Nemzeti Sport, 1991. szeptember (2. évfolyam, 239-268. szám)

1991-09-16 / 254. szám

4 NEMZETI SPORT A játék is kiérdemelte a sárga lapot MTK-VM—Videoton-Walt­ham 0-0 Hungária körút, 2500 néző. Vezet­te: Németh L. (****), (Varga S., Stamler). MTK-VM: Zsiborás 0 — Talapa 5, Híres 6, Kecskés 5 — Ivanics 4, Bognár 5, Vancsa 5, Balog 5, Pölös­­kei 5 — Jován 4, Hámori 5. Edző: Verebes József. VIDEOTON-WALTHAM: Mitring 6 — Kuttor 6, Németh 7, Vadász­fi — Molnár 6, László 5, Paul 5, Sal­­lói 6, Beke­fi — Takács 5, Földes 4. Edző: Burcsa Győző. CSERE: Ivanics helyett Gerendas (5), Jován helyett Szabó (4), mind­kettő a szünetben, Földes helyett Horváth (4) az 59., László helyett Dubecz (4) a 65. percben. SÁRGA LAP: László (Hámori fel­vágásáért) a 19., Bognár (Sallói visz­­szarántásáért) a 24., Sallói (Kecskés felrúgásáért) a 26., Ivanics (Beskő felrúgásáért) a 27., Paul (Hámori lerántásáért) a 48., Vadász (Szabó fellökéséért) a 74., Híres (Németh letaglózásáért) a 88. percben. SZÖGIMET ARÁNY: 6:4 (5:1) az MTK-VM javára. 13. perc: Nagy eseménytelenség után Vadász végre lövésre vállalko­zott, és húsz méterről meglőtt lab­dája alig kerülte el a jobb alsó sar­kot. 16. perc: A vendégeik tizenhatosa előtt pattogott a labda, majd jobbra, Ivanicshoz került, aki megpróbálta beadni, de lecsúszott a lábáról a labda, amely éppen így lett veszé­lyes, mert a jobb kapufára­ esett. 20. perc: Jobbról Vancsa a tizen­egyes pontra emelt, Pölöskei levet­te a labdát, majd nagy helyzetből a kapu fölé vágta. 26. perc: Vendég-ellentámadás fu­tott a jobb oldalon,­­ Takács úgy ment el, ahogy akart, már bent járt az MTK-VM büntetőterületén, ám a beadást elrontotta, így odalett a le­hetőség. Óriási füttykoncertben része­sült Varga partjelző, mert amikor pontosan előtte húzott volna el Ivanics, beintette, hogy kint volt a labda. Jogos volt a bírálat, mert a labda még jóval a vonalon be­lül volt. 41. perc:.Újabb Videoton-támadást láthattunk. Most Sallói keverte meg a hazai védelmet, de az ő beadása sem sikerült. A félidőben keserűen jegyezte meg Vasas Mihály, az MTK egy­kori válogatott labdarúgója, hogy nagyon gyengécske a kék-fehér együttes. Verebes József is így gondolta, és kettős cserét hajtott végre, s Gerendai Géza személyé­ben, aki Bagról került a főváros­iba, újoncot is avatott. 56. perc: A vendégek ötösén pat­togott a labda, végül Hámori a ka­pu mellé gurított. 60. perc: Az első szép hazai tá­madás végén Szabó és Talapa egy­mást zavarta a lövésben, végül Sza­bó 14 méterről mellé-fölé lőtt. 64. perc: Kecskés indította a bal oldalon futó Gerendást, aki jól adott középre, de Hámori senkitől sem zavartatva 6 méterről a labda mel­lé fejelt... 69. perc: Vámosát lökte el Sallói a tizenhatos bal sarkánál. Kecskés emelt középre, és Híres 6 méterről alig fejelt kapu mellé. 77. perc: Sallói remek labdával ugratta ki a jobb oldalon Takácsot, ám az indiszponált Varga partjelző lest intett, holott Bognár bennra­gadt, s így szó sem lehetett lesál­­lásról! 81. perc: A mérkőzés legnagyobb helyzetét puskázta el a Videoton. Horváth kitűnően ment el a bal ol­dalon, az alapvonaltól visszagurított, Bekő érkezett, de öt méterre a ka­putól lyukat rúgott. Ott volt még Dubecz, de ő is hibázott. 