Nemzeti Sport, 1929. május (21. évfolyam, 83-103. szám)

1929-05-13 / 91. szám

Hétfő, 1929 május 39. is F­elhívás az amatőr fényképészekhez! Szakszerűen, gyorsan és lelkiismeretesen dolgozzuk ki felvételeit „HUNNIA** fényképező és nagyitó Intézet, Budapest, Kossuth Lajos­ utca 7. dBOOS clm broTM.® rl­gr t'l »mSw 7^01*7 SR11 Vili S.1 Jelvények legolcsóbban 1 'lUi £ 1 9CUiV iUUl Budapest, (V. ber., Bslott­ót S. ES Egyetértés—RTK 1:1 (1:1). Rákos­szentmihály. Bíró: Magyar. Egyetér­tés: Sulák — Roserbauer, Blázs — Szabó, Zborarovits, Petykó — Kreutz, Dobó, Artner, Vojtek, Kovács. RTK: Schrank — Irázy, Szobonyai — Zsebe­­házy, Schaffer II., Bencsik — Kiss, Horváth, Csúzmann, Mennoh, Tar. Az Egyetértés csaknem az egész meccset tíz emberrel játszotta végig, mert ka­pusa a tizedik percben megsérült s he­lyét Petykó foglalta el. Az eredmény elérésében nagy része van az Egyet­értés védelmének. Góllövő: Vojtek Egyetértés, illetve Menich RTK. Jók az Egyetértésben Vojtek, Blázs és Zboznovits, az RTK-ban pedig Irázy, Schaffer és Kiss. ZSE—Vérhalom 3:3 (2:0). Thököly­­út. Bíró: Antalics. — ZSE: Szabó II. — Hauszknecht I., Hauszknecht II., Wahlkampf, Lidit, Gáspár — Hodusz I., Kelemen, Tanács, Fézler III., Ho­dusz II. — Vérhalom: Lőwy II. — Berkhamer, Sztemadek — Agendorfer, Lőwy I., Báron — Weisz, Jávorszky, Csabai, Majsa, Zimmerman. A lelkes zuglói csapat megérdemelte volna a győzelmet. A mérkőzés első gólját Fezrer Hl. lövi, majd 11-esből ugyan­csak ő szerzi meg a ZSE második gól­ját (2:0). Szünet után a Vérhalom Majsa révén lesz eredményes (2:1), de nem sokkal ezután Ferrer III. góljá­val újból javít az eredményen (3:1) és már úgy látszik, hogy győz a zuglói együttes, mikor az utolsó percekben Wahlkampf öngóljával és Weisz vá­ratlan lövésével sikerül egy pontot megmentenie. (3:3). Z­FC—MTC 3:1 (0:0). Kelenföld. Bíró: Viczenik. — KPC: Kincses — Révész, Kiss — Kunt, Juhász II., Sza­­lay — Csurgó, Pa­pp II., Görög, Pi­rity, Hajago­s. — MTC: Bocsák­ — Ver­­bai, Mészáros­­— Weisz, Heim II., Csámi — Blum, Molnár, Strausz, Sa­lamon. Az MTC csapata végig tíz em­berrel játszott és így a játékidő legna­gyobb részében védekezésre szorult. A KFC kis szerencsével akár tucatnyi góllal is győzhetett volna. A KFC gól­jait Pirity (2) és Papp II. lőtte. Az MTC gólját Blum szerezte. A győztes csapatból a halfsor játéka tetszett, egyénileg Kunt, Juhász II., Csurgó és Pirity váltak ki. Az MTC-ből csak Verbai játéka emelkedett az átlagon felül. PSC—RUAC 2:1 (1:1). Pestújhely. Bíró: Bélés. PSC: Becker — Turner I., Szomorú I. — Jambrik, Tischne­r, Ellin­­ger — Köpeczy, Turner II., Jenei II., Borán, Lubovinszki. — RUAC: Balogh — Adorján, Manglitz — Luk­a, Kreblsz L, Platthi — Tímár, Eötvös, He­seb, La­katos, Knapek. A bajnokjelölt PSC foly­tatta győzelmeinek sorozatát, ezúttal a pestújhelyiek ellen mindig jól szereplő RUAC-t győzte le nehéz küzdelem után. Az első félidőben a PSC támadásainak eredménye Turner II. gólja, de Knapek révén egyenlít a RUAC. Szünet után váltakozó támadások után a győztes gólt 11-esből Turner I. rúgja, Tischner PSC kiállítva. A PSC-ből a közvetlen védelem és Turner II. volt jó, míg a RUAC-ból Balogh, Kreblsz és Tímár tetszett. — PSC II.