, Pocsai, Braz­­nóczy — v: Csatai, Herczeg, Ha* dadi, Melich, Horváth. A Törekvés kezd s mindjárt az első percben eredményes Szom­ bati révén. Feii szökteti az össze­kötőt, aki habozás nélkül lő a hálóba 1:0 A Törekvés rohamoz, Bohus már a 4 bombáját küldi a kapura, de nincs szerencséje. Az 14. percben a rohamnak eredménye van. Szombati ugrasztja Kerepeczkyt, aki bead s mett gyö­nyörűen fejel a hálóba. 2:0 Nagyon ostromol a Törekvés s ezekben a percekben a vendég csapat még a fél vonalon túl sem tud jutni. A 24 percben meleg helyzet adódik a Törekvés kapujánál. Po3­csai mintegy 30 méterről küldött szabadrúgását Kucsmik kiejti s a nagy kavarodásból Csícsely ment. Ezután lélegzethez jut a Turul s egyben támadásba is lendül. Ha3­dadi lövését fogja Kucsmik, majd Praznóczy lövése száll mellé. A 39. percben Bohus lövését Binder előbb kiüti, majd ismét megszerzi. Egy perc múlva Hadadi fut meg. Csicsely a 16 on belül gáncsolja. A megítélt 11 est Her­ceg értékesíti. 2:1 Fordulás után a 3. percben is­mét gólhoz jut a Törekvés. Szom­­bati félmagas labdáját Binder háló­ba ejti. 3:1 A 10. percben Szombati lövé­­sát Binder csak kiütni tudja, Ka­­rabához kerül a labda, aki lapo­­san a bal sarokba lő. 4:1 A 12. percben Krammer sza­badrúgásából Szombati az ötödik gólt lövi. 5:1 A Turul így sem adja fel a har­cot. Minden játékosa sokat küzd, sőt a mezőnyben szépen kombi­nálnak, de támadásuk megakad a Törekvés védelmén. A 26. percben Medovarszky át­adásából Bohus lő gólt. 6:1 Ezután nagyon visszaesik a Tu­rul s csak védekezik, Károllyal az élén. A védelem óriási munkát végez és sok gólhelyzetet tisztáz. Nagy a Törekvés fölénye egé­szen a mérkőzés végéig. Bírálat : A Törekvés megérdemelte a győ­zelmet, mert minden pontján jobb volt ellenfelénél, így is rengeteg gólhelyzetet hagytak ki a Törek­vés csatárok. A csapat minden egyes tagja jól mozgott. Csupán annyit jegyzünk meg, Bohus meg­­felelt szokatlan posztján, kár azon­ban, hogy kissé lassú s így több helyzetet nem tudott kihasználni. A vesztes csapat minden egyes tagja sokat küzdött, különösen a védelem végzett óriási munkát. Károly a mezőny legjobbja volt. Binder, Pocsai, Herczeg és Hadadi emelkedett még ki a Turulból. Bedő jól vezette a mérkőzést. Korán csak bravúrral üti szögülésre. A CsAK most kissé leszorul. Balázs kap tapsot remek kiadásáért. Uhrin II. messziről küldött szép lövését Zsoldos biztosan t­eszi ártalmatlan­ná. Élénkül az iram, a CsAK töb­bet, a SzTE veszélyesebben támad. Szünet után az SzTE jön fel elő­ször. Zahorán fog először labdát. Kob­us Farkas elől hazaié­jel s ez­zel menti a gólszagú belzeget. Perza : miesziről­­ küldött lövését Zsoldos­­ először kiejti, azután Balázs elől fa­kapja a labdát. Szorongat Szen­tes, de a kapu ellőtt tehetetlenek a csalánok, Uhrin II., Márta, Balázs, Perza adogatás után Perza bom­bája a kapu fölött száll­oda. Utána Balázs ordító helyzetből fölé dur­rant. Szentes nagy erővel támad s a 8-i­k percben eredményes is. Sza­bó lövése emberben akad­ el. A ki­pattanó labdát Csányi óriási erő­vel küldi a jobb felső sarokba. 1:1. A gól­ sem rázza fel a csabaiakat. Álmosain játszanak tovább s egy­másután két veszélyes lövés kerül­geti Zahorán kapuját. CsAK táma­dás után Balázs fejesét Zsoldos le­húzza. A SzTE egymásután vezeti a veszélyes támadásokat, de végre a CsAK is kezd belelendülni. Ba­lázs megismétli előbbi fejesét. Zsol­dos ugyanúgy fogja labdát, mint az imént. Nagyon érdekes, izgal­mas most a mérkőzés. A CsAK is­mét megszerzi a vezetést. Balázs hosszú labdát kap a 20-ik percben. Szabadon fut és laposan a hálóba lő. 2:1. A gól a csabai csapatot vil­­lanyozza fel­. Több