Népsport, 1976. március (32. évfolyam, 52-77. szám)

1976-03-29 / 76. szám

­­t Nagykanizsai Olajbányász— Nagybátonyi Bányász 3:0 (2:0)­ ­ Nagykanizsa, 3000 néző. V: Dámori. Nagykanizsa: Vlaszák — Kovácshegyi, Doszpoth, Simon, Müller — Keszei (Savanyú, az 57. percben), Bogáti, Horváth — Sulyok, Derdák (Söjtör az 57. percben), Füle dr. Edző: Lantos Mihály. Nagybátony: Kovács M. — Biah­a, Antal, Pozsár I (Bo­csi, a 29. percben), Nagyb­isike — Pozsár N­., Macska, Orosz — Nagy, Dóra, Kovács F. Edző: Horváth Mihály. 7. perc: Müller húzott el a bal oldalon, majd Füle dr. kapta a labdát, aki két remek csel után Horváthhoz játszott, és a közép­pályás 10 méterről biztosan lőtt kapuba, 1:0. 10. perc: Nagy iramodott el a jobb oldalon, de az 5-ös sarká­ról fölé bombázott. 28. perc: Derdák és Pozsár I a labdáért vívott harcban össze­fejelt. Pozsár I-et kórházba szál­lították. 33. perc: Kovácshegyi bedobá­sát Derdák ügyesen megjátszotta, majd az elmélázó védők között mintegy 8 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 2:0. 52. perc: Nagy és Dóra ke­verte meg a hazai védőket, de a jó helyzetben levő Nagy 12 méteres lövését Vlaszák a­ me­zőnybe ütötte. 54. perc: Füle dr. szöglete érintés nélkül került a hálóba, 3:0. 62. perc: Oroszt a játékvezető kiállította. 67. perc: Sulyok gólba tartó labdáját a gólvonalról vágták ki a vendégek. A minden csapatrészében jobb, nagy fölényben játszó kanizsai­­„olajosok”, végig irányították a jó iramú mérkőzést, és akár na­gyobb arányban is nyerhettek 2 NÉPSPORT LABDARÚGÁS NB II, NB III Budafok Dorogon, Bábolna Pécsett győzött Az NB EI állása (A 26. forduló műsora: MÁV DAC—FOSPED, Nagybátony— Bp. Spartacus, BVSC—Nagyka­nizsa, Szekszárd—KKFSE, Kom­ló—Volán, Bábolna—Dunaújvá­ros, Oroszlány—PMSC, Szolnok —Várpalota, Budafok—Debrecen, Izzó—Dorog.) Kossuth KFSE­­BVSC 4:2 (1:1) Szentendre, 1500 néző. V: Palo­tai. KKFSE: Szendrei — Szőke, Stier, Zentai, Gálhidi — Csider, Gálvölgyi, Pogány — Bartha, Si­­pőcz, Fodor (Németh a 75. perc­ben). Edző: Budai László. BVSC: Pálinkás — Varga — Bodnár, Ko­máromi (Nagy I. az 56. percben), Turóczki, B. Nagy — Lazsányi, Aranyosi — Papp, Berecz (Pethő a 67. percben), Kaszás, Edző: Me­­zey György. 2. perc: Kaszás elfutott a bal szélen, beadását Berecz kapura lőtte, a kapusról kipattanó labdát Lazsányi 6 méterről a kapuba he­lyezte. 0:1 14. perc: Sipőcz nagy helyzet­ben fölé lőtt. 23. perc: Kaszás lövésénél Szendrei már verve volt, a labda a jobb kapufa tövéről pattant a mezőnybe. 32. perc: A lesre játszó BVSC- védők között Sipőcz kiugrott, de közelről a vetődő Pálinkásba lőtte a labdát. 38. perc: Pogány három védőt kicselezett, a lepattanó labdát vé­g­ül is a berobbanó Fodor 7 mé­terről a bal felső sarokba lőt­te. 1:1 51. perc: A bal szélen elfutó Si­pőcz erősen középre lőtt, s a jól érkező Pogány közelről nagy gólt lőtt. 2:1 57. perc: Pogányt a 16-oson be­lül Lazsányi szabálytalanul akasz­totta. 11-es! A büntetőt Pogány, értékesítette. 3:1 62. perc: Pogány a 1€6-oson be­lül egy cselt csinált, majd ballal félma­gasan a jobb sarokba lőtt. 4:1 81. perc: Varga sérülése miatt Tiem tudott tovább játszani, így a BVSC tíz főre fogyatkozott. 