Nemzeti Sport, 1997. szeptember (8. évfolyam, 238-267. szám)

1997-09-14 / 251. szám

8 Labdarúgó NB I NEMZETI SPORT_________________________________________________________________________________________Vik­. 251. ■ 1997. szeptember 14. |§f jfficl J(C lim mt m .. A TVRTVLO.YI A vendégek betömörültek tizenhatosuk elé, igyekeztek minden területet lezárni, az MTK labdarúgói pedig gyors labdajá­ratással és megindulásokkal próbáltak áttörni a piros-kékek védelmi vonalain. Ez elég gyorsan sikerült is nekik, egy fi­gyelmetlenséget kihasználva vezetést sze­reztek, és mivel a vendégcsapat igen gyorsan arra kényszerült, hogy kinyíljon és megkísérelje az egyenlítést, ezzel már terület is nyílt a házigazdáknak a futásra. A hazaiak ezt igyekeztek is kihasználni, és mivel egy szögletet követően igen gyor­san növelték előnyüket, úgy tűnt, hogy nagy különbségű győzelmet aratnak. A váciak igyekezték megtalálni az összhan­got a biztonságos védekezés és a veszélyes támadás között, de ez nemigen sikerült nekik, így aztán az MTK fölényében tel­tek a percek, a kék-fehérek kedvükre ját­szadoztak vendégekkel, ám mivel csak ritkán vállalkoztak ritmusváltásokra, közepes iramú játékuk nem hozott újabb gólt. Több lehetőségük is nyílt a gólszer­zésre, ám úgy tűnt, mintha Illésék azt gondolnák, előbb-utóbb majdcsak beta­lálnak, mert játékuk időnként pontatlan­ná vált. A vendégek csak ritkán látogat­tak át Babos kapuja elé, gólhelyzetet nem is sikerült teremteniük, mert a szigorúan védekező hazai hátvédek jól „lesték le” a hazaiak szándékát, és viszonylag könnye­dén szabadították meg a labdáktól ellen­felüket. Szorongatott az MTK, elszántan és olykor önfeláldozóan védekezett a Vác, de úgy tűnt, Strausz Lászlónak komoly változtatásokra lesz szüksége a szünetben ahhoz, hogy a vendégek gólt, esetleg gólo­kat szerezhessenek a Hungária körúton. Az MTK a második játékrészre sem fo­kozta a tempót, a házigazdák továbbra is úgy gondolták, hogy „rutinból” hozzák a meccset. Kényelmes iramban kocogtak, játszogattak, és bár javarészt ők birtokol­ták a labdát, már nem jelentettek túl sok veszélyt a vendégcsapat kapujára. Ennek az oka az volt, hogy kék-fehérek gyakor­latilag kihasználatlanul hagyták a szélek által kínált lehetőségeket, főleg középen próbálták becipelni a labdát a büntetőte­rületre, ám ezt a szívósan védekező váci­ak többnyire megakadályozták. Ötlette­­lenül, igazi elképzelés nélkül futballozott az MTK, aminek az lett az eredménye, hogy a vendégek egyre inkább talpra áll­tak, vezettek néhány veszélyes kontrát, és ha jól koncentráltak volna Babos kapuja előtt, akár izgalmassá is tehették volna a Mestermérleg GARAMI JÓZSEF: - A mérkőzés első részében nagyobb különbség­gel is vezethettünk volna. Úgy tű­nik, csapatom fizikailag és idegileg sem bírja a hármas terhelést. Pilla­natnyilag ennyire vagyunk képe­sek, de hangsúlyoznám, hogy na­gyon örülünk a győzelemnek. STRAUSZ LÁSZLÓ: - Azt kell mon­danom, hogy az első félidőben „le­győztük” önmagunkat, és kétgólos hátrányba kerültünk. A második félidőben jobb teljesítményt nyúj­tottunk, azonban sajnos gólt nem sikerült szereznünk, mérkőzést. Ám a váciak erejét felőrölte a védekezés, ellenakcióik kihasználatlanul maradtak, így az MTK rosszul futballoz­va is biztosan győzött. Hanacsek Attila kissé bizonytalanul vezette a mérkőzést, volt néhány téves ítélete, és a tizenegyesnél nem vette figye­lembe, hogy mindkét játékos egyformán lökött. mil térz­­ik Hungária körút, 1500 néző. Vezette: Hanacsek (6) (Kunnal, Horváth D.). MTK FC: Babos 0 - Lőrincz 6 - Kuttor 5, Molnár 6 - Farkasházy 4, Zimmer­­mann 4, Illés 5, Halmai 