Nemzeti Sport, 1999. szeptember (10. évfolyam, 238-267. szám)

1999-09-19 / 256. szám

10 NEMZETI SPORT LABDARÚGÁS NB II­I. 256. • 1999. szeptember 19. és ezzel végleg eldőlt a három pont sorsa. A második félidőben már csak az volt a kérdés, milyen különbséggel szerzi meg első hazai győzelmét a minden tekintetben jobb jászberényi együttes. Jó: Márics, Tóth J., Ládi, ill. Varga Szántai Tibor „Megfagyott” a Miskolci VSC KELETI CSOPORT Kunszentmártoni TE­­Kazincbarcika 2-2 (1-1) Kunszentmárton, 600 néző. Vezette: Takács (Hegedűs, Tóth P.) KUNSZENTMÁRTON: Rézsó - Szecsei, Major, Boros, Birinyi - Imrei (Héber, 71.), Bende, Tóth T., Ludasi (Konka, 56.) - Far­kas, Mérész (Brakszatarisz, 61.). Edző: Vígh Tibor KAZINCBARCIKA: Venczel - Bányai - Takács, Hanász, Salló (Szegedi, 38.) - Balogh, Gál (Engi, 76.), Körösi - Szőke (Dávid, 64.), Simkó, Deák. Edző: Kálmán Vilmos GÓLSZERZŐ: Tóth T. a 33. percben, Bende jobbról bepasszolt labdáját egy csel után, 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtte (1-0). Balogh a 45. percben, Deák balról visszaadott labdáját 18 méterről a jobb alsó sarokba vágta (1-1). Tóth T. a 75. percben, Huber jobb szélről beadott labdáját öt méterről laposan a bal alsó sarokba csúsztatta (2-1). Szegedi a 84. percben, Balogh lövését Rézsó a bar­­cikai csatár elé ütötte, aki egy méterről passzolt a kapuba (2-2). SÁRGA LAP: Mérész (reklamálásért) a 11., Halász (Tóth visszahúzásáért) a 20., Gál (feltartotta Bendét) az 58. percben KIÁLLÍTVA: Farkas (belerúgott Halászba) a 12. percben Farkas korai kiválása után - Takács játékvezető talán túl szi­gorúan ítélkezett az esetnél - visszahúzódott kapuja elé a megfo­gyatkozott Kunszentmárton. Az előnyben futballozó vