Magyar Nemzet, 1977. április (33. évfolyam, 77-100. szám)

1977-04-10 / 84. szám

6 Labda­rúgó NB I - ■ 11 ' ■ ■............ ■ ♦ Tömörül az élmezőny A labdarúgó NB I szombati fordulójának értékelése a táv­irati stílusban az V. Dózsa kikapott — az FTC győzött —. A Bp. Honvéd döntetlenül ját­szott. Meglepetés, hogy az élen álló újpestiek mindkét pontot otthagyták a forduló előtt még az utolsó előtti helyen állott Salgótarjánnál, és a 16. helyet elfoglalt Dunaújváros is pon­tot rabolt a második helyért versenyző Honvédtól. Az előb­bi fordulók hullámvölgyéből talán kikerült az FTC, amely nemcsak közelebb került a Dózsához, s ismét elhúzott a Honvédtól, de a Rába elleni mérlegén is javított. A forduló néhány mérkőzésének színvo­nalán alaposan rontott a fel­ázott talaj, a zuhogó eső. SalRTC—Ú. Dózsa 2:1 (1:1) Salgótarján, 12 ezer néző, vezette: Lauber. Óriási lendülettel indult a küzdelem. Parádés jelenetek váltakoztak a két kapu előtt, a 12. percben Fekete lesgólt rúgott, amit a játékvezető nem adott meg, a 17. percben pedig egy szögletet Tóth a gólvonalról mentett. A 32. percben Básti keresztlabdát küldött Kajáshoz, aki cselez­getett, majd 17 méterről a léc alá vágta a labdát (2:1). A fél­idő utolsó percében egyenlített a Dózsa: Törőcsik szöktette Feketét, aki 13 méterről lapo­san a kapura lőtt. Szűcs láb­bal mentett, labdája Fazekas elé pattant, aki 8 méterről a kapuba bombázott (1:1). A 66. percben Básti a jobb oldalon szöktette Szoót, aki egy csel­­sorozat után a bal sarokba lőtt (2:1). A hazaiak évek óta nem játszottak ilye® lelkese­déssel. Ferencváros—Rába ETO 2:1 (1:1) allet­y­­zó ezer néző, vezet­te: M­iricz. Három perccel a befejezés előtt lőtt tizenegyes góllal győzte le a Ferencváros a dön­tetlenre mindenképpen rászol­gált Rába ETO-t. A győriek ugyanis okosan, sok adogatás­sal lassították a játékot. A hazai csapat érthetetle­nül átvette a Rába stílusát, lassan, körülményesen szőtte erőtlen támadásait. Persze, a kiegyenlített játékhoz az is kellett, hogy a Ferencváros válogatottjelöltjei — egy ki­vétellel — gyengén játsszanak. Bálint sokat bizonytalanko­dott, kapkodott, ráadásul ki­hagyott egy tizenegyest A for­­tos teljesítménye is elmaradt a várttól. Nyilasi igyekezett, ám még messze van régi for­májától. Az egyetlen kivétel Magyar volt. Rengeteget fu­tott, jól szerelt, indított, s ezzel ismét bebizonyította, hogy kö­zéppályásnak jobb, mint szél­sőnek. A 4. percben Nyilasi a fele­zővonalnál megszerzett egy labdát, felvezette, majd a ti­zenhatosnál Ebedlihez játszott, aki egy csel után szerzett gólt (1:0). A 31. percben egyenlí­tett az ETO: egy bal oldali szöglet után az ötösön álló Megyési lába alatt elcsúszott a labda, és Ajile könnyedén emelt a bal felső sarokba (1:1). A 37. percben a Nyilasi buk­tatásáért megítélt büntetőt Bálint kihagyta. Lövését Föl­des öklözte a mezőnybe. A 87. percben Ebedli kitűnő kényszerítő átadása után a ki­ugró Bálintot vágták föl a ti­zenhatoson belül. Az újabb büntetőt Pogány értékesítette (2:1). Bp. Honvéd—Dunaújváros 1:1 (1:0) Kispest, 3500 néző, vezette: Körös. A 17. percben