Magyar Szó, 1974. március (31. évfolyam, 73-88. szám)

1974-03-27 / 84. szám

8. oldal Női kézilabdacsapat alakult Terecskán A te­le­cs­ka­ lányok körében nagy az érdeklődés a kézilabda iránt. Jankovics Valéria tömö­rítette csapatba a kézilabdázni vágyó lányokat, az ISZ és a helyi nőszervezet támogatásá­val. A csapat edzője Petar JER­­KOVIC. A csapat első edzésén 11 lány vett részt, a harmadi­kon azonban már 18-ra növe­kedett a számuk. Hetente két­szer tartanak edzést. Az első nyilvános mérkőzésüket május 25-én játsszák Terecskán. Má­jus 25-ére meghívják a zombori Vesna női kézilabdacsapatot, to­vábbá még két második ligás csapatot, ebből az alkalomból körmérkőzést játszanak. Ha to­vábbra is ilyen nagy lesz az érdeklődés a kézilabda iránt, őszre a csapat bekapcsolódik az alacsonyabb fokú bajnokságba. Ehhez azonban felszerelésre, megfelelő pályára, öltözőre stb. van szükség. A telecskai lá­nyok anyagi támogatást a he­lyi földművesszövetkezettől, az egészségháztól és a helyi ven­déglátóipari vállalattól­ várnak. A tervek szerint hamarosan megalakítják a férfi kézilabda­csapatot is, továbbá az asztali­tenisz-csapatot is. Várható, hogy így hamarosan fellendül a sport­élet Terecskán. BARTA Piroska Sztapár: Szerencsétlen vereség is létezik még... Hajdúk (Sztapár)—Sport (Bezdán) 2:1 (1:0) A bezdáni szurkolók a sztapá­­ri mérkőzés előtt vereséget jó­soltak csapatuknak, s csak a derűlátók voltak azon a véle­ményen, hogy a Sportnak van mit keresnie a tavalyi bácskai ligás labdarúgó-bajnokcsapat pá­lyáján. És nekik volt igazuk, mert a Hajduk saját közönsége előtt gyenge játékot mutatott, s győzelme a jezdániak gyenge védelmének és annak köszön­hető, hogy a vendégek csatár­sora tova érett gólhelyzetet nem volt képes kihasználni a mérkőzés hajrájában. Egyébként az utolsó fél óra a bezdániak fölényében telt el: ekkor lőtte G. Ljubic a becsületgólt. Társai sehogyan sem tudták feltalálni magukat, pedig legalább két­­három gólt rúghattak volna. Összegezve: a BSE egyenran­gú játékban, a saját hibájából veszítette el a mérkőzést. Any­­nyi bizonyos, hogy többre is képes ez a gárda, amelyet Mi­­sányi Máté vezet . -óc- Zombori ifjúsági lat Htaingus­tju Vasárnap гшуи^оа^л a küz­delmek a zombori alszövetségi ifjúsági labdarúgóligában. Az el­ső fordulóban nem történt kü­lönösebb meglepetés, a várt ered­mények születtek. Meglepetésnek számít azonban, hogy a bezdáni Sport, a PIK Sompor, továbbá a nemesmiliticsi Jedinstvo labda Negy csapat részvételével rúgócsapatai sehogyan sem tud- Szenttamáson bonyolították le a fák a csapatba gyűjteni a hely- J*®?* röplabda-bajnokság közép­ség legjobb labdarúgóit. Ered- ú°ntojet. A zombori Zefir az menyek: Sport—ZAK 0:6, Polet— els° mérkőzésen kiválóan ját- PIK Sombor 5:1, FIK Aleksa San­szott, és 3:2 (7:15, 15:12, 15:13, Jić—OFK Metalac 3:0, Mladost— 4:1,5) arányban legyőzte a Jedinstvo 6:0. Az őrszállási (Sta- második ligás Kikinda együtte­­nišić) Jedinstvo és a koluti Je­­set* A küzdelem rendkívül Je­­dinstvo közötti mérkőzést nem raszt4, több mint két óra játszották le, mert a kolutiak i s hosszáig tartott, nem érkeztek meg Örszállásra. 