Magyar Szó, 1992. október (49. évfolyam, 270-300. szám)

1992-10-23 / 292. szám

1992. október 23 péntek ________________JÉGKORONG________________ Kisstadion, nagy gondok Évente ismétlődő kérdés: mikor lesz jég Szabadkán? — Stefan Blaho, a Spartacus edzője A Spartacus jégkorong-egyesület fennállása óta a város mindenkori sport­vezetőinek állandó gondot jelent a Kisstadion jégpályájának fenntartása. Évente ismétlődik a kérdés: mikor kap jeget a klub, mikor kezdheti meg fel­készüléseit a bajnoki idényre? Általában egy héttel a bajnoki idénynyitó előtt, mert a községi költségvetésből mind kevesebbet lehet kiválasztani az élsport - többek között a jégkorong - finanszírozására. Pecsenka György, a Spartacus elnöke az idén ragaszkodik ahhoz, hogy a Kisstadion november elején kapjon jeget, a városi testnevelési szövetség és a községi testnevelési titkár pedig a szűkös keretekre hivatkozva a hűtőberendezések üzembe helyezésének elha­lasztása mellett kardoskodik. A négytagú szövetségi liga idénynyitóját november 20-ára tervezik. Az első körben a Spartacus a Partizánt látja vendégül, míg a D­ zvezda a Vojvininát fogadja. A négykörös bajnokság lebonyolítása után a táblázat első két helye­zette a rájátszásban - - három győzelemig - küzd meg a titulusért. A Jugo­szláv Jégkorong Szövetség versenybizottságának döntése értelmében a belgrá­di piros- fehérek 2, a szabadkaiak 3, a Partizan 4, az újvidékiek pedig öt ide­genlégióssal léphetnek pályára egy-egy bajnoki találkozón (!). Még nem tudni, hogy a Spartacus mikor kezdi meg felkészülését az új idényre, de az már biztos, hogy a felnőtt csapatnak új szakvezetője van. Stefan Blaho, a szlovákiai Liptószentmiklós volt mestere rövidesen átveszi a csapat irányítását A klub elnökétől még megtudtuk, hogy tárgyalásokat folytat több külföldi játékossal, akik közül hármatt szívesen magukra öltenék a szabadkai első ligás mezét És tényleg: mikor jut jéghez az országos vicebajnok? KÉZILABDA „Földöntúliak’ ’ le(el?)földelve Kátyon a šabac­aknak is álljt parancsoltak - Nyolc meccsen négy vendéggyőzelem A szerdai, ötödik kör a várakozások­nak megfelelően a nagymenők jegyében telt el, kivételt csak a Metaloplastika ké­pez, melyet a fürge kátyiak a vártnál si­mábban tettek taccsra, így a népszerű „földöntúliak” sem veretlenek már. Te­hát a bransban nincs már veretlen. A zrenjaniniak valószínűleg még a Partizán elleni csata fáradalmait érezve csak minimális 16:15-ös győzelemmel távoztak Pancsováról, de hat ajándék ló­nak nem nézik a fogát... akarom mon­dani, a két pont az két pont A Vrbas úgyszintén vendégként, és szintén minimális arányban bizonyult jobbnak a külföldieknél, mármint a Bo­ráénál. A Zvezda rutinosan fektette kéktvállra a mojkováciakat, és a Momar is a Čaliban a Železničart Ez is bizonyít­ja, hogy a bariak a nyitányon nem vélet­lenül kapták kézkézbe a sztárt (olvasd: a Zvezdát). A hétvégi hatodik felvonáson a ven­dégsikerek szinte kizártak. Egyetlenegy kivétel van, ez pedig a vasárnapi valjevoi találkozó. Ok: a vendégek a fővárosi pi­ros-fehérek. A legnagyobb csatár az A- csoportban, a Momar-Jugovic összecsa­­páson van kilátás. A lányoknál nem