Nemzeti Sport, 1941. március (33. évfolyam, 41-62. szám)

1941-03-10 / 47. szám

4 cső és ettől kezdve a mérkőz­é­s végéig nem is áll el. A Szegedet tám­ogatja a szél. A hazai csapat mindjárt a támadásba is lendül. Nagyot, a balozélsőt biztatja a külön­­ség, de most semmi sem sikerül. A 3. percben Mészáros hanas­ol­ja Kalmárt,­ Mester 30 méteres bomba szabadrú­gása a kar­ján csattan. A másik oldalon Pozsonyi lő mellé jó helyzetben. Ezután Mészáros tisztáz egy meleg helyzetet, majd Mester lövése su­han el a kapufa mellett. A közönség hangja megjött, zúg a „Hajrá Szeged!“ A csapat támad is, de nincs szerencséje. Nagy szögletet harcol ki, de Barak le­húzza, a labdát. Ezután Ladányi ront el egy szögletet: kapu mögé rúgja a lab­dát. A Szeged fölénye egyre jobban ki­domborodik, még Szabó, a hátvéd is kapura lő. A 12. percben Bognár elől Barak kifutással ment. A 16. percben Kocsis fel akar szabadítani, szöglet­re küldi a labdát. A szögletet ugyanő tisztázza. Egy perccel később lendületes szegedi támadás végén Kisuczky jó hely­zetben fölé lő. A 19. percben Nagy egy­másután két szögletet is rúg, de többet nem tud elérni. A közönség Mészáros játékát csodálja. A támadások elsősorban rajta akadnak el. Kalmár és Barak összeszalad. A sze­gedi csatár figyelmeztetést kap. A 23. percben névrokonok parádés jelenete kö­vetkezik: Tóth beadásnak szánt lövése süvít a szegedi kapu felé, de a szegedi Tóth pompás elvetéssel védi a labdát. Bognárnak, majd Kisuczkynak van jó Mé­g ma kérjen ajánlatot FUTBALL felszerelésre MAURER I. szaküzlete. Bp., Teréz­ körút 4. helyzete, de gól csak nem akar belőle születni. A 28. percben Bertók labdáját Barak nehezen teszi ártalmatlanná. A Szeged állandóan fölényben játszik, a Tokod csak szélsői révén veszélyeztet. A mérkőzés vége felé Kalmár és Szabó he­lyet cserél, de a Szegeden ez sem segít. Pozsonyi fut a labdával, amikor a já­tékvezető a mérkőzés végét jelzi. Szögletarány 12:2 a Szeged javára. NYILATKOZATOK Mohos Antal,­ a Tokod intézője: A szív győzött. Gárdonyi, a Tokod h. edzője: Szívvel, lélekkel játszott a csapat. A Szeged jobb volt, de mi lelkesebbek. Markovics Szilárd, a Szeged ügyveze­tője: Ilyen jól még nem játszott a csa­pat ebben az idényben. Balszerencsénk volt. Klulmán József intéző: Hihetetlen bal­­szerencsével játszottunk. BÍRÁLAT A Tokod elsősorban Mészáros remek teljesítményének köszönheti a győzelmet. Jó felépítésű játékos. Minden jó tulaj­donsággal rendelkezik, ami egy játékost naggyá tehet. A kapuban Barak kifo­gástalanul védett, a szerencsével is jó­ban van. Kecskés jól rombolt, Sárd II mint szükség hátvéd megállta a helyét, nansányi­­ jól küzdött. Varga kemény játékos. A csatársor szórványos­­ táma­dásait a két szélső vezette, de jól har­­m­onikázott a két összekötő­je. Rozgonyi nem nagyon élt Barótival szemben. A Szeged óriási bal­szere­ncsével küz­dött. Tóth kevés dolgot jól végez­te, a második félidőben egy parádés védéssel bizonyította, hogy jó formában van. Raffai rutinos, Szabó szürke. Baróti ki­emelkedett társai közül, Ladányi és Bar­tók igyekezett. A csatár­oknak semmi sem sikerült. Zsisuczky és Mester sokat dol­gozott, a támadások befejezését azonban megakadályozta a jó tokodi védelem. Kalmár nem tudott Mészáros mellett komoly