Nemzeti Sport, 1927. november (19. évfolyam, 192-213. szám)

1927-11-07 / 196. szám

2 . Sfe¥6T törő játék eldöntötte a meccs sor­sát. Nagyon rosszul kezdett a Ferenc­város, látszott a­ fiúkon eleinte, hogy a legutóbbi balesetek, sérülé­sek miatt megingott a csapat addi­gi önbizalma. Nem ment a játék,­­ védelem oszlopán. Takács I-en is meglátszott, hogy szombaton kelt fel az ágyból, ő sem szerelt olyan bátran, mint máskor. Még a halfsor tartotta ébren a tüzet a csapatban, mert a csatársornak nem volt szíve a merészebb akciókhoz s sokáig se­hogy sem tudott lendületbe jönni. Egyénileg a Ferencvárosból sen­kit sem lehet kiemelni, de különösebb kifogás sem emel­hető senki ellen. Az egész csapat nagy küzdeni tu­dásról tett tanúságot s annak kö­szönheti győzelmét is, hogy az utolsó percig szívvel küzdött. Hubertől nem vártunk bravúro­kat. Megbízható volt, de a két gól elhárításához bravúrokra lett vol­­­na szükség. Takács tartózkodóan is jól játszott, de a ravasz Nemzeti­­húzások néha megzavarták, akár­csak Hangiért, aki néha erőszakos­ságokkal próbált segíteni magán. A halfsorban Fuhrmann és Obitz nyugalma és rutinja sokat használt a nehéz per­cekben. Sokat dolgoztak mind a ket­­ten. Turay eleinte el-eltűnt a jól kombináló Nemzeti-belsők között, de ő sem lankadt egy percig sem és sok kritikus helyzetet tisztázott ő is, de az első félidőben a csatársor­ral nem tudta állandóan fenntarta­ni a kapcsolatokat. Ebben azonban hibás a csatársor is, amelyik nagyon elől maradt s mindent a halfsortól várt, pedig azoknak hátul éppen elég volt a gondjuk. Az első félidőben nem is produkált sokat a csatársor, kevés jó labdát kaptak a szélsők s a bel­sők sem tudtak veszélyesek lenni. A játék végére feljavult a támadó kvintett. .. . .. Kohut, jött különösen bele s ekkor a legjobb időkre emlékezte­tett a Ferencváros. Szedlacsek ek­kor sok okos dolgot csinált, Takács II. rendkívül veszélyes volt a kapu előtt, Rázsó is jó labdákat adott s helyenkint még Fröhlich is ügyesen kapcsolódott bele az akciókba. Hogy azonban ezzel a rövid jó játékkal is sikerült megnyerni a meccset, azért a szerencsének is hálával tartozik kissé a tartalékos zöld-fehér csapat. A Nemzeti védelmében Gallina nem tehet a gó­lokról, egyébként sokszor lépett jól közbe. A bekkek közül Szendrő volt jobb, míg Törökön meglátszik a kényszerpihenő. A startjai voltak kü­lönösen bizonytalanok és lyukat is rúgott. A halfsor mindhárom tagja kielégített. Jól passzoltak és jól sze­reltek, de erejük nekik sem futotta végig. Meglepő jó játékot mutatott a csatársor. Kautzky gyorsan és ötletesen adta a labdákat é­s még Odry is úgy pasz­­szolt, mint egy „felnőtt”. Az első félidőben csakugyan úgy játszott a Nemzeti-csatársor, ahogy akart. Rémay újra jó kondícióban van, sokszor elszaladt Hunglertől s Czé­tényi is okosan illeszkedett az együt­tesbe. A fiatal Odry ügyesen pasz­­szol s többet mutatott, mint a csa­társor legkevésbé friss tagja, Bihami. A Nemzeti általában azok közé a ke­vesek közé tartozik, amelyek formája most ível fölfelé és így a következő hetekben jó szereplést kell várni tőle. Majorszky bíró nem mindig állott a helyzet magaslatán. A játékot a Nemzeti kezdi, de a szöktetés rög­tön taccsra megy. Utána Rázsó vezet támadást, amely máris komért hoz. Rázsó nagyon roszul rúgja s Bihámi felszabadít. A Fradi támad, de kissé kényelmesen s a 4. percben Billám­ felhozza a Nemzetit, Odrynak ad, aki pompás passzal tisztára játsza Kautzkyt. Kautzky senkitől sem za­varva lesétál a 6-osig. Na, szegény Fradi .