Népsport, 1961. június (17. évfolyam, 107-128. szám)

1961-06-12 / 115. szám

A MAGYAR TESTNEVELÉSI ÉS SPORT TAKÁCS LAPJA HÉTFŐ, 1961. JÚNIUS 12. Ára • 1 forint XVII. ÉVFOLYAM, 115. SZÁM A Komló már bekerült a labdarúgó 11-be, a Keleti csoportban az Ózd került az első helyre A magyar kajakosok és kérnék sikere Szófiában­­ olvasóink írják Hétfőn: a Harlem bemutatkozása­­ A KISTEXT és a Szegedi Építők az NB II-be került Ausztria—Magyarország 2:1 (1:1) Népstadion, 80 000 néző. Vezette: Dienst (Heymann, Keller, mindhárom svájci). Góllövő é­létarány: 8:1 (3:1) Magyarország javára. Rafreider, Göröcs, Nemec. Szög- Vasárnap Budapesten — a fut­­ballszur­koló­kat tekintve — olyan volt a légkör, mint az időjárás: hol beborult, és zuhogott az eső, hol kiderült és kisütött a nap. Mind a bécsi, mind a magyar szur­kolók hangulata sűrűn változott, amikor a 103. magyar—osztrák mérkőzés esélyeiről esett szó. A Népstadion fölött valamivel csak délután 4 óra előtt söpört vé­gig a zápor, hogy aztán újra ra­gyogó napsütés áradjon a kitűnő állapotban lévő gyepszőnyegre, ahol az ifjúságiak küzdöttek. Az újságírók erkélyén a magyar A- válogatott tagjai figyelték a játé­kot, s csak akkor kapták fel a fejüket, amikor a lelátón felhar­sant egy-egy réztrombita hangja vagy kereplő csattogása, jelezvén, hogy az osztrák turisták is kezdik elfoglalni helyüket, miközben „hangszerükkel” bemelegítést tar­tanak. A magyar csapat tagjai részeibe Baráti Lajos szövetségi kapitány délben tartott taktikai értekezle­tet, majd bejelentette, hogy a wa­lesiek elleni összeállításban kezd a magyar csapat. Megállapodás történt: két mezőnyjátékost és kapust le­het végig cserélni. Az osztrákok elég borúsan figyel­ték az ifik játékát, hiszen ez már e héten a harmadik vereségük a magyaroktól. A hangulat az oszt­rákok között: A­ válogatottjuknak kell majd kiköszörülnie a csorbát. Valamivel fél hat előtt futott ki a két csapat, amelyek a szokásos ünnepségek után így álltak fel: Ausztria: Frauda — Trubing, Stotz, Stróbl — Hanappi, Kol­­ler — Nemec, Hoff, Bunek, Se­­nekowitsch, Rafreider. Csere: Hanappi helyett Oslansky (73. p.). Magyarország: Grosics — Mátrai, Sípos, Dalnoki — Soly­­mosi, Kotáisz — Sándor, Göröcs, Albert, Tichy, Fenyvesi d­r. Cse­re: Albert helyett Machos (36. p.) és Tichy helyett Kuharszky (74. p.). Albert indította el a labdát, a magyar csapat enyhe széllel szemben játszott. Már az első perc végén Koller nagy lendület­tel előre tört és csak hajszállal lőtt kapu fölé. A következő perc­ben Göröcs ragyogóan törte át az osztrák csapat­védelmet, mint­egy 8 — 10 méternyire állt a kapu­tól, de nem lőtt azonnal, s végül kapu mellé küldte a labdát. Azután gyors osztrák támadás következett, amelynek végén Ne­mec mellé lőtt. Az 5. percben Solympsi hazaadása rosszul sike­­került, Rafreider elcsípte a lab­dát, de a vetődő Grosicsba lőtte. Vetődés közben Grosics megsé­rült és rövid ideig ápolták. A 8. percben Dalnoki indította el Fenyvesi dr.