támadás fut a szentesi kapu felé. A 28-ik percben Balázst tisztára játsszák. Zsoldos kifut, Balázs átadhatna Simonnak, ehelyett azonban lő­­ mellé. (N­agy gólhelyzet volt) Perza elfut és re­mekül lő, de ez a lövés is mellé megy. Meleg pillanatok vannak a CsAK kapuja előtt. Szentes szöglet­hez jut. Zahoránt Szabó löki s így felszabadul a kapu. Kovács II. az 5-ösről a félvonalig hozza el a­­ lab­dát. Onnan a kapu elé ível. Nagy a kavarodás, de a tömörülő véde­lem mellett nem jut lövéshez a csatársor. Farkas bombája a kapu előtt suhan el. Most óriási az izga­lom. Szentes nagyon küzd a ki­egyenlítő gólért. Az uto­­sló percek­ben Szentes a kapuhoz szegezi a CsAK-ot. Szöglet után Szabó kézzel üti a hálóba a labdát. Ezzel vége is­ a mérkőzésnek. BÍRÁLAT: Nagyon nagy volt a küzdelem ez­en a mérkőzésen. A CsAK gyors e­lső gólja után ugyan kissé ellilainy­­hul­t az iram, később azonban an­nál izgalmasabb volt a játék. A CsAK megérdemelten győzött,­mert több gólhelyzete volt, az igazság kedvéért azonban meg­­ kell álla­pítanunk, hogy a szentesi csapat a mérkőzés utolsó perceiben kiegyen­lít­hete­ttt volna s ezekben a pillana­tokban csak a szerencse mentette meg Zahorán kapuját a góltól. A győztes csapatban Zahorán bravú­rokat i­s csinált. A hátvédpár jól működött, de a mérkőzés utolsó 10 percében elvesztette a fejét. A leg­jobb fedezet Bogdány, de Marikot nem tudta feledtetni. Kokavecz és Korim lelkes. Hibájuk, hogy sok­szor egészen eltűnnek. A csatársor játé­ka nem elégített ki. Sok gólhely­zetet hoztak össze, de a befejezés­nél gyengék voltak. Simon túl sokat cselez, megfeledkezik az összjáték­­nak. Uhrin II. megfelelt, Balázs sok­­tiszta helyzetet kihagyott. Pezza so­kat dolgozott. Lövései ezúttal nem sikerülte­k. Márta sem keltett csaló­dást, bár e­gy nagy helyzetet kiha­gyó! 1. Hazai jól vezette a mérkőzést A nagy­küsdelem után CsAK—SzTE 2:1 (1:0) Békéscsaba Vezette: Hazai Góllövők: Uhrin II., Csányi,­­ CsAK: Zahorán — Kiszely III., Uhrin I. — Korim,, Bogdány, Koka­­vecz — Simon, Uhrin, Balázs, Per­­za, Mária, Szentes, Zsoldos — Kovács II., Kovács I. — Kürti, Palotás­, Budai — Csányi, Szabó, Farkas, Mácsai I., Mácsai II. A szentesi csapat kezd s már a­, első percben díjat a kapuig. A gyenge labda Zahorán zsákmánya. Szép CsAK támadás Balázs lesén akad el. Egy­ perc múlva Simon ring szögletei. Zsoldos Balázs fe­jéről veszi le a labdát. Simon két emberen is átkígyózik, de Kovács I.-ben megakad. Uhrin I. az utolsó pillanatban keresztezi le Karikást, majd­ Csányi bombáz fölé. A 7-i­k .percben Simon nagy cselezés után Uhrin II.-hez gurít, aki közelről nagy gólt lő. 1:0. Heves szentesi támadás után Csányi fölé lő. A 10. percben a SzTE szabadot rúg 18 méterről. Mácsai bombája a kapu fölött szállt e­l. Simon beadásai Per­za mellűlé fejeli. Balázs remek, labdát kap, de megtorpan s mire ész­be­kap, Zsoldos kifut és menti a hely­zetet. Kovács I. faultja miatt Mária szabadot rúg. Ebből Balázs fejel gyengén kapura. Utána megint Ba­lázs lő, de föl­é szállt a labda. Uhrin II. labdájával Simon sokáig cicá­zik, a remek helyzet el­vész. Feljön Szen­tes és a 19-ik percben Csányi szög­­letet rúg. Perza fejeli ki a labdát a kapu­ból. Csányi elfut Uhrin I. mellől. Veszélyes, lapos l­övését Za­horán elvetődve fogja. Hol­ az egyik, hol a másik, csapat támád. A 26-iik percben Simon, Balázs, Perza ado­gatás illámn Mária ordító helyzetből, a kapu torkából mellé n­ö. Ellaposo­dik a játék. Sok a part­dobás és a ■dames. Balázs­­ kiugratja Perzát, aki­nek nagy lövésébe Kovács I. az utolsó pillanat­ban l­­ép bel­e. Kovács I. szabadrúgása a sorfaltól vissza­pattan. Kovács I. újabb lövését Za­