szerezte meg a vezetést a Honvéd: Pintér az alapvonal közeléből közép­re ivett egy szabadrúgást, és Kozma néhány lépésről Né­meth kapujába fejelte a lab­dát (1:0). A hazaiak ugyan fölényben játszottak, de táma­dásaikba rengeteg hiba csú­szott. Két perccel a fordulás után a szünetben beállt Faj­­kusz szöglete után fejessel egyenlített (1:1). Dorog—Békéscsaba 2:0 (1:0) Dorog, 3 ezer néző, vezette: Maczkó. A 26. percben szerezte meg első gólját a szünet nélkül tá­madó hazai csapat: Major bra­vúros szerelés után Kiss Lász­lóhoz továbbított, a szélső be­csapta a Védőket, és a kifutó kapus mellett 12 méterről a kapu közepébe lőtt (1:0). A 60. percben Péntek elfutott, buktatták, de a szélső tová­­b­­verekedte magát, és bukdá­csolva az alapvonal közeléből lágyan középre emelt, a be­futó Peszeki I. az ötösről a jobb felső sarokba fejelte a labdát (2:0). A 86. percben a sorozatosan szabálytalankodó csabai védők Kiss Lászlót le­terítették, a dorogi játékost ölben vitték le a pályáró. DVTK—Vasas 2:2 (1:1) Diósgyőr, 16 ezer néző, ve­zette: Somlai. A vendégek szerezték meg a vezetést a 11. percben: Vára­di Béla nagy erejű ■zabad­­rúgását Veréb bravúrosan ki­öklözte, a labdát Kovács meg­szerezte, és közelről a kapuba talált (0:1). Rögtön kezdés után Hajas jó labdát tálalt Görgei elé, aki kiugrott a vé­dők közül, néhány lépést tett a labdával, majd nagy erővel a hálóba bombázott (1:1). A 35. percben Kutasi és Kovács egyszerre ugrott föl a lab­dáért, Kovács könyöke Kutasi orrát érte, a diósgyőri játékos orrsövénytörést szenvedett. A 65. percben megszerezte a ve­zetést a Diósgyőr: Fekete, Bo­rostyán, majd Fükő volt a labda útja, anélkül, hogy va­lamelyik Vasas-játékos hozzá­ért volna, és Fükő 11 méterről laposan kapura lőtt, a labda a vetődő Mészáros hasa alatt jutott a hálóba (2:1). A 70. percben Izsó révén egyenlített a Vasas (2:2). MTK-VM-ZTE 4:2 (2:1) Hungária út, 3 ezer néző, vezette: Tompa. Már a 3. percben megszerez­te első gólját a vendégcsapat: Gáspár hibáját Soós használta ki (0:1). A 38. percben rosszul sikerült kirúgás után Koritár Takácsot indította, és a jobb­szélső Bolemányi mellett a kapu jobb oldalára lőtt (1:1). Két perccel később Csetényi hibázott, Koritár indított, és Soós három csel után a jobb sarokba lőtt (1:2). Újrakezdés után két perccel Kiss minta­szerű szabadrúgásából az egye­dül hagyott Takács közelről fejelt a hálóba (2:2). A 83. percben Kiss szögletét Borsó juttatta a kapuba (3:2). Négy perccel a befejezés előtt Sipőcz a félvonalnál megszerezte a labdát, nagy vágta után átad­ta Kissnek, aki a kimozduló kapus mellett a bal sarokba lőtt (4:2). Haladás—Videoton 1:1 (1:1) Székesfehérvár, 3 ezer néző, vezette: Mohácsi. Az 5. percben Csongrádiba Vörös páros lábbal belerúgott, a fehérvári játékost hordágyon kellett levinni a pályáról, és azonnal kórházba is szállítot­ták. Mohácsi játékvezető azon­ban a szombatheti játékost még csak nem is­ figyelmeztet­te. A 27. percben egy váratlan ellentámadásból a Haladás szerzett vezetést: a kapura tö­rő Kulcsár lábát Nagy 11. el­húzta a büntetőterületen, a 11- est Király