Népsport, 1962. május (18. évfolyam, 85-105. szám)

1962-05-07 / 88. szám

Ismét kikapott a Debreceni VSC főelemű csoport Nyíregyházi Spartacus—Debrece­ni VSC 2:0 (0:0). Nyíregyháza, 7000 néző. V: Virág. Nyíregyháza: Har­gitai II — Galló, Nagy, Lakatos — Pongó, Szokol — Harcsa, Kova­­csics, Csürke, Papp, Kaskötő. Ed­ző: Szabó Géza. Debrecen: Jakab — Beck, G­ellér, Kovács — Farkas, Juhász — Lázár, Zilahi, Kertész, Puskás, Csekő. Edző: Magyar Fe­renc. Igazi „rangadó”-hangulat volt a két szomszédvár csapatának a találkozója előtt. Közel 3000 debreceni szurkoló foglalt helyet a nézőtéren, csapata játékában azonban nem sok öröme telt. Kü­lönösen a csatársor jászolt kiáb­rándítóan, a debreceni ötösfogat tagjai úgyszólván semmi veszélyt nem jelentettek a nyíregyházi ka­pura. Az első félidőben változatos volt a játék, hol az egyik, hol a másik térfélen pattogott a labda. Ekkor még mindkét csatársor több helyzetet hagyott ki. A 18. perc­ben Kaskötő nagy lövését védte Jakab, négy perccel később Zilahi rohamozott reményt keltően, de a nyíregyházi védők az utolsó pil­lanatban hárítani tudtak. Szünet után a nagy lelkesedéssel küzdő hazaiak a helyi közönség biztatá­sával átvették a játék irányítá­sát, s veszélyesebbnél veszélyesebb támadásokkal közelítették meg Ja­kab kapuját. A 60. percben Kova­­csics—Kaskötő—Kovacsics volt a labda útja, s Kovacsics közelről megszerezte az első gólt, 1:0. To­vábbra is inkább a Nyíregyháza támadott, a debreceniek csak rit­kán jutottak el ellenfelük kapujá­hoz. A 75. percben szép baloldali támadás után Kovacsics mintegy 13 m-ről rúgta a második nyíregy­házi gólt, 2:9. A DVSC játéka nagy csalódást keltett,­ a Nyíregyháza nemcsak lelkesebben, hanem terv­szerűbben és gálatörőbben is ját­szott, s megérdemelten nyert. A hazaiak közül elsősorban Pongó, Szokol, Kovacsics, Csürke és Papp, a DVSC-ből Jakab, Geller, Farkas és Juhász játéka tetszett. Ganz-MÁV­AG—Bp. Spartacus 1:0 (1:0). Kőbányai út, 2000 néző. V: Bálint. Ganz-MÁVAG: Kamarás — Polyák, Palásti, Szedlák — Ba­logh, Ördögh — Dinapolus, Vigh, Harmath, Gregor, Bódi. Edző: Kis­­péter Mihály. Bp. Spartacus: Hen­tes. — Mátrai II. ;Kovácsy I. Dan­kó -JajMakrai. Balfe^;*«. ? * dós: Kóczián I. Tóbiás, Száraz. Edző: Magyar Aladár! Minősként fél­időben a Ganz-MÁVAG tá­m­adott többet, de gólt csak kapushibából tud­ott elérni. G: Harmath. Jó: Ba­logh, Ördögh, Vigh, Gregor, ill. Brankó, Bal­er, Dalnoki, Száraz. Miskolci VSC—Szegedi Építők 1:2 (1:1). Miskolc, 2500 néző. V: Aranyosi. MVSC: Miskolci — Hol­movics, Bírna Szabó — Zoller, Kovács — Marosi, Tóth, Deák, Gyetván, Buczkó. Edző: Nagy György. Sz. Építők: Lenkova — Veréb, Molnár, Enesei — Bóka dr, Bezsenyi — Tóth, Makai, Bilcsik, László, Blaha. Edző: Kalmár György. Alacsony színvonalú, csapkodó játék. A miskolci csa­pat többnyire fölényben játszott, mégis a szegediek szerezték meg a vezetést kétszer is. G: Marosi, Deák, Szabó, ill. László, Makai. Jó: Buna, Zoller, Kovács, ill. Mol­nár, Bóka dr., Bilcsik. Debreceni EAC—Bp. Előre 2:1 (1:0). Debrecen, 4000 néző. V: Czir­­iák. DEAC: Kassai dr. — Környei, Szegedi dr., Várhelyi — Temes­vári, Cséfalvai — Gápes, Dévai, Szűcs, Kéki, Filetóth. Edző: Szi­lárd Elek. Előre: Szőke — Németh II. Szalai. Lazaridisz — Korona, Egervári — Burányi, Széles, Már­ton, Németh I. Kamrás. Edző: Lázár Gyula. Közepes iramú mér­kőzésen a fővárosi együttes lapos, pontos adogatásaival mezőny­fö­lényt harcolt ki. A debreceni csa­pat gyorsan­­ és veszélyesen táma­dott s kapusa kiválóan védett. G: Temesvári, Kéki, ill. Egervári. Jó: S­assai dr., Temesvári, Dévai, ill. Egervári. Széles. VM Egyetértés-Borsodi Bányász 0:0. Soroksár, 2500 néző. V: Köszm­­ér. Egyetértés: Bayer — Orosz, Csákó, Ficzere — Bárczi, Székely — Valejon, Szing, Ádásdy, Somo­gyi, Budai. Edző: Pyber István. B. Bányász: Laczó — Négyesi, Ko­vács, Paulás , Benik­ő, Vécsei —­ Kőhalmi II, Papp, Hetei, Szőcs, Zsolczai. Edző: Csorba Károly. Az I. félidőben nagy fölényben volt az Egyetértés, de a gólhelyzetek egész sora mellett egy büntetőt is kihagyott. Szünet után kiegyen­súlyozottabb volt a játék, bár ek­kor is a hazaiak támadtak töb­bet. Jó: Csákó, Bárczi, Székely, ill. Laczó, Kovács, Benke 5. Kecskeméti Dózsa —Diósgyőri VTK 1:0 (0:0). Kecskemét, 4500 néző. V: Wottava, K. Dózsa: Czéh — Tordasi, Határ, Kere­­­pesi — Morvay, Menczel — Gye­­nis, Vékony, Csordás, Szőczei, Rozgonyi. Edző: Molnár Ferenc. DVTK: Hódi — W­erner, Szigeti, Paulás — Krompasziki, Nyíri — Kovács, Csányi, Balázs, Ráczi,­­Szam­ek. Edző: Bukovi Márton. A kecskeméti csapatnak sokkal több gólhelyzete volt, de csak egyet tudott értékesíteni. A ven­dégcsapat kevés lelkesedéssel játszott. G: Szőczei. Jó: Menczel, T­ordasi, Morvay, Gyenes, ill. Szigeti, Nyíri, Balázs, Szam­ok. Szolnoki MÁV—KISTEXT 5:0 0:0). Szolnok, 3000 néző. V: Váll. S­z. MÁV:­ Cselényi — Sándor, Abonyi, Kegyes — Józsa, Karkecz — — Tóth B. Nagy, Süle, Kiss M., Do­bos. Edző: Fazekas László. KIS­­TEXT: Kristóf — Rabos, Sárosi, Molnár II — Molnár I, Tóth — Huss, Kalmár, Odri, Majszky, Mi­­halko. Edző: Horváth János. A nagy gólkülönbség ellenére a KISTEXT a mezőnyben kitűnően játszott. A vasutasok főként a II. félidőben gyors szélsőik révén igen sok helyzetet dolgoztak ki, amelyeknek egy részét sikerült is érték­esí­teniök. G: Tóth (3), Dobos (2). Jó: Cselényi, Abonyi, Tóth, Dobos, ill. Sárosi, Majszky, Odri. Ceglédi VSE—Láng SK 0:0. Ceg­léd, 2500 néző. V: Hegyes. Ceg­léd: Kaltanecker — Pákozdi, Med­nyánszky, Császár—Csontos, Oláh — Kökény, Molnár, Gyikó I, Nagy, Gyikó II. Edző: Turay And­rás. Láng: Gulyás — Mészáros, Hruby, Juhos — Fischer, Simon — Tolonics, Szűcs Timár, Molnár, Balogh. Edző: Keszei Lász­ló. A Láng az első perc­től kezdve védekezésre ren­dezkedett be. A középcsatár Timárt is hátravonták. A két 16-os között folyt a játék. A jól tömörülő Láng­­védelmet nem tudta feltörni az erőtlenül támadó hazai támadósor Ja: Mednyánszky, Oláh, Csontos, ill. Juhos, Hruby, Simon. Nyugati csoport 1. Szombathely 24 18 4 2 55:15 41 2. Sz.­fehérvár 24 16 3 5 41:13 33 3. BVSC 24 13 8 3 41:18 34 4. Oroszlány 24 10 10 4 30:21 3€ 5. Budai Sp. 24 9 11 4 31:24 21 6. Budafok 24 8 11 5 26:19 20­ 7. Dunaújváros 24 9 7 8 40:35 21 8. Szállítók 24 6 9 9 28:30 21 9. Kaposvár 24 7 7 10 23:29 21 10. BVTK 24 6 8 10 26:31 28 11. MTE 24 6 8 10 20:37 29 12. Sopron 24 4 10 10 29:40 18 13. K. Lombik 24 5 8 11 26:40 18 14. Traktorgyár 24 6 5 13 26:45 17 15. ZTE 24 5 5 14 28:48 15 16. Pénzügyőrök 24 6 2 16 21:46 14 Kőbányai Lombik—Székesfe­hérvári Vasas 0:0. Apaffy utca, 2000 néző. V: Soós G. K. Lombik: Bucsuházi — Szabadkai, Óvári, Borbély — Peller, Kerekes — Makrai, Hebrank, Gazdag, Ara­nyosi, Magyar. Edző: Kósa Jó­zsef. Sz. Vasas: Varga — Szűcs I, Bognár, Szabó — Dérfalvi, Németh — Kárász, Szőke, Szen­tes, Fister, Ispaics. Edző: Moór Ede. Jó iramban indult a mérkő­zés. Az I. félidőben a széllel szemben játszó hazaiak támad­tak többet, a vendégek támadá­sai nem jelentettek nagyobb veszélyt a Lombik kapujára. A fehérváriak a félidő vége felé erősítettek, a mezőnyben szépen építették támadásaikat, de a Lombik igyekezett lelassítani a játékot, és ha kellett, 10 ember­rel is védekezett. Szünet után fergeteges támadásokat indított az Sz. Vasas, mintegy negyed órán keresztül teljesen beszorí­totta a hazaiakat, akik a fél vonalon sem tudtak átmenni Később a játék kiegyensúlyozot­tabbá vált, feljött a Lombik