Nemzeti Sport, 1998. november (9. évfolyam, 299-328. szám)

1998-11-22 / 320. szám

A­­ Dunaferr SE-FTC 3-2 (0-1,1-0, 2-1) Dunaújváros, 400 néző. V: Ár­­kovics, Barabás, Stadler ván DUNAFERR: HALMO­­SI T. - FABULA, Vargyas,­­ Krajnák, Orsó 1, Csata, IllA Horváth A., SZÉLIG, Me­-----------------I­rényi, Erdősi, DUNAFERR: Borsos (1), BÁLI 1 (1), Petrovics 1, Ancsin J., LADÁNYI (1). Edző: Róbert Spisák FERENCVÁROS: DRÁGÁN - Sedlák, Svasznek, Svitek 1 (1), Nagy Á. 1 (1), Hidasi, Hegyi, Haj­dú, Majoross, DRAGOMIR, Fara­gó, Salamon, Nagy Z., Sommer, Kaszala, Bálint, Remes (kapus). Edző: Milán Stás Kiállítások: 8, ill. 16 perc Halmosi Tamás, a húsz­­esztendős kapus először véd­te a dunaújvárosi kaput Ext­­raliga-mérkőzésen. Az első gól - amelyet Nagy Áron ka­pásból, a harmad közepéről­­ ütött - talán hárítható lett­­ volna, de Halmosi előtte és utána is jól látta el a felada­tát. Ennek ellenére a hazai együttes futott az eredmény után, bár Róbert Spisák gár­dája nem játszott jól, nagyon akart. Erőfeszítését siker ko­ronázta, mert a ferencvárosi védelem megingásait gólra váltotta. A bajnoki cím védő­jének nagyon fontos ponto­kat jelent ez a nehezen meg­szerzett győzelem. Róbert Spisák: - Lelki problé­mákkal küszködünk, nincs önbi­zalmunk az akciók befejezéséhez. Nagyon kellett ez a győzelem. Milán Stás: - Köszönöm a fiúk teljesítményét, de meg kell érte­niük, a hokit nem lehet könnye­dén játszani, mert a hibáinkat megbüntetik. Most sem történt másként. i­n Sztoafiga állásai 1. Alba Volán 7 2 2 52-32 16 2. Dunaferr SE 6 1 0 44-39 13 3. UTE 5 1 5 42-46 11 4. FTC 1 2 8 29-50 4 _________Jégkorong, kosárlabda_________id­ős) IX. 320.­ 1998. november 22._______________________________________________________________________________________NEMZETI SPORT fPI/p Jégkorong A Volán egyelőre megállíthatatlan UTE-Alba Volán 4-6 (0-3, 2-1, 2-2) Dunaújváros, 300 néző. V: Léder, Né­­meth, Moharos A. UTE: BÁN - TOLNAI, Kondrát, Dobos (1), ORESKIN 1 (1), Gröschl 1, Bognár 1, BARÓTI 1, Bella, Mravec, Orbán (1), Szajbert, Deák (1), Jánosi, Nagy, Farkas. Edző: Alekszandr Vlaszov Alba Volán: Marin - MEDVEGYEV, Kangyal, Palkovics (1), OCSKAY 2 (1), CSIBI 2, HORVÁTH B., Gebei, SÁNDOR (1), AN­­CSIN L. 1 (1), Zalavári, Szuna R., Szuna G., Szilassy, Lvov 1, Rajz A., Kovács Gy. Edző: Kiss Tibor Kiállítások: 16, ill. 16 perc Óriási lehetőség előtt állt az Alba Volán, győzelem esetén megugorhatott a mezőnytől. Győzelem? Miért is ne! A fehérváriak ed­dig kifejezetten jól szerepeltek a bajnokságban, s bár akadtak hullámvölgyeik, még mindig ők játszottak a legkiegyensúlyozot­tabban, ráadásul pénteken a Fradi legyőzése sem okozott gon­dot Kiss Tibor játékosainak. De hát az ellenfél most nem a Fradi, hanem a minden várakozást fe­lülmúlóan jól szereplő UTE volt, amely elméletileg alaposan fel­paprikázva várhatta az összecsa­pást, miután pénteken Dunaúj­városban is győzni tudott a baj­nok Dunaferr ellen. Tehát így óriási derbire volt kilátás. Igaz, az első percek nem ezt igazolták, a nagy elánnal játszó Volán ellen az UTE visszafogot­tan korongozott. Ezt kezdetben csak a játék képe, később viszont