értékesítette (0:1). A 37. percben szöglet után átke­rült a labda a bal oldalon üres G­­F­O­R­T SPORTÖRÖKSÉG E kis írás szereplői nem kita­lált személyek, ha bármelyikük mó magára ismer, ez nem csu­pán is véletlen műve. Kaptam a következő levelet. Sz­ó szerint idézem, aki igényli, szerkesztőségünkben meggyő­ződhet a hitelességéről. „Életkörülményeim felesé­gem elhaltéval tökéletesen megváltoztak és távolról sem előnyömre. Hatvanhat éves vagyok, 43 és fél évet töltöttem egy munkahelyen. Lapjuknak nem csak­ előfizetője, 1941 óta olvasója vagyok. Sportrovatát nagy érdeklődéssel olvasom, ki­vételes képességű újságírót is­mertem meg az ön által szignált cikkekben. Lassan kint arra az álláspontra jutottam, ajánlatot teszek önnek, egyúttal útba­igazítást kérek, hogyan juttat­hatnám el főleg az OTP-nél kezelt bankbetétemet a legal­kalmasabb módon, kizárólag sportcélokra. Életem úgy ala­kulhat, itt kell hagynom min­dent. Nincs leszármazottam, szüleim meghaltak. De olyan ember sincs, ak­i számottevő pénzem elöröklésére méltó len­ne. Ennyi az egész. Helyes lé­­pésn­ek tartaná-e, ha azt kér­ném, utazzon le valaki, lehető­leg jogban jártas személyiség, akit ön kijelöl erre a szerepre, akivel ismertetném elképzelé­semet. A budapesti kiküldött szívem vágya szerinti intézke­dést javasolhatna”. Aláírás: dr. T. P., pontos cím. Ami igaz, az igaz, ilyen leve­let még nem kaptam. Egy em­ber egész élete munkájával összegyűjtött „számottevő pén­zét” a sportnak akarja adomá­nyozni. Ezt az embert meg kell ismerni! Küldtem egy táviratot M.-be. Ha a címzett ismeretlen, ha a levél rossz tréfa, a távirat visz­­szajön. Nem jött vissza. A múlt vasárnap egy „jogban jár­tas személyiséggel”, dr. M. P. kollégámmal útnak indultunk. A jogász újságíró humorizált: „milliomosunk” két ápoló tár­saságában fogad majd bennün­ket. Nem így történt, de majdnem így ■■■ A táviratban jelzett időpont­ban nem várt senki a lakásban. Zárt ajtókra találtunk. A ház egy lakójától megtudtuk, hogy dr. T. P.-t kedden kórházba szállították. Az idegosztályra. Irány a kórház. Még nem kez­dődött el a látogatási idő, de a kíváncsiság nem hagyott nyu­godni. A portáról telefon az ügyeletes orvoshoz. Fekszik-e az osztályon egy dr. T. P. ne­vezetű ember? Igen. Gondol­tam, hátha nem kell kivárnom az este fél hatkor kezdődő lá­togatási időt és balga módon elmondtam, hogy újságíró va­gyok, kaptam egy levelet a be­tegtől és szeretnék vele beszél­ni. Várjak a portán, az ügyele­tesnek meg kell beszélnie a dolgot az osztály főorvosával. Tíz perc múlva a portásnő ri­degen közli: a betegnek pihen­nie kell, nem beszélhetek vele. És a főorvossal? Azzal sem. Üzeni, hogy vasárnap van és hivatalos ügyekkel csak mun­kaidőben foglalkozik. Akkor kérem, hívja fel újra az ügye­letes orvost. Nem hívja. Zavar­ná őt az újabb zaklatás. Egy ragtapasszal dekorált arcú be­tegszállító fenyegetőleg lépett fel. Csak annyit mertem ezek után megkérdezni, vajon a lá­togatási idő alatt bemehetek-e. Be. De az osztályra úgyse en­gednek be. Sikerült megtudnom, hogy a főorvos egy másik, közeli vá­rosban lakik. A posta zárva. A