Nemzeti Sport, 1932. március (24. évfolyam, 43-63. szám)

1932-03-29 / 62. szám

6 (Folytatás az 1. oldalról.) ÚJPEST—GRASSHOPPERS 2:2 12.000 néző előtt a Grasshoppers kezdi a játékot. Változatos és pom­pás játékkal telt el az I. félidő, amelynek közepe táján a svájci csa­pat valamivel többet volt ,támadás­ban, mint mi. Már a 3. percben kornert ér el Újpest. Balról Sashoz száll a labda, aki kevéssel kapu mellé irányítja. A svájci belső hár­mas hihetetlen pontos rövid pasz­­szokkal irányítja a játékot, ugyan­csak munkát ad fedezetsorunknak. Az 5. percben kornerhez jut a Grasshoppers, egy perc múlva Hut­­rec lövését védi Aknai kornerre. Védelmünk jól áll a lábán, a sváj­ciak kezdeti offenzívája eredmény nélkül múlik el. Most mi is szépen támadunk és a 13. percben meg is szerezzük a vezetést. Szalay Sáros­hoz adja a labdát, Sáros Vörös elé teszi, Vörös pedig ügyesen átemeli a hátvédek feje fölött a labdát, amire Avar fut, mintha puskából lőtték volna ki. Avar egyedül a kapussal áll szemben és éles labdája a tehetetlenül álló kapus lába között süvít a hálóba. 1:0. Most erősen lendületben van a csa­pat. Pasche lábbal való védése új­pesti kornert eredményez. Ezután nyomban újra kornerhez jutunk, sőt Vörös—Avar támadás még­ egy kornert jelent a lila-fehér színek javára. Eredményt azonban nem tudunk kihozni ezekből a sarokrú­gásokból. Most a Grasshoppers is feljön, kornert ér el, amit a mieink biztosan tisztáznak. Avart a 16-os előtt gáncsolják, szabadrúgása sü­vítő, de kapufa mellé megy. Most P. Szabó támadása hoz kornért, amit Adam ugyancsak kornerrel viszonoz. Ez valóban a kornerek félideje. Egy akciónál Aknai kifut, Dudás kapásból küldi a mezőnybe a veszélyes labdát. Kővágó faultja miatt szabadrúgás van, amit Hit- Hereales fod­all­labdák ás cipők, kizárólag a gyártónál Budapesti Gépszíjgyárnál kaphatók VII.,Mikca-utca 16. Tol.1­313—13 rec küld kapu mellé. Adam lövése téveszt most célt. Jakube szép lab­dával teszi tisztára Avart, aki már biztos góllövőnek látszik, amikor a bíró sípja megszólal. A tribünön ál­talános nevetés. A bíró lesállást ítélt. Hu­rec lövését most Aknai korr­ierre tolja. Ebből Abbeglen III. nagy stílusban lő, Aknai szépen ment. Röviddel ezután újra Abbe­glen III. a célzó, pontosan a felső sarokra tett labdáját Aknai remek tigrisugrással szedi le. Nagy tapsot arat ezzel a védésével. Most két haltlövés következik, Sá­rosét Minelli fogja el, Borsányiét a kapus csípi meg. Dudás túl erősen szereli Adamot, a szabadrúgást Aknai lehúzza. Mi támadunk, en­nélfogva a bíró egy perccel hama­rabb jelzi a félidő végét. Szünet után Szalay hosszú lab­dája ad először munkát Paschenak. Adam komért ér el. Ezt védjük és azután nagy újpesti fölény alakul ki. Ekkor azonban a svájci védelem megmutatja, hogy mit tud. Itt csak az a hiba, hogy Weiler I. hihetet­lenül kíméletlen és durva. A bíró­nak azonban erre nincs szeme, csak a mi­ akcióinkat fújja le. Azt igazán nem lehet mondani a lila­­fehér csapatra, hogy durva, min­dent megmond tehát a szabadrúgá­sok aránya, ami 27:3 a Grasshop­pers javára, így azután nehéz ér­vényesülni. Sas szépen kiugratja Avart, Weiler I. minden lelkiisme­­retfurdalás nélkül felvágja hátul­ról a 16-oson belül, a bíró sípja néma