már az eredmény is igazolta. A fehérvári fölény a 13. percben érett góllá - Csibi volt eredmé­nyes -, majd alig négy perccel ké­sőbb Lvov már kettőre növelte az Alba előnyét. Eközben a másik kapuban álló Marinnak nem sok dolga akadt - nagy fölényben játszott a Volán. A lila-fehér vé­dőkre nehezedő nyomás időnként jelentős zavart okozott Bán ka­puja előtt, s ezt Szajbert bírta a legkevésbé: a 18. percben focis­tákat megszégyenítő mozdulattal rúgta (!) a korongot saját kapujá­ba. Húsz perc után 3-0, azaz eldőlt a meccs? Igen ám, de a Volán az egyik harmadról a másikra is ké­pes alapos formaingadozásra (akadt néhány mérkőzés koráb­ban, amely ezt igazolta), így e ki­jelentéssel - legalábbis ekkor - még csínján kellett bánni. Annál is inkább, mert a folytatás kis hí­ján igazolta a fehérvári hívők esetleges aggodalmát. Ocskayék óriási, már-már döntő fölényben játszottak, ám a jobbnál is jobb helyzetet keresték, és végül min­dig közbenyúlt egy újpesti bot. Azután a második játékrész má­sodik felében a lilák a látottak alapján váratlanul, de kétszer is betaláltak Marin kapujába, ami­re mindössze egyszer válaszoltak a fehérváriak, így továbbra is nyílt maradt a mérkőzés. Sőt, a befejező játékrész harmadik per­cében Marin kapus hathatós köz­reműködésével Gröschl egyre csökkentette az UTE hátrányát, ráadásul a hatodik percben ket­tős emberelőnybe is kerültek a li­lák. Ha belövik, bármi történhe­tett volna. De kihagyták, s a meg­könnyebbült Alba ezután már semmit sem bízott a véletlenre. Csibi, majd emberhátrányból Ancsin László lőtt Bán kapujá­ba, így Orbán gólja már csak „szépségtapasz” lehetett. A fe­hérvári gárda élt tehát a lehető­séggel, így azzal a biztos tudat­tal, várhatja a hétfői, Dunaferr elleni rangadót, hogy történjék bármi (bár a pénteken és szom­baton látottak alapján olyan na­gyon nem kell aggódnia...), a ne­gyedik kör végén az Alba Volán- Riceland áll majd a bajnoki táb­lázat élén. Alekszandr Vlaszov: - Rosszul kezdtünk és ez megpecsételte a sorsunkat. A folytatásban játéko­saim sokszor ültek a büntetőpa­­don, így pedig nem lehet meccset nyerni. Kiss Tibor: - Jó kezdéssel meg­nyugtató előnyre tettünk szert, a folytatásban viszont sokat hibáz­tunk az újpesti kapu előtt, ám az utolsó játékrészben megerősítet­tük a győzelmet. Elégedett va­gyok a fiúkkal. (benke, szűcs) (ijt) DERKOVITS 10. KÁROLY JÁNOS ! A mezőny legjobbja: Csibi József Csapatmunka A fehérváriak csatára az első harmad derekán megszerezte a Volán első gólját, majd amikor újra szoros lett az eredmény (négy-három), az ő találatával növelte kétgólosra az előnyét Kiss Tibor együttese. - Azt hiszem, nálunk mindenki jól játszott, bár a második har­madban kissé kiengedtünk. Azért a hajrában bebizonyítottuk, hogy mi vagyunk a jobbak. Az eredmény a csapatmunkánknak köszönhe­tő - mondta Csibi. Kosárlabda Válogatottunk a döntőben Nemzetközi férfiválogatott-torna Magyarország-Nigéria 99-62 (56-28) Amszterdam, 1000 néző. V: Fnassen (holland), Murakisz (görög)­­ MAGYARORSZÁG: Halm (17/9), DÁVID (13), Boros (8/3), Gulyás (12), MÉSZÁROS (10/6). Cs: SITKU (10/3), Kálmán (10/6), Mérész (6), Orosz (2), CZIGLER (11). Szövetségi kapitány: Mészáros Lajos. Edző: Rezák László NIGÉRIA: Okafor (2), Ayodei (7), JIBRIL (17/3), OLUMIDE (10), Mufutau (5). Cs: Ogwudire (8), Ogonkwo (3), Omoniji (5), Swade (3), Lasege (2). Szövetségi kapitány: A. Bakare Az eredmény alakulása. 