83. perc: Egy percben két óriási helyzet. Az elsőnél Dubecz már csak Zsiborással állt szemben, de meg­ijedt, majd Pölöskei emelt a tizen­hatosról a kapu fölé. Rendkívül sajnáltam, hogy , nem láthattam a múlt héten Verebes „fiainak" fantasztikus játékát a Bozsik-stadionban. No de, gondol­tam, sebaj, majd a Videoton ellen biztosan megismétlik majd azt a teljesítményt. Az első percekben óriási lendület­tel kezdtek a kék-fehérek, de gyor­san rá kellett jönniük, hogy rendkí­vül fegyelmezett társasággal talál­ták szemben magukat. Burcsa Győ­ző nem okumlált ki semmilyen cse­les taktikát, csupán azt kérte, hogy a hátsó alakzatban mindenki szoro­san fogja emberét, s a megszerzett labdákat a középpályások ne vag­dossák el ész nélkül, hanem próbál­ják megjátszani a két előretolt csa­tárt: Földest és Takácsot. Burcsa taktikája egyértelműen ér­vényesült a kilencven perc folya­mán. Németh vezérletével a Video­ton védelme átjátszhatatlan volt, a középpályások ügyesen tartogatták a labdát, amíg a csatárok olyan po­zícióba kerültek, hogy meg lehetett őket játszani. Az első negyvenöt percben — annak ellenére, hogy a hazaiak némi mezőnyfölényre tettek szert , a vendégek szerezhettek volna gólt vagy gólokat. A hazaiak semmit sem tudtak kitalálni. Nem, mert keveset mozogtak, és olyan technikai hibákat vétettek, hogy az időnként mosolyt fakasztó volt. Be­csületükre váljék, egy percre sem adták fel, hajtottak rendesen, de a gólszerzésre alig volt esélyük. Verebes mester kettős cseréje sem hozott változást a második félidő­ben. A játék képe csupán annyiban változott, hogy a vendégek többet törődtek a védekezéssel, és csak né­hányszor vezettek kontrákat, így kissé egyoldalúvá vált a találkozó, ám a hazaiak támadás vezetéseiből hiányzott az elképzelés, és a játéko­sok mindent elrontottak. Amikor a vendégek kimerészkedtek egy-egy portyára, mindig életveszély kelet­kezett a hazai kapu előtt. Végül nem született gól, és a lá­tottak alapján a döntetlen reális eredmény. Sajnos a mérkőzés szín­vonala az átlag alatt maradt, és kü­lönösen jó egyéni teljesítményeket sem láthattunk. Annyit azért meg­­jegyzek a végén: ha a Borcsa-csa­­pat elhiszi, hogy van keresnivaló­ja a Hungária körúton, akkor most nem egy, hanem két ponttal lenne gazdagabb. f^MestermérlegV| Verebes József: — Csalódott vagyok. Tudtam ugyan, hogy a Videoton foggal-körömmel fog harcolni az egy pontért, de re­méltem, hogy mi ott folytatjuk, ahol a Honvéd ellen befejeztük, s itthon tartjuk mind a két pon­tot. — Hogyan értékeli a látotta­kat? — Már megint nem volt sze­rencsénk. A helyzetek sorát dol­goztuk ki, mégsem si­került egyet­ sem értékesíteni. Ellenfelünk­­na­gyon okosan, taktikusan játszott azt hiszem, elérte, amiért jött. — Kikkel elégedett? 