Nemzeti Sport, 1940. augusztus (32. évfolyam, 148-168. szám)

1940-08-19 / 161. szám

2 Pályázat I. az Első Országos Tippelő Bajnokságra Beérkezési határidő: VIII. 24. 13 óra Gamma—Ferencváros ................. Tokod—Újpest .................... Kispest—Szolnok ........... Szeged—Haladás I TÖTekvés—SaJBTO Elektromos—X­­­DiMÁVAG—WMFC Szombath. FC-KEAO ..................... Pótverseny: A pontversenybe csak mérkőzés elmaradása esetén kerül számításba, egyébként csak holtver­senyt dönt el. Postás— Pécsi DVAC ETO—Soproni VSE ...................... MOVE T. Előre—Misk. VSC Név: ............................... Lakhely: »♦. Utca. ......................................................... A beküldő aláveti magát a feltételek­nek. Minden szelvényhez ép és for­galomban levő használatlan 10 filléres bélyeget kell mellékelni. Aki heten­­kint ötnél több szelvényt küld, kö­teles ide keresztet (csillagot) inni. Vasutas-bajnoki mérkőzés Haladás—Törekvés 9:1 (3:1) Szombathely, 1000 néző. Vezette: Palkó. A régi SzSE-pályán játszották le a mér­kőzést. A pálya talaja meglehetősen sá­­ros volt, így állt fel a két csapat. Haladás: Körmendi — Kalotai, Kiss — Pillér, Héjjá, Lipovics — Szabó, Gaz­dag, Mórócz, Deszke, Lovász. Törekvés: Lakatos — Bregovics, Böj­thy — Molnár, Kónya, Garamszegi — Horváth, Varga, v. Karácsonyi, Virág, Császár. Változatos játékkal indul a­­mérkőzés. A 12. percben a nagy lendülettel támadó Törekvés szögletet szerez. Horváth küldi be. Körmendi ökléről Virág elé kerül a labda és­­ három lépésről hálóba vágja. 0:1. A Haladás egyre jobban feljön. A 23. percben Deszke—Mórócz összjáték után Mórócz­, kifutó Lakatos mellett kiegyen­lít. 1:1. Háron perc múlva Molnár fel­vágja Lov­­is.'t a büntetőterületen belül. A 11-est Kiss a kapufának lövi. Lovász labdáját Deszke gólba fejeli. 2:1. A 33. percben Pillér labdájával Gazdag­ áttöri a kőbányai védelmet és gólt szere­z. 3:1. Szünet után nagy fölénybe kerül a Ha- I mérték szerint is. HARISNYA, NYAKKENDŐ,­­ BALLONKABÁT Vill* Baross­ utca 66. Telefon: 149-400 ING BAZSÓ ladás, helyenkint egészen egy kapura­ ját­szik. A 23. percben utánrúgásért kiállít­ják Böjthyt , ez végleg megpecsételi a Törekvés sorsát. A 29. percben Mórócz, a következő percben Szabó, a 34. és a 37. percben megint Szabó, a 39. percben Mórócz és végül a 43. percben ismét Szabó eredményes. Kitűnt: Körmendi, Kalotai, Kiss, Sza­bó és különösen Deszke, illetve Lakatos, Bregovics, Kónya és Karácsonyi. Előtte: Haladás ifj.—Törekvés ifj. 3:2 (1:1). Vezette: Patyi. Góllövő: Újvári (2), Bogát, ill. Sziklai és Cselük. DVSC—Miskolci VSC 1:1 (0.0) Debrecen. Vezette: Karsay. Az MVSC igen jó benyomást keltett. Az I. félidőben nagy DVSC-fölény, de eredmény nincs. Szünet után a 10. perc­­ben­ Bihari I. megszerzi a vezetést a DVSC-nek. 1:0. A 18. percben 11-eshez j­ut a DVSC, de Sidlik lövését Kövesfalvi kivédi. A 20. percben az MVSC jut 11-es­hez, de Török a kapufának lövi a bünte­tőt. A 21. percben Márton távoli lövését Keskeny beejti, 1:1. Jó: Csókas, Erdei, ill. Kövesfalvi, Márton. DVSC ifj.