Népsport, 1964. április (20. évfolyam, 65-85. szám)

1964-04-06 / 68. szám

Az első öt helyezett nem tudott győzni az NB I B-ben VM Egyetértés—BVSC 1:1 (0:0) Dunaújvárosi Kohász—Láng SK 1:1 (1:1) Soroksár, 2000 néző. V: Gere. Egyetértés: Landi — Thomann, Csákó, Orosz — Pető, Székely — Szing, Oborzil, Horváth, Ge­rencsér, Fülöp. Edző: Puker István. BVSC: Varga — Fekete, Rada, Tordai — Szepesi, Bár­­kányi —­ Murár, Bukovi, Ben­dek, Arató, Rajna II. Edző: Gyarmati Janós. 56. perc: Fülöp a 16-os oldal­vonalánál élesen, laposan adott be. Horváth eléje került lab­dát mintegy 5—6 méterről lőtte Varga kap­us mellett laposan a hálóba. 1 d). 85. perc: Murát a jobb oldal­ról lőtt laposan a kapu jobb sarka felé. A vetődő Landiról Ba­a erőben rúgott labda a berohanó Bukovi elé pattant, a­kit közelről a hálóba lőtt 1:1. Az I. félidő jó iramú volt, a játéknak inkább a küzdőjellege domborodott ki. A BVSC-fedeze­­tei hosszan előreadott labdák­kal tömték a csatárokat, ők azonban ritkán jutottak lövés­hez és így kapura nem voltak veszélyesek. Az Egyetértés nem a szokott formájában játszott, a soroksáriak sem tudtak komoly helyzetet teremteni a kapu előtt. Mindössze Gerencsér kapufa­fejese okozott rémi izgalmat. Fordulás után az iram fokozó­dott. Az Egyetértés már jobban adogatott, de időnként az át­adásokba hibák csúsztak. A BVSC csatársora is egységesebb volt, mint a játékidő első felé­ben. Sok e®ép támadást veze­tett, de csak egy helyzetet tu­dott góllá értékesíteni. Jó: Tho­mann, Csákó, Székely, Geren­csér, Horváth, ill. Rada. Szepesi, Murát, Bukovi. Rendek, Rozsnyev u.. 800 néző. V: Zá­­vodfl­iko. Dunaújváros: Sági - Takács. Ligeti, Csepecz — Ma­­gasházi, Ruppert — Für, Jago­­dics, Tallósi, Mihály, Sul­a. Ed­ző: Borbély Tibor. Láng: Bu­lyovszki — Szcebeni, Hámori, Varga — Gerendás­, Tolomics — Köteles, Goór, Pánczél, Végh, Nagy G. Edző: Dékány Ferenc dr. 6. perc: Goór ívelt be a jobb­oldalon, a kapu előterében pat­togott a labda, végül is Végh 3 méterről laposan a jobb sa­rokba lőtt. 1:0. 41. perc: Jagodics hozta fel a labdát, tőle Tak­ócihoz került. Hámori megtámadta, de a lab­da Tál­­ ősin­ál maradt, aki a 16-oson belül a kapust is kicse­lezte, Bulyovszki azonban el­­­húzta a csatár lábát. A 11-est Ligeti laposan a jobb sarokba­­ lőtte. 1:1. 59. perc: Hámori ívelt előre egy szabadot, a kitörő Véghet Ligeti a 16-oson belül felvágta. A büntetőt Varga rosszul he­lyezte és Sági kivédte. A találkozón végiig, de külö­nösen a második félidőben, vál­tozatos, jó iramú volt a játék. A vendégek technikai fölényét a gépgyáriak telkes játékkal el­lensúlyozták. Szünet után több helyzete révén a Láng a győ­­­­zelmet is megszerezhette volna. A mérkőzés döntő pillanata a kihagyott 11-es volt, így a ja­­­­vuló játékot mutató Lángnak­­ meg kellett elégednie az egyik­­ ponttal. Jó: Sági, Ruppert. Ma- I­gneházi,­­Tagod!Jos, Hl. Bulyovetzki,­­ Hámori, Torotincc, Végh. Laszky, Bane, Vertig — Zoller, Kovács - Harus, Marosi, Te­­lenkó, Molnár, Buczkó, Edző: Tifoa Sándor. Jóiramú, változatos játékot­ hozott a két vasú kiscsapat ta­lálkozója. A szombathelyi csapat támadott valamivel többet, de­ a csatárok átadási hibákat vé­tettek és igen gyakran nem értették meg egymást. A mis­kolciak a mezőnyben jól ado­gattak. Több gyors támadást vezettek, amelyeket igyekeztek a szél támogatásával lövéssel befejezni, a lövések azonban pontatlanok voltak. A második félidőt erős szombathelyi roha­mok vezették be. Kovács és Sze­kér előtt nyított gólszerzési al­kalom, de mindkét csatár hibá­zott. Hullámzó játék után, az­ utolsó 15 percben ismét a ha­zaiak rohamoztak nagy erővel,­ de a határtalan lelkesedéssel küzdő miskolciak Máté vezény­letével megakadályozták a gól­helyzetek­­ kihasználását. Jó: Szarka, Ekler, Márkus, Szekér, Szigeti, ill. Máté (a mezőny leg­jobbja), Vertig, Zolier, Kovács, Harus, Marosi­ között folyt a játék. Mindkét csapat­ csatáraiból hiányzott az átütőerő. Jó: Imre (a mezőny legjobbja­), Molnár, Gurszki, I!!, Cserháti, Bajzák, Moravcsik. Oroszlányi Bányász—Szállítók 1:1 (1:0) Oroszlány, 800 néző. V: Bir­­csák. Oroszlány: Fekete — Mé­száros, Gurszki, Marosvölgyi — Imre, Molnár — Oláh, Németh, Pusztai, Csinos. Köteles. Edző: Tátrai Sándor. Szállítók: Várhidi — Nárai, Moravcsik, Kemerle — Bajzák, Szalontai — Kalász, Cser­háti, Csicsmann, Ternovszki, Me­zei. Edző: Szabó Géza. 17. perc: Imre a félpályáról indult el a labdával, s a kaputól 25 méterre lövésre szánta el ma­gát. A jól eltalált labda a jobb felső s­arokba jutott. 1:0. 84. perc: Mezeitől Ternovszki kapta a labdát, a balösszekötő 20 méterről kapura lőtt. A lab­da a kapu® kezét érintve a felső sarokban kötött ki. 1:1. Küzdelmes mérkőzésen a® 1. félidőben a széltől támogatva a Szállítók csapata kezdeménye­zett­ többet, de támadásom min­dent középen akart megoldani és a jól tömörülő hazafi, véde­lem rendre hárítani tudott. A Szállítók két szélsője ezen a mér­kőzésen gyenge napot fogott kii. A vezető gól után feljött az Oroszlány és többször veszélye­sen támadott, de­­a gólhelyzete­ket a bányászcsatárok rendre elügyetlenkedték. A II. félidő első felében inkább a két 16 os Hétfő, 1964. április 6. Borsodi Bányász—Ganz-MÁVAG 2:1 (1:0) Kőbányai út, 600 néző. V: Fenyvesi. B. Bányász: Tormási — G. Szabó. Cserfalvi. Sztibor —­ Kovács. Jaskó — Vécsei. Pál, Kőhalmi, Szőce, Sára. Edző: Szűcs György. Ganz-MÁVAG: Sauber — Várkonyi. Pintér. Szed­lák — Gál. Halasi — Mol­nár II, Dinopulosz, Balogh, Har­­math, Kosztolányi. Edző: Vadász Károly. 28. perc: Séra vezetett táma­dást a bal oldalon. Rövid beadá­sát Szőcs egyből rúgta kapura, a gyenge lövés Száger keze kö­zött a hálóba jutott. 1:0. 52. perc: Pál falképnél hagyta a gépgyári védelmet. Lövése a­­kifutó kapus mellett kapufám,­­ onnan Szőcs elé pattant, s a­­ bal összekötő nem­­ hibázott. 