1 . első. helyért vívott mérkő- Az ifjúsági liga táblázatán tes­zesen? 11611­ vén­erejük a­vábbra is a ZAK csapata vezet zombonaknak, és a tarijai Mla- 18 ponttal. A további sorrend: na^y°bb erőfeszítés nélkül Mladost, Jedinstvo (Stanišic), 3*°-ra győzött ellenük. PIK Aleksa Santić. Polet, PIK L- D. Sombor, Jedinstvo (Nemesmili- | ^ tics), Jedinstvo, Sport, OFK Me- |£gzs£gj LKJäJ, JCUUlöiVU, opuu, V-Z-T ГЧ. JLVAV-talac. B. D. K. Ribar (Kapacs)— Jedinsfvo (Sellye) 1:1 (1:0) Várdaróc, 200 néző, vezette Tokaji (Laskó). Góllövők: Per­­kov öngól, illetve Takács öngól. Ribar: Tóbiás, Gomes, Molnár, Valkai, Molnár I­., Gubac, Toj­­zer, Takács, Manó, Trifkov, Berber. Jedinstvo: Lepšić, Štrmečki, Bogosanovic, Perkov, Testis, Bogdan, Topalec, Stojković, Nagypál, Hat és Bilic. Kapkodó mérkőzést látott a szép számú közönség. A csatárok nem húzták föl a góllövő cipőjü­ket, így a gólokat — mindkettő öngól — Perkov és Takács hát­védek rúgták. Az eredmény reá­lis. Tokaji Baranyai liga A 14. forduló eredményei: Bol­­mán: Jovan Lazic—BMF (Hat­van) 1:0, Baranyavár: Jedinstvo —Prole­tér (Brajdaföld) 4:1, Ko­­vács: Ribar—Jedinstvo (Bellye) 1:1, Keskend: Medjimurac—Zmaj (Vörösmart) 0:2, Laskó—Partizán —Szőlőfürt (Sepse) 2:1, Keserűs: Radnicki—BSE (Kisfalud) 3:0. A mároki Slog­a szabad volt. Bezdán: Gyenge játékvezetők : Grafičar—Agrosavez (Zombor) 17:17 (5:8) Gyakran a pártoskodó játék­vezetők kedvétől függ a kézi­labda-mérkőzés. A vajdasági li­ga Bezdán­ban lejátszott vasár­napi mérkőzésén Obradovic és Sever pancsovai játékvezetők bebizonyították, hogy miképpen lehet megszegni a tömegsport alapelveit. Ez a mérkőzés ugyan­is a játékvezetők hibáinak je­gyében zajlott le. Mindenki tud­ja, hogy a játékvezetői testület kedvence az újvidéki Vojvodi­na, de ennyire pártoskodó bírók már egy évtized óta nem osz­tottak igazságot Bezdánban. Tudniillik a mérkőzésen a durván játszó zomboriak meg­rovásban sem részesültek, a míg a hazaiak a bírói kiállítások miatt a hatvan percből húszat emberhátránnyal játszottak. A két szövetségi játékvezető szemmel látható részrehajlása ellenére a hazaiak a fordulás után behozták a vendégek há­rom gólos vezetését. A zombo­riak csakis a játékvezetők jó­voltából jutottak előnyhöz. A folytatásban a háromszáz főnyi lelkes bezdáni szurkolóhad szárnyakat adott a játékosok­nak, és egyenlítettek, sőt az utolsó öt percben vezettek. Ám a bírók Preradovicnak elnéz­ték a nemlétező gólt, és a zom­boriak az utolsó pillanatokban egyenlítettek. Az első félidei rossz játéka ellenére dicséretet érdemel a hazai csapat. A vendégek kö­zül kitűnt Nikica Radakovic és a Bezdáni elszármazott Prera­­dovic. -ac- Győzőn a Jedinstvo A nemesmiliticsi Jedinstvo labdarúgói a tavaszi idényben elszenvedték második vereségü­ket is. A vasárnapi, Csonoplyá­­tól elszenvedett 3:0-ás vereség után, barátságos mérkőzésen le­győzték a PSK Aleksa Santic csapatát.­­ Ha a Jedinstvo megismétli a legutóbbi barátságos mérkőzésen mutatott jó játékot, akkor jobb helyezésre számíthat a tábláza­ton, de ha nem javul a fó minősége, a csapat a kiesőjelöl­tek közé kerül. p. N. Jól szerepelt a Zefir Szenttamáson asztalitenisz-liga A kupuszinaiak újabb sikere Tovább folytatják sikersoroza­­­­tukat a kupuszinai asztalitenisze­­­zők a zombori községi ligában.