—Miskolci VSC ifj. 3:0 (0:0). Vasutasbajnokság. Vezette: ifj. Szabó. Gól­lövő: Szűcs, Tiza, Matolcsi (11-es­­ből). Szolnok vereséget szenvedett Szentesen A Szentesi MÁV jubiláns körmérkőzé­sén a Szolnoki MÁV, m. ungvári SK Ruaj, az SzTE és a Szentesi MÁV mér­kőzött. SzTE—Szolnoki MÁV 4:1 (1:1). Vezette: Dériás. Az 5. percben Lukács a szolno­kiaknak szerzi meg a vezetést. 0:1. A 40. percben Szabó lefut és egyenlít. 1:1. Szünet után a tartalékos szolnoki­­ csa­pat visszaesik. A 10. percben­­Szántai 2:1-re jnvít. A 16. percben Kovács T eredményes. 3:1. A 34. percben Szántai pompás fejese a negyedik szentesi gólt eredményezi. 4:1. Kitűnt: Szántai, Ko­vács TT. ill. Barna, Sziros. SK Kost—Szentesi MÁV 4:3 (1:11. Ve­zette: Pálinkás. A 10. percben Tóth az ungváriaknak szerzi meg a vezetést, de a 30. percben Ocsovszky egyenlít. 1:1. Szünet után a 10. percben Fazekas is­mét az Sz. MÁV-ot juttatja vezetéshez, de a 20. percben Csarisinov 11 esből egyenlít. 2:2. A 24. percben ismét az Sz. MÁV vezet Hajdú lövésébe­, egy perc múlva Trancsó megint egyenlít. 3:3. A befejezés előtt két perccel Csancsinnv 11-esből az interárinznak szerzi meg a győzelmet. 4:3. Kitűnt: Ackermann, Tóth, ill. Asz­talos, Fazekas, Szabó. m**"**f, fl. mmm Tihanyi II. remek játékkal mutatkozott be a csepeli közönségnek WMFC-Szeged 3:1 (3:0) Csepel, 3000 néző. Vezette: Iványi Mind a két csapat a régi pályán vetkőzött. A csepeli öltözőben Lu­kács edző közli velünk: — Dudás lesz a balfedezet, Tiha­nyi II a balösszekötő. A második félidőben változtatunk. A szegedieknél az az újság, hogy Pólyák a jobbhátvéd és Baráti a bal­fedezet. Berták, mint már legutóbb is, középfedezetet játszik. Pattogó induló ütemeire vonul fel a két csapat. Zászlócsere után Iványi sípjelére így állnak fel: WMFC: Szabó — Kis, Korányi — Keresztes, Kapta, Dudás­­— Rökk, Harangozó, Szabadkai, Tihanyi H, Pintér. Szeged: Tóth — Pólyák, Raffai — Gyarmati, Bertók, Baróti — Bognár, Kisutzky, Mester, Hajdú, Nagy. Szeged támadásával indul a játék. A 2. percben Nagy fütty után lő a hálóba. Két meleg szegedi helyzet után a túlsó oldalon szögletet szerez a csepeli jobbszárny. A 9. percben parázs csepeli támadás végén Tiha­nyi II nagy erővel a felső lécet ta­lálja. A visszapattanó labdát Sza­badkai újból a felső kapufára lövi. Harmadszorra Harangozó lő -— em­berbe. A 16. percben Tihanyi II lö­vését Tóth könnyen védi. Fél perc múlva Tihanyi II húszméteres lö­vése a felső lécről megy ki. A cse­peli balszárny támadásából szöglet lesz. Ezt Tóth pompásan lehúzza. A 21. percben ártatlannak látszó cse­peli támadás után az egyik szegedi védő lábáról a tisztán álló Rökk elé pattan a labda. Rökk tíz méterről nyugodtan lő a bal felső sarokba. 