Népsport, 1987. április (43. évfolyam, 76-100. szám)

1987-04-13 / 87. szám

2 NÉPSPORT Labdarúgás DUNA-CSOPORT Oroszlányi Bányász—Doro­gi Bányász 3-0 (1-0). Orosz­lány, 300 néző. V: Kassai. Oroszlány: Simon — Miksi, Kláris, Filep, Grosz, Zsidó, Ambrus, Kiszi, Tamás (Bú­za), Kishonti (Tóth), Szend- Tei. Edző: Pallagi Róbert. Dorog: Csepecz — Csikós, Sarlós, Borsós, Harmat, Sut­­tovics, Sallai, Marosvölgyi, Kortesz, Kárpáti, Vági. Ed­ző: Palicskó Tibor. A me­gyei bányászrangadó mindig küzdelmes összecsapásokat hozott, így volt ez most is. Kitűnő talajú pálya fogadta a csapatokat.. Kezdés után az Oroszlány­­ rögtön táma­dásba lendült, a Dorog job­bára csak védekezett. A 15. percben Ambrus 17 m-ről „okos” gólt lőtt. A vendé­gek egyetlen helyzete a 41. percben adódott, de nem tudták kihasználni. Az 55. percben Csikóst a játékve­zető kiállította. Röviddel ezután Szendrei „szépségdí­­jas” gólt fejelt. A 73. perc­ben 11-eshez jutott az Orosz­lány, Zsidó nem hibázott, 3-0. Jó: Miksi, Grósz, Amb­rus, Szendrei, ill. Sarlós, Butrovics. Esztergom—III. ker. TTVE 2-0­­ (1-0). Esztergom, 1200 néző. V: Boros. Esztergom: Schrameisz — Parragh, Foga­­rasi, Csapud­a, Cserép, Or­­mándi, Spáth (Antal), Tóth, György (Benkó), Hernádi, Pitini. Edző: Mezei József. III. ker. TTVE: Zay — Na­­hóczky, Hegyi, Koritár, Már­ton, Gelics, Zséfi, Pémi, Ma­gos (Gábor), Lukács, I­azsá­­nyi (Kapussy). Edző: Bacsó István. A mérkőzésen úgy­szólván végig a hazaiak dik­tálták az iramot. Csatáraik sokmozgásos játékukkal több esetben megzavarták a ke­rületiek védelmét. 2-0 után a vendégek is veszélyeztet­tek, de támadásaikat a ha­zaiak már a tizenhatoson kí­vül szerelték. G: Fogarasi, Tóth, Parragh. Jó: A hazai­ak mindnyájan átlagon felü­lit nyújtottak. A vendégek közül senkit sem lehet ki­emelni. ESMTK—Ikarus 1-1 (1-0). Pesterzsébet, 300 néző. V: Pillér. Kezdeti „villogás” után visszaesett az erzsébeti együttes. A vendégek hely­zeteik alapján akár a győ­zelmet is megszerezhették volna. G: Goschler, 111. Mir­­ják. Dunai Kőolaj—BKV Előre 2-0 (1-0). Százhalombatta, 200 néző. V: Fazekas. G: Kövesi, Gass. Ráckeve—BVSC 2-2 (1-0). Ráckeve, 200 néző. V: Kauf­man. Kemény mérkőzésen a Ráckeve közelebb állt a győ­zelemhez. G: Pánti, Ács, ill. Selmeczi (2). A 85. percben Selmeczit reklamálásért kiál­lították. II. Rákóczi SE—Érd 3-3 (2-2). Tata, 50 néző. V: Komlóssy. A hazai együttes kétszer is vezetett, de az egyenlítés csak a 89. perc- 200 néző. V: Fazekas. Igen tartalékos volt az Előre. Ge Ineczi (2). A 85. percben Sel­ben sikerült. G: Szabados, Dóra J., Romfa, ill. Németh (11-esből), Zeidl, Juhász. I­. Osztapenko SE—Döm­­söd 0-0. Lumumba u. Pos­tás-pálya. V: Jánosi. Pénzügyőr SE—Várpalota 2-0 (2-0). Pasaréti u., 200 né­ző. V: Temesvári. G : Fenyő, Bozsik (11-esből). A