89. perc: Bodnár faképnél hagy­ta a Kossuth-védőket és 14 méter­ről a jobb sarokba lőtt. 4:2 Közepes színvonalú, egy ideig küzdelmes mérkőzést láttunk. A BVSC nagyon jól kezdett, de az­után fokozatosan visszaesett, csa­patjátéka szembetűnő módon aka­dozott. A sokkal jobb erőben levő hazai csapat a szünet után egy negyedóra alatt lerohanta ellenfe­lét. A Kossuth helyzetei alapján nagyobb arányban is győzhetett volna. Jó: Pogány (a mezőny leg­jobbja), Csider, Sidőcz. A BVSC- ből senki sem dicsérhető. Hernádi Lajos volna a szétesően játszó vendé­gek ellen. Jó: Vlaszák, Horváth, Füle dr., Kovácshegyi, ill. Na­gykisike, Nagy, Balogh Antal Bp. Spartacus— FÖSPED Szállítók 2:0 (2:0) Kőér utca, 800 néző. V: dr. Jármai. Bp. Spartacus: Szőke — Idei, Trenkó, Temesi, Varga, — Török, Szalai — Sárközi, Dorogi, Zöldi (a 43. percben Ka­­rakas), Budavári. Edző: Szimi­csák­ István. FÖSPED: Ambrus — Egri, Kö­böl, Hírbeck, Aspirány — Ba­logh (Tóth a 80. percben), Kiss (Raffael a szünetben), Kanyó — Márkus, Alapi, Stefán. Edző: Bundzsák Dezső. 8. perc: Idei íveit középre, Do­rogi lövése a hálóba vágódott, 1:0. 11. perc: Budavári kitört és futtából leadott nagy lövését ügy­­gyel-bajjal védte Ambrus. 23. perc: Budavári egy rossz hazaadásra rácsapott, lőtt — előbb ugyan a kapufát találta el —, de a visszapattanó labdát biz­tosan helyezte el a kapuba. 2:0. 54. perc: Török nagy lövése éppen csak­ elsuhant a bal ka­pufa mellett 85. perc: Sárközi a kapu tor­kából rúgta a bal kapufa mellé a labdát. Az első félidőben jobbára a széleken futó támadásokkal a Spartacus került fölénybe és két­gólos vezetése megérdemelt volt. A FÖSPED nem talált magára! A második félidőben ki­támadott ugyan a FÖSPED, de sikertelenül. Jó: Trenkó, Török, Sárközi, Dorogi, Budavári, ill. Raffael, Ka­nyó. Rónai Egon 57. perc: Peszeki 1 20 méter­ről, kapásból, nagy erejű lövést küldött hajszállal a bal alsó sa­rok mellé. 59. perc: Major kezezett a 16-os sarkánál. Vizi állt a labda mögé és csavart szabadrúgása a szétugró dorogi sorfal között a meglepett Schnitzer feje mellett vágódott a hálóba. 3:2 88. perc: Kiss K. került nagy helyzetbe, a 16-os vonalától lőtt, de gyengén találta el a labdát és az elkerülte a kaput. Remek mérkőzés volt! A doro­giak hamar megszerezték a veze­tést, sőt növelhették volna elő­nyüket, de Leskó kapus bravúr­jai ezt meghiúsították. Ezzel szem­ben Tóth Kálmán nagyszerű hely­zetfelismerés öt perc alatt meg­változtatta az eredményt, igaz, hogy a dorogiak hamar egyenlí­teni tudtak. Szünet után sem ha­gyott alább a nagy küzdelem, a vendégek mintaszerűen adogatták a mezőnyben a labdát, rengeteget futottak. Igaz, hogy a szabadrú­gást követő gólnál ismét nagyot hibáztak a dorogi védők, mégis összességében azt kell mondani, hogy a mérkőzés nagy részében jobban játszottak a vendégek, megérdemelték a győzelmet. Jó: Leskó, Kapitány, Noskó, Zöldi, Tóth K. (a­­mezőny leg­jobbja), ill. Tóth, Szabó, Rozgonyi. Göb Sándor Volán SC—Szekszárdi Dózsa 1:0 (0:0) Rákoscsaba, 3200 néző. Ve­zette: Fehér II. Volán SC: Papp — Vígh, Szepesi, Ebed­ 14, Márkus — Hajdú, Kű, U­rbán — Földes (Szőke a 8. percben), Németh (Molnár az 55. percben), Bartosik. Ed­ző: Prei­­ner Kálmán. Szekszárd: Lipovsz­­ky — Zala­vári, Simon, Vágó, Lubastyik — Tóth, Somodi, La­ki — Meszlényi (Márkus II. a 69. percben), Szentes, Pusztád (Freppán a 77. percben). Edző: Kormos Mihály. 3. perc: Földes Lubastyikkal csatázott, lőni is tudott, de utána megsérült, rövid ápolás után le­bicegett a pályáról. 13. perc: Szőke elhúzott, lö­vése után a labda a jobb­ kapu­fáról pattant ki. 27. perc: Somodi sarokba tar­tó lövés­ét Papp csak nehezen tudta szögletre tenyerelni. 