1:0-ra vezet a WMFC. A 24. percben Keresztes átvágott labdájára Szabadkai és Pintér fut, Pintér éri el és a hatos sar­gáról a hálóba vágja. 2:0. A WMFC szögletet harcol ki. A 27. percben Pólyák kiáll. Baróti lesz a jobbhátvéd és Gyuris jön be bal­fedezetnek. A 33. percben Baróti gáncsa miatt Szabadkai szabad­rúgást végez: 25 méteres lövése a felső lécről visszapattan. A berohanó Tihanyi II közelről bevágja. 3:0. Mester lövését szögletre menti a csepeli védelem. Tihanyi II. fütty után lő a hálóba. Szögletek esnek mind a két oldalon. Az iram jóval mérsékeltebb, mint a félidő elején. A­ 43. percben Szabadkai tiszta helyzetből sem tud gólt lőni.­­ A 3. félidő A Szegedben Szabó lesz a jobb­hátvéd, Baróti a középfedezet, Ber­tók a balfedezet, Ladányi a jobb­­összekötő. A WMFC nem változ­tat. Egy-egy szöglet esik mindkét ol­dalon. A 6. percben támad a Sze­ged. Bognár beadását Hajdú a­ lábak között a hálóba lövi. 8:1. Szabó leperdült labdája a kapufán csattan. Nagy három helyzetet hagy ki egymásután. Most változatos lesz a játék. Tóthnak több dolga van, mint Szabónak. Tihanyi remekül játszik a WMFC csatársorában. A 24. percben Tóth alig bírja a léc fölé tövi­ remek lövését. A 29. perc­ben Tihanyi nagy lövését Tóth szé­pen védi. Rökk ügyetlenkedik, csak szöglet lesz a támadásból. Keresztes és kis helyet cserél. A 42. percben Szabadkai ívelt lövését Tóth tigris­­ugrással védi. Nagy tapsot kap. A Szeged térfelében ér véget a játék. SZÖCLETARANT 10:0 (4:3) A WMFC JAVÁRA A mérkőzés után a WM vezetősége áth­­ar­ja a WMFC legénységének a pumpás ezüst serleget és az érmeket. Nyilatkozatok: Lukács Gedeon, a WMFC edzője: Jó mérkőzés volt, jobban játszottunk. Hesser Tibor, a Szeged edzője: A WMFC megérdemelte a győzelmet. BÍRÁLAT Jó mérkőzést vívott a két csapat a pompás csepeli gyepszőnyegen. A WMFC a mérkőzés legnagyobb részében fölény­ben volt. Jóval több helyzete akadt, mint a Szegednek és győzelme teljesen megérdemelt. Sőt egy kis szerencsével nagyobb arányú is lehetett volna. A WMFC-ben Szabó nem csinált hibát. Kis volt a jobbik hátvéd. A fedezetsor­ban ez a sorrend: Keresztes, Dudás, Kapta. A csatársor és egyben a mezőny legjobb embere Tihanyi II. Pompásan épít, remekül lő, passzat ,­aranyat ér­nek". Válogatott klasszis. Tihanyi mel­lett Harangozó érdemel dicséretet. A szegedi védelemnek sok dolga volt. Tóth remekül védett, a gólokról nem te­het. Szabó volt a jobbik hátvéd, Baróti a jobbik fedezet. A csatársorban egyedül Bognár jelentett veszélyt a csepeli ka­pura. vetkezik, amelyben úgy látszik, mintha egyik fél sem venné komolyan a játékot. A harmadik negyed órában sem erősö­dik az iram. A kisszámú közönség köré­ből kiáltás hangzik el: — Jenő bácsi, ráírjon kapura! Ez Vincze Jenőnek szólt, akit az egyik ..srác** tisztelt meg a ,,bácsi" jelzővel. A 42. percben Balogh II. Jánosa miatt meg­ítélt 11-est Bursi belövi, 3:1. A II. FÉLIDŐ Azonnal