Népsport, 1972. december (28. évfolyam, 288-312. szám)

1972-12-04 / 291. szám

2 NÉPSPORT LABDARÚGÁS Bene vezet 10 gólos: Bene (U. Dózsa). 9 gólos: Fazekas (U. Dózsa), Kozma (Honvéd). 8 gólos: Glázer R. (ETO). 7 gólos: Pusztai (Honvéd), Vá­radi B. (Vasas). 6 gólos: Juhász I. (FTC), Kar­sai (Videoton), , Szurgent (Cse­pel). 5 gólos: Antal (SZEOL), Kiss T. (MTK), Németh (Csepel). 4 gólos: Alb­ert (FTC), Horváth (SBTC), Juhász (Komló), Kőmű­ves (Tatabánya), Máté (Pécs), Müller (Vasas) , Nagy II (Video­ton), Oborzil (MTK), Puskás dr. (Vasas), Somogyi (ETO), Szőke (FTC), Szuromi (Egyetértés), Ta­kács (Tatabánya), Vass (SZEOL), Wollek (Videoton). 3 gólos: Bartos (Csepel), Bita (ZTE), Jeck (SBTC), Kellner (II. Dózsa), Kocsis (Honvéd), Kom­­játi (Vasas), Komitár (MTK), Ko­vács (SBTC), Kű (FTC), Mucha (FTC), Pénzes (ETO), Pintér (Honvéd), Siklósi (Egyetértés), Tóth Gy. (ZTE), Tóth J. (ZTE), Weimper (Egyetértés). 2 gólos: Bencsik (Komló), Bra­nikovits (FTC), Burka (Videoton), Dunai II (U. Dózsa), Fekete (DVTK), Gass (Vasas), Gulyás (Csepel), Horváth (Komló), Hor­váth (U. Dózsa), Józsi (ZTE), Kiss (DVTK), Kmetty (SBTC), Magyar (SZEOL), Nagy Gy. (ETO), Nagy J. (Tatabánya), Nell (Egyetértés), Pál (Honvéd), Sikora (DVTK), Storcz (ETO), Szalmásy (Videoton), Tóth K. (Tatabánya), Varga (Csepel). 1 gólos: Arany (Tatabánya), Bartha (SBTC), Bálint (FTC), Básti (SBTC), Becsei (MTK), Berkes (SZEOL), Bicskei (Hon­véd), Borsó (MTK), Buús (Komló), Csetényi (MTK), Csukovics (Vi­deoton), Dunai Hl (U. Dózsa), Fe­jes (Videoton), Fehérvári (Hon­véd), Gáspár (ZTE), Horváth (DVTK), Hunyadi (Csepel), Jósa (SZEOL), Juhász P. (U. Dózsa), Keglovich (ETO), Kegye (SBTC), Kincses I (Pécs), Kocsis (Pécs), Kocsis I (ZTE), Korsós (ETO), Kovács (Videoton), Kriskó (SBTC), Lódi (Tatabánya), Mészár (SZEOL), Mihalecz (ZTE), Mol­nár (ZTE), Póczik (ETO), Répás (SBTC), Rónai (Pécs), Sárközi (MTK), Siklósi (Csepel), Soly­­mosi (Komló), Soós (ZTE), Sza­bó (Tatabánya), Szabó (ZTE), Szoó (SBTC), Tóth A. (II. Dó­zsa), Tóth B. (Vasas), Udvarev (DVTK), Varga (SZEOL), Vépi (FTC), Vidáts (Vasas), Zombori (Pécs), Zöldi (Tatabánya). öngólos: Juhász P. (U. Dózsa) a Vasas ellen, Varga (Egyetér­tés­) az FTC ellen, Varga (SZEOL) a Rába ETO ellen, Horváth B. (ETO) az FTC ellen, Horváth (U. Dózsa) a Rába ETO ellen, Lacz­­kó (Tatabánya) az FTC ellen, Mé­száros (Vasas) a Honvéd ellen, Török (Vasas) a Rába ETO ellen, Tajti (Honvéd) a ZTE ellen, Kendi (DVTK) az FTC ellen, Gál (DVTK) az U. Dózsa ellen, Vá­­radi O. (DVTK) az U. Dózsa el­len. * NB I TARTALÉKCSOPORT DVTK—Csepel 3:2 (1:1). Cse­pel, edzőpálya, 400 néző. V: Kürti. DVTK: Szabó L. — Fehér, Váradi, Szabó Z., Oláh, Milkovics, Koleszárik, Kiss, Földesi, Ruttkay, Görgei. Csepel: Kovács (Meny­hárt) — Kirchner (Haltai), Sán­dor, Horváth, Vedai, Rottenbil­­ler, Osváth, Takács (Halász), Bartha, Csordás, Kóczián. G: Kiss, Váradi, Földesi, il: Kóczián, Bartha. Jó: Oláh, Koleszárik, Földesi, Ruttkay, 111. Horváth, Rottenbiller, Osváth, Kóczián. • Ferencváros­—MTK 3:1 (2:0). Népstadion, 500 néző. V: Maczkó II. Ferencváros: Vörös (Pálinkás) •— Viczkó, Horváth A., Staller, Tátrai, Eipel, Engelbrecht, Ebedli (Vad), Bányai, Szabó (Császár), Bartosik. MTK: Pálinkás — Fauszt, Borik, Kanász, Kovács A., Fehér (Kara), Berecz, Ko­vács B., Kermanidisz, Szalai, Nazáth. G. Vad (2), Bartosik, ill. Berecz Jó, Horváth A., Tát­rai, Engelbrecht, Vad, ill. Ka­­nász, Kovács B., Szalai. Komló —Vasas 0:0. Komló, 100 néző. V: Schneider. Komló: Buús — Molnár, Göcsei, Tihanyi,­Poh­­pácz, Bács, Keller, Szűts, Ka­rasz (Kiss), Pál, Hódosi (Róth). Vasas: Mészáros — B. Kovács, Simon, Zentai, Kovács E., Ká­nás, Kisteleki (Lábszki), Udecz, Gubán, Nagy, Sipőcz. Jó: Buús, Göcsei, Bács, Pál, ill. Mészáros, Simon, Zentai, Sipőcz. VM Egyetértés—Zalaegerszegi TE 3:1 (1:1). Zalaegerszeg, 1000 néző. V: Boda. VM Egyetértés: Mocsári — Lipokatity, Sasvári, Réfi, Nagy, Nell, Straub, Ka­rába, Halápi, Katona, Király­hegyi. ZTE: Déry (Fehér II) — Vigh, Papp­a, Kósa, Szalai (Mol­nár II), Józsi, Márkus, Bősze, Szimacsek, Kecskés, Szőke (Krajcs). G: Királyhegyi,­ Halá­pi, Katona, il. Szimacsek. Jó: Mocsári, Nell, Haápi, ill. Bősze, Szimacsek. Rába ETO—Videoton 3:1 (1:0). Székesfehérvár, 500 néző. V: Schlick. Rába ETO: Földes — Bau­­mann, Kalmár, Rab, Glázer Z., Izsá­ki, Csukás (Csonka), Hegedűs (Siket), Korsós, Glázer Gy., Erdé­lyi. Videoton: Szabó I. — Horváth, Bodnár, Gál I. Végh, Kácsor, Ma­­yer (Vass.II), Miskei, Tieber, Kuti, Jankovich. G: Glázer Z. (11-es­­ből), Erdélyi, Csonka, ill. Kácsor (11-esből). Jó: Földes, Korsós, Glázer Gy., il. Bodnár, Végh. SZEOL — Bp. Honvéd 3:2 (1:0). Szeged, 3000 néző. V: Alföldi. SZEOL: Nagy — Kisjuhász, Emődi, Heidrich, Hevesi, Ladányi, Zám­­bori, Róth, Kozma 11 (Magyar II), Szeghalmi, Weiner (Kozma II­). Bp. Honvéd: Lévay, (Szőke) — Korponai, Ruzsinszki (Dudás), Ká­dár, Szalai, Kovács, Birinyi, Füle, Oláh, Budavári, Ónodi. G: Magyar II (2), Zámbori, ill. Birinyi, Buda­vári. Jó: Nagy, Zámbori, Róth, Magyar H, ill. Kovács, Füle, Buda­vári. Népstadion, 16 000 néző. Ve­zette: Palotai (***?*), (Szko­kén, Jaczina). Ferencváros: Géczi (8) — Vépi (6) , Páncsics (7), Bálint (7), Mar­tos (6) — Juhász (6), Kű (5) — Szőke (1), Branikovits (5), Albert (4), Mucha (5). Edző: Csanádi Ferenc. MTK: Brünyi (8) — Török (7) , Dunai (9), Strasszer (5), Cse­tényi (6) — Oborzil (7), Kunszt (6), Borsó (5) — Koritár (6), Kiss (S), Becsei (5). Edző: Svalocsay Géza dr. Csere: Borsó helyett Hab (5) a szünetben, Kontár helyett Sárközi (—) a 74 percben, Ju­hász helyett Füsi (—) a 77. perc­ben. Sárga lap: Kiss a 38. percben, Szőke az 51. percben, Strasszer a 86. percben, Füsi