marad. Avar ideges lesz, össze is tűz a bíróval, de a bíró érzi, hogy ludas, nem csinál semmit. Avart röviddel ezután újra felvágják, semmi. P. Szabó küld most lövést kapu mellé. Jakube és Vörös túlsokat tologat. Félóra el­teltével feljön a Grasshoppers is. A 35. percben Zsifkovics lőni akar, de rosszul talált labdája átszáll a jobbszélre. Itt Adam csípi el, beadja és Abbeglen II. pompásan kapja lábra. Éles lövése védhetet­­len. 1:1. Most rákapcsol Újpest. Támadás támadást követ és a 43. percben az egész csatársor résztv­ez abban az akcióban, aminek a végén Sas jól Avar elé tolja a labdát, aki kiugrik és 5 méterről irtó­zatos erejű lövéssel ismét megszerzi a vezetést. 2:1. Már boldogok vagyunk a tribünön, amikor hirtelen Hitrec az, aki ke­resztülhúzza számításainkat. A 44. percben egy-két ide-odatologatás, Hitrec máris a kapunk előtt terem és közelről leadott lövésére Aknai hiába veti magát, már csak meg tudja tolni a labdát, ami így is megtalálja az utat a hálóba. 2:2. Most a Grashoppers támad, erre persze hosszabb lesz a félidő. De így is vége van minden újabb ese­mény nélkül. Újpest csapatában a fedezetsor minden tagja nagyszerűen játszott, de elsőrangú munkát végzett a vé­delem is, amelyben főleg Aknai és Dudás vált ki. A csatársorban Avaron látszott, hogy még mindig nem fit, különben még két gólját sehogyan sem védhettek volna. A többiek mind dícséretreméltóan játszottak, kár, hogy Jakube igen gyenge napot fogott ki. Az ellenfélről talán elég annyit mondani, hogy klasszisokkal jobb a svájci válogatott csapatnál. Hi­szen legtöbb svájci tagja váloga­tott játékos, ezenkívül ott van a csapatban az osztrák Schneider Pepi, akit még soha ilyen jónak nem láttam. Azután a jugoszláv Hu­rec és Zsifkovics, akiket nem kell bemutatni a budapesti közön­ség előtt. A holland Adam is ragyo­góan játszott a jobbszélen. Nyugodt lelki­ismerettel mond­hatom, hogy az erkölcsi győzelem a ■mienk. Kedden este otthon vagyunk! Langfelder Ferenc. Sikerrel szerepelt Csehszlovákiában a II. ligabeli Eto FC, annak ellenére, hogy mindkét nap a bírók egymás után ítélték ellene a 11-eseket Az I. ligabeli Viktória Pilsen (4-ik helyezett 11) ellen 2:2, a német I. osztály élcsapata ellen 4:4 az eredmény — Telefonjelentésünk — Komotou, március 28. Vasárnap Pilsenben a Viktória Pilsen ellen 2:2 (2:2) arányban szép eredményt értünk el. Az 5. percben a balösszekötőjük megszerzi a veze­tést, majd a 21. percben a centerük a második gólt is bevágja. 0:2. Csa­patunk itt rákapcsol, kitűnően ját­szik , a 28. percben Urbancsik a kapu előtt támadt tumultust ki­használja. Majd a 32. percben ismét zavar van a kapu előtt , ezúttal Lettner és a pilseniek jobbfedezete közös erővel gólt rúg. 2:2. Szünet után a bíró 12 perc alatt két 11-est, négy kornert és há­rom szabadrúgást ítél elle­nünk minden ok nélkül! A 11-eseket nem tudták berúgni. A bíró egyébként a meccs alatt nem ítélt javunkra szabadrúgást har­mincméteres körzetben a csehszlovák csapat kapujától. Csapatunkból a jobbszárny, Simon és a két hátvéd tűnt ki. Egyik-másik játékosunk kisebb sérülést szenvedett. A 2000 főnyi közönség nagy meglepetéssel állapítja meg, hogy a magyar II. liga negyedik helyezettje jobb, mint a csehszlovák I. liga negyedik