Magyar Vadász, 1962 (15. évfolyam, 1-12. szám)

1962-11-10 / 11. szám

. Szeptember 30-án, Tata­bányán, a Belügyi­ sportna­pok keretében ünnepélyes keretek között felavatták az ország egyik legmoder­nebb 15 gépes koronglövő­pályáját. A pálya különbö­ző szervek összefogásából, mintegy 600 ezer forint ér­tékű társadalmi munkában épült. A pályaavató versenyen az egész koronglövő élgárda elindult, az első helyet PA­LYA AVAT­ S TATA­B­A­N­YA N Az első rotte lövőt a tatabányai pályaavató ünnepségen (fíertóti 1. felv.) Vári szerezte meg 25/25-ös eredménnyel. A vadászok versenyében Ferencz László (Tatabánya) győzött 25/22-es eredmén­­nyel. Csapatban az elsősé­get Komárom megye csa­pata nyerte, s ezzel elnyer­ték a MAVOSZ tisztelet­­díját. A kitűnő adottságokkal rendelkező pálya, fejlődő koronglövészetünk egyik fellegvára lehet. A versenygyőztes Bács megyei csapat (ifj. Zalay, dr. Bakó, id. Zalay, Szederkényi és Novák) Papp József, a román válogatott keret tagja, ver­senyen kívül indult a bajnokságon A verseny értékes tiszteletdíjai Országos Skeet-lövő Bajnokság Az 1962. évi Országos Skeet-lövő Bajnokság szeptem­ber 22—23-án zajlott le a budapesti skeet-lövő pályán. Újból beigazolódott, hogy pályánk a legmagasabb szín­vonalú nemzetek közötti versenyeik rendezésére is alkal­mas. Ezt mutatja az a tény is, hogy a kétnapos verseny során az 50 lövéses versenyen nyolcvan lövő vett részt. Versenyeredmények: Csapatversenyben: 1. Bács me­gye 200/120. 2. Szabolcs megye 200/120. 3. Békés megye 200/97. 4. Budapest 200/94. 5. Heves megye 200/89. A MAVOSZ ezüst vándorserlegét Bács megye csapata nyerte. Egyéni eredmények: 1. Bán Rezső, Budapest — 50/31 — a MAVAD lovasszobor tiszteletdíját nyerte. 2. Bogár József, Nyíregyháza — 50/33 — a vadásztölténygyár tisz­teletdíját, egy ólomkristály tálat nyert. 4. Nagy Tibor, Nyíregyháza — 50/31 — a honvédelmi miniszter ólom­­kristályserlegét nyerte. 5. Gáspár Antal, Bács megye — 50/31 — a belügyminiszter ólomkristályserlegét nyerte. 6. id. Zalay Géza, Bács megye — 50/30 — az Országos Erdészeti Főigazgatóság tiszteletdíját, egy idegőszarvas szobrot nyert. Csapatversenyben a csapatelső, egyéni versenyben pedig tize­n kaptak tiszteletdíjat. Meg kell említenünk, hogy versenyünkön kizárólag vadászpuskát használtak, skeet-lövő puskával egyetlen versenyző sem indult. Speciális puskával valószínűleg jobb eredmények szü­lettek volna, azonban vadászaink ilyennel még nem rendelkeznek. Nem is lenne célszerű széles körben al­kalmazni a speciális skeet-lövő fegyvereket, mert e sportág űzésénél elsőrendű cél az, hogy vadászaink a repülővadra való lövést sajátítsák el, és ezen a téren fejlesszék lőtudásukat. Kelemen György A csapatversenyben második: Szabolcs megye egy csapata (dr. Galánta, Bogár, Kuruc, Nagy és Andrásfalvi) tej? Bán Rezső, az egyéni verseny győztese — ver­seny közben Verseny közben (dr. Galánta, Bakondi, Tardosi Novák) (MTI­ Fotó: Bojár Sándor felvételei i te^ m m