2:0. 73. perc: Harmath jobb oldali támadás után keresztbe vágta­­ a labdát, s a jó ütemben érkező Kosztolányi nagy erővel a léc­­ alá lőtt. 2:1. 76. perc: Kosztolányit rekla­málás miatt kiállította a játék­vezető. A gépgyáriak az I. félidőben igen gyengén játszottak, bár többet támadtak, de csatáraik erejéből mindössze négy kapura lövésre tellett. Szünet után szin­te állandóan a borsodiak térfe­­l­eján folyt a játé­k, de a tehetet­­­­len hazai csatárok nem boldo­­­­gultak a kemény bányász véd­e­­l­­emmel. Jó: Cserfalvi (a mezőny­­ legjobbja), Jaskó, Szőcs, Séra, G­ül, Pintér, Balogh, Halasi. ­ MIEC-P@p®g 2:1 (0:0) Hungár a it, 6000 néző. Ve­zette: Borzács (Lenkei J. Se hopp). MTK: Kovánik — Készed, Dan­­iszky, Jenei — Nagy. Vasas — Török, Takács, Bödör, Kuti, Ma­jor. Edző: Kovács Imre. Dorog: Ilku — Lévai, Lakat, Fellegi — Makrai, Szűcs — Ka­rába. Szűreim: P­állmai, Monos­tori, Cseri. Edző: Buzánszky Jenos Gól­lövő: Bödör, Monostori, Takács. Szögletarány: 3:3 (5:2) az MTK javára. • Az MTK kezdett széllel hátban, de a­z első percekben a vendég csapat kezdeményezett. A 2. percben Pálmai jó labdájával Szuromi kiugrott, s mintegy 13 méterről élesen a bal sarokra irányította a labdáit, Kovalik azonban vetődve elcsípte. Utána MTK-támadások következtek. Az 5. percben Takács lőtt mellé, majd a 8. percben igen parázs jelenet adódott a dorogi kapu előtt, s végül Jenei kapu mell© küldte a labdát. Dorogi elln­ tá­­madás végén Nagy veszélyesen adott hiaza. Kovatiknak vetődve kellett megszerezni a labdát. A következő percben szép MTK- támadás gördült a dorogi kapu felé. A befejezéskor Kuti a ka­pufát találta el. Továbbra is az MTK -­­­­kezdeményezett. Török szögletrúgásából Kuti nyolc mé­terről a kapu fölé emelt. .A 19­ percben jutott szóhoz ismét a Dorog. Szuromi egyéni játék után megcélozta a kaput, de Kovalik szögletre tolta a jobb sarokra tartó labdát. Tetszetős MTK-tá­madás végéin Major torpant meg kecsegtető helyzetben. Fé­lóra után szűnt meg valamelyest a® MTK nyomása, s a hátralevő idő­ben változatosabbá vált a küz­delem. A 39. percben Szuromi elől Kovacic csak merész bélé­ve töb­bcsel tudta, megszerezni a labdát. A 11. FÉLIDŐ erő­s MTK-nyomással kezdődött. Három-négy alkalommal is a kapu elé tömörült védőkbe akadt a labda. Az 55. percben két veszélyes dorogi ellentáma­dás máia Karába lőtt kapub­a. Kovalik védte a labdát, majd nem sokkal utána Karába ha­­­ny­att vetődve mintegy nyolc mé­terről a kapu mellé lőtt. Az 57.­­ percben Kuti dolgozott ki egy­­ jó helyzetet, óriási zűrzavar tá­­­­madt a dorogi kapu előtt, két-­­ szer is tikuró­ pattant ki a labda, végül Bödör elé került, aki három méterről a léc alá lőtt. 1:0 az MTK javára. A gól után Monostori távolról küldött óriási lövését Kovali­k kiütötte. A másik kapu előtt Bödör játszotta­­tisztára magát, de most mellé lőtt. Egyre heve­sebb lett a küzdelem és jó az iram. A 67. percben szuromi kitűnő labdát adott Monostori elé, a­­ balösszekötő két védő között­­ kiugrott és futtából mintegy tíz­­ méterről a bal sarokba lőtt. 1:1. Továbbra is változatos, gyors volt a játék. A 73. percben Szu­­romi hibázott, két perc múlva Bödör átívelte a labdát jobbra,­­ (Iku nagyon rosszul futott ki a kapuból , és Takács mintegy hat méterről a hálóba ívelt. 