Nemzeti Sport, 1939. szeptember (31. évfolyam, 173-193. szám)

1939-09-18 / 185. szám

WM, 1939 szeptember 18. ÉLBE KERÜLT ASFAC! Soproni FAC—Egyetértés 3:0 (1:0). Győr, 1500 néző. Vezette: Palkó. SFAC: Balog — Fekete, Salamon II. —­­Szerényi, Kalocsai, Gróf — Soproni II., Németh, Salamon I., Viktora, Murányi. ETO: Pécsi — Fekete, Banyik — Tóth II., Kovács, Tóth III. — Földesi, Babics, Farkas, Balog, Nerger. ETO-támadásokkal indul a mérkőzés, de csakhamar a SFAC veszi át a játék irányítását. A 18. percben Soproni II. be­adását Salamon I. bevágja. 1:0. Szünet után feljön az ETO, gólt mégis a SFAC ér el: a győri védelem hibázik és Sala­mon I. nagy gólt lő. 2:0. A 42. percben Salamon rúgja a harmadik gólt is, 3:0. Jó: Balog, Kalocsai és Soproni II., 111. Tóth II., Kovács és Farkas. DURVA MÉRKŐZÉS Rusj—Losonc 8:1 (1:0) Losonc. Vezette: Takács (szükség­­játékvezető). Rusj: Ackermann — Fapp, Radik — Kahán, Kopcsai, Csalniczki — Tóth, Krajnyák, Csancainov, Krizs, Hajlik. * LAFC: Rósa — Tolmácsi, Bu­kovszky — Radó, Molnár I., Kos­­tyál­­— Lukács, Clonkás, Parragi, Kovács, Trenka. Az első negyedóra a LAFC-é. Az­tán felnyomul a Rusj és védelmi hi­bából Krizs gólt ér el. 1:0. A Rusj védelme nagyszerű. Szünet után az 5. percben Trenka 11-esét Ackermann kivédi. Jégeső zúdul a pályára, de a játékvezető tovább vezeti a mérkőzést. Eldurvul a játék, Bukovszky megsérül és ki­áll. Hajlik egymásután két gólt ér el, majd az utolsó percben Olenkás szépít. A játékvezetőre főleg a LAFC panaszkodott sokat. Jó: Papp, Radik, Csalniczky és Krizs, illetve Bukovszky, Kovács és Radó. „VIHAROS" MÉRKŐZÉS TUNGVÁROTT D. Vasutas—Ungvári AC 1:2 (2:3) Ungvár, 100 néző. Vezette: Soké. BVSC: Sánc — Lőrinci, Gazdag — So­mogyi, Felföldi, Környei — Ragács, Ha­raszti, Moór, Bencze, Timyoghy. —VÁC: Havas — Gróman, Bőhm I . —* Teszár, Sándor, Hevesi — Meissner, Kovács, Gacsár, Penderik, Zombori. A 3. perc­ben kavarodásból Moór gólt lőtt. 1:0. A 16. percben Zombori egyenlít. 1:1. A 28. percben Kovács sérülése miatt kiáll. A 23. percben Moór gólja az esemény. 1:1­ A 45. percben Gacsár egyenlítő dugót fejel. 0:1. A szünetben felhőszakadás zúdul a pályára. A játékvezető mégis elrendeli a játékot. A BVSC a szeren­csésebb. Moór és Felföldi (11-esből) ré­vén 4:2-es győzelmet szerez. Gacsárt­ és Harasztit kiállították. Jó: Lőrincz, Gaz­dag, Moór és Ragács a BVSC-ből, Te­szár, Bőhm, Zombori az UAC-bóL NEM MEGLEPETÉS Pereces—Fülek 8:0 (2:0) Pereces, 500 néző. Vezette: Marosi. PTK: Lux — Monostori, Nádas — Bokros, Halmos, Borsányi — Turbéki, Poczkó I., Jávor, Polcz, Fenyves. FTC: Varga — Pálfi, Tóth — Végh, Hermalm, Szabó — Pál, Galovics, Mihók, Egri, Pokoli. A 12. percben Jávor rúgta az első gólt. 1:0. A 15. percben kezezés miatt megítélt 1­1-esből Fenyves szerezte a második gólt. Nem sokkal utóbb háromperces