a 87. perc­ben. Szögletarány: 7:5 (1:2) az MTK javára. Kiállítás: Szőke az 51. perc­ben. Vasárnap szinte tavaszias volt az idő a fővárosban. A kék ég­bolt, a melegen cirógató napsü­tés valósággal csalogatta az em­bereket a szabadba. Zsúfoltak voltak a Normafa, a Jánoshegyi kilátó felé induló autóbuszok, a Hűvösvölgybe tartó villam­osok és déltől kezdve sűrű sorokban hullámzott a közönség a Nép­stadion bejáratai felé. A jókedvű tömeget látva azzal bíztattuk egymást, hogy nemcsak a tava­szias idő, de a jó játék remé­nye is hívogatja az embereket a stadionba. Az MTK kezdett az örökrang­adón és az első veszélyes táma­dást is a kék-fehérek vezették. Borsó fordulásból küldött lövése suhant el a bal kapufa mellett, majd Kű fejesét fogta Brünyi. A 7. percben Becsei szólója, si­keres cselsorozata hozta lázba a kék-fehérel­ közönségét, de a balszélső ismét eggyel többet húzott a labdán, s a már egy­szer kicselezett, de változatlan lelkesedéssel hátrarohanó Juhász hazaadással tisztázott. Nem sza­badult fel azonban a zöld-fehé­rek kapuja. A 8. percben Kiss éles szögből, 8 méterről lőhetett kapura. A labda a becsúszó Bá­lint lábát érintve hagyta el a játékteret. Nem volt nagy­ az iram, mind­két csapat játékosai inkább egyéni akciókkal kísérleteztek. A 13. percben Bálint teljesen érthetetlenül keresztberúgott lab­dájával Becsei indulhatott vol­na el a ferencvárosi térfél kö­zepéről, de kivezette a labdát az oldalvonalon túlra. A 23. percben Martos a félpálya táján elcsí­pett egy átadást, Kagel játszott össze, s a visszakapott labdá­val a jobbösszekötő helyén egy pillanat alatt a kapu előtt ter­mett. Csak a kifutó kapussal -zts W' ** M ***» Hl ifit állt szemben, de az utolsó szökö­ tetés hosszúra sikerült, így Brü­nyi önfeláldozó előrevetődéssel­­menteni tudott. A 26. percben Szőke távoli bombájába egy vé­dő a kapu előtt beletette a lá­bát, s a már elmozdult kapu­védő a gólvonalról — lábbal — szabadított fel! A közönség itt-ott nemtetszé­sének adott kifejezést, mert nem érezte, hogy a két csapat minden tagja tudása legjavát nyújtja. Különösen a kezdetle­ges technikai hibák okoztak sok bosszúságot: egyszerűnek látszó helyzetekben is messzire elpat­togott a labda a csatároktól és a védőktől egyaránt. A 38. perc­ben Kiss hátulról felvágta Sző­két — sárga lappal figyelmez­tette érte Palotai. A 45. perc­ben Kunszt közeli szabadrúgása nyomán a labda­­ 40 méterre Géczi kapuja mögött esett le a földre... SZÜNET UTÁN az MTK meglepetésszerű, heves rohamokkal kezdett. Krnszt egy kapu előtti tömörülésnél nem jutott lövéshez, Becseihez to­vábbított, aki viszont a védőkbe vágta a labdát. Nem sokkal ez­után a jobb oldalon elfutó Kiss 16 méteres bombája kerülte el a kaput. Az 51. percben egy sú­lyos fegyelmezetlenség miatt tíz emberre csökkent a Ferenc­város. Szőke az MTK