Nemzeti Sport, 1937. október (29. évfolyam, 192-212. szám)

1937-10-18 / 203. szám

tá előnyt. Szünet után a 36. percben Szűcs szépít. Kitűnt: Szakál, Ková­­csovics, Vollár, illetve Szűcs. NSE — Kalocsai SC 8:1 (1:0). Nagymányok. Vezette: Fürst. Szép, élvezetes futballt játszott az NSE. Ha a KSC kapusa nem véd olyan pompásan, akkor a gólarány még nagyobb lehetett volna. Góllövő: Pálfi (5), Gradvohl (2), Orosz, illetve Tóth. Jó: Pálfi, Csordás, Leicht, illetve Deák kapus (a mezőny legjobbja), Vörös és Szabadi. Pécsi alosztály I. osztály: Pécsi AC—KSE 1:0 (1:0), Komló. Vezette: Fürst. Változatos játék, sze­rencsés győzelem. A 3. percben Rö­­senbach, a 18. percben Glázer kapu­ralövése jelzi a KSE fölényét. Gólt a PAC lő: a 22. percben Muszti véd­­hetetlenül vágja hálóba a labdát, 1:0. Jó: Tahy, Iványi, Balogh é­s Muszti, illetve Kővári, kapus (a mezőny leg­jobbja), Vemarszky, Glázer és Lo­vászi II. Mecsekszabolcsi SE — NTE 2:2 (1:0). Nagykanizsa. Vezette: v. Adorján. Az el­bizakodott, fölényes­kedő NTE örülhet az egy pontnak. A 14. percben Csalami révén az MSE vezet. Szünet után az 5. perc­ben ugyanő eredményes, 2:0. A 18. és 30. percben Szendrői két dugójá­val egyenlít az NTE. Kitűnt: Selle, Gróf és Csalami, illetve Szendrői, Istenes és Szollár. DVAC — PVSK 2:0 (1:0). Pécs, 2000 néző. Vezette: Rosenfeld E. Remek időben, remek játék. A DVAC egy árnyalattal jobb volt. A gólhely­zetek alapján döntetlen is lehetett volna a mérkőzés. A 43. percben Führer bombagólt lő, 1:0. A II. fél­idő 40. percében 20 m-es szabadrú­gáshoz jut a DVAC, a sorfal héza­gos és Krivitz védhető lövése a há­lóban köt ki, 2:0. Jó: Grozdits, Kri­vitz és Keszler II., illetve Thur­­mann, Bérezes és Sándor. Nagykanizsai ZTE — PETC 1:1 0:0). Pécs. Vezette: Pazaurek. A PETC végig jobb volt, mégis nehe­zen szerezte meg az egyik pontot. A 42. percben Pöcze szabadrúgását a kapus kiejtette és a résen áll. Vel­ük bevágta a bőrt, 1:0. Szünet után is jobb volt a helyi csapat, de csak az NZTE 16-osáig. A 25. percben Csöngeyt túl szigorúan kiállította a játékvezető. A 38. percben Deák át­adását Kizi közelről értékesítette, 1:1. Jó: Kárpát, Babos és Pecze, il­­letve Kruskovits, Tóth és Horváth II. PEAC—ZsSE 1:1 (0:0). Pécsúj­­hegy. Vezette: Kasl. Gyenge nívójú mérkőzésben szerzi meg a ZsSE idei első pontját. A II. félidő 15. percében Petri a PEAC-nak szem meg a ve­zetést, Sértő a 43. éver­ben egyen­lő­ Jó: Limbacher és Kiss I., illetve Sértő és Krumpach. II. osztály- MFSE—Csurgói TK 2:­ Marcali. Vezette: Izsák. Góllövő: Király (2). I'HETC—PSC 1:1. Pécs. Vezette: Láng.­i ]*PáC—­PAG (2:1). Pécsbánya­telep. Vezette: Csik. Góllövő: S­ tier és v. Tapp. PETC II—Ném­etbolyi SE 0:1 (3:9). Pécs. Ve­zette: Regős. Góllövő: Kovács egyet 11-ettből­, Fót (2), és Sutyor. A KeSE-bő­l két játékost kiállítottak. PVSK II.—Siklósi IOK 2:1 (4:9). Pécs. Vezette: Krausz. Góllövő: Bendekovits é­s Jícom­ann, illetve Lajkó. Mohácsi TE—ZaSE II. 3:1 (2:1). Pécs­újhegy. Vezette: Keszpárszki. NTE TI.