esőszünet volt. A II. félidőben Turbéki 11-esből rúgta a mérkőzés utolsó gólját. Jó volt: Jávor, Fenyves és Polcz a győztesek közül, Tóth és Pokoli a Füleki TC-ből, végig fölényben volt a tcsc Tokod—Zugló 3:1 (2:0) Tokod. Vezette: Pintér. TCSC: Barak — Berta, Gárdonyi — Kézdi II., Mészáros, Lékó — Eggenhofer, Hevesi, Rozgonyi, Novák, Tóth. ZSE: Odor — Ferenczi, Winter — Hor­váth, Pyber, Sándor — Kratzl, Princz, Békefi, Fekecs N­., Hoffer. A TtiSC végig biztosan kezében tar­totta a mérkőzést. A 12. percben Rozgo­nyi átadását Tóth belövi. 1:0. A 33. perc­ben Hevesi—Eggenhofer—Rozgonyi táma­dás után utóbbi eredményes. 2:0. A Tt­SC tovább támad. Szünet után a 20. perc­ben Eggenhofer átadásából Tóth lő gólt. 3:0. A 33. percben Princz szabadrúgását Hoffer befejeli. 3:1. Jó: Eggenhofer, Mészáros, Lakó, illetve Fekecs II., Ferenczi, Princz. Felvidéki csoport KELETI ÖVETSÉG I. osztály: NyKISE-J vagy­kállói SE 1­:0 (Ti®). Nyíregyháza- Vezette: Fekete. Könnyű győzelem. Góllövő: Neumann (5), Pago­nya (5), Ilcsik (3), Asztalos. NyVEC—Ungvári TKSC 6:2 (2:1). Nyír­egyháza. Vezette: Bánsági. Gyenge já­tékvezetés, sportszerűtlen ungvári játéko­sok- Az ungvári csapat öt felé apadt le a kiállítások miatt- Góllövő: Lévai (11-es­­ből), Bánkiéi (2), Dutkievics, Marton, illetve Sehönfeld (11-es), Bőcs (11-es). A Mátészalkára kitűzött MVTE-Báthori SE mérkőzés elmaradt, mert a BSIE csa­pata nem jelent meg. Mátészalkai TE—MSE H. 3:0 (2:0). Munkács. Vezette: Németh. Biztos győze­lem. Góllövő: Székely, Nemes és Palotás. A Püspökladányba kitűzött P. MÁV—­­Balmazújvárosi SC mérkőzés a BSC meg nem jelenése miatt elmaradt. NYUGATI ALSZÖVETSÉG I. osztály: FÁK—DAC (Győr) 4:1 (2:1). Fűzfő. Vezette: Ernei. Jobb fedezetsorával köny­­nyen nyert a FÁK. Góllövő: Csiszár (3), Winkler és Hajdú, illetve Angyal. Szombathelyi FC—LSE 2:0 (1:0). Siófok. Vezette: Csáder. A jobb futballt játszó SzFC biztosan győzött a puha csatársor­ral rendelkező LSE ellen. Góllövő: Hor­váth és Pánczél. GyAC—ETO II. 2:0 (1:0). Győr. Vezet­te: Kamarell. Megérdemelt győzelem. Góllövő: Szabó (2). Jó: Lakat, Matusek, Szabó, illetve Földesi, Zalai. Újkomáromi FC—MÁV Kinizsi 4:3 (1:2). Pápa. Vezette: Keresztélyi. Szerencsés győzelem. Góllövő: Nagy, Séta, Pintér, Rozgonyi, illetve Tarr, Pősze, Horváth, Sz. MÁV Előtre—Pápai PSC 3:2 (3:0). Székesfehérvár. Vezette: Perringer. A má­sodik félidőben 10 emberrel játszó PPSE megnehezítette a hazaiak győzelmét. Gól­lövő: Szabó, Farkas (öngól) és Heinrich, illetve Dom­ján. A PPSC tizenegyest ha­gyott ki. II. osztály: VTC—­V. MOVE 3:0 (1:0), Veszprém- Vezette, Perringer. A helyi rangadó élén az érdeklődés mellett zajlott le. Góllövő: I­vák (2) és Martin. MOVE ZSE—Szentgotthárdi KE 7:1 (1:1). Zalaegerszeg. Vezette: Szakos. Góllövő: Nemesk­e. Gróf (2), Veres (2), Perlaki, Török, illetve Kise. Vacnum SE—KOSE 3:1 (0:1). Győr. Ve­zette: Sehramm. Unió II.