Népsport, 1973. november (29. évfolyam, 257-282. szám)

1973-11-26 / 279. szám

2 NÉPSPORT LABDARÚGÁS Salgótarján— Újpesti Dózsa 2:1 (2:1) Salgótarján, 10 000 néző. V­e­­zette: Palotai (****), (Tátrai, Bálla). Salgótarján: Magyar (6) — Miklós (6), Kmetty (7), Horváth (7), Vertig (7) — Barta (6), Ré­pás (6), Bássi (7) — Szoó (7), Kajdi (6), Jeck (6). Edző: Ko­vács Imre. II. Dózsa: Szentmihályi (5) — Kolár (6), Harsányi (6), H­or­vát­h (5), Noskó (5) — Dunai III (7), Tóth (S), Zámbó (6) — Fa­zekas (6), Bene (0), Nagy (5). Edző: Szűcs Gyula. Csere: Nagy helyett Fekete (—) a 62. percben. Jeck helyett Kegye (—), a 65. percben. Tóth A. helyett Sarlós (—) a 65. perc­ben. Répás helyett Sáfrány (b) a 75. percben. Góllövő: Szoó a 3. percben, Noskó (öngól) a 28. percben, Fazekas a 41. percben. Szögletarány 7:6 (5:3) a Sal­gótarján javára.­­A hazai csapat öltöző­jében, a játékosok me­leg szeretettel köszöntöt­ték mesterüket, aki ezen a mérkőzésen ■ szüle­tésnap­­ját ünnepelte. Erről még az egykori csapatának tag­jai sem feledkeztek meg, aminek Kovács Imre érthe­tően örült. Mondta is, hogy nem mindennapos érzés ré­gi csapatát a kispadról néz­ni és szorongani az új együt­tese győzelméért. „Alaposan ismerem a Dó­zsát, nagyjából egyformák az esélyek, az a csapat győz, amelyik bátrabban játszik.” Szűcs Gyulát arról faggat­tuk: „Vajon nem nyomja-e a csapatot az a tudat, hogy ha nyernek, első helyre ke­rülnek?” Tréfálkozva válaszolt: „Nem, mert ez a csapat már megszokta az első he­lyet! . . Nem sokkal a kezdés után tom­bolt a közönség. A 3. percben egy gyors tarjáni­ tá­­adá­s vé­gén Básti az ellenfél térfeléről keresztbe ivett. Szoó nagysze­rűen érkezett, s a felpattanó labdát egyből, 8 m-ről, védhe­­tetlenül a jobb felső sarokba vágta. 1:0 (Nem mindennapos lát­vány volt, amikor Szoó a gól feletti örömében indiántán­cot lejtve kifutott a kapu mögötti salakra, s a tócsá­ba leguggolt, combját és a földet verte, majd alig tu­dott kiszabadulni boldog társai öleléséből.) A síkos talajon óriási lelkese­déssel és nagyon jól játszott a bányászcsapat. A 22. percben Bene szélsebesen tört kapura, amikor a 16-os előtt Horváth f­elgáncsolta. Emiatt figyelmezte­tést kapott. A szabadrúgást Tóth csavarta a jobb felső sarokra, Magyar résen volt és szögletre ütötte A 28. percben a 16-oson belül kiugrott Jeck beadásszerű lövése a bal kapufa éléről ki­pattant. Szentmihályi utána nyúlt. A berohanó Noskó testé­ről a labda a hálóba pattant. (öngól.) 2:0 (Jeck: Toltam egyet a lab­dán, közben felnéztem, lát­tam, hogy Szentmihályi a hozzám közelebb eső sarok felé mozdul, s ezért bal kül­sővel megpróbáltam nyesve megcélozni a bal sarkot. Nagyszerűen eltaláltam a labdát, azt hittem be is csavarodik...) A 37. percben Bene majdnem gólt fejelt. De végül is ketten nehezen szerelték. Aztán Bene bal felső sarokra csavart sza­badrúgását Magyar szögletre ütötte. A 41. percben Tóth kö­zépen kiugratta Fazekast, a szélső középen kitört, Vertig megpróbálta szerelni, Magyar kifutott, a 11-es ponton mind­hárman összeütköztek, közben Fazekas a kapu közepébe gurí­totta a labdát. 