-t. Fenyvesi szépen ívelt labdáját Fraydl hanyattve­tődve nagyszerűen lehúzta. A 10. percben Nemec nagy lövését Gro­sics szépen védte. A 13. perc­ben Fenyvesi beadása Stotz és Fraydl között kicsúszott, de a befutó Sándor két lépés­ről óriási gól­helyzetiben nem találta el a labdát. A 15. percben Nemec beadására Grosics futott ki. Buzek ugrott fel fejelni, s az­ osztrák közép­csatár fejéről a szerintünk lesen álló Rafreider elé hullott a labda. Osztrák góllal kezdődött Az osztrák balszélső maga elé tette a labdát, majd a visszafutó Grosics mellett közelről a hálóba tőtte. (1:0). (Azért volt b­eállás, mert ami­kor Grosics kifutott a kapuból, csak egy védőjátékos állt az osztrák balszélső közelében.) A 18. percben Göröcs és Sándor vezetet­t szép támadást, amelynek végén Sándor átadás helyett ne­héz helyzetből lőtt, és Fraydl el­csípte a labdát. A 20. percben gyors magyar támadás végén Tichy emberbe lőtt. Utána Buzek labdáját Rafreider hajszállal lőtte mellé. A 23. percben Soly­­mosi vitte fel a labdát, de mint­egy 14 méterről nem jól találta el. A 25. percben egymás után két szögletet ért el a magyar csapat. A 27. percben Koller tört ismét előre, de jobb sarokba tartó lövését Grosics­­ védte. A 29. percben magyar támadás vé­gén Tichy lőtt kapu fölé. Igen sok bosszantó hibával játszott a magyar csapat, a 35. percben Tichy és Fenyvesi vezetett táma­dást, a magyar balszélső két­­három csel után kapura lőtt, de Fraydl biztosan védett. A 36. percben Albert helyett Machos állt be. Egy ideig még az oszt­rák csapat támadott, a 38. perc­ben Senekowitech előtt adódott nagy helyzet, egyedül állt Gro­­eliccal szemben, de a 11-es pontról hajszállal a kapu mellé lőtt. A 40. perctől kezdve jól hajrázott a magyar csap­at. Tichy beadását Sándor alig fe­jelte mellé. Egyenlítettünk A 44. percben Machos re­mek labdával küldte előr© a lyukrafutó Göröcsöt. Göröcs még a kapust is kicselezte, és úgy rúgta közvetlen kö­zelről hálóba a labdát. 1:1. SZÜNETBEN a magyar öltözőben a sérült Grosiceot B­otár Zoltán dr. ápolta Azután Baróti Lajos szövetségi kapitány a mieink csapatjátékát és az egyéni telj­esítmény­eket bírálta, általában határozottabb, egyszerűbb és lelkes játékot kért a fiúktól. Az osztrákok bezárkóztak. Amikor kifutottak, a nézők tapasztalhatták, hogy nem vál­toztattak a csapatukon. A II. FÉLIDŐ változatos játékkal kezdődött, a 2. percben Buzek lövése suhant el a léc fölött, utána egy formás támadásunk bontakozott ki, de lesen el is akadt. Újra az osztrá­kok támadtak, még Trubing is a mi 16-osunkon belülre tört A 103. magyar—osztrák talál­kozón megtört a magyar váloga­tott csapat 29 év© tartó buda­pesti veretlensége. Tegyük mindjárt hozzá, hogy a vendégek nem érdemtelenül érték el bu­dapesti sikerüket. A mérkőzés első 5 percét so­káig nem fogja elfelejteni a Népstadion közönsége. Pompás Iramban rohamozott ekkor mindkét csapat. Ide-oda cikáztak a játékosok, lábról lábra szállt a labda és ez alatt a rövid idő alatt itt is, ott is két nagyszerű helyzet maradt kihasználatlanul. Az első percek nagyszerű tá­madás­váltásai után azonban az osztrákok fokozatosan és jó időre átvették az irányí­tást. Hadrendjük ellen a magyar csa­pat nem találta meg a megfelelő ellenszert. Már az első pillanatokban világossá vált, hogy Ausztria