fordulnak a csapatok és szünet nélkül folyik tovább a játék. Az Újpest­ben Berzi és Zsengellér helyet cserél. A BLK-ban Ligeti­ lesz a balhátvéd (volt Budai 31), Pénzes a jobbszélső és Self a jobbösszekötő. Most valamivel élénkebb az iram. Zsengellér, Tóth, majd Vincze szerez gólt 6:1-re feljött az Új­pest. A BLK középfedezete lemegy a pályá­ról, ,,kifulladt’". Bursi megy a helyére.. Most már potyognak az Újpest góljai. Tóth, Zsengellér, Zsengellér, Zsengellér, majd újból Zsengellér, azután Ád­ám, végül Vincze a gólszerző. 13:1-re győzött az Újpest. BIKALAT: Az Újpest számára túl könnyű volt­ az ellenfél. Most állapíthatjuk meg, hogy Berzi balösszekötő játéka mellett Tóth jobban ,,élt’’. Zsengellérnek pedig job­ban ízlett a középcsatárjáték­ .Azt is meg lehet állapítani, hogy a csapat össz­­játéka fejlődött. Nagyon tetszett Ba­logh Ts. sima, elegáns és okos játéka. A fedezetsor ebben az összeállításban jónak ígérkezik. A csatársorba is bele­kívánkozott Vincze személye. A BLK nagyon idényes­éji formában van. Alig jelentett akadályt, az Újpest számára. Jáger és Kriván dicsérhető. Megfelelt Bursi és Pénzes is. Gug gyenge .Já­téka magával rántotta az egész csapatot. La­ngfelder Ferenc: Jó edzőmérkőzés volt. Bóka Lajos BLK: Eddig még alig tudtunk edzést tartani. Túl könnyű ellenfél volt a BLK! Újpest-BLK 13:1 (3:1) Az Újpest csapata vasárnap otthon, a Megyeri­ úton játszott. A BLK volt az ellenfele. A lilák öltözőjében Vincze Jenő az ,,új”­fiú. Bóka intéző a BLK csapatát csak nehezen tudja összeszedni. A játékvezető-öltözőben az az újság, hogy Majorszky I. lemondta a mérkőzést. Szöllősy ugrott be helyette. Újpest: Sziklai —Futó, Balogh II. — Nagymarosi, Temes, Balogh I. — Ádám, Vincze, Berzi, Zsengellér, Tóth. BLK: Baál — Zuber, Kriván — Bursi, Gug, Gülscher II. — Pleiner, Pénzes, Brizsinszky, Jáger, Zurián. AZ I. FÉLIDŐ Mintegy húsz perces késéssel kezde­nek, mert a BLK kapusára várni kellett. Berzi indítja el a labdát, Ádámnak ad, Vincze—Zsengellér—Tóth ezután a labda útja, pontos beadás következik és Berzi fejéről máris a BLK kapujában van a gól. Egyetlen ellenfél sem nyúlt a labdához. 1:0-ra vezet az Újpest. A 6. és 10. perc­ben két pompás akció végén mé­g két Berzi-gól (3:0) és mindenki azt hiszi, hogy gólszüretet rendez az Újpest. Ez­után azonban húszperces játszogatás kö­ BERSYVAS “c/­mVfc. SPORT -SZA­KÜZLETE VIII.) József­ körút 30-32. Telefon: 133-582. (Rák­óczi tér sarok ) SalBTC—LSE 4:1 (1:0) Salgótarján, 1000 néző. Vezette: V­ezail. SalBTC: Géczy — Budai, Tímár — Kiss, Takács IV., Mátrai — Balázs, Bá­nyai (Csuberda), Jenőfi, Laczkó (Bog­nár), Trenka. LSE: Szőke — Sümegi, Valentin — Klajbán, Hernádi, Éliás — Hangár, Ko­vács (Horváth II.), Szabó, Kontár (Ko­vács), Horváth I. Az LSE csak erősen tartalékos csapat­tal tudott kiállani, de így is egészen komoly ellenfél volt. A 9. percben Jenőfi egyéni kitörésből lőtt