2:1 SZÜNET UTÁN a 48. percben Bene sorfal fe­lett átlőtt éles szabadrúgását a kapufa mentette. Az 56. perc­ben Noskó szabálytalankodott, amiért figyelmeztetésben része­sült. Egyre keményebbé vált a mérkőzés. A Dózsa minden ere­jét a támadásra összpontosította. Fazekas jó csel után fölé lőtt. (Alaposan megváltozott a játék képe, mintha kicse­rélték volna a két csapa­­­it, ugyanis a Dózsa szinte egy kapura játszott. Ennek rész­ben az volt az oka, hogy a vendégek mindent feltettek egy lapra, részint pedig a hazaiak annyira beálltak vé­dekezni, hogy még a közép­pályások is hátulragadtak, s amikor a labda a birtokukba került, egyszerűen alig mer­tek elszakadni ellenfelüktől, hiányzott a mélységben való tagozódás, enélkü­l pedig nem tudták tartani a lab­dát. Jöttek a rohamok . .. ) A 80. percben a nagy nyomás alól gyors ellentámadással bon­takoztak ki a hazaiak. Szoó a bal oldalon tört ki, de lövés­­szerű beadását Szentmihályi el­csípte. Nem sokkal később Sar­lós átadását emelte Bene a ka­pu fölé. A 86. percben Fekete lövése Kmetty kezét érte a 16- oson belül. De Palotai közel állt és rálőtt labdának minősítette az esetet. A hajrában szinte az egész hazai csapat a 16-oson belül he­lyezkedett el, Horváthnak egy fejese mellé ment. Sarlós feje­sét pedig Magyar üggyel-bajjal hárította. ★ ★ k k Nagyszerű, nemcsak izgal­makban bővelkedő mérkőzés volt, hanem kifejezetten színvonalas is. Ennek a ta­lálkozónak érdekessége volt, hogy két ellentétes félidőből állt. A bravúros és megle­pő győzelmet arató salgótar­jániak határtalan lelkesedés­sel, gyors, jó összjátékkal, meg-megújuló rohamokkal az első félidőben óriási fö­lényben játszottak, s mind­ezt két góllal tetézték. 2:0 után a Dózsa fokozatosan feljavult, és szünet után minden erejével támadott, s ritkán látható nyomasztó fölényt harcolt ki. Ebben az időszakban a salgótarjániak kétségbeesetten védekeztek, megszállták a kapujuk elő­terét, s azt a jelszót igye­keztek megvalósítani „Mind­egy, hogy hová, de el a ka­putól a labdát.” Óriási­­küz­delemben, szívós ellenállás­sal végeredményben meg­akadályozták, hogy a p­izsa kiegyenlítsen, itt tulajdon­képpen közrejátszott a ven­dégcsatárok néhány helyzet­­kihagyása is. A salgótarjá­niak, ha némi szerencsével is, de megérdemelten arat­tak győzelmet. A Salgótarján kapujában Magyar két-három ki­tűnő védést is bemutatott, de a gól előtt feleslegesen futott ki. A hátvédek egymást múlták fe­lül. A legnehezebb dolga Hor­váthnak volt, de jól tartotta a válogatott Benét. Ügyesen tisz­tázott Kmetty, és Vertigen pe­dig nem látszott a hosszú ki­hagyás. A három középpályás fáradhatatlanul küzdött. Básti adta közülük a legtöbb jó lab­dát. Elöl a csatárok az első fél­időben tetszettek, szünet után már ők is inkább védekeztek. Szoó jelentős részese a győze­lemnek. Az U. Dózsa közvetlen védelmében senki sem játszott kiemelkedően. Harsányi és Kolár felelt meg leginkább. A középpályások