Nemzeti Sport, 1997. szeptember (8. évfolyam, 238-267. szám)

1997-09-14 / 251. szám

Vili. 251. • 1997. szeptember 14. A TÉNYEK Megyeri út, 4000 néző. Vezette: Kiss G. (8) (Ábrahám, Hamar). ÚJPEST: Szűcs Lajos 0 - Kozma 6 - Kiskapusi 6, Szlezák 6 - Pető 5, Véber 5, Szanyó 4, Zombori 5, Tóth N. 5 - Kovács Z. 5, Herczeg 6. Menedzser: Vár­­hidi Péter. SIÓFOK: Posza 5 - Bimbó 5 - László 5, Juhász 5 - Soós 4, Kovács B. 5, Győ­ri 6, Sallai 5, Perger 5 - Pest K. 5, Pest R. 6. Edző: Keszei Ferenc. CSERE: Szanyó helyett Babati (-) az 56., Soós helyett Ördög (-) a 62., Pest R. helyett Szabó Z. (-) a 75., Sallai helyett Szabadi (-) a 77., Pető helyettt Ta­mási (-) a 83., Tóth N. helyett Kvasz (-) a 90. percben. GÓLSZERZŐ: Herczeg az 59., Kiskapusi a 67. percben. SÁRGA LAP: Juhász (hátulról buktatta Herczeget) a 31., Pető (László buk­tatásáért) az 53., Sallai (a labda eldobásáért) az 58., Kozm­a (Pest Roland fel­vágásáért) a 75., Zombori (reklamálásért) a 91. percben. SZÖGLETARÁNY: 12:5 (5:3).­ ­(1) Somogyi Zsolt, T. Szabó Gábor , Szuromi Antal, az UTE étteremvezetője: - Bár a védőink hiányoznak, remélem, a csatáraink pótolják őket, és nyer az Újpest. Fekete László, az Újpest egykori csatára: - Mit is mondhatnék? Sima újpesti győzelmet várok. Remélem, a fiúk nem cáfolnak rá. 16. perc: Véber­ bal oldali szögletrúgása után Szanyó csúsztatott négy méterről a keresztlécre, majd integetett, hogy gól, holott a labda jócskán a gólvonal elé pattant. 17. perc: Véber végezte el balról az Újpest harmadik szögletét, a vendégvédők lá­báról a kapu jobb oldala felé csörgő labdát László vágta ki a gólvonalról. 27. perc: Pest Roland forgolódott az újpesti tizenhatos előterében, majd tizenhét méterről kapura lőtt, s a labda Szlezákot érintve gurult el a bal kapufa mellett. Illés János, a Siófok elnöke: - Várom, hogy elsüljön a kapanyél. Komjáti András, a Vasas pályaedzője: - Kíváncsi vagyok, hogy a siófokiak bá­tor játéka mire lesz elég. 47. perc: Pest Roland ugrott ki a balösszekötő helyén az újpesti védők között, el­húzta a labdát a kifutó és kivetődő Szűcs mellett, de kikeveredett az alapvonalig, és odalett a helyzet. 49. perc: Véber bal oldalról végzett el szögletet, a felé futó Herczeghez passzolt, aki egyből visszajátszott Véberhez. A karmester beadása üresen találta a bal kapufától két méterre álló Petőt, akinek a lába alatt elcsúszott a labda... 59. perc: Zombori adta a labdát Babatinak, aki összecsapott Pest Krisztiánnal. A labda a siófoki csatárról éppen Zombori elé pattant, aki teljesen egyedül nyargalha­tott a jobb oldalon, majd lágyan átívelt a hosszú saroknál érkező Herczeghez, aki négy méterről az üres kapuba fejelt. 1-0 66. perc: Siófoki szöglet után klasszikus újpesti kontra futott a bal oldalon. Her­czeg harminc métert vezette a labdát, majd Véber elé tálalt, aki nem tört kapura, ha­nem csinált egy cselt visszafelé, és 16 méterről ballal lőtt - Posza az alapvonalon túl- kisegítette a labdát. 67. perc: Tóth Norbert passzolt egy szöglet után Babati elé, aki 24 méterről jobb külsővel nagy erővel lőtt kapura. A középre tartó labda Poszáról kipattant, és a be­robbanó Kiskapusi három méterről a léc alá bombázott. 