szállóból viszont lehet telefo­nálni. Van budapesti telefon­könyv, van minden megyéből, csak éppen tartózkodási terü­letünkről nincs. A posta nem keresi ki a számot? Nem. Ilyesmivel nem lehet zavarni. Hol lehet telefonkönyvet sze­rezni egy városban? A nyilvá­nos fülkében nincs. Talán a ha­jóállomáson. Nincs. De kollé­gám lenyűgöző modora hatásos. A pénztárosnő felhívja a pos­tát „Editkém, keresd ki ne­kem dr. P. Gy. számát”. Meg­van. Vissza a szállóba. A szám nem felel. Hívom a kórház igazgatójának lakását. Kisgye­rek mondja: Apuka elutazott. A vasárnap délutánra kihalt utcákon már jó órája cikázik piros Ladánk. Két rendőr is barátságosan üdvözöl bennün­ket, többször érdeklődtünk ná­luk. Újra dr. T. P. lakása. Megtudtuk, hogy él az anyósa. A ház előtt idős néni bottal, talpig feketében. Hatodik érzé­künk azt súgja, hogy ő az. Mondjuk, a vejét keressük. Kórházba szállították, kivizs­gálásra. Nagyon megviselte a felesége halála, összetört ember lett. A nénit fél perc alatt meg kell szeretni. — Tudják, szörnyű az élet. Miért nem én mentem el?! Nyolcvannégy éves vagyok, mi­nek kellek a világnak? A lá­nyom ötvenhárom volt, teli életkedvvel. Nagyon szerették egymást. Én a szomszéd lakás­ban lakom. A vejem vásárol be, én főzök. Várta ám magu­kat nagyon. A táviratukat a kórházban kapta meg, én küld­tem be. Utólag rájövünk, újabb lehe­tőséget szalasztottunk el. Nem hívtuk a nénit, hogy jöjjön ve­lünk látogatóba. Vele együtt nem lehetett volna fennakadás. Csak mi mentünk. Vasvilla szemek a portáról. Megtaláljuk az idegosztályt Senkit nem kérdeznek, hová megy, még csak portás sincsen. Látogatási idő van, bárki bemehet a kór­termekbe. Ha egy beteget kér­dezünk, hol fekszik dr. T. P., akadálytalanul bejutunk. De ki gondolná, hogy az egyenes út sokkal göröngyö­sebb. Újabb balgaság. Odame­gyünk a nővérszobához és megmondjuk, kit keresünk. Egy vizsla pillantás, a felismerés fénye a szemben. Picit tessék várni. Megjelenik az ügyeletes orvos. Udvarias, bajuszos fia­tal­ember. Beiinvitál egy szobá­ba. — Dr. T. P. jelenleg nem lá­togatható. Olyan gyógyszereket kap, hogy a beszélgetés zavar­ná. — Oda sem lehet menni a kórteremhez? — Nem. — Szeretnék beszélni P. Gy. főorvos úrral. A lakása nem fe­lel, ön bizonyára tudja, hol ér­hető e, hiszen beszélt vele. Itt, az ön jelenlétében válta­nánk csak néhány szót — Nem tehetem. A főorvos úr rengeteget dolgozik, állan­dó készenlétben van, hivatalos ügyekkel munk­aidőben foglal­kozik­— Talán mégis meg lehet próbálni. Csupán annyit sze­retnék kérdezni tőle, vajon dr. T. P.-t befolyásolhatta-e rossz idegállapota a levél megírásá­ban. — Nincs jogom a főorvos urat zavarni. Én pedig nem ke­zelem, nem is ismerem a bete­get. — Megértheti, a főorvos úr is bizonyára megértené, hogy ha már négyszáz kilométert utazunk — szintén nem mun­kaidőben —, akkor legalább annyit megtudjunk, érdemes-e foglalkozni tovább dr. T. P. felajánlásával. (Mutatom a le­velet) Két-három percet netán feláldozhatna a szabadnapjá­ból egy ilyen érdekes és külön­leges eset tisztázása érdekében. — Sajnálom, nincs módom