térfelén, tehát teljesen veszélytelen hely­zetben, a mezénél fogva vissza­rángatta a megiramodó Törököt. Palotai­t az előírásoknak megfe­lelően sárga lappal figyelmeztet­te. A szélső mondott neki vala­mit, mire a játékvezető kiállí­totta a magáról megfeledkezett játékost. A teljesen jogos bírói döntés felpaprikázta a hangulatot. A közönség egy része minősíthe­tetlen hangon reklamált, elárul­va ezzel azt, hogy milyen keve­set tud a szabályokból! Csetényi közeli fejesét vil­lámgyors reflexmozdulattal ütötte ki Géczi. Az 58. perc­ben Koritár kicselezte az FTC jobb oldali védelmét, a kirobba­nó Géczibe vágta azonban a labdát és a védők,­ nehezen ugyan, de felszabadítottak. Megélénkült a játék. Különö­sen a széleken veszélyeztetett az MTK, de a zöld-fehérek is ve­zettek néhány veszélyes táma­dást. Branikovits villámgyors akciója a lesről eléje futó Al­bertén akadt el. A 67. percben a ferencvárosi csatárok Dunai kezezése miatt l1-est reklamál­tak, de Palotai szerint a söprö­­gető leszorított kezét érte a lab­da, nem lehetett tehát­ szándé­kosságról beszélni. Hosszú per­ceken át a két 16-os között pat­togott a labda — többnyire el­lenféltől ellenfélhez. Az utolsó percekben két sárga lapos fi­gyelmeztetés „borzolta fel” az idegeket, az Albertét hátulról buktató Strasszer, majd az Oborzilt visszahúzó Füsi neve került be Palotai füzetébe. Fe­rencvárosi támadás futott a pá­lyán, amikor a játékvezető a mérkőzés végét jelezte. * ★ A két csapat találkozója ezúttal nem érdemelte ki a rangadó jelzőt. Szőke kiállí­tásáig mindkét csapat lagy­matagon, enerváltan játszott, hibát hibára halmoztak még a technikásnak elfogadott csatárok is. Az MTK az első perctől kezdve rendkívül fe­gyelmezetten, szoros ember­fogással igyekezett kikap­csolni az ellenfél kulcsembe­reit. Albertet Strasszer, Bra­­nikovitsot Kunszt, Juhászt Borsó, majd a csere után Csetényi, Kut Oborzil kísérte árnyékként és megelőző sze­relésekkel már a labda át­vételében is zavarták őket. A zöld-fehérek kötetleneb­bül játszottak. A hátsók in­kább területet fogtak, ebből eredően nemegyszer Pán­­csicsra is jutott támadó és ilyenkor a hátrább húzódó Bálint, vagy az egyik szélről közép felé húzódó hátvéd látta el a söprögető felada­tát. Az első félidőben el­hangzó­­ a lelátókról fütty is, s a tiltakozóknak igazuk volt: a látottaknál mindkét csapat többre volt képes ebben a ba­jnokságban, sőt az elmúlt hetekben is. A Ferencváros tíz főre csökkenése után sem változtattak a kék-fehérek védekező alapállásukon, de a felpaprikázódott hangulatban legalább valamivel gyorsabb lett a játék. Az utolsó fél órában mindkét csapat meg­nyerhette volna a mérkőzést, de a helyzeteket elkapkod­ták a támadók, illetve mind­két oldalon bravúrosan hárí­tottak a kapusok. Ez a meg­állapítás önmagában dicsé­retet jelent a tíz emberrel harcoló