­­ Vasárnap, harmadszor egymás­­ után, ugyancsak győzelmet arat­­­­tak. Az utolsó fordulóban a , Zombor csapatát győzték le. Az . , eredmény 5:0 volt. Részletes , eredmények: Jánosi—Stoiljković­­2:0, Lengyel—Csanak 2:0, Sulc — Kreca 2:0, Lengyel—Stoiljkovic 2:0, Jánosi—Kreča 2:1, ’­­ B. D. K. Évi közgyűlést tartott az Agrosavez Szombaton megtartotta évi közgyűlését a zombori Agrosa­vez kézilabda-csapat. A jelentés­­ben és a vita során is felmerült a játékosok fegyelmezetlensége, akik úgy tartották, hogy heti 2—3 edzés is elegendő a terve­zett 5 helyett. Ez meglátszott az Agrosavez játékán és helyezésén is. A technikai bizottság jelen­tése szerint a csapat felkészület­lenül rajtolt a tavaszi bajnok­ságon. Végül 21 tagú új tanácsot választottak, elnök Milenko Bo­­kun lett. L. D. Baranyai alszövetség A 17. forduló eredményei: Kis­­­ősszeg: Napredak—Mladost 0:1, B­ercegszőlős: Borac—Jelen 1:0, a mérkőzés a 87. percben félbesza­kadt, mert Bucek (Jelen) meg­támadta a bírót. Metico: Radnič­­ki—Hajdúk (Bán) 3:1, Izsóp: Ba­ranjac—Haj­duk (Keskenyerdő) 3:0, Főherceglak: Bellye—Omladi­nac 3:0, Szentistván: Partizán— Jadran 0:6, Albertpuszta: Lasta­vica—Bratstvo 1:2. TÁBLÁZAT: A következő forduló mérkőzé­sei: Lastavica—Napredak, Bratst­vo—Polet, Jadran—Bellye, Omla­dinac—Baranjac, Hajdúk (K)— Radnicki, Hajdúk (B)—Borac és J­elena Mladost. Csrme TÁBLÁZAT: 1. J. Lazic 13 a 1 3 38:14 19 2. Jedinstvo (Baranyavá­r) 13 8 3 2 33:15 19 3. BMF 13 7 5 1 33:18 19 4. Zmaj 13 7 4 2 30:15 18 5. Radnicki 13 6 4 3 31:19 16 6. Jedinstvo (Bellye) 13 5 5 3 37:24 15 7. Ribar 13 5 3 5 28:24 13 8. BSK 13 5 2 6 22:22 12 9. Sloga 12 4 3 5 19:27 11 10. Mediimorac 13 3 4 6 19:33 10 11. Prole tér 13 3 1 9 21:38 7 12. Szőlőfürt 13 2 2 9 12:33 6 13. Partizán 13 1 1 11 7:47 3 Csúts TÁBLÁZAT 1. Mladost 17 11 4 2 43:22 26 2. Bratstvo 16 10 3 3 43:22 23 3. Bellye 17 9 5 3 34:24 23 4. Jadran 17 10 2 5 72:30 22 5. Polet 16 7 7 2 36:19 21 6. Radnički 17 10 1 6 37:24 21 7. Partizán 17 9 2 6 40:40 20 8. Omladinac 17 8 1 8 44:40 17 9. Hajdúk (K) 17 7 2 8 57:46 16 ,0. Hajdúk (B) 17 6 4 7 32:35 15 1. Napredak 17 7 1 9 43:60 15 12. Baranjac 17 4 2 11 23:42 10 3. Lastavica 16 3 3 10 29:46 9 4. Borac 17 3 1 13 20:57 7 L3. Jelen 17 2 2 13 20:63 6 Ce-ts 1. Bellye 17 16 1 0 50:12 33 2. Jadran 17 12 3 2 61:23 27 3. Lastavica 16 11 1 4 58:26 23 ; 4. Baranjac 17 10 2 5 33:26 22 5. Hajdúk (K) 17 10 1 6 29:31 21 6. Partizán 17 6 4 7 32:38 16 7. Jelen 16 7 1 8 37:38 15 8. Polet 16 6 3 7 30:35 15 9. Omladinac 17 5 4 8 24:39 14 10. Bratstvo 16 4 5 7 18:23 13 11. Napredak 17 5 2 10 29:39 12 12. Radniéki 17 4 3 10 27:35 11 13. Mladost 17 4 2 11 14:30 10 14. Hajdúk (B) 17 3 4 10 17:42 10 15. Borac 16 3 2 11 12:50 8 Aiszövetségi ifjúsági bajnokság Eredmények: Napredak—Mla­lost 0:3, Borac—Jelen 1:1, Rad­niéki—Hajdúk (B) 3:1, Baranjac— äajduk (K) 1:0, Bellye—Omladi­­nac 0:1, Partizán—Jadran 1:5, Lastavica—Bratstvo 2:0. DUNATÄJ Vörösm­li huszárvágás Keskenden Medjimurac—Zmaj (Vörösmart) 0:2 (0:1) Keskend, 150 