7' — Nem tudok kiugró teljesít­ményről beszélni, inkább azt említeném meg, hogy számom­ és a betegségéből éppen hogy fel­épült Pölöskei halványabb, erőt­lenebb volt a vártnál Burcsa Győző. — Mire számí­tott a mérkőzés előtt? — Arra, hogy az MTK hatal­mas iramban letámad bennün­ket. Erre dolgoztuk ki a takti­kánkat, és ezt sikeresen végre is hajtottuk az első félidőben. — Hogyan értékeli a mérkő­zést? — Taktikai fegyelemmel meg­oldottuk a magunknak kitűzött feladatot. — Kikkel elégedett? — Az egész csapattal. Zombori Sándor TARTALÉKBAJNOKSÁG MTK-VM—Videoton-Waltham 0-1 (0-0) Hungária körút, 500 néző. V: Bede. MTK-VM: Piel (Vidék) — Molnár, Kardos, Wencher, Nagy — Mogyorós, Simon (Lőrincz), Bélák, Kasza (Bernáth) — Kovács, Besse­nyei. Edző: M­akay György. Video­­ton-Waltham: Polgár — Kutasi, Já­vorka, Varga — Szabó M., Heizin­­ger (Csóka), Király, Salacz — Föl­des G. (Tettemann), Vajda, Tieber (Székely). Edző: Szabó Károly. G: Tieber (11-esből). Sárga lap: Varga, Mogyorós. Kiállítva: Jávorka. Jó: Vidák, Kardos, Kovács, ül. Király, Vajda, Tieber. 1 21 3 4 5 LÉGKÖRI ZAVAROK?... DVM-Vasas 1-2 (1-1) Diósgyőr, 10 000 néző. Vezette: Nagy L. (***), (Drigán, Nyilas). DVTK: Knotz 6 — Bem 5, Parho­­menko 6, Kertész 5, Szabó Zs. 5 — Molnár 6, Huszák 5, Vitelki 4 — Gá­bor 6, Kiser 4, Váczi 4. Edző: Vlad László. VASAS: Babócsy 6 — Juhár 5 —­ Turbók 6, Mészöly 5, Klink 5 — Kecskés 4, Sirinbekov 6, Szilveszter 6, Geress 5 — Coco-Aires 5, Claude 6. Edző: Gellei Imre. CSERE: Vitelki helyett Petcu (4), Kecskés helyett Gubucz (5), mind­kettő a 46., Kóser helyett Farkas (4), az 57., Coco-Aires helyett Pech­a (2 3), a 74. percben. GÓLSZERZŐ: Coco-Aires a 28., Molnár a 42., Gubucz a 63. percben. SZÖGLET­ARÁNY: 17:4 (9:2) a DVTK javára. 3. perc: Jobb oldali hazai akció végén Vitelli okozott galibát a fő­városi kapu előterében. Fordulás­ból leadott lövését Babócsy csak üggyel-foá­jjal mentette szögletre. 14. perc: Juhár középen „aján­­déklabdát” adott Huszaknak, aki ti­zenhét méterről,, futtából, egyből tüzelt, és Babócsy parádés kolmorí­­tása szükségeltetett a felszabadí­táshoz. 16. perc: Coco-Aires tizennyolc méterről, laposan suhintotta meg a labdát, Knotz nehezen tolta szög­letre a jobb sarok elől. 26. perc: Gábor jobb oldali sza­badrúgásából Szabó Zs. tizenöt mé­terről, nagy erővel bombázta a jobb felső sarok mellé a labdát. 28. perc: Claude a bal oldalról ívelt középre szögletet. A tétovázó védők között Coco-Abrias kényelme­sen átvette a labdát, majd tíz mé­terről laposan a bal alsó sarokba­­spöttyintett”. 6-1 31. perc: Sirinbekov huszonkét méteres, félmagas bombáját Knotz pompás mozdulattal tette ártalmat­lanná. 40. perc: Húszak a jobb oldalról emelt középre, Gábor szorongatott helyzetből, hat méterről fejert. A labda a fővárosi védők riadt tekin­tetétől kísérve a bal sarok mellett hagyta el a játékteret. 42. perc: A sorozatos diósgyőri támadások eredménnyel jártak: Juhár saját tizenhatosa előtt „té­vesztett”, Molnár lecsapott a lab­dára, majd tizennégy méterről a kifutó kapus fölött a jobb sarokba emelt. 1-1 56. perc: Szilveszter egy testcsel­lel sakk-matt helyzetet teremtett önmagának, ha nyolc méterről a ki­futó kapust tal­álta­ telibe. 68. perc: Szilveszter tíz méterről talált a bal sarokba, szépséghibát a nyilvánvaló leszílás jelentett... 63. perc: Claude jobb oldali szög­letét Gubucz fejjel rosszul találta el, szerencséjére még lábbal korri­gált, és így a labda a vetődő Knotz fölött a kapu bal oldalába került. 1-2 76. perc: Váczi közeli lövése a gólvonalon álló Juhár fejéről per­dült szögletre. 