—ARAK II. 1:0 (1:0). Várpa­lota. Vezette: Balog. Góllövő: Szabó. KSE—Pápai PSC I. 10:2 (0:0). Kapu­vár. Vezette: Tóth. Góllövő: König (6), Kelemen (2), Pintér (2), illetve Braun­­stein és Draznyák (11-esből). TSC II—Győri GSE 10:1 (3:0). Tata­bánya. Vezette: Döbrösi. Góllövő: Kubán (5), Károly (2), Takács (2), Wéber, illetve Arnics. Hajmáskéri SE—MÁV Előre u. 3:1 (2:0). Székesfehérvár. Vezette: Horváth. Góllövő: Lukács (2) és Tóth, illetve Tóth. Haladás III.—Soproni FAC II. 2:2 (2:0). Szombathely. Vezette: Sándorfi. Góllövő: Halmos (2), illetve Stöger (2). SVSE II.—Celldömölki VSE 4:2 (0:0). Sopron. Vezette: Illés. Góllövő: Haller (2), Rácz, Németh, illetve Gérczi és Füs­tös. SSSE—Kőszegi SE 6:0 (3:0). Sopron. Vezette: Gábriel. Góllövő: Schermann (2), Neumann (2) és Reisner (2). KTK—Szombathelyi FC II. 2:1 (1:1). Kör­mend. Vezette: Kótai. Góllövő: Já­­mái, Halmai, illetve Borsányi. ÉSZAKI ALSZÖVETSÉG I. osztály: Sal BTC II.—Balassagyarmati TSE 7:1 (2:1). Salgótarján. Vezette: Petróczy. Szünet után visszaesett a BTSE. Góllövő: Jákfalvi (4), Csuperda (2) és Kollár, illetve Schuhamman II. DMTE—DEAC 1:1 (1:0). Debrecen. Vezette: Szántó. Góllövő: Mátis, illetve Balogh. DVSC II.—Karcagi MOVE 5:0 (2:0). Debrecen. Vezette: Takács. Góllövő: Hor­váth 2, Osztroveczky 2, Meggyesi 11-es­­ből. DIMAVAGI II.—Kassai SC II. 7:1 (4:6). Diósgyőr. Vezette: Gönczi. Fölényes győ­zelem. Góllövő: Somosi, Teleki, Kalotai, Tóth, Kohial­mi, Keszthelyi és Turbéki, illetve Kü­ithy. ESOK—Kassai Törekvés 3:3 (2:2). — Miskolc. Vezette: Szlavkovszky. A K. Törekvés csak balszerencsés gólok miatt hagyta Miskolcon az egyik pontot. Gól­­lövő: Ádám (2) és Szemző, illetve Chmil­­niczky, Florek és Princz. SZEGEDI ALOSZTÁLY I. osztály Makói AK—SZTK 3:2 (2:2). Szeged. Ve­zette: Liliom. A lelkesebb csapat győzött. Góllövő: Rácz, Juhász, Balogh, illetve Tö­rök és Sulyok. Jó: Balogh, Vizslán, Zodár, illetve Pécsi és Tormai. KTE—Kiskunfélegyházi BVSE 4:1 (2:0). Kecskemét. Vezette: Grulich. A KTE erő­teljesebb futballt játszott. Góllövő: Ko­­zam (3), Kákonya dr. és Karazsin (ti­zenegyesből), illetve Némedi. SzVSE—MTK 3:0 (3:0). Makó. Vezette: Reményfi. Az egységesebb csapat meg­érdemelten győzött. Góllövő: Peti, Laj­tos, Orosz (öngól). Kecskeméti AC—SzTE 4:1 (3:1), Szen­tes. Vezette: Futaky. A sáros pályán a KAC jobban játszott és megérdemelten győzött. Góllövő: Várszegi (2), Barakonyi, Harmat, illetve Tasnádi. UTC—Hódmezővásárhelyi MTE 4:2 (1:1), Szeged. Vezette: Magyar. Nehéz győze­lem. Góllövő: Pintér III. (2) és Jung (2) , illetve Oláh (2). II. osztály: Sa. Postás—SzVSE II. 1:1 (1:1). Szeged. Vezette: Gál. Góllövői: Solymosi, illetve Ki­rály III. FIE-HASE 4:2 (3:1). Szeged. Vezette: Lázi. Góllövő: Rácz (2), Báló és Szabó, il­letve Pete és Mosonyi. Irinyi—Kisteleki TE 0:2 (4:1). Szeged. Vezette: Faragó. Góllövő: Somlódi (3), Gyuris (2), Gráf, illetve Gerber II­ és Pá­linkás. UTC II.