6, Egressy 5 - Kenesei 4, Orosz 5. Edző: Garami Jó­zsef. VÁC: Hámori 6 - Lévai 5, Nagy 5, Kasza 5, Vén 4 - Vojtekovszki 5, Schwarcz 5, Kádár 4, Nyikos 4 - Andrássy 5, Horváth 4. Edző: Strausz László. CSERE: Kádár helyett Sipeki (5) és Orosz helyett Preisinger (4) az 57., Hor­váth helyett Bánföldi (-) a 69., Egressy helyett Madar (-) a 73., Zimmermann helyett Farkas A. (-) a 77., Andrássy helyett Sándor (-) a 84. percben. GÓLSZERZŐ: Kasza (öngól), a 7., Lörincz a 12. percben. SÁRGA LAP: Nagy (Orosz meglökéséért) a 29., Halmai (Andrássy fellökésé­ért) az 55., Lévai (Egressy felrúgásáért) a 70., Farkasházy (Sipeki buktatásá­ért) a 77. percben. SZÖGLETARÁNY: 9:2 (7:0) . Gonda László Szepesi György, az MLSZ elnökségi tagja: - MTK-győzelmet várok az egyéb­ként biztosan nagyon lelkesen játszó Vác ellen. 7. perc: Vezetést szerzett az MTK. Egressy balról, a 11-es pont vonalából adott a vá­ci kapu elé, Illés megzavarta a kimozduló Hámorit és a visszafutó Kaszát, a védő be­csúszott, a labda pedig a lábáról, hat méterről, a kapu jobb oldalába pattant. Öngól, 1-0 12. perc: Kasza fejelt haza 17 méterről, de mivel Hámori közben kiindult a kapu­jából a közönség már gólt kiáltott. A labda a bal kapufa mellett elhagyta ugyan a pá­lyát, a szurkolóknak mégis csak néhány másodpercet kellett várni a második hazai gólig. A szögletet ugyanis Farkasházy végezte el jobbról, jobbal az ötösre ívelt, Lő­­rincz pedig a vetődő Hámori mellett a jobb alsó sarokba fejelt. 2-0 29. perc: Halmai labdájára Orosz és Nagy sprintért a váci tizenhatoson belül. Az ötös vonalához érve a két játékos lökdöste egymást, Orosz elesett, Hanacsek pedig - igen szigorúan - sípolt és tizenegyest ítélt. A büntetőt Halmai végezte el, ám Há­mori kiütötte a jobb alsó sarok felé tartó labdát. Sándor Károly, az MTK örökös bajnoka: - Most megint azt az MTK-t látom, amelyik olyan sok örömet szerzett a múltban. 62. perc: A jobb oldalon portyázó Egressy elé pattant a labda, a középpályás a középen érkező Illés elé gurított, a hazaiak játékmestere pedig három lépésről, a bal kapufa vonalából elpörgette a labdát a vetődő Hámori mellett. A hazai szurkolók már gólt láttak, ám a labda a bal kapufa belső élét találta el, majd elgurult középen a gólvonal előtt. Iványi Károly, a Vác FC elnöke: - Nehezen szedjük össze magunkat, bár igaz, eddig az erősebb ellenfelekkel játszottunk. Nagyon remélem, hogy most már előre lépünk. I MINTABOLT: BP. V., RÉGIPOSTA UI. 11. mia­­t é­r teki Zalaegerszeg, 6000 néző. Vezette: Bede (8) (Cserna, Ring). ZTE: Vlaszák 6 - Kocsárdi 7, Szabó 16, Filó 6 - Szőke 6, Molnár B. 5, Sza­bó II 6, Gaál 6, Németh 6 - Sebők 5, Casoltan 7. Edző: Garamvölgyi Lajos. ECKER-STADLER: Kitt 5 - Resko 5, Kőrös 5, Demkovics 5 - Schultz 5, Mol­nár Z. 5, Jeremejev 6, Kovács Zs. 5, Hleba 5 - Borgulya 4, Hadár 4. Edző: Sán­dor István. CSERE: Hadár helyett Farkas (6) a szünetben, Borgulya helyett Nagy L. (4) az 55., Szabó II helyett Kámán (6) a 70., Korai helyett Varga E. (-) a 72., Ca­soltan helyett Molnár A. (-) a 79., Szőke helyett Varga T. (-) a 82. percben. GÓLSZERZŐ: Casoltan a 6., Szabó II a 10., Németh a 67., Kámán a 90. perc­ben. SÁRGA LAP: Resko (Casoltant vágta fel) a 2., Jeremejev (kezezésért) a 36., Szőke (Kováccsal szemben szabálytalankodott) a 41., Kocsárdi (lerántotta Farkast) a 65., Molnár Z. (Casoltant buktatta) a 75. percben. SZÖGLETARANY: 6:5 (2:4) 90. perc: A csereként beállt Kámán vált főszereplővé, Sebőktől kapott jó labdát, lefutotta a védőket, és öt méterről, a kifutó Kiri fölött emelt a kapu közepébe. 