80. perc: Gábor ügyes cselekkel tört be a tizenhatoson belülre, a labdát viszont Váczi lőtte 12 mé­terről a hálóba. Drigán partjelző intett, a játékvezető pedig lesállás miatt kifelé ítélt szabadrúgást. A nézőtéren hatalmas tüntetés kezdődött, s csak nehezen csilla­podtak az indulatok. A diósgyőriek félelmetesen kezd­tek, öt perc alatt hét szögletet ér­tek el. A nézők élvezték a játékot, s azt találgatták, mikor horpad be az angyalföldiek hátsó alakzata. Nos, a vasgyáriak vitathatatlan me­zőnyfölénye ellenére nem sikerült rést ütni a szervezetten és jól rom­boló Vasas-védelmen. Lüktetett a játék, a heves küzdelem is kielégí­tette az igényeket, az viszont nem aratott nyíltszíni tetszést, hogy a Vasas első látogatása a DVTK ka­pujánál góllal végződött. Mindezt megelőzte az immár hagyományos piros-fehér védelmi baki, amely ez­úttal tétovaság formájában jelent­kezett. A lelátókon a hitetlenkedés moraja zúgott végig, s valljuk be: a játék addigi menetéből sok min­denre lehetett következtetni, csak éppen arra nem, hogy a Vasas sze­rez előnyt. A futballban persze fö­lösleges mindig logikát keresni , szépsége éppen kiszámíthatatlansá­gában rejlik. A hazai hívek legna­gyobb örömére az egyenlítés még az első félidőben sikerült­­ megérde­melten. A szünet után nekibátorodott a Vasas, ráébredt, hogy számára elér­hető a két bajnoki pont begyűjtése is. Egy újabb védelmi kihagyást is­mételten büntetés követett, s a hát­ralévő időben a piros-kékek jobbára a játék széttördelésével foglalatos­kodtak. A DVTK egy kapura futbal­lozott, fölénye nyomasztó lett, és teljesítménye alapján az egyik pon­tot mindenképpen megérdemelte volna. Mestermérleg Vlad László: — A vendégek jól játszottak. Jobb csapatot alkotnak, játékosai taktikailag is éret­tek. Mi szabályos góllal egyenlítettünk, a 2-2 jobban megfelelt volna a mér­kőzés képének. — A fővárosiak mindkét gólját szöglet előzte meg. Mivel magyaráz­za a védelem sorozatos kihagyásait? — Rutintatenúsok vagyunk, nem érezzük az NB I légikörét, és nem tudunk nyugodtan, higgadtam fut­ball­ozni. Gellei Imre: — Nagyszerű közön­ség előtt jó iramú mérkőzést játszot­tunk. Számunkra lélektani előnyt jelentett, hogy kétszer is vezettünk, ami végül győzelmünket jelentette. — A szünet után csapata sokkal bátrabban támadott. Buzdította er­re játékosait? — Úgy éreztem, hogy nyíltabban kell játszanunk. Le­támadtunk, vál­laltuk a közelharcokat, amelyekből többnyire győztesen kerültünk ki. Számunkra létfontosságú volt ez a két pont. Doros László TARTALÉKBAJNOKSÁG DVTK—Vasas 2-2 (1-0) Diósgyőr, 2000 néző. V: Vida. DVTK: Czeglédy — Nagy A., Föl­deák, Temesvári, Szabó J. — Tóth M., Tóth L., Dam­el — Lavisztium (Szentiványi), Hanyecz, Horváth Zs. (Császári). Edző: Váradi Ottó. Vasas: Sáfár — Herczeg, Dömök (Pintye), Schulz, Siteri — Bara­nyai, Rósa, Kapu, Dozmorov (Fe­jes) — Zsuppám, Biró. Edző: Rata­vi Kashani. G: Szvisztum, Temes­vári, ill. Zsuppán, Biró. Jó: Danics, Szvisztum, ill. Sáfár, Siteri, Zsup­pán. Az NB I-es tartalékbajnokság állása 1. Haladás 3 - 1 12- 3 2. Videoton-Walt­ 3-1 7- 4­­ 3. Vác 2 11 10- 5 4. PMSC 2 11 3-2 5. UTE 2 11 5-5 6. FTC 2-2 8-5 7. Tatabánya 2-2 9-7 8. BVSC-MÁV TK­ 2-2 6-7 4 9. Kispest-Honvéd 