—Dombóvári VOGE II. 8:1 (4:1). Nagykanizsa. Vezette: Szirtes. Góllövő: Csász (3), Kim I. (3), Baranyai, Jerausek, illetve Tóth. NSC—Szigetvári AK 2:1 (1:1). Natívhar­­sány. Vezetet: Bubregh. Góllövő: Juhász, Pollák, illetve Vereby dr. Középmagyar alszövetség I. osztály: Rákosligeti AC—PSE 5:2 (2:1). Félbeszakadt: Pilisvörösvár. Vezette: Halász. A II. félidőben botrány tört ki, s a RAC elhagyta a pályát. Rákoscsabai TE—BTSE 3:3 (3:1). Balassagyarmat. Vezette: v. Ko­hányi. Az 1. és 3. helyezett mérkő­zése izgalmas,­­ szép küzdelmet ho­zott. A 16. percben Király az RTK- nak szeri meg a vezetést. A 20. percben ismét Király eredményes, 2:0. Most feljön a hazai csapat is, de támadásainak csak a 35. percben lesz eredménye, amikor is Wéber szabadrúgása a hálóban köt ki, 2:1.­­A 40. percben ll­en a BTSE ellen, ezt Moharos értékesíti. Szünet után alig lehet ráismerni a BTSE-re. Lelkesen, okosan futballozik. A 12. percben Wéber szépít, 3:2. A 25. percben Polyáka elfut, hatalmas bombája a kapufa éléről kipattan. A 37. percben Web­er újabb dugójá­val döntetlen lesz az eredmény. 3:3. BKSC—Dorogi AC 1:0 (0:0). Pi-­lisvörösvár. Vezette: Leiner. Egyenlő erejű csapatok változatos, iramos küzdelme. Az I. félidőben némi BKSC fölény. A II. félidő 3. percében Var­ga beadását v. Vörösvári közelről behelyezi, 1:0. A gól uan a DAC támad, de támadásaiban nincs kellő erő. Jó: Varga, Marosvári, Farkas és v. Vörösvári, illetve Prohászka, Pfluger, Gyömbér és Koppányi. SzAK — Ceglédi MOVE 2:1 (0:0). Szolnok. Vezette: Fuchs. Óriási küz­delem után szerencsével győzött a SzAK. A MOVE egy pontot megér­demelt volna. A I. félidő 13. percé­ben Horváth II. kitör és megszerzi a vezetést, 1:0. A 22. percben Hor­váth I. szabadrúgása jut a hálóba, 2:0. Most nagyon szorongat a MOVE. A 33. percben Strausz góljával szé­pít is, de az egyenlítés már nem sikerül. Jó Horváth III., illetve Kür­­sényi, aki a mezőny legjobbja volt. Dunakeszi Magyarság — GSK 2:2 (1:1). Gödöllő. Vezette: Kollár. Erős küzdelem, igazságos eredmény. A 6. percben Gergely a Magyarság ja­vára megítélt ü­­ést mellélőtte. A 28. percben Gergely a Magyarságnak szerzi meg a vezetést, 1:0. A 30 percben Abonyi fejes-góllal egyen­lít, 1:1. Szünet után a 12. percben Gergely lövése kapufáról becsúszik, 2:1. A 15. percben Berze I. fejesé­vel ismét egyenlít a GSK, 2:2. Ki­tűnt: Szántó, Kaposvári, Szabó, Szinte, illetve Péterfalvi, Gergely, Ács és Zsíros. RTE—Monori SE 3:2 (2:1). Rá­koskeresztúr. Vezette: Vajda. Nagy küzdelem, az MSE is győzhetett volna. Hadl, majd Hammer 11-esből lőtt dugójával már 2:0-ra vezet az RTE. A 14. percben Cserna egyéni kitörés végén javít 2:1-re. Szünet után Hasenecker labdája talál utat a hálóba. Hadit és Ottre Ill.-at ki­állítják. A 35. percben Szabó vágja be az utolsó dugót. 3:2. Jó: Matus, Paulovics, Merz, Hammer, illetve Farkas, Ácsai és Ottló III. I. B) osztály TOSC II.