—RUAC II. 4:2 (2:1). ZAC—P. Remény 3:2 (1:1). Rákos­palota. Bíró: Aufrichtig. ZAC: Spind­­ler — Schleffer, Tencser — Linek, Hérai, Beviz II. — Nevedi, Herbert, Novodranszki, Neubauer, Bán. — P. Remény: Németh — Csehi, Móder — Sári, Pánczél I., Herbert II. — Kozma, Trockmayer II., Bekó, Pánczél II., Gotthenz. A P. Remény gyenge kapusa miatt vesztette el a mérkőzést. Az első félidőben a P. Remény van frontban, de Trockmayer II. egy 11-est nem értéke­sít. Egy lerohanásból Novodranszki ré­vén vezet a ZAC, míg Pánczél II. egyen­lít. Szünet után már a ZAC irányítja a játéko­­­s mégis Móder 11-esből lőtt góljával vezet a P. Remény. A ZAC további két gólja Németh P. Remény­kapus súlyos hibáiból esik. Az egyiket Bán, míg a másikat Novodranszki rúgja. BTK—UTSE 3:2 (2:2), Pozsonyi­ út. Bíró: Fenyves. BTK: Steták — Michel­berger, Wilk — Ihász, Krepeta, Komen­­da — Pfeil, Nejedly, Péter, Székely, Ei­­benstein. — UTSE: Gyöngyösi — Nyit­­ray, Salga — Tausch, Fábián, Kiss — Roszkopf, Bodor, Szachmeiszter, Szőke, Torovszky. — Lendületes BTK támadá­sok vezetik be a mérkőzést s Székely és Nejedly révén már 2:0-ra vezet a hazai csapat. Ezután felnyomul az UTSE, először Salga lövése jut hálóba, majd Roszkopf egyenlít. A győztes gólt szü­net után Péter lövi. A BTK mélyen for­mája alatt szerepelt. Csak Steták, Ei­­benstein és Ihász játékát lehet megdi­csérni. Az UTSE lelkes játékával rá­szolgált volna a döntetlenre. Egyénileg Fábián, Roszkopf, Salga és Szőke volt a legjobb. Az UMTE—MAFC és az I. ker. SC —KAC meccsre a MAFC és a KAC nem jelent meg. OFK—VÁC 1:0 (1:0). Pozsonyi­ út. Bíró: Szvornyik. Változatos, hevesira­mú küzdelmet hozott a két csapat talál­kozása. A mezőnyben egyenrangú VÁC egy pontra rászolgált volna. A győztes gólt 11-esből Naszáli szerezte­. Mindkét csapatban a közvetlen védelem játéka tetszett. III. ker. MSE—TSC 1:0 (1:0). Határ­utca. Bíró: Friedmann-Fodor. A lelkes óbudaiak megérdemelten győzték le kedvetlenül játszó ellenfelüket Bosko­­vitz góljával. Jak Boskovitz és Hinter­­stein III. kér. Kalkusz I. TSC kiállítva. BSC—Pannónia 1:0 (0:0). Bertalan­­utca. Bíró: Kunos. Az öt tartalékkal játszó BSC meglepő jól játszott. Schür­­ger rúgta a győztes gólt. Jól játszott a BSC-ben Schür­ger, Tokaji és Ober­­hauser I. és II., míg a Pannóniából a védelem vált ki. TLK—BAK 1:0 (0:0). Thököly-út. Bíró: Dreschler. Majdnem meglepetést hozott a két csapat találkozása, mert a TLK csak az utolsó előtti percben tudta Zeisl góljával a tartalékos, de határta­lan lelkesedéssel játszó BAK-kal szem­ben a győzelmet