segíteni. — Kérem, beszéljünk ,nyíl­tan. Amikor ön a levelet emlí­tette, vajon nem arra gyana­kodott-e a főorvos úr, hogy a beteg valamiféle panaszt tett és emiatt zárja el előlünk? — Csak azt tudom mondani, hogy a beteg a pillanatnyi ál­lapotában nem látogatható. A kör bezárult. Kibaktattunk az épületből, ahová válozatla­­nul tódul a látogatók özöne. Visszaóvakodhattunk volna, de minek. Különben is, hátha ott vár a kórteremnél a leragasz­tott arcú kidobóember. Gondoltam, majd munkaidő­ben felhívom az osztályvezető főorvost. Aztán letettem az öt­letemről. Minek kitenni magam egy jogosan várható válasznak: telefonon nem adunk felvilá­gosítást, vagy­ a beteg állapo­táról idegent nem tájékozta­tunk, csak hozzátartozót. Inkább várok. Dr. T. P. majd­csak kikerül a kórházból és ol­vasva ezt a cikket, bizonyára ismét jelentkezik. Csak azt saj­nálom, hogy nem szoríthattam vele kezet Zsolt Róbert Madar Nemzet A labdarúgó NB I állásaS­PORTNAPLÓ L tt. Mm h u : 1 m—st s» t. FTC HUSS 37—21 « 1. Bp. Bouwén HU I 4 3S—21 SS 4. VassBLS U 1* 2 C 70—33 34 5. Haladáit 24 32 » 7 39—2S 29­­. MTK-VM 24 12 1 » SS—34 21 6. Videoton 24 11 4 » 49—35 M S. Habi ETO 24 11 3 10 27—13 t1 9. DVTK 34 1® 2 12 30-3* 22 10. ZTE 24 1 5 0 31—33 21 11. Tatabánya 24 10 1 13 30—42 21 12. Békéscsaba 24 7 7 10 2*—37 21 13. Kaposvár 24 7 S 13 36—33 19 14. SZEOL AS 24 6 6 12 22—50 19 13. Dunaújv. 34 6 S 13 28—14 17 1*. Sal BTC 2* 7 3 14 30—55 17 17. Csepel 24 4 8 12 23—40 10 1*. Poros 24 2 C 1C 18—37 10 sen álló Végh elé, aki 25 mé­terről a lábak között laposan bombázott a bal sarokba (1:1). Tatabánya—Csepel ■ 2:0 (1:0) Csepel, 1500 néző, vezette: Szávó. Az első félidő utolsó percé­ben Halász indította a jobb szélen felfutó Csapót, a közép­pályás a kapu elé csavarta a labdát, és Hegyi az elalvó csepeli védők között hat mé­terről a jobb sarokba továbbí­tott (1:0). A 47. percben P. Nagy jobb oldalról középre ívelt Hegyi elé, aki a kapura tört, de a 11-es ponton Weber és Aszalai együttes erővel fel­lökte őt. A megítélt büntetőt Halász félmagasan érvényesí­tette (2:0), Hegyi megsérült. A hazaiak az utolsó perceket vé­gi­grohamozták — eredmény­telenül. Kaposvár—S­ZEOL 2:0 (1:0) Kaposvár, 6 ezer néző, ve­zette: Jaczina. A hazaiak fölénye a 17. percben érett góllá: Konrád jobb oldali szögletét Duschák fejelte kapura. Nagy még láb­bal­ mentett, de a befutó Zen­­tai ismétlését 5 méterről már nem érte el (1:0). A vendégek­nek ugyan adódott egyenlítési alkalmuk, az 59. percben mé­gis a hazaiak biztosították be a győzelmüket: Karas—Nagy—­ Kiss támadás végén­ Kiss lab­dája a jobb oldali lécről vágó­dott a bal sarokba (2:0). A lengyel keret Kijelölték a lengyel labda­rúgó-válogatott keretet az áp­rilis 13-i budapesti, Magyaror­szág elleni mérkőzésre. Kapusok: Jan Tomaszewoski, Krzysztof Sobieski; hátvédek: Marek Dziuba, Wladyslaw Zmuda, Czeslaw Boguszewicz, Jerzy Wyrobek, Henryk Kas­­perczak, Henryk Wawrowski, Henryk Wieczorek; középpá­lyások: Kazimierz Deyna, Bohdan Masztaler, Adam Nawalka; csatárok: Tadeusz Nowak, Wlodzi­ruerz Lubans­­ki, Stanislaw Terlecki, Andrzej Szarmach, Grzegorz