Nemzeti Sport, 1996. szeptember (7. évfolyam, 238-267. szám)

1996-09-08 / 245. szám

VII. 245. • 1996. szeptember 8. Autóalkatrész kis- és nagykeresletre NYUGATI AUTÓLÁMPÁK vétele és eladása, karosszériaelemek, szélvédők forgalmazása, fényszórók roncsorozása. 1182 Budapest, Üllői út 561. Tel.: 2-910-920. Tel./fax: 2-910-925. Nyitva: 9-17 óráig, szombaton 9-12 óráig. . A fények Csepel, 2500 néző. Vezette: Juhos (9) (Hamar, dr Bozóky). CSEPEL SC: Bíró 6 - Petrók 5 - Tyukodi 6, Keresztúri 6 - Deák 5, Rósa 5, Bereczki 6, Bubcsó 5, Szekeres 5 - Bárányi 5, Nagy T. 5. Edző: Varga István. FERENCVÁROS: Szeiler 6 - Telek 6 - Hrutka 6, Limperger 5 - Nagy Zs. 6, Jagodics 5, Miriuta 5, Arany 6, Nagy N. 6 - Zavadszky 6, Horváth 5. Mb. edző: Much­a József. CSERE: Jagodics helyett Szű­cs (6) a 31., Miriuta helyett Páling (5) a szünetben, Bubcsó helyett Ivanics (-) a 63., Deák helyett Varga (-) a 81., Nagy T. helyett Homann (-) a 88. percben. GÓLSZERZŐ: Baranyi a 9., Arany a 28. percben. SÁRGA LAP: Hrutka (Nagy Tamást buktatta) a 48., Keresztúri (Zavadszky lábát húzta el) a 66. percben. SZÖGLETARÁNY: 2:8 (2:3), 3. Göbölyös János 3. perc: Zavadszky melegítette fel a Fradi-szurkolókat azzal, hogy egy hosszan előrevágott labdát a jobbösszekötő helyén átvett, betört vele a bün­tetőterületre, és tíz méterről jobbal a bal felső sarok mellé lőtt. 9. perc: Nem úgy Baranyi... A csepeliek tizenegyese a Fradi térfelének bal oldalán, a tizenhatos sarkánál kényszerítőzött Nagy Tamással. A mesterien visszakapott labdával az ötös oldalvonaláig futott, aztán ballal, Szeiler lába között a kapu közepébe durrantott. 1-0 24. perc: Szekeres önző volt - így maradt az eredmény. Csepeli kontra végén a hazaiak bal oldali középpályása védőjével a nyakán loholt a kapu felé, s ahelyett, hogy kiszolgálta volna a másik oldalon egyedül árválkodó Baranyit, tizenhat méterről, ballal, gyengén Szeiler ölébe emelt. 26. perc: Nagy Norbert húzott el a bal szélen, a rátámadó Petrók elcsúszott, így a ferencvárosi védőnek lehetősége nyílt arra, hogy zavartalanul középre ívelje a labdát. Nagy meg is tette, Arany azonban tizennégy méterről, tiszta helyzetben a bal kapufa mellé lőtt. 28. perc: Ezt már nem hibázta el a zöldek ötöse. Most Horváth volt a feladó, a csepeli térfél közepéről az oldalvonal mellől. A magasan szálló labdát csak nézték a hazai védők (Bíró is). Arany hat méterről, kapásból jobb belsővel a jobb alsó sarokba lőtt. 1-1 40. perc: Jó tíz perce ült a meccs, amikor Zavadszky húsz méterről, jobbal, sistergő bombát engedett útnak a csepeli kapu bal oldala felé. Bíró most fürgébb és határozottabb volt mint az egyenlítő gól előtt, így az alapvonalon túlra tudta tenyerelni a labdát. 46. perc: Ezt majdnem összehozta a csepeli védelem. A hazai tizenhatos előtt Keresztúri Petrókhoz emelt, a nyurga söprögető pedig zavarában(...) fejjel szök­tette Horváthot. Az FTC csatára az ötösig gyalogolt, ott azonban lövés helyett combbal tolt még egyet a labdán, amelyet így a csepeli védők kivágtak a kapu elől. 48. perc: Hrutka „bakatott" fel a hazaiak térfelére, és mintegy huszonöt méterről jobbal erős lövést küldött kapura. Bíró megfogni nem, csak kiöklözni tudta a labdát. 