kiharcolni. Jók Markó, Goda, Nagy, illetve Szekeres, Klein és Gárdonyi. BTVK—MTE 3:1 (2:1). Halom­ utca. Bíró: Ritter. A BTVK nagyobb techni­káját az MTE durva játékkal próbálta ellensúlyozni. Góllövők: Pásztor, Sze­mere és Balogh BTVK, illetve Siegl MTE. Paulista MTE kiállítva. MFTR—Kéve SE 5:1 (4:1). Népszi­get. Bíró: Hecht. Az MFTR megérde­melten győzte le a sérült játékosait nél­külöző Kévét. A győztes csapatnak a csatársora volt a legjobb része, a vesz­tesnél a halfsor játszott jól. Góllövők: Patek (3) és Janeczky (2), illetve Ko­csis. — Kéve II.—MFTR II. 2:0 (2:1). — Kéve ifj.—MFTR ifj. 1:0 (1:0). Compactor—UFC 3:1 (2:1). Ceglédi­ül. Bíró: Weigl. Állandó fölény mellett biztosan győzött a Compactor Müller I. (2) és Abaházy gólja révén. Az UFC góllövője Wilcsek. A győztes csapatban a csatársor, a vesztesben a halfsor volt jó. Gillemot-Csoport Nyomdász—NTC 2:1 (1:0). Népszi­get. Bíró: Glück I. A végig erősiramú mérkőzésből az egységesebb Nyomdász megérdemelten került ki győztesként. Góllövők: Virág II. (2), illetve Haber­­hauer. — NTC II.—Schmoll SC 2:1 (1:1). — NTC ifj.—Schmoll SC 2:0 (1:0). RAFC—VI. ker. SC 1:0 (1:0). Fél­beszakítva. Lehel-u. Bíró: Lőwi. A tel­jesen reorganizált, tehetséges fiatalok­kal felálló RAFC megérdemelten győ­zött Kompis 11-esből rúgott góljával. A bíró az őt sértegető nézők miatt ki akarta üríttetni a pályát, de ezt egy rendőr nem tudta keresztülvinni, mire Lőwi a II. félidő 27. percében lefújta a meccset. Erre a közönség félóra hosszat piszkolta az öltöző előtt a bí­rót, aki végül is két rendőr díszőrsé­gével hagyta el a pályát. ÉMOSz—P. Törekvés 2:2 (1:1). Le­hel-u. Bíró: Barna B. Élvezetes játé­kot hozott a meccs. Az ÉMOSz valami­vel jobb volt és kétszer is vezetett. Góllövők: Kispál II. és Kacsó ÉMOSz, Csicsa és Cinkota P. Törekvés.. A BOSC—Amatőr mérkőzésre utób­bi nem jelent meg. JTC—Cukrász 5:3 (2:1). Hidegkúti­al. Bíró: Tallér. Végig szép, lendüle­tes mérkőzés, mely jó csatár játékkal, a JTC megérdemelt győzelmét hozza. A gólokat Fülöp (2), Pinka (2), Rusz­­nyák (11-esből), illetve Freund (3) lőtte. A JTC egy tizenegyest nem ér­tékesített. VI. ker. FC—MSC 2:1 (2:0). Szent László­ tér. Bíró: Steiner. A kiesés ellen küzdő VI. ker. FC erős küzdelem után győzte le a bajnokság negyedik helyén álló ellenfelét. Góllövő: Bozsák és Lesch, illetve Horváth (11-esből). — MSC II. —VI. ker. FC II. 0:0. — UMTE ifj— MSC ifj. 1:0 (1:0). Főv. TKör—Turul MOTE 3:1 (2:0). Babér-u. Bíró: Várad­. Rekordszámú kö­zönség előtt játszotta le a két pompás együttes a tripoliszi derbit, mely élve­zetes küzdelmet eredményezett. A 20. percben szerezte meg a Fővá Thör a vezető gólt s ettől kezdve biztosan tar­totta kezében­­, kapkodó Turullal szem­ben a játék irányítását. A győztes csa­pat mindhárom gólját a sérülten játszó Wanschlager rúgta, míg a­ Turul MOTE-ot Tauzin I. A bíró Barnát a Főv. TKörből kiállította. — Turul MOTE II—Főv. TKör II. 5:3 (4:2). RÁC—Jutagyár 3:2 (2:0). Szekszár­­di­ út. Bíró: Ruttkay. Az utolsó percig gyilkos iramban folyt le a mérkőzés, mely a szerencsésebb csapat győzelmét hozta. A gólokat Mayer, Gratzl és Tóth III., illetve Kiss és Schrems (11-esből). Jók, Zatykó és a RÁC csatársor, illetve Schrems és Lénárt. — Jutagyár II.