helyezettje. A Viktória Pilsen ugyanis negyedik helyen áll s két hete csak kemény küzdelem után kapott ki 2:1-re a prágai Spartától. Hétfőn Komorouban játszottunk. Négyórás volt az út. Éjjeli 12-kor érkeztünk meg. Felázott talajú pályán 4:4 lett az eredmény, de szü­netig 3:2-re vezettünk. Az 5. perc­ben Lettner megszerzi a vezetést, a 13. percben Mézes góljával már 2:0-ra vezetünk s erre a 27. perc­ben a bíró 11-est ítél ellenünk, amit be is rúgnak. A 29. percben azon­ban Mézes óriási lövése ismét háló­ban akad meg. 3:1. A 38. percben a jobbszélsőjük megszökik és gólt is rúg. Szünet után már a 2. percben a centerük egyenlít, de a 17. perc­ben Mézes bombalövéssel újra meg­szerzi az Eto FC-nek a vezetést. A 36. percben azonban szabadrúgás után a balösszekötőjük lesállásból kiegyenlít. 4:4. Volt egy lövésünk, amit belülről ütött ki a kapusuk, ezenkívül itt is még két 11-est ítél­tek ellenünk. A befejezés előtt négy perccel a kapusunk két ujját lerúg­ták. 1500 főnyi közönség tapsolt szép játékunknak. Általános vélemény, hogy itt is megálltuk a helyünket. A fedezetsorunk rossz volt, ellenben a két hátvédünk és a balszélső Mé­zes kitűnően szerepelt. Az ellen­felünk egyébként a német I. osztály­ban játszik s ott a 2. helyen áll. Kedden reggel indulunk és kedden éjjel fél 12-kor a Nyugatin érke­zünk. Fábián Pál. Árrombolást végez mert árait 50 százalékkal leszállí­totta a Magyarországon készülő és 2 perc alatti kényelmes borotválko­zást biztosító Dr. Morisson borotva­krém gyár. A víz, szappan és ecset használatát feleslegessé tevő Dr. Mo­risson borotváló krémet 1.60 ftg., 1 pengő 20 és 2 pengőért árusítják a­­szaküzletek. a­ssa Kedd, 1932 március 29. A Ripensia győzelemmel kezdte francia túráját Megindult a temesvári futballszezon — Telefonjelentésünk. — Temesvár, március 28. Húsvét vasárnapján végre megindult a temesvári futball­szezon. Négyes mérkőzést ter­veztek a Bánátul, Electrica, Ka­dima és Rapid részvételével, de a Rapid az utolsó pillanatban le­mondott, mert a Kinizsi három játékosát elvitte kölcsönbe túra­ mérkőzésére. Helyére vasárnap a TAC II. csapat ugrott be, hét­főn pedig az Ilsa. A négyes mérkőzés eredményei: 1. nap: Electrica—TAC 1:0 (1:0). A mély talajon 2x30 percet játszot­tak. Halm a győztes gól szer­zője. Bánátul—Kadima 4:0 (2:0). Gólok: Gail, Fibisan (2), Barna. 2. nap: Döntő: Bánátul—Electrica 2:1 (2:1, 1:1, 1:1). Hosszabbításban nyert a Bánátul. Halm az Elect­­ricának szerezte meg a vezetést, Giurgiut kiegyenlített s a hosz­­szabbításban Reiter öngólja dön­tötte el a mérkőzés sorsát. Előmérkőzés: Ilsa—Kadima 1:0 (1:0). Petrovics lőtte a gólt. Három temesvári csapat járt külföldön húsvétkor s eredmé­nyeik a következők: Montpellier: Ripensia—SC Montpellier 1:0 (1:0). Raffinsz­­ky lőtte a győztes gólt. Értékes eredmény! Brünn: Moravska Slavia— TAC 5:3 (3:1). Eszék: Gradjanski—Kinizsi 4:1 (0:1). G. S. Két mérkőzésén Bécsben egy tucat gólt kapott a Sabaria — Telefonjelentésünk — Bécs, március 28. Úgy látszik, hogy a magyar közép­csapatoknak nincs szerencséjük a bécsi tornákon. Karácsonykor a Nemzeti távozott két vereséggel, most a Sabariát érte utól ez a sors. A Stadionban lebonyolított tornát egyébként a Nicholson nyerte jobb