Nemzeti Sport, 1927. szeptember (19. évfolyam, 149-169. szám)

1927-09-05 / 151. szám

. SSGB alatt be a hálóba. 2:2. Igazi, vérbeli Kohut-bomba volt. A 11. percben Lenkey II. elől Ta­kács T. kornerra szerel, majd Dudás akaratlanul buktatja Takács II-t, a tribün azonban mégis szidja Du­dást. Szabadrúgás, Kohut rúgja, a labda azonban visszapattan, majd átkerül Rúzséhoz, aki bead s Kohut most már közelről belövi. 3:2. A 19. percben Bukovit gáncsolják, majd kornerhoz jut a Ferencváros. Kohut rúgja, Dudás pedig kifejeli. Itaix és Bukovi összevesz, mire a bíró kezet fogat velük. A 23. perc­ben újabb Ferencváros korner, most már 7:4-re vezetnek a zöld­­fehérek.A csatárok nehezen lőnek, tehát Bukovi próbálkozik, de lövése emberbe megy. Újabb Ferencváros támadás során a 26. percben Kohut nagyszerűen ad be, úgy hogy Takács II. csak beteszi a fejét s bent ül a negyedik gól. 4:2. Takács II-t élénken ünnepük, a 29. percben erre nagy hévvel oldal­hálót lő. A 30. percben Gulyás be­adására Obitz vetődik, majdnem öngólt vét, de szerencséjére a labda csak kornerre megy. A kornerből újabb korner, de ez sem hoz ered­ményváltozást. Vegyes támadások után a 38. percben Turay oxfordja majdnem bejut a hálóba. Most Kispest Kohut elől hazajátszik, majd a 39. percben Takács I. a 16-oson faultol. Jeszmás emberbe rúgja a szabadrúgást. A Ferencvá­ros kapuja most sokáig veszélyben forog, a 40. percben Fürstner elől Amsei kornerra tol, a kornert újabb korner követi, úgyhogy Kispest 8:7-re vezet kornerban. Látszik, hogy akartak valamit, erejük azonban már nincs s az utolsó percek a Ferenc­városé, de a Ferencváros is bele­törődött már az eredménybe s csak a ham­erarányt javítják ki 8:0-ra, Ko­hut közelről lőtt és Dénes által ki­ütött labdából Nyilatkozatok: Tóth István (Potya), a Ferenc­város trénere: A mérkőzés eredmé­nye körülbelül fedi az erőviszonyo­kat, a mérkőzés azonban azon a nívón mozgott, amelyet a csapatok a szezon elején szoktak mutatni. Kispest sok­szor túlerélyes, ellenben már a bíró erélytelen, nagyon sok rossz ítélete volt a terhünkre. A csatársor még nem eléggé összeszokott és begyakor­lott, ehhez bizonyos idő kell s akkor, azt hiszem, minden menni fog. Mayer Béla, Kispest menezsere: Mindent megmagyaráz az, hogy a Ferencváros egyik gólját 11-esből, egy másikat, viszont szabadrúgásból érte el, valamint az, hogy Orova egye­nesen ellenünk bíráskodott. A Fe­rencváros 12 emberrel játszott. ]Fényképezőgépek Színházi látcsövek Szemüvegek | Fényképezőcikkekről képes katalógus bérmentve Magyar Fotóipar Teréz-körút 5 Főészlet: Király­ utca 69 s Kerékpárok | Semperit-Kerékpárgummi Legolcsóbb árban­ Salzberger és Tsa VI.ker., Révay­ utca ». ss Telefon : Teréz 2?4—84* |Művészi sportérmek és plaket- e­s­tek, sportszobrok (kelyhek stb.) | | mint tisztelet-és vándordíjak, j ’ egyesületi stb. jelvények MORZSÁNYINÁL, Budapest IV. Estm­i-0 1 5. Újpest—Budai 33 4:0 (2:0) A nehéz, sáros pálya jobban konveniált Újpestnek, győzelme azonban száraz pályán sem lett volna kétséges Góllövő: Ströck, Dán, (Király öngól), Ströck, Vilhelm 11. BEAC-pálya. Bíró: Gere. 