Kar­ul—Nyergesújfalu mérkőzés a pálya használha­tatlansága miatt elmaradt. KÖRÖS-CSOPORT Orosházi MTK—Építők SC 0-0. Orosháza, 500 néző. V: Köböl. Orosháza: Bugyik — Hegedűs J., Hegedűs F., Ti­sza, Osilek, Fabisz, Kucsera, Kiss, Tapasztó, Kupeczki (Krasznovszki), Papp (Szál­ka). Edző: Szendrei Béla. Építők: Szekeres — Huszak, Pócza, Bogdán, Bartik, Pau­li, Fekete, Gregor, Palotai (Paksi), Tóth (Czanka), dr. Márton. Edző: Stefancsik Alajos. Küzdelem volt a ja­vából, a színvonal azonban elmaradt a várttól. Jó: Hege­dűs J., Hegedűs F., Kiss, ül. Bogdán (a mezőny legjobb­ja), Gregor, dr. Márton. II. Köteles .1. SE—Lajosmi­­zse 2-1 (2-0). Külső-Váci út, 100 néző. V: Bajnóczi. A 75. perctől a hazaiak tíz ember­rel küzdöttek, mert kapusuk, Krausz, „összeütközés” kö­vetkeztében lábát törte. G: Molnár I., Gréger, ill. Sajó. Sz. Vízmű—H. Kun B. SE 2-0 (2-0). Szentes, 600 néző. V: Csonka. Ideges hangulatú, durva mérkőzés. A 60. perc­ben Talmácsi (Honvéd), a 80. percben Németh (Szentes) ki­állítva. G: Fekete, Juhász. SZVSE—Békési SE 4-1 (1-0). Szeged, 200 néző. V: Pálfi. G: Bazsó (2), Lipták, Simai, ül. Vágási S. (11-es­ből). Csongrád—Gyula 1-0 (0-0). Csongrád, 400 néző. V: Ka­zinczy. G: Patkó. A 90. perc­ben (!) lőtt góllal nyert a ha­zai csapat. Miske—Kecskeméti SC 0-2 (0-0). Miske, 1800 néző. V: Búzás. Miske: Tasnádi — Ja­­gicza, Hubert, Miskolczi, Ta­mási, Pongó, Domokos, Tóth, Pesti, Kákonyi, Bécsi. Edző: Linka József. RSC: Erdei — Málik, Szabó, Somogyi J., Hájer (Óvári), Hoffmeister, Safranyik, Csorba (Somogyi M.), Tóth, Czéh, Rácz. Edző: Pataki Tamás. A 60. percben Hájer 20 méteres lövése a kapufáról kipattant, és Czéh a hálóba továbbította a lab­dát. Negyedórával később Safranyik belőtt labdáját Czéh kapásból küldte a jobb sarokba. Kiállítva: a 40. percben Jagicza. A sáros, mély talajon lejátszott rang­adón a kissé elhamarkodott kiállítás billentette a mérle­get a kecskeméti csapat ja­vára. Jó: Szabó, Somogyi, Hájer, Czéh, ill. Hubert, Ta­mási, Kákonyi. Soltvadkert—Mezők­ovácshá­­za 0-2 (0-1). Soltvadkert, 400 néző. V: Kubatovics. G: Zámb­ori, Kiss. KTE—Makó 4-1 (2-1). Kecs­kemét, 200 néző. V: Szűrsza­bó. G: Csima (2, egyet II-es­­ből), Berki, Horváth, ill. Tóth J. Jó: Varga, Egyed, Seres, ill. Kolozsvári. Felföldi­­vics. G: Gyetvai, Tolnai, Tóth Z., Garai, ill. Paley, Fe­kete. Romhány—Gyöngyös 1-0 (1-0). Romhány, 500 néző. V: Tóth G. G: Keresztes. Nagybátony—Olefin SC 2-0 (1-0). Nagybátony, 400 néző. V: Várkonyi. G: Utassy (2). Bélapátfalva—Edelény 3-0 (3-0). Bélapátfalva, 400 néző. V: Ágoston. Jó iramú mér­kőzés. Az I. félidőben a ha­zaiak belőtték helyzeteiket, szünet után azonban mindkét oldalon több lehetőség ki­maradt. G: Fenyves, Barta, Szilágyi II. Sajóbábony—Kazincbarcika 1- 2. Sajóbábony. A Recsk—Salgótarjáni