szerepet játszani. Nagy formán kívül van. Bognár jól kezdett, de vissza­esett. Vass A. jól vezette a szérkő­zést. Olaszország KIKAPOTT A BOLOGNA ÉS A JUVENTUS Az olasz bajnokság XXII. fordulóját bonyolították le vasárnap. Eredmények: Novara—Napoli 1:0 (1:0), Ambrosiana— Genova 4:0 (0:0), Livorno—Juventus 1:0 (0:0), Triestina—Lazio 0:0, Roma— Fiorentina 1:0, Torino—Milano 0:4 (0:2), Atalanta—Bari 4:0 (2:0), Venezia—Bo­logna 1:0 (1:0). A bajnokságban ez a helyzet: 1. Bologna 31 pont, 2. Ambro­siana 28, 3. Juventus 26, 4. Fiorentina 24, 5. Atalanta 23, 6. Torino 23, 7. Mi­lano 22, 8. Roma 22. A b­ liga eredményei: Padova—Bres­­cia 0:0, Fanfulla—Anconitana 5:2, Siena —Udinese 4:1, Spezia—Lucchese 2:0, Mo­dena—Pro Vercelli 5:1, Macerata—Ales­­sandria 0:5, Liguria—Vicenza 0:0, Verona —Pisa 2:0, Savona—Reggiana 0:0. A baj­nokságban: 1. Brescia 31 p, 2. Modena 30 p, 3. Savone 20 p. SPORTÉRMEK jelvények és jubileumi veretek ! r­afl r . éremkészítőnél, Bp. V., Fonyó Márton Barátságos mérkőzések PATE II.—Sp­­rta II. 3:1 (1:1). Magyar Pamut II.—URAK 2:1 (2:0). Újpest, Horthy Miklós­ út. Góllövő: Né­meth és Baló, illetve Komáromi. WMFC—WMT­K vegyes—KSSE 4:0 (2:0). Csepel. Vezette: Kovács. A jó erőkből álló vegyescsapat könnyen győ­zött. Góllövő: Kis (3) és Adelmann. D. Magyarság II—Alael FC 3:2 (2:2). JIOSC—Hálókocsi 6:3 (1:1). Rendessy­­telep. Vezette: Verebélyi. Góllövő: Beré­­nyi (2), Pantócsik, Kucsera, Hankisz és Kiss. 111. Linczinger, Békési és Orisel. KORREKT CSIKÓS DIVATÖLTÖNYÖK Gauder szabótól VII., Erzsébet­ körút i. sz. Budapesti alszövetség I. osztály: Északi csoport MSC-Főv. Tkör 3:3 (2:1). Váci-itt. Vezette: Erdélyi. Góllövő: Kazsa, Róth és Vnuk, illletve Juhász (3). Elektromos N­—HAC 7:1 (2:1). Latorea­­ub­a. Vezette: Jánosi. Góllövő: Szendrődi (3), Fekecs (­2), Juhász és Szlonszky, ill. Scha­lkhamme­r. PSC—M. Turul 2:1 (0:1). Népsziget. Ve­zette: Pusztai. Góllövő: Mónus és Csiz­madia, ill. Himmer. RÁC—M. Előre 4:3 (1:0). Rákospalota. Vezette: Szöllösi. Góllövő: Gál (3, egyet 11-esből) és Pálfi, ill. Tóth III, Benyus és Máté (11-esből). MFTR-IJMSE 3:3 (2:1). Népsziget. Vezette: Tihamér­. Góllövő: Fizil (2) és Mélosz, ill. Mikulás, Pásztó és Stockauer. Sashalom—BTSI 4:1 (2:0). Sashalom. Vezette: Erőss. Góllövő: Munkácsi, Babo­­csai, Führgang és Petrovics, illetve Rókay. Keleti csoport BSzKRT II.—SzRTC 4:0 (1:0) Ciprus­­u. Vezette: Horváth J. dr.­ Góllövő: Sári (2), Szalay és Bene. SAC—DSE 5:0 (1:0). Soroksár. Ve­zette: Major. Góllövő: Fritz (2), Pfisz­­ter II. (2) és Dalm­ai (11-esből). — Köl. AC—MÁVAG II. 4:1 (1:0). Mag­­lódi­ út. Vezette: Endrődy. Góllövő: Kö­vesd (3) és Herczig, ill. Dőri (11-esből). KAC—SzFC 2:1 (1:1). Miklós-telep. Ve­zette: Mészáros. Góllövő: Friedwalszky és Ulicska, ill. Parragh. — SzNSE—KSC 3:2 (1:2). Állami-telep. Vezette: Tajváry. Góllövő: Paksi (2) és Polgár (öngól), ill. Grüner és Méder. Déli csoport FSE—­UFC 0:3 (1:0). Soroksári­ út. Ve­zette: Kereki. Góllövő: Kulcs (6), ill. Wojnik, Merkláinszky és Hidegkúti. P. Juta—Tipográfia 2:1 (1:1). Vágóhíd­­utca. Vezette: Molnár. Góllövő: Wolff és Kopper (11-esből), illetve Eisenberger. Kelenföld—MPSE 2:1 (0:1). Kelenföld. Vezette: Eigner. Góllövő: Eckstein­ (11-esből) és Krajcs II, illetve Shuck. ETC—KTC 2:1 (2:1). Ceglédi­ út. Ve­zette: Czagány. Góllövő: Varga (2), ill. Pintér. — FSC—EMTE 5:1 (2:0). Buda­fok. Vezette: Pozsonyi. Góllövő: Nagy I­. (3), Moscheim és Szabó, ill. Cigány. — Gázgyár—MAFC 3:0 (1:0). Aquincum. Vezette: Hernádi. Góllövő: Füzi (3, egyet 11-esből). II. oezü­ly Északi csoport: B. Magyarság—Compad­or 10:0 (3:0). Béke utca. Vezette: Galambos. Góllövő: Bernáth (5), Gábor (2), Hegedűs, Szabó és Györkös. ZAC—TSC 2:1 (0:0). Tatai­ út. Vezette: Sós. Góllövő: Hurtek (2), illetve Rosen­­baum. Juta—UVASC 3:1 (1:1). Szent László­­tér. Vezette: Halász. Góllövő: Rhátiki, Németh és Wimmer, ill. Polónyi. PMTK-UTSE 3:3 (3:3). URAK-pálya. Vezette: Híres. Góllövő: Molnár (2) és Stéker, ill. Molnár, Patkoló és Grosz. VI. ker. SC—WOSC 3:2 (1:1). Béke-u. Vezette: Boross G. Góllövő: Weinglas, Molnár és Bánóczi, ill. Pólyák (2). — TLK—VÁC 3:0 (1:0). Béke-u. Vezette: Sallay. Góllövő: Nagy, Misics és Vass. Déli csoport Ganz II—Kelenvölgy 3:0 (2:0). Rimor u. Vezette: Kalmár. Góllövő: Horváth (2) és Felliny. KAQE—LOFC 7:3 (1:2). Soroksári­ út. Vezette: Sarga. Góllövő: Liptá­k (4), Ra­fai, Kovács és Farkas, illetve Gáti (2) és Varga. 33 FC—BSC 12:0 (6:0). Nagyszombat-u. Vezette: Hunfalvi. Góllövő: Nagy (5), Huszár (3), Bo­da (2), Szabó é­s Ferenczi. BSK-PATE 4:2 (0:0). Tatai­ út. Vezette: Marjai. Góllövő: Hidasi (3) és Palotás, illetve Zágráb (2). GSE II—Sz. Juventus 3:2 (3:1). Nagy­szombat­ utca. Vezette: Venczel. Góllövő: Pilléke (2) és Berger, illetve Gigler I és Gigler II. — Gamma SzSE -Nagyté­tény 5:0 (0:0). Nagytétény. Vezette: Jó­­zsa. Góllövő: Lakatos (3. egyet 11-esből). Sipos Turnén*. — ÚTE—Cs. MOVE II 3:2 illik Csepel. Vezette: Horváth. Gól­lövő: Ziegler (2) és Gönczöl, ill. Kardos és Skalecz (öngól­. Keleti csoport Testvériség II—Spárta 3:0 (0:0). Tatai­út. Vezette: Szabó J. Góllövő: Kaszner (2) és Abai. Postás II.—BTC 6:1 (2:0). Lóverseny­tőr. Vezette: Ungvári. Góllövő: Cser­venka (3), Bogdán (11-esből), Varga és Di Sandri, illletve Mák. RE­AC—Kalapos 4:2 (3:0). Gyömrői­ út. Vezette: Andódi. Góllövő: Szabó, Fló­rián, Liszka, és Virág, ill. Gombarosik és Nagy. Kistext—KTSE 8:2 (5:1). Wekerle­telep. Vezette: Szabó II. Góllövő: Kalmár (4), Janicsár (3) és Gergely,, illetve Török és Gál. RTK—KMTE 1:1 (1:0). Rákosszentmi­hály. Vezette: Streicher. Góllövő: Já­vor, ill. Vági. III. osztály ÉSzaki csoport: P. Remény—Fodrászok 5:2 (4:0). — DAC—M. Textil 5:1 (2:1). — Uránia— JIKSE 5:1 (2:0). — Vízművek—BESC 2:2 (1:1). Déli csoport Szondi—OSOS 4:2 (2:0). — Vámmentes —HEAC 2:0 (0:0). — BEFC—Siketek 5:0 (4:0). — NJTC—KAFC 3:1 (1:0). — SzTE—Gyömrő 11:0 (5:0). Keleti csoport A ZSE—Vasas bajnoki mérkőzés elma­radt, mert a Vasas a mérkőzést le­mondta. A csapatok barátságos mérkő­zést játszottak. Az eredmény 2:2 (1:1). — PTSC—KSK 6:4 (1:1). — NSC—BVSC 1:1 (0:0). — SzAC II.—BRSC II. 5:4 (1:1). — Hungária II.—Hálókocsi II. 5:0 (2:0). BLK—MTK 1:9 (1:0). TARTALÉKCS­APATOK BAJNOKSÁGA I. osztály: Déli csoport: MPSE—Kelenföld 9:2 (2:2).­­ Gázgyár —MAFC 2:0 (1:0). — GSE-UFC 7:0 (3:9). — A BMTE II—FSO II mérkőzés elma­radt. — OTE— CsMOVE 1:0 (0:0) Északi csoport Juta—UMSE 3:1 (1:1). — WOSC—VI. ker. SC 2:1 (1:0). Főv. TKör—MSC 3:0 (2:0). Keleti csoport: WMTE—KSSE~8:1 (3:0). — FTC—KSC 1:1 (0:0). — MÁVAG—SAC 2:0­mT~­^ 1CMTE—FVSE 4:1 (1:0). — SiFC II.