63. perc: Bartosik szögletére Lipovszky rosszul jött ki, Ebedli viszont kitűnően emelkedett ki a bolyból és a hálóba fejelte a lab­dát. 1:0. 81. perc: Szentes labdája el­gurult közvetlenül a kapu elő­terében anélkül, hogy bárki hoz­záért volna ... Számított a Szekszárdi Dózsa a Volán-rohamokra, s láthatóan szigorúan fel is készült rá. En­nek tudható be, hogy 60 per­ces fölénye ellenére alig-alig adódott gólhelyzete a Volánnak. A gól után kiegyenlítettebb és jobb lett a játék. Az utolsó per­cekben pedig feljöttek a szekszár­diak, akár ki is egyenlíthettek volna. Jó: Szepesi, Ebedli, Már­kus, Szőke ill. Zalavári, Simon, Somodi, Laki­ gást, szöktette Nagyot, áld be­adott, de Sebők a debreceni csa­tárok elől szögletre mentett. 25. perc: Kolláth beadása egyik védőről Garicshoz perdült, ő 10 méterről megcélozta a bal felső sarkot, Kun­szögi ebre ütötte a labdát. 34. perc: Kiss I egy csel után a kaputól 10 méterre lövőhely­­zetbe került, labdája Fekete lába között elcsúszott, de a gól­vonalnál a kapus elcsípte a lab­dát. 43 perc: Gyors debreceni tá­madás végén Bodonyi N­. Nagy­hoz továbbította a labdát, aki 4 méterről a kapusba vágta. 56. perc: Potyók 8 méterről éles, lapos lövést küldött a jobb alsó sarokra, de a gólvonalon álló S­imon lábáról vissza­pattant a labda Bodonyi II. elé, aki az 5- ösről az üres kapu mellé vágta. 65. perc: Újvári beadását Már­ton 6 méterről Kuin ölébe fe­jelte. A nagyszerű, napsütéses idő kedvezett a mérkőzésnek, mely­nek nagyobb részében a debre­ceniek támadtak ugyan, de elöl nem volt elég átütő erő a csatá­rokban, és ha akadt is két-há­­rom kitűnő helyzet, azt elügyet­­lenkedték. A szolnokiak, ide­genben sem álltak be védekezni, gondoltak az ellentámadásokra is. A döntetlen igazságos. Jó: Kiss II, Vachter, Lipők, illetve Feke­te, Simon, Rábák. 1. D.­újv. 25 16 7 2 57-19 39 2. Budafok 25 15 5 5 59-34 35 3. Dorog 25 14 6 5 45-23 34 4. Volán 25 11 9 5 38-26 31 5. KKF SE 25 13 4 8 43-30 30 6. BVSC 25 11 7 7 42-31 29 7. DVSC 25 10 8 7 33-31 28 6. SZMTE 25 9 8 8 34-28 26 9. PMSC 25 9 6 10 35-22 24 10. MÁV-D. 25 9 6 10 30-34 24 11. Várpalota 25 7 9 9 30-36 23 12. V. Izzó 25 7 8 10 28-34 22 13. Szekszárd 25 6 10 9 28-36 22 14. Kanizsa 25 7 8 10 25-35 22 15. Komló 25 7 8 10 24-40 22 16. Oroszlány 25 6 8 11 30-41 20 17. Nagykát. 25 7 5 13 26-41 19 18. FÖSPED 25 6 6 13 31-43 18 19. Bábolna 25 6 4 15 32-55 16 20. Bp. Sport. 25 4 8 13 21-52 16 Várpalota—Oroszlány 1:0 (1:0) Várpalota, 2500 néző, V: Gei­­ger. Várpalota: Palotai — Lu­kács, Csapó, Kisber, Czompó — Bertalan, Horkai (Szöllősi, a 61. percben), Kun — Bene (Kiss, a 82. percben), Nyitrai, László. Edző: Palovecz Béla. Oroszlány: Papp L. — Németh, Szabó, Sí­pos — Sáros­ (Kavalák, a 86. percben), Vizkelati, Kovács (Szlo­­bodics, a 37. percben) — Hor­váth, Papp M., Dukay, Babai. Ed­ző: Mészáros Imre.­­ 5. perc: Vízkereti labdájával Horváth kiugrott a védők közül, de a kilátó Palotaiba lőtte a Joh'Cla'tit . 35. perc: Bene futott el a bal szélen, lövésszerű beadása után nagy tumultus keletkezett az oroszlányi kapu előtt, a ka­pus kifutott, végül Vízkeleti a kapu torkából szabadított fel. 36. perc: Kerkai bal oldalról ívelt szabadrúgását Nyitrai egy­ből kapura lőtte, Papp L. kiök­lözte a labdát és a befutó László mintegy 10 méterről, védhetet­­lenül vágta a hálóba, 1:0. 37. perc: Kovács megsérült és végleg elhagyta a pályát. 38. perc: * Horváth átjátszotta magát a hazai védelmen, de a kifutó Palotaiba rúgta a labdát. 