várhatók nagyobb rostálások. A temerinieknek már előre betáblázhatjuk az újabb két pontot, lé­vén, hogy ezúttal a zombonak jönnek vendégségbe kilövetésre. A pancsovaiaknak a Voždovaccal már lényegesen nehezebb dolguk lesz. Itt nem elképzelhetetlen a vendéggyő­zelem. Az A-csoportban a fővárosi ran­gadó ígér legtöbbet, ám közel sem any­­nyit, mint mondjuk egy évvel ezelőtt, tudniillik - szögezzük le ismét! - a Rad­nički csak árnyéka egykori önmagának. Persze, ez magában még korántsem sza­vatolja Milatović lányainak a biztos si­kert. Az esélyességet a vallatáson bizo­nyítani is kell. És végül mit mondani az újvidéki Ju­­goinspektről?! Az eddig fel(nem)muta­­tottak alapján, sajnos, nem sok biztatót lekerekítve: az Ogled kömére néven fu­tó Budućnost II. csapata ellen is „krumpli” lesz a fizetségük. A hétvégi műsor, férfiak, A-csoport, szombat: Molar-Jugovic (17.30), Me­­taloplastika-Brskovo, Rudar Zeleznicar (18.00) . Vasárnap: Vujić-D­ zvezda (18.00) . B-csoport, szombat: Proleter-Borac (18.00) , Vrbas-Crvenka, Duboäca-Ki­­kinda (19.00), Partizan-Dinamo (19.30). Nők, A-csoport, szombat: Ogledko­­merc-Jugoispekt (17.00), ORK Beog­­rad-Radniéki (17.30), DIN-Metalka (18.30) . B-csoport, szombat: Termovent SC­­Sombor (18.00), Buducnost-Bor (18.30) . Vasárnap: Dinamo-Voždovac (17:00) , G.T. A következő forduló: Vujić—C. Zvezda, Metaloplasdka—Brskovo, Mornar-J­ugović, Rudar—Zelez­ničar B-CSOPORT: Az 5. forduló eredményei: Parti­zan— Duboaca 30:22 (12:14), Dina­­mo—Proleter 15:16 (7:8), Borac- Vrbas 17:18 (7:9), Crvenka-Kikin­­da 25:18 (10:5) 1.Proletár 5 4 0 1 108:85 8 A következő forduló: Duboaca— Kikinda, Vrbas—Crvenka, Proleter­­-Borac, Partizan—Dinamo A-CSOPORT: Az 5. forduló eredményi: Rudar- Vujié 19:17 (11:9) Zelezničar- Momar 22:25 (13:10), Jugovié— Metaloplastika 20:14 (11:9), Brsko­­vo-C. Zvezda 15:1915:9) tOZrezda 5 4 0 1 104:90 8 2. MetilopU«uifc» 5 4 0 1­108:96 8 3. Мошаг 5 4 0 1118:107 8 4. Juguvić 5 2 1 t 92:84 5 5. Brskovo 5 2 0 3103:105 4 6. Vüji< 5 1 1 3 85:92 3 7. Ždezni£ar 5 1 0 4 97:110 2 ejKudar 5 1 0 4 94:117 2 2 .Partom 5 4 0 1128:109 8 S.Vrbos 5 4 9 1110:103 8 4-Crvenka 5 3 0 2122:115 6 5. Dabo£*o 5 2 0 3113:126 4 6. Borac 5 1 0 4101:106 2 7 .Dinamo 5 1 0 4100:106 2 8-Ktfcipria 5 1 0 4 84:116 2 TENISZ Szerencsés horvátok Horvátország teniszválogatottja a Davis Kupa jövő évi versenyében rendkívül jól járt a sorsoláson. Az európai-afrikai zóna első fordulójában Ivanisevic és Pipic erő­­nyerő, a másodikban pedig a Norvégia Zimbabwe mérkőzés győztesével találkoz­nak idegenben. Mivel várható, hogy nyer­nek, csak egy győzelemmel már selejtez­hetnek is a Világcsoportba jutásért! BRIGHTON.­­ A nemzetközi női torna újabb eredményei, 1. forduló: M. J. Fer­­nandez-Durie 3:2 feladás: Reinach-Ibo­ren 6:1, 7:6, Adams-Siedel 7:6, 6:1, No­vak-Bacseva 7:5, 6:4, 2. forduló: Graf- Szmadova 6:0, 6:4, McNeil—Meszhi 7:6, 7:6, Novotna-Zvereva 6:2,6:0. LYON. — A nemzetközi torna újabb eredményei, 1. forduló: Sampras- Taron­go 7:6, 6:3, Boetsch-Wuyts 6:2, 6:0, Rene­­berg-Raoux 7:6,6:4,2. forduló: Novacek— Leconte 6:4, 6:4, Zvecke Masur 7:6, 7:6, Washington-Hlasek 6:3,6:4. BÉCS.