— Sirstext II. 3:3 (1:1). II. osztály Északi csoport: Fodrász—Uránia 3:1 (3:1). — UTSE— PMTK 5:2 (2:1). — A BESC— MFTR mér­­kőzés elmaradt. — RÁC II—B. Magyar­­ság II 3:2 (1:2). — Az M. Turul—TSC mérkőzés elmaradt. — P­MTK—Függet­lenség 3:2 (4:0). Keleti csoport TörökTás III.—VÁC 8:0 (3:0). - Ganz III.-KTSE 2:1 (1:0). - KTK—BSzKRT III. 2:2 (0:0). Déli Csoport: Gamma SzSE—BSC 10:0 (3:0). — P. Juta—Tipográfia 5:2 (1:2). — FSE— HERC 1:0 (0:0). — BVFC-BAC 3:1 (1:1). — Kalapos—NJTC 4:2 (3:0). III. osztály Déli csoport KAOE-VKSE 4:3 (1:0). — WMTK II­OSOS II 15:0 (7:0). — KTC—Ganz 7:0 (4:0). — Siketek II—BRFC II 2:1 (1:1). MOVE-bajnokság I. osztály ETSC—KZSTE 4:1 (0:1). Nagyszombat­utca. Vezette: Fehér. Góllövő: Chvoszta (2), Láng és Józsó, illetve Baki. Pestszentimre—Szentendre 3:1 (1:1). Pestszentimre. Vezette: Faragó. Góllövő: Takács (2) és Jármi, ill. Braun. — BTSE —ESzSE 3:1 (2:0). Kvassay­ út. Vezette: Fazekas. Góllövő: Molnár (2) és Bognár, ill. Linkó II. — Rákosliget—Rákoshegy 3:2 (0:1). Rákosliget. Vezette: Magyari. Góllövő: Gyürki, Dombóvári I. és Fehér­ (11-esből), ill. Illy (11-esből) és Márta. — P. Rákóczi—MOVE VIII. ker. 4:1 (1:0). Rákosfalva. Vezette: Kénoszt. Góllövő: Erdélyi, Fics, S­terez és Viski, ill. Bokor. — RAFC—TSC 5:3 (1:3). Bécsi­ út. Ve­zette: Karácsony. Góllövő: Minich (2), Varga, Dobrován és Dinga (11-esből), ill. Szilvási (2) és Zatanek. — Szent László FC—Szent János SE 5:3 (3:0). Zágrábi­ út. Vezette: Sándor. Pompás já­tékkal győzött az SzLFC. — TTC—Buda­­tétény 1:1 (0:0). Törökbálint. Vezette: Tubicsák. Góllövő: Petró, illetve Ekker. Ecser—Budakalász 5:0 (2:0). Ecser. Ve­zette: Bart. Góllövő: Kádái (2), Pillér (2) és Kreutzer. SET a Hét Tizenegye A harmadik bajnoki forduló újabb jó formákat hozott, újabb neveket is vetett felszínre. Mindössze Gyet­­vai tudta csak megőrizni helyét a múlt heti Hét tizenegyéből. Különösen a középfedezet helyén láttunk sok kiváló teljesítményt, de igen jó volt a termés hátvédekben és szélsőfedezetekben is. Csak a csatár­sorban lendülnek nehezen formába a játékosok. Különösen a balösze­­kötőben találtunk nehezen a szüksé­ges mértéket megütő teljesítménye­ket. A hét tizenegye: Körmendi (Haladás)­­— vitéz Bo­­hus­ziMÁVAG, Bíró BSzKRT — Pásmándi (Elektromos), Tóth (Gam­ma), Szalay WMFC — Kincses (Kispest), Cseh (Gamma), Ádám (Gamma), Nagy I (Szolnok), Gyet­­vai (Ferencváros). A tartalékcsapat: Bukán Elektromos — Kecskés Tokod, Kunija Törekvés — Sárosi III Ferenc­város, Mészáros Tokod. Garamszegi Tö­rekvés — Bökte WMFC, Cterpcz DiMÁVAG, Jakab Ferencváros, Déri Törekvés, Pintér WMFC. Dicséretet kaptak a következő játéko­sok: Kapusok: Szabó WMFC, Barak Tokod, Horváth Szolnok. Hátvédek: Kádas Gamma, Vákozdi Elektromos, Kallói WMFC, Korányi WMFC, Atlódij Elektromos, Raffai Sze­ged, Olajkár II Kispest, Kispéter Szol­nok, Tátrai Ferencváros. Fedezetek: Kiss Sal BTC, Selmeczi Szolnok, Polgár Ferencváros, Szűcs Szol­nok, Szűcs Újpest, Gere WMFC, Baróti Szeged, Gajdos Elektromos, Balogh BSzKRT, Balogh I Újpest, Vig Kispest, Pálinkás Elektromos, Szödi BSzKRT, Lázár Ferencváros. Csatárok: Szántó Szolnok, Kalocsai dr Ferencváros, Kolláth Szolnok, Marosi F­­ektronos Lengyel Elektromos, Bor­sánál