gólt. Szünet után a 4. percben Szabó egyenlített. Két­ perc múlva Jenőfi a 16-osról küldött szabadrúgásból szerezte meg újból a SalBTC-nek a vezetést. A 30. percben Balázs, majd a 44. percben Jenőfi szerzett újabb gólt. A SalBTC-ben Timár, Kiss, Mátrai és Balázs játszott igen jól, a LSE-ben Szőke, Sümegi, Klajbán és Szabó jeles­kedett. TOROS SZOROZ JUTHAT AZ ELEKTROMOSBAN Az Elektromos vezetősége a kispestiek elleni vereség ellenére is bízik a csapat­ban. Tehát a Törekvés ellen sem változ­tatnak. Legfeljebb arról lehet szó, hogy G. Tóth helyett Toros játszik jobbössze­kötőt. DRTan gál nCZTC3/ svájci karórában, dísz- és ébresztőórában, harang­­ütő lakásórában stopper-ÓRÁKBAN.W K M VJ I M K Szavatolt fó minőség, belvárosi, nívós, egyéni Kossuth Lajos­ utca 5. kiszolgálás áruházi árak mellett. Nemzei Kaszinó palotájában. Az MTK került az NB II.-be MTK—Cs. MOVE 2:1 (2:1) Csepel. Vezette: Návay. MTK: Kárpáti — Burkó, Beregi — Pé­ter, Pintér, Liszkay I. — Nemes, Vidor, Liszkay II., Illanó, Mérei. Cs. MOVE: Marosvölgyi — Városi, Keszthelyi — Gáti, Hernádi, Rákosi II. — Mátrai, Horváth I., Horváth II., Var­ga I., Kardos. , Cs. MOVE-támadások után a 11. perc­ben Mátrai szögletrúgásából Horváth II. alig fejel fölé. Az MTK ellentámadásá­nál a kiszökő Nemest csak nehezen tud­ja szerelni Gáti. A Cs. MOVE továbbra is fölényben marad. A 18. percben Her­nádi labdájával Horváth II. kiugrik és félmagas bombája alig kerüli el a kaput. A sorozatos csepeli támadások után vá­ratlanul jön az MTK vezető gólja. A 24. percben Vidor átadását Mérai laposan a sarokba vágja. 1:0. Egy perc múlva Mátrai elfut és a kifutó Kárpáti mellett a sarokba gurít. 1:1. A 29. percben kapu­előtti kavarodásnál Burkó megsérül, öt­percig ápolják a kapu mögött. A 40. percben Nemes szöglete után Marosvöl­gyi bátor belevetéssel szedi le Liszkay TI. lábáról a labdát. Két perc múlva Lisz­kay II. váratlan lövéssel vezetést szerez. 2:1­ A második félidőben lanyhul az iram. Most is a Cs. MOVF. támad többbet, de a csatárok lövéseit nem kíséri szerencse. A 28. percben Varga I. és Gáti helyet cserél, de ez sem segít a csepelieken. A 33. percben Horváth II. még a kapuvo­nalról is a léc fölé emeli a labdát. Az MTK csak szórványosan támad, ezeket a támadásokat könnyen szerelt a csepeli védelem. A visszavágó mérkőzést nagy balsze­rencsével vesztette el a Cs. MOVE, de kétségtelen, hogy az MTK n­em játszott teljes erőbedobással. A kék-fehérek csak az eredmény tartására törekedtek és ez sikerült is nekik. Kitűnt: Kárpáti, Bur­kó, Liszkay I. Vidor és Liszkay II., il­letve Marosvölgyi, Keszthelyi, Gáti, Her­nádi és Mátrai. Az MTK tehát mind a két minősítő mérkőzést megnyerte és így bekerült az NB II.