5. p.: 12-5. 10. p.: 26-11. 15. p.: 37-15. 25. p.: 72-39. 30. p: 84-47. 35. p.: 90-59 A magyar csapat rendkívül fe­gyelmezett védekezéssel kezdett, amivel meglepte a világbajnok­ságot is megjárt nigériaiakat. A megszerzett labdákból a mérkő­zés MVP-jének választott Mészá­ros Zalán irányításával rendre leindították a magyarok az afri­kaiakat. A válogatottunk hamar nagy előnyt szerzett, tulajdon­képpen már az első félidőben el­dőlt az összecsapás sorsa. A má­sodik játékrész némileg szoro­sabban alakult, de csak azért, mert a mieink támadójátéka egy kicsit visszaesett az utolsó tíz percre. Ezt leszámítva a magya­rok végig nagyon egységes csa­patmunkát nyújtottak, különö­sen a védekezés volt hatékony, negyven lepattanót szedtek a ni­gériaiak huszonhetével szemben. A nagy közönségsikert arató ma­gyar válogatott a mezőnyből hat­van százalékos pontossággal do­bott és sikerrel alkalmazta azo­kat a taktikai elemeket, amelye­ket a lengyelek elleni, szerdai Eb-selejtezőn is be akar majd vetni. Mészáros Lajos együttese vasárnap délután három órakor az első helyért lép pályára, az el­lenfél a lapunk zárta után véget ért Hollandia-Görögország után­pótlás válogatott-mérkőzés győztese lesz. ­ Amikor a nők kiszámíthatóak NB I, A-csoport Nők KSC Dalmand Rt.-Top Center Szekszárd-GYSEV-Ringa 56-78 (24-45) Szekszárd, 300 néző. V: Váradi, dr. Páli SZEKSZÁRD: KRASZNAI (20), Madaras (3/3), Rátvay (12), CSÁSZÁR (9), RUSSAI (12/3). Gs: Szopelkina (-), Sibalin (-). Edző: Simon Zsolt­­ GYSEV:­ANI­TICS (10), HOL­­LÓSY (8), BÉ­RES (23), Bajkusa (8), Balogh (19/6). Cs: Orehova (2), Dénes (4), Radnóty (2), Kurtinaitiene (2). Edző: Saeed Armaghani Az eredmény alakulása. 5. p.: 10-16. 10. p.: 14-25. 15. p.: 17-37. 26. p.: 36-53. 30. p.: 43-57. 35. p.: 47-69 A szekszárdiak a mérkőzés elején - jó elzárások után - si­keresen dobták át a vendégek zónáját. A hazaiak közel tíz percig vitézkedtek, az első já­tékrész második felében azonban a soproniak szigorí­tottak a védekezésükön, és a befejezéseknél is jobban kon­centráltak. A fordulás után Krasznai és Rátvay kosarai felcsillantották a tisztes vere­ség reményét a KSC előtt, de Armaghani edző időkérése után megrázták magukat a GYSEV sztárjai. Simon Zsolt:­­ Önmagáért be­szél, hogy a soproniak szinte az egész mérkőzés folyamán „stan­dard ” játékosaikat szerepeltették. Saeed Armaghani: - Az első fél­időben tizenhárom percen át fe­gyelmezetten játszottunk, ekkor dőlt el a mérkőzés sorsa. (teszler) PVSK-MiZo-MÁV NTE-DKG EAST 126-81 (55-33) Pécs, 1500 néző, V: Vasvári, Reisz PÉCS: Zsolnay (13/3), GRU­­BIN (37/6), Sztojkovics (12/3), Vi­­lutyte (6), Szakács (6). Cs: Donkó (8/6), Balázs (9), CSÁK (22/3), Heller (5), BURGMANN (8). Edző: Rátgéber László NAGYKANIZSA: TOMA (22/6), Tahi (7), Antolovics (14), GYÁRFÁS (15), Bedő (8). Cs: Csécs (8), Szabó (3/3), Hujber (2), Bem (-), Szélessy (2). Edző: Ko­vács Nándor Az eredmény alakulása. 