2:1. A gól után sem adta fel a ven­­dégegyüttes. A 85. percben egyen illési alkalmuk nyílott a dorogiaknak, de Szuromi az ötösről a kapu fölé lőtt. A dorogi együttes már az első percektől kezdve­ látha­tóan biztonsági játékra töre­kedett. Ennek érdekében Pál­mai hátrahúzódott a védelem segítségére. A kék-fehérek az első félidő nagy részében­­töb­bet kezdeményeztek, több jó helyzetet is kidolgoztak, de a befejezésekkel adósok marad­tak a csatárok. Ebben a játék­részben eléggé közepes iramú volt a küzdelem. Szünet után, erősen megváltozott a játék képe. Különösen akkor, ami­kor az MTK a vezető gólt meg­szerezte. Ettől kezdve igen jó iramú, élvezetes játékot látha­tott a szurkolósereg. A Dorog most már bátrabban kitáma­dott, aminek az egyenlítés lett az eredménye. Hogy mégis vesztesként kellett elhagynia a pályát, az nagy részben Hiu miatt történt. Meg kell azon­ban állapítanunk, hogy­­z az MTK megérdemelte a győzel­met. Az MTK együttesében Kovalik néhány nehéz lövészt­­ szépen védett,­­a gólról nem tett hét. A hátvédhármasban Dan­­­szky volt a legszilárdaibb pont,­­ a szélsőh­át­védők az élső félsidő­­­­ben hibátlanul játszottak, a dé­­t régi támadások idején az­ e­nban­­ többször i© megiinogtoik. Igen jól­­ látta el a feladatát a Nagy, Va­­­­sas-fedezet pár. Nemcsak a táma­dások megakaszt­ásaivól vették ki részüket, hanem a támadá­sok indításából is. A csatársor­ban a jobbszárny vezetett több jó támadást. Különösen Takács­tól láttunk néhány ügyes megol­dást. Bödör lelkesen küzdött, Kutira sem lehet panasz. Major i© vezetett néhány ügye© tám­a­­­­dást. A Dorogban a második MTK­ gólnál Hiru na­gyot hibázott. A hátvédhármason a mérkőzés nagy részében igen nagy nyomás nehezedde­tt, de egy jó ideig állít­­a a rohe­ trjokiat. Lé­vai és Fellegi gigaflonán csak ezsabályt&vir.ság árért tudott sze­relni. A Makrai* Szücs-fedezet­­pár eautre-i n*ow» ja-ezért olyan megbízhatóban, nlat a Csepel ellen. A táwad'^forbar* Karába az első félkiebeh alig kapott ! labdát, Szwemrí pt^bárkoaoét leg­­j többször kaspuro- •x-éfd­ee!. Pálmai , igen has-?:i­ V'cri­­ a , ,yé-i delm-öt, és 7 jó­ ' látórárt' ! adott előre tái^ni cdlk is. *Mo­nos­­torinak fellángcsúasti voltak. M­­ gólja azontban igen e nép teljesít­­­­mény volt. Cseri t­ünet utam­a javult fel valamelyest. I Borzási erélyesen, határoexl­­­­tan vezette a mérkőzést. Ittfi István NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG MTK— Dorog 4:3 (3:1). Hungá­ria út, 2000 néző. Vezette: Bániki. MTK: Lanczkor — Fok­magm­i, Kántor, Pali­csikó — Rat­man, Kertai — Gúth. Bánkút­i, Hor­váth, Dimyés S. Balatoni (Walter). Dorog: Janóik — Simon, Fürtös, Tóth — Takács (Virág). Prohász­ke — Rátvai. Juhász. Horváth, Kertes (Csordás), Bar­tal­os. G.: Bán­kuti­ (2), Horváth. Dinyés H.. Juhász, Kovács, Tóth (11-es­ből). Jó: Pali­csikó. Kertai. Bánkú­ti, HJ. Fürtös, Prohász­ka. Be­rtaios. Két ferencvárosi csatár az ötösön. Varga előtt a labda, s mégsem lett ebből a helyzetből gól, mert mindketten arra vártak, hogy majd a másik ... A képen balról: Vellas, Kleiban, Albert és Varga. (Pobud­a Foto.) | . | ! A Kaposvári Honvéd öt forduló után sem kapott gólt a labdarúgó NB II-ben Keleti csoport Nyíregyházi MSE —Egri Dózsa 3:1 (2:1). Nyíregyháza, 600 néző. I­­V. Móré. NYMSE: Rácz. — Pápa. I | Fodor. Varga — Gajdos, Kocsik | | — Héri, Gen­cs. Poros. Eszenyi. , Szilágyi. Edző: Pokrovensz­ki Pál. G. Dézsi, Papp — Szász, | | Lieptóczzki, Révána — Gál, Ha- ' i­mis — Handó, Kovács. Nagy IT. | ürzsöke. Csizmadia. Edző: Mol­nár Péter. Az egriek két öngól- I tel­vesztettek. G: Lisztóczki. Gál ( .öngólok), Gen­cs. III. Nagy II. Jó: | Fodor. Gajdos, Eszenyi. Kéri ifi. (Szász, Hanus, Nagy II, Üsztöke. I. Szolnoki MTE —Szegedi VSE­­ 2:1 (1:1). Szeged, 800 néző. V:­­ Lukács. SZMTE: Donka — Papp ,­­ J, Makai, Villányi — Csontos,­­ Sári — Whiisch, Pálmai, Monti,­­ Nagy, Karakas. Edző: Titkos Pál.­­ SZVSE:­ Uhrin — Juhász, Halász, Réti — Karsai, Tóth — Vörös, * 1 I. I. IV. V. Birtsik, Kocsis, Földi, Szamos­­j­­­völgyi. Edző: Veszelovszki László , dr. G: Nagy, Réti (öngól). Ül.­­ Földi. Jó: Villányi, Willisch, I r­onts., Nagy, ill. Juhász, Kocsis.* Föld:. Kecskeméti Dózsa —Kister­e­nyei Bányász 3:0 (2:0). Kecske-­­­mót, 3000 néző. V: Rácz, K. , Dózsa: Goór — Csenkó, Határ,­­ Wkokder — Morvai. M­enczel —­­ Kelemen II, Tanács/ Szappanos,­­ Vékony, Rozgolyi. Edző: Dra­­­gostaVich­ Gyilla. Kisterenye: • Csornáik — Király, Dobrócsi,­­ Sze­berényi II — Vanya, Szebe­­­­rényi I — Honti!, Tarlós*.. Ko­­­­rub­ely, Magyar. Kaszás. Edző:­­ Takács Lajos. G: Tanács (2).­­ Szappanos. Jó: Határ, Wirekler.­­ Morvai, Tanács, ill. Dobrócsi, , Tarlós­, Magyar. Gyulai MF,DOSZ — Boglyasa! Jái ! Bányász 1 :1 (1:0). Boglyasaiba.: 1300 néző. V: Mike. GY: ME­, DOSZ: Csomós — Stefanik. Szí- J ! lágyí: Sás — Guti, Raj­ki — J-o- i vész, Himer H, Him­er I, Zsi­nka,­­ Boruzs. Edző: Vasvári Péter. B. [ Bányász: Nagy — Smelkó, Fát­­­­kó, ’Miskolczi — Angyal, Kőházi­­ — Pitkó, Horváth, B. Szabó.. . : Győri, Farkas. Edző: Wahrkampf­­ Lajos. G: Lovász, Mi. Horváth. I Jó: Szilágyi, Guti, Hímer II, Zsin­­­­ka, Má. Patkó, Angyal, Horváth,­­ Farkas. Szolnoki .MÁV —Debreceni Dó­­­­zsa 4:0 10:0). Szolnok, 2500 né­­­­ző. V: Huszák. SZ. MÁV: Zér­­j­czi — Józsa, Abonyi, Kolláth — • Karkecz, B. Nagy Tóth I,­­ Tóth II. Kalmár, Csábi, Dobos I.