—Hódmezővásárhelyi MTE TI. 6:1 (4:0). Szeged. Vezette: Magyar dr. Góllövő: Szűcs (2), Molnár (3), Bárkányi és Koszó, illetve Süli. REAC II__Kiskundorozsmai PLE 3:2 (2:1). Szeged. Vezette: Schmödi. Góllövő: Péter (3), illetve Gábor (2, egyet 11-es­ből). Szegedi AK II—MLE 1:1 (1:0). Mind­szertt. Vezette: Szíjártó. A mérkőzést a SzAK a II. félidő 29. percében feladta, mert el kellett utaznia. Góllövő: Ko­sitzky, illetve Kositzky (öngól). Kecskeméti AC II—SzTE II. 4:3 (2:2). Szentes. Vezette: Kovács. Góllövő: Papp (3) , Bánhidi, illetve Kürti, Virágos és Pengő. KTE I—Kiskunfélegyházi BVSE II. 1­:1 (1:0). Kecskemét. Vezette: Hegedűs. Góllövő: Domokos, Magyar II.,­­ Tóth, illetve Varga. Kecskeméti MÁV—CsoAk 2:2 (2:1). Csongrád. Vezette: Pálinkás. Góllövő: Nyúl, Tóth, illetve Cseh, Csömör. KTK—Újkécskei MOVE 4:2 (4:0). Kis­kunfélegyháza. Vezette: Horváth. Góllö­­vő: Vasas, Czombos, Berze, Fejes IV., illetve Harcos és Laczkó. CSABAI ALOSZTÁLY I. osztály: Mezőtéri AFC—GyTE 2:2 (2:1). Gyula. Vezette: Mácsay. Élénk iram, jó játék. A GyTE jobb volt. Góllövő: Molnár, Sál (öngól), illetve Benkő (2). Jó: Mocsai, illetve Hász, Varga. CsAK—B. MÁV 5:4 (3:1). Békéscsaba. Vezette: Veress. Változatos, végig izgal­mas játékban a B. MÁV kis szerencsével döntetlent szerezhetett volna. Góllövő: Perza (2), Fáskerti, Simon, Franyó (ön­gól), illetve Szombati (2) és Falyó (2). Kitűnt: Bohus, Simon és Perza, illetve Feczenka, Falyó, Uida és Zérczi. B. Törekvés—BTE 4:1 (2:1). Békés. Vezette: Magyar dr. A BTE erősen tar­talékos volt, mégsem érdemelt ilyen nagyarányú vereséget. Góllövő: Medo­varszky, Perdi (11-esből), Gálik, Hofman, illetve Rácz (11-esből). — B. Törekvés II—BTE II. 5:0 (3:0). Rokka—KOTE 2:1 (1:1). Kondoros. Ve­zette:: Boros­ Góllövő: Gabnai és Vozár, illetve Sárosi-Gyomai TK—KAC 5:0 (2:0). Körösla­­dány. Vezette: Várkonyi. Góllövő: Krucsó (2), Barta, Bobrovszky és Kuss. DÉLNYUGATI ALSZÖVETSÉG Pécsi alosztály I. osztály: NTSE—DPAC 1:0 (1:0). Nagyatád. Vezette: Rákóczi- Csapkodó játék. Góllövő: Vida J. KRAC—KTSE 2:1 (1:0). Kaposvár. Ve­zette: Szlanyinka. Nagy küzdelem. Igazsá­gos győzelem. Góllövő: Györffy II. (2), il­letve Gábriel. ZsSE—PETC 3:2 (3:1). Pécsújhegy. Vezette: Paricz. Erős iram, igazságos eredmény. Góllövő: Tadics (2), Sértő, illetve Benczen­­leitner és Horváth II. Nagykanizsai ZMTE—PEAC 7:1 (3:1). Pécs. Vezette: Kasl. A PEAC ,,javul". A múlt héten még 11 dugót kapott. Góllövő: Csengey (4), Bod­a, Szabó és Farkas, illetve Bényi Simontornyai BTC—MSE 3:2 (0:0) • Me­csekszabolcs. Vezette: Pazaurek. A Sim BTC nehezen győzött. Góllövő: Róth (2) és Kál­mán, illetve Brauner és Kozma (11-esből). II. osztály: M­TE—NTE