49. perc: László elhúzott a vé­dők mellett, középre adott, de a labdára stakrtoló Kun elől Víz­keleti szabadított fel. 75. perc: Szöllősi kapu elé ívelte a labdát, Nyitrai közvet­len kezetről fejelt fölé. Kezdeti hazai fölény után az Oroszlány bátran támadott, és nyílttá tudta tenni a mérkőzést. Főleg a hajrá utolsó perceiben egymás után teremtették a ha­zai csatárok a veszélyes helyzete­ket, az oroszlányi kapu előtt, de sorra elhibázták azokat. Vég­eredményben nehezen született meg a hazai győzelem. Jó: Pa­lotai, Kisber, Lukács (a mezőny legjobbja) Csapó, ill. Horváth, Szlobodics, Vízkeleti. , Csiky Iván Budafoki MTE­­Dorogi AC 3:2 (2:2) Dorog, 6500 néző. V: Petri. Bu­dafok: Leskó — Horváth, Kapi­tány, Noskó, Vizi — Kisteleki, Tóth K., Harangi — Zöldi, Jakab, Tátrai. Edző: Mészöly Kálmán. Dorog: Schnitzer — Peszeki II, Tóth, Gabala, Major — Hernádi (Kiss R. a szünetben), Szabó — Kiss K. (Szilasi a 75. percben), Peszeki I, Rozgonyi, Bartalos. Ed­ző­: Ivanics Tibor. 2. perc: előbb Bartalos, majd a jobb oldalról Peszeki I ívelte át a labdát a kapu előtere felett, har­madszorra Bartalos adta be min­taszerűen és Kiss K. az ötös sar­káról védhetetlenül fejelte a jobb alsó sarokba. 0:1 15. perc: jobb oldalról végezték el a szabadrúgást a dorogiak, Pé­­czeki a beívelt labdáját Kiss K., egyből fejelte a kapura, de Leskó óriási bravúrral kitornázta. 17. perc: Tóth K. a dorogi vé­dők között középen kiugratta Kis­telekit, aki tíz méterről a kivető­dő Schnitzer mellett a jobb sarok­ba lőtt. 1:1 18. perc: Ismét Tóth Kálmán ismerte fel a dorogi védők této­vázását, ezúttal labdája Zöldi elé került, aki villámgyors fordulattal a jobb sarokba lőtte a vendégek vezető gólját. 2:1 23. perc: Ismét a jobb oldali ol­dalvonal közeléből Peszeki I. sza­badrúgásból csavarta be a labdát a kapu előterébe, és az óriási tö­mörülésben a hátrahúzódó Tátrai kézzel ütött a labdába. 11-es! Szabó az elmozduló kapus mellett a bal sarokba rúgta a lab­dát. 2:2 Pál László Vasas Izzó—MÁV DAC 1:0 (0:0) Tábor u. 1200 néző. V: Milé. Vasas Izzó: Horváth — Révész, Szántó, Által, Suszter — Kovács B., Menczel — Vágvölgyi, Rostás (Bozi a szünetben), Varga, Szeke­res. Edző: Kovács II József. MÁV DAC: Tóth L. — Kovács — Kiss, Kalmár, Hanisch, Lénárt (Csóka a szünetben) — Németh, Csizmadia, Gömörei — Csollán­y, Kozenkov. Edző: Kovács Imre. 10. perc: Csollány elől Hor­váth merész kivetődéssel ütötte szögletre a labdát. 18. perc: Vágvölgyi a jobb ol­dalról középre ívelt, Szekeres két lépésről a kapu mellé fejelt. 28. perc: Gömörei 16 méter­ről lőtt, Horváth a jobb sarok elől ütötte ki a labdát. 35. perc: Vágvölgyi elfutott a jobb ol­d­alon, élesen középre lőt­te a labdát, de Rostás a kapu torkából a jobb oldali kapufa mellé perdített. 40. perc: Vágvölgyi 7 méte­res lövését Tóth L. lábbal védte. 48. perc: Csizmadia 17 méte­res lövését Horváth szögletre ütöt­te. 63. perc: Varga középen ki­tört, kicselezte Kisst és 7 mé­terről Tóth L. mellett a kapu bal sarkába gurította a labdát, 1:0. 70. perc: Vágvölgyi beadását Kovács B. a kifutó Tóth L. fö­lött a kapu fölé fejelte. 78. perc: Antal kicselezte a győriek jobb oldali védelmét. 