­­ Edző: Kolláth Ferenc. D. Dózsa:­­ Németh — Mólnár/ Koró­cs­i, Pel­­­­lei — Nagy, Pál — Némethy,­­ : Kükkel, Hegedűs, Farkas, Szűcs dr. Edző: Kertész Tamás. G: Tóth I­I (2). Kalmár, Tóth II. Jó: Kalmár, J : Karkecz, B. Nagy, Tóth I. ill.­­ Németh, Molnár I, Koródi, Pellei. , Bp. Spartacus —Vasas Izzó 5:0 (3:0). Kőér u.. 500 néző. V: Ha­lász. Bp. Spartacus: Csekő — Szimcsák II, Szabó. Dankó Strasser, Papp — Huszár, Kó­­czián I, Solti, Molnár, Kovács. Edző: Bukovi Márton. V. Izzó:­­ Kaiser — Stefancsics. Tauzin,­­ Magyar — Noskó, Perlaki — La­­i I­katos. Varga, Bocs, Marin. Mézes, j . Edző: Kármán József. G: Kó­­i­czián I (2), Solti, Molnár, Stras­ser. Jó: Szimcsák II, Strasser, Kóczián I. ill. Stefancsics, Per­laki. Nyugati csoport Kaposvári Honvéd — Kőbányai Lombik 1:0 (1:0). Kaposvár, 1500 néző. V: Kulcsár. Kaposvár: Erdősi — Táj­ti, Schmidt, Pauti­­csek — Muzslai, Horkai — Fe­hér, Szöllősi, Földi, Szabó, Dinka. Edző: Tóth József. K. Lombik: Bucsuházi — Scharte, Koch, Kiss — Németh, Sczerov­ai — Pintér, Tábor, Szabó, Plater, Várdai. Edző: Kovács II József. G: Muzslai. Jó: Erdősi, Pauli­csek, Rátka.4, ill. Kiss, Pintér, Halt­er. Pápai Textiles—Budai Sparta­cus 1:0 (0:0). Pápa, 2000 néző. V: Nagy K. P. Textiles: Présing — Sas, Áldozó, Németh II — Vámos, Szakály — Varga, Szűcs, Domonkos— Palkovics, Wolf. Ed­ző: Kósa Károly. B. Spartacus: Virágh — László, Rixer, Moft­­mar­n — Pálvölgyi, Töröcsik — Forbáth, Stohl, Hervai, Helinger, Varga. Edző: Szigeti Ferenc. G: Vámos. Jó: Áldozó: Szakály, Varga, ill. Virágh, Rixer, Helin­ger. Pálvölgyi a 82., Törőcsik a 83. percben kiállítva Győri Dózsa —Zalaegerszegi Dózsa 5:0 (3:0). Győr, 1500 né­ző. V: Fehér. Győr: Halasi — Egyházi, Tullner, Németh — Huj­ber, Szarka — Nel­er, Ta­kács, Pió, Hiba, Végh. Edző: Fehérvári Alfréd. L. Dózsa: Szántó — Szántai, Varga. Keid! — Keul, Gáspár IV­­- Farkas, Trájer, Szekeres, Kállai, Derva­­lics. Erisző: Miarancsics Imre. G: Pió (2), Hiba (11-esből), Takács, Nel­­er. Jó: Talln­er, Takács, Végh, ill. Varga, Keul. Pécsi Bányász—Pécsi VSK 2:2 (2:1). Pécsbányatelep, 1500 néző. V: Magyar. P. Bányász: Bogyai Bárány, Farkas I, Tamás — Ta­mási, Farkas II — Kása, Ben­­csics, Molnár, Opova, Györkö­si. Edző: Molnár László. PVSK: Áb­­rahám — Köves I, Mohácsi, Hor­váth — St Sáricon, Köves II — Bér­czési, Garami, Tölgyes, Faludi, Mihály. Ed­zé: Czibulka Mihály úr. G: Szer­csics, Molnár, ill. Ga­rami (2. egyet 1 Lesből). Jó: Ta­más, Bencsics, Györkő II, ill. Kö­ve, J. Köves II, Garami, Tölgyes, Mihály. V. Cs. Traktorgyár—Fővárosi Autóbusz 2:1 (0,6). Kispest, Le­hel u., 500 néző. V: Varga I. Traktorgyár: Kispeti — Beliczki, Vör­ös,­­Simonyi — Czmoll, Odri — Berecz, Kész. Katona, Mol-Hiái­. Kuczenda. Edző: Cserjés István. Autóbusz: Rothermel — Pólik, Merényi, Orbán­­— Ko­­vacsijevics. Reiter — Kovács, Ta­kács. Bohná, Molnár, Csontos. Edző: Tunai István. G: Odri, Kiesz, ill. Takács. Jó: Vörös, Odri, Kuffizenda ill. Reiter (a me­zőny legjobbja), Merényi, Rothermel. Pécsi