2-2 5- 6 ■ 19. Veszprém FC 2-2 6- 8 ■ 11. Vasas 12 1 5-7 4 12. DVTK 11 2 8-8 3 13. Gy. Rába ETO 1 1 2 6-7 3 14. Siófok 1 1 2 6-13 15. MTK-VM 1-3 1-4 2 16. ZTE 1-3 1-72 1 2 3 4 5 II. 254­ ♦ 1991. szeptember 16. HÉTFŐN ÚJABB BRAZIL EDZ VÁCOTT... Megérkezett Mari®, a csődkiesőtár Carlos után vasárnap délután Mario Suarez, a gólkirály kö­zépcsatár is megérkezett Ma­gyarországra, ő is a Váchoz ké­szül. Ennek megfelelően a váci vezetők várták a Ferihegyi re­pülőtéren és mindjárt Sződliget­­re kísérték, ahol a helyi pan­zióban lesz ideiglenes otthona. A két brazil Magyarországra érkezésében döntő érdemeket szerzett Csillag Imre menedzser is fogadta és kísérte az újabb tengerentúli játékost, aki egyéb­ként csinos feleségével érkezett meg.­­ A bajnokságot nyert Bra­­gantinóban játszottam legutóbb — mondta később. — Én voltam a csapat és bajnokság gólkirálya. Kitűnő labdarúgók között idtsz-­­hattam. Gondolom, ez nem­­ság, hiszen az egész világatff..'í­ják hogy milyen J$jté­kek a brazil futballsrác Korábban JáTszottazn - töb­bek között jC. Juao Cesarral és Carecaval* is Társaságukban aztán elé­nyleg mindent meg le­het tanulni. Nem csinálok tit­kot abból, miként Carlos si tette, hogy a magyarországi sze­replést európai bemuta­t,­­ mit­ tekintem. Célom — ez mene­dzserem szándéka is —, hogy belekóstolva az európai futball­­ba, ahhoz alkalmazkodva a kö­vetkező idényre már francia, spanyol vagy olasz klub szerződ- ■ tessen. Ehhez jól kell játszanom , a Vácban és gólokat kell lenönni, így azután ebből a ,,háziff‘. ' ból” mindenki jól járhat^r vár" lövendő klubom, a és jómagam ^"J/^edzserem . .^ilaS ^^“elmondta, hogy z . J^csak az első magyar­­„jj^jBzésre kerül sor, hanem J^osCiTsZ-en keresztül megkérik a DT játékengedélyt a brazil szö­vetségtől. Ezt már előkészítet­ték, és a hivatalos megkeresés után egy-két napon belül Bu­dapesten lesz a brazilok enge­délye. Mario Suarez így már ezen a héten hivatalosan a Vác játé­kosa lehet. (boskovics) A 4. forduló válogatottja Végh 8 (Gy. Rába ETO) Keszeg 6 Csepregi 7 Szabó Gy. 7 Olajos 7 (Siófok) (Kispest-HFC) (UTE) (Siófok) Dombon 8 Fodor 7 Víg 8 Rom­anek 7 (Vác) (Siófok) (Vác) (Vác) Fischer 9 Vincze 8 (Siófok) (Kispest-HFC) A forduló játékvezetői: Vavika (*•*•) (Veszprém—ZTE) A MÁSODIK CSAPAT Kutasi 7 (Haladás) Csábi 6 Németh 7 Bérczy 6 Szalai 7 (Kispest-HFC) (Videoton-V.) (Kispest-HFC) (Vác) Meksz 7 Illés 7 Duró 7 Nyikiforov 7 (Siófok) (Haladás) (Siófok) (BVSC) Negrau 7 Farkas 6 (Kispest-HFC) (Gy. Rába ETO) A forduló játékosa: Fischer Pál 9 (Siófok). Az NB I állása Az 5. forduló műsora: Szeptember 20—21. Péntek: BVSC-MÁV­­TRANSSPED—DVTK, 16. Szombat: Vasas—Vác, PMSC—UTE, mindkettő 16. Videoton-Waltham—Tatabánya, 18. Haladás—Sió­fok, 13.30, Kispest-HFC—Veszprém, ZTE—FTC, Győri Rába ETO— MTK-VM, mindhárom 19. 1.Vác 4 3 1 - 10- 37 2.Siófok4 3­­ 1 8- 46 3.MTK-VM4 2 1 1 6- 35 4.UTE4 1 3 7- 55 5.Haladás4 2 1 1 6- 45 6.Kispest-Honvéd4 2 1 1 7- 65 7.FTC4 1 3 1 4- 35 8.PMSC4 2 1 1 3- 25 9.Vasas4 2 1 2 6- 54 10.BVSC-MÁVTRANSSPED4 1 2 1 3- 44 Veszprém FC4 2­­2 3- 44 12.Gy. Rába ETO4 1 1 2 5- 63 13.Tatabánya4 _ 2 2 3- 72 14.Videoton-Waltham4 _ 2 2 1- 52 15.ZTE4 _ 1 3 2- 61 16.DVTK4 -1 3 2- 91