2000 néző. Újpest: Bácsay—Sternberg, Fogl III.,­—Borsányi, Lutz II. Péter— Ströck, Wilhelm II., Dán, Sláger, P. Szabó. Budai SS: Zsák—Király, Lövi— Beller, Steiner, Eichbaum—Schmidt, Czumpft, Kovácsi, Schlosser, Ticska. A sáros, mély talaj a 33-asokat job­ban meghendikepelte, mint a tudásban és súlyban egyaránt nehezebb újpes­tieket. Újpest győzelme azonban szá­raz talajon sem lett volna tújás, legfel­jebb talán nem lett volna ilyen fölé­nyes. Újpest csatársora sokat nyert Dánnal, aki ha nem is lőtt egynél több gólt, a lila támadósor eredményességéhez sokban hozzájárult. Újra pompás volt a két szélső, igaz, hogy az ő pályájukon nem volt sár. Ströck teljesítménye volt az értékesebb. Az összekötőknek még ja­­vulniok kell. A halfsorban Borsányi fejlődő, Lutz 11. átlag formát muta­tott, Péter még nagyon keveset produ­kált. A védelemben a jó Fogl 111. mel­lett feltűnt Sternberg bátor és okos játéka. Rúgásai is jók, csak szünet után esett kissé vissza. Bácsay néhány szép védéssel vonta magára a figyel­met. A Budai 33-asoknál még bajok vannak a csapatban. A csatársor már az első félidőben né­hány igazán szép támadással kelleme­sen tűnt fel, a mérkőzés utolsó ne­gyedórájában is hatalmasan lábra­­kapott, közben azonban teljesen el­tűnt a mezőnyben. Schlosser egészen beleragadt a sárba. Kovácsi finom játékának sem kedvezett ez a talaj. Ticska a mezőnyben meglepő jó, Schmidt meglepő gyenge volt. Cumpstot már láttuk sokkal jobbnak is. A halfsor legjobb embere újra Eichbaum volt. Steiner a középen gyengén kezdett, szünet után azonban igazolni látszott a tüntételt, hogy csatárból rendesen jó hal­ szokott lenni. Beller gyenge. A hátvédek kö­zül Király volt a jobbik. Zsák nagy munkát végzett, a sáros labda azon­ban néhányszor erősen megcsalta. A bíró csak beható vizsgálat után nyilvánítja bajnoki meccs­re alkalmasnak a pályát. Az első támadásokat Újpest vezeti. Ströck az első öt percen belül három nagyszerű helyzetet is kidolgoz, de egyikből sem csinál gólt. A 33-asok is támadnak, Kovácsi ravaszul csavart lövését Bácsay csak villámgyors elve­téssel tudja fogni. A 8. percben Száger kicsúszik a baloldalra és beadását Ströck pontosan a sarokba fejeli. 1:0. Változatos játék után Dán, mint nagy­szerű jobbszélső mutatkozik be, de odatálalt labdáját Vilhelm II. a ma­gasba emeli. A 17. percben Dán kor­nert ér el. Ströck irányított kornerét Király szépen kifejeli, Dán éles lövése azonban Király térdén irányt változtatva, a háló sarkába pattan. 2:0. Ticska öt lépésről kapu fölé vág egy biztos gólnak látszó labdát. Dán öt emberen keresztülmegy, lövését kor­nerre védik. Ströck kornerét Wilhelm 11. kapu fölé fejeli. Újpest negyedik kornere után Crumpft váratlan lövése teremt veszélyes helyzetet az újpesti kapu előtt, de a védelem résen van. Néhány fault esik mind a két oldalon, a szabadrúgásokat a kapusok fogják. Dán támadása kornerben végződik, amit P. Szabó kapu mögé irányít. Az utolsó percben Zsák kiejti Ströck lö­vését, de újra megfogja a labdát. Szünet után eleinte Újpest diktálja az iramot, amit rövid egymásutánban rúgott három kornere jelez. Az elsőt Ströck rúgja, Király majdnem sa­ját hálóba fejeli, a másodikat Zsák kiüti, a harmadik rövid. A 14. perc­ben újabb újpesti korner, de Dán lövése emberbe megy. Ströck a külső hálóba lő, P.