válogatottja abban a felfogásban játszik, amellyel az utóbbi idő­ben komoly sikereket sikerült el­érnie. Az osztrák hátsó alakzatok a mérkőzés elejétől végéig állan­dóan emberfölényben voltak a magyar csatárokkal szemben. Koller negyedik hátvédet játszott, a balösszekötő Senekowitsch pe­dig mélyen visszahúzódva tulaj­donképpen végig a fedezet sze­repét töltötte be. Elől négy csa­tár játszott, ők azonban állandó mozgásukkal, helyváltoztatásuk­kal elérték, hogy szinte mindig akadt szabadon álló játékos, aki nyugodtan vehette át a labdát. Fedezeteink hosszú időn keresztül nem próbálkoznak szorosabb emberfogással, előre. Nem sokkal utána megsze­rezhettük volna a vezetést. Ma­chos állt a jobbkapufa előtt két méterre a kaputól, de a kapusba lőtt. Érdekes volt a játék, pilla­natok alatt változott. Machos— Kotásiz adogatás folyt, de közbe léptek a védők, utána Göröcsöt nyomták el a 16-oson, a játéko­s vezető továbbot intett. Az 53. percben Dálnoki vissza­húzta Nemecet, az átívelt szabad­rúgást Mátrai fejjel adta haza, Grosics kimozdult, a kapura gu­ruló labdát a visszavetődő Gro­sics Dálnokival és Kotásszal egyetemben próbálta hárítani, de egymást is zavarták, s a be­futó Nemec a gólvonalon túlra nyomta a labdát A mieink vitat­ták a gólt, mert Nemec közben kétszer megrúgta Dálnoki lábát, a partjelző jelezte is a szabály­talanságot, a játékvezető azon­ban nem vette figyelembe. 2:1 az osztrákok javára. Támadtunk, támadtunk... Kezdés után Sándor közeli Ifi vését védte az osztrák kapus. A mieink láthatóan idegesen, az osztrákok nyugodtan játszottak. Sándor elől Fraydl lábbal men­tett, majd Machos nehéz szögből lőtt fölé. Ugyancsak Machos lőtt távolról, gyengén, s a kapus védett. Újra Sándort dobták há­tulról támadásba, jobbszélsőnk majdnem a balkapufa sarkáig cselezte át magát, ott Stróbl el­választotta őt a labdától. Támad­tunk. Az osztrákok olykor 8 em­berrel is védekeztek. A 66. perc­ben Kotász lőtt mellé, majd Sán­dor jó labdáját Tichy a 11-es tá­ján elügyetlenkedte. Rákapcsol­tak a mieink. Az osztrák védők nagy munkában voltak. Az utolsó negyedórában külö­nösen nagy volt a harc és az izgalom, Sándor a 16-oson be­lülre cselezte magát, ott Stotzba lőtte a labdát. Fenyvesi szöglet­­ívelését Fraudl pompásan lehúz­ta. Szorongattak a mieink, de az osztrák védők hárítottak. Ku­harszky lövését Fraydl hárította és az utosó előtti percben Sán­dor lövését tartották fel az osztrák védők, Göröcs lőtt még mellé. Ezt az osztrák csatársor nagy­szerűen kihasználta és Buzek kitűnő irányításával sok támadást vezetett, több kényes helyzetet teremtett a magyar kapu közelé­ben. Megkönnyítette a vendégek dolgát, hogy válogatottunk csa­tárai közül alig próbálkozott va­laki — még a máskor ezt a sze­repkört nagyszerűen betöltő Fenyvesi dr.