—V. Törekvés 4:* (2:1). Tokod Vezette: Mátrai. Állandó TOSC-föt­ény. Gól­lövő : S/Utp: (2). Gárdonyi és Eggenhoffer. BSE—Ceglédi ISE 2:­ (1 Budaörs. Ve­zette: Deák. Igazságos eredmény. Mindkét dugót Bartos lőtte. VSE II.—Felsőgödi TE 4:2 (1 :1). Vác. Vezette: Seemann. A VSE nehezen lendült bele, de azután több góllal is győzhetett volna. Góllövő: Szerényi, Meissinger és Köbl III. (2), illetve Riez (2). F.SE—Kissilagi SE 6:0. Félbeszakadt. Fót. Vezette: Tavaly. A nagy érdeklő­déssel végződött mérkőzés a II. félidő 15. percében félbeszakadt. A labda ki­pukkadt, más labda nem volt kéznél s így a játékvezető kénytelen volt a meccset lefújni. PMTK—Duna­haraszti AC 5:3 (2:1). Pestszentimre. Vezette: Dénes. Izgal­mas, jóiramú mérkőzés igazságos ered­ménnyel. Gól­lövő: Takács N­. (2), Ta­kács I., Furkó, Janicsek, illetve Jánosa (2) és Várad­i I. Eötvös—Esztergomi MOVE 9:1 (4:1). Ercsi. Vezette: Nagy­ F. Góllövő: Rácz (3), Rózsahegyi (3), Alepek (2) és Huezka, illetve Horváth öngól. leesési SC—DVSKI 3:3 (3:0). Cegléd. Vezette: Tabuk. A hazai csapat állandó fölényben volt és csak gyengén svédő kapusa miatt vesztett. Góllövő: Sárközi, Varga és Földi, illetve Csert­ák és Ju­ha 1­: 7). Martonvásári AC—ÉPLE 2:2 (1:1). Érd. Vezette: Meister. Jó iramú, szép mérkő­zés. Góllövő: Varga és C­sik, illetve Ko­vács és Antalovics. PAC—Kistarcsai SC 11:1 (4:0). Pécel. Vezette: Kovács B. Góllövő: Cserényi (3), Gyarmati (2), Bene 11-esből, — Rá­­koskereszttúri TE Kölyök—PAC Kölyök 1:1 (1:0).. D. Törekvés—Szolnoki MÁV II. #:#. Dunaha­raszti. Vezette: Oblasch. Egyenlő erők kiegyensúlyozott küzdelme. II. osztály V. Remény II.—Dunakeszi Magyarság II. 4:2 (2:1). Vác. Vezette: Kecskemtéhy. Gól­lövő: Pa­vlik (2), Preszler­­és Moys (ll­esből), illetve Rozsnyai (2). RTC—RÁC II. 1:1 (1:0). Rákosliget. Vezette: Házi. Góllövő: Kamarás, il­letve Matusek. RTE II.—Rákoscsabai TK II. 3:0 (1:0). Rákoskeresztúr. Vezette: Plasz. Egyenletes játék, a hajrában nyert az RTE. Góllövő: Vértesi, Sztancsik, Nyu­­lassy III. — RTE kölyök — Péceli AC kölyök 1:1 (0:0). F. T­estvériség—Fóti SE II. 3:1 (1:0). Fót. Vezette: Cigelédi. Góllövő: Janecz­­ki (2), Terescsák, illetve Bertus. Kitűnt Balog és Janeczki (Testvériség). Kisalagon a KSE II.—Kistarcsai SC II. mérkőzés elmaradt, mert a KSC II. nem jelent meg. SzAK II.—Ceglédi MOVE II. 7:1 (3:0). Szolnok. Vezette: Peszeki. Reme­kül ment a szolnoki csatároknak. II. MOVE—Szolnoki CSE 0:0. Nagy­kőrös. Vezette: Virág. CVSE II.—Szolnoki MTE 1:0. Félbe­szakadt: Cegléd. Vezette: Tóth. Az I. félidő 10. percében Noták góljával vezet a hazai csapat. Ekkor Keller CVSE kar­ját törte és mivel nem volt orvos a pá­lyán, a rendőrség nem engedte folytatni a mérkőzést. BTC—Nagytétényi ISE 4:1 (3:1). Bics­ke. Vezette: Fehér Gy. Góllövő: Garbacz (3) és Regős, illetve Szabados. Bicskei SE—Eötvös 2:1 (1:1). Ercsi. Ve­zette: Fogarasi. Góllövő: Kovács és­ Csűri. TI BE—Nagykőrösi PTK 3:1 (1:1). Ti­sza­föld­vár. Vezette: Pintér. Góllövő: Tal­lán (2) és Urbán, illetve Kalmár I. Dunakeszi Remény—Cs. MOVE 2:2 (2:1). Csömör. Vezette: Horváth. Góllövő: Fa­bók, Bur­usz, illetve Gaál (2). KÜLFÖLDI S­EREDHENYIk Kopenhága: Dánia—Finnor­szág 2:1 (0:1). Északi serleg mérkőzés, 30.000 néző. Vezette: Birlem. Ezzel az eredménnyel Dánia nyerte az Északi Serleget 6 ponttal Norvégia előtt, amely­nek 4 pontja van. Svédország csak két pontot szedett össze, Finnország egyet sem. A kétszer elhalasztott szegedi kegyeleti stafétát tegnap futották le. Eredmények: 1.­9. gye., 2. Tanítóképző, 3. Sz. Vasutas. In­dult még 18­ csapat. ... . séóaHétfő, 1937 október 18. — Remek volt a taktikánk — mondja Táncos — Saját tudósítónktól — Tieznöt perccel korább­an érke­zett meg Budapestre a Ferenc­város Szegedről vasárnap este, mert Ceglédtől különjáratban jött a szegedi gyors. Szeged után fel­tűnik a Ferencváros fülkéjében Federich Hermann, aki a szegedi mérkőzés szövetségi ellenőre volt, így szól Springer doktorhoz: — A mérkőzésen nem akadt olyasmi, am­it jelenteni kellene a szövetségben, itt az úton azonban észleltem valamit. .Néhány ferenc­­városi játékos egy kocsival arrébb vígan idogál... Rauchmaul Emil gyorsan utána­néz a dolognak és kiderül, hogy az egyik neves rádióénekes utazik Pestre és több üveg bor és barack­­pálinka van nála. Ő hívta meg a zöld-fehér játékosokat a győzelem örömére. Különösen­ Toldi van na­gyszerű hangulatban. Sárosi be­téved ebbe a fülkébe és úgy le­húzzák­, hogy még a ruhája is el­szakad. Ceglédig majdnem folyton a mérkőzésről beszéltek a ferencvá­rosiak. Táncos véleménye ez volt: — Nagyszerű taktikával ját­szottunk. A 87. percben rúgtuk a gólt, miikor már nem volt idő az egyenlítésre. Kiszólás előtt Rauchmaul edző kihirdette, hogy a keddi edzésre, a rádióközvetítésre való tekintettel, már három órakor kell megjelenni. Már mindenki leszállt, amikor elő­kerül a potyautas is, aki vissza­felé is ingyen utazott. A zöld-fehérek egyébként a pálya­udvarról az egyik józsefvá­rosi vendéglőbe men­nek vacsorára. Szeged feljelenti az egyik part­jelzőt-játékos­csábítás (!) címén! — Telefonjelentésünk — A Ferencváros—Szeged mérkő­zés után Markovics Szilárd, a Szeged FC elnöke izgatottan je­lentette ki: —­ Feljelentem Szécsi Ferenc partjelzőt. Játékoscsábításért! Amikor kissé értetlenül fogad­tuk a hírt, az elnök megmagya­rázta, hogy mi is történt. Szécsi partjelző a mérkőzés első félide­jében azt az üzenetet küldte Ha­­rangozónak, a Szeged csatárá­nak, Gyarmati által, hogy Haran­gozó megkapta a BSzKRT-ban a megpályázott állást és jelentkez­zék reggel Budapesten. A tájékozottak aztán megma­gyarázták Markovicsnak, hogy mi is történt. Egy BSzKRT-tisztvi­­selő, aki nem ment ki a mérkő­zésre, a pályaudvaron meglátta Szécsit és odakiáltott neki: Jó, hogy látom. Mondja meg a Harangozó-gyereknek, hogy az állása a BSzKRT-nál rendben van. Reggel jelentkezzék. Ezt az üzenetet adta át a part­jelző. Markovics elnök nem nyu­godott, bele a