II. 6:2 (2:1). Nagykanizsa. Vezette: Czvelkó. Góllövő: Mesics (2), Fuchs (2), Pór. Göcs, illetve Varga (2). KSE—D. PAC II. 11:0 (5:0). Komló. Ve­zette: Berényi Góllövő: Kovács (4), Séma­­yer (3), Kiss (3) és Ruzsinszl­v ZsSE II—PETC­ II. 3:1 (0:0). Pécs. Ve­zette: Kesmii­rszky. DFC—SzAK 1:0 (1:0). Szigetvár. Vezette: Demján. Góllövő: Peremes. Mecsekszabolcsi II—MTE II. 1:1 (1:0). Mohács. Vezette: Frontich. Góllövő: Vas, illetve Rusz. Bajai alosztály DVSE—Mohácsi TE 4:0 (2:0). Dombóvár. Vezette: Horváth-Halas. Sima győzelem. Góllövő: Galambos (3) és Varga. Bajai TSE—BTK 3:2 (0:2). Bonyhád. Ve­­zette: Kelesi dr. Nagy iram, heves küzde­lem, szerencsés győzelem. Góllövő: Béla dr., Kolos és Rudics, illetve Nemes és Hufnagel. KÖZÉPMAGYAR ALSZÖVETSÉG I. osztály: BKSC—Ceglédi MOVE 1:1 (1:1). Bilis­­vörösvár. Vezette: Kalocsai. Csapkodó,­ tervszerűtlen játék. Góllövő: Kővári, ill. Coptos (I­csből). Ceglédit BKSC kiállí­tot­ták-Sz. MÁV II—Váci SE 3:1 (2:0). Szol­nok. Vezette: Kiss L. Végig izgalmas, változatos játék. A kapu előtt határozot­tabb MÁV II. biztosan győzött. Góllövő: Kövesdi (2) és Szűcs, illetve Zentai. Dunakeszi Magyarság—V. Reménység 5:3 (1:1). Vác. Vezette: Kozanek. Izgal­mas légkör, túl kemény játék, megérdemelt Magyarság-győzelem. Góllövő: Fényi (4) és Hegedűs, illetve Gömöri, Virschinger II. és Illik (11-esből). Gödöllői JK—MSE 4:1 (2:0). Monor. Vezette: Kalotai- Csapkodó, durva játék ,folyt egész mérkőzés alatt. Góllövő: Rusz- Földi. Ber­ic Új, iikésvá­­csai. Dunaharaszti SC-TCSC II. 1­ (0:0). Tokod. Vezette: Horváth. RTK—Vecsési SC 1:0 (0:0). Rákoscsaba. Vezette: Kecskeméti. Durva mérkőzés-Góllövő: Szabó II. I. B. osztály: Nagytétényi SE—KSE 3:1 (2:1). Kis­­alag. Vezette: Nagy V. Góllövő: Hruska (11-es), Wuszfinger I., Wuszfinger II., illetve Szalai. Alagi SC—Dorog II. 3:2 (1:0). Dorog- Vezette: Horetzky. Góllövő: Jurasek, Szakál, Darázs (öngól), illetve Lambert, Vársonyi (11-esből). CVSE—Pilisi ÚTE 4:0 (1:0). Cegléd. Ve­zette: Dénes II. Könnyű győzelem. Gól­­lövő: Juhász (2), Bagi és Vass. V. Reménység II—Hontm­egyei Turul SE 2:1 (2:0). Vác. Vezette: Sárai. Gól­lövő: Simonecz és Zsukáp, illetve Szabó. A Felsőgödre kitűzött FTK­—Fóti TSE mérkőzés elmaradt, mert a játékvezető nem jelent meg. A barátságos mérkőzés 0:0 arányban végződött. GSK II—Csömöri MOVE 3:1 (2:1). Gö­döllő. Vezette: Kollár. Góllövő: Dajka, Polcz, Nagy, illetve Molnár. Üllői DSK-VSC II. 3:2 (1:1). Vecsés- Vezette: P Pásztor. Góllövő: Pásztor, Gö­­bölös I. és Göbölös II., illetve Kő­vári (2). RTK II—Maglód­ TC 4:2 (2:1). Rákos­csaba. Vezette: Péntek. Góllövő: Fuchs (3, mindhármat 11-esből) és Horváth, ill-Vaskó és Sípos. KSC—Isaszegi MOVE 2:1 (1:0). Kistar­csa. Vezette: Budai. Góllövő: Csonka, Tokaji, illetve Kovács. GySE—Rákoscsaba­ MOVE 20S­ (11:0). Gyömrő. Vzette: Bujárd. Góllövő: Ferenci J. (8), Iván (4), Angyal (3), Magó (2), Oláh (2) , Matyó (Iliesból).