zöld-fehérek szá­mára, de nehézzé vált hely­zetük sem lehet mentség az ismételten reklamáló, moz­dulataikkal a közönséget iz­gató játékosaik számára. Ne­kik legalább illene ismerni a szabályokat! A Ferencváros kapujában Géczi többször is biz­tosnak látszó gólhelyzetben men­tett. Páncsics és Bálint egymást múlta felül, nagyszerűen helyez­kedtek, biztos lábbal romboltak, csak indításaikba csúszott oly­kor hiba. Vépi teljesítményét néhány szabálytalanság leron­totta, Martos jól kezdett, de az­tán visszaesett. Juhász nagy te­rületen játszott, fáradhatatlan volt, de Küvel együtt nehezen szabadultak meg a labdától. Bra­nikovits és Mucha vezetett né­hány gyors, ügyes támadást, a kapu­­előtt azonban bizonytala­nokká váltak, Alberttől csak Szőke kiállítása után láttunk említésre méltót. Az MTK-ban Brünyi a legjobbak közé sorol­ható. Gyorsan és bátran moz­dult ki a kapujából, s az alap­vonalon is biztos kézzel — egy­szer lábbal — hárított. Dunai a mezőny legjobbja volt! Fejjel, lábbal biztosan rombolt, még ar­ra is maradt ereje, hogy a szé­lek felé kisegítsen. Török a vé­dőfeladat ellátása mellett táma­dásokat is vezetett, Csetényi Oberzillal együtt rengeteget volt játékban, Strasszertől látványos megoldásokat is láttunk, de ő is nemegyszer tisztátalan esz­közökkel szerelt. Az előretolt csatárok közül Koritár és Kiss jelentette a legtöbb veszélyt Géczi kapujára. Becsei csak né­hány csellel hívta fel magára a figyelmet. , Borbély Pál Ferencváros—MTK 0:0 XXVIII. 291. ♦ 1972. december 4. A szabályokról! Feltétlenül sárga lappal kell figyelmeztetnie a játék­vezetőnek azt a játékost, aki: 1. a szabadrúgás elvég­zését figyelmeztetés ellenére késlelteti, a szabadrúgás vég­rehajtását megakadályozza; 2. a sorfalas szabadrúgás­nál az előírt távolságot nem hajlandó betartani;­ 3. reklamálásokért, amikor bármelyik játékos — akár a csapatkapitány - szavakkal vagy mozdulatokkal bírálja a játékvezető döntését; 4. az ellenfelet visszahúzza, visszarántja. Ki kell állítani azt a játé­kost, akit már sárga lappal figyelmeztettek, s ugyanazon a mérkőzésen a fenti szabály­talanságok bármelyikét elkö­veti! Zalaegerszegi TE-VM Egyetértés 2:2 (2:1) Zalaegerszeg, 10 000 néző. Ve­zette: Somlai (****), (Dér, Cser­­nefalvy). Zalaegerszeg: Bolemányi (5) — Molnár (4), Mihalecz (6), F­iló (7), Kocsis II (4) — Gáspár (4), Tóth Gy. (7), Kocsis I (5) — Tóth J. (4), Szabó (5), Bita (6). Edző: Szőcs János. VM Egyetértés: Lengyel (5) — Galambos (5), Józsa (6), Szigeti (5), Sóvári (5) — Bodnár (5), Siklósi (4), Komáromi (5) — Vágvölgyi (3), Szuromi (6), Weimper (6). Edző: Rákóczi László. , Csere: Kocsis II helyett Pro­­kisch (5) a szünetben. Siklósi helyett Túrai (4) a 61. percben, Kocsis I helyett Soós (4) a 61. percben, Vágvölgyi helyett Se­­lenka (3) a 73. percben. Góllövő: Tóth Gy. a 16. perc­ben, Szuromi