4-0 Tóth Géza, a Zalahús ZTE FC elnökségi tagja: - Gratulálok a fiúknak, úgy nyer­tünk négy-nullra, hogy helyzeteink ötven százalékát értékesítettük. Jj)Varga Béla JLTABTAIIIll■.■A.!..v. Veér Miklós országgyűlési képviselő: - Derűlátó vagyok, mert a zalaegerszegi csapatban lényegesen több van, mint amit eddig nyújtott. Biztos vagyok benne, hogy a sok munkának meglesz a gyümölcse, és hogy ma biztosan nyer a ZTE. 2. perc: Szabadrúgáshoz jutottak a vendégek a kaputól húsz méterre. Jeremejev lövése nyomán a labda a bal kapufán csattant. 6. perc: Casoltan a kaputól harminc méterre megszerzett egy lepattanó labdát, a balösszekötő helyén kapura húzott, s tíz méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 1-0 10. perc: Kocsárdi hozta fel a labdát a jobb oldalon, átívelt a védők fölött, ponto­san érkezett Szabó II, s öt méterről a bal alsó sarokba továbbított. 2-0 29. perc: Szabó II átadásából Gaál a kiinduló Kiribe lőtte a labdát. 44. perc: Kocsárdi iramodott meg már sokadszor a jobb oldalon, látta, hogy egyedül van Szőke, aki meg is kapta a labdát, ám tizennégy méterről az üres kapu fölé emelt. Gállos László, Vas megyei sporttudósító: - A látszólag szervezettebben és jól ját­szó Stadler ellen remekül használta ki lehetőségeit a ZTE. Remélem, ez a lendület tovább tart, és a folytatásban is lesznek gólok. 48. perc: Szabó II labdájával Sebők tört kapura, ám a kiinduló Kirit találta el. Még ugyanebb­en a percben Szabó II „ismételt”, nagy helyzetben a kapu helyett ő is a kapusba lőtt. 60. perc: Az első Stadler-helyzet: Farkas kivárt az ötösön, Szabó I így szögletre szerelte. 65. perc: Jeremejev 20 méterről végezhetett el szabadrúgást, a jobb sarokra tartó labdáját Vlaszák elcsípte. 67. perc: Molnár Balázs jó labdát tálalt Németh elé, aki belefeledkezett a tizen­hatoson belül a cselekbe, de mivel nála maradt a labda, a kiinduló Kiri mellett hét méterről a kapu közepébe továbbított. 3-0 Jókedvűen érkeztek ki a stadionba a ha­zai szurkolók, többségük ugyanis a városi sportcsarnokban volt, ahol a ZTE kosara­sai valóságos bemutatót tartottak. A druk­kerek a futballpályán várták a jó folyta­tást, igaz, az első­ percekben a Stadler meg­ijesztette a nézőket, hiszen Jeremejev nagy kapufát rúgott. Ezután a ZTE megembe­relte magát, és a tizedik percben már ket­­tő-nullra vezettek Garamvölgyi Lajos játé­kosai. Érdekes, hogy egy pillanatra sem adta fel a Stadler, veszélyesek voltak a kontrái, s a vendégek néha zavarba is hozták a ha­zai védőket. A ZTE sem hagyta magát, gyors akciós pillanatok alatt veszélyt jelen­tettek a vendégek kapuja előtt, és ha egy kicsit jobban összpontosítanak Szőkéék, akár három-négy góllal is vezethettek vol­na az első játékrészben. Az első negyvenöt perc változatos, érde­kes volt, mindkét csapat nyíltan és határo­zottan futballozott, úgy, ahogyan azt a két edző a mérkőzés előtt ígérte. Főleg az volt feltűnő, hogy a ZTE igyekezett gyorsan át­játszani a pálya középső harmadát, gyak­ran vezette támadásait a széleken, ugyanis a hazaiak hamar rájöttek arra, hogy a Stadler bal oldali védelme a sebezhetőbb, s ott erőltették a játékot. Ha kellett, akkor a román idegenlégiós, Casoltan is a pálya ezen részén akciózott, s Kocsárdi is feltű­nően aktív volt. A ZTE a szünet után is veszélyesebben támadott, mint a Stadler. A vendégek sza­ladtak az eredmény után, szerettek volna szépíteni, és ezt a kontrákra berendezkedő hazaiak kihasználták, újabb két gólt sze­reztek. A hetvenedik perc táján szinte tró­pusi eső szakadt a játéktérre és a nézőtérre, de a szurkolók becsületére legyen mondva. Zalaegerszeg, Kossuth u. 7. Szombathely, Fő tér 17. senki sem távozott, élvezte az időnként jó futballt. A hazaiak tehát