­­ II. osztály: RTE III—Csömöri MOVE 3:3 (2:0). Rá­koskeresztúr. Vezette: Kiss NI. Góllövő: Schissler, Jónás és Szabó, illetve Szabó (2) érs Búzás. KISKUNSÁGI ALOSZTÁLY D. MOVE—Kiskőrösi MOVE 5:0 (3:0), Dunaföldvár. Vezette: Boffraann. Góllö­vő: Szabó (2), Fabó, Nagy N­. és Danis (öngól). JSE—Kelebra SE 3:3 (2:1). Jánoshalma. Vezette: Bácsalmási dr. Inkább küzdelem volt, mint játék- Ballait JSE kiállították. Góllövő: Faddi (2), Sági (öngól), illetve Irsai, Vörös és Kocsis. KAC—Dunavecser SE 4:1 (3:0). Kiskun­­halas. Vezette: Lenkeffi. Góllövő: Kagkesz (3) , Kmeti, illetve Balázs . S- MOVE—Kiskunhalasi MOVE 3:2 (3:0). Soltvadkert. Vezette: Huszár­ A jobbik csa­pat győzött. Gólövő: Keresztes (2), és Bíró, illetve Nagy (2). Kiskunmajsai MOVE—KSC 3:0 (2:0). Kalocsa. Vezette: Darányi. KISALFÖLDI ALOSZTÁLY Lévai TE—Esztergomi MOVE 0:1 (2:1). Léva. Vezette: Nagy. Nagy iram, nép mér­kőzés. Góllövő: Halász (2), Német (2), Hor­váth II., Horváth I., illetve Petró. GSE—Komáromi FC II. 2:2 (félbe­szakadt), Guta. A kiküldött játékvezető nem jelent meg . így barátságos alapon egy félidőt játszottak. Köbölkút: AC II—E. MOVE II. 5:3 (2­). Esztrgo­m. Vezette: Szala­ Góllövő: Vörös (2), Bajcsák, illetve Mama (2) és Kuksa. Vidéki bajnoki mérkőzések 1. Sal BTC 5 5 ---- 20:4 10 2. DVSC 5 3 2 — 18:9 8 3. SK Rusj 5 4 —­ 1 13:9 8 4. BSzKRT 4 3 1 — 19:11 7 5. Diósgyőr 3 3--11:2 6 6. Salg. SE 4 2 1 1 7:7 5 7. Ózd 5 2 — 3 21:18 4 8. Pereces 5 2 — 3 6:7 4 9. Kassai SC 5 2 — 3 7:10 4 10. Nyíregyh. 4 1 1 2 6:6 3 11. Ungvár 4 1 1 2 10:15 3 12. B. Vasutas 4 1 — 3 9:14 2 13. Fülek 4 1 — 3 5:8 2 11. Losonc 5 — 2 3 5:12 2 15. Munkács 5 1 — 4 3:10 2 16. Beregszász 5 1 — 4 6:24 2 A félbeszakadt Fülek—UAC mér­kőzés eredményét nem számítot­tuk be. Dunántúli csoport 1. SFAC 5 4 1 — 16:5 9 2. MTK 5 4 — 116:13 8 3. Tokod 4 2 2 — 11:8 6 4. Pécsi VSK 5 2 2 1 15:14 6 5. Érsekújvár 5 2 3 1 7:9 6 6. Dorog 5 2 1 2 8:7 5 7. Pénzügy 5 1 3 1 5:5 5 8. Alba R. 5 2— 3 13:9 4 9. LaFC 5 1 2 2 8:11 4 10. Sopr.VSE 4 — 3 1 4:5 3 11. Egyetértés 3 1—2 4:6 2 12. Komárom 4 1—3 5:8 2 13. Zugló 5 — 2 3 5:11 2 14. Tatabánya 4 1— 3 4:10 2 Az UAC meg akarja óvni a DVSC elleni mérkőzését, mert — szerinte —­ a játék­­v­sta hat perccel korábban fújta le a já­­téé n­őt. •Swezna B­allon tagján TIROLI LÓDÉN­T FELÖLTŐK csak SPORTRUHÁZATNÁL VI. Vilmos és Vasár-Adl3. randrisu-ttsuai MVSC—Rozsnyói SC 6:1 (1:0). Miskolc. Vezette: Haidecker. Az MVSC nagy fö­lényben játszott. Szünet után az RSC ereje elfogyott. Góllövő: Zilahi (3), Ko­vács (2), Balogh, illetve Hegedűs. BLSE—Miskolci MTE 5:1 (2:0). Borsod­­nádasd. Vezette: Adorján. Góllövő: Gulácsi (3), Némedi, Főzi, illetve Kripkó. GyAK—Baglyosaljai SE 4:0 (1:0). Gyön­gyös. Vezette: Zeltner­ A