Sal BTC, Búzássá Elektromos. NB II osztály N. Törekvés—Szatmári SE 3:3 (3:1) Nagyvárad, 1500 néző. Vezette: Matin. N. Törekvés: Nisztor — Kovács, Bocska — Smilovics, Klein, Nagy — Gózner, Moskó, Szabó, Lukács, Horotán. SzSE: Szabó­­— Szegedi, Farkas I. — Neubauer, Für, Bereczár — Erdei, Dra­­gos, Farkas II., Blaga, Hidegkúti. A 6. percben Erdei lefut, beadása­­át­kerül Hidegkútihoz, ez azonban vissza­vágja Erdeinek. A nagyváradi védelem megzavarodik és Erdei nyugodtan lő há­lóiba, 0:1. A 1­3. percben Smilovics—Lu­kács a labda útja. Lukács Moskót szök­teti, ez egyenlít. 1:1. A 32. percben Gózner szögletrúgása a kapufáról gyer­tyába felpattan,, a lehulló labdát Lukács belövi, 2:1. A 40. percben Gózner ki­ugratja Moskót, aki a hálóba lő, 3:1. Szünet után a hazai csapat elbizako­dottan kezd. A 7. percben Bocska hibá­jából szögletet ér el az SzSE. A berúgás után Blaga a hálóba emeli a labdát, 3:2. A 16. percben Hidegkúti lövése kapufá­ról visszapattan, de a szemfüles Lukács elcsípi és a hálóba vágja, 3:3. Az N. Törekvés átcsoportosít, de a tartalékos, SzSE szívósan védekezik és az eredmény nem változik. A nagyváradi csapat balszerencsével játszott, de a csatárok gólképtelensége is nagy hiba. Egyénileg Smilovics, Nagy, Gózner és Moskó, illetve Farkas I., Er­dei, Dragos és Hidegkúti tűnt ki. Nagybányai SE—Bástya 2:1 (1:0) Kolozsvár, 1000 néző. Vezette: Jania. NSE: Császár — Ardos, Holzmann — Márton, Telegdi, Kert — Lukács, Dal­­los, Szőke, Perneki, Neumayer. Bástya: Bereczky — Szőcs, Medve — Maksai, Enghy, Losoncz — Gecző, Lő­rincz, Hódi, Oroszi, Bakos. Lagymatag játék után a 17. percben Lukács tisztán kapja a labdát és a meg­lepett kapus mellett a hálóba emeli. 1:0. A szünetig az NSE támad, de eredmény­telenül. Fordulás után feljön a Bástya, de gólt nem tud elérni. A 36. percben Oroszi váratlanul lő és a pompásan el­talált labda a jobb felső sarokba száll. 1:1. Nem sokáig örülhetnek azonban a kolozsváriak, mert egy perc múlva Szőke kitör és megszerzi a győztes gólt. A 43. percben Maksai és Holzimann összecsap. A véletlen összecsapásból kifolyólag Mak­­sait súlyos sípcsonttöréssel a mentők szállítják kórházba. A gyengeiramú mérkőzésen az NSE mutatott jobb játékot. Egyénileg Lukács, Szőke, ill. Maksai és Losoncz tűnt ki. TISZA-CSOPORT L­FC—Ózd 2:1 (1:1) Ózd, 700 néző. Vezette: Mágosi. LaFC: Berkesi — Erdős, Nádas — Stark, Szenes, Szomolányi — Baranyai, Bihari, Lukács, Zimonyi, Tolvaj. Ózd: Sztáni — Hodály, Asztalos — Bisztri, Miskolczi, Matusz — Farkas, Pollák, Tóth, Anocskai, Felvidéki. Az első félidőben kiegyensúlyozot­t küzdelem. Kezdés után az DVTK támad. Fél­ KOLOZSVÁRT CSOPORT 1. Nagyv. AC 5 5 --------- 25:3 10 2. Nagyb. SE 6 5 — 1 15:6 10 3. Szatm. SE 6 2 1 3 7:19 5 4. Kolozsv. AC 5 2 — 3 11:14 4 5. Bástya 6 2 — 4 9:13 4 6. M. Törekvés 6 — 1 5 5:17 1 1. Debr. VSC 16 13 1 2 60:24 27 2. MA­VAG 16 12 — 4 46:20 24 3. LaFC­­16 11 2 3 53:28 24 4. 