magyarázatba, mert szerinte a szegedi színekért küzdő játékos lelki egyensúlyát okvetlenül megzavarta ez az örömhír, amely Szegedről való el­kerülését jelenti. Markovics elnök az esti órákban még kitart fel­jelentési szándékai mellett. De — még alszik egyet a dologra. B. L. Csehszlovákia Pontot adott le a Slavia. Zsidenice — Viktória Pilsen 2:2 (2:1); Slavia—Pardubice 1:1 (0:1); St. Ostrava—SK Pilsen 2:4 (0:1); Bratislava — Viktória Zsiskov 1:3 (0:3); Sparta—Prostejov 4:2 (3:1); Kladno—Nachod 5:1 (1:1). Kassa:­­CSK—Kassa—Bereg­szántói FTC 3:2 VakDiv. bajnoki, KWK) néző. Vezette: Dojak. Góllövő: Oláh (2)­ és J­erga, ill. Ír Aüfer és Lefner­ — K. Törekvés- KNÖSÉ .6:0 (2:0). MLSz bajnoki. Vezet­te: Xarvion. Góllövő­:­­Tele (4) és Vilkov­­szky (2). — K. Sparta—Tőketerebesi SC 1:0 (0:0). Zsupa bajnoki. Vezette: Rati­­borszki. Góllövő: Bordás. — CSK Kassa II.—Galanecsi SC 6:4 (3:3). Zsupa baj­ noki. Vezette: Trunka. Góllövő: Sova (3), Hintz, Kovalszki és Biloveczki, ill. Harsányi (2), Hlavács és Barca. Vágbeszterce: Sparta—SK Banska Bys­­trica 7:0 (3:0). Handlo: SK Handlo—SK Kremnica, 3:0. Selmecbánya: SK Banska Stiavnyca— FPF Csadsza 6:5. Tisóc: SK Utekács—SK Tisovec 3:0. Losonc-- Slavia—Breznó 7:0. Szucsany: SK Szucsany—Vo­rwárte (Kézsmárk) 4:0 (2:0). Alsókubin: SK Alsókubin—Rózsahegyi SK 3:3. Zsolna: Zsolna ifj.—Cseszki Tcem­ ifj. 7:1 (5:1). Radvány: SK Radvány— Podlavice 5:3. Pozsony: Victoria Ziskov—Bratislava 3:1 (3:0). Ligabajnoki. Vezette: Dubony. Gól­lövő: Cseh­, Naprcznik, Massák, illetve Jávor. — F­üleki TC—Vasas 4:1 (2:0). Div. bajnoki. Vezette: Martinkovics. Góllövő: Jurac­sek (2), Galbács, Mihók, illetve Fürst. — Ligeti—Huso­s 6:1 (4:0). Bajnoki. Ve­zette: Leuchter. Góllövő: Balassa (3), Schmid­t (2), Vinkovics, illetve Balogh. — PTE—Virágvölgy 1:1 (1:1). Bajnoki. Ve­zette: Försler. Góllövő: Fürstenzeller, illetve Oszlánszky. — Főrévi—SzSE 5:1 (3:0). Baj­noki. Vezette: Farkas. Góllövő: Lechner (3), Lenkey (2), illetve Szalay. — Donaustadt— Admira 5:3 (3:1). Bajnoki. Vezette: W­itt­mann. Góllövő: Sebő (2), Árpási (2), Ger­­zeskovics, illetve Belcsik (2), Horváth. — Bratislava II.—PSK 3:1­ (1:1). — Zsupa bajnoki. — Városi művek—Malacka 4:2 (0:2). Zsupa bajnoki. Losonc: LAFC—SK Zsilina 2:0 (1:0). Div. bajnoki. Vezette: Kiss. Góllövő: Kortyál és Majlik. Zólyom: ZTE—KSE 3:1 (2:0). Div. baj­noki. Góllövő: Kriván, Pesina, Skrics, illetve Lakatos. Nagyszombat: Rapid—Topolcsány 0:0. Div. bajnoki. Vezette: Lakatos. Góllövő: Kozma (11-esből) és egy öngól, illetve László. Nyitra: NyAC—Galgóc 3:3 (3:1). Zsupa bajnoki. Récse: SK Trnava—Récse 2:0 (1:0). Zsupa­­bajnoki. Érsekújvár: Novizamki—Vágújhely 4:0 (2:0). Döntetlenül vég­zett az Austria a Viennával — Saját tudósítónktól. — Bécs, október 17. Az osztrák bajnokságban változatlanul össze-vissza ve­rik egymást a csapatok. Most vasárnap az Austria és a Vienna osztozott a pontokon, a Wacker elszedett egy pontot a Rapidtól. A tabella élén