GyAK végig fölényben játszik és megérdemelten győz­ Góllövő: Mátyássy (2), Toroczkai és Bozsik. Bozsik egy II-est kihagyott. Ki­tűnt: Körtvély, Toroczkai és Kovács. II. osztály A borsodnádasdra kitűzött BLASE IT. —Jászberényi Lehel mérkőzés elmaradt, mert a Lehel csapata pora jelent meg. DIMAVAG­ON­—Miskolci Előre 2:2 (2:0). Diósgyőr. Vezette: Nándori. Góllövő: Lá­zár, Végvári, illetve Gerb és Nosz­kai (öngól). Farkardynki ÚTE—PTK II. 2:1 (2:0). Pereces. Vezette: Iványi. Gólüvő: Nagy (2) és Tóth, illetve Polcz II. Sal BTC III—NOSE 2:2 (1:1). Salgótar­ján. Vezette: Viroszták. Góllövő: Szijjár­­tó és Nyúl­ász, illetve Újházi III. és Tóth. A Miskolcra kitűzött MVSC II—Királdi BOK mérkőzés elmaradt, mert az utóbbi nem jelent meg. Recski TK—GyAK II. 2:6 (2:0). Gyön­gyös. Vezette: Bori. Góllövő: Nagy I. és Kasmiller. KBSE—Salgótarjáni SE III. 3:2 (2:0). Kis­­terenye. Vezette: Tokáts. Góllövő: Tétre, Kerin Orasetz, illetve Verbovszky és sseur Felvételeit kitűnően kidolgozza Tank Sanoratorium a Párisi Nagy Áruház épületében Gyarmati: A Ferencváros már az I. félidőben vezetést érdemelt volna (Szeged, szept. 17.) A szegedi szurkolók még késő este is a nagy­szerű Ferencváros—Szeged mérkő­zés hatása alatt álltak. Mindenki elismerte, hogy a Ferencváros meg­érdemelten győzött. Csak Tóthot sajnálják Szegeden. Tóth ragyogóan védett a mérkőzés nagy részében, mégis öt gólt kapott. Az ötből há­rom védhetetlen volt. Csak attól fél­nek, hogy Tóth az öt gól miatt nem kerül be a válogatottba... Beszéltünk Gyarmatival is. Elő­ször összehasonlítást tett a francia­­országi és a magyarországi futball között, szerinte az összehasonlítás a francia futball javára üt ki. Az­tán ezt mondta: — A Ferencváros megérdemelte volna a vezetést már az 1. félidő­ben is... Igaz, hogy talán más lett volna az eredmény, ha Lukács gólt fejelt volna az I. félidő végén abból a nagy helyzetéből és 1:0-lal fordul­tunk volna... A Ferencváros vasárnap este rendben hazautazott. NE LEGÉNYKEDJ ,VETO“ a legtökéletesebb - fertetleniteszer... _ 5 jjSjgjg Rendszeres járatok ÉSZAK-, KÖZÉP- ÉS DÉL- 1 H amerikaba, ausztrialiaba, l Hl AFRIKABA, INDIÁBA, KÖZEL- S ÉS TÁVOLKELETRE | pl Körutazások a Földközi Tenderen § E3 a „Saturnia" és „Roma" luxus | M óceánjárókkal. 2 Felvilágosítás és prospektus 3 H ITALIA-ST.OYD TRIESTINO- | ADRIATICA-TIRRENIA Tengerhajózási Társaságok­­ magyarországi fióktelepe­k VII., Thököly-út 2. IV., Váci­ u. i. | V ás Adristies Forg. Iroda K. f. t. |­­ V., Nádor-Utca 21, V., Szent István-körút 4. | . . I | Ov a Szolnok! A KAC—Szolnoki MÁV mérkőzést­­— mint azt már más helyen is meg­írtuk —­ nem az eredetileg kijelölt Nemeskéri vezette, hanem Vass An­tal. Nemeskéri ugyanis táviratot küldött, hogy a vonatot lekéste. A táviratot Lengyel Károly játék­vezetőküldő bizottsági tag is szig­nálta és a