Ko­hász mérkőzés a pálya hasz­nálhatatlansága miatt elma­radt. DRÁVA-CSOPORT Kisdorog—Mohács 0-4 (0-1). Kisdorog, 300 néző. V: Szabó. G: Hrotkó, Rat­ting, Havasi, Pillinger. Bonyhád—Dombóvári Va­sas 4-1 (2-1). Bonyhád, 800 néző. V: Balajti. G: dr. Se­bestyén, Darabos, Bulla, dr. Alföldi, ill. Vörös. MÁV NTE—II. Táncsics SE 1-0 (0-0). Nagykanizsa, 200 néző. V: Szinger. G: Kém. Mázaszászvár—Pécsi VSK 2- 0 (0-0). Mázaszászvár, 300 néző. V: Pauer. G: Róth, Beke. Boly—Nagyatád 1-1 (1-0). Bóly, 300 néző. V: Lehel. G: Bohner, ill. Szigeti. Kiállít­va: Nagy J. (Boly). Szigetvár—Marcali 0-2 (0-0). Szigetvár, 300 néző. V: Osztermájer. G: Varga, Fé­­nusz, Siklós—Sellye 2-1 (1-0). Siklós, 400 néző. V: Au­­mann. G: Ferenczi, Kolom­pár, ill. Vas. D. VMSE—Paks 0 0. Dombóvár, 400 néző. V: dr. Rákóczi, tér. G: Szabó A. (11-esből), Nagykaposi. Mátészalkai TE—Debre­ceni Kinizsi 1-1 (0-1). Má­tészalka, 600 néző. V: Ma­rosvári. Mátészalka: Fodor — Bart­ha (Barcsai), Viro­­vecz, Győrfi, Zselizi, Világi, Kokas, Tóth, Tarczali, Tar­­di, Jakab (Kormos). Edző: Juhász Imre. D. Kinizsi: Va­don — Leiszt, Kalapos, Szi­lágyi, Mohácsi, Fehér, Sár­közi, Kovács, Kerekes, Ma­gyar, Sebők. Edző: Kun Gyula. Az első igazi hely­zet az 5. percben adódott Kerekes előtt, aki öt méter­ről mellé fejelt. Tíz perc múlva a debreceni csatár közelről megszerezte a ve­zetést. A második játékrész­ben többet támadott a se­reghajtó hazai gárda, ami­nek meg is lett az eredmé­nye. A 75. percben Viro­­vecz szöktette Tarczayt, a csatár két védőt is kicsele­zett, majd Vadon kapus mellett a hálóba helyezte a labdát. 1-1. A gól után még Kakas előtt adódott hely­zet, de labdáját védte a debreceni kapus. Jó: Zseli­­zi, Tarczali, Tardi, Kakas, ill. Vadon, Kerekes, Sebők. BAKONY-CSOPORT H: Katona SE—Ajkai Hungari 1-1 (0-0). Zalaeger­szeg, 300 néző. V: Czöndör. Katona SE: Lanczkor — Németh I, Molnár, Tóth, Frigik, Hegedűs, Schneck, Bürger, Szántó, Bojás (Bu­dai), Kovács (Hujbert). Edző: Gáspár Géza. Ajka: Bujtor — Hollenezer, Pus­kás, Horváth, Kénes, Ko­vács, Belényesi, Reiner (Gáspár), Csorna, Nagy, Demján. Edző: Szőke Mik­lós. A nagy iramú I. félidő­ben a vendégek többet tá­madtak, de helyzeteik nem akadtak, a hazaiak kitűnően védekeztek. Szünet után az első támadásból gólt ért el a honvédcsapat, ezt köve­tően nyomasztó fölénybe ke­rült a Hungalu. Helyzete a két gólon kívül egyik csa­patnak sem akadt. A Hung­alu átgondoltabban, erőtel­jesebben játszott, a Katona SE viszont kitűnően, elszán­tan védekezett, így a döntet­len igazságos. G: Szántó, ill. Gáspár. Jó: Molnár, Tóth, Purger, ül. Hollenezer, Hor­váth, Gáspár. Ajkai Bányász—Celldö­­mölk 2-1 (2-1). Ajka, 800 néző. V: Hofbauer. G: Rosta A., Kovács A., ill. Furkó. S. Postás—Pápai SE 2-0 (0-0). Sopron, 400 néző. V: Nagy. G: Tischler (2, egyet 11-esből). Sabaria SE—MÁV DAC 1-0 (1-0). Szombathely, 400 néző. V: Kuntner. Sabaria: Venczel — Nyúl, Neudl, Ganyu, Már­kus (Borsi I.), Sziffer, Ko­vács K., Baranyai, Horváth, Saly (Kovács L.), Bezdi. Edző: Molnár Károly. MÁV DAC: Eller — Sipos, Füzi, Kun (Lakatos), Molnár, Hor­váth, Tuffel, Szekér, Wun­der, Csollány (Rósa), Papp. Edző: Kovács Lajos. A ha­zaiak játszottak mezőnyfö­lényben, de helyzetük nem akadt az 1. félidőben. Szü­net után a vendégek vették át a játék irányítását, s — ilyen a labdarúgás — a ha­zai csapat használta ki egyet­len helyzetét. G: Sziffer. Jó: Venczel, Sziffer, Baranyai, ill. Horváth, Füzi. Sárvár—Bauxitbányász SE 0- 0. Sárvár, 1000 néző. V: László. Szentgotthárd—Kapuvár 1- 2 (1-0). Szentgotthárd, 1000 néző. V: Polgár. G: Csicsai (11-esből), Meskó, Kovács .1., Kocsis (öngól), ill. Paar, Ta­tai. A 73. percben Mészá­rost (K.) kiállították. Motim TE—Péti MTE 0-0. Mosonmagyaróvár, 800 néző. V: Szemes. Motim: Kondor — Horváth, Szakály, Rozs, Haffner, Kóczán, Szabó, Vi­rág, Kovács, Ipacs (Radics), Csölle. Edző: Koós László. Pét: Horváth — Orbán, Hor­­nyák, Stieger. Szöllősi, Ba­logh, Kisa, Simon (Krómer), Németh, Kökény, Selymes. Edző: Vékony Bálint. Ala­csony színvonalú mérkőzés. Jó: Kondor, ill. Stieger, Ba­logh. Gy. Dózsa—Répcelak 0-0. Győr, 300 néző. V: Budai. Szünet után a nyomasztó mezőnyfölényben, de minden elképzelés nélkül játszó győ­riek október 26. (!) óta tartó nyeretlenségi sorozata ezút­tal sem szakadt meg. Lenti TE—Soproni SE 2-2 (0-0). Lenti, 800 néző. V: Sári. Lenti, Harangozó — Szűcs, Szekeres, Pál, Tóth B., Bea (Vidóczy), Horbor, Tóth Z, Molnár, Pócza, Magyar. Edző: Németh Im­re. Sopron: Horváth L. — Czibula, Nagy (Németh), Vámos, Tamás. Fehér, Meny­hárt, Nagy L., Wilcsek, Sza­bó (Hajdú), Horváth. Edző: Madár Gábor. Közepes szín­vonalú mérkőzésen a hazai csapat még nagyobb megle­petést is okozhatott volna. G: Tóth Z. (2. egyet 11-es­ből), ill. Czibula, Menyhárt. Jó: Harangozó, Szekeres, Tóth Z., ill. Fehér, Meny­hárt. Oroszlány—Dorog 3-0, Miske—Kecskeméti SC 0-2, Esztergom—III. ker. TTVE 3-0 3 Bá­­­tiszal­ka—Hebr. Kinizsi 1-1, Lenti-Soproni SE 2-2, Püspökladány—W. Szabó /B. SE­­-O. EB. Papp ♦/. SE—Hatvan O-B, H. Katona SE-Ajkai Hungria 1-1, Sabaria SE-MÁVDAC 1-0 A felvétel a Szentesi Vízmű—H. Kun B. SE 2-0-ás mérkő­zésen készült. Kanalas (jobbról) lövése elakad a fehér me­zes szentesi védőkön (Farkas Tibor felvétele) Mátyásföldi történet — Negyedik éve va­gyok az Ikarus edzője, de olyan nehéz helyzet­ben, mint amilyenben most vagyunk, azóta még egyszer sem voltunk — jegyezte meg a H. Osz­tapenko SE elleni 1-0-ás hazai győzelemmel vég­ződött mérkőzés után Kóczián Antal, a Csepel egykori bajnokcsapatának tagja, az Ikarus ma már 59. évében járó