2-0 71. perc: Megismétlődött az újpesti gól előtti jelenet, azonban a másik oldalon és kevésbé eredményesen. Pest Roland lőtt húsz méterről kapura, a bal sarokra tartó labdát Szűcs kiütötte, éppen Ördög elé, aki öt méterről óriási gólhelyzetben fölé lőtt. 88. perc: Herczeg a kapunak háttal állva ollózott középre, Tamási hat méterről fe­jelt kapura, Posza pedig bravúrral ütötte ki a labdát a léc alól. Sólyom Sándor, az Újpest szakosztályelnöke: - Ennyivel jobbak voltunk. Úgy látszik, törvényszerű, hogy az első félidőben szidnak minket, aztán viszont rú­gunk két gólt. Reptéri tarifa: F1. Tervezzen a LINDAR-bal, mert egyedülálló termékei nélkülözhetetlenek a rr­otte­n építkezés során. Forradalmian új tetőfedő- és ereszcsatorna-rendszere lehetővé teszi a kimerítő építkezés lerövidítését, hiszen a felszerelés ideje töredéke annak, amit a hagyományos megoldások igényelnek. A svédacél testű cserepeslemezt és ereszcsatorna-rendszert a több színben kapható műanyag bevonat védi a korróziótól. Csekély önsúlya következtében — ellentétben a hagyományos fedéssel — csökken a tetőszerkezet és így az épület terhelése, csökken a felhasznált anyag mennyisége, jelentősen kisebbek a költségek, nő az élettartam. A­ki akció feltételeiről érdeklődjön márkakereskedőinknél. Megrendelés és árusítás márkakereskedői hálózatunkon keresztül L­.2051 Biatorbágy, Állomás út 1/A. Tel.: (23) 310-700. Fax: (23) 310-703 Aki ezt a szelvényt a „B" pavilonban, a standunkon elhelyezett gyűjtőládába kitöltve bedobja, nyereménysorsoláson vesz részt. I. díj: 300 000 Ft értékű vásárlási utalvány Név*.... II. díj: 200 000 Ft értékű vásárlási utalvány ,, melyek Tálig"! termékekre válthatók. Cint:.................................................. Sorsolás a vásár zárása után közjegyző jelenlétében történik. A nyerteseket postán értesítjük. Labdarúgó NB I /A­X A.R.T.'j.AJ 1JJA1 Mit tehet a kiesés ellen küzdő együttes az otthonában félelmetesen támadó ellen­féllel szemben? Az első természetesen a védekezés precíz megszervezése. Esetük­ben ugyebár arról a Siófokról van szó, amely meglehetősen rosszul kezdte az idei bajnokságot, és a Megyeri úton - tisz­tes helytállással - maximum egy pont megszerzésében bízhatott. Keszei Ferenc, a vendégek trénere alaposan felkészült a lila-fehérekből. Mint említettük, minden részletre kiterjedően állította össze csa­pata hátsó alakzatát. A Balaton-partiak­­nál Bimbó söprögetett, Juhász Kovácsot, László Herczeget őrizte, a jobbára csak „előre futballozó” Szanyóra pedig Győri ügyelt. Talán a vendégek zárt hátsó alak­zatának tudható be, hogy a találkozó fa­­voritja, az Újpest csak negyedóra után tudott először helyzetbe kerülni, akkor sem akcióból, hanem Véber szöglete után. (Megjegyzendő: a lilák nem először csi­nálják meg, hogy a bal oldali szögletet Véber lágyan a rövid sarok felé emeli, ahol Szanyó vagy megcsúsztatja a labdát, vagy egyből kapura fejeli. De hát úgy tű­nik, a lilák nyugodtan tehetik ezt, hisz fel sem tűnik az ellenfeleknek...) Nos, már minden adott volt ahhoz, hogy a csekély létszámú nézősereg jó mérkőzést lásson (jó volt az idő, jó volt a pálya, jó volt a labda), a látottak azon­ban jelentős csalódást okoztak az első fél­időben. Mindkét csapat rengeteg hibával játszott, csak elvétve akadt pontos át­adás, a sablonmentes, ötletes megoldás pedig abszolút hiánycikknek számított. Ugyanakkor a szórványos siófoki kont­ráknál érezhető volt: a kényszerszülte új­pesti védelemnek jelentős problémákat okoz Pest Roland szinte valamennyi megmozdulása. A vendégek éke rendre megtartotta a labdát, jól cselezett, és energikusan tört kapura, igaz, társak nélkül neki sem volt túlzottan sok esélye gólt szerezni. Az első félóra után kime­részkedett saját térfeléről a Bányász. Alighanem érzékelték a vendégek, hogy ez az UTE ezen az estén rendkívül sá­padt... A félidő végén füttyel és a Várhi­­di trénernek célzott kevéssé szalonképes bekiabálásokkal jelezte a negyedik kerü­leti publikum: ennél sokkal többet vár a kedvenceitől. A második játékrész eleje semmiféle változást nem hozott. A Balaton-partiak immár stílusosabb, fantáziadúsabb