néző, vezette Masic (Torjánc). Góllövők: Zsi­linszki és Sekutar (öngól). Me­djimurac: Vuk, Maradi, Do­bos, Sekutar, Baksa, Kedme­­nac, Ovcar (Horvat), Mihalj­ec, Vranovic, Sipos, Pintér. Zmaj, Tibor, Heri, Kovács I­., Kovács I., Nagy, Liszto­vics, Cser­gits, Grézsó (Panda), Krómer, Zsilinszki, Hugyik. Tartottak a vörösmartiak a Medjimurac elleni mérkőzéstől, mert Keskenden nagyon durva mérkőzések szoktak lenni. A bajnoki táblázat negyedik és ti­zedik helyezett csapatának küz­delméből nagy fölénnyel, telje­sen megérdemelten a Zmaj ke­rült ki győztesen, így aztán a vörösmartiak egy nagy huszár­vágással kezdték a tavaszi idényt. A kezdés után a vendégek vet­ték kezükbe az irányítást, és gyors, korszerű támadásokkal ve­szélyeztették Viuk kapuját. Eb­ben a játékrészben a játékve­zető négy alkalommal lest ítél­ve mentette meg a hazaiak há­lóját a korai góltól. Zsilinszki két alkalommal is egyedül tört ki a kapus elé, de mindkétszer lest ítélt a játékvezető. Egy le­pattanó labdát Grézia mintegy 15 méterről kapásból küldött kapura, de fölé ment a lövés. Egy gyors, középről indult tá­madás végén Zsilinszky becsap­ta az egész hazai védelmet és megszerezte a vendégek első gólját. A gólt követően is a vendégek támadtak többet. Az első félidőben a Medjimurac csatárai csak egy alkalommal veszélyeztették a kitűnően védő Tibor kapuját, de akkor is ered­ménytelenül. A hazai játékosok nem tudtak ellenszert találni a vendégek, gyors, hosszú indítá­sokkal veszélyeztetett játékára. Az első félidőben Zsilinszki még két alkalommal került kecseg­tető helyzetbe, de nem tudott a hálóba találni. Valarkivel az első félidő befejezése előtt Kró­mert felvágták a büntető terü­leten, de a játékvezető sípja né­ma maradt. A második félidőben eléggé eldurvult a játék, mert a ha­zaiak Cavnc vezetésével még lab­da nélkül is rúgták a vendég­játékosokat. Ennek ellenére alig tudtak néhányszor az ellenfél kapujához jutni. Egy ilyen al­kalomkor rálőtték a labdát az egyik vörösmarti védő karjára, és a játékvezető megadta a ti­zenegyest. Horvát büntetőjét azonban Tibor nagyszerű érzés­sel kivédte. Ezt követően a veszélyesen kitört­ Zsilinszki elől . Sekutar erős hazaadása az alsó sarok­ban kötött ki. A mérkőzés vé­géig a vendégek voltak, jobbak és játékuk alapján több gólos győzelmet kellett volna arat­niuk. Cs-ts Gólzápor Gomboson Podunavlje—Törekvés (Szilágyi) 11:3 (6:0) Gombos, 250 néző, vezette Zó­­ni. Már nagyon régen volt annyi néző a gombosi pályán, mint vasárnap délután. Úgy látszik, megérezték, hogy jó mérkőzés­nek és sok gólnak lehetnek ta­núi. A Podunavlje labdarúgói vasárnapról vasárnapra jobb for­mában vannak, és remélhetőleg ezután sem maradnak el az ered­mények, s nem kerül sor a csa­pat feloszlatására, mint az az utóbbi években többször is elő­fordult. Mintha nem is barátságos mér­kőzést játszottak volna, olyan nagy iramban kezdődött a játék. Koljanin már az első lefutásból vezetéshez juttatta a hazaiakat, a 3. percben pedig Mamuzsics góljával 2:0 lett az eredmény. Az ismét elemében levő Korha­­mer a félidő végéig háromszor is hálóba talált, így a Podunav­lje 6:0-ra vezetett az első 45 perc­ben. A