változatlanul az Austria áll 11 ponttal. A Rapid a második 1­ ponttal, a WSC a harmadik 8 ponttal. Eredmények:­­ Vienna—Austria 1:1 (1:2). Stadion, 7000 néző. Vezette: Frankenstein. Gyenge csa­társorok. Az Austria még mindig Sinde­­lar nélkül. Jó védelmek. Barilly 11-es­ből a Viennának szerzi meg a vezetést a­­12. percben. Stroh egyenlít a II. félidő 17. percében. Admira—FC Wien­ai:2 (3:1). Stadion. Vezette: Schaulhuber. Az Ad­m­ira végre jó csntárjátékkal vonult ki. Hanem­ann 3, Schailling 2, Scha­ll egy gólt lőtt. Stoi­­bert a játék vége felé kiállította a já­tékvezető. A vesztes góljait Führer és Zlatohlavek (li­ceből) lőtte. Rapid-Wacker 3:3 (3:0). Hütteldorf, 8000 néző. Vezette: Führer. Binder gól­jaival m­ár 3:0-ra vezetett a Rapid- Szü­net után erősen feljött a Wacker. Góllö­vő: Staudinger (2) és Walzhofer. FAC—Simmering 5:0 (0:9). Floridsdorf. 4500 néző. Vezette: Rosenberger. Jobb csatársorával szerezte meg a győzelmet a honi csapat. Dostal három gólt lőtt, Leinweber és Kern egyet-egyet. WSC-Fav. AC 4:6 (2:1). Favoriten. 3000 néző. Vezette: Beranik. A WSC a válogatott Vavra nélkül állt ki. Épp, Kral, Böhm és Geller lőtt­e a gólokat. Az I. osztály eredményei: Libertás— DK 2:0. Red Star—BAS 3:1. Helfort-­­Strassenbahner 1:0. Weiss­ Elf—Vacuum­ 4:1. Hermann—Austro Fiat 2:1. Schwarz Rot—Heeressport 5:1. Hak­nah—Schwechat 3:1. Post—Vorwärts 3:1. Howorka Ottó 53.6 mp-et futott Kovács Dunakeszin — Saját tudósítónktól. — 400 méteres és 440 yardos gát­futásban szerette volna Kovács értékesíteni nagyszerű síkformá­ját. E célból versenyt hirdettek tegnap délutánra Dunakeszire. Kovács segítésre Héjjas dr. és Pálfi vállalkozott, a hivatalos idő­mérőkkel és a szövetségi képvise­lővel együtt utaztak ki Dunake­szire. A vasúti aluljáróban nagy pla­kát: „Kov­ics József világrekord­kísérlete.” A DM pályáján építkezés folyik. A tribünt toldják és a toldott rész alatt tornaterem is épül. A salak azonban nem éppen ideális. Olyan, mint az egy alkalomra elő­készített vidéki pályák lenni szok­tak: szemre szép, felületén sima, de hiányzik az a keménység, amit csak az állandó ápolástól­­kap a salak. Kovács nincs is megeléged­ve, mikor nekivetkőzés után meg­próbálja : — Laza ez nagyon. Nem tudok rendesen elrugaszkodni. Nyújtani kell a lépéseket, hogy kijöjjön. Hivatalosan újra felmérik a pályát ,­ mondanunk sem kell, hogy a szövetségi mérés nem egye­zik a­­mérnökivel. Végre hosszas nekikészülődés után elindulnak. Kovács a második, Héjjas­ a har­madik, Pálfi a negyedik pályán. A pisztoly Raggambi dr. kezében először csütrötököt mond, aztán el­indul a három futó, alig lengedező szélben, ez azonban szembefúl a hosszú célegyenesen. (Ez a hosszú egyenes a duna­keszi pálya sajátossága. Ebben az esetben 180 méter hosszú volt, te­hát az indulás a másik forduló legelejére esett.) Héjjal szokott nagy iramában kezdett és Kovács két gátig alig hozott rajta. Onnan azonban pom­pásan elhúzott. A negyedik gáton már négy méter volt az előnye. A gátvételek azonban nem sikerültek és lépései sem jöttek ki pontosan. Az egyenes elején már látszott, hogy nem lehet szó rekordról. A 9-ik gát előtt különösen apróznia kellett, de végül mégis jó 15 mé­terrel verte Héjjast. Az eredmény: 100 m gátfutás: 1. Kovács BBTE 53.6, 2. Héjjas dr. BSzKRT 56.5, 3. Pálfi MTK 59.2. 