6. MOVE 16 7 4 5 41:29 18 5. Pereces 16 8 1 7 56:30 17 6. Ganz 16 7 3 6 42:28 17 7. B. Vasutas 16 7 3 6 41:44 17 8. Rusj .16 7 2 7 42:38 16 9. Misk. VSC 16 6 2 8 43:31 14 10. Rákóczi SE 16 5 4 7 32:42 14 11. Salg. SE 16 6 2 8 35:46 14 12. Kassai AC 16 5 3 8 33:43 13 13. M. T. Előre 16 2 4 10 18:46 8 14. Mátészalka 16 2 1 15 12:106 1 * Két büntetőpont levonandó. vidéki elfut, pompás beadását azonban Tóth mellé bombázza. A 10. percben Ba­ranyai szabadrúgása jelent veszélyt Sztáni kapujára. A 17. percben Zimonyi a fején megsérül és 3 percre elhagyja a pólyát. Amikor visszajön, a balszélre áll. Tolvaj lesz a jobbszélső, Baranyai pedig balösszekötő. A 10. percben Tóth egyéni játékból eredményes. 0:1. A ven­dégek a 38. percben egyenlítenek Zimo­nyi révén. 1:1. Szünet után­ megered az eső. A mély, csúszós talajon a hazai csapat veszi át a játék irányítását. Három kapufa is jelzi az ózdiak fölényét. Állandó ózdi nyomás után a 36. percben Lukács el­fut és közelről a hálóba bombáz. 2:1. A 45. percben egyenlíthetnének a hazaiak, de Pollák lövését a kapufa menti. ,Jó: Erdős (a mezőny legjobbja), Szentes, Tolvaj, ill. Matusz és Anocskai. KAC—Salgóta­rjáni SE 4:5 13:0) Kassa, 800 néző. Vezette: Zeltne­r. KAC: Lechler — S­ieipol, Tomkó — Pol­acskó, Lebeniszki, Nopkó — Ker­tész, Pásztor, Rákhely, Bodoni, Vis­­nyánczski. LSE: Klimcsiuk — Sümegi, Weber­­— Kleibán, Takács, Marosi — Tadics, Ko­vács, Szabó, Tóbiás, Kontár. A KAC azonnal támad s már a 2. percben vezet Rákhely révén. 1:0. Állan­dósul a KAC fölénye. A 0. percben Bo­d­on­it a 16-o­son belül buktatják. A meg­ítélt büntetőt Bodoni értékesíti, 2:0. A 11. percben baloldali beadásra Pásztor rosszul fut, elesik é­s sípcsonttörést szen­ved. A mentők elviszik. Tíz emberrel is tovább támad a KAC. Rákhely pompás fejessel szerzi a harmadik gólt, 3:0. Szünet után a 11. percben ismét Rákhely a gólszerző, 4:0. A 10 emberrel játszó KAC a saját iramától kifáradva viema­­csik, sőt Tomkó is megsérül és öt perrcre kiáll. A 21. percben Szabó lövése hálóba jut, 4:1. Ercsit az LSE, de csak egy gólt ér el a 32. percben Kovács révén. Jó: Rákhely, Bodoni és Seh­ler, ill. Sü­megi, Kovács és Szabó. Miskolci VSC—SK Rusj 3:1 (0:1) . Ungvár, 800 néző. Vezette: Farkas. MVSC: Kerépfalvi — Kézi, Davidek — Ivankó, Bártfai, Török — Balogh, Far­kas I, Bán, Kovács, Simonyi. Rusj: Zvizsnyovszki — Vaszócsik, La­dik — Pilák, Papp, Kopcsai — Csancsi­­nov, Cvékus, Juhvid, Simon, Szrajnyák. Az első félidő Rusj­ támadással indul. Az 5. percben Csancsinov jó beadásából Juhvid kapu fölé lő. Néhány perces mezőnyjáték után Csancsinov vezetéshez juttatja csapatát. 0:1. Az MVSC a gól után erősen feljön, de a csatárok a sá­ros talajon nem tudnak gólt elérni. Szünet után a 7. percben Bán egyen­lít. 1:1. A 10. percben Bánt tisztára játszák és a középcsatár most sem hi­báz. 2:1. Most nagyon megy a miskolci csapatnak és záporoznak a lövések, de Zsizsnyovszki mindent véd. A 36. perc­ben Bőn beadását Balogh belövi. 3:1. A játék végéig MVSC-fölény, újabb eredmény nélkül. Jó: Kőrösfalvi, Kézi, Bán, illetve Zsizsnyovszki, Radik. Ganz—Rákóczi SE 3:2 (2:1) Hungária-út, 3000 néző. Vezette: Lukász. Ganz, Dénes — Kerti, Várhidi — Var­asdi, Simon, Szalay — Hollósi, Ottó, Perényi, Füzesi, Bartos Rákóczi: Maly — Szlivkár, Hlivják — Pásztor, Gémesi, Bacsó — Leblang, Vitéz, Balázsházi, Kaincz, Simonyi. A Ganz csak a II. félidő végén játszott jól. Ekkor került fölénybe és csak némi szerencsével tudott győzni. Az I. félidő 5. percében Hollósi Bartostól kapott labdát ballal megszúrja és a guruló lab­dát Maly nem tudja fogni. 