is, és hol az egyik,­­ hol­ a másik kapu forgott veszélyben. A­­ Lombik feltétlenül rászolgált az egyik pontra, mert okos taktikáj­á­val játszott és lelkesedésben felülmúlta kétségtelenül na­gyobb tudású ellenfelét. Jó: Bu­csuházi, Szabadkai, Óvári, Pel­ler, Magyar, ill. Varga, Szűcs 1, Németh, Kárász. Zalaegerszegi TE—Vörös Csillag Traktorgyár 5:2 (4:0). Traktorgyári , pálya, 1000 néző. V: Katona. ZTE:­­ Somogyi — Nagy, Monostori, Mi­hal­ecz — Kárpáti, Madár — Arató, Tóth, Szabó, Andris, Tapolczai. Edző: Bányai Nándor. Traktor­gyár: Muraközi — Lázár, Mészöly, Zimonyi — Sáros, Katona — Nyári, Schulcz, Vareka, Bozsik­­, Hor­váth. Edző: Szalay István. A zala­egerszegiek már az első negyed­órában 2:0-ra vezettek, ami a trak­torgyáriakat teljesen megzavarta. Szünet után már lényegesen job­ban játszott a hazai csapat, de a csatárok holtbiztos helyzeteiket sem tudták értékesíteni. G: Arató (4), Szabó, ill. Katona (2, egyet 11- esből). Jó: Monostori, Mihalecz, Kárpáti, Arató (a mezőny legjobb­ja), Andris, ill. Katona, Sáros. Budapesti VSC—Szállítók 3:1 (2:0). Szőnyi út , 4000 néző. V: Ra­­dó. BVSC: Varga — Kárpáti, Fe­kete, Radó — Nagy B., Szalai — Murát, Borbély, Merész­, Bendek, Vereb. Edző: Fenyvesi László. Szállítók: Kaiser — Nárai, Jerabek, Sebestyén — Szalo­ntai, Balázs —­ Kalász, Cserháti, Zárai, Bajzák, Serényi. Edző: Tóth György. Pél­dátlanul durva mérkőzésen bizto­san győzött a vasutascsapat. Az erélytelen játékvezető teljesen ki­engedte kezéből a­ mérkőzést, már az elején nagy lesgólt ítélt meg a BVSC javára, s ezenkívül is sok fordított ítélete volt. Különösen szünet után fajult el a játék. A 37. percben Szalontait, a 86. perc­ben Borbélyt, Kalászt és Nárait zárta ki a bíró a játékból. G: Bor­bély, Vereb, Merész, ill. Bajzák. Jó: Varga, Nagy B., Merész, Ve­reb, ill. Sebestyén, Cserháti, Baj­zák. Pénzügyőrök_Budai Spartacus 1:1 (1:1). Mező u, 4000 néző. V: Bálla B. Pénzügyőrök: Fatér _ Tajti, Kepes, Jerabek _ Tengely, Varga __ Mészáros, Károly, Rajos, Békési, Matus. Edző: Nagy József. B. Spartacus: Garamvölgyi — Kó­czián II, Ordina, Huszár — Mayer, Törőcsik I — Karába, Abelovszky, Varga, Kalmár, Milosevits. Edző: Bodola Gyula. A végig nagy ira­mú mérkőzés második félidejében a budaiak rohamait a Pénzügy­őrök küzdő védelme sikeresen verte vissza. G: Károly, ill. Törő­csik I. Jó: Fatér (a mezőny leg­jobbja), Kepes, Jerabek, ill. Hu­szár, Törőcsik I, Abelovszky, Kal­már. Szombathelyi Haladás-Dunaújvá­rosi Kohász 1:1 (0:0). Dunaújváros, 5000 néző. V: Szabó I. Sz. Haladás: Szarka­­ Ekter, Molnár I, Mester — Czigány, Győri-Kiss — Molnár II, Pém, Varga, Iszak, Tóth. Edző: Tölgyesi József. D. Kohász: Sági — Böröndi, Ligeti, Suk­a — Magashá­zi, Lovász — Török, Takács, Tal­­lósi, Mihály, Andriska. Edző: Léh­­nert Ferenc. A hazaiak a 4—2—4-es felállást választották (Tallósi segí­tett hátul), a vendégek tiszta WM- rendszerben játszottak. Nagy iram­ban indult a mérkőzés. A 2. perc­ben Takács lövését a kapufa men­te be, nem sokkal később Andris­ka hibázott jó helyzetben. A fél­idő végéig hullámzó mezőnyjáték folyt, a hazai támadások valami­vel átgondoltab­bak voltak. Szünet után a vasutasok erősítettek, át­vették a játék irányítását. Több kihagyott gólhelyzet után a 64. percben Molnár II 14 m-ről a jobb felső sarokba bombázott. Tovább­ra is a vendégek támadtak, a két fedezet — elsősorban Czigány — jobbnál jobb labdákkal „táplálta” a csatársort. Az utolsó negyedórá­ban a hazaiak nagy hajrába kezd­tek és a 80. percben kapu előtti kavarodásból Magasházi egyénik tett. Jó: Czigány (a mezőny leg­jobbja), Molnár I, Molnár II, UL Böröndi, Takács, Tak­ósi. Kaposvári Kinizsi—Erzsébeti VTK 1:0 (1:0). Kaposvár, 4000 néző. V: Kovács B. K. Kinizsi: Őri — Tóth, Szigeti, Gergely — Biró, Márkus — Szűcs, Horváth, Jezeki, Szentgróti, Herbel. Edző: Zádori László dr. BVTK: Horváth — Nagy, Tocsik, Pálinkó — Riedl, Paulicsek — Bán­ki, Csöbör,­ Kalmár, Kovács, Ignát­­kó. Edző: Hanold Ferenc. A kiesés elkerüléséért küzdő kaposváriak az 1. félidőben nagy fölényben ját­szottak. Szünet után kiegyenlítet­tebb lett a játék, amely a játék­vezető erélytelensége folytán néha durva volt. A 84. percben Csöbör tiszteletlenségért kiállítva. G: Hor­váth. Jó: Tóth, Szigeti, Gergely, Biró (a mezőny legjobbja), ill. Hor­váth, Riedl, Paulicsek, Kalmár . Oroszlányi Bányász—Mosonma­gyaróvári TE 0:0. Oroszlány, 80­1 néző. V: Soós B. O. Bányász: Fe­kete — Köteles, Gurszky, Imre — Fónay, Nagy — Magyar II, Galgó­­czi, Csider, Pallagi, Koza. Edző: Bánáti Rezső. MTK: Horváth II — Horváth IV, Becze, Rúzsa — Né­meth, Trapli — Hérics, Tóth I, Gnám, Tóth I, Nagy II. Edző: Gőcze Sándor. Jó iramúnak indult mérkőzésen a gólhelyzetek egész sora maradt­ ki, mindkét csatársor gyengén játszott. Jó: Köteles, Gurszky, Imre, ül. Becze, Németh. Trapic. Soproni VSE—Budafoki MTE Kinizsi 0:0. Sopron. 2600 néző V: Bokor. SVSE: Kormos — Rácz, Ferencz, Lift — Polgár, Kovács — Koltai, Rajnai, Ferling, Szen­tes, Szabó. Edző: Kőműves Imre. BMTE: Németh — Szabó, Haász, Dobos— Pécsi, Hortobágyi — Pécseli, Bánkuti, Bajukovszky, Reviczki, Hajdú. Edző: Maros­­vári Béla. A hazaiak léptek fel támadólag,­­ de csatáraik csak távoli lövésekkel kísérleteztek. A 40. percben Kovács meg­sérült és félórás statisztálás után kiállt. A II. félidőben a BMTE kezdeményezett többet, csatárai azonban a kapu előtt­­tehetetleneknek bizonyultak. A helyzeteket tekintve a buda­fokiak közelebb álltak a győze­­lemihez. Jó: Kormos, Lift, Szen­tes, ill. Haász, Pécsi, Hortobágyi. 1. DVSC 24 16 3 5 57:27 35 2. Egyetértés 24 12 6 6 32:17 30 3. Láng 24 12 5 7 42:30 29 4. Bp. Előre 24 10 8 6 47:34 28 5. 6.­MÁVAG 24 12 4 8 37:34 28 6. Diósgyőr 23 11 5 7 31:25 27 7. Borsodi B. 24 11 4 9 33:27 26 8. DEAC 24 11 4 9 27:24 26 9. Miskolc 24 9 7 8 36:31 23 10. Szolnok 24 8 7 9 30:22 23 11. Kecskemét 24 7 9 8 34:37 23 12. Cegléd 24 7 6 11 30:32 20 13. Nyíregyháza 23 5 10 8 18:26 20 14. Bp. Sport. 24 8 4 12 28:45 20 15. Szeg. Építők 24 2 7 15 19:45 11 IC. KISTEXT 24 2 7 15 21:61 11 4 ■ ---------------------------------- -- Hétfő, 1962. május 7. Vasárnap, a vilá£csiksos Tatabányán A májusi nap megunta a fu­­kcizkodást, vasárnap már me­leg sugaraival enyhítette a le­hűlt levegőt. Tatabánya utcáin főleg gyerekek, élvezték, a kora reggeli napfényt. Aztán egyre népesedett a város, a bányá­szok szórakozni indultak. A délelőttre tervezett sportese­mények köz­tt elmaradt a Tata­bányai Bányász—Budai Spar­tacus II. osztályú vízilabda-ta­lálkozó, s mivel a Fruzsina Mi­hály kerékpáros emlékverseny nem sokáig nyújtott látványos­ságot, egyre többen siettek a Sztahanovista Klub felé, ahol a vidék legjobb súlyemelői ve­télkedtek a bajnoki címekért. — Gyere csak, cimbora! — szólt egy idősebb bányász a fiatalabbhoz. — Úgy hallottam, jó kis súlyemelő-verseny lesz, érdemes odamenni. Rövid tétovázás után elindul­tak. Az őszhajú ember eléggé tájékozott lehetett, mert mi­közben mögöttük lépdelve ha­ladtunk a verseny színhelye felé, ezt hallottuk tőle: — Most Földin a sor. Eddig úgy adódott, hogy ő érte el előbb a világcsúcsot, s a világ­­bajnokságon a második he­lyet, s csak aztán Veres. Földi súlycsoportjában ugyanis előbb szokott lenni a vetélkedés ... Most egy nappal előbb volt a Budapest-bajnokság, s ott Ve­res világcsúcsot állított fel. Ma Földi következik!... Amikor azonban a verseny színhelyére értek, azt hallot­ták innen is, onnan is, hogy