vendégek hiába igyekez­tek, játékukon meglátszott, hogy nem készültek fel kellőképpen a tavaszi idényre. Védelmük átjá­­róházhoz hasonlított, csatáraik pedig sehogy sem boldogultak a hazai védőjátékosokkal. A második félidőben több vál­tozást is eszközölt a Podunavlje vezetősége, és a vendégeknél is történt csere. Az újonnan beál­ló Loboda csakhamar 7:0-ra rá­vette az eredményt, de ezutal egy időre a Törekvés vette ke­zébe a játék irányítását, és rövid idő alatt 7:3-ra szépített. Azon­ban csak rövid ideig voltak job­bak a vendégek. Loboda még kétszer a hálóba lőtt, majd Ma­muzsics két lövése volt eredmé­nyes. A Podunavlje a következő fel­állításban játszott: Spasic (Jova­­novic), Bogyó, Farkas, Tomic Molnár I., Ibriksz, Gellér, Mol­nár II., Kárász, Kortyamer, Ma­muzsics, Kol­janin­­ (Loboda), Ha­rangozó (Januskó)­. h. á. Kézilabda ulai Jurcsi—Slavija 20:7 Csonoplya, csonoplyói pálya, 150 néző, vezettek: Besin( izom­bor) és Bajic (Szerbmilitics). Ibaavénosi: Kanakovic, Gložić (3), Vukelić M. (1), Vukelić S. (3), Poznan (6), J­ancić (1), Tepa­­vac (1), Tatarovic, Grba, Kurje­­ga II. Slavija: Koso, Teofan (2), Jeg­­dic (3), Horvatov, Pupov (1), Ste­­fančev, Hejberger, Stsajić (1), Ka­um, Vaeir. A felfiatalított hazai­­csapat nagyszerű játékkal lepte meg szurkolóit. A bravija játékosai főleg a labdakezelésben kiváló játékerőt képviselnek. A csonop­­lyai sasfiókák azonban igencsak bontogatják szárnyaikat, és vár­ható, hogy a bajnokságon si­kerrel szerepelnek. Összegezve: dinamikus, sportszerű harc folyt a bajnoki pontokért. Mindkét csapat dicséretet érdemel. Szakács Spárta—FESK (Ferrand­) 2:1 (1:1) Pélmond­ster, spa­ryol pálya, 400 néző, vezette Madjarac (Boro­­vo). Góllövők: Kukolj (2), il­letve Dukelic. SPÁRTA: Zivkovic, Strbac, Zeke, Sarkanjac, Vukosavljevic, Dora, Šević, Brnjevarac, Ku­­kolj, (Mihić), Turk (Rosic) és Raiti. FESK: Božinović, Matković, Sundjarić, Bogović, Kanis, Poza­­vec, Djurković, Ibriks, Škorić, Hlavarti és Budisa. Jól szerepelt a pélmonostori Spárta a tavaszi idény kezdetén. A FESE elleni mérkőzésén jó játékkal megérdemelten győ­zött. A pélmonostori játékosok uralták a mezőnyt az egész mér­kőzésen. A kitűnő csatárjáték­­nak köszönhetik ezt­ a nagyon fontos győzelmet. A Sparta a győzelem ellenére is a­­nyolcadik helyen van. Cs-ts Női labdarúgó-csapat alakult Laskán Az elmúlt héten megtartot­ta évi közgyűlését a laskai Partizán -labdarúgóklub. A felszólalók főleg a vezetősé­get hibáztatták a Partizán tavalyi gyenge szerepléséért. Mint ismeretes, a csapat a bajnokság első felében mind­össze egy pontot szerzett. A közgyűlésen követelték a vezetőség leváltását. Az új vezetőség élére ismét Vasáre­­vics István került, titkár ifj.