-­óhajt a tribün s Kautzky — ritka z­avarral — mellé lő. A Ferencváros élénkít s Kohut fut le, de beadását Volentik tartja fel. A Nemzeti jól támad s veszélyesebb a Fradinál, Hubernek gyakran kell köz­belépnie. Fröhlich kerül jó helyzetbe, de kapásból félre lő. A 10. percben Kautzky csavartan lő, Hujber elvetés­sel kiüti a labdát, de Rémay a hátsó kapufának lő. Ez is nagy helyzet volt. A ferencvárosi csatársornak nem megy a játék, mire Turay lő, de rosz­­szul. Gallina bizonytalankodik egy könnyű lövésnél, azután a 15. perc­ben Takácsot hagyják lőni s a 18 mé­teres bomba csak kevéssel megy a léc mellé. Most javul a Fradi, a halfsor tolja előre a csatársort, Rázsó csinál finom dolgokat, jó beadását Kohut emberbe lövi. A 21. percben Kautzky Ta­kács I. mellett ügyesen kiugrik, megint biztos gólhelyzet, de Hu­­ber kifut s Kautzky nagy erővel­­ fölé lő. A Ferencváros, támad, de sok a rossz, gyenge lövés. Rázsó kor­áért csikar ki a 23. percben, de ez nem olyan veszélyes, mint a Nemzeti támadása, amelyből Kautzky alig gu­rít mellé. Kautzky nagyon jól mozog, újabb lövését Huber fogja, utána a 26. percben feljön a Ferenc­város. Takács passzával Kohut elfut s hiába lóg Szendrő a nya­kán, futtában menthetetlenül lő a túlsó sarokba. (1­0.) A gól után Takács lő gyengén, majd újra a Nemzeti támad s a 30. perc­ben Kautzky ívelt fejese a kapulécre, onnan a 6-os vonara esik, bombahely­zet, de Takács Is gyorsabb, mint a Nemzeti-belsők. Czétényi beadását megint Kautz­­ky csavarja alig kapu mellé. Rázsó jól ad be, de bent hibáznak. A Nemzeti is kihagy egy komért, majd Bihámi jó támadása akad el Odry lesállásán. Kautzky lók­i­olás­ból akar lőni, de belépnek a lövés­be. Kautzky elesik, a Nemzeti 11-esét reklamál. Utána a Ferencváros támad, a 6-oson nagy kavarodás, Szendrő ráfekszik a labdára, Fröh­­­lich keresztül esik rajta, most a Ferencváros reklamál s a bíró, noha Gallina már megkaparintotta a labdát, fúj és­­ feldob. A kri­tikus helyzetet tisztázza a Nemzeti, a bíró szerencséjére. A Ferencváros komerét Kohut mellé fejeli. Az­után Turay hosszú labdáját stop­polja Rázsó a 6-oson, de­ még lövés előtt szerelik. A­­ Ferencváros hevesen támad most. Még Fuhrmann is lő, de rosz­­szul. Rémay ad be­ váratlanul s Huber csak ujjai hegyével éri el a veszélyes labdát. A Nemzeti ostro­mol most. A 43-ik percben Rémay komérál, Turay kifejeli, de a Nem­zeti nem csügged. Megint Rémay támadt, a ferencvárosi védelem ment, de röviden s Volentiké lesz a labda. Obitz szerelni próbál, de Volentik átmegy rajta s a 16-osról remek lövést ad le. Huber csak érinteni tudja a lab­dát s nem tudja megakadályozni a Nemzeti jól megérdemelt ki­egyenlítő gólját (1:1). Újrakezdés után rögtön vége a félidőnek. Szünet után a Nemzeti heves iramot diktál s már a 2. percben komért ér el, de ezt mellé fejelik. Rémay utána szé­pen elmegy Hungler mellett, jól ad be . Turay késlekedése miatt majd­nem bajt csinál, de ugyanő javít. Fröhlich jó labdájával Kohut tá­mad, sokat cselez, de beadása jó, a kapufáról pattan le, Takács hátra­­húzza, de Gallina már ott van. A 7. percben