Lato. IMvb Jutottak a dAntel Eb- a Coca-Cola nemesttközi úszó­verse­nyen a selejtezők­ből a magyar versenyzőik: Hargitay, Soós, Ru­don, Verrasztó Zoltán, Mikola és Czövek Zsuzsa. I Gazában befe­jeződött az NDK—Szovjetunió vá­logatott úszóviadal, amely 119:106 arányban hazai győzelmet hozott. Őrt kézilabdapályát avattak teg­nap az Ü. Dózsa Szilágyi utcai atlétikai stadionjában. Az Ü. Dó­zsa elnöksége nevében Tasnádi Károly elnökhelyettes adta át a brtomemborítású létesítményt. A jubileumi Sátori autós rallye­­verseny résztvevői teljesítették a 3000 km­-es első szakaszt. A rajt­hoz állt 68 gépkocsi közül az idő­járás viszontagságai miatt 28 fel­adta a küzdelmet. Az állás: L Björn Waldegaard—Hane Thorste­­ljus (Svéd) Ford Escort RS 1800, 404 pont; 2. Aaltonen—Drews (Linn —kenyai) Datsun Violet, 498 pont; 3. Nicolas—Todt (francia) Peugeot 5*M Coupe, 520 pont. A második 3000 km-es szakasz ma hajnalban kezdődik a Nairobi—Mombasa— Nairobi útvonalon. Ma utazik el a magyar kézi­­labdacsapat Svédországba a ked­den kezdődő junior férfi VB-re. Az ellenfelek: Izrael (első nap), Csehszlovákia (második nap). A másik ágon az NSZK, lengyel­­ország, Spanyolország és Fran­ciaország méri össze tudását. A Savaria Kupáért játszik ma a női kosárlabda-válogatott Szom­bathelyen az NDK-val, Lengyel­­országgal és Romániával. A fér­fiak hétfőtől Győrött a Mező­gép Kupáért játszanak a görö­gökkel, a bolgárokkal és a fin­nekkel. Európa visszavágott Ázsiának: a japán asztalitenisz-válogatott az NSZK-ban vendégszerepelt, a fér­fiak 5:2, a nők 3:1 arányban szen­vedtek vereséget a hazaiaktól. Francia női tőr győzelem szü­letett Bécsiben a junior vivő VB-n. A végeredmény:­­ Christiae Fe­kete (francia) 4 gy., 2. Anna Dmitrienko (szovjet) 1, S. Brigitte Latraié (francia) 1,­­ L Zagara­­jeva (szovjet) 1, I. S. Bischoff (NSZK) 1, S. E. Schfitfner (NSZK) 1. Két magyar került be a kard­döntőbe : Hiba és Varga, rajtuk kívül Bajanov, Jumajlov és Szam­­szugyinov (szovjet), valamint Wodke (lengyel) küzd az érme­kért. Görgey Arun­adhuraát naámixnje győzött az idén a Zakopanéi Sportiskola évente megrendezett nemzetközi álversenyén a serdü­lők I. korcsoportjában: Grlan­maiesiflCLasibam 101,10. p-cel lett első az olasz Manuela Degasperi (1:13,91) és a csehszlovák Gabrie­­la Stalbaceca (1:17,94) előtt, m­ű­­lesiiklásban pedig 93,32 mp-cel De­­gasperi (67,10) és Apjuk Csilla (97,82) előtt. A fiúik közül a be­tegen indult Völgy­esi András mű­lesiklásban a 7. helyen végzett. Két magyar cselgáncsgyőzelem született Bécsben: 65 kg-ban Sza­bó Ferenc, 95 kg feletti Petrovszld Mi­hály lett első, 60 kg-ban Petz,­­­95 kg-ban Varga Imre máso­dik, 78 kg-ban Szabó Mihály ötö­dik lett Miskolci sikert hozott az orszá­gos salakpályás motoros egyéni bajnokság második fordulója is Miskolcon: a versenyt Sziráczky Is­tván, a Borsodi Volán motorosa nyerte 18 ponttal, a 14 pontos Mé­száros (Borsodi Volán), a 12 pon­tos Szőke (Borsodi Volán) előtt­ A további sorrend: 4. Jakab (Bor­sodi Volán) 9, 5. Oszkó (Borsodi Volán) lő, 6. Banka (Debreceni Volán) 9. Ma a csapatbajnokság­gal folytatódik