1:0. A 15. percben Balázsházinak jól jön ki a lépés és a bal felső sarokba bombáz. 1:1. A 32. percben a lesipu­skás Perényi eredményes. 2:1. Fordulás után a 17. percben nagy kavarodás van a Ganz kapuja előtt, Balázsházihoz kerül a labda s a közép­csatár nem hibáz. 2:2. Nagy küzdelem folyik a győzelemért. Ebben­ a mind­jobban feljövő Ganz a szerencsésebb és a 33. percben Bartos lövése védhetetlen. 3:2. Mezőnyjátékakl ér véget a mérkő­zés. Jó: Varasdi, Hollósi és Ottó, illetve Gémesi és Balázsházi. T. Előre—MÁVAG 3:2 (0:1). Tatai­ út. Vezette: Polgári. MÁVAG: Matus — Varga, Fácán — Seffelin, Kéri, Steinbach — Komorettó, Hollósy, Muszka, Opata, Bozsár. T. Előre: Poór — Boros, Sárközi — Moóri, Kőhalmi, Muzammer — Hermann, Iritzfalvi, Mészáros, Vincze, Kutzora. Igen nagy küzdőszellemének és Poór ragyogó védésének köszönheti az Előre ezt a nem várt győzelmet. Az I. félidő­ben állandóan ostromol a MÁVAG. Soro­zatos kapuralövések után a 22. percben Bozsár egy előre ívelt labdára jól fut és Boros mellett talppal a hálóba­­nyomja a labdát. 0:1. További MÁVAG-fölény ala­kul ki, de a belső csatárok erejéből csak szögletrúgásokra futja. S­zünet után meg­változik a játék képe. Igen nagy lendü­lettel támad az Előre s a 4. percben Mé­száros fejese a meglepett kapus felett a hálóba esik, 1:1. Kezdés után Vincze jó labdát kap Hermanntól, húszméteres bombája védhetetlen, 2:1. A MÁVAG fel­jön, szorongat, de a tömörülő T. Előre védelmén és Poór kitűnő védésén minden támadás elakad. A 27. percben váratla­nul újabb gólt lő az Előre. Iriczfalvi a szélről hosszan vágja át a labdát és Her­mann kényelmesen a hálóba viheti.. 3­.1. A 43. percben kapu előtti kavarodásból Romoretta szépít, 3:2. Jó: Poór (a me­zőny legjobbja), Sárközi, Kőhalmi, Ku­ckera és Hermann, illetve Seffelin, Kéri és Bozsár. Pereces—Mátészalka 4:0 (2:0) Mátészalka. Vezette: Takács. PTK: Horváth — Tátrai, Vinnyei — Bokros, Halmos. Futó I — Futó II, Polcz I, Fenyves, Vízi. Polcz II. MTK: Palotás — Puskás, Szakács — Szondi, Szabó. Szenes? — Kabály, Molnár II. Balla, Székely, Rózsa. Eleinte a honi csapat támad, de csatárainak lövéseit nem kíséri szerencse. A 21. percben a PTK feljön és a szem­füles Fenyves megszerzi csapatának a vezetést. 1:0. A gól letöri az MTK-t. A 30. percben Bokros beadását Vízi be­lövi. 2:0. Polcz I-nek van még jó hely­zete, de fölé lő, Székely viszont éles szög­ből — közelről — mellé durrant. Fordu­lás után már a 4. percben dugót ért el a PTK Polcz II közeli lövéséből. 3:0. A vendégcsapat tovább támad. A 14. percben Palotás hancsolja Fenyvest a büntetőn belül. A 11 est Polcz II belövi. 4:0. Az MTK felforgatja csapatát, erősen küzd, de az eredmény már nem változik. .Tó: Vinnyei, Halmos, Polcz II, illetve Szondi, Szabó és Szenes. DVSC—B. Vasutas 4:4 (3:2) Debrecen, 1500 néző. Vezette: Palásti DVSC: Kóródi — Csókai, Erdei I — Elek, Erdei II, Galambosi — Kristóf, Szabó, Sidlik, Milye, Nagy. BVSC: Alberti — Lőrincz, Gáspár — Szabó. Gazdag, Mrovcsák — Földesi, Pásztói, Moór, Gyarmati, Maszárovics. Enyhe, borús időben játszottak. A II. Vasutas lelkes játékával megérdő, m­­ellett vitte haza az egyik pontot. A 3. percben Nagyot Gáspár szabálytalanul akadá­lyozta. A 16-os­ra­ meg­ítélt büntetőt Nagy a hálóba íveli. 