6 méteres lövése a felső lécen csattant. Nehezen lendült játékba a két csapat. Mindkét részről sok volt a pontatlan átadás, a mérkőzés színvonala jóval az átlag alatt maradt. Szünet után főleg az Izzó jóvoltából élénkült a játék és végeredményben a többet tá­madó hazaiak — több gólhely­zetük révén — megérdeme­lten nyertek. Jó: Révész Svjárt­tó, Vágvölgyi, ill. Németh, Gömörei. Csizmadia János Debrecen—Szolnok 0:0 Debrecen, 8000 néző. Vezette: Lauber. DVSC: Kun — Kiss I, Vachter, Puskás, Lipők — Po­­t­yók, Kiss I. Waczlavik — Bodo­­nyi I, Bodonyi II, Nagy. Edző: Makray Balázs. Szolnoki MTE: Fekete — Sebők, Árvai, Simon, Kábák — Kolláth, Lódi, Szol­noki — Garics, Magos (Újvári­­a szünetben), Fürtös (Márton a 62. percben). Edző: Gélei József. 3. perc: Bodonyi II. elcsípett egy rövidre sikerült kapuskbra­ Dunaújváros—Komló 3:0 (1:0) Dunaújváros, 4000 néző. V: Nagy Géza. Dunaújváros: Majz­linger — Formaggini, Faji, Tóth Kerekes — Szepesi, Martini, Sajó, — Tímár, Horváth Gy., Klement (Bódi, a 65. percben). Edző: Pa­­licskó Tibor. Komló: Buús — Keller, Tallósa, Steib, Kelemen — Pál, Bányász (Mód, a 68. perc­ben), Ladó (Havasi, a 84. perc­ben) — Jánosi, Radics, Lingl. Edző: Csaba Gábor. 4. perc: Horváth Gy. 40 mé­terről kapura ívelt, de Buús szög­letre tenyerelte a léc alá tartó labdát. 17. perc: Márthát buktatták a 16-os sarkán, Sajó bal sarokra tartó szabadrúgását Buús szög­letre ütötte. 23. perc: Tóth visszagurított szabadrúgását Kerekes nagy erő­vel lőtte rá, de Buús újra kiütötte a labdát. 40. perc: Szepesi Tímárnak adott, a jobbszélső beívelt­ labdá­ját Horváth Gy. léc alá fejelte. 1:0. 55. perc: Jánosi 10 méteres lö­vésébe Majzlinger beledobta ma­gát, Formaggini a gólvonalról ki­vágta a lepattanó labdát. 67. perc: Tóth nagyszerű cse­lekkel húzott el a bal szélen, be­adását Tímár elől Kelemen szög­letre fejelte. 80. perc: gyors támadás végén Tímár szöktette Horváth Gy.-t, a középcsatár átadását Sajó közel­ről a kapu közepébe lőtte. 2:0. 87. perc: Sajó váratlanul meg­lőtt labdáját az el­vetődő Buús láb­bal kitornázta, de a berobbanó Horváth Gy. nem hibázott. 3:0. Küzdelmes 30 perc után először a Dunaújváros lendült jobban já­tékba és a vezetést is sikerült megszereznie. A Komló nem állt be védekezni és ezért nyílttá vált a játék. A cserék után a Kohász kezdeményezett többet és az utol­só negyedórában lerohanta az egyébként jól küzdő bányászo­kat. Jó: Majzlinger, Tóth, Tímár, Horváth Gy., Sajó, ill. Buús, Tal­­lósi, Steib, Markó Lajos XXXII. 76. ♦ 1976. március 29. Fülep Kornél Bábolna—Pécsi MSC 1:0 (0:0) Pécs-Újmecsekalja, 4000 néző. V: Sós F. Bábolna: Bodányi — Füredi, Sebestyén, Kalamár, Fi­lep — Szakolczai, Fehér, Varga — Bácsi (Tóth B., az 59. perc­ben), Tóth J., Korsós. Edző: Gunyhó Ferenc. PMSC: Katzirz — Iványi, Schulteisz, Bálint, Kincses — Dárdai P., Fábián (Kardos, a 71 percben), Lőrincz — Nagy, Hámori (Lutz, a 46. percben), Jó­nás. Edző: Garami József. 11. perc: Hámori labdájával Fá­bián egyedül törhetett kapura, de a 11-es pont tájáról elhamarko­dottan mellé lőtt. 28. perc: Korsós szorongatott helyzetben 6 m-ről lőhetett, a lab­da a bal oldali lécen csattant. 56. perc: Korsós középre ívelt, Kincses és Bácsi a pécsi 16-osnál együtt rajtolt a labdáért, mely a hátvéd fejéről, a kifutó kapus felett a hálóba hullott, (öngól) 1:0. 