közül Tóth egy fél órán át, Dunai 111 pedig szinte végig elég sok jó labdát adott előre a csatárok közül senki sem tűnt ki. Németh Gyula Mátyus László NB I TARTALÉKCSOPORT Salgótarján—O. Dózsa 1:0 (0:0). Salgótarján, 1000 néző. V: Balázs II. Salgótarján: Szőke — Sándor, Kovács J., Csikós, An­gyal, Pozsár, Szalai, Bertadán, Mohácsi, Sziivka, Dudás (Kanyó). V. Dózsa: Szigeti (Lipovszki) — Káposzta, Schumann,­­Bánkút­, Fekete Cs., Borbély, Hegyi Gy., Hegyi I. (Biró), Veres, Kellner, Harai. G: Dudás. Jó: Szőke, Ko­vács, Csikós. Szalai, 111. Szigeti, Káposzta, Schumann. Az NB Szombaton játszották: Honvéd—Videoton 1­ 2 1. Honvéd 14 9 3 5 30-14 18 2­­. Dózsa 14 5 2 4 32-22 18 3. Tatab. 14 7 4 3 21-15 18 4. ETO 14 7 4 3 18-16 18 5. FTC 14 7 3 4 24-16 17 6. SBTC 14 5 7 2 15-13 17 7. Pécs 14 5 7 2 15-14 17 8. Videoton 14 6 4 4 20-18 16 9. Csepel 14 6 3 5 21-18 15 10. MTK 14 5 3 6 17-18 13 II. ZTE 14 5 3 6 15-21 13 12. Haladás 14 3 5 6 13-17 11 13. Vasas 14 2 6 6 12-18 10 14. Szeged 14 3 3 8 14-19 9 15 Egyetért. 14­­ 8 6 10-26 8 16. Dorog 14 1 4 9 12-24 6 XXIX. 279. ♦ 1973. november 26 Rába ETO—VM Egyetértés 1:1 (1:0) Győr, 3500 néző. Vezette: Mo­hácsi (***), (Kristóf, Molnár). Rába ETO: Borbély (6) — Baumann (3), Pozsgai (7), Sebők (5) , Izsáki (6) — Varsányi (5), Somogyi (5), Póczik (4) — Pénzes (3), Stolcz (4), Glázer R. (4). Ed­ző: Farsang Ferenc. VM Egyetértés: Hajdú (6) — Vágvölgyi (5), Józsa (6), Sóvári (6) , Szigeti (5) — Komáromy (5), Siklósi (6), Selenka (4) — Szu­­romi (4), Weimper (4), Halápi (3). Edző: Rákóczi László. Csere: Halápi helyett Túrai (6) a szünetben, Glázer R. he­lyett Csidei (4) a 62. percben. Góllövők: Stolcz a 24. perc­ben, Túrái a 66. percben. Szögletarány: 5:4 (1:1) a Rába ETO javára. A Rába kezdett, Sebők lövése szállt el a kapu mellett, majd Póczik szabadrúgása zúgott el a kapu fölött. Kiegyenlített, vál­tozatos játék folyt, de a ven­dégek csapatjátéka folyamato­sabbnak bizonyult. Halápi lab­dája a kapufáról vágódott visz­­sza, majd Siklósi kapáslövése ment el a léc mellett. A 15. percben futott a félidő egyetlen formás győri támadása a pályán. Pénzes vezette, be­adását Stolcz átlépte, de nem volt ott győri játékos, és oda­lett a helyzet. A másik oldalon Sebők hibájából Siklósi törhe­tett kapura, de Pozsgainak si­került megállítania. A 24. percben Varsányi jobb oldalról, 35 méterről ívelt a ka­pu elé, Hajdú kimozdult kapu­jából és öklözni akarta a lab­dát, a szemfüles Stolcz azonban megelőzte, és fejéről a kapu kö­zepébe hullott a labda. 1:0 A 28. percben már a hazai kapu került veszélybe. Halápi lövése kicsúszott a vetődő Bor­bély kezéből, és Pozsgai szöglet­re mentett. A 34. percben Bau­mann durva hibájából Selenka húzhatott a győri kapura, de lö­vését a jól helyezkedő Borbély elcsípte. SZÜNET UTÁN az újonnan beállt Túrás vihar­zott el a jobb szélen, beadását Borbély hárította. Fergeteges hazai rohamok következtek. A 47. percben a középen tartóz­kodó Glázer R. került nagy helyzetbe, de a 16-osig kifutó és vetődő