10. p.: 17-23. 17. p.: 46-27. 18. p.: 53-29. 25. p.: 75-49 Az elején rövid időre el­romlott az óra, de a későn ér­kezők az eredményjelző tar­tós üzemzavarát hihették, hi­szen a tizedik percben 17-23 volt az állás, ami akkor is meglepetés, ha tudjuk, hogy a pécsiek csak rövid ideig­­ gyengélkedtek. Néhány tripla és a komolyabban vett véde­kezés azonban felhozta a PVSK-t, amely hamar tete­mes előnyt szerzett. A hazai­aknál sokat játszottak a fia­talok, de így is egyre nagyobb lett a különbség a két csapat között. Rátgéber László: - A mai mécs­esen nagyon tetszett segítőni, Füzy Ákos aktivitása, valamint Grubin és Csák varázslatos játéka. Kovács Nándor: - Számunkra az is óriási megtiszteltetés, hogy itt, játszhattunk. Hab a tortán, hogy tíz percig vezetni tudtunk. (horváth) Soproni Postás-Omega Tabak- OSC-Közgáz 84-48 (50-25) Sopron, 500 néző. V: Nagy J., Benczúr SOPRON: Szenes (9/3), Fodor (8), EÖRDÖGH (18/6), AMBRUS (21), NITULESCU (19). Cs: Veres (7/3), Bellovai (-), Englert (2), Né­meth (-). Edző: Meszlényi Róbert OSC-KÖZGÁZ: Bíró­ (11/6), Herbster (14), Suhajda (4), Her­­czeg (2), Bujdosó (5). Cs: Szélesy (2), Klucsik (6), Závodszky (2), Cserny (-), Surán (2). Edző: Újvá­ri Miklósné Az eredmény alakulása. 5. p.: 12-4. 10. p.: 25-12. 15. p.: 37-16. 25. p.: 59-33. 30. p.: 67-33. 35. p.: 74-40 Kipontozódott: Suhajda (37. p.) Hiába próbálkozott soro­zatos cserékkel frissíteni csapatát Ujváriné, az OSC­­Közgáz az első félidőben nem találta a Postás tá­madójátékának ellenszerét. Különösen a palánk alatt voltak fölényben a hazaiak, a soproni pontok felét az Ambrus, Nitulescu center kettős szerezte, és emellett szinte minden lepattanó a román légiós kezébe került. A második játékrészben lanyhult a hazaiak figyelme, ezért a színvonal is vissza­­­esett­­ a jéghideg teremben nagykabátban ülő nézők legnagyobb bánatára. Meszlényi Róbert: - A védeke­zésünkkel elégedett vagyok, a támadójátékunk viszont a máso­dik félidőben szerény volt. Újvári Miklósné: - A csapat ne­vében is nagyon szégyellem ma­gam a mutatott teljesítmény mi­att. (túri) BEAC-FTC-Diego 61-95 (27-55) Bogdánfy út, 200 néző. V: dr. Valovics, Bagi BEAC: Fekete (6), Pecséri (5/3), Béres (2), KRANYECZ (12/3), Bujdosó (9). Cs: Cziffra (7), Ma­gyar (5/3), VASS (14), Csordás (1), Fodor (-). Edző: Buttás Pál FERENCVÁROS: Veres (11/3), Károlyi (10), Kosjár (8), PAPP (21), SERES (13). Cs: Németh (5), Farkas (6), Molnár (1), HAGARA (12), Kajdacsi (8). Edző: Tursics Sándor Az eredmény alakulása. 5. p.: 9-15. 10. p.: 11-27. 15. p.: 24-47. 25. p.: 36-70. 30. p.: 44-74. 35. p.: 48-85­­ A hétközben a Ronchetti­­kupában csoportelsőséget szerző FTC minden különö­sebb erőfeszítés nélkül gyűj­tögette pontjait a rövid tá­­­madásokat erőltető, de pon­tatlanul célzó BEAC ellen. A magassági fölényben játszó vendégek könnyű ziccerek­kel növelték tetemesre a kü­lönbséget, így már az első félidőben pályára léphettek a cserék is. Az egyetemi együttes egy-két fellángo­lástól eltekintve képtelen volt átjátszani a Fradi vé­delmét, míg a másik palánk­nál számolatlanul hullottak