440 yardos gátfutás: 1. Kovács 53.9 (400 méteren 52.7 mp-el tart­ja Kovács a magyar rekordot, 440 yardon 61.4 volt a magyar, 52.6 a világrekord). Verseny után külön hosszútávú futás volt az állomásig az időmé­rők között, hogy elérjék a buda­pesti vonatot. Ám így iparkodjék az ember — nemcsak Kovács ké­sett, hanem a vonat is, így még a versenyzők is elérték. — Befejeztem erre az évre — mondja Kovács. — Egy kis leve­zető munk­a, egyhónapos pihenés és azután készülünk a jövő évi EB-re. Kár, hogy ezt a versenyt nem a BSzKRT-pályán futottuk — Héjjas idejéből ítélve — ott talán mindkét rekord sikerült vol­na. (A pályán régi típusú gátak vol­tak. De azt még a vonaton sem mondták meg Kovácsnak, hogy emiatt a rekordot úgysem lehetett volna hitelesíteni...) 17:40.4 mp-re javították az UTE ifijei a 4x1500-as rekordot Híres 1:58.4-et futott 800 méteren — Saját tudósítónktól. — Az UTE vasárnap délután né­hány számból álló „villámversenyt” rendezett a BBTE-pályán. A ver­seny egy országos rekordot is ho­zott, az újpesti ifjúságiak 17:40.4 mp-es idővel nyerték meg a 4x1500 méteres stafétát és ezzel 4 tizeddel javították meg a fennálló rekordot. Az eredmények közül kiemelkedik még Híres 1:58.4 mp-es 800 méteres futása. Részletes eredmények: Szeniorszámok: 400 m III. oszt. (7 ind.): 1. Sán­dor UTE 51.5, 2. Kolozsvári FTC 52.4, 3. Szokolai FTC 54.5, 4. Mak­lári MTE 55.1. — Súlydobás IV. oszt. (u ind.): 1. Gömbös UTE 11.99, 2. Hunyadi Postás 11.30, 3. Liszt KAOE 10.82. — 800 m III. oszt. (U ind.): 1. Híres UTE 1:58.4, 2. Csengeri UTE 2:00.9, 3. Márta BBTE 2:01.8, 4. Kiss UTE 2:02.2. Híres 57.2-vel kezdett és a nehéz ta­lajon egész jól állta végig a ver­senyt. Csengeri szépen fejlődik. —• Távolugrás IV. oszt. (2 ind.): 1. Jánosházi KAOE 567, 2. Liszt KAOE 552. — 1500 m III. oszt. (9 ind.): 1. Sárvári II. UTE 4:12.6, 2. Gulyás UTE 4:13.4, 3. Keresztes UTE 4:20.4, 4. Szigetvári UTE 4:22, 5. Szegedhelyi UTE 4:23,4. A hajrában biztosan győzött Sárvári. Ifjúsági számok: Svédstaféta (3 induló): 1. UTE (Endrődi, Regős, Baranyai, Kiss) 2:06, 2. BBTE (Hegyesi, Bánffy dr, Szabady, Abaffy) 2:11­6, 3. BSzKRT 2:16,2. Az UTE-ban csak Baranyai futott jól. 4X1500 m (2 induló): 1. UTE a) (Kárpáti 4:26.8, Faragó 4:27.2, Almási 4:23.5, Zoltai 4:22.9) 17:40.4, országos ifjúsági rekord, 2. UTE b) (Szörényi 4:32.4, Bordás 4:33.1, Sárvári III. 4:43.7, Bajzák II. 4:38.4) 18:27.6. Az ifiknek ártott legjobban a párás, nehéz levegő és az átázott talaj. Ellenfél sem volt, mert az UTE b) már az első váltás­nál messze maradt. Jó időben, valamirevaló ellenfél ellen 17:35-öt is tudnának.