edzője. „ Pár esztendő alatt 12 első csapatbeli játéko­sunk távozott el, illetve hagyta, abba a játékot. Legtöbbjük azért, mert vállalati keresetük, sze­rintük kevés volt. Szét­néztünk a ,,piacon”, pró­báltuk, legalább részben pótolni az eltávozottakat. Többek között Martos Győzőéktől, a Volánból is igazoltunk két játé­kost. Az egyik még meg sem melegedett, máris to­­vábbállt! Hogy miért? Az életerős, fiatal sportem­ber elment újságot árul­ni. Mint mondta, újság­árusként hasonlíthatatla­nul többet keres, mint az Ikarusban. Hát, igen! Nálunk „nincs mese”, a fiúk az üzemben dolgoz­nak, reggel hat óra tíz perckor kezdenek. Vál­lalják, mert így jobban járnak. Persze a rossz ki­vételek itt sem hiányoz­nak. Hát, itt tartunk most. .. A mátyásföldi piros-fe­hérek az Erzsébet­­ MTK elleni talllkozó előtt le­játszott 22 mérkőzésen mindössze tizenhat pontot szereztek és pillanatnyi­lag a táblázat alján csü­csülnek. Az elmúlt nyolc nap alatt a Duna-csoport­­ban három forduló mér­kőzéseit játszották le, s a­z Ikarus, a három mér­kőzés közül a H. Oszta­­penko SE ellen Mátyás­­földön 1-0-ra győzött, az ESMTK ellen 1-1-et ját­szott, így három pontot szerzett. Szerdán Nye­r­­gesúj­falun úgy kaptak ki 3-2-re a mátyásföldiek, hogy már az első percben vezettek és vesztes gól­juk a mérkőzés végén esett. Persze ho­gy nagy az öröm az ESMTK elle­ni kilencven perc után! Edző é­s gárdája — bár igen nehéz sorozat előtt áll az együttes — bízik abban, hogy az Ikarus ősszel is ott lesz a har­madik vonalban. N. J. MÁTRA-CSOPORT H. Papp J. SE—Hatvan 0-1 (0-0). Miskolc, 300 néző. V: Enrester. Papp SE: Kerényi — Gonda, Takács, Budai, Pelcz, Orosz (Keresztesi), Balogh, Kiss, Horváth, Váczi, Aranyosi (Timári). Edző: Ba­logh Zoltán. Hatvan: Kiss T. — Borics, Füzér, Turcsányi, Sáfrán, Gohér, Zombori, Si­ma, Pádár, Gömöri, Kerepesi. Edző: Treiber Rudolf. A mély talajú pályán sok hibát kö­vettek el a játékosok. A ta­lálkozó jelentős részében a hazaiak kezdeményeztek, de gólszerzési lehetőségeiket el­kapkodták. A Hatvan szerve­zetten és szívósan védekezett, győzelme meglepő, de megér­demelt. G: Gömöri. Jó: Ta­kács, Budai, Pelcz, ill. Kiss T., Füzér, Zombori. Borsodi Ép. Volán—Apc 1-0 (0-0). Miskolc, 200 néző. V: Gál. G: Sverla. S. Síküveggyár—Borsodi Bányász 4-2 (2-1). Salgótar­ján, 300 néző. V: Baranko­ TISZA-CSOPORT Püspökladány—H. Szabó Lajos SE 1-0 (0-0). Püspök­ladány, 300 néző. V: Nagy F. P.