gólarányával. Húsvétvasárnap: Hakoah—Sabaria 6:2 (1:0). Bíró: Losenitzky, 3000 néző. A Sabaria a két kölcsönkért Nemzeti-játékossal így állt fel: Vermes — Kovács, Flóra — Sárközy, Vámos, Szaniszló — Boda, Seper, Gergely, Borbély, Belkó. Az ellenfél csapata: Lőwy — Amster, Feldmann — Hess, Stross, Platschek — Weisskopf (Bohnen­­feld), Grünswald, Eisenhoffer, Maus­­ner, Fischer. A Sabaria tetszetősen játszott, időnkint fölényben is volt, de helyzeteit sehogyan sem tudja kihasználni. Látszott, hogy a csapat még nem készült fel kellőképpen a szezonra. A bíró is nyomta kissé a Sabariát és amikor 11-est ítélt elle­ne, a csapat feladta a küzdelmet. A 23. percben Grünwald lövi a Hakoah első gólját. Szünet után Mausner, Grünwald, majd ismét Mausner gól­ja után következik Feldmann 11-es gólja. Már 5:0-ra vezet a Hakoah, amikor a 30. percben Belkó beadásá­ból Borbély a meccs legszebb gólját lövi. Újabb Hakoah-gól után Vámos rúgja az utolsó gólt a 43. percben. Vermes gyengén védett. Flóra, Sár­közy, Vámos, de főként Belkó vált ki az együttesből, aki mind a két nap a csapat legjobb embere volt. Nicholson-Slovan 4:1 (3:1). Bíró: Miesol. Húsvéthétfőn: Slovan—Sabaria 6:2 (2:1). Bíró: Brantweiner. 3000 néző. A Sabaria úgy állt fel, mint vasárnap, csak Bokor volt a jobbhátvéd. A II. fél­idő elején Kovács a jobbösszekötőbe ment, mert Gergely megsérült és kiállt s ekkor Seper lett a center. A Sabaria újra szépen játszott, de a tehetetlen csatársor rengeteg hely­zetet kihagyott. Vermes még gyen­gébb volt, mint vasárnap. Flóra, Vámos és Belkó volt a legjobb. Az 5. percben Belkó révén a Sabaria meg­szerzi a vezetést, de azután potyog­nak a Slovan-gólok Vyd­adil, Scherry, Nemec, Mahhacsek (2) és Mrkvicska révén. Az utolsó gól szerzője Bor­bély. Első nap győzött, másnap vereséget szenvedett a Postás Léván — Távirati jelentés. — Léva, március 28. Postás—LTE 4:2 (1:0). A kitűnő budapesti amatőrcsapat nagyon kellemes benyomást kel­tett jó játékával. A lévai együttes komoly ellenfélnek bizonyult, de meg kellett hajolnia a nagyobb tudás előtt. Ez az első félidőben egyetlen gólban jutott csak ki­fejezésre, de szünet után a Postás három újabb góljával szemben csak Kopriva két gólja enyhítette a gólarányt. A Postás góljait Má­­téffy (2), Bodrogi és Kertész rúgta. UTE—Postás 1:0 (0:0), öt­száz néző előtt állott ki hétfőn a két csapat a revánsmérkőzésre, amely a vendégcsapat vereségét hozta. A győzelem a lévaiak érde­me, de meg kell állapítani, hogy a Postás most is többet volt fö­lényben, mint ellenfele. Csatárai azonban semmit sem tudtak ki­használni a fölény közben, míg a második félidő 14. percében Stei­­ner megszerezte a hazai csapat győzelmet jelentő gólját. Utána hiába alakult ki ismét fölényes játék a Postások részéről, melyben Kristóf, Illyés, Bodrogi, Bokor és Kása tűnt ki, az eredményen vál­toztatni nem tudott a csapat. Világhírű Wild­worth kerékpárok részletre, külsők "-SSK. 5.60-tól, belsők 1.60-tól stb. Angol golyó­csapágyas gyermekkocsik P 72-W Nagy javítóműhely Láng Im­re, VI.,Terés-krt 3/8 ‘Képes árjegyzék ingyen, ha tudják miről -]M Győzött a BSzKRT Losoncon BSzKRT—LAFC 3:1 (2:0) —­ Távirati jelentésünk — Losonc, március 28. A LAFC mai vendége a BSzKRT csapata volt. A mérkőzést a