a küzdelem. Sport borítékos sorsjegyeket hoz forgalomba újból az OTP Sport­­fogadási és Lottó-igazgatósága áp­rilis 21-én. Ez alkalommal 3 mil­lió darab sorsjegyet adnak ki, darabonként 4 forintért. Tilos a 100 darab sorsjegyet tartalmazó tasakok bontatlanul, egészben történő árusítása, továbbá nem adható el sorsjegy 14 éven alu­liaknak. Jelentkezés a KSI-be A Központi Sportiskola április 18—23. között tartja idei felvételi vizsgáit. Tizenkét sportágban je­lentkezhetnek mindazok a buda­pesti fiúk és leányok, akik a megjelölt években születtek. Asztalitenisz: 1967. június 30. után —68—69. Atlétika: 1964—65—66—67. Svajak-kenu: 1964—65—66—67. Kerékpár: 1963—64—65—66—67. Kosárlabda, fiúk: 1963—64—65—66 —67; lányok: 1966—67. Labdarúgás: 1964—65—66—67. Ökölvívás: 1964—65—66—67. Öttusa: 1966—67—68. Torna, fiúk: 1968—69; lányok: 1970—71. Úszás: 1967—68—69—70. Vívás: 1964—65—66—67. Vízilabda: 1965-66- 67—68. A felvételi napokon 9—11 és 14—16.30 óra között lehet jelent­kezni sportfelszereléssel (trikó, nadrág, cipő, melegítő) a Jégszín­ház előcsarnokában (Bp., XIV., Istvánmezei út 3.). A felvételi vizsgához szükséges jelentkezési lap a Sportpropaganda Vállalat (Bp., VI., Népköztársaság útja 6.) alatti üzletében és a helyszí­nen szerezhető be. A felvételin a jelentkezők orvosi vizsgálat után általános, illetve sportági speciá­lis mozgás- és ügyességi vizsgát tesznek, amelynek alapján három­hónapos próbaidőre, illetve úszás­ban egyhónapos tanfolyamra nyerhetnek felvételt. A próbaidő leteltével a jelentkezők ellenőr­ző felmérések után kerülhetnek a KSI első évfolyamába. Vasárnap, 1970. április 10. Vasárnapi SPORTMŰSOR Autó. Nemzetközi ügyességi ver­seny , Kőszeg, 8.30. Kerékpár. Budapest taltérium­­bajnoksága, Wekerle telep, 1 Kosárlabda. Nemzetközi női tor­na a Savaria-k­upáért Szombathe­lyen: Magyarország—Románia 15.30, Lengyelország—NDK. 17. Labdarúgás. Az NB­H-ben: Kossuth kese—MAv-DAC, Szent­endre, Vasas Izzó—Nagykanizsa, Tábor u. Volán SC—Szolnoki MÁV, Rákoscsaba, Pécs—Orosz­lány, Ózd—Várpalota, Szolnoki MTE—Ganz-MÁVAG, Szekszárd—­ Szfehérvári MÁV, Debrecen— BVSC, Budafok—Komló, Eger— M­KE Fűzfő. A mérkőzések 13.30 órakor kezdődnek. Tájfutás. PVSK-kupa nemzetkö­zi váltóverseny, Zobák­puszta, 8. Teke. Nemzetközi ifjúsági csa­pattorna, Knopp u., 8. Vívás. A Honvéd I. o. párbajtőr­­versenye, Semmelweis u., 9. Hétfői SPORTMŰSOR Kosárlabda. Nemzetközi téző torna a Mezőgép Kupáért Győ­rött : Magyarország—Görögország, 16.45. Bulgária—Finnország, 18.46. Női torna a Savaria-kupáért Szombathelyen: Lengyelország— Románia, 15. Magyarország—NDK, 16.30. Vasárnapi galoppversenyek Jelöltjeink: 1. Tertranetta — Bisquit — Siena — Dervis. 2. Hopmester — Aller­gia — Csitra — Teenager. 3. Lót — Wunderbar — Wo? — Regula. 4. Masetta — Bombay — Rama­­dan — Cukorsüveg. 5. Agytröszt — Up — Salabakter — Abszint. 6. Mister — Gol­dini — Area — Beau. 7. Alamuszi — Ádám — King — Néma levente. 8. Irtás — Theseus — Cimbora — Napóleon. 9. Ram­­ses — Tréta — Csín­to­vány — Mandolin. — 10. Kontra — Pu­ma — Ifiasszony — Gazsi. A versenyeket 13.00-kor kezdik.