­­ A nemzetközi torna újabb ered­ményei, 1. forduló: Pozzi- Jarryd 6:3, 6:4, Bruguera-Roy 6:3,6:4,2. forduló: Prinozil- Bergström 6:1, 6:4, Golwizer-Buchmder 6:4,6:7,6:3, B. Gilbert- Enquist 7:6, 76 TAJPEH.­­ A nemzetközi torna 1. for­dulójának érdekesebb eredményei: Bio­om—Mronz 6:4, 6:4, Shelton-Mezzadri 3:6, 6:3, 6:3, Nargiso-Pridham 6:3, 7:6, Baur— Youl 7:5, 6:2, Black Müller 7:6, 6:4, Karl­­sen—Adams 3:6,6:3, 7:5. HONGKONG.­­ A bemutató torna újabb eredményei: Lendl-Dam 6:1, 6:­4, Prpic—Ferreira 7:5, 3:6, 6:3, Woodforde— Paes 6:0, 6:2, Woodbridge-Stich 2:6, 6:3, 6:4, Krajicek-J. Sanchez 6:7, 6:2, 6:2, Vol­kov—Bates 7:5,6:4. RABAC.­ A női szatellit torna első forduló­jában a legnagyobb feltűnést egy 17 éves cseh lány keltette. Győzelmével és jó játékával de a teniszben pompásan csengő nevével is, így hívják: Gabnela Navratilova. Magyar Szó A sakk megcsúfolása A harmadik maratoni parti • A 11. döntetlen és Fischer továbbra is 8:4-re vezet Az emberben óhatatlanul és egymás­után merülnek fel az „eretnek” gondo­latok és kérdések a Fischer-Szpasszkij páros mérkőzés utóbbi eseményei, de különösen a legutolsó, szerdai, 23. parti után. Legelőször is szinte magától adódik a kérdés: vajon min gondolkodott Bobby Fischer az ötödik (!) lépés megtétele Fischer-Szpasszkij remi (23. játszma) (Szicíliai védelem) l.e4 c5 2.Hc3 e6 3,Hge2 Hc6 4,g3 d5 5,e:d5 e:d5 6.d3 Hf6 7.Fg2 Fe7 8,Eg5 d4 9,F:f6 F:f6 10.He4 Fe7 11.HF4 0-0 12.0-0 Be8 13,Vh5 g6 14.Vd5 FS 15-Bfel Kg7 16,a3 Bc8 17,h3 V:d5 18,H:d5 Ff8 19,g4 Fe6 20,Hef 6 Bed8 21,g5 Fd6 22,Be4 He7 23,Bh4 Bh8 24,Bel HS 25,Bhe4 h6 26.h4 h:g5 27.h:g5 Bh4 28.B:b4 H:h4 29.Be4 HfS 30.Hf4 Fa2 Sl.H4d5 F:d5 32.H:d5 Kf8 ЗЗ.КП BeH 34.B:e8+ K:e8 35.Ш6+ Kd8 36.F:b7 Ff4 37.He4 Fel 38л4 F:b2 39.H:c5 Fel 40.Fe4 F:g5 41.F:S g:£5 42.Hb3 Fffi 43.Kg2 Kd7 A.Kg3 Ke6 45.Ha5 Fe5+ 46.Kh4 FP6+ 47.КИ5 Kd5 48.Kh6 Kc5 49.Kh7 Kb4 50.Hc6+ Kc3 51.Kg8 K:c2 52.K:f7 Fh8 53л5 K:d3 54-a6 Ke2 55.H:a7 d3 56.Hc6 d2 57u»7 dlV 58.a8 Vd5+ 59.Kg6 Ve6+ 60.Kh7 Fc3 61.Hd8 Ve7+ 62.Kg6 Vf6+ 63.Kh5 Vh8+ 64.Kg6 Vg7+ 65.K:f5 Vf6+ 66.Kg4 Vg6+ 67.KÍ4 Fd2+ 68.Ke5 Fc3+ 69.Kf4 Vd6+ 70.KÍ5 Vd7+ 71.Kg5 Ve7+ 72.Kf5 Vfl5+ 73.Kg4 Vg7+ 74.KS Vf6+ 75.Kg4 Vg6+ 76.КГ4 Fd2+ 77.Ke5 Vg5+ 78.Ke6 Vg4+ 79.КП Vd7+ 80.Kg6 és remi. mint napjaink valószínűleg két legerő­sebb, de mindenképp jóval fiatalabb sak­kozója, Kaszparov és Karpov a (FIDE) világbajnoki döntőn. Ők heti három partit játszottak, Fischerék heti négyet. Ott bárki bármikor kérhetett szabadna­pot, itt ez csak orvosilag igazolt betegség esetén lehetséges. Kaszparovék 24 játsz­mát váltottak, Fischerék máris biztos hogy többet fognak, mert tíz győzelemig tart a meccs. Az esetleges szalonremi itt azonnali újabb partivál „büntetendő”. És talán a leglényegesebb különbség: itt nincs függetés, ebből adódóan pedig a játszmák akár 8-9 óra hosszáig is el­tarthatnak, ami felveti az emberi turzl­es állóképesség határának kérdését. Mint például épp ez a 23., amely éj­fél előtt néhány perccel fejeződött csak be. Ami önmagában természetesen is­mét nem baj, de ha lejátszuk a marato­ni parti mondjuk utolsó 25 lépését, ak­kor látjuk, itt bizony olyan dolgok tör­téntek, melynek