fut­ballt mutattak be. Igaz, nem sokáig, hiszen amikor már úgy tűnt, a vendégek akár gólt is szerezhetnek, egy szerencsés szituáció­ból helyzetbe kerültek az újpestiek, s min­den dicséretet megérdemel Herczeg, hogy ezt a lehetőséget kihasználta. A szurkolók egycsapásra mindent megbocsátottak, amit kedvenceik az ad­dig eltelt majd egy órában „elkövettek”. A nézők énekeltek, tapsoltak, s a hívek számára Várhidi is rögvest jó edző lett, de hát ez így szokott lenni. A gól meghozta a lilák játékkedvét, egyre-másra gördültek a siófoki kapu fe­lé az újpesti akciók és hamarosan meg­duplázta előnyét a vendéglátó együttes. A rajongók most már hullámoztak, tán­coltak a lelátón, s néhányan Várhidit már szövetségi kapitánynak javasolták. Ilyen a (futball)élet... A Siófok hátránya tudatában kitámadott, s amikor Ördög kihagyhatatlannak tetsző ziccerben hi- Mestermérleg VÁRHIDI PÉTER: - Elnézést kérek a szurkolóinktól az első félidei gyengébb játékért. Az akarással nem volt baj, ebben az összetétel­ben eddig még nem szerepeltünk. A Siófok nagyszerűen védekezett, és ezt csak a második félidőben nyúj­tott játékunkkal tudtuk ellensúlyoz­ni. Ebben az időszakban már az történt a pályán, amit mi akartunk. Az eredménnyel elégedett vagyok. KÉSZEI FERENC: - Sokadik olyan mérkőzésünk, amelyet a kapu előt­ti határozatlanságunk miatt vesz­tettünk el. Az első félidőben mi irá­nyítottuk a mérkőzést, helyzeteink is voltak, de ezeket kihagytuk. A második félidőben az Újpest fel­őrölte az erőnket, bázott, érezni lehetett. Keszei Ferenc csapata abban a pillanatban feladta a döntetlenhez fűződő reményét. A vendé­gek kitámadása okán az UTE a hajrában az első félidőhöz képest sokkal nagyobb területen vezethette akcióit, s ez szemlá­tomást már jobban ízlett a hazaiaknak. Gyötrelmes első játékrész után valamivel mozgalmasabb negyvenöt percet látha­tott a Megyeri úti szurkolósereg, és az UTE, ha sokáig kínlódva is, de végül iga­zolta a papírformát. Kiss Géza játékvezetőnek a mezőny­ben elkövetett kisebb hibái nem befolyá­solták a végeredményt. oo Most vagy soha! Finnország-Magyarország világbajnoki selejtező labdarúgó mérkőzés Repülőút, 3 éjszaka reggelivel, szállítás és meccsjegy 49 900 Ft-től ZGZ Kft-Telefon: 149-0102, hétköznap 8-16 óráig Ford Autoprofil Kft. Hivatalos márkakereskedés és szerviz 8600 Siófok, Vak Bottyán u- 32. Tel.: 06 (84) 315-827. Fax: 06 (84) 316-941 Új és használt Ford gépkocsik értékesítése kedvező hitelfeltételekkel, akár kamatmentes hitelre is. Használt gépkocsiját a vételárba beszámítjuk! Továbbá márkaszervizünkben számítógépes futóműállítást, motordiagnosztikai vizsgálatot, lengéscsillapító- és fékhatásmérést végzünk minden típusú gépjárműn. Zöldkártya benzin üzemeltetésű gép­járművekhez, gyári alkatrészek eladása, raabkardier ,‡/1. Az AB I állása :: 1. Győri ETO FC 8 7 1­­ 16- 7 22 2. Újpesti TE 8 5 2 1 16- 8 17 3. Vasas DH 7 5 1 1 18- 8 16 4. BVSC-Zugló FC 8 4 4­­ 19-11 16 5. MTK FC 8 5 12 18-10 16 6. Haladás VFC 8 4 - 4 14-11 12 7. Videoton FCF 7 3 3 1 11- 9 12 8. Diósgyőr 8 3 2 3 13- 9 11 9. Ferencváros 8 3 2 3 13-12 11 10. DVSC-Epona 7 3 1 3 14-9 10 11. Békéscsaba 8 3 1 4 6-20 10 12. Tiszakécske 8 2 3 3 15-19 9 13. Gázszer FC­ 8 2 2 4 13-11 8 14. Ecker-Stadler 8 1 4 3 7-13 7 15. Zalahús ZTE FC* 7 2 - 5 10-14 6 16. Vác FC 9 1 2 6 12-24 5 17. Siófok 8 1 1 6 6-14 4 18. Kispest-HFC 7 1-6 5-17 3 *A Gázszer-Zalahús ZTE mérkőzést október 12-én játsszák újra. NEMZETI SPORT. /Tv­­51/1 |Jpsl 110 2-0 (0-0) SMpip Jmsmm A FICHOT BIZTONSÁGTECHNIKA A­Z ITTÉSt Gólpasszal bemutatkozni a Bayern ellen? Nem kis dolog. Kriston Zsoltnak mindez si­került. A Siófok egykori középpályása a né­met harmadosztályú Sathsen Leipzig csapa­tában lépett pályára előkészületi mérkőzésen a Bayern München ellen, és kihagyhatatlan helyzetbe hozta egyik társát. Kersák István, a Siófok technikai vezetője mesélte el mindezt, s azt is elmondta: a másik két, Lipcsében játszó exsiófoki közül Virág szintén állandó kezdőnek számít, míg a bosnyák idegenlégiós Filipovics csereként szokott pályára lépni.