59. perc: Rósa „dobta ki" a labdát Nagy Tamásnak, aki bearaszolt a tizen­hatos bal oldalára és tíz méterről kissé kiszorított helyzetből keresztbe lőtt. A labda elgurult az el­vetődő Szeiler, és mintegy egy méterrel az üresen tátongó bal sarok mellett is. 71. perc: Hrutka tálalt­a jobbösszekötő helyén a labdát váró Zavadszky elé, aki lefordult Keresztúriról, már csak Bíróval állt szemben, amikor érkezett Petrók és hat méterre a kaputól becsúszva az alapvonalon túlra tisztázott. 76. perc: Nagy Zsolt jobbról, a csepeli tizenhatos oldaláról laposan középre adott, érkezett Zavadszky és öt méterről jobbal, kapásból megdöngette a kapufát. Óriási gólhelyzet volt. 83. perc: Bereczki hagyta el a posztját, és jobbról, huszonöt méterről kapura „szúrta" a labdát, amely centiméterekkel kerülte el a bal kapufát. 86. perc: Páling jobb oldali szabadrúgása után a csepeli ötösre érkezett a labda, ott Zavadszky emelkedett a levegőbe és fejelt. Bíró kitűnő reflexszel a bal felső sarok felől szögletre tenyerelte a labdát. 87. perc: Tyukodi szerzett labdát a saját térfelén, hosszan indította a balösszekötő helyén futó Baranyit, aki ballal laposan a kapu elé továbbított. Ivanics és Szeiler egyszerre érkezett a labdára, a csepeli még tolt egyet rajta, és belecsúszott a kapusba. Szeiler fél percig tartó ápolása után folytatódott a játék. Óriási svéd lambéria és hajópadló VÁSÁRI A felsorolt telepeken a legjobb minőséget a legolcsóbban megvásárolhatja. Monorierdő, Barátság u. 20. Tel.: 06 (29) 419-127 Bp. XVin., Kisfaludy u. 26/b. Tel: 290-3295 Vác, Derecske dűlő 6. Székesfehérvár, Mandula u. 11 Lepsény, Fő u. 2. Veszprém, Wartha V.u. 3. Tel.: 06 (20) 384-635 Tel: 06 (22) 320-922 Tel: 06 (22) 437-333. Tel.: 06 (88) 427-689 Lambéria ,B' 944 Ft/m2 Lambéria ,C' 632 Ft/m2 Hajópadló, fazott ,B' 1000 Ft/m2 Hajópadló, járó ,B’ 1320 Ft/m2 Az árak az áfát nem tartalmazzák, ■ ellesse 1 Championsport Kft. Telefon: 149-0983, 344-2269 A tartalom ■ ■ poo Hogy a szeptemberi tél, netán a té­véközvetítés, vagy éppen a pénteken történt könnyes Novák-búcsú tartot­ta-e vissza a nézőket a Fradi csepeli vendégjátékától - kideríthetetlen. Egy biztos, a Béke téri mérkőzés látoga­tottsága még a negatív rekordként jegyzett, Népstadion-beli MTK-FTC örökrangadót is alulmúlta. Az esőáztatta mély talajjal a Fradi­­játékosok barátkoztak meg előbb, a Csepel viszont „barátságtalanul" is képes volt arra, hogy megszerezze a vezető gólt. A hazai akció után aztán Hrutka még szigorúbbra fogta Nagy Tamás őrzését (ha előbb teszi talán jobban jár...), Limperger viszont in­kább a területet védte a másik csepeli ék, Baranyi előtt. A Csepel az előnyszerzés után át­engedte, szinte felkínálta a pálya kö­zépső harmadát a Ferencvárosnak. Rósáék a hazai térfél közepén helyez­kedtek, s így a Petrók