során maga a sakkjá­ték lett megcsúfolva. A kérdés itt Szpasszkijhoz szól: ugyan mi szükség volt arra, hogy egy egyszerű sakkozói szemmel is láthatóan teljesen döntet­len állásban 21 (!) lépésen keresztül állandó sakkokkal kergesse a világos királyt az üres táblán, legalább másfél órával meghosszabbítva ezzel a játsz­mát, miközben a partit közvetítő kom­puter már kétszer is kiírta, hogy egy adott állás harmadszor ismétlődik? Itt már többféle válasz lehetséges. Az egyik, hogy Szpasszkij ellenfele durva elnézésére várt, ami viszont az ellenfele lebecsülését (akár megalázását) jelenti. A másik, hogy Boris úgy érezte, végre bosszút állhat ellenfelén ezekért a ke­gyetlen feltételekért és végre meggyőz­heti Fischen arról, hogy bizony tény­leg kegyetlenek. Látta, veszteni itt már nem bír, ellenfelét viszont addig kínoz­hatja a döntetlen állásban, ameddig kedve tartja, és élt az alkalommal. Ha akarta volna, további húsz lépést még nyugodtan odabiggyeszhetett volna a parti végére. Egy Biztos: az egyébként tényleg rend­kívül hűséges belgrádi közönség (este 11- Borisz ismét halasztást kért Borisz Szpasszkij kérésére szombatra halasztották a tegnapra tervezett 24. partit. Amint az az or­vosi konzílium közleményében áll, a halasztásra Szpasszkij megfázása miatt került sor. Ezzel az orosz­francia nagymester harmadik ha­lasztási jogát használta ki, és így a párharc végéig legfeljebb még egyszer kérhet rendkívüli szüne­tet. bár még mindig legalább 500-an nézték a partit!) nem azért jár ki a Fischer- Szpasszkij páros mérkőzésre és nem azért várta olyan epedve Bobby visszaté­rését, hogy ilyen ízetlen, sótlan, rétes­­tésztaszerűen nyúló játszmákat lásson. A kérdés hirtelen nagyon aktuális lett: vajon tud-e még a két megfáradt, elcsigázott, nem épp fiatal nagymester tisztán csak szakmai szempontból nézve újat, maradandót, értékeset, szépet al­kotni ezen a meccsen? Vagy elérkezett a csömör, a fáradtság és kimerültség ide- KÓKAI Péter előtt kerek 25 percet, a megnyitásnak még csak nem is a közepén, de a legele­jén, méghozzá egy olyan állásban, amely alig pár játszmával ezelőtt már előfor­dult ezen a meccsen? Egyetlen logikus magyarázat kínálkozik: változtatni akart az előző ilyen megnyitás a játszmához képest, újítani, meglepni ellenfelét, ki­zökkenteni ellensúlyából. Ami termé­szetesen rendben is van. Csakhogy eb­ből a majd félórai töprengésből az kö­vetkezik, hogy Bobby az újításokat a tábla mellett találja ki, azaz rögtönöz. Ami ilyen szinten, egy ilyen meccsen (amely büszkén hirdeti magáról: sakk­világbajnokság) furcsaság, de talán a felelőtlenség szó sem túlzás. Mindenesetre ez a kis epizód újabb eretnek gondolatok és kérdések láncola­tát indítja el. Mindebből ugyanis arra (is) lehet következetni, hogy Fischer már nem készül a partik előtt. Kifáradt vol­na? Nem kizárt. Gondoljunk csak bele: két, az állandó aktív játéktól mégiscsak elszokott, hatodik évtizedét taposó nagy­mester küzd egymással már két hónap­ja, méghozzá sokkal kegyetlenebb (Fis­cher által követelt) feltételek mellett, Külföldi labdarúgó-baj­nokságok MACEDÓNIA A 11. forduló: Vardar-Rudar 3:1, Me­­talurg-Sloga 