­­ Keszei Ferenc igen nyugodtnak látszott mérkőzés előtt. - Miért idegeskednék? - kérdezett vissza a siófokiak edzője. - A csapat a ti­­szakécskei mérkőzés második félideje óta a maximumot teljesíti, a lelkesedéssel és a játékkal nincs baj, csak a jó eredmények nem jönnek. Olyan időszakban va­gyunk, amikor a labda mindig kifelé pattan a kapufáról. Minden meccsen van három-négy nagy gólhelyzetünk, ezek azonban nem mennek be, míg védekezés­ben olyan gyermeteg hibákat követünk el, amelyekből rendszeresen gólt ka­punk. A meccseink nem a középpályán dőlnek el, hanem a két kapu előtt. Saj­nos, legtöbbször nem a mi javunkra.­ Akár sorba is állíthattuk volna őket. Mármint a „szülinaposokat”. A két csa­patból ugyanis hárman ünnepelték a születésnapjukat a héten. Győri János szerdán töltötte be a 21-et, Pest Roland csütörtökön a 22-et, míg Fehér Csaba pénteken szintén a 22-et. Utóbbi azonban nem ünnepelhetett a pályán: három sárga lapja miatt eltiltását töltötte. És ha már a születésnapoknál tartunk. Az Ultra Viola Bulldogs nevű szurko­lócsoport szombaton az ötödik születésnapját ünnepelte. Öt darab 5-ös feliratú táblát és a megszokott lila-fehér zászlókat lobogtatták a szurkolók, akiket a mérkőzés előtt köszöntöttek a játékosok. ★ Herédi Attila debütált. Az újpestiek egykori játékosa pályaedzőként tért vissza a Megyeri útra, így szombaton ebben a minőségben először ült a kispadon. - Húsz évet töltöttem itt, nem kell ecsetelnem, milyen érzés volt visszatérni - fogalmazott Herédi. - A pálya, az öltöző, a lelátó ugyanaz, csak a játékosok vál­toztak, na meg a vezetők. A régiek közül Kozmával, Eszenyivel és Szlezákkal még együtt játszottam, sőt, Véber is ott volt már a keretben. A többieket nem ismerem. Örülök, hogy ide kerülhettem, kevés játékosnak adatik meg, hogy ott legyen edző, ahol futballistaként ért el sikereket. A múlt hét végén még a Soroksár kispadján ültem, az Újpest az egyetlen klub, amelyért felcseréltem a soroksári kispadot. Djurisics balesete Zorán Djurisiccsal kapcsolatban az elmúlt na­pokban eltérő információk jutottak el a DVSC­­Epona vezetőihez. Egy biztos: a szerb labdarúgó napokig nem jelentkezett a klubban, és csak annyit tudtak róla a vezetők, hogy hazájában tar­tózkodik. Pénteken röppent fel a hír, hogy az ide­genlégiós karambolozott, és emiatt nem tért vissza Szerbiából. Aztán szombaton a DVSC­­Epona edzésén megjelent a csatár. Sőt, edzett is. Nyelvi problémák miatt Herczeg András veze­tőedző annyit tudott „kihámozni” a Djurisics ál­tal előadott történetből, hogy a játékos valóban egy baleset részese volt. Djurisics elmondása sze­rint a BMW-je egy Volkswagen Golffal ütközött, amelynek a vezetője súlyos sérüléseket szenve­dett. A szerencsétlenség utáni rendőrségi vizsgá­lat miatt érkezett vissza később Djurisics - vonat­tal. A vezetőedző szombaton arról tájékoztatta la­punkat, hogy Djurisics nem utazik a csapattal Székesfehérvárra, a hétfői bajnoki mérkőzésre. A debreceni szurkolók számára örömhír, hogy néhány napja újra edzésbe állt Arany László, aki Vácott szenvedett súlyos bokasérü­lést. A középpályás, valamint a szintén gyógyuló Bernáth játékára azonban még he­tekig nem számíthat Herczeg András. (Kiripolszky) Djurisics előkerült