Földi most min érzi magát elég erősnek. Beálltak hát a biztatóik közé. — Ne félj, Imre! Jó vagy te a pehelysúlyban is. És hát ne feledd, hogy Veresnek sike­rült. Földi így válaszolt: — Hát. .. majd meglátjuk ... S elkezdődöt a verseny. Egymásután emelték fejük fölé a súlyzót a versenyzők, s minden sikeres gyakorlat után felhangzott a taps. Ami­kor azonban Földi lépett a súlyzóhoz, már előre tapsol­tak. Majd azaikor a világcsúcs­nál is jobb eredményt ért el a pehelysúlyú nyomásban, csak akkor hagyták abba a tapso­lást, amikor már égett a te­nyerük. ■ Nagyon boldogok voltak, örültek Földi új vlágcsúcsá­­nak, amit itthon, pátriájában állított fel. S nagyon büszkék voltak, hogy szemtanúi lehet­tek az első világcsúcsnak, amely Tatabányán született. A nyomás után sokan elsiettek a verseny színhelyéről. Kerék­páron, motorkerékpáron, au­tón és gyalog vitték a nagy örömhírt, szerte a környék la­kóinak, hogy ők is mielőbb örüljenek a tatabányai világ­csúcsnak. K. S. Kamuti László a Budapest-bajnok férfi tőrvívásban A férfi tőrözők Budapest­­bajnokságának döntőjét vasár­nap koradélután a Pasaréti úti tornacsarnokban kezdték el. A döntőnek már az elején lát­szott, hogy színvonalban felette áll a szombati előmérkőzéseknek. Lehet, hogy a közbeiktatott fél­napi pihenés tette, lehet, hogy más, de a döntőbe jutott nyolc versenyző sokkal jobban vívott, mint egy nappal előbb. A döntő felénél egyperces fel­állással adóztak mind a vívók, mind a nézők tragikusan elhunyt tőrvívónk, Tilli Endre emléké­nek. A döntő második felében nem szűkült az erélyesek sem, in­kább bővült Kamuti Lászlóval, aki a bátyjától elsz­envedett ve­resége óta csak győzelmeket szerzett. Egészen az utolsó csör­­téjéig, amelyet Pacséryval ví­vott, úgy látszott, hog­y Kamuti László nyeri a versenyt. Nem így történt azonban, mert Pa­­cséry 5:2-re legyőzte őt, s ezzel a két vereséggel álló ver­senyzők között holtverseny­re került sor az első helyért. Ezek a következők voltak: Ka­muti L., Kamuti J. Gyuricza és Pacséry. A négyes holtversenyt elég el­nyújtva, kardcsörték közbeikta­tásával vívták. Ennek során Ka­muti László előbb bátyját, majd Gyuriczát győzte le, Kamuti Jenő Pacsérit és Gyuriczát. Gyuricza Pacséri felett aratott 5:4-es győ­zelmet. Az utolsó esörtében Ka­muti L. kikapott Pacséritől 5:2- re, s így a győzelemért a két Kamuti vívott újabb holtver­senyt. A szétvívás során Kamuti László győzött­­5:3-ra, és ezzel megnyerte a versenyt. A férfi tőrvívás Budapest-baj­­noka, a Tu­li-emlékverseny győz­tese: Kamuti László (BVSC) 5 gy., 2. Kamuti Jenő (BVSC) 5 gy., 3. Pacséri (U. Dózsa) 5 gy.. 4. Gyuricza (Bp. Honvéd) 5 gy., 5. Szabó (U. Dózsa) 3 gy., 6. Rósa (Oscs­a gy.,v4.Jj.X Z*.*.*snsz­, toni (Bp. Honvéd) 2 gy.. 6 k. t. 8. Pap (BVSC) 1 gy. " Rossz napjuk volt a csoportelsőknek az NB Illban .SZAKKÖZÉP Esztergomi Vasas — Csillaghegy 3:1 (1:1). Esztergom, 800 néző. To­kod: Bányász—Pilisi Bányász 2:1 (1:1). Tokod, 600 néző. Nagytétényi Kohász—III. ker. TTVE 2:2 (1:1). Nagytétény, 500 néző. Az 55. perc­ben Szabót (II. Kohász), a 78. perc­ben Véghet (III. ker.) kiállították. Szentendrei Honvéd—Nyergesúj­falusi Viscosa 2:1 (1:0). Szentendre, 400 néző. Törekvés—Olimposz Pe­tőfi 3:1 (2:1). Népliget, Petőfi-pá­­lya, 1500 néző. Sárisápi Bányász —Elektromos 2:0 (1:0). Sárisáp, 1200 néző. Csepel Autó—UFC 1:1 (1:0). Bécsi út, 1200 néző. V: Bartha. Cs. Autó: Kovács_Vigh, Kulcsár, Hochrein _ Hauser, Tajth _ Spahl, Reisz, Kiss, Kerekes, Rátkai. Edző: Lő­­rincz Emil. UFC: Párizs — Ruth, Pölcz, Fekete _ Leidinger, Stern­lein I _ Czakó, Vilcsek, Matus, Sternlein H, Tóth. Edző: Jánosi Béla. Jó iramú mérkőzésen a ven­dégcsapat védelmi hibából meg­szerezte a vezetést. Az