-ladány: Kiss — Szent­­jobbi, Nemes (Soós), Szi­lágyi J., Szabolcsi, Cs. Kiss, Szilágyi B., Béres, Oren­­stein (Ulveczki), Mile, Sza­bó. Edző: Szolga Géza. Sza­bó L. SE: Gyémánt — He­gedűs, Tóth, Dávid, Varga, Zombori (Nagy), Borbély (Újvári), Pető, Búzás, Oláh O., Takó. Edző: Földvári János. A tócsákkal borított játéktéren „vízibirkózás” folyt. Egyébként nagy küz­delmet, de csak közepes színvonalú­­ játékot hozott a mérkőzés. A hazaiak többet támadtak és megérdemelten győztek. Az 58. percben Varga, a 80. percben Mile büntetőt hibázott. A győz­tes gólt a 88. (!) percben a csereként beállt Soós szerez­te. Jó: Kiss, Szentjobbi, Cs. Kiss, Szilágyi B., ill. Gyé­mánt, Hegedűs, Takó. Hajdúböszörmény—Tisza Cipő SE (Martfű) 4-0 (2-0). Hajdúböszörmény, 250 néző. V: Nagy J. G: Kebelei, Papp, Sütő, Darányi. Hajdúszoboszló—Karcag 4-0 (1-0). Hajdúszoboszló, 300 néző. V: Szakács. G: Csisztu, Boros, Lipováczi, Kovács. Volán Rákóczi—Kaba 0-0. Rákóczifalva, 400 néző. V: Mónus. S­eher SE—Rakamaz 1-1 (0-1). Jászberény, 590 néző. V: Fodor F. G: Vonyigás, ill. Bohács. Balmazújváros—II. Aszta­los .1. SE 2-0 (1-0). Balmaz­újváros, 600 néző. V: Boros. G: Vaszilkó (2), a 43. és 70. percben. D. Universitas—Nyíregy­házi Volán Dózsa 2-0 (1-0). Debrecen, 300 néző. V: Pin­ XLIII. 87. ♦ 1987. április 13 TERÜLETI BAJNOKSÁGOK ] Az első tavaszi kapott gól Kitűnő bizonyítvánnyal érkezett Zalaegerszegre a Bakodsy-csoport éllovasa. Hat mérkőzésen 12 pont, ugyanennyi adott gól, úgy, hogy közben egyet sem kapott, sőt az egész bajnokság folyamán ed­dig mindössze kilencszer rezdült meg az Ajkai Hungalu hálója. Tisztele­tet parancsoló számok ! Csaknem egy órán át úgy tűnt, hogy ezúttal is érin­tetlen marad az ajkai há­ló, ám egészen váratlanul a hazaiak bevették Buj­tor kapuját. Megszakadt tehát egy hosszú sorozat, de a vendégek dicséretére legyen mondva, nem nyu­godtak bele, hogy a pontszerzés is elakadjon. Hihetetlen erővel roha­moztak, ez azonban csak félsikert hozott számukra. Megmentették az egyik pontot, ám más szem­szögből nézve elvesztet­ték a másikat. Az cser­szegi honvédcsapat” siker­nek könyvelheti el az eredményt, de a Hungalu­­nak sem kell túlságosan bánkódnia, hiszen az ide­genben szerzett egy pont néha kettőt ér . . . G. B. NB I-es utánpótlás-bajnokság MTK-VM—DMVSC 2-2 (2-1) Sal­gótar­jáni út, 200 néző. V: Győr Z. MTK-VM: Bíró (Stempler) — Majer, Szeme­re, Horváth Cs., Metzger — Huszárik, Orovecz, Horváth A. — Machos, Kajdy, Kal­­tenecker (Szeitl, Krausz). Ed­ző: Makay György. Debrecen: Horváth B. (Szabó L.) — Cseke, Nagy L., Korász, Hor­váth M. — Héjjas, Sallai, Rozsnyói, Jankovics (Kacsán­­di) — Magyar Zs— Plókai, (Lénárt). Edző: Komlósi Im­re. G: Kajdy, Orovecz, ill. Ma­gyar Zs., Majer (öngól). Jő: Szemere, Horváth Cs., ill. Héjas, Rozsnyói, Magyar Z. A nehéz talaj ellenére gyors iramú, fordulatos volt a játék. A debreceniek ügyesen kombináltak, ka­pufa és két kihagyott hely­zet jelezte, nem adják meg egykönnyen magukat. Az 55. perc sorsdöntőnek bi­zonyult. Ekkor a vendégek váratlanul öngólból egyen­lítenek. A hátralévő időben a hazaiaknak több nagy gólhelyzete is akadt, de ezek rendre kimaradtak.