ETC —Esztergomi Vasas 2:0 (0:0). Esztergom, 1200 néző. V: Garamszegi. PETC: Seres — Szekeres, Vámos, Torok — Kon­­ti, Kővári — Posta, Bárácz, Kin­cses, Hauschl, Oskó. Edző: Dara János. Esztergom: Trasser — Zöld, Winkler, Takács — Bara­bás, Szendi — Dóka, Hegedűs, Oszvald, György, Kispál. Edző: Bankó Zsigmond. G: Kincses, Pos­ta. Jó: Seres, Vámos, Kincses, HL Oszvald, Szendi, Takács. Zalaegerszegi TE—Veszprémi Haladás 4:0 (3:0). Zalaegerszeg, 2000 néző. V: Egyed. ZTE: Kuk­tán — Budimácz, Rotter. Madár I — Kovács, Madár II — Tóth, Ka­jtár, Prokics, Magyar. Bíra. Edző: Göncz István. V. Haladás: Bicskei — Rákos, Molnár, Heil — Gallai, Hegyi Fájol, Nemes, Nyúl­ász, Fekete dr., Nagy. Edző: Lyk­a Antal. G: Tóth (2), Madár I (2, egyet­ül­esből). Jó: Madár , Madár II. Tóth, ill. Bicskei, Ferd. A 39. percben Gallai, a 42. perc­ben Nyúlási kiállítva. A 40. percben Nemes sérülése miatt a pályát végleg elhagyta. Mosonmagyaróvári TE—Er­­zsébeti VTK 1:1 (1:0). Mosonma­gyaróvár, 1000 néző. V: Marton* MTE: Horváth V —­ Szabó, Gnám, Tóth —­ Trapic, Fülöp — Hiris, Fia­ász, Salamon, S­zalai, Mészá­ros I. Edző: Ács Ferenc. BVTK: Pomázi -­ Lipcsei, Sári, Balázs II — Balázs I. Bodonczi — Vo­­tek, Basa, Matulai, Mihalkó, Kal­már. Edző: Gulácsi Sándor. G: fi­zalai (1l-esből), ill. Balázs II (ll-esből). Jó: Horváth V, Gnám, Hérics, Balamon, ill. Pomázi, Ba­lázs I, Matulai, Mihálkó. A labdarúgó NB I-ben fordu­­l­­ónként így estek a gólok: 1. forduló:­­ 7 összesen: 77 A IV. fordulóban hat, a többi­ben pedig hét-hét mérkőzést ját­szottak. Ilyenformán gólokban az első és a legutolsó forduló­­ volt a­­legszegényebb. A góllövőlista élén változatla­­­­nul Csernai áll.­­ 6 gólos: Csernai (Tatabánya). 5 gólos: Povázsai (Győr). 4 gólos: Albert (FTC), Bödör­­ (MTK), Tichy (Bp. Honvéd). 3 gólos: Bene (Újpesti Dózsa), Kuharszki (Újpesti Dózsa), Men­­czel (Tatabánya), Nagy A. (Bp. Honvéd). 2 gólos: Farkas (Vasas), Gilicz (Szeged), Győrfi (Győr), Jucsov (Csepel), Kalmár (Csepel), Kiss I (DVTK), Monostori (Dorog), Rá­kosi (FTC), Szekeres (Tatabánya), I Várhidi (Újpesti Dózsa). 1 gólos: Bendzs­ák (Vasas), Dal­noki (FTC)], Csömör­­(Szeged), Fenyvesi II (FTC), Komori (Bp.­­ Honvéd), Kuti (MTK), M­achos­­ (Vasas), Marosi (Bp. Honvéd),­­ Nagy Gy. (Bp. Honvéd), Nagy B.­­ (Komló), Nemes (Szeged), Peré­­­­nyi (Komló), Reményik (S­reged), Sikora (DVTK), Szarka (DVSC), Szepesi (Tatabánya), Szücs (Do­rog), Takács (MTK), Tussinger (Bp. Honvéd), Varga (FTC), Vin­­cze (Pécs), Vasas (MTK). A nézőszám alakulása az NB I-ben: I. forduló: 62 ezer II. forduló: 75 ezer III. forduló: 108 ezer IV. forduló: 53 ezer V. forduló: 108 ezer összesen: 406 ezer 1. Békéscsaba 5 3 2 — 9:3 8 2. Kecskemét 5 3 1 1 10: 5 7 3. Baglyasalja 5 3 1 1 6: 4 7 4. Bp. Spo­rt. 4 2 2 — 10: 1 6­­ 5. Szám­. MÁV 4 3— 1 8:3 6 6. Gyűl. MEDOSZ 5 2 2 1 6:4 6 7. Nyíregyháza 5 3 — 2 11:8 6 8. Szem­. BITE 5 3 — 2 7:9 6 9-10. Bp. Előre 5 2 1 2 7: 7 5 9-10. Kisteremre 5 2 1 2 9: 9 5 1­­ 11. Jászberény 5 2 1 2 5 : 1­ 5 1 12. KIST­EXT 5 2 — 3 5:7 4 ; 13. Nagy­bátony 4 1 1 2 1:3 3 1­­ 14. Szebr. Dózsa 5 — 3 2 2:7 3 1 ! 