irányította pi­ros-kék védelemmel együtt átjátszha­tatlan falat húztak Bíró kapuja elé. A labdaszerzések után ebből a falból „spricceltek előre" Bubcsóék, s kész­tették versenyfutásra a zöldeket. A csepeliek pechjére az egyik ilyen kontraakciót az a Szekeres vezette, aki ugye, már nem sprintkirály... Arany viszont királyi módon élhetett az időközben fellazuló csepeli védő- VARGA ISTVÁN: - Küzdeni tu­­dásból jól vizsgázott a csapat. Igaz ugyan, hogy néhány játék­szituációban alulmaradtunk, de az akarat segített. Az első félidő­ben több helyzetünk volt, a szü­net után viszont a Ferencváros futballozott veszélyesebben, így a dönetlent igazságosnak tartom. MUCHA JÓZSEF (mb. edző): - Példás küzdőszellem jellemezte a csapatot, és érzésem szerint a második féidőben nyújtott játé­kunkkal elvihettük volna a három pontot Csepelről. Sajnálatos, hogy a mostanra amúgy is leszű­kült játékoskeretünk tovább fo­gyatkozott, hiszen Jagodicsot és Miriutát is sérülés miatt kellett lecserélnem. A háttér Szinte napra pontosan huszonhat esztendeje történt. Az 1970-71-es bajnokság negyedik, ötödik fordulójában a Va­sastól, illetve a Rába ETO-tól kapott ki a Ferencváros. Dr. Kalocsay Géza ült akkor a zöld-fehérek kispadján­­ a má­sodik vereségig. Ezután jött helyette (ideiglenesen) az NB I-es edzőként bemutatkozó Dalnoki Jenő és jött a hatodik forduló: Csepel-Ferencváros. A végeredmény 0-0. Dalnoki még egy meccsen maradt, aztán Csanádi Ferenc vette át a csapatot. Feltűnően sok a hasonlóság... Az időpont az ideiglenes­ség, a csepeli helyszín... A neveket akár be is lehetne he­lyettesíteni: Kalocsay-Novák, Dalnoki-Mucha, Csaná­di­?...★ Hogy a pénteki Novák-búcsú milyen, és mekkora nyo­mokat hagyott a Ferencváros vezetőiben és a távozó edző­ben - azt tudjuk. De, vajon hogyan dolgozta fel (feldolgoz­­ta-e egyáltalán?) a történteket a csapat? Erről kérdeztük Te­lek Andrást, a Ferencváros csapatkapitányát. - Számítottunk arra, hogy mindez bekövetkezik, ismer­tük annyira Dezső bácsit, hogy tudjuk, nem fog változtatni az elhatározásán. Mégis nehezen dolgoztuk fel a hírt. Az a legfurcsább, hogy győztes meccs után történt mindez. Ne­künk most egyetlen dolgunk van, megcsinálni azt a mun­kát, amit Mucha József előír, megnyerni a meccseket, és akkor talán könnyebben felejt mindenki. Lisztes Kriszián a csapattal együtt érkezett Csepelre­­ civilben. A középpályás pénteken tért haza Stuttgartból, ahol gyógykezelésen vett részt. - A németek úgy fogadtak és úgy búcsúztattak, mintha már tettem volna valamit a csapatért. Megható volt a gon­doskodásuk, a szurkolók és a játékosok szeretete - elevení­tette fel az elmúlt hét történéseit Lisztes. - Kenőcsöket és ampullákat hoztam magammal, a további kezelés már itt­hon történik. Az infjekciókat Berkes doktor adja majd be, és szerdán már el is kezdhetem a könnyített edzéseket. Ha minden jól megy, két hét múlva akár játszhatom is. - Az edzőváltásról mi a véleménye? - Az újságokból értesültem az előzményekről, a végső