-be. Biztosan győzött a Gamma Diósgyőrött GAMMA—DiMAVAG 4:1 (2:1) Diósgyőr, iil00 néző. Vezette: Marót. Gamma: Háda — Gyulai, Szebeni — Magda, Tóth, Borhi — Váradi, Sütő, Turay II., Kovács, Kemény. DiMAVAG: Lukács — Bán, Felföldi — Kertész, Turán, Barta — Füzér, Berecz, Sós, Barna, Turbéki. A 2. percben n­ár vezet a Gamma. Vá­radi szögletét Sütő kapura lövi és a labda Felföldi lába alatt a hálóba sur­ran, 1:0. A 9. percben Tót­h röviden ad haza, Sós azonban Hadába lövi a lab­dát A labda kipattan és a résen álló Turbéki egyenlít, 1:1. Egy perc múlva Kemény szöglete érintés nélkül a há­lóba hull, 2:1. A­ szünetig inkább a Gamma támad*, de* gólt nem tud elérni. A második féli­dőben Háda helyett Havas áll a Gamma kapujába. A DiMÁVAG támad, de eredményt nem tud elérni. Lassan feljön a Gamma és a 24. percben Kemény szögletét Turay Ts magasan felugorva a léc alá fejeli, 3:1. A 29. percben Tóth labdájával Sütő ki­teszi Váradit, a szélső a 16-os sarkáról nagy gólt lő a bal felső sarokba, 4:1. A PIMÁVAG-on látszik, hogy még ke­vés erős edzőm­ érkezést játszott. A­ Gam­ma máris jó formában van. Egyénileg Szebeni volt a jobbik hátvéd. A fedezet­­sorban Tóth teljesen semlegesítette Sízet, a tám­adósorban a­­jobbszárny és Turay II mozgott, jól. A balszárny szürke. A DIMÁVAG-ban Lukács pompásan védett. Bán meglepően jól játszott. A fedezetsorban Barta a legjobb, de Túrán és Kertész is megfelelt. A csatornáin­ak nagyon rossz napja­ volt. Egyedül Füzér jelentett némi veszélyt a Gamma kapu­jár­a. Fiola Antal: A támadósorok közti kü­lönbség döntött. Csapkay Károly: Nem tudom, hogy mi volt a csntárainkkal. SZENT ISTVÁN-KUPA MÉRKŐZÉSEK ÚJPESTEN WOSC—UTSE 1:1 (1:0). Vezette: Vas. Az első félidőben a WOSC volt, a támadó fél, a másodikban az UTSE került nyo­masztó fölénybe. Sorsolással az UTSE jutott tovább. Gól­lövő: Pólyák, ill. Mol­­nár I. — MFTR—MSC 3:2 (2:2, 2:1). Vezette: Palásti. ~ Változatos küzdelem Hosszabbítás után jutott tovább a MFTR. Góllövő: Halabrinyi, Ferenczi (öngól) és Mészáros (öngól), ill. Bozák és Wnnk. — UTSE ifj.—W­SC ifj. 3:2 (2:2, 0:1). Vezette: Bernát. — MFTR ifj.—MSC ifj. 4:0 (1:0). Vezette: ifj. Zsarnóczay. SZENTLŐRINCI KUPAMÉRKŐZÉSEK SAC—Ganz Kertváros 4:1 (1:0). Kegle­­vich­u. Vezette: Pintér. Nehéz küzdelem után győzött a tartalékos SAC. Gól­lövő: Vizkeleti (2), Witt­mayer és Bak, illetve Köves. SzRTC—SzNSE 2:1 (0:0). Koglevieh.hu. Vezette: Mikolovics. Az utolsó percig nagy küzdelmet vívott a két­ csapat. Az SzRTC lelkesebb volt, megérdemelte a győzelmet. Góllövő: Máthé és Hencz, ill. Paksi. SzFC—Filtex 3:2 (1:1). Rendessy-te­lep. Vezette: Kékesi. Remek mérkőzés. Az SzFC gólratörőbb csatárainak köszön­heti a győzelmet. Góllövő: Huszár (2) és Parragh, ill. Weisz és Földes. JUGOSZLÁVIA Szerb liga: Belgrád: Jedinstvo—ZsAK 1:0 (0:0). Skoplje: Gradjanski—BSK 0:5 (0:1). Horvát liga: Kviit: SK Split—Slavia (Eszék) 0:6 (0:2). Szerajevo: LASK—Konkordia 0:1 (0:1). Szerb ligaminősítő: Belgrád: BASK—SK Skoplje 5:0 (1:0). A BASK került fel a ligába. H­orvát lig­­ami­nősítő: Varasd: Slavia—Vasutas (Zágráb) 