pesti csapat biztosan nyerte 3:1 (2:0) arányban. Már a 2. percben Berecz szabadulásból belövi a pestiek első gólját. Utána feljön a LAFC, de eredménytelen. A 23. percben kapus­hibából Szaller javít 2:0-ra. Szünet után mindkét kapu előtt nagy hely­zetek alakulnak. A 25. percben Be­recz lő védhetetlen gólt, nemsokára Molnár fejese révén megszületik a LAFC egye­tlen gólja. A BSzKRT nagy sikert aratott. Különösen Be­recz és Borszéki tűnt ki a csapatból. A LAFC-nál Zdehován és Lichtner játszott nagyon jól. A Temesvári MTE veretlenül szerepelt Nagyváradon — Telefonjelentésünk — Temesvár, március 28. Nagyvárad húsvéti vendége a TMTE volt, amely húsvét első nap­ján győzött s hétfőn sem kapott ki. Eredményei: TMTE—II. Törekvés 3:2 (0:0). Károly-pálya, 1500 néző. Bíró: Fü­­löp Ernő. Góltalan félidő után a II. félidő 8. percében a Törekvés rúgja az első gólt Nagy révén. A 14. percben Schreier kapushibából egyenlít. A 25-ikben Búza a vezető­gólt is megszerzi a temesváriaknak. Hiába támad a Törekvés, a 36. percben Janusik 3:1-re emeli az eredményt s csak a 40. percben tud Székely javítani. A Törekvés három brassói játékost próbált ki s közü­lük Vogel balösszekötő nagyon jó benyomást keltett Bodola-szerű lö­véseivel. TMTE—NAC 3:3 (2:0). Ká­roly-pálya, 2000 néző. Bíró: György F. A NAC hat tartalékkal állt ki. Hiányzott Mike, Sarkadi, Seiffert, Kádár, Bodola, Kocsis. Helyettük ifjúságiak szerepeltek. A NAC 5 gólt rúgott, de kettőt a saját kapu­jába. Janusik szerzi a TMTE ve­zetőgólját, ezt Romanescu öngólja követi a 30. percben (2:0). Szünet után Rónai szabadrúgásból javít, majd Kovács lövését Rössler kézzel halássza ki a kapuból, mire a bíró 11-est ad, amit Rónai értékesít (2:2). A 32. percben Rónai gólja hat tricket és 3:1-es vezetést jelent a NAC-nak, de két perccel a befe­jezés előtt Stettner újabb öngólt vét és a TMTE veretlenül hagy­hatja el Váradot, bár nem szolgált nagyon rá. Legjobb a NAC-ban Kovács, Stettner, Moskó, a TMTE- ben a kapus, Búza és a Wéber né­ven játszó Electrica-játékos, Janu­sik. Még egy barátságos : Crisana— Egyetértés 5:0 (2:0). Az Egyetér­tés ifjúsági erőket vonultatott fel, Szemes-Semler két gólt lőtt. H. M. A kassai húsvéti torna győztesét csak sorsolással tudják megállapítani — Távirati jelentésünk — Kassa, március 28. Kedvező időben bonyolították le a kassai egyesületek húsvéti torná­jukat, amely iránt általános érdek­lődés nyilvánult meg. A szép idő azt is eredményezte, hogy nagy kö­zönség nézte végig mindkét­ napon a játékot, amit az egyes csapatok mutattak. A torna nagy meglepetése a KSC nevéhez fűződik, amely az első na­pon biztos győzelmet aratott a K. Törekvés felett s a második napon sem hajolt meg a KAC előtt. Az utolsó mérkőzést, amelyen éppen a két egyformán álló csapat játszott egymás ellen, a sötétség miatt tíz perccel a játékidő letelte előtt le kellett fújni, éppen ezért a rendező­ség úgy döntött, hogy sorsolással állapítja meg a torna győztesét. Az eredmények a következők: Vasárnap: KSC—K. Törekvés 3:1 (1:1), KAC—KMSE 2:0 (0:0). Hétfőn a győztesek, illetve a vesztesek kerültek szembe s az ered­mények a következők: K. Törekvés—KMSE 1:0 (0:0), KAC—KSC 1:1 (0:0). Tíz perc­cel a befejezés előtt sötétség miatt félbeszakítva.