Népsport, 1971. április (27. évfolyam, 77-101. szám)

1971-04-05 / 81. szám

Hét magyar gól a Práterben! Népsport. A magyar testnevelési és sportszövetség lapja hétfő, mi. április 1. ♦ Ára: 1.20 forint ♦ xxvii.évfolyamai.szám KIKÜLDÖTT MUNKATÁRSAINK JELENTIK BÉCSBŐL: Jól védekezett, kitűnően küzdött és a szünet után feljavult csapatunk Magyarország-Ausztria 7:0 (0:0) Bene előtt már az első pillanatokban gól­helyzet adódott • Sokáig örültünk volna a dön­tetlennek, mert az osztrákok az I. félidőben kemé­nyebben, gyorsabban, energikusabban játszottak, s mezőnyfölényt harcoltak ki • Kocsist sérülése miatt Szűcs váltotta fel • Juhász Péter személyé­ben újoncot avattunk • Mészöly kiválása után Páncsics állt középre • Az osztrákok a vártnál mérsékeltebben játszottak, s a hajrára valósággal összeroppantak • Kriess hibája és Bene szemfü­les gólja után egyre biztatóbb volt a magyar csapat játéka . Az osztrákok három játékost cse­réltek • A második magyar gól 35 m-es lövésből született Magyarország ifjúsági válogatott-Ausztria ifjúsági válogatott 5:0 (2:0) Végig ötletesen, ügyesen játszottak fiataljaink • Váradi két gólt szerzett • A magyar együttes alaposan visszavágott a tavalyi vereségért • Az ötgólos fölényes győzelem jó ajánlólevél a csü­törtökön kezdődő cannes-i ifjúsági nemzetközi tornára 31. asztalitenisz- világbajnokság, Nagoja Párosokban ázsiai fölény A Klampár, Jónyer pár a legjobb nyolc között Az Aicsi gimnázium tornacsar­nokának küzdőterén változat­lanul 18 asztalon pattognak a kaucsuklabdák. Az egyéni ver­senyek szombati nyitánya a ve­gyespáros és néhány női pá­ros mérkőzés után vasárnap férfipárossal folytatódtak a küz­delmeik. Az első nagyobb megle­petést sajnos a magyarok szol­gáltatták, a 15. helyen kiemelt Belez­­nay, Tímár kettős a legjobb 32 közé jutásért folyó mér­kőzésen simán kikapott, egy gyenge dán párostól. Hiába, Beleznay még minden bi­zonnyal érezhette a szombati vegyespáros mérkőzések fára­dalmait. A mezőnyök előrehaladásával a férfi és a női párosban egyaránt nyilvánvalóvá vált az ázsiai versenyzők nagy fölénye. A női párosban például már a legjobb nyolc közé is csak egyet­­(Folytatás a 7. oldalon) Védd a védd ellen. Az osztrák sepregetd, a 3-as számú Stunnberger nemegyszer unta meg a „sepregetést” . Ilyenkor­­ is előrezdrt­e támadni. A képen éppen Vidátscsal találkozott a magyar tizenhatos előtt. Még estében is megpróbálta elrúgni a labdát, de végülis a magyar védd győzött. (MTI Külföldi Képszolgálat) Kiküldött munkatársunk, Szántó György Jelenti: Turcsina vitte Kijevbe az Európa Kupát Szp­artak Kijev-FTC (7:4) futása mellett kezdődött a talál­kozó. Kijev: Sersztyuk — Kacsova, Zaharova (2), MARSURA (2), Lozbina, Sevcsenko (1), BOB­­RUSZ (2). Cs: TURCSINA (3), Vlaszova (1). Edző: Igor Tur­­csin. , FTC: ELEKNői — Tőkéné (2), Csiba (1), Szőkéné (2), Takácsáé (1), Sterbinszky (3), Bajcsevné. Edző: Elek Gyula. — Turcsinát mégis csak mu­musként hozták? — kérdezték a lelátókon, hiszen a szovjet baj­nok „ásza” nem kezdett. Bár Sterbinszky lőtt gólt, a ferencvárosi­ kézilabdázók nehe­zen melegedtek játékba. Hosz­­szú labdajáratás után szánta el mindkét csapat magát kapura lövésre. Váltakozó sikerrel. Az első negyedóra a halogató já­ték ellenére is döntő jelentőségű volt a mérkőzés végső kimene­telére. A hetedik percben — miután már büntetőből egyen­lített a szovjet csapat — Mar­­suba kiállítását követően a zöld­fehérek nem tudták az ember­előnyt kihasználni. Sterbinszky túl hamar lőtte el a labdát a kapufára. A 13. percben — már másodszor ítélt a Kijev javára hétméterest Simanovics — Elek­­né védte nagy bravúrral Mar­­suba büntetőjét. Fél perc múlva Csiha váratlanul lőtt, Sersztyuk nem is mozdult a labdára. A 16. percben 3:1-re vezetett az FTC, amikor döntő jelentő­ségű cserét határozott el a Ki­jev edzője. A közel egy eszten­deje nem szerepelt Turcsinát küldte a pályára. A bajnokegyüttes és a szovjet válogatott irányító játékosa ra­gyogó bejátszásai után Mar­(Folytatás a 7. oldalon) Változatlan kedélyállapotú két kézilabdacsapatot köszöntött a döntő napja Pozsonyban. Az Európa Kupa védői, a kijevi lá­nyok, igen jó hangulatban ké­szülődtek, a Ferencváros játé­kosai körében idegeskedés volt tapasztalható. A nagy lehetőség küszöbén bizony megrettenntek egy kicsit ezek a mindig sze­rény és jó kedélyű kézilabdá­zók. A találkozó mintha tük­rözte is volna a reggeli észre­vételeket. Simanovics és Valcsics, a két jugoszláv bíró sípjelére, az IBUSZ szervezésében érkezett három autóbusznyi, lelkes fe­rencvárosi szurkoló harsány lesz- Huszonhatodszor ünnepeltük április 4-é­t. Fővárosunk fiatalsága a Felvonulási téren találkozott. Tízezren vettek részt közülük az ünnepi _________ nagygyűlésen, s kiáltották együtt a sportolókkal: „Éljen április 4”­ (Geleta Pál felvétele) MAI SZÁMUNKBAN Labdarúgás Az NB I B-ben: Pécsi Bányász—VM Egyetér­tés 0:0 Az NB II-ben: KIS­­TEXT—Ceglédi VSE 1:0 Atlétika A felnőtt mezei baj­nokok: Mecser (nyol­cadszor egymásután), Völgyi, Ita Vívás Budapest II. csapata nyerte a három város versenyét 1 Birkózás Hat magyar arany­érem: Gál, Hegedűs, Kiss, Laták, Bajkó és Csatári győzött a fel­­szabadulási emlék­­versenyen Kosárlabda A SMAFC is kikapott Kecskeméten: Kecskeméti Petőfi— Soproni MAFC 68:61