­­Szabó félpályá­ról megszökik, 10 lépésről kapu mellé lő. A 20. percben az újpesti jobbszárny vezet támadást. Vil­­hekin II. lövését Zsák kifutva ki­üti, de a sárban elcsúszik és Ströck gyorsan átlátva a hely­zetet, a pálya széléről küldött ívelt, éles lövéssel az üres kapu ellenkező sarkába küldi a lab­dát. 3:0. Két percen belül három újabb kor­áért rúg Újpest. A 23. percben rúgott komért Dán élesen kapura lövi. Zsák kiüti a labdát, amit Vilhelm II. kap és hálóba helyez. 4:0. Száger sérült karjának bekötése végett pár percre kiáll. A 33-asok­­nál Schlosser megy centerbe és Ko­vácsi lesz a balösszekötő. Újpest még egy kornert rúg, majd látha­tólag lelassít és a 33-asok veszik át a diktálást. A 32. percben Fogl Ill, kornert­ vét. Bácsayna­k kétszer is be kell avatkoznia. A 33-asok leg­több támadása elfullad a sárban. A 38. percben szabadrúgás után Kovácsi szép lövését Bácsay fogja. P. Szabó Zsák kezébe lő, majd Ticska kerül jó helyzetbe, de a ki­futó Bácsayhoz passzol. Nagy ziccer volt! Egy­­szabadrúgást Király kapu fölé lő. Hemn ezért megítélt szabadrú­gásból újabb kornerhez jut a 33-as, de a lapos rúgást belül sorra átlé­pik. A 44. percben még Schlosser szépen irányított szabadrúgása ese­­­mény, de Ticska kapu fölé lő. Kornerarány 18:2 Újpest javára. Nyilatkozatok: Pozsonyi, Újpest trénere: A csa­pat jó, bár a nehéz talaj nagyon meghendikepelte. Barna Sándor, a 33-asok igazga­tója: A pálya teljesen alkalmatlan volt bajnoki mérkőzésre. Lett vol­na szabad terminusunk is, most csütörtökön, de a bíró lejátszatta a meccset. Újpest egyébként reálisan győzött, a gólarány azonban ir­reális. Szép játékban könnyen győzött a Sabaria Sopronban Sabaria—Soproni FAC 4:1 (8:0) Barátságos: Sopron. Bíró: Gray. A Sabaria Weinhardt—Nagy, Prém —Pesovnik, Vámos, Bass—Buresch, Mészáros, Holzbauer, Szladovits, Tár­nok összeállítású együttes imponáló szép játék után fölényes és biztos győ­zelmet aratott rutinírozatlan, de ha­talmas lelkesedéssel küzdő ellenfele felett. A SFAC kezdi a játékot, először ve­szélyes is, de azután a Sabaria veszi kezébe a játék irányítását s még a fél­idő előtt Tárnok és Buresch révén két gólt ér el. Szünet után a 17. és a 21. percben Holczbauer lő újabb két gólt, mind­kettőt a nagyszerűen játszó Buresch beadásából. A SFAC egyetlen gólja a 43. percben esik Nagy öngóljából. A Sabaria és a mezőny legjobb em­bere Buresch volt, míg a többiek mind szokott játékot produkáltak. A SFAC legjobbjai Maródi, Szentgyörgyi és Kelemen Barátságos mérkőzések Bercsényi SE—Világosság ILSz 2:1 (2:0). Rákospalota-pálya. Bíró:­­ Tur­­ner. Papp és Hegedűs góljaival megér­demelten győz a Bercsényi. III. ker. FC—Nemzetiek 5:2 (SK­). Határ­ u. Bíró: Skultéty. III. ker. FQ: Neuhaus — Lenkey, Dettrich — Hau­­ser, Magyar, Werner — Künstler, Ke­nyeres, Konyor, Lengyel, Drösaier (Győri). — Nemzeti: Gallina (Léderer) — Szendrő, (Havas) Török — Tóth, (Odry), Wurt (Volentik), Holskó (Bar­­tos) — Lengyel, Baritos, (Bihami), Ré- Önálló töprengés Rómában főiskolajátékot fogunk, bemutatni? may II., Odry (Spitz), Czetányi. Nívót­­lan küzdelmet hozott a két szabadnapos proficsapat találkozása. A III. tvr. könnyen intézte el a Nemzetit, de sem­mi jót nem jósolhatunk a jövőre nézve egyik csapatnak sem, oly gyenge játé­kot produkáltak. Egyénileg a III. ker.