­­Pásztor Antal. A közgyűlés részvevői megalakították a női csapatot. Már folynak is az előkészületek a­ sepsei, ko­pácsi és más baranyai női­­csapatok elleni küzdelmekre. SUHAJDA J. A laskói Partizán első győzelme Partizán—Szőlőfürt (Sepse) 2:1 (0:0) Laskó, 150 néző, vezette: Se­­remešić (Hercegszőlős). Góllövők: Gyetvai (2), illetve Radu. Partizán: Kriák, Mank, Ko­­tarski,­­ Vasárevics, Ciszkai (Bisztrica), Ferenc (Gyetvai), Marinkovic, Tolnai, Toldi, Pász­tor, Rajkovic. Szőlőfürt: Ferenc, Rajki, Boj­tos, Szalai, Pataki, Kollár, Sí­pos, Radu, Zigic, Marinovic, Kormányos. A laskói Partizán megszerezte első győzelmét ebben a bajnok­ságban. Az első félidő csapkodó játékkal telt el. A laskóiaknak volt néhány gólszerzési lehetősé­gük, de vagy a kapu fölé ment a lövés, vagy Ferenc kitűnően kivédte. A második félidő 27. percében Gyetvai megszerezte a vezetést a hazaiak számára. A laskóiak öröme nem tartott so­káig, mert Radu néhány perc múlva egyenlített. Ezután a Par­tizán több gólhelyzetet terem­tett, de csak egyet használtak ki. A 82. percben ismét Gyetvai já­téka volt eredmény. A laskóiak győzelme teljesen megérdemelt, s ha a csatárok leleményeseb­bek, nagyobb arányú is lehetett volna. Kitűntek: Tolnai, Gyet­vai és Marinkovic, illetve Szalai és Sípos. A játékvezető kisebb hibákkal vezette a mérkőzést. Tokaji Szerda, 1974. március 27. Baranyai sporthírek A múlt héten több barátságos labdarúgó-mérkőzést j­átszottak a baranyai csapatok. Vörösmar­ton visszavágó mérkőzést ját­szott a helyi Zmaj és a herceg­­szőlősi Borac. Az első, Herceg­­szőlősön játszo­tt mérkőzésen a vörösmartiak 2:1-re győztek. A visszavágón 3:3-as döntetlen ered­mény született. A hazaiak 2:0- ás vezetés után engedték ki kezükből, a győzelmet. —A— Tömegverekedés tört ki a Mé­rőkön játszott Sloga—Bellye (Fő­herceglak) kupamérkőzésen. A verekedés a közönség­­ között kezdődött. A mérkőzés eredmé­nye a hosszabbítás után is 2:2- es döntetlen maradt, de tizen­egyesekkel a Bellye jutott to­vább. —A—4 Lejátszotta első mérkőzését a csúzai Vasas ifjúsági csapat is. Mint ismeretes, a csúzaiak őszre szeretnének indulni a bajnok­ságban. Az ifi csapat a múlt héten Vörösmartra látogatott, és 9:0-ás vereséget szenvedett a helybeli Zmajtól, amely jelen­leg a baranyai liga ifjúsági bajnokságában az első helyen van. —A— A csúzaiak első csapata leját­szotta második barátságos mér­kőzését is. A Vasas Sepsén 2:0- ás vereséget szenvedett a­­ Sző­lőfürttől. Cs-ts Napredak—Mladost (Laskafalu) 0:1 ■ • Zöldszigeti pálya, 200 néző, vezette Ivkovic (Pélmonostor), góllövő: Pandžić. Napredak: Buric, Bálic, So­modivarac, Trtica, Molnár, Srec­kovic, Bölcskei, Gajics, Matin, Sziládi, Zbijski, Mladost, Balatinac, Juriša, Pandžić, Meštrović, Ovcar, De­­janovic, Husarek, Strmecki, Cu­kic, Markovic, Milinovic. A két kiesőjelölt mérkőzésén a vendég Mladost volt a sze­rencsésebb, s csak a véletlen­nek köszönheti győzelmét. A mérkőzés egyetlen gólja a má­sodik félidő 10. percében esett. Husarek szögletrúgása után Pandžić a tétova hazai védelem mellett befejelte a győztes gólt. A Napredak játékosai nagyon rosszul játszottak. Cs-ts Sakk Az elmúlt héten az őrszállási Bora Ivkov sakk-klub tagjai se­lejtező mérkőzést játszottak Fe­hértemplomon a becsei, a fehér­templomi és a golubinaci sakko­zókkal a vajdasági ligába való jütésért. Az őrszállási sakko­zóknak nem sikerült továbbjut­niük, ugyanis a négy csapat közül az utolsó helyen végez­tek. S. V. Sakkhírek Lejátszották Zombor egyéni sakkbajnokságának 8. forduló­ját. Eredmények: Kovác—Vuko­­bratovic remi, Gegovac—Masic