Hajdút találta el. A ka­pusról kipattanó labdát Póczik szerezte meg, egyből kapura ívelte, de a kapuvonalon álló Józsa kifejelte. Az 57. percben újabb győri helyzet maradt ki­használatlanul. Pénzes beadását Stolcz a teljesen fedezetlenül felfutó Póczik elé tálalta, aki­nek nagy lövését Hajdú nagy bravúrral ütötte ki. Két perccel később Varsányi szabadrúgása után a jobb oldali lécen csat­tant a labda. Mohácsi játékve­zető szakította meg a játékot a közönség tüntetése miatt. Ne­gyedóra elteltével alábbhagyott a győriek lendülete. A 66. percben Szuromi a bal oldalon vezetett támadást. Át­játszotta Baumannt, beadását Siklósi fejelte kapura, Borbély belenyúlt­ a fejesbe, de csak rö­viden sikerült kiütnie, és Túrai középről, három lépésről a ka­puba lőtt. 1:1 Az Egyetértés higgadtabban játszott, a 73. percben Weimper fejesét Borbély a kapufa segít­ségével hárította. ★ k k A kiegyenlített első félidő­ben a vendéglátóipariak ját­szották az átgondoltabb lab­darúgást. Játékuk lényegesen folyamatosabb volt és a gyengélkedő jobb oldali győri védelem mellett próbálkoz­tak támadásvezetéssel, akad­tak helyzeteik is, de nem tudták kihasználni. Az ETO csapatjátékát a hihetetlenül sok pontatlan átadás tör­delte szét. A védelemben Baumann elemi hibákat kö­vetett el, a középpályások gyengélkedtek, elől kevés volt a széleken indított tá­madás. Szünet után negyed­órán keresztül nagy akarat­tal és lendülettel rohamozó hazaiak beszorították ellen­felüket. Ekkor két nagy helyzetet is kihasználatla­nul hagytak a győriek és ezzel ellőtték puskaporukat. Baumann újabb hibájából a vendégek egyenlítettek, át­vették a játék irányítását, és nem sok hiányzott ahhoz, hogy megszerezzék első győ­zelmüket. A Rába ETO védelmében Pozsgai volt a leg­biztosabb pont. Több támadást akasztott meg jó ütemű közbe­lépéseivel. Sebők mérsékelteb­ben játszott, Baumann viszont kezdetleges játékot nyújtott. A középpályások gyengélkedtek, nagyon sok pontatlan átadást láttunk tőlük. Elöl Pénzes fé­lénken, gyámoltalanul játszott, Glázer R. többször középre hú­zódott, kivonta magát a játék­ból, Stolcz igyekezett, kevés si­kerrel. Az Egyetértés védelmében Hajdútól egy bra­vúros védést láttunk, Józsa a levegőben korlátlan, úr volt, a két szélsőhátvéd kisebb megin­gásoktól eltekintve megfelelt, Siklósi nagy területen, haszno­san játszott. A támadósor játé­ka a szünet után beálló Túrái­val sokat javult. Az apró terme­tű szélső ügyesen mozgott, szemfüles gólt lőtt. Harasréti Béla NB I TARTALÉKCSOPORT VM Egyetértés—Rába ETO 3:2 (2:2). Győr, 200 néző. V: Csák­­vári. Egyetértés: Hara — Bodnár, Nagy L., Nagy A., Bódi, Szántai, Dárdai (Horváth L.), Ullmann, Szepesi, Anamiadisz, Dene. Rába ETO: Bédi — Kalmár, Brandisz, Szarvas, Keglovich F., Kőhegyi, Nagy G, Glázer G., Horváth Gy., Pásztor, Sági. G: Szepesi (2), De­ne, 111. Sági, Horváth Gy. Jő: Nagy L. Nagy A., Szántai, Szepesi, 111. Kőhegyi. Zalaegerszegi TE-Dorog 2:1 (1:0) Dorog, 2000 néző. Vezette: Ta­­polczay (***), (dr. Vincze, Ju­­rinkovits). ZTE: Déri (6) — Molnár (5), Papp I (6), Mihalecz (5), Filó (6) — Gáspár (6), Tóth Gy. (5), Józsi (6) — Kelemen (5), Szabó (4), Rita (4). Edző: Szőcs János. Dorog: Lehnitzer (4) — Aspi­­rány (5), Tóth (5), Kácsor (3), Berecz (4) — Takács (4), Gabala (4), Peszeki (5) — Ecker (4), Laczkó (4), Bartalos (6). Edző: Isáh­ László. Csere: Szabó helyett Pogács (6) a szünetben,­­takács helyett Horváth P. (4) az 55. percben, Aspirány helyett Abuczki (6) a 84. percben. Góllövők: Kácsor (öngól) a 3. percben, Gabala a 61. percben, Pogács a 85. percben. Szögletarány: 1:1 (1:0) a Do­rog javára. Meglehetősen gyér érdeklődés mellett kezdődött a találkozó. Már a haro­dik percben meg­szerezte a vezető gólt a vendég­csapat. Berecz szabálytalanko­dott Kelemennel szemben a jobb oldalon, az oldalvonal kö­zelében. Gáspár lőtte a labdát a kapu elé, ott a rossz ütemben kimozduló Lehnitzer az előtte álló Kácsor fejére ütötte a lab­dát, amely onnan a kapu bal oldalába vágódott, öngól, 1:0 a ZTE javára. A vendégcsapat kezdeménye­zett többet, a kapuk azonban hosszú ideig egyik oldalon sem kerültek veszélybe. Inkább a két 16-os között folyt a küzdelem. A vendégek pontosabban adogat­tak, a Dorog sokat kapkodott. A 20. percben Bita elöl tisztá­zott vetődve a dorogi kapus. A 21. percben Kácsor unta meg a csatárok tehetetlenségét, 22 mé­terről nagy lövést küldött ka­pura, Déri a léc alól ütötte szögletre a labdát. A 23. perc­ben akadt helyzete a Dorognak is, Bartalos a jobb oldalról ívelt a 11-es pont tájára. Peszeki mellel maga elé tette, aztán ma­gasan a kapu fölé vágta a lab­dát. Bartalos megsérült a 2 .fe­jén, az oldalvonal mellett ápol­tak, majd nagy turbánnal tért vissza. A 38. percben Laczkót lökte Molnár a 16-oson belül, a csatár elesett, rá a labdára, a játékvezető a ZTE javára ítélt szabadrúgást, ezért a kö­zönség tüntetett. Fél perci­g állt a játék. A félidő befejezése előtt nem sokkal Bartalos 16 méter­ről küldött lövését csípte el a jobb kapufa tövénél Déri. SZÜNET UTÁN cserélt a vendégcsapat, Szabó helyére Pogács jött be. A 49. percben Kelemen hét méterről, kapásból a bal kapufa mellé lőtt. Aztán Józsi bal sarokra tartó lövését ütötte ki Schnit­­zer. A 61. percben egyenlített a Dorog. Bartalos—Peszeki— Gabala volt a labda útja a bal oldalon, Gabala 18 méterről éle­sen, laposan úgy küldte a lab­dát a hálóba, hogy az a bal ka­pufa tövét is érte. 1:1 A gól után élénkebb lett az iram, és küzdelmesebb a játék. A dorogiak lettek aktívabbak, a vendégek beszorultak, egy ideig. Előbb Filót figyelmeztette a já­tékvezető Bartalossal szemben elkövetett szabálytalanság miatt, majd Papp I-et is felírta, mert az felvágta Laczkót. Bartalos, majd Peszeki beadását húzta le Déri. A másik oldalon Tóth Gy. 14 méterről küldött lövését né­mi szerencsével tisztázta Schnit­­zer. Aspirány megsérült, Abucz­ki jött be a helyére. A 85. perc­ben egy előrevágott labdával Pogács ugrott ki, a fellazult do­rogi védelem között, elhúzta a labdát a kifutó Schnitzer mel­­­lett is,­ 12 méterxpl­a­­kála kö­zepébe helyezett...................... 