-t is beszámítva — az állandó harcban levő védőink tehermentesítésével. Csak a 25. perc táján jött fel fokozatosan a fedezetpár, s ez­zel mindjárt megszűnt az osztrá­kok mezőnyfölénye Ettől kezdve mindkét együt­tes egyformán vette ki részét a támadásokból. Meg kell mon­danunk azonban, hogy az oszt­rák csapat támadásszövése eb­ben a periódusban is azzal múlta felül a mieinket, hogy tervszerűbb, átgondoltabb és főleg pontosabb volt. A mi bel­sőink, akik most már több lab­dát kaptak hátulról, mint a já­ték első felében, sok akciót jól indítottak el, ezek egy ideig elég jól is gördültek, de bosz­­szantó leadáshibák csúsztak be és baj volt az átadások időzíté­sével is, sokszor lekésték a leg­megfelelőbb pillanatokat. Ennek ellenére is akadtak gólszerzési lehetőségeink, de több lövés emberbe akadt, vagy a lövésbe beleléptek a jó ütemben érke­zett osztrák védők. A osztrák csapat megérde­melten jutott a vezetéshez. A mi csatárjátékunkba Machos beállása hozott az I. félidő utolsó perceiben valami szint. Néhárny jól időzített és pontos labdájával kezdeményezhettek társai. A ki­egyenlítő gól le egy nagyszerű Machos-lab­dával indult el. A II. félidő kezdetének fel­tűnő jelensége a játék le­lassulása volt. Ez fok­ozottabbá vált azután, hogy az osztrákok megszerezték a második góljukat. A kezdés után Ausztria válogatott csapata anélkül, hogy eredeti taktikáját, játékfelfogását­ egy pillanatra is feladta volna, a játék köze­pes sramának még további l­e­­­lassítására törekedett, hosszú időn keresztül játékosai a pontos leadásokra épült labdatartásra rendezked­tek be. Ezzel szemben a magyar válogatott nem találta meg hosszú időn keresztül a megfe­lelő ellenszert. Csak az utolsó negyedórában gyorsult fel a játék, s akkor a magyar csapat teljes ere­jével rohamozta az osztrák kaput. Csak ritkán tudták azonban ki­zökkenteni az osztrák hátsó alakzatot az egész mérkőzés fo­lyamán tapasztalt nyugalmából. A labda ekkor szinte állandóan az osztrák térfélen volt, de a Sca­pához vezető utat még a leg­kényesebbnek ígérkező támadá­sok alkalmával is sikerült lezár­­niuk. Ebben nemcsak a vendégek hátsó alakzatának volt érdeme, hanem az osztrák csatároknak is, akik mindannyian hátravonul­tak, segítették társaikat és sike­rült megakadályozniuk a ki­­egyenlítést. Az osztrákok elsősorban két tényezőnek köszönhetik a számukra nagy sikert jelen­tő budapesti győzelmet: tak­tikájukat, játékfelfogásukat elejétől végig sikerült rá­erőszakolniuk a magyar csa­patra, másrészt pedig csa­társorunk ezúttal sem nyúj­tott jobb teljesítményt, mint a Wales elleni mérkőzés során. Belsőink rengeteg hibával ját­szottak, ezúttal pedig Sándor sem volt a szokott robbanékony. Fenyvesi dr. pedig adós maradt azokkal az erényekkel — a hát­sók segítése —, amelyekkel az idei mérkőzések során minden alkalommal részese volt a si­kernek. Meg kell mondanunk, hogy az osztrákok győztes góljának jo­gossága erősen vitatható. A sajtó­páholyból Úgy tűnt, hogy Nemec nem a labdát rúgta a kapuvona­­lon, a földön fekvő Dálnoki lábai közül, hanem a balhátvéd lábába rúgott, s onnan került a labda a vonalon, túlra. Ennek ellenére úgy véljük, vendégeink egy gól­különbséggel feltétlenül jobbak voltak, mint a magyar csapat. Mérsékelt teljesítmények a magyar csapatban Grosicsnak volt néhány gyors vetődéses védése és három jó­­ütemű kifutása. Sérülése ellené­re is végigvédte a mérkőzést. Egy hibát követett csak el — ebből viszont gól lett amikorra Buzek fejesénél