remi, Trifunov—Carev 1:0, In­­druški—Jevtić 1:0, Ružić—Stojko­­vić 0:1, a Vrcelj—Cubrilo, a Mit­­rović—Vlaisavljević és az Ivano­­vić—Milovuković játszmákat ké­sőbbre halasztották. A 7. fordu­ló félbeszakadt játszmájában Mitrovic legyőzte Cubrilót, Tri­funov pedig remit játszott Stoj­­kovictyal. A 8. forduló után Trifunov ve­zet 6 ponttal, őt követi Masic 5,5, Begovac 4,5 (két félbeszakadt játszmával), Carev 4,5 (egy fél­beszakadt játszmával) stb. Vrnjacka Banján­­megtartották a munkássakkozók köztársasági bajnokságát. A versenyen többek között zombori Veljko Ivanovic is részt vett, és figyelemre mél­tó eredményt ért el. Tizenegy játszmából 8-at megnyert és a 6—13 helyet foglalta el. A baj­nokságon egyébként mintegy 100 versenyző vett részt. Vasárnap befejeződött Zombor pionír sakkbajnoksága. A tavalyi bajnok Novak Nastasie másod­szor is elnyerte az első­ helyet, összesen 9 pontot gyűjtött ösz­­sze, második Predrag čičovač­­ki 8,5 ponttal. Lejátszották a Tito Kupa zó­naversenyének első fordulóját. A zombori község 5 részvevő csapata közül 3 jutott tovább. Eredmények: Bora Ivkov (Őr­szállás)—Vatrogasac (Monostor­­ szeg) 4:0, Spartacus II. (Szabad­ka)—Dusán Staniékov (Zombor) 3:1, Viktor Bubánj (Zombor)— Mladost (Petrőc) 2,5:1,5, Kljajiée­­vo—Zorka (Szabadka) 2,5:1,5. Csonoplyán mindig népszerű volt a sakk, de szervezetlenül művelték. Egy évtized után most Rade Klasnja mérnök újra meg­alakította a sakk-klubot. Nem kevesebb, mint 50 helybeli irat­kozott a klubba. Kategóriát szereznek a dolgozók A zombori községben öt sakk­klub tevékenykedik, emellett azonban több munkaszervezet­­ben is létezik vállalati sakkcsa­pat. A közelmúltban a belgrádi áruház továbbá a Belgrádi Bank 13 sakkozója tartott tornát. Zo­ran Jotić, Slavoljub Marjanović, Bogdan Blanuka, Janko Bolo­­hradszki harmadik kategóriát szerzett. P. Carey II. diákolimpia A diákolimpia keretében a múlt héten megtartották a zom­bori község általános iskolásai­nak szertornaversenyét a Mosz­­tonga sportcsarnokban. Az A- programban a lányoknál a zom­bori Avram Mrazovic iskola csa­pata nyert, a fiúknál pedig a csonoplyaiak bizonyultak leg­jobbnak. Egyéniben Vesna Jan­­kovic és Momčilo Djermanović, a győztes csapatok tagjai dia­dalmaskodtak. A B-programban az Avram Mrazovic leány- és a Test­véri­­ség-Egység fiúcsapata nyert. Egyéniben Vera Goretic (Testvé­riség-Egység) és Miroljub Popo­vic (Testvériség-Egység) nyúj­tottak legjobb teljesítményt. L. D. i), a Magyar Szó zombori, apa­tini, hódsági, pélmonostori, eszéki, vukovári és vinkovei melléklete Szerkeszti: a szerkesztő tanács Tagjai: dr. Balla Ferenc, Buják János, Hecskó Endre, Herceg János, Homola Fe­renc, Kapitány György, Kó­­szó József, Mészáros And­rás, Pető­­Camilló, Tóth László, Tausz Imre, Tröszt Sándor és Vlah János. Elnök: MÉSZÁROS András Szerkesztő: TÓTH LÁSZLÓ Munkatársak Csörgits Jó­zsef, Friedrich Anna, Góli Ilona (titkárnő), Hajnal Ár­pád, Szabó Ferenc, Székely Mária (lektor), Vlah János (főmunkatárs) és Zámbó Illés (fotóriporter). Szerkesztőség: 25000 Zom­bor, Stara Gradska kuća, I. sprat 27. Telefon: 20-35. Hí­vószám:­ 025. Telex: Dutáj, YU—15376.