2,1 k­g A gyorsan bekapott potya­gól láthatóan megzavarta a hazaiakat. Kapkodva, sok hi­bával játszottak, körülmé­nyesek voltak a támadásaik, s elsősorban középen ma­gas labdákkal akarták fel­lazítani a zalaegerszegiek védelmét. A magas, jól fejelő Papp és Mihalecz azonban könnyedén verte vissza eze­ket a támadásokat. A vendé­gek tervszerűbben, s főleg higgadtabban adogattak az első félidőben, s kevés húzás­ból szőtt támadásaik, ha rit­kábbak is voltak, de több ve­szélyt jelentettek, mint a hazaiaké. Szünet után aktí­vabb, harcosabb lett a Do­rog, többet is támadott, s az egyenlítő gól még fokozta a támadó kedvüket. Ám a mérkőzés vége felé elkövet­ték azt a nagy hibát, hogy rohamaik közepette ,elfeled­keztek a hátsó soraik biz­tonságáról, s egy előrevágott labda után, Pogács gólja megpecsételte sorsukat. A zalaegerszegi kapuban Déri megbízhatóan lát­ta el feladatát. A közvetlen vé­delem legjobbja Papp­­ és Filó volt. A középpályán Gáspár el­sősorban a Védekezésben, míg Józsi a támadásindításokban je­leskedett. Elöl Kelemen volt a legmozgékonyabb és legveszé­lyesebb. A dorogi kapuban Lehnitzer nagyot hibá­zott az első gólnál. Tóthnak voltak szép szerelései. A máso­dik zalaegerszegi gól előtt ő is előre kalandozott Aspirány lel­kesen játszott. A középpályások közül Peszeki teljesítményét le­het megemlíteni. Sokat futott, s jól is indított. Elöl a mozgé­kony, jól cselező Bartalost lehet csak dicsérni, egyedül azonban nem boldogult. Várkonyi Sándor NB I TARTALÉKCSOPORT Dorog—Zalaegerszegi TE 2:1 (2:1). Dorog, 500 néző. V: Andor­­ka. Dorog: Pilcz (Horváth I.) — Baumann, Kecskés, Lazaridisz (Moretz), Lelkes, Reich, Rátvai, Zigó, Virágh, Flórián I., Haraszti (Gubán). ZTE: Bolemányi (Fehér) — Vigh, Papp I, Kocsis I. Sza­lai, Krajos, Szlmacsek, Soós, Kor­­ponai, Tóth, Berta. G: Reich, Vi­rágh, 111. Szalai. Jó: Kecskés, Lel­kes, Zigó, 111. Papp II, Szalai, Szl­macsek. Csepel—Szegedi EOL 2:0 (2,6) Csepel, 1000 néző. Vezette: Hámori (*­**), (Fehér 11, Kürti). Csepel: Fatér (—) — Vellai (5) , Sándor (6), Kandi (6), H­u­­nyadi (5) — Godán (5), Somogyi (6) , Gulyás (7) — Csordás (4), Bartos (5), Buronyi (6). Edző: Keszthelyi Mihály. SZEOL: Gujdár (6) — Vár­helyi (4), Varga (7), Bánfalvi (5), Virágh (5) — Mészár (1), Vörös (4), Pataky (5) — Szeghalmi (3), Vass (3), Antal (4). Edző: Bundzsák Dezső. Csere: Várhelyi helyett Koz­ma 111 (5) a szünetben, Gulyás és Bartos helyett Csőke (—) és Bozó (—), mindkettő a 75. perc­ben. Góllövő: Gulyás a 13. percben, Gulyás a 45. percben. Szögletarány: 3:1 (2:1) a Cse­pel javára. A 3. percben Buronyi beadása tisztán találta a berobbant So­mogyit, de a 11-es pontnál lyu­kat rúgott. Az 5. percben Csor­dás az 5-ös sarkán lövés helyett cselezett, szögletre mentettek előle. A 13. percben Gulyás ve­zetgette a labdát. A balösszekötő helyén, a 16-os vonalánál, lövés­­hez készült, a mozdulatra a vé­dők kiléptek. Gulyás azonban a tisztán álló Buronyihoz továbbí­tott. A szélső tíz méterről nagy lövést eresztett meg, Gujdár ré­sen volt, kiütötte, de Gulyás 5 m-ről újrázott, Varga ugyan ki­vágta a labdát, de a partjelző jelezté, hogy a labda túljutott a gólvonalon. 