- ből kitűnt Magyar, Künstler, Kanyon, Senkey. A Nemzetieknél Léderer, Szendrő, Wurt, Bolhámi. A kerület kezd, s már a 19. percben megvan a szám­szerű eredmény Konyor révén. Ezt nem­sokára Senkey szabadrúgás-gólja köve­ti. A Nemzeti 11-ből Wurt révén 2 :1-re javítja az eredményt, majd ismét Ko­nyor a gólszerző. A második félidőben a Nemzeti erősen szorongatja a Vívó­kat, minek eredménye Spitz fejes gólja. A gól után a játék élénkül, de Lengyel és Kenyeres góljai után teljesen ellapo­sodik. —•*— ‘ -nrrmn~ri nrimnnrmw Filmszínházak műsora: CORVIN SZÍNHÁZ JlwpuL Égi határok Dráma 8 felvonástwn. vfeSj' Eesz. 0rr* Csehov*. A nagy finis SportlUm * felvonásban. i Fesz. Marion Nixon._____ CTAR naponta y*8. Y4A O I r-\l \ vas/ \%i, iW, z/alO. KAMARA MOZGÓ rí r ' " . — " ■ ■ A Égő határok Dráma b felvonásban. 7 Fősz Olga Csehova* ~ A nagy tinta Sportfilm 8 felvonásban. ^ Fosa. Marion Nixon. Előad, naponta \rj, */*7, h­ét 10. ... IZÉ . . . Sun En­gor Glyn filmjátéka, a fősz.: JT |r\ Clara Bon­ és Antonio Morero. CiJMJaK norma NaJ SWILr Egy szép leány tört. fősz. Norma \J!­S Talmadge Beregi O. Híradó* | Előadások : 8, Vak és ’/slu­érák. Va«. es finn. “/«4. 5/18 a, W 6. I Oen QuSd­iotte Zoro és Hura tn felvonásos f'/j kx\\ ! thtmje. mmiító.Vi! Modern inkvisitio \\ V j | draari 8 felvonásban. Fősz.: ■JA/ JjJJ \ vo­ores Costello. Híradók | tiead . főétk. *;«8 ea 18 a.­­ vasárnap . 4.8. 8,18 OMHIA * 13-as aroca 8 fel­­. Kösz.: Ivor Novelio r©L : J.30L25.) A PAR3SI FRUSKA fiérk.: VaVVL vígjáték 8 felv. (f­orma Snearer) VslO. Vas. 4.o. Revakir&igno 8 és t(» óra. 8 felv.. a lösz. Col’en Moore. rnoCA­­­A (iáma wwWöw Vígjáték 8 fe.v kösz. G'oria Váci­ utca y. Swanson lel.: óós-gy. | Az áriatián Don Juan l ’/ifi. '/s8. Vall I v 6 re.V- Feez. Clara Bow. Billie Dove fTRAlVBA A dáma r“j^8.| Előadását: Az ártatlan Don Juan y«V/aj es ‘/dlv. Vlgj. S telv rösz. Clara Bow. ‘/,4.fél8fél8.télk­i| Halte Dove , KOD hatÁrok (^PITOL löszer­eplőit: ----- Olga Csehova, Friz Alberti. le:.: J. 243—37 MODERN INKVIZÍCIÓ , i Leiket drámája 8 felv. Előadások: i,»8 és . ,W. Elit moziió W­arcsa katonáin Lipót-körút 18. I Főszereplők: HARRY LK­DIKE. Tel. L. 961-51­­ D«*uy es Siegfried Arno. Előadások: Hallo ! Egy szóra ! Htk. 5,­ *148,Vali i Nagy filmnevű 8 felv. Va4.ytSrV^V*10| Híradók FÉSZEK A nos spanyoll­óoy József-körut 70 Sfe.cum regény 8 felv. Rte.: let. .1. *68-40.) Mae Murray éa Werner Krapa. Előadások: Rejtvíntek ejy rovflssldh. H. S, ll*8, VdO.: Dráma 7 (elv. — Boby szn­­v3,a/»),Vsr'.8.“/416| relmes Burleszk attrakció. Józsefvárosi­­ TOLSZTOJ Filmszinház a Kreutzer szonáta x Boldogtalan házaséret tokra. .lei.1 14. Marie vorste d© la Motte /n4.Vsl.V«8.V»l»és 8