68. perc: Lőrincz és Korsós összecsapott, mindketten a föld­re kerültek, a pécsi játékos be­lerúgott ellenfelébe, amiért a já­­j­átékvezető kiállította. A PMSC nagy lendülettel kez­dett,­ de mint később kiderült, ez a lendület csupán föllángolás volt. Negyedóra eltelte után visszaes­tek és a Bábolna hamar észre­vette, hogy van mit keresnie, mert a PMSC már csak egy „fo­gatlan oroszlán”! A vendégek jól játszó középpályásai révén számos formás támadást vezettek és szü­net után ők kezdeményeztek töb­bet. Bár a két pont sorsát ön­gól döntötte el, ez mit sem csök­kent a Bábolna sikerének értékén. A látottak alapján győzelmük megérdemelt. Jellemző a PMSC játékára, hogy Bodonyi kapust egyszer sem tették igazán próbá­ra. Jó: Sebestyén, Kalamár, Fehér, Varga, ill. Iványi, Kincses, Lázár Lajos Megjegyzés! A 0:0-ás állásnál félbeszakadt Rakamaz—Nyíregy­háza mérkőzés eredményét nem számítottuk be! Gyöngyösi Spartacus—Rudabá­­nyai Ércbányász 2:2 (2:0). Gyön­gyös, 2000 néző. V: Bana. Gyön­gyös: Varga — Bársony, Adonyi, Réthy, Juhász, Ullmann (Szonda), Ferenc, Horváth, Gábor, Bányai, Királyhegyi (Sípos). Edző: Pahagi Róbert. Rudabánya: Balázs — Tircs, Békés, Kiss K. (Tóth), Holczhauser, Ruttkai dr., Völgyesi, Nagy, Sarkadi, Karczagi, Baffi. Edző: Olaj György. Szünet után a gyöngyösiek „leálltak” és így a lelkes bányászcsapat kiegyenlített. G: Horváth, Ferenc, ill. Karczagi, Tóth. Jó: Adonyi, Juhász, Ferenc, ül. Békés, Holczhauser, Ruttkay dr. Miskolci VSC — Sátoraljaújhelyi Spartacus MEDOSZ MÁV 3:0 (2:0). Miskolc, 2500 néző. V: Asztalos. MVSC: Kun — Hajdú, Lochtz, István, Kerecsényi, Leiszt, Rozgonyi (Bukovenszki), Szabó, Szilágyi, Galló, Madarász. Edző: Tóth József. Sátoraljaújhely: Vak­­les — Dobad, Forgács, Lisovszki, Sütő, Szűcs, Csongrádi (Perecsi), Dutkievicz, Suller (Kiss), Szatamkó, Tokár. Edző: Cs­erépy László. Az újhelyiek az első 25 percben jól tartották magukat, utána azonban három perc alatt két gólt kaptak. A hajrában az újhelyiek védelme teljesen zavart lett, s csak a sze­rencse mentette meg őket a na­gyobb gólarányú vereségtől. Az MVSC legalább féltucat helyzetet kihagyott. G: Galló (2), Szabó. Jó: Kerecsényi, Szabó, Galló, ill. Forgács, Tokár. Salgótarjáni Kohász SE—Hejő­­csabai Cement SE 3:1 (1:1). Sal­gótarján, 500 néző. V: Petrovai. SKSE: Hulitka — Nagy, Kasza, Nyéki, Szőke, Gulyka, Tóth (Zsi­­dai), Bábel, Szolnoki, Lisztóczki, Bencsek. Edző : Balga Károly. He­jőcsaba: Várnai (Szőke) — Za­­jász, Nemesvári, Komza, (Szabó), Lévai, Kunfalvi, Várkonyi, Lacz­­kó, Krisztián, Jáger, Vodicska. Edző: Osváth Endre. Az első fél­időben jól zárt a vendégek vé­delme. Szünet után a hazaiak nyomasztó mezőnyfölényben ját­­szottak. G: Lisztóczki, Bábel, Szol­noki, ill. Vodicska. Jó: Nagy, Gulyka, Bencsok. A Hejőcsaba együttesének minden tagja átlagon aluli teljesítményt nyújtott. Kazincbarcikai Vegyész — Debre­ceni MTE 3:2 (2:2). Kazincbarci­ka, 2500 néző. V: Nagy B. Kazinc­barcika: Fülöp — Bacsó, Kerekes, Mochlár, Farkas, Fekete (Orbán), Sinkó, Kálmán, Mikula (Batki), Kopa, Somodi. Edző: Pető András. DMTK: Mező — Kelemen, Szabó Z., Gergely, Kiss, Pál, Németi (Szabó A.), Mészáros, Ambrus, Ká­dár, Pistár (Szabolcsi). Edző: Szentmarjay Tibor. Mindkét fél­időben nagyon küzdelmes mérkő­zést vívtak a csapatok. A debre­ceniek 0:2-ről egyenlítettek, de a határtalan lelkesedéssel küzdő barcikaiak a második félidő ele­jén lőtt góljukkal eldöntötték a mérkőzés sorsát. Kelement a já­tékvezető, lerántásért, a 68. perc­ben, kiállította. G: Kopa, Somodi, Kálmán, ill. Ambrus (2). Jó: Kere­kes, Modhlár, Orbán, Sinkó, So­modi, ill. Mező, Kiss, Mészáros, Ambrus. Ózdi Kohász — Borsodi Volán 4:0 (1:0). Ózd, 2000 néző. V: Endes. Ózd: Szabó — Marton I, Szilágyi, Mad­ai, Ligeti, Fükő I, Bíró (Murányi