a 37. percben, Tóth Gy. a 45. percben, Weimper a 77. percben. Sárga lap: Selenka a 85. perc­ben. Szögletarány: 6:5 (3:4) a VM Egyetértés javára. Szinte tavaszias napsütésben, de mély talajú pályán kezdő­dött a játék. A ZTE mindjárt heves rohamokat vezetett, s már az első percben Tóth Gyu­la ívelt lövése alig kerülte el a felső sarkot, majd Tóth J. beadása szállt el a csatárok fe­je felett. Egyre-másra vezette a ZTE heves támadásait,­­ s a 8. percben Bita nagy lövését csak szögletre tudta ütni a vendégek­­kapusa. Jellemző a nagy nyo­másra, hogy egy alkalommal so­rozatban három szögletet ért el a ZTE. Érett a gól és a 16. percben meg is született. Bita kapu elé ívelt szabadrúgását Bodnár röviden fejelte ki, és Tóth Gyula 17 méterről véd­­hetetlenül bombázott a felső­­sarokba. 1:0 Az Egyetértés támadásai nem tudtak kibontakozni, néhány tá­voli lövéskísérletnél több nem történt. Egyelőre a ZTE ma­radt támadásban, gyakran csak szabálytalanságok árán tudták a hazai csatárokat szerelni. A félidő felének eltelte után az Egyetértés is több támadást ve­zetett. A 35. percben egy jól beívelt szögletet Bolemányi csak üggyel-bajjal tudott újra szögletre menteni. Egy ellen­támadásnál Kocsis­­ több védőt kicselezett, de végül hosszan szöktette magát és odalett a helyzet. A 37. percben Bodnárt a kaputól mintegy 20 méterre felvágták. Siklósi hatalmas sza­badrúgását Bolemányi a felső sarokból szögletre tolta. A be­ívelés Komáromi fejéről Szu­romi elé került, aki közelről a hálóba gurított. 1:1 Zavar keletkezett ezután több­ször a ZTE védelmében, ennek ellenére az egerszegi csapat szerzett vezetést. A 45. perc­ben Tóth Gy. nagyszerűen ug­rott ki a védők között, és 10 méterről a kifutó kapus mel­lett a kapuba helyezett. 2:1 SZÜNET UTÁN folytatódtak a ZTE rohamai. Az 55. percben Tóth Gy. elvette az egyik védőtől a labdát, Szabó­hoz gurított, akinek lövését biz­tosan védte Lengyel. A 61. perc­ben mindkét csapat cserélt és az Egyetértés cserejátékosa, Tú­rai mindjárt kihagyott egy nagy helyzetet: Galambos ívelt sza­badrúgást az ötösre, de Túrai a labda helyett a levegőbe rúgott, s a védők felszabadítottak. A 67. percben Tóth Gy. remek cselsorozat után messze kapu fölé lőtt. Ebben a játékrészben gyakran zavarba jött az Egyetértés vé­delme, sokszor valóságos tömeg­­jelenetek játszódtak le a kapu előtt, de mindig akadt egy láb, amelyikben elakadt a labda. A 72. percben egy szellemes ZTE- támadás után Soós átemelte a labdát a kimozduló Lengyelen, a labda felpattant a földről és Soós, aki közben megkerülte már a kapust, a labda mellé fejelt. A 77. percben váratlanul egyenlí­tett az Egyetértés. Molnár feles­legesen cselezgetett, Weimper elszedte tőle a labdát, kiugrott a védők közül és mintegy 12 méterről a bal sarokba bombá­zott. 2:3 A gól megnyugtatta a vendég­csapat játékosait, s