táviratban Vass Antalt jelölte ki szükség-játékvezetőül. Romhányi Ferenc, a Szolnok inté­zője azt ajánlotta, hogy barátságos mérkőzést vívjanak és bejelentette, hogy ragaszkodik Nemeskéri játék­­vezetéséhez. Vass Antal a bejelen­tést jegyzőkönyvbe vette. A mérkőzés után Romhányi beje­lentette, hogy meg fogják óvni a mérkőzést, mert szerinte Lengyel­nek nem volt joga új játékvezetőt kijelölni. Burger Tibor, a KAC szakosz­tályvezetője az óvásról így nyilat­kozott: — Kizártnak tartom, hogy a szö­vetség az óvásnak helyt adjon. Vass Antal mintajátékvezetése után egyébként is érthetetlennek tartom az óvást. MOVE-bajnokság FTSE—MKSC 2:0 (1:0). Kvas­sai-út. Vezette: Kovács J. Unalmas játék. Góllövő: Horváth II. és Len­gyel. Fábiánt FTSE a játékvezető kiállította. TSE—SiLFC 4:2 (2:1). Ceglédi-út. Vezette: Sándor. F­reeiramú mérk­őzés, biztos győze­­lem­. Góllövő: Sírni (2), Molnár és Varga, illetve Daróczi és Csillám. Fonyedi II. SzLFC megsérült, a mentők szállították el. BKSE—Szent János SE 3:1 (1:0). Békásmegyer. Vezette: Kénoszt. A BKSE győzelme nem volt vitás. Gólövő: Mandal és Amri (11-es­ből), illetve Bakai. Budaörs—XI. ker. ZTE 2:2 (3:1). Budafoki­ Út. Vezette: Magyari. — Egyenlő erők. Góllövő: Bartos és Schilling, illetve Kiss (11-esből) és Morvai. Terézvárosi Előre—R. MOVE 4:1 (2:1). Rákosliget. Vezette: Csep­reghy. Góllövő: Iriczfalvy, Sági N­., Aranyi és Szabó, illetve Hasen­­egger. BTSE Szabadság—PMTK 5:3 (3:0). Kvassay­ út. Vezette: Sándor. Jó iramú mérkőzés. A gólarány túl­zott. Góllövő: Készéi I. (2), Szo­­bota, Erdélyi és Horváth, illetve Varró és Csinos. Készéi II.-t (Sza­badság) a játékvezető kiállította. Pesterzsébet—ESzSE 6:1 (3:1). Attila­ utca. Vezette: Hercz. A job­bik csapat megérdemelten győzött. Góllövő: Viski (2), Erdélyi (2) és Storcz (2), illetve Gaczek. Csillaghegy—TTC 3:3 (1:0). Tö­rökbálint. Vezette: Szűcs. Erősiramú játék. Góllövő: Löwi, Maszár és Gyurián, illetve Petró, Giegler és Ludwig. RAFC—KZSTE 2:1 (2:0). Nagy­ítóé. Vezette: Scharle. Gyenge já­ték, szerencsés győzelem. Góllövő: Olajos és Fülöp, illetve v. Rákár. ETSC—Sz. MOVE 2:1 (0:0). — Szentendre. Vezette: Benkó. Botrá­nyosan durva mérkőzés. Góllövő: Németh (2), illetve Kerényi. Rákoshegy—VIII. ker. SE 3:2 (2:0). Rákosfalva. Vezette: Berecz­­ki. Rákoshegy egységesebb csatár­sora révén győzött. Góllövő: Jókai (2) és Taró, illetve Füzesi (2, mind­kettőt 11-esből). OLASZORSZÁG Az I. bajnoki forduló eredményei: Fiorentina—Genova 1:1. Torino— Milano 2:1. Modena-—Lazio 1:1. Triestlna—Novara 2:0. Roma—Bo­logna 2:0. Ambrosiana—-Juventus 4:0. Liguria—Venezia 0:0. Bari— Napoli 1:0. Koppenhága: Dánia—Finnország 8:1 (2:0). 20,008 néző. A mérkőzés az Északi­­kupáért folyt. Oslo: Svédország -Norvégia 3:2 (1:1), .10.000 néző. Északi-kupa, Norvégia reag­­aestt illemére le vezet a kupában.