H), Csukány (Utasi), Marton II, Bálint, Tóth. E­dző: Frenkó László. Borsodi Vo­lán: Selmeczi — Kónya (Buko­­vics), Jónás, Községi, Fazekas, Szalánczi (Tóth), Lója, Varga, Babus, Petrovics, Boross. Edző: Balázs András. A mely talajt az ózdiak jobban bírták. Végig fö­lényben játszottak, a gólarány sokkal nagyobb is lehetett vol­na. G: Fükő I, Ligeti, Márton II, Murányi TI. Jó: Ligeti, Murányi II, Mad­ai, ill. Jónás, Petrovics. Leninvárosi MTK—Balassagyar­mati SE 2:1 (1:1). Balassagyarmat, 2500 néző. V: Hartmann. Leninvá­­ros: Bodnár — Teslér, Toperczer, Szanyó, Lázár, Bodolai, Varga, Haisz (Vajda), Nagy, Kiss, Répási. Edző: Nagy György. Balassagyar­mat: Treso — Priboli, Szebeni, Lajkó, Hornyák, Ferencsik, Szalai, Trubin, Fekete (Nagy), Osztrovics (Jelen), Szedlák. Edző: Tományi Pál. Végig jó iramú mérkőzés, drá­mai küzdelem. Két szabadrúgásból szerzett góllal nyert az LMTK. Ki­állítva: Kiss, Hornyák a 30. perc­ben, Ferencsik a 75. percben. G: Vajda (2), ill. Fekete. Jó: Bodnár, Szanyó, Vajda, Répása, ill. Pribeli, Szebeni, Fekete. Borsodi Bányász —Egri Vasas 2:1 (2:1). Eger, 800 néző. V: Demeter dr. Borsodi Bányász: Soltész — Bódis, Burger, Balogh (Földesi), Csipke, Geregur, Ko­vács, Grolmusz, Pincsák, Tomesz, Novek. Edző: Nyíri Zoltán. Eger: Bende­r- Zay, Rási, Mondruczó (Sasvári), Mezei, Balogh, Bóta, Cseh, Sulyok, Nagy, Hevér (Haj­dú). Edző: Várallyay Miklós. Ala­csony színvonalú mérkőzései, két jó ,lövésből szerzett gólllal győ­zött a borsodi együttes. Az eg­riek jó néhány helyzetüket elhi­bázták. A 68. percben Zay, rek­lamálásért, kiállítva. G: Novek, Balogh (öngól), ill. Sulyok. Jó: Soltész, Földesi. A hazaiak kö­zül senkit sem lehet kiemelni. Egri Dózsa —Balmazújvárosi TSZ SE 4:0 (1:0). Balmazújváros, K­ét néző. V: Szávó. Egri Dózsa: Csank — Fodor, Zsidai, Csathó, Galán­tai, Csuhaj, Pócsik, Barta, Vígh, Mártha, Molnár, Horn­ormai. Edző: Bánkúti László. Balmazúj­város: Szabó I — Kapusi, Urbán (Úri), Szabó II, Lupó, Fe­renczi, Orosz, Jónás, Puskás, Só­lyom, Hüse. Edző: Halas István. A fokozatosan játékba lendült egriek az utolsó félórában három gólt lőttek. Kiállítva: Jónás, a 37. perc­ben. G: Homolmai (2), Bartha, Mártha. Jó: Csuhaj, Pócsik, Már­tha, ill. Szabó I. Ferenczi. Rakamazi Spartacus—Nyíregy­házi Spartacus Petőfi 0:0. Félbe­szakadt! Rakamaz, 3000 néző. V: Kövesfalvi. Rakamaz: Sárközi — Müller, Erdős, Galambos, Kádas, Ferenczi, Lengyel, Pásztor (Csé­csi), Máté, Tóth, Hajdú. Edző: Vaszil Zoltán. Nyíregyháza: Pa­csuk — Kemecsei, Ambrusz, Sá­­rosi, Kubik, Nagy, Deák, Major, Buda, Kozma, Farkas (Gáspár). Edző: Bakos Béla. Nagy iramú, változatos játékot hozott a me­gyei rangadó. Az első félidőben a rakamaziak szünet után a nyír­egyháziak játszottak jobban. A 71. percben Erdőst a játékvezető dur­vaságért kiállította. A 73. percben büntetőhöz jutott a Nyíregyháza. Kemecsei lövését Sárközi kivédte, a játékvezető azonban — mivel a hazai védők a rúgás előtt a büntetővonalon beléptek — újra­­rúgatta a 11 -est. A rakamaziak reklamáltak, percekig állt a já­ték. A játékvezető, mivel egy né­ző megütötte, a mérkőzést lefújta. Jó: Ferenczi, Lengyel, Tóth, ill. Kemecsei, Sárosi, Buda. Záhonyi VSC —Hajdú Vasas 1:1 (1:0). Téglás, 400 néző. V: Lénárt. Záhony: Hegedűs — Z-Herczeg, Jászfai, Karasz, Cziffra, Máté, Ko­vács (Győri), Dallos, Erdei, Mező (Sárkány), Balázs. Edző: Somkere­­ki György. II. Vasas: Ménes — Molnár, Tóth, Poór, Tiba, Kiss