1:1, Szasza- Pobeda 1:0, Oszogovo-Peliszter 1:0, Bregalnka-Borec 1:1, Teteksz-Vardarszki 1:0, FCU—Tikves 2:0, Sileksz—Belasztca 5:2. Az élcsoport: Vardar 20, Peliszter 13, Pobeda 13, Metalurg 13, Sileksz 12 pont stb. | FORMAI ] Nigel a tizedik babérra pályázik Nigel Mansell, a boldog család­apa, a hobby-baby, a Forma-1-es cirkusz újdonsült világbajnoka va­sárnap délután, azaz közép-európai idő szerint hajnalban a szuzukai körpályán, az idei utolsó előtti fel­vonáson még egy csúcskísérletet tesz. Nevezetesen idei tizedik fu­tamgyőzelmét szeretné bejegyezni, amivel az egy idényben mért győ­zelmek számát tekintve abszolút csúcsot állítana fel. Jóllehet minden esélye megvan rá, a hagyomány ellene szól, tudnii­­lik a Japán GP eddig nem sok örö­met hozott neki- Öt évvel ezelőtt pont itt szenvedett egy balesetet, mely világbajnoki titulusába került. A balhéjának köszönhetően lett ké­sőbb Nelson Piquet harmadszor is király. Tavaly tíz kör után feladásra kényszerült, és ezzel végérvényesen lemondhatott a címről szövögetett álmokról. Most más az eset - mondja. Szo­rulta volt és maradt kihívás, mellyel végre meg kell birkózni, annál is in­kább, mert könnyen lehet ez az utol­só alkalom. Köztudott, hogy Nigel az idei függönygördülés után párt mond ennek a cirkusznak, és egy másikba, az Egyesült Államokban közkedvelt Forma Indybe megy át. A szuzukai pálya 5859 méter hosszú és 53-szor kell végigkarikáz­­ni rajta, tehát 310,527 kilométer megtétele után lengetik meg a pepita zászlót- A pályacsúcsot 207,532 km/h átlagsebességgel Ayrton Senna tart­ja­ SPORT 15 Európai labdarúgó kupák BEK Bukarest: Dinaroo-Marseille 0:0 Athén: AEK-PSV 1:0 (0:0) Góllövő: Dimitriadisz az 53. percben. Moszkva: CSZKA-Barcelona 1:1 (1:0) Góllövők: Grisin a 17., illetve Beguiristain az 58. percben. Göteborg: Göteborg-Lech 1:0 (0:0) Góllövő: Bengtsson a 87. percben. Pozsony: Slovan-Milan 0:1 (0:0) Góllövő: Maldini a 63. percben. Sion: Sera-Porto 2:2 (0:0) Góllövők: Orlando az 55. és Azis a 61., illetve Semedo a 80. és Couto a 82. percben. Glasgow: Rangers-Leeds 2:1 (2:1) Góllövők: Lukich (öngól) a 21. és McCoist a 37., illetve McAllister az 1. percben. Brugge: FC Brugge-Austria 2:0 (2:0) Góllövők: Verheyen a 20. és Boy a 40. percben. KEK Luzern: Luzern-Feyenoord 1:0 (0:0) Góllövő: Rueda a 75. percben. Parma: Parma-Boavista 0:0 Trabzon: Trabzon-Atletico Madrid 0:2 (0:1) Góllövők: Futre a 38. és Moya a 64. percben. Bréma: Werder-Sparta 2:3 (0:2) Góllövők: Neubart az 56. és Rufer a 80., illetve Sopko a 25., Diimnik a 35. és Vonasek a 90. percben. Monaco: Monaco-Olimpiakosz 0:1 (0:0) Góllövő: Varioisz a 86. percben. Aarhus: Aarhus-Steaua 3:2 (2:0) Góllövők: Andersen a 9., Christensen a 19. és Nielsen (tizenegyesből) a 80., illetve Vla­­doiu az 57. és Dumitrescu a 88. percben. Bécs: Admira-Antwerpen 2:4 (2:1) Góllövők: Marschall a 74. és Bacher a 4., illetve Cziematinsky a 35. és a 71., Segers az 51. és Severevens a 60. percben. UEFA KUPA Athén: Panathinaikosz­-Juventus 0:1 (0:0) Góllövő: Platt a 68. percben. Kaiserslautern: Kaiserslautern—Sheffiel Wednesday 3:1 (1:1) Góllövők: Fankes (tizenegyesből) a 6., Marin az 55. és