későn hagyta el a kaput. Mátrai az első félidőben né­hányszor alulmaradt a fiatal Rafreiderrel szemben, szünet után pedig a második osztrák gól előtt hibát követett el. Et­től eltekintve volt néhány gyors szerelése és a második félidő­ben néhány ügyes előretörése. Sípos nehéz helyzetben volt, mert Buzek sokszor fedezetlenül állt és ilyenkor Buzek, vagy va­lamelyik összekötő tisztán hozta rá a labdát. Középhátvédünk sok esetben nagy biztonsággal sze­relt, általában egyszerű megoldá­sokat választott, olykor azonban elkövetett helyezkedési hibákat is. Dálnoki az első félidőben ra­gyogóan tartotta Nemecet, né­melykor látványosan szerelte a (Folytatás a 4. oldalon.) A jobb taktika győzött 51 !] ®!®0®®S00®®®SSt3®S®E000!a®S^®S®®S0S®B®WSBS®S(l’p(j a i­ S TÖBBNAPOS ESEMÉNYEK is ® ® ® Az egész héten: a koronglövő világbajnokság Stock- ® ®­haimban. Hétfőn, kedden és szerdán: a Harlem Globetrot- a ®­ters kosárlabda-csapatának budapesti vendégszereplése, a­mi Keddtől csütörtökig bezárólag: nemzetközi sportlövő-ver- ® ve­seny Varsóban. — Keddtől a hét minden napján: Bristol- ® jor­bán nemzetközi teniszverseny Körmöczi részvételével, fe­­5. Csütörtökön, pénteken és vasárnap: a Motor Jena férfi g ® asztalitenisz-csapatának budapesti vendégszereplése. Pénte- ® ® ken, szombaton és vasárnap: a Dunántúli Kerékpáros Kör- ® ® verseny, a Tour de Szabolcs kerékpáros körverseny. Hét- a S főn, kedden, szerdán, pénteken és vasárnap: Budapest fel- ® fe nőtt férfi és női tornász-csapatbajnokságának III. fordulója, ffi . Csütörtöktől vasárnapig bezárólag: Az országos középisko­­le 0 lai atlétikai bajnokság. fe íj Olaszország ~ Argentína srj labdarúgó-mérkőzés Firenzé­é­­ben. PÉNTEKEN 1 Finnország—Bulgária lab­­­­darúgó VB-selejtező Ilelsin­­■­­kiben, | SZOMBATON ÉS VASÁRNAP 1 Magyarország — Bulgária ■í kerékpáros pályaverseny a fi Millenárison. Női tőrözőink­é1 közül Rejtő, Dömölky és Ju­hi­­ász Párizsban szerepel. ^ A vízilabda OB I küzdel­­­mei.­­ A Kuspeinski-emlékver­­s­­eny Varsóban magyar atlé­­ts­ták részvételével. Az II. De­ni­zsa nemzetközi jellegű I. ij osztályú egyesületi bajnoki és atlétikai versenye és a II — ■3 III. osztályú atlétikai egye­si­­ületi bajnokság harmadik fj fordulója. 3 A természetjárók kerékpá-3­ros találkozója a Törökme­­­t­­őn. Az országos felnőtt­­­ súlyemelő-bajnokság a Sport ■J utcában. Az I. Dózsa váló- ___(ül A labdarúgó NB I utolsó- ® előtti fordulója: MTK —Tata­­g­bánya, Csepel —Győr, Szeged fe — II. Dózsa, Debrecen —Fe­ fe­rencváros, Dorog—Diósgyőr, Pécs —Vasas. Valamennyi ifi mérkőzés 17 óra 30 perckor kezdődik. Teljes forduló az­­ NB II-ben és az NB III-ban. is. Valamennyi mérkőzés 17­­ órakor kezdődik. Nemzetközi­­ labdarúgó-mérkőzések: Szov- ® jetunió — Törökország (VB- ig selejtező), Dánia — Svédor­­ro­­sz­ág, Jugoszlávia —Marokkó. ^ Magyarország — Románia fér­ gr fi és női tekeviadal a­­• Sport utcában. A motocross-bajnokság III. s­i. fordulója. A Duna-kanyar fe jelvényszerző evezős túra- ife verseny II. fordulója. Az Országos úszóverseny­­ Egerben. ® ^BBEBBSEEBBBEBBEBBEBSBBESSEBSBSSSBESBBEBiHjBiá.