UFC a 80. percben egyenlített. Az utolsó percekben,­­a téglagyári csapat két óriási helyzetet kihagyott. G: Kiss, ill. Stemlein II (II-esből). Jó: Kovács, Vigh, Kulcsár, Reisz, ill. Stemlein II, Fekete, Vilcsek, Ma­tus. ÉSZAK Nagybátony: Bulyovszky — Mol­nár, Szántó, Stuhl — Sereg, Tari — Veres, Huszár, Ponyi, Lukács, Szalai. Edző: Farkas Imre. A kez­dés után az Ikarus irányította a játékot és fürge csatársora révén, hamarosan kétgólos vezetésre tett szert. Fordulás után is az Ika­rus kapott jobban lábra és újabb két góljával már 4:0-ra vezetett, Nagybátony a hajrában erősített és majdnem kiegyenlített. G: Szász (3), Albert, ill. Lukács, Po­nyi, Veres. Jók: Szál, Vágner, Al­bert, Alapi, Szász, ill. Szántó, Ve­res, Lukács. BaglyaSallai Bányász—Sashalmi Elektronikus SE 1:0 (0:0). Baglyas­­alja, 600 néző. Salgótarjáni zománc —Kisterenyei Bányász 2:1 (1:0). Sal­gótarján, 800 néző. Salgótarjáni KSE—Gázművek 3:1 (1:0). Aquin­cum, 500 néző. Kazári Bányász- Vasas Dinamó 0:0. Kazár, 400 né­ző. Petőfibányai Bányász—Váci Vasas 1:0 (1:0). Vác, 500 néző. DÉLKELET 1. BCf Építők 24 13 8 3 48:21 34 2. Szegedi VSE 24 16 1 7 55:32 33 3. J. Vasas 24 14 3 7 47:28 31 4. SZMTE 24 12 6 6 52:27 30 5. Gyula 24 12 0 6 49:28 30 6. J. Lehel 24 11 6 7 46:29 28 7. H. MEDOSZ 24 11 6 7 42:30 28 8. Martfű 24 9 7 8 50:34 25 9. Csongrád 24 9 7 8 46:40 25 10. Orosháza 24 7 6 11 40:46 20 11. Szarvas 24 9 2 13 35:56 20 12. BCS. MÁV 24 7­ 6 11 29:52 20 13. Kecskemét 24 7 5 12 37:43 19 14. Sz. Kinizsi 24 5 6 13 34:60 16 15. Szentes 24 6 1 17 22:64 13 16. Szegedi Sp. 24 5 2 17 23:65 12 Hódmezővásárhelyi MEDOSZ— Szegedi VSE 2:1 (2:0). Hódmezővá­sárhely, 3500 néző. V: Rozsnyai. H. MEDOSZ: Marton — Béni, Holu­­bán, Bacsa — Sepsey, Nagy — Sán­dor, Zsótér, Nagynémedi, Rozik, Rostás. Edző: Kecskés István. SZVSE: Uhrin — Juhász, Réti, Möszmer — Balázs, Batkl — Ha­lász, Tóth ii, Rábai, Bischoff, Májzik. Edző: Vörös László. Ideges hangulatban kiegyenlített, helyen­ként kemény volt­­a játék. Szünet után a szegediek veszélyesebben támadtak. G: Sándor, Nagynémedi, ill. Rábai (II-esből). Jó: Béni, Ho­­lubán, Bacsa, Rozik, ill. Tóth III, Rábai, Bischoff. Orosházi Kinizsi—Békéscsabai Épí­tők 1:0 (0:0). Orosháza, 2000 néző. V: Jurka. Orosháza: Nyikita — Fiam, Békési, Dudás — Berta, Kol­lár — Csömör, Szűcs, Cziráki, Túri, Bogár. Edző: Dombóvári András B. Építők: Krátkl — Vári, Szikora, Farkas I — Lonovics, Rieger — Miklya, Farkas II, Sipos, Mitykó, Pata­. Edző: Léki Emil. Az első félidőben az Építők csapata táma­dott többet, míg szünet után Oros­háza irányította a játékot, s a 71. percben Túri fejesgóljával megsze­rezte a győzelmet. Jó: Békési, Berta, Cziráki, 111. Krátkl, Lono­vics, Pataj. Jászberényi Lehel—Csongrádi Pe­tőfi 3:0 (29)). Jászberény, 600 néző Martfűi MSE—Szentesi Kinizsi 8:1 (4:0). Martfű, 500 néző. Gyulai ME­DOSZ—Békéscsabai MÁV Bocskai 39­ (2:0). Békéscsaba, 2000 néző. Kecskeméti TE—Szolnoki Kinizsi 3:1 (1:0). Szolnok, 300 néző. Szolno­ki MTE—Szegedi Spartacus 5:1 (2:1). Szeged, 800 néző. Jászberényi Va­sas-Szarvasi SC 19­ (09)). Szarvas, 1800 néző: 1. Eger 24 17 5 2 57:36 39 2. M. Bányász 24 3® 4 4 54:28 36 S. Somsály 24 10 7 7 42:32 27 4. Egercsehi 24 11 4 9 45:32 26 5. D. Honvéd 34 11 4 9 25:25 26 6. Rudabánya 24 10 5 9 39:34 25 7. D. Ges.-gyár 24 10 4 10 41:32 24 8. KMTK 24 10 4 10 27:35 24 9. NYMTE 24 8 7 9 37:31 23 10. D. Kinizsi 24 10 2 112 36:42 22 11. Gyöngyös 24 7 8 9 31:41 22 12. Bp. Tűzoltók 24 7 6 11 38:37 26 18. MMTE 24 9 2 13 28:37 20 14. H.