15. Miskolci B. 4 1 — 3 8:10 2 16. Egri Dózsa 4 1 — 3 7:10 2 17. Vasas Izzó 5 1 — 4 5:13 2 1 18. Szegedi VSE 4—13 4:11 1­ 1. Kap. Honv. 5 3 2 — 4:0 8 2. Pécsi BTC 5 4—16:28 3. Zalaeg. TE 5 4 — 1 13: 5 8 4. Pécsi B. 4 3 1 — 7: 3 7 5. Győri Dózsa 4 2 117:45 1 6. Pécsi VSK 4 13—7:55 1 7-10. Budai Sp. 5 2 1 2 5: 5­5 1 7-10. Esztergom 5 2 1 2 10:10 5 1 7-10. Székesfehérv. MÁV 5 2 1 2 6: 6 5 I 7-10. Veszprém 4 2 115:55 11. m. k. TTVE 4 2 — 2 6: 5 4 I 12. Autóbusz 4 1:2 1 3: 3 4 J 13. Traktorgyár 5 2 — 3 5: 8 4 I 14. Pápai Text. 4 1—32:62 I 15. Zalaeg. Dózsa 5 — 2 3 2:10 2 J 16. K. Lombik 4—13 2:51 I 17-18. BVTK 3 — 1 2 1:3 1­­ 17-18. Mosonm.­TE 5— 14 3: 91 II. forduló: 20 III. forduló: 21 IV. forduló: 15 V. forduló: 14 Budafoki MTE Kinizsi- Salgótarjáni Bányász 0:0 Budafok, 1800 néző. V: Ara­nyosi. BMTE: Németh I — Szán­tó, Hauez, Dobos — Bíró, Bán­­y­kúti II — Pécsen­. Haraszti,­­ Gombkötő, Sárdi. Németh II. Edző: Bánáti Rezső. SBTC: Cser­háti — Sándor. Ferencz, Oláh — Szojka, Fodor — Kovács, Veres, Básti. Taliga, László, edző: Gro­­sics Gyula. Néhány érdekes esemény: 14. perc: Két budafoki táma­dás után Sárdi, Haraszti, Gomb­kötő volt a labda útja és Né­meth II közeli hatalmas lövését Cserháti csak nehezen védte. 38. perc: László lövésszerű beadását Németh I Kovács elé ütötte, de a t­arjáni szélső a kí­nálkozó nagy helyzetet kihagy­ta.Az I. félidőben változatos, közepes színvonalú, nagy iramú volt a játék. A bányászok gyor­sabban játszottak. Mindkét csa­pat nyíltan, jól szőtte a táma­dásokat, s időnként a lövések­kel sem fukarkodtak a csatá­rok. Szünet után a széltől tá­mogatott Budafok támadott töb­bet, de a bányászok védelme jól hárította a támadásokat. Jó: Do­­bos, Bán­kúti II. Haraszti, Sárdi, illetve Sándor. Szojka, Básti, László. Szombathely. 8000 néző. V: Vadas Gy. Sz. Haladás: Szarka — Kántor, Ereler, Mester — Var­ga, Márkus — Molnár II, Ko­vács, Szekér, Szigeti, Tóth. Edző: Jávor Pál. MVSC: Máté — Krom­ Szombathelyi Haladás—Miskolci VSC 0:0 A Magyar Rádió heti sport mű­sora Április 8, szerda. Koseut ki­adó 15.55-től közvetítés az FTC —MTK NB I-es és az Újpesti Dózsa — Val­ene­a VVK -mérkőzésről. Április 9, csütörtök. Kossich­­a­d­ó 22.15 — 22.25. H­angiké­pek a Ma­gyarország —Csehszlováki­a f­érf­i válogato­tt kosár­la­bda-mé­r­­kőzésről. Április 10, péntek. Kossuth adó 22.20 — 22.30. Hangképek a Vasú­tépí­tőik Törekvés — CS­M K­o­­lozsvár férfi asztalitenisz Eb-dön­tőről. Április 12, vasárnap. Petőfi­adó 11.05 —13. Közvetítés az Új­pesti Dózsa —Tatabánya NB I-es labda­rúgó-mérkőzésről. Pe­tőf­i­­adó 15.30—16.20 és Kosszath­adó 16.30—17.26. Közvetítés a Vasas — Győr és a Bp. Honvéd—Komló NB I-es mérkőzésről.