remek Takács—Rá­­zsó-akció után őrült kavarodás tá­mad a Nemzeti-kapu előtt. Kohut húzza hátra a labdát, mint előbb Takács, most emberről pattan le a labda. Török a vonalon állva hatal­mas gyertyát rúg, Fröhlich, majd Rázsó fejel kapura, végre Gallina ment. A Ferencváros kornerét Török hárítja, azután Huber vét komért, de ez sem lesz eredményes. Czétényi beadása ad munkát Hubernek, az­után a lendületbe jövő Kohut, tá­mad, de jó beadását Rázsó elől föl­szedi Gallina. Bihami gyenge lövé­sét kiejti Huber, de javít. A 14. percben Szedlacsek indít jó támadást. Takács fejjel Rázsónak ad, az egész védelem a baloldalon van s Rázsó lapos beadását tisztán kapja Szedlacsek, szép stoppal ejti maga elé s nyugodtan a bal­sarokba gurít (2:1). A gól után még kornere is van a Ferencvárosnak, de Takács rend­­szer vét közben. Újabb korner köz­ben Szendrő szerel, a Ferencváros hendszet reklamál nála. A Nemzeti is feljön , Huber kifutva szereli Czétényit, majd jó Nemzeti-kombi­nációkat akaszt meg a kifutó Hu­ber kétszer is. Hungler faultol, a szabadrúgásból korner lesz, de ezt Huber hárítja. A Nemzeti ostroma nem lankad, a 26. percben Rémay beadásából Bi­hami gyertyát rúg, de Bartos Czé­­tényinek tolja ki a labdát, ez bead hosszan, Rémay visszaemeli a kapu elé, ahol Czétényi tisztán kapja s éles fejese Huber kezéről a kapu­fára s onnan a hálóba pattan (2:2). Most nagyon izgalmas percek jön­nek, mert a Nemzeti nagy lelkese­déssel és veszélyesen támad. Czété­nyi beadását a 16-oson Rémay kap­ja, Hungler belép, de Rémaynál ma­rad a labda s ő alig lövi mellé. A Nemzeti 11-est reklamál, Rémay Hungler által összeszakított nadrág­ját mutatja a bírónak, de hiába. Hungler hibáz a Nemzeti-ostrom közben, de Turay javít. Bihámi lö­vésébe beletalpalnak, Czétényi lapos lövését Hungler fogja. Ezután fel­jön a Ferencváros is. Turay lő mesz­­sziről, azután Hessé elengedi Ko­­hutot, de a lövés lecsúszik a szélső lábáról. Czétényi elől Fuhrmann hazaad, de utánna megint a Ferenc­város van elől s a 36. percben Török a 6-oson álló Fröhlich elé fejel, nagy „ziccer”, de Fröhlich Gallina kezébe helyezi a labdát. A ferencvárosi lendület most már nem törik meg s a következő perc­ben Kohut fut el, pontosan ad a ka­pu elé s Lelki­ismeretes és egyéni előkészítés az ügyvédi és az összes jogi, valamint Államszámviteltani vizsgákra. Jegyzetbérlet!!! Recapituláció SZONTAGH SZEMINÁRIUM Budapest, VI., Váci­ u. 51. Tel.: 1. 339.64. 1QlYO°lQimK­­ szakszerű ujjsor­i javító­­« helye­­ jég Üllői­ út 2. |­stff Kálvin-tér sarok ,TURCSÁNY Jogi szeminárium­a földab­est, Belváros, Sotti-utca 2. Deák Ferenc-tér mellett. Minyet jogi vizsgára előkészít. — Államszámvitelre is! Tel.: 239—11. Jogász Útmutató ingyen Ügyvédvizsgai­ Útmutató. Hétfő, 1927 november T. mganMMHttWWvMU. LMJIJIVJIMai Kálvária-tér 6 I Máglya és élet Kaivana ter­e 1 fösz. Konrad Veiül John Barrymore. Filmszínházak műsora: I TM CORVIN SZÍNHÁZ _ DON JUAN AllisteN ‘ Lord Byron regénye 9 felv. Trinjirtfl­ f­ösz. John Barrymore, Estellc­­ Taylor és Mary Astor. l'JOWn I Vőlegény vadászat Vígjáték 7 felv. Fősz. Mae Bush ! Hardy Evans e heti slágere: * | My sweath is a negerboy CTAR !A szeretőm a jazzdobos) . I Előad, naponta 5, VIS, ValO. SZÍN- ! vas.: V.4. V«C. ‘/»8 ésVilO. H KAMARA MOZGÓ Á DON JUAN 7 Lord Byron regénye 9 ferv. Fősz. John Barrymore, Esteile A Taylor és Mary Astor.K Buster, Tigi Kutya és a pokolgép, slágerburl. 