1­:2 (0:1). A zágrábi csapat jutott a ligába. Bajnoki mérkőzések: Szabadka: SMTC—Dul­isz 2:3 (2:3) Bunyevác—Sport 0:0. Zrinski—Ee­fremia 2:6 (0:2). Ujverbász: VSC—SzAND 3:1 (3:0) Csantavér: CsAK—Radnicski (Szabad­ka) 5:1 (2:0). Barátsdgoe mérkőzés: Zdgráb: Gradjanski-HASK 1:1 (0:0). Játszottak a játékvezetők. A gyömrői­­úti pályán, Lantos játékvezetése mellett a JT és a MOVE JT megmérkőzött egy­mással. A mérkőzést a nagy fölényben játszó JT 10:0 (8:0) arányban nyerte. Hétfő, 1940 augusztus 19. Barátságos mérkőzések TTE—Magyar Pamutipar 5:5 (4:2). Új­pest, Horthy Miklós­ út. Vezette: Buda. A Pamutipar védelmének nagyon rossz napja volt. Góllövő: Himmer (2), Ku­­csera (2) és Kurucz, ill. Vida I­L (3), Gothencz és Kálix. Köln. AC—DSE 4:3 (1:3). Tárna u. Ve­­zette: Tallián. Mindkét csapat máris biz­tató formát árult el. Góllövő: Kövesi (2), Bobik és Csengődi (11-esből), ill. Ara­­­nyosi, Ambrus és Szabó. Goldberger SE—FSE 10:3 (4:1). Buda­­foki­ út. Vezette: Dévényi. Az FSE csak harminc percig volt ellenfél. Góllövő: Csöpü (5), Gecsey (3) és Kádár (2), ill. Gareitner (2) és Pók. Kalapos—Budakalász 2:2 (1:1). Buda­kalász. Vezette: Tamási. Végig jó játék, igazságos eredmény. Góllövő: Nagy és Schech­t, ill. Hircz és B­erger II. Budakalász II.—Kalapos II. 8:1 (5:1). Budakalász. Vezette: Markovics. Góllövő: Schulcz­­(3), Krupánszky (3), Zsomba és Kovács N­., ill. Germann. FVSE—KTC 3:1 (0:1). Gyáli­ út. Ve­zette: Szóládi. Kétszer 35 perces edző­mérkőzés volt és elsősorban fiatalokat próbáltak ki. Góllövő: Csepreghy, Szebe­­lédi és Szakonyi, ill. Lovas. Vasas—Tipográfia 3:1 (1:0). Millená­ris, 2000 néző. Vezette: Korponay. —• Vasas: Terényi — Furulyás, Szent­andrási — Katona, Próbajátékos, Ung­vári (Saroveczky) — Kovács, Saro­­veczky (Szivák), Serege, Hermann, Szálkai. — Tipográfia: Herodek (Prei­­singer) — Radics, Szabó — Koltavári I., Kurcsics, Domsics — Nagy II., Nyers. Nagy I., Kribusz, Wagner. A Vasas kitűnő játékkal biztos győ­zelmet aratott a nagy lelkesedéssel játszó Tipográfia ellen. A 20. percben Kribusz szabadrúgását a felsőléc menti. A 32. percben Kovács­ polyás beadását Her­mann egyből bevágja, 1:0. Szünet után a 4. percben Hermann közelről gólt lő, 2:0. A 14. percben Kovács lefut és élesen a hálóba lő, 3:0. A 22. percben Nagy I. eredményes, 3:1. A II. félidő csak har­minc percig tartott. Jó: Furulyás. Pró­bajátékos: Saroveczky és Hermann, ill. Herodek, Szabó, Kurc­­sics és Kribusz. Postás—D. Magyarság 3:0 (2:0). Ló ver­senytér. Vezette: Kupferschmidt. Az első félidőben a Postás nagy fölényben volt. A második félidőben a D. Magyarság nagy fölénye ellenére is gól­képtelen volt. Gól­lövő: Knaus (2) és Bódog. Postás II—D. Magyarság II 5:4 (1:1). Vezette: Vető. Csillaghegy—Gránit 5:4 (5:1). Csillag’* h­egy. Vezette: Rejtő. A Csillaghegy végig nagy fölényben volt, amit a nagy gólarány is mutat. Góllövő: Gyurién II (4), Frörik (3), Szilvássi és Rob­eka, ill. Neubauer (2) és Tranyák (2). Hungária SC—FSC 6:0 (2:0). Kén­ utca. Vezette: Pataki. Az egységesebb Hungá­ria biztosan győzött. Góllövő: Szabó I (2), Nagy (2), Dolezsár és Szabó II. Lampart—FTC 5:1 (3:1). Üllői­ út. Ve­zette: Bácskai. Végig hevesi romo, szép mérkőzésen a Lampart megérdemelten győzött. Góllövő: Bihari (3), Kisalagi és Tolvaj, ill. Ortutai. Jó: Szenes és Stei­­ner, ill. Nagy II és Kalocsay II. KSSE—KTK 3:1 (0:0). Gyömrői-út. Ve­zette: Erlich. A KTK végig fölényben játszott, de a csatársora pepecselt. Gól­lövő: Horváth (2) és Gábries, illetve Bu­ko­­mkry. Pénzügy—BVSC 1:1 (0:0). Szőnyi-út. Vezette: Schöff. Igazi idényeleji játék, igazságos eredménnyel. Góllövő: Horto­bágyi, illetve Moór. MÁV Előre—T. Előre 2:1 (0:1). Talaj­út. Vezette: Skalitzer. A MÁV Előre jobban játszott. Gólövő: Tóth (2), ill. Sardinec. SPORTÉRMEK LÚD­VÍG Bp. Thék E.-d. 18. kaphatók lépn­ifjeerttt. Wienti, K­lát, strint Szófia: Spartak (Moszkva)—Szófiai vá­logatott 7:4 (4:1), 12.000 néző. A BSK Krivánt (Pannónia) szeretné leigazolni az őszi idényre. BEAC-pálya fehérvári­ út 16. Augusztus 20-án, Szent István király napján délután 4 órakor GAMMA-SZEGED vándordíj visszavágó mérkőzés 1 Vidéki eredmények Kassa: Rákóczi SE—Szerencsi SE 7:1 (3:0). Barátságos. Vezette: Palkó. Gól­­lövő­: Dutkovics (6), Kavncz 111., 111. Brosch. — KAC ifj.—K. Törekvés ifj. f1.1 (4:0). Barátságos. Vezette: Czellár. Góllövő: Király (2), Nepkó (2), Újházi, Misnyánszky, ill. Pollák. — Rákóczi SE ifj.—Hernád tihanyi leventék 4:4 (4:1). Barátságos. Vezette: Király. Góllövő: Csorba, Czehelnyik, Bohács, Vojtkó, ill. Jurik (2), Halász, Csákány (öngól). Kiskunfélegyháza: KTK—KRVSE 1:0 (0:0). Osztályozó. Vezette: Vezér II. Gyenge játék. Szerencsés győzelem. Gól­lövő: Tóth. Békéscsaba, B. Törekvés—Szegedi TE 6:2 (3:0). Barátságos. Vezette: Boros. Góllövő: Szombati (3), Rácz (2), Feith, ill. Kalmár, Kakuszi. Sopron. Szombathelyi FC—SFAC 4:3 (1:2). Vezette: Körösi. Idényeleji, de rendkívül változatos játék. Góllövő: Franz (2), Dolgos (2), ill. Salamon I. (2) és Steiner. Jó: a két góllövő, illetve Sa­lamon­ I., Salamon II. és Németh. Celldömölk: CVSE—Pápai Kinizsi 1:0 (0:0). Vezette: Lőrinci. Vasutasbajnoki. Sáros pálya. Góllövő: Vadász. Szeged: SzVSE—Ceglédi VSE 5:0 (1:0). Vezette: Smödl. II. oszt. vasutasbajnoki. Góllövő: Péli (2), Borbély (2) és Sós. KEAC—SzFSE 1:1 (1:0). Vezette: Láng. Barátságos. Góllövő: Hertelendy, ill. Er­dei. A KEAC csapatából csak négy első­­csapatbeli játékos játszott. Mohács. MTE—Szekszárdi TSE 3:2 (2:1). Mohács. Osztályozó mérkőzés. Nagy küzdelem után két perccel a befe­jezés előtt dőlt el a mérkőzés. Az MTE egy 11-est kihagyott. Góllövő: Antalóczi (2), Kertész, ill. Miholcz (2). Kecskemét: FTC ifj.—SzTE ifj. 3:3 (0:0). Barátságos. Vezette: Kákonyi dr. Góllövő: Magyarics (2), Balogh, ill. Ma­gyar (2), Kálóczi.