­ CSÜTÖRTÖKÖN VASÁRNAP L5­gató-.jellegű kajak-kenuver­­g­­senge. Országos jellegű ka- g­­jak-kenuverseny Diósgyö- B­rött és Sztálinvárosban. A ® budapesti ifjúsági tornász a CSB IV. fordulója. Az ÉTI B sportlövő-versenye. 1961 JUti 1Q•4 Dajka nyerte a miskolci nemzetközi motoros salakpálya-versenyt Ragyogó napsütésben, mintegy 15 000 néző előtt rendezték meg a miskolci MHL motoros klubjá­nak idei nemzetközi motoros­­sa­lakpálya-versenyét. A 18 főnyi mezőnyben 5 bolgár és 4 osztrák versenyző indult. A vendégek közül a bolgárok szerepeltek jobban. Az osztrákok legjobbja, Bösner, két futamban bukott és így nem szólhatott bele az első helyért folyó versengésbe. A miskolci Dajka ragyogó kanyar­technikájával és bátor futásával minden futamát biztosan nyerte. Valamennyi futamban igen erős és izgalmas küzdelem folyt, a miskolci közönség igen élvezte a magas színvonalú versenyt. 1. Dajka (Miskolci MHL) 15 pont, 2. Petkov (bolgár) 13 p., 3. Lukovov (bolgár) 11 p., 4. Perényi (Debreceni MHL) 11 p., 5. Koffler (osztrák) 11 p., 6. Pásztor (Gyulai MHL) 9 p., 7. Gamjanov (bolgár) 8 p., 8. Ra­dácsi (Debreceni MHL) 8 p., 9. Baev (bolgár) 7 p., 10. Alek­szandrov (bolgár) 6 p. Gulyás—Ádám döntő A férfi egyes viszonylag jó játé­kot és szép küzdelmet hozó ne­gyeddöntői után, vasárnap már a döntőbe­­jutásért­­f­olyt a küzdelem a teniszezők Budapest bajnoksá­gán. A Gulyás—Szikszai találko­zóra délelőtt került sor. Gulyás ez­úttal jóval magabiztosabban és keményebben játszott mint Zentai elleni mérkőzésén, Szikszai viszont nem tudta megismételni Katona ellen nyújtott jó teljesítményét. Különösen az első két játszmában vétett sok hibát, mind az alap­vonalnál, mind pedig a hálónál. Szikszai gyengébb teljesítménye miatt egyébként a férfi páros elő­döntőjének első játszmája is meg­lepetéssel kezdődött. Davis Kupa­­párosunk elvesztette az első játsz­mát, de a további hármat már an­nál biztosabban nyerte. A női páros és a női egyes küzdelmeinek befejezésére csak Körmöczi hazaérkezése után, későbbi időpontban kerül sor. A másik elődöntőre délután került sor. A kezdés az eső miatt eltolódott, de a mérkőzés egyébként is alaposan elhúzó­dott. Különösül a­­ második játszma hozott nagy küzdelmet, ebben az időszakban Komáro­mi többet kezdeményezett és Ádám elütései nem mindig si­kerültek. Különben az U. Dózsa tapasztalt teniszezője végig ke­zében tartotta a játék irányítá­sát és a várakozásnak megfe­lelően biztosan győzött. A férfi egyes döntőjére hétfőn kerül sor. Férfi egyes elődöntő: Gulyás (U. Dózsa) — Szikszai (egyleten kívül) 6:0, 6:0, 6:3, Ádám (U. Dózsa) — Komáromi (Vasas) 6:2, 8:10, 7:5, 6:3. Férfi páros elő­döntő: Gulyás, Szikszai—Ko­vák, Jákfalvi (VTSK, Bp. V. Me­teor) 2:6, 6:1, 6:2, 6:1. Női páros elődöntő: Peténé, Szörényiné (Vasas) — Fonyóné, Gallnerné (Bp. V. Meteor, U. Dózsa) 6:4, 6:4. Sportol a megyei tanács A Békéscsabai VTSK füves labdarúgó-pályájára két, gumi­­cipős csapat futott ki. A Békés megyei Tanács apparátusának dolgozói mérték össze erejüket a zöld gyepen. A két együttesben a nézők ott találták Arany Tóth Lajost, a végrehajtó bizottság elnökét, a három elnökhelyettest: Csepregi Pált, Laszti