2 felv. r^etyike költözködik, 2 felv. Előad, naponta C21, Vi7, 1, és 10. Vas, és mnn. 7sJ. 5, a/17 V-9, IQ Az őrület országa vrA. Fősz. Sandra Milovanoff. f*­ DON JUAN A legszerelmesebb film. Fősz. John Barrymore, Mary Astor és Esteile Taylor. — Híradók. Előadások: 5, V 18 és V2IO óra Vas. és trió. 3/44,8/46, 8, 10 6. FORUM Casanova a jelenkor legna* !­ Filmszínház syobb filmje 14 felv., fősz. Iván Telefon ■ Mosjoukine, Susanne Bianchetti. T 274-37 274-38 Rendezte Alexander Volcoff. El 6 V 18 VslO Busier a szépségversenyeit.­­Ja./hi. s/áp.8. l­i| Magyar, Qaumont híradók PALAGE I Barbara Ford titka Filmszínház ! Uránia 7 felv. Fősz. Beatrice Joy New-York palo-i Primadonna részletre taval szemben. I Vigjátékattrakció 7 felv. Tel. 1. 365—23 Lyon de nem Lea Előad. 4,6, 8,10 Slágerburleszk 2 felv. Zsuzsiból Zsuzsa lesz.© Egy tehenesleány karrierje 6 1. Leó beavatkozik Olga, a csodaszámoló fenomén. Barbara Ford titka Egy dúsgazdag leány tört. 7 f. Fősz. Beatrice Joy, Charles Ray Előad.; vétk. 5. CiS és VzlO 0. _________________vasárnap: y34.y2S.V38.yal. 6.­­ Ronald Colraan, Alice Joyce: wUl­olLP a szeretet számüzöttje Váci­ utca 9. 1 Filmreg 7 felv. — Xénia Desny.­ Tel.: 263-99. önagyságaszalmaözvegy 4, 6, 8,10 Vigj. 7 felv. Budapest legszebb _______________hölgyei Hímen (1.) Híradó: ORION Grand Guignol I (Eskü-út 1.) Kísértetek háza fel.: 1. 450—01 fősz. Laura la Plante. Előadások: ' ^ Nyugat bajnoka S. Vac. ^28, V210. Egy csuzlimatador kalandjai. ‘/24J/26J/28J/210 Híradók. STRÁIVTIA A szeretet számüzöttje ö.r iNm Asszonysors 7 felv. Fősz. f­el. J. 460 16. Ronald tolman, Alice Joyce. 5E718“o. Öna^j?(?ka7^'mFőöszVeny Vsl,1016,1618,félt!) Xenia /J'ió ^‘avanelll. /TIL,. Amerikai, (magyar Híradó­­APiftOZ, DON JUAN " Fősz. John Barrymore, Estellc Tel.: J. 343—37. Taylor és Mary Astor. Előad. 5, 1/48 Az őrület országa '/210, Egy újságíró kalandja 7 felv. v'/14,VdfcV*8,7*10 Fősz. Sandra Milovanov. KIRÁLYOK KIRÁLYA *T*fl '­iutrf's A világ leghatalmasabb Hímje 2 APOGCM rész, 18 felv. Rendezte: Cecil B. lel.: J. 418—94. 1 de Miile. Fősz. Várkonyi Mihály, H.Va 5,7, V-10. V H. B. Warner, Rudolph Schild­­l/14,V 28,s/1 S, 10 ó. kiaut. Jaqueline Logan, Júlia Fay fippoi un7! Önagysága szalmaözvegy ULK­OI mVi­l francia pikantéria 8 felv. Fősz. Teréz-körut .8 Xénia Vesny, Livio Favanelli. Tel.: L. 982—82. A szeretet számüzöttje Előadások: Az anyaszív drámája 7 fejezetb. 4, 0, 8 és 10 ó. Ronald Colman Alice Voyce. "TaWIMIA A kísértetek háza Grand guignol 8 felv.­­ Tel. : J. 301-25. Fesz. Laura la Plante. Előadások: Nyugat bajnoka 1/28, 1/28 és 3/410. Egy csuzsis ember vidám ka­­r.V25,V27,8,3/410 landjai 8 felv. Híradók: Elit mozgó A vörös kalóz I innt-körút 16 Szatirikus vígjáték 8 felv. Telf 1. 061-51 Fesz- Rod la Roc­lue­ Előadások : A vérpad szentje Htk. u, ‘/48//210. Izgalmas történet 10 felv. v.318/tel/iVA3/411 Fesz. Maria Jacobini. I nyitL­ityiP^mAL. Világattrakció 10 fejezetben. József-körut 10 írta Biró Lajos. (Tel.­J. 460—40.J bősz. Pola Negri, James Hall Előadások: és George Siegman. HV fölnytegVslO. Samu, a kalózkirály 2 felv. Vö,a/4),V2?,8,8/410 Vas d­. e. 10—1-ig burl. matiné, ""józsefvárosi [ Filmszínház Kosz- z°rí­és Hi­ru-