Witaczek az 57., illetve Hirst az 5. percben. Dortmund: Borussia-Celtic 1:0 (0:0) Góllövő: Chapuisat a 71.percben. Isztambul: Fenerbahce-Sigma 1:0 (1:0) Góllövő: Ismail a 37. percben. Róma: Roma-Grasshoppers 3:0 (3:0) Góllövő: Carnevale a 18., Rizzitelli a 25. és Giannini a 41. percben. Vitesse: Vitesse-Mechelen 1:0 (1:0) Góllövő: Van den Broom a 33. percben. Nápoly: Napoli-PSG 0:2 (0:2) Góllövő: Weah a 16. és a 35. percben. Frankfurt: Eintrach­t-Galatasaray 0:0 Auxerre: Auxerre-RK Kopenhagen 5:0 (2:0) Góllövők: Baridé a 15., a 40. és a 80., Martins az 53. és Otokore a 90. percben. Madrid: Real-Torpedo 5:2 (3:2) Góllövők: Hierro a 8., a 28. és a 32., Zamorano az 53. és Michel (tizenegyesből) a 85., illetve Susztikov a 36. és Griszin a 39. percben. Lisszabon: Benfica-Vác 5:1 (1:0) Góllövők: Jurán a 42., Soares az 55. és a 86., Pacheco (tizenegyesből) az 58. és Andrade (tizenegyesből) a 79., illetve Sedlaček a 82. percben. Edinburg: Hearts-Standard 0:1 (0:1) Góllövő: Betagno a 6. percben. Guimaraes: Guimaraes-Ajax 0:3 (0:2) Góllövők: Davies az L, Ped­ersson a 38. és Bergkamp a 48. percben. Brüsszel: Ambrioshi­ Ifinama (K) 4:2 (2:1) Góllövők: Nilis a 23., Degryse a 37., Versavel az 51. és Van Vossen a 60., illetve Ska­­penko a 20. és Leonyenko az 52. percben. VAJDASÁGI UGA Nem beton, csak Cement A Bácska Beocinból is elhozhatna egyet­­ Ha az apatiniak végleg befékeztek, a palánkaiaknak nem lesz gondjuk - A Palics a legrosszabb esetiben is marad a negyedik helyen Nem valószínű, de a szombati, köztudot­tan peches napnak könyvelt 13-as, pontosab­ban a 13. forduló sorsdöntő is lehet. Akkor, ha a szabadkaiak Beocinból legalább egyet elhoz­nak, ha ezzel párhuzamosan a palánta­iak leg­alább ugyanennyit leadnak az apatiniakkal szemben, és ha a Proleter sem viszi többre a reminél­ Egy ilyen, a szabadkaiak számára esz­ményi forgatókönyv nyomán az élhármast te­kintve maradna a status quo, a Bácska még egy lépéssel előbbre lépne, és egy karnyújtás­nyira kerülne az őszi bajnoki címre. Ezen ideális változatnak természetesen el­­lenpontja­ is van. Eszerint a Cement megköt, s feltörhetetlen beton lesz belőle, minekutána a szabadkaia­knak meszelnek, a palánkaiak meg­­tömik a bizonytalankodni látszó Mladostot (lásd a múltkori otthoni vereséget!), a károly­­falvaiak pedig meglepik a Sutjeská. Ez a vak­ hármas Holtversenyt eredményezne. A Zom­bori útról nézve ennek nyilvánvalóan nem újonganának, ám tény, hogy így fölöttébb ér­dekessé válna a hajrá. Noha közvetlenül nem érinti őket, a pali­­csiaknak sem mindegy , melyik változat jön be, tudniillik jelenlegi 15 pontjukkal komoly esé­lyeik vannak az a hármasba való bekerülésre. Nem kell matematikusnak lenni ahhoz, hogy első szemrevételezés után is egy­értelművé vál­jék: a palicánknak is az a jó, ami a szabadkai­aknak. A kedvezőtlenebb változat szerint a Sloven elleni győzelem csak a negyedik hely megerősítését jelentené... a további előrelépés reményével . A szombati műsor: Sutjeska-Proleter, Bácska (P)-M]adost, Slavija- -PK Sombor, Pa lics-Sloven, Radniéki-Lipar, Panonija-Je­­dinstvo. Cement-Bácska (Sz), Begej-Rusanda, Kozara-Viiac (13.30) G.T.