— RÁC II. 5:1 (4:1). M­alaky-csoport: SzFC—Cs. MOVE 2:1 (1:1). Csepel. Bíró, László. Élvezetes, nívós küzdelem, némi Cs. MOVE fölénnyel. A gólokat Sárközi és Rusznyák, illetve Schindler szerezte. — SzFC II—Cs. MOVE II. 3:1 (2:1). Kispesti Törekvés—MOVE VVTC 2:1 (2:0). Valéria-pálya. Bíró: Borsos. A változatos, mindvégig izgalmas mérkő­zésből a K. Törekvés került ki győzte­sen. Góllövők: Eller II., Bóta I., illetve Schwarzenberger. CsTK—SzNSE 3:1 (2:1). Állami­ te­lep. Bíró: Keller. Izgalmas, erős küz­delemben csak nehezen győzött a csepeli együttes. Góllövő: Csángó (2) és Kamika (11-esből), illetve Kristofori. Jók a győztes csapatban a közvetlen védelem és Krauz, a vesztesben Sólyom és Aus­­tatz. — SzNSE ifj—CsTK ifj. 2:0 (1:0). KEAC—FTK 7:0 (2:0). Óhegyi­ út. Bíró: Müller. A REAC új erőkből össze­állított csapata lendületes játék után állandó fölény mellett győz. A gólokat Szabó II., Cseszák, Mohácsok 2—2 és Nyári rúgta. NFC—BTSC 3:0 (1:0). Csepel. Bíró: Rédlich. Az NFC javuló formát mutató csapata biztosan győzött. Mindkét fél­idő az NFC támadásai jegyében telik el Góllövő: Korpits, Kovács és Ruzicska. X. ker. SC—Kalapos 3:1 (2:0). Óhe­­gyi­ út. Bíró: Hazai D. A tartalékos ke­rület erős küzdelem után győz a szívós Kalapos ellen. A gólokat Farkas (2) és Winkler X. ker. SC, illetve Lux II. Kalapos rúgta. Jól játszott a X. ker. SC-ben Tomecskó, Farkas, Winkler és Vörös, a Kalaposban Lux II., Friedmann II. és a védelem a IV. osztály Spárta—TSE 5:1 (3:1). Lehel-u. Bí­ró: Báron. A nagy melegben lanyhán mozogtak a csapatok. A gólokat Zollner (2), Jancsó, Breitner és Braun a Spárta részéről, Lehotzk­y a TSE-ből rúgta. Vilók Spárta ,egy 11-est kivédett. Elektromos—VSC 2:0 (1:0). Elektro­mos­ pálya. Bíró: Ballya dr. Szép küz­delmet hozott a két csapat találkozása. A nagyobb technikai felkészültséggel rendelkező Elektromos végig kezében tartva a játék irányítását, biztosan győzött. Az első félidő gólját Kolbaroek lövi, szünet után pedig Csirke a gól­szerző. VSI—Orv. Műszerész 1:0 (0:0). Si­­mor­u. Bíró: Pálffy. Az első félidőben szép változatos a küzdelem. Szünet után a nagyobb lelkesedés az ÜLI ja­vára dönti el a mérkőzést. Mindkét csapatban kiváló a védelem. A győztes gólt Prekop rúgta. — Orv. Műszerész II—ÜLI II. 8:2 (2:2). Felten—MÁV Előre 3:0 (0:0). Tatai­­út. Bíró: Reisz. A csoportjában második helyezett Felten ellen jó játékot produ­kált a MÁV Előre, úgyhogy csak a na­gyobb rutin döntötte el a meccset. Gól­lövő: Zahumenek (2) és Hegedűs. Glóbus—Siketnémék 4:1 (2:0), Tatai­­út. Bíró: Steiner II. Könnyű győzelmet aratott a jóképességű Glóbus. Góllövő: Sztajran (2), Horváth és Jurics, illetve Hegyi. Jók a góllövők. — Glóbus II.