1:0 A 20. percben Csordás feje előtt csúszott el a labda. Egy perc múlva Somogyi 16 m-ről lőtt szabadrúgása csattant a jobb kapufa tövén. A következő per­cek rendkívül sok bosszúságot okoztak a nézőknek. Mindkét csapat játékosai hibát hibára halmoztak, csak elvétve akadt folyamatos összjáték. A félidő utolsó percében Buronyi a bal oldalról befelé cselezett, a fel­futó Gulyás elé gurított, s ő 17 m-ről, egyből, nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba. 2:0 SZÜNET UTÁN átszervezte védelmét a SZEOL. Mészár lett a jobb­, Bánfalvi a középhátvéd. Bartos őrzésével Kozma III-at bízta meg Bund­zsák Dezső. Varga előrement a középpályára. Ám az átszervezés sem segített a SZEOL-on, a csa­társor változatlanul veszélyte­lennek bizonyult. A 63. percben Csordás közeli lövését a kapu­jából kimozduló Gujdár lábbal állította meg. A 77. percben Cső­ke nagy lövése szállt el a bal kapufa mellett. Ezután a 80. percben Csordás két helyzet tet ügyetlenkedett el. Előbb Somo­gyi jobb oldfeli beadását, majd Buronyi bal oldali beívelését nem tudta átvenni, mindkétszer elpattant tőle a labda és a vé­dők felszabadítottak. ★ k A kora délelőtti helyen­ként viharos szél kissé el­riasztotta a szurkolókat at­tól, hogy kilátogassanak mérkőzésre- De akik mégis arra­­az elhatározásra jutot­tak, hogy megnézik a talál­kozót, hiába várták, hogy a játéktól majd felmeres­e­nek. A Csepel csak az eredmény­nyel lehet elégedett, mert a kezdeti lendület hamar alábbhagyott. A csatárok el­­ügyetlenkedték a helyzete­ket, s egyre körülményeseb­ben, egyre több adogatással igyekeztek megközelíteni a SZEOL kapuját. Pedig, ha egy kicsit is jobb formában vannak, nagyobb­ arányban legyőzhették volna a vendé­geket. Mert a Tisza-partiak bizony meglehetősen gyen­gén, elképzelés nélkül fut- ■ balloztak. Csak ritkán for­dult elő, hogy — folyama­tosan — háromszor egymás után jó helyre szállt volna a labda. A védők alighogy felszabadítottak, máris új­ra munkájuk volt, mert sem a középpályások, sem a csa­tárok nem tudták tar­tlni a labdát. A SZEOL-nak két­­három távoli, hazaadással felérő, kapura lövésen kí­vül még csak helyzete sem volt. A Csepel védelmének nem sok dolga akadt. A két szélsőhátvéd bát­rabban támogathatta volna a tá­madásokat. A középpályások i­s­ kezdtek, igyekeztek összeszedni a labdát, később azonban ők is elszürkültek. Gulyás két gólj­­­al döntő érdemeket szerzett. A csatársorban Csordás sok­­gól­helyzetet hibázott el, közülük Buronyi volt a leglendületesebb. A SZEOL kapujában Gajdárnak akadtak szép védései, a gólokról nem te­het. Várhelyi lecserélése indo­kolt volt. Varga középhátvéd­ként is, középpályásként is jól játszott, csapata legjobb embe­re volt. A középpályások, külö­nösen Vörös, nagyon sok lab­dát adtak el. A csatárok gyámol­talanul, veszélytelenül játszot­tak. Németh Péter