B., Szántó, Lukács, Hutka, Mikla, Mi­le. Edző: Komlóssy Imre. G: Ba­lázs, ill. Miklé. Jó: Karasz, Ba­lázs, ill. Miklé, Lukács, Kiss. B. Északnyugat MIKE Fűzfői AK —Bauxitbá­nyász SE 1:0 (0:0). Tapolca, 2000 néző. V: Somlai. Fűzfő: Takács — Gál, Balatoni, Kovács, Búza, Glá­­zer, Zaharovics, Gerstmár, Weisz, Markovi­cs, Gellei. Edző: Vasas Mi­hály. Bauxitbányász: Petrovics — Ushy, Lovász, Kutasi, Németh E., Für, Szalai (Frantal), Magyar, László, Németh L, Németh T. (Mészáros J.). Edző: Szarvas László. Küzdelmes mérkőzésen a 88. percben Lovász öngóljával győzött a listavezető. Lovász a 88. percben kiállítva. Jó: Kovács, Gerstmár, Gellei, ill. Petrovics, Magyar. Soproni Textiles — Zalaegerszegi Dózsa 2:1 (2:0). Zalaegerszeg, 400 néző. V: Jámbor. Sopron: Edőcs — Tremmel, Ancsin, Tur­­ner, Pete, Fendrik (Áldozó), Ro­­gács, Németh (Jagodics), Oláh, Molnár, Pánczél. Edző: Poór Lajos. Z. Dózsa: Nyúl — Torma, Preisinger (Marancsics), Pallér, Filagics, Orbán, Molnár I, Mol­nár I, Molnár S., Gacs, Szőke. Edző: Czotter Béla. A soproniak gyorsabban, erőteljesebben ját­szottak. G: Molnár, Pánczél (11 esből), 111. Gacs. Jó: Ancsin, Oláh, Pánczél, ill. Molnár II. Szőke. Dunakeszi VSE —Répcelak: Bá­nyász 2:1 (0:1). Dunakeszi, 800 néző. V: Bondár. Dunakeszi: Vik, törik — Kári, Szabadi, Razsonyi (Dévai), Kiss, Hönsch, Koós, Mudri, Pollák, Sólyom (Hege­dűs), Nazsáth. Edző: Virág Ist­ván. Répcelak: Németh II — Fe­hér, Szabó, Csorba, Kámán, Molnár, Horváth, Gáspár, Pris­­tupa (Soós), Győrvári, Kovács L. (Kovács B.). Edző: Lengyel Antal. A Dunakeszi a 80. percben egyenlített és a 88. percben, 11- essel szerezte meg a győzelmet. G: Hönsch, Pollák (11-esből), ill. Kári (öngól). Jő: Szabadi, Pol­lák, Nazsáth, ill. Németh n. Csorba. Ajkai Bányász—Pápai Textiles 1:0 (1:0). Pápa, 1000 néző. V: Márton. Ajka: Zelenik — Ha­vasaljai, Beck, Szalai, Király I, Pischli, Pados, Szemán (Schner), Tóth K. (Weisz), Lukács II. Tóth B. Edző: Csabay Lajos. Pápa: Lampert — Kiss (Gáti), Nagy, Polgár, Horváth B., Gulyás (Sas II), Krátki, Szűcs, Simon, Tóth, Farkas. Edző: Kuti Herbert. Küz­delmes mérkőzésen szerencsés góllal győzött az Ajka. A pápaiak (Folytatás a 4. oldalon) Nagy csatát nyert idegenben a Fűzfő Északkelet 1. Egri D. 25 17 5 3 68-24 39 2. Ósd 25 14 7 4 45-14 35 3. Gyöngyös 25 12 7 6 50-30 31 4. DMTE 25 9 12 4 50-21 30 5. S.-újhaly 25 12 6 7 36-33 30 6. Lenin u. 25 11 7 7 42-38 29 7. S. Kohász 25 8 11 6 49-39 27 8. Nyíregyh. 24 10 6 8 51-30 26 9. MVSC 25 10 6 9 38-30 26 10. B.-gyarm. 25 10 6 9 42-38 26 11. Bors. B. 25 10­­6 9 34-39 26 12. K.-barc. 25 9 6 10 56-44 24 13. Rakamaz 24 9 6 9 31-33 24 14. Budab. 25 8 8 9 36-42 24 15. Záhony 25 10 3 12 32-53 23 16. Egri V. 25 10 2 13 39-42 22 17. Hajdú V. 25 8 3 14 34-49 19 18. Hejőcsaba 25 8 3 14 30-52 19 19. Bors. V. 25 3 7 15 25-56 13 20. B.-újv. 25 1 3 21 20-10 1­5 1. Fűzfűt 24 17 4 3 40-13 38 2. Ajkai A. 23 13 7 3 41-19 33 3. Vác 24 15 3 6 43-26 33 4. Körmend 24 14 1 9 45-26 29 5. Ajkai B. 24 13 2 9 40-39 28 6. AURAL 24 11 4 9 44-34 26 7. Bauxitb. 24 11 3 10 39-27 25 8. Rákóczi 23 10 4 9 35-29 24 9. SKSE 23 9 6 8 22-24 24 10. MOTIM 24 8 7 9 38-39 23 11. Dé­keszi 24 9 5 10 25-27 23 12. Győri T. 23 7 8 8 26-35 22 13. Bakony 23 7 7 9 34-29 21 14. Répcelak 24 9 3 12 28-34 21 15. Pét 24 8 4 12 23-38 20 16. Pápa 23 7 5 11 26-33 19 17. Sabaria 24 6 4 14 32-46 16 18. Sopron T. 24 4 6 14 18-40 14 19. Z. Dózsa 24 4 3 17 23-64 11