— Siketnémák II. 4:1 (2:1). Menekültek—Kp. Húsos 2:1 (0:1). Sárkány­ utca. Bíró: Kárpáti. A Mene­kültek erős küzdelem után , megérde­melten győztek. A győztes csapat leg- III. osztály Sugár-csoport: 1. TLK 23 18 3 2 50:21 39 2. Compactor 23 17 4 2 62:24 38 3. MTK 22 12 6 4 56:36 30 4. BSC 23 13 2 8 42:29 28 5. OSK 24 9 8 7 34:29 26 6. LTE 23 8 9 6 29:19 25 7. MFTR 22 10 5 7 37:30 25 8. Keve SE 23 9 6 9 35:37 23 9. VFC 23 8 5 10 33:39 21 10. BTVK 22 5 10 17 32:36 20 11. TSC 23 5 8 10 32:37 18 12. VÁC 24 6 5 13 33:49 17 13. Pannónia 23 4 7 12 38:61 15 14. III. ker. MSE 23 4 2 17­ 23:58 10 15. BAK 21 3 1 17 22:53 7 16. BLK törölve 1. Turul MOTE 24 19 4 1 75:18 42 2. RAFC 25 14 6 5 67:30 34 3. Nyomdász 24 16 2 6 59:32 34 4. MSC 24 15 8 6 61:36 33 5. Főv. TKör 24 11 6 7 53:40 28 6. NTC 25 12 3 10 45:32 27 7. Jutagyár 25 11 5 9 46:39 27 8. VI. ker. FC 22 10 4 8 35:25 24 9. VI.ker.SC 25 8 7 10 42:36 23 10. ÉMOSz 25 8 6 11 31:54 22 11. P. Törekvés 24 7 5 12 29:45 19 12. BOSC 21 8 1 12 35:43 17 13. Amatőr 24 6 4 14 41:60 16 14. FTC 25 7 2 16 39:63 16 15. RAC 23 7 1 15 28:79 15 16. Cukrász 24 3 1 20 27:81 7 1. X. ker. SC 22 16 1 5 53:34 33 2. Csepeli TE 21 14 4 3 63:21 32 3. VSE 21 12­­ 6 3 60:28 30 4. SzFC 23 11 6 6 4­ 7:33 28 5. KSSE 21 10 5 6 40:28 25 6. SzNSE 21 10 5 6 45:34 25 7. NFC 23 11 3 9 48:52 25 8. Cs. MOVE 22 7 4 11 53:40 18 9. K. Törekvés 21 6 5 10 26:41 17 10. FTK 22 7 3 12 30:67 17 11. ETSC­­ 22 6 3 13 32:52 15 12. MOVEVVTC 21 6 3 12 28:49 15 13. REAC 22 4 4 14 29:44 12 14. Kalapos 22 2 8 12 21:52 12 15. Cipész SC törölve 16. P. Jutagyár visszalépett Fischer-csoport 1. Elektromos 20 19 1­­ 84:11 39 2. Féltén 19 14 3 2 53:19 31 3. Spárta 19 14 2 3 57:23 30 4. VLI 19 10 1 8 62:38 21 5. USC 19 9 3 7 29:36 21 6. Glóbus 20 7 6 7 25:34 20 7. MÁV Előre 19 8 3 8 28:34 19 8. TSE 19 7 2 10 35:45 16 9. Orv. Műszer. 20 5 6 9 20:43 16 10. MÖSzTK 20 5 4 11 26:63 14 11. Siketnémák 20 3 2 15 15:71 8 12. Shell* 22 — 1 21 7:24 1 * Visszalépett. Károly-csoport 1. KTK 15 11 2. Törökőr 15 11 3. Uránia 13 10 4. K. Húsos 14 8 5. Menekültek 15 7 6. LTK 14 6 7. VII. k. Amatőr 15 2 8. Szállítók 15 2 9. MÉMOSz 12 2 10. JSC 4 — 11. KNAFC 12. Hűvösvölgy 3 1 44:6 25 1 3 37:13 23 1 2 29:10 21 1 5 35:22 17 2 6 30:28 16 1 7 19:21 13 2 11 16:41 6 1 12 3:31 5 — 10 5:32 4 — 4 1:15 — törölve törölve 4 11 Sportolásnál T­ETRA sportfehérneműt viseljen, ffff P­pf az izzadtságot magába 11B - a­l szívja, a test kigőzölgését és a levegőcserét megkönnyíti, és mert levegőt foglal magában (tudva­levőleg a levegő a legrosszabb hő­vezető), a hűléstől feltétlenül óv. Kapható minden sportfelszerelési üzletben. Ügyeljen a lenti védjegye*! Csak az azzal ellátott „Tetra* fehérnemű valódi 1 ”