döntés azonban nagyon meglepett. Persze, azt is tudtam, Dezső bácsi van annyira konok ember, hogy kitartson az elhatározása mellett. Sajnálom, hogy így döntött. Havasi Mihály gőzerővel készül a keddi Olympiakosz elleni UEFA-kupa mérkőzésre. Pedig... Két nappal ezelőtt még úgy volt, hogy a Ferencváros szakosztálymenedzsere is beadja a lemondását. - Egyelőre leült az ügy, a vezetőség mellém állt. Erről egyébként a pénteki ülésen nem is volt szó, ott csak az edzőkérdés szerepelt napirenden - tudtuk meg Havasi Mi­hály­tól. - Az „egyelőre" azt jelenti, hogy várható a folytatás? - Nem tudom... A görög­ meccset valakinek „le kell hoz­ni". Utána majd meglátjuk, mi lesz. ★ Varga István nem bírta tovább. Betelt a pohár. Az a po­hár, amelyben fokozatosan gyűlt a Csepelnek meg nem adott büntetők okozta tehetetlen düh. Az edző hangulatát közvetlenül a Fradi elleni meccs előtt is inkább a közelmúlt történései festették elkeseredetté. - Szerda óta temészetesen a Fradira koncentrálunk, ám ez az összpontosítás, sajnos, nem volt zavartalan. A veze­tők, a játékosok és a szurkolóink joggal dühöngenek ami­att, hogy most már sorozatban „rövidítenek meg" bennün­ket a játékvezetők egy-egy meg nem adott bünetővel. A BVSC, a Videoton és legutóbb a Vasas ellen is a kárunkra tévedett a bíró. - A játékosok is szoktak hibázni... - Nem mentem fel őket a felelősség alól, ám annyira még nem jó a csapat, hogy a bírói tévedésekkel járó plusz terheket el tudja viselni. Nem beszélve a kasszánkról, amely bizony nagyon megérzi az eredményelenségünket. A sikertelenség leendő szponzorainkat mindinkább meg­hátrálásra kényszeríti. - Ön szerint a bírók „kipécézték" maguknak a Cse­pelt?. .. - Ezt nem mondtam, én csak attól tartok, hogy mivel a nyáron meggyengültünk, és így a közvélemény nagy része a kiesők közé sorol minket, a játékvezetők az „úgyis mind­­egy"-alapon vezetik a meccseinket. Mi azon vagyunk, hogy a rólunk kialakult összképet megváltoztassuk, ám eh­hez az is kellene, hogy a bírók kevesebbet tévedjenek a ká­runkra. A csepeliek persze nem csak keseregnek - igazolnak is. Az elmúlt bajnokságban a Matáv Sopronban futballozó huszon­négy esztendős tatabányai Deák Zoltánt szerződtette le a fő­városi klub, mégpedig egy évre kölcsönbe. Folyamatba van még egy játékos Csepelre hozatala is. Lukács Bálintról, az MTK ifiválogatott futballistájáról van szó. A labdarúgó már jó néhány napja a Csepellel edz, a két klub azonban még nem tudott megállapodni a kölcsö­nadási árban.* A Ferencváros öregfiúk­ csapata körül nincs vihar. Bár a négy éve veretlen zöld-fehér gárda játéka a hét közben lejátszott Szuperkupa-mérkőzésen akadozott, ám gól nélküli döntetlennel azért folytatta sikerszériáját. A Kartalon, mintegy 1200 néző előtt megrendezett meccsen, a helyi csapat megizzasztotta a Martossal, Nyilasival, Rab­bal, Ebedlivel, Szokolaival, Pogánnyal felálló Fradit, ám a visszavágóra nem tudott előnyt szerezni. Arra a visszavá­góra, amelyen Horváth Károly minden bizonnyal