bár tovább­ra is a ZTE támadott, egyre több hiba csúszott az akciókba és minden esetben tisztázni tud­tak a soroksáriak. A 85. percben Selenka sárga lapot kapott a Gáspárral­ szemben elkövetett szabálytalanság miatt. A 90. percben Tóth Gy. távoli lövését Lengyel csak másodszorra tud­ta megkaparintani a labdára ro­hanó ZTE-csatárok elől. ★ ★ ★ A ZTE hatalmas iramban kezdett támadni. Érezni le­hetett, hogy a levegőben lóg a hazaiak gólja. Ez be is kö­vetkezett. Ezután fokozato­san támadni kezdett a ven­dégcsapat, a félidő második felében több veszélyes táma­dást vezetett és kísérleteit si­ker koronázta. A kiegyenlítő gólra a ZTE válaszolt, még a félidő vége előtt sikerült újból megszereznie a veze­tést. A szünet után megismétlő­dött az első félidőben látott játék: a ZTE támadott, hely­zete is több akadt, de az Egyetértés védelme — ha né­ha szerencsével is — mindig hárított. A váratlan egyenlítő gól megnyugtatta az Egyet­értés játékosait és érthetően idegessé tette a ZTE-t. Az­ utolsó percekben is nagy volt a zalaegerszegiek nyomása, mégsem tudták Lengyel ka­puját bevenni. A mérkőzés nem mozgott magas színvo­nalon, de hatalmas volt az iram és a küzdelem. Az Egyetértés fegyelmezett vé­dekező játékával rászolgált az egy pontra. A ZTE-ben Bolemányinak sok dolga volt, az első gólnál közbeavatkozhatott volna. A védelemben találjuk a csapat és a mezőny legjobb já­tékosát, Filó személyében, aki beállósként, majd balhátvédként is kiválót nyújtott, rengeteg tá­madást indított. Nem sokkal maradt el tőle Mihalecz sem. Molnár ezúttal is lelkesen, de bizonytalanul játszott. Ugyanez áll Kocsis II-re is, míg a he­lyébe beállt Prokisch erőteljes és megbízható volt. A középpályán Tóth Gyula kitűnően szervezte a csapat játékát, két gólja kü­lön is elismerésre méltó. Gáspár és Kocsis­­ hullámzó teljesít­ményt nyújtott. A támadások­ motorja Bita volt. Kitűnően cse­lezett, bejátszotta az egész pá­lyát. Szabó és Tóth J. váltako­zó sikerrel küzdött. A VM Egyetértésben Lengyel a gólokról nem tehetett, de akadt néhány bizonytalan vé­dése is. A védelmi sorban a söprögető rózsa akasztotta meg a legtöbb támadást, a többiek néhányszor zavarba jöttek. A középpályán Komáromi nyújtot­ta a legtöbbet, az első gólban nagy érdemei voltak. A táma­dósorban rengeteget dolgozott Szuromi. Dicsérhető Weimper lendületes és erőteljes játéka is, Gondi Béla ­ Az 98B I állása 1. U. Dózsa 13 9 1 3 31- 9 19 2. FTC 13 6 3 2 28-15 19 3. Honvéd 13 6 4 3 27-14 15 4. Vasas 13 7 2 4 23-16 15 5. ETO 13 7 1 5 25-19 15 6. MTK 13 4 7 2 16-13 15 7. Tatab. 13 6 3 4 16-15 15 8. Csepel 13 4 6 3 20-16 14 9. V­ideoton 13 6 2 5 21-18 14 10. ZTE 13 5 3 5 18-15 13 11. SZEOL 13 4 5 4 15-20 13 12. Egyetért. 13 3 4 6 12-25 1­1 13. SBTC 13 4 1 8 18-26 9 14. Pécs 13 1 5 7 8-21 7 15. Komló 13 1 5 7 10-29 7 16.DVTK 13 1 4 8 8-25 6