1:0. A 23. percben Nagy ismét Szabadrúgásból eredményes. 2:0. Most a pestiek feljönnek. A 34. percben Moór tisztára játsza Fedesit és­­ 2:1. A 38. percben Maszárovits éles lövése köt ki a hálóban. 2:2. A 43. percben Kristóf ismét a DVSC-t juttatja vezetés­hez. 3:2. Szünet után a 9. percben kapu előtti kavarodásból Gyarmati egyenlít. 3:3. A 20. percben Moór egyéni játéka gólt szerez. 4:3. A 31. percben Sidlik kitör és a pesti védelem tehetetlen. 4:4. Jó, a közvetlen védelem és Kristóf, ill. Lőrincz, Gazdag és Moór. DUNA-CSOPORT BLK—SVSE 5:2 (3:0) Váci­ út. Vezette: Németh. BLK: Rúzsa — Kriván, Lenkei — Fe­kete, Gug, Sirokti — Viola, Pénzes, Bar­si,­­Táger, Zurián. SVSE: Kovács — Kőműves, Kondr­id — Salamon, Budai, Wéber — Fekete, Boros, Bárdics, Tóth, Horváth. Az I. félidőben a BLK ragyogóan ját­szott. Szünet után a zuhogó eső sokat rontott a játék színvonalán. Nagy len­dülettel kezd a BLE. Az SVSE teljesen beszólni. Előbb Zurián, majd Viola hi­báz tiszta helyzetben. A 20. percben Jä­ger kiugrasztja Bursit, ennek lövése védhetetlen. 1:0. A 28. percben Viola­­nagy gólt lő. 2:0. A 43. percben Kon­­rádról Viola elé pattan a labda s a szélső most sem hibáz. 3:0. A félidő végén a soproni csatárok még az üres kapuba sem tudnak gólt lőni. A II. félidő soproni támadásokkal indul. A 19. percben Fekete az üresen maradt kapuba lövi a labdát. 3:1. A 21. percben Kőműves a büntetőn belül kezez, a 11-est Kriván belövi. 4:1. A 37. perc­ben Fekete szögletét Tóth besodort­­a 4:2. Az utolsó percben Pénzes­­ kiugrik és az ötödik gólt lövi. Jó: Kriván, Si­­roki és Viola, ill. Budai, Fekete és Tóth. Zugló—Pécsi DVAC 2:1 (0:1), öv­ utca. Vezette: Szigeti. DVAC: Grozdics — Soós, Bencze — Keller, Krivicz, Gálos­ — Radnai, Szika, Onodi II, Ónodi I, Keszler II. Zugló: Krasznai — Molnár, Zulián — Erdész, Piber, Princz — Suhaji, Kolos, Schulcz, Gábor, Hoffer. Heves Zugló-támadással indul a mér­kőzés és negyedórán át csak a szerencse menti Grozdits kapuját a góltól. Hoffer, majd Piber lövései a kapufáról pattan­nak vissza. A vendégek csak a 20. perc­ben lendülnek támadásba. Radnai lefu­tása után Onódi II. lövését Krasznai csak kiütni tudja Keszler II. elé, ennek kö­zeli lövése gólt jelent. (0:1). A félidő további részében Zugló nyomasztó fö­lénybe kerül, de a pécsi védelem mindent ment. Szünet után nagy Zugló-nyomás. Suhai, Schultz, majd Kolos lövése ad munkát Grozditsnak. A 25. percben jobb­oldali Zugló támadás után Grozdits és Suhai összecsap, a kapus megüti a szél­sőt. Grozditsot kiállítják, Onódi II. áll be a helyére. A tíz emberrel játszó pé­csi csapat csak védekezik. A 30. percben Hoffer beadását Suhai kapja és már 1:1. öt perccel később Gálosy Schultzot kézzel húzza vissza a labdától a tizenhatoson belül, 11-es, Printz belövi. 2:1. Jó: Mol­nár, Suhai, Piber és Hoffer, illetve Groz­dits, Krivicz Onódi I. és Onódi II. Postás—ETO 4:1 (2:1) Lőversenytőr, 300 néző. Vezette: Siklós. Postás: Kristóf — Gyarmati, Takács — Schubert,­­ Gombos, Bokos I — Lud­wig, Zombori, Bódogh, Knausz, Bajkai. ETO: Pécsi — Tóth II, Bányi — Far­kas, Joós, Hrabovszky — Béres, Sel­meczi, Nyiregyházky, Tóth I, Kovács. Mezőnyjátékkal telik el az első negyed­óra. A 15. percben Zombori egy remény­telen labdát elcsíp, beadja, Bódogh éle. Hétfő, 1941 március 10.