a kosarak. Buttás Pál: - Ha mindig csak a második félidőt játszanánk, akkor egészen jól állnánk. Tursics Sándor: - Az elmúlt fordulókhoz hasonlóan ezúttal is Papp támadójátéka jelentette a pozitívumot. A többit talán hagy­juk... (túróczy) DKSKIBorsodChem- Cofinec-Petőfi Nyomda KKC 75-74(42-41) Miskolc, 600 néző. V: Missura, dr. Smied­ra-­ DIÓSGYŐR: BA­ZIT LOGH (16/12), CSÁ­­F VÁS (21), BRO­­J­SOVSZKY (18/12), Ciu­­pe (12/3), Vojnics (4). Cs. Berkó (-), Veres (-), Iványi (4). Edző: Áron Balázsné KECSKEMÉT: KOVÁCS (13/6), Sándor (14), FARKAS (18), Paradit (9/6), Horváth (13). Cs: Török (-), Fuck (7). Edző: Adamik Ferenc Az eredmény alakulása. 5. p.: 11-10. 10. p.: 18-15. 15. p.: 30-24. 25. p.: 48-48. 30. p.: 55-56. 35. p.: 62-67 Kipontozódott: Balogh (40. p.) . Feltűnően kevesen voltak a lelátókon, a „családi kört” pe­dig nem hozták tűzbe a csapa­tok. A DKSK visszafogta a tempót, úgy tűnt, csak arra ügyel, hogy megoldja a kötele­ző házi feladatot. A léc azon­ban rezgett, sőt, hajszál híján le is esett. A diósgyőriek lebe­csülték ellenfelüket, azt hit­ték, elegendő, ha pályára lép­nek, és a siker az ölükbe hull. A lelkes Kecskemét már győz­tesnek látszott, néhány má­sodperccel a vége előtt, 72-74- nél azonban Ciupe három büntetőjével fordult a kocka. Áron Balázsné: - Sokkal nehe­zebb volt, mint vártam. A csapat­nak védekezésben lényegesen töb­bet kellett volna nyújtania, rá­adásul a játékosok támadásban is keveset vállaltak. Adamik Ferenc: - Balszeren­csével veszítettünk. A végén Pa­radiz teljesen feleslegesen sza­bálytalankodott, és abból lett a három büntető... (kolodzey) Zala Volán TE-BSE-ESMA 53-70 (24-37) Zalaegerszeg, 200 néző. V: Fa­­idt, Kiss L. ZALA VOLÁN: Nyírő (5), PÁSZTÓI (18), Ku­linszkaja (-), Molnár (1), Szőke (7/3). Cs: Völgyesi (2), PAPP (18), Hor­váth M. (2). Edző: Vertetics Ist­ván . BSE: MÉ­S­Z­Á­R­O­S (20/12), Újhelyi (5), NAGY (15), SZUMNYIKO­­VA (15/6), Andó (1). Cs: Csá­kány (12), Márton (-), Bakai (2). Edző: Glatz Árpád Az eredmény alakulása. 7. p.: 3-16. 10. p.: 9-30. 15. p.: 16-33. 24. p.: 30-40. 28. p.: 36-46. 38. p.: 51-60 A mérkőzés tulajdonkép­pen az első tíz percben eldőlt, amikor a BSE közepes telje­sítménnyel is húsz pontnál na­gyobb előnyre tett szert. A za­laiak rendkívül gyengén és sok hibával játszottak, ennek ellenére a szünet előtt lefarag­tak hátrányukból. A második félidőben sokáig tíz pont kö­rül volt a különbség a két csa­­­pat között, de a hajrában újra kiütköztek a Volán első per­cekben mutatott hibái. Vertetics István: - Az első fél­időben tudásunknak csak negye­dét mutattuk be. Később feljavul­tunk, de a végén megismétlődött a mérkőzés elején mutatott gyenge játék. Glatz Árpád: - Ma sem az tör­tént, amire tanítom a játékosokat, és amit elvárok tőlük. (gondi) MB­Q ízülésm 1. GYSEV 1212-920-6311.000 2. PVSK 1183921-685 .864 3. S. Postás 1183826-6580.864 4. FTC 1183806-653­0.864 5. DKSK 1183845-731 .864 6. BSE 1174915-771 .818 7. Zala Volán 1156681-739­.727 8. Kecskemét 1248764-867 .667 9. OSC-Közgáz 1138714-821 .636 10. BEAC­­1129640-939 .591 11. Szekszárd 111­10649-851 .545 12. Nagykanizsa 111:10629-964 .545