csak né­zőként vehet részt, a Ferencváros „öregfiúk"­középpályása ugyanis a kartali összecsapáson súlyos sérülést (az első di­agnózis szerint bokatörést) szenvedett. NEMZETI SPORT 5 f­j­­symphonia semben. A Fradi legaktívabb középpá­lyásának az első gólhelyzete sem döb­bentette rá a hazaiakat arra, hogy itt bi­zony baj is lehet. Két perc múlva lett is, a csepeliek statisztálása mellett Arany kiegyenlítette csapata hátrányát. A félidő harmadik harmadában to­vábbra is a vendégek birtokolták töb­bet a labdát, a csepeliek szinte kizáró­lag az ellentámadásokra figyeltek. De figyeltek Hrutkáék is (most már job­ban, mint korábban), így idejében visszazártak, s meg tudták akadályoz­ni a Nagy Tamás-Baranyi duó kezde­ti „viháncolását". A második félidőre későn jött ki a Csepel - legalábbis lélekben, így tör­ténhetett meg, hogy alig telt el három perc a folytatásból, már másodszor lé­legezhettek fel a hazai szurkolók. Horváth gólhelyzete és Hrutka bom­balövése aztán rádöbbentette Tyuko­­diékat arra, hogy itt bizony tovább­megy a meccs... És ment előre a Fradi is. Főként Nagy Zsolt és Arany volt elemében, előbbi a futóteljesítményével, utóbbi inkább a kiszolgáló-tudományával emelkedett társai fölé. A szűnni nem akaró szakadó esőben persze sűrűn csúszott hiba a játékba, mégpedig abba a játékba, amelyet a vendégek irányí­tottak. A kék-pirosak erejéből ebben a játékrészben csak védekezésre futotta. Viszont Bereczkiék jól védekeztek, a helyezkedéssel, az emberfogással, a keresztezésekkel, a váltásokkal nem volt különösebb gond, egyedül a mély talajon kissé nehézkesen mozgó Petrók bizonytalanodott el néha-néha. Aztán a szerencse is segített a haza­iaknak, hiszen amikor a zöldek nyo­mása alatt már verve volt a teljes cse­peli védelem, akkor „érkezett" Fortu­na (a bizonyos Zavadszky-kapufá­­nál). A Levix Ker. Kft. eladásra kínálja az alábbi gépkocsikat A fenti és egyéb gépkocsik megtekinthetők: Budapest XIV., Erzsébet királyné és Miskolci u. sarok. Tel.: 06 (30) 318-400,06 (30) 383-990 A mérkőzés hajrája sem hozott vál­tozást: a ferencvárosi támadók és a csepeli védők kidolgozták magukat, így maradt a döntetlen, amellyel a ha­zai csapat lehet elégedettebb. Juhos játékvezető a játékosokkal együtt állta a sarat, „közelről" vezette a meccset, s mivel a partjelzői is kitű­nően segítették, a teljesítménye jónak értékelhető. SZÁL­ A LABDA Típus Évf. Ár (MFt) Mercedes 500 SEL 1992 6490 Opel Vectra 2.0i 1991 1190 BMW 850 1990 3350 Ford Mondeo 1.6i 1995 2150 Mercedes C 180 1994 3490 Opel Vectra 1,8i 1994 1820 Mercedes 300 SL 1992 6250 Mitsubishi Gálant GLSI 1995 2520 Voyager 3.0i 1992 1990 Mercedes 420 SE 1992 5800 Mercedes 300 E 1991 2650 Mercedes 600 SE 1991 5990 Mercedes 200 E 1991 2190 Mercedes 250 D 1993 3340 Mercedes 260 E 1990 2280 Nissan ZX Turbo 1991 2350 Mercedes 190 E 1984 820 Ford Scorpio 2.0i 1993 1750 VW minibus, klíma, 2.0i 1992 1920 FiatTempra 1.4i 1995 1550 VW Ventel.9D 1994 1820 BMW 325i 1992 2290 Mercedes MB-100 vegyes 1993 1650