négygólos győzelmet arattak, a Stadlernek továbbra sem megy Mestermérleg GARAMVÖLGYI LAJOS: - Nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna. Azt hiszem, lelkes közönségünknek valamennyit törlesztettünk az eddi­gi kudarcok után. Remélem, a mai siker nem véletlen volt, hanem va­lóban sínen vagyunk. SÁNDOR ISTVÁN: - Az a csapat nyert, amelyik jobban akarta a győ­zelmet, és azért mindent megtett. Egyre nem számítottam, hogy a mi labdarúgóink „nyakkendősen” mennek ki a pályára. Gratulálok a hazaiaknak­ Zalaegerszegen, hiszen eddig sem gólt, sem pontot nem tudott szerezni. A ZTE játéká­ban néhány biztató jelet láttunk, a többség nagy akarással küzdött, ám akiknek a gól­szerzés a feladata, mint Sebőknek, nem tudtak betalálni a kapuba, elszórakozták a ziccereket. A négy­ null ellenére nem sza­bad túlságosan bőkezűen bánni a jelzők­kel, ám ha a ZTE a vele azonos képességű csapatokkal szemben ennyit tud nyújtani, akkor elindulhat felfelé a tabellán. Bede játékvezető néhány kisebb hibától eltekintve megfelelően látta el feladatát. M — -­JJ U,W- M mm A két edző derűlátónak tűnt, amikor a mérkőzés esélyeiről faggattuk. Sán­dor István azt fejtegette, hogy a Stadler nem játszik döntetlenre, a cél a győ­zelem. Arról is beszélt a vendégek mestere, hogy az iksznek nincs túlságosan nagy értéke, hiszen három döntetlen ér fel egy győzelemmel... Garamvölgyi Lajos úgy vélekedett, hogy eljött az idő, amikor a közönség ismét hazai győzelemnek örülhet. Azt is elmondta a Zete trénere, hogy a szakvezetőség közölte néhány játékossal: ha ezúttal sem nyújtanak elfogad­hatót, akkor hosszú időre kikerülhetnek a csapatból.. Szót váltottunk Stadler Józseffel is, aki elmondta - persze az aktuális fut­­balltémák után -, hogy az üzleti életben ismét jó eredményekkel büszkélked­het, beindult a festéküzlet... Azt is elmondta a klubelnök-tulajdonos, hogy Akasztón elkészültek a füves edzőpályák, és ígérte, hogy amikor csak lehet, megtelik valamennyi. Igazi futballközpontot szeretne kialakítani Akasztón. Egyébként a szombati mérkőzéstől függetlenül Zalaegerszegen már most készülnek a Ferencváros fogadására. A meccset megelőző, illetve az azt köve­tő néhány napon több futballeseményre is sor kerül majd Zala fővárosában. acid­ers ! is . ­ HÁTTÉR Somodi László pályaedző ezúttal nem ült a kispadon Garami József mellett. A szakember Vlagyikavkazba utazott, hogy személyesen is feltérképezze az MTK keddi kupaellenfelét. A Vlagyikavkaz szombat este­­a Dinamó Moszkvát fogadta, és bár a két-fehérek három mérkőzés videofelvételéhez is hozzájutot­tak, úgy vélték, nem árt, ha egy negyediket is beszereznek, és Somodi József is beszámolót tarthat az ellenlábasról. A pályedző vasárnap érkezik haza, az orosz csapat pedig hétfőn repül a magyar fővárosba. A vlagyikavkaziak a Hotel Ra­­madában laknak majd, és furcsa módon csupán a mérkőzés napján, kedden edzenek a Hungária körúton. Fél 12-kor tréningeznek majd az oroszok, este pe­dig következhet a mérkőzés, amelyet valószínűleg nem közvetít a televízió. Fü­­löp Ferenc, az MTK klubigazgatója elmondta, hogy az első tárgyalás tulajdon­képpen az utolsó is volt, mert a televízió képviselői azóta sem jelentkeztek újabb árajánlattal, kétmillió forintért pedig a kék-fehérek nem járulnak hozzá a köz­vetítéshez.★ A váciak, mint mindig, ezúttal is a Kartell utazási iroda segítségével érkeztek a mérkőzésre, hiszen ez az iroda utaztatja a piros-kékeket valamennyi idegen­beli bajnokira. Ezúttal Sipeki István buszra ült, pedig az ifjú középpályás egy váci cégtől mountain bike kerékpárt kapott ajándékba azért, hogy ezzel látogas­sa az edzéseket...