Pált és Kertész Márton dr-t, Steigervald Györgyöt, a kereskedelmi osz­tály vezetőjét, Király Józsefet, a pénzügyi osztály vezetőjét, Várnai Péter dr., megyei döntő­bírót stb. Sokan közülök egykor jóképességű labdarúgók voltak, csakhát azóta esztendők teltek el, s ökölvívó kifejezéssel élve, egyikükön-másikukon a kelleté­nél több már a súlyfelesleg. Et­től eltekintve jó iramú mérkőzést és 4 gólt (2:2) láthatott a közön­ség. A mérkőzést Kovács Jó­zsef, a megyei TST elnöke ve­zette. Kevesen tudták a nézők közül, hogy a találkozó a megyei ta­nácsnál a Kilián Testnevelési Mozgalom nyitánya volt. Így hát jelentősége messze túlnőtt a ..sör­meccseken”. Szép mozga­lom indult el ezen a délutánon Békéscsabán ,amelynek folytatá­sáról Fodre Ferenctől, a megyei tanács tervosztályának előadó­jától kaptuk meg a további tá­jékoztatást. Fodre Ferenc, aki különben­­a városban Kilián­ meg­bízott, már eddig is sokat tett azért, hogy a megyei tanács mind több dolgozója kapcsolód­jék a sportmozgalomba. A leg­utóbbi szakszervezeti taggyűlé­sen ő tartotta meg a Kilián-moz­galomról szóló ismertető elő­adást, majd később részt vett a Kilián-bizottság megalakításá­ban is, amelynek most is egyik elvi irányítója, tanácsadója . Eddig 42-en jelentkeztek a megyei tanácson a mozgalomba — mondta. — Sajnos, a jelentke­zők­ közül mindössze kettő a nő. Reméljük azonban, hogy többen is kedvet kapnak majd a rend­szeres sportoláshoz. Az elmúlt hetekben elsősorban a szervezést tartottuk legfontosabb feladatunk­nak. Jó volna, ha a körzetben levő Intézmények is követnék­­ példánkat, hiszen akkor több sportágban közös bajnokságot rendezhetnénk. A Kilián-bizottság már tanács­kozott a Kilián-mozgalom továb­bi programjáról is a szakszerve­zeti bizottsággal. Úgy nagyjá­ból már készen­­ is vannak a tervek, elképzelések. A jó időt természetesen szeretnék kihasz­nálni arra, hogy a szabadban űzött sportágakban szerezzenek újabb pontokat. Előreláthatóan hár­om női, s hat férfi röplabda­csapat részvételével házi bajnok­ságot szerveznek. Előbb azon­ban társadalmi munkával rend­behozzák a pályát. A nyáron ke­rékpáros túrát terveznek a gyu­lai Várkertbe. Ez oda-vissza 40 kilométeres út. Ott úszóversenyt is rendeznek. A tervek között szerepel egy autóbusz-út Buda­pestre, ahonnan gyalogtúrát szerveznének a Pilisi-hegyekbe. Az előzetes elképzelések igen figyelemre méltóak. De ugyan­úgy azok a tervek is, amelyeket a Kilián-mozgalommal kapcsolat­ban a megyei tanácsnál őszre tartogatnak. Ekkor szeretnék le­bonyolítani a női és férfi asztali­tenisz, valamint sakk csapat és egyéni házi versenyt. A hétfő délutáni Kilián labda­rúgó-mérkőzéssel a megyei ta­nács dolgozói megkezdték a pontok gyűjtését. Ebből a veze­tők is példamutatóan az elsők között kivették a részüket. P. P. A Totó 24. heti eredménye 1. Magyaro. —Ausztria 2 1:2 2. Szombatit.—Komló 2 0:2 3. BVTK—Szállítók x 2:2 4. Mosonm.— B. Spart. 1 1:0 5. Láng—Sztálin­város 2 0:1 6. Kecsk.—G.­MÁVAG 1 2 0 7. Pénzügy. — BVSC 1 1:0 8. Szolnok —Bp. Spart. 1 1:0 9. Dr. Bányász — Ózd 2 2 3 10. SZVSE—Cegléd x K­l 11. Előre—Borsodi B. 1­2:0 12. Egyetértés—MVSC 1 5:4