­szoboszló 24 8 4 18 32:43 20 15. Kisvárda 24 8 2 14 22:43 18 16. Tiszallök 24 5 2 17 22:63 12 Az április 8-án lejátszott Tisza­lök—Rud­abánya (3:1) és az ápri­lis 22-én lejátszott Tiszalök— Eger (0:0) mérkőzés eredményeit az NB III északkeleti csoportjá­nak Hajdú-Bihar megyei fegyel­mi bizottsága megsemmisítette, mert a tiszaföldek csapatában Losonczi Imre jogosulatlanul ját­szott. A két mérkőzés pontjait 0:0 gólaránnyal az ellenfelek ja­vára igazolták, Losonczi Imrét pedig három hónapra eltiltották a játéktól. Kazincbarcikai MTK—Miskolci Bányász 1:0 (0:0). Kazincbarcika, 2000 néző. V: Kopjári. KMTK: Tó­szegi — Laborczi, Palotás, Pete — Csepregi, Vécsei — Holló, Hegedűs, Balogh, Kárász, Cson­tos. Edző: Pribelszky Gyula. M. Bányász: Boros — Zvára, Verba, Oláh — Kiss, Tátrai — Garami, Varga, Bartos, Domonkos, Futó. Edző: Dorogi László. Erős küz­delemben gyengén játszó csa­társora miatt vesztett a vendég­csapat. A gólt a 80. percben Balogh lőtte. Jó: Palotás, Csep­regi (a mezőny legjobbja), Ká­rász, Csontos, ill. Boros, Verba, Kiss. Egri Dózsa—Kisvárdai Vasas 3:6 (2:0). Eger, 3500 néző. Debrecen­ Gördülőcsapágy-gyár—Bp. Tűzol­tók 3:1 (2:0). Kőbányai út, 100 néző. Miskolci MTE—Tiszaiak­ Vörös Me­teor 5:0 (2:0). Miskolc, 1000 néző. Egercsehi Bányász—Hajdúszobosz­lói Spartacus 7:0 (2:0. Egercsehi, 600 néző. Rudabányai Bányász—Gyön­gyösi Spartacus 3:0 (2:0). Rudabá­­nya, 1000 néző. A 70. percben Pop­csőt (Rudabánya) kiállították Somsályi Bányász—Debreceni Ki­nizsi 2:1 (1:1). Somsály, 700 néző Nyíregyházi MTE—Debreceni Hon­véd 2:1 (2:0). Debrecen, 300 néző. DÉLNYUGAT Pécsi BTC—Szekszárdi Dózsa 6:1 (3:1). Pécs, 800 néző. Kapos­vári Dózsa—Pécsi Bányász 5:2 (4:1). Kaposvár, 100 néző. Szek­szárdi Petőfi —Bajai Építők 3:1 (1:0). Szekszárd, 1300 néző. Szé­kesfehérvári MÁV Előre—Pécsi Vasas 4:2 (3:0). Székesfehérvár, 1200 néző. Ercsi Kinizsi —Kapos­vári MTE 4:1 (4:1). Ercsi, 800 néző. Bajai Bácska Posztó—Mo­hácsi Petőfi TE 1:0 (0:0). Baja, 1000 néző. Siófoki MÁV Olaj­bányász— Dombóvári VSE 5:1 (4:0). Siófok, 1500 néző. Kiskunhalasi MEDOSZ-Pécsi VSK 1:0 (0:0). Kiskunhalas, 2000 néző. V: Szűcs. K. MEDOSZ: Nagy — Tóth I, Várhegyi, Jere­miás — Hornyák, Hirth — Tóth II, Csejtei, Csődör, Fenyvesi, Jáger. Edző: Király István. PVSK: Hámori I — Hámori II, Mohácsi, Kutas — Köves II, Bu­­nyevácz — Decsi, Horling, Vin­­cze, Horváth, Czecze. Edző: Czi­­bulka Mihály dr. A tartalékos PVSK a mezőnyben fölényben játszott, de a hazaiak veszélye­sebben támadtak. A 75. perc­ben Horváthot kiállította a já­tékvezető. G: Jáger. Jó: Jere­miás, Hornyák, ill. Decsi, Hor­ling. ÉSZAKNYUGAT Edző: Dósai István. A mérkőzés nagy részében a hazaiak irányítot­ták a játékot, de a veszprémiek veszélyes ellentámadásaik révén, közelebb álltak a győzelemhez. G: Horváth Hl, Horváth I, il. Bobák (2). Jó: Kovács, Koroknál, Pege­rits, il. Bakó, Nagy, Bobák. Balinkai Bányász—Várpalotai Bányász 2:1 (2:0). Bakonycsernye, 700 néző. Nagykanizsai Bányász —Pápai Textiles 0:0. Nagykanizsa. 1800 néző. V: Molnár. N. Bányász: Vlaszák — Lervencz, Czotter, Grédics — Hegedűs, Bányai — Dénes, Kovács, Bodnár, Huba­ N­, Takács I. Edző: Darvas Albert. Pápa: Szép — Sas, Szabó, Németh — Vámos, Szakály — Wolff, Csurgai, Kocsis, Domonkos, Lam­pért. Edző: Molnár Péter. Nagy iramú mérkőzésen helyzetei alapján győzelmet érdemelt vol­na a bányászcsapat. Jó: Ler­vencz, Bányai (a mezőny legjobb­ja), Kovács, Hl. Sas. MÁV Dunántúli AC—Szombat­helyi Pamutipar 1:0 (0:0). Szom­bathely. 2000 néző. A mérkőzést végig támadta a győri csapat, de a jól működő Pamutipar védel­me mellett csak a 37. percben tudott gólt lőni. A 30. percben Péket (Sz. Pamut) kiállították. Győri Dózsa—Szombathelyi Cipő­gyár 2:1 (1:1). Szombathely. 2000 néző. A 20. percben Tullnert (Győr), a 70. percben Scher­­mannt (Sz. Cipő) kiállították Mosoni Vasas—Ácsi Kinizsi 3:0 (3:0). Mosonmagyaróvár. 600 néző. Keszthelyi Előre Petőfi — Soproni SOTEX 2:0 (1:0). Keszt­hely. 1600 néző. Nagykanizsai Dózsa—Celldömölki VESE 2:0 (0:0). Celldömölk. 1000 néző. 1. Csepel Autó 24 14 7 3 40:17 35 2. Sárisáp 23 13 3 7 42:27 29 3. Szentendre 23 12 4 7 44:29 28 4. Esztergom 24 11 5 8 40:32 27 5. Pilisi B. 24 10 6 8 38:29 28 6. Tokod 24 7 12 5 31:27 28 7. Ny. Viscosa 24 9 7 8 30:25 25 8. Elektromos 24 9 7 8 36:37 25 9. UFC 24 8 9 7 30:37 25 10. m­. ker. UTVE 23 8 8 7 54:35 21 11. Izzó 24 11 2 11 41:43 24 12. Annavölgy 24 8 5 11 40:47 21 13. Törekvés 23 8 5 10 33:42 21 14. Olimposz 24 5 8 11 30:45 18 15. Nagytétény 24 5 6 13 31:44 16 16. Csillaghegy 24 4 2 18 17:61 10 1. Nagybátony 24 15 6 3 47:23 38 2. Sálg. KSE 23 IS 4 4 54:29 34 3. Baglyasalja 24 14 5 5 38:19 33 4. Ikarus 24 12 7 5 43:31 31 5. Sashalom 24 11 6 7 38:27 23 6. Petőfibánya 24 12 2 10 47:30 28 7. Chinoin 24 9 6 9 50:41 24 8. Kartal 24 8 8 8 34:34 24 9. GD Hajó 24 9 5 10 36:40 23 10. V. Dinamó 24 6 8 10 23:32 20 11. Kisterenye 24 5 10 9 29:49 20 12. Gázművek 24 5 9 10 30:45 19 13. Kazár 24 5 8 11 25:42 18 14. Salgó Zománc 23 4 8 11 39:50 16 15. Vác 24 5 6 13 28:48 16 16. Vasas Kábel 24 4 6 14 25:46 14 Ikarus—Nagy­bátonyi Bányász 4:3 (231). Mátyásföld, 1000 néző. V: Hargitai. Ikarus: Rozsos — Spur­­ni, Szál, Marton — Wagner, Lau­­kó — Molnár, Albert, Alapi, Szász, Pecsenyiczky, Edző: Jelly Rudolf. ÉSZAKKELET­­ 1. PVSK 25 17 3 5 39:20 37 2. PETC 25 14 6 5 59:29 34 3. Szív. MÁV 25 13 6 6 53:36 32 4. Bajai Ép. 25 10 10 5 31:24 30 5. Kh. MED. 25 11 6 8 38:32 28 6. Mohács 35 10 8 7 42:37 28 7. P. Bányász 25 9 7 9 52:36 25 8. Ercsi 25 9 6 10 33:35 24 9. Dombóvár 25 10 4 11 41:49 24 19. Sz. Petőfi 25­­ 8 9 31:45 24 11. Siófok 25 8 7 10 38:41 23 12. Sz. Dózsa 25 7 9 9 37:41 23 13. KMTE 25 3 4 13 30:52 20 14. Bajai Bácska 25 9 1 15 27:50 19 15. K. Dózsa , 25 5 6 14 31:51 18 16. P. Vasas 25 4 5 16 22:46 13 1. Pápa 25 16 4 4 51:12 37 2. MAV-DAC 25 15 6 4 72:26 36 3. Győri Dózsa 25 15 5 5 54:26 35 4. Veszprém 25 14 5 6 60:27 33 5. N. Dózsa 24 14 4 8 35:26 31 6. Keszthely 24 13 5 6 36:27 31 7. Moson 25 12 2 11 27:29 26 8 Sz. Cipőgyár 25 7 10 8 36:31 24 9. Sz. Vasas S 111 1 31:31 23 10. Várpalota 25 7 8 10 27:31 25 11. N. Bányász 25 7 7 11 37:51 21 12. Balinka 25 7 7 11 28:43 21 13. SZ. Pamut 25 5 8 12 30:45 18 14. SOTEX 26 7 3 15 20:49 17 15. Ács 25 3 0 16 24:68 13 16. Celldömölk 25 3 4 18 23:69 IC Szombathelyi Vasas—Veszprémi Vasas 2:2 (1:1). Szombathely, 1200 néző. V: Székles. Sz. Vasas: Nagy _ Farkas, Kovács, Horváth II _ Koroknál, Pegerits — Horváth I, Molnár, Horváth I­. Lefigyel, Pe­­gán. Edző: Papp Lajos. Veszp­rém: Bakó _ Répás I­n, Magyar, Pauer — Katzer, Gallai _ Nagy, Palotás, Aspirány, Leimert, Bobék. Nemzetközi labdarúgó-mérkőzés TATABÁNYA—SCHWECHATER AC 3:2 (1:2) Tatabánya, 7000 néző. V: Víz­hányó. Tatabánya: Rapp — He­­tényi, Polgár: Szepesi —­ Lackó, Macsaii (Csetfalvi) — Sátori, La­jos, Rapal, Biró (Szovják), Pász­tor (Deli). Schwechater AC: Traube — Chrastka (Preitenfel­der), Steup, Chleng — Paukner Dienst — Buzanetz, Nowi, Kom­nek, Grosch, Reiger (Korandal Szép időben, a 29. percben Heté­nyi 20 méteres szabadrúgássá szerezte meg a hazaiaknak a ve­zetést, majd a 34. percben Nowi elfutott Polgár mellett és lapo­san a kapu jobb sarkába lőtt 1:1. A 38. percben Kominek 1­ méteres szabadrúgása jutott a hálóba. 2:1. A második játékrész­ben valósággal új Tatabányát lát­hatott a közönség. A 65. percben gyors támadás után Szovják ve eredményes. 2:2. A 68. percben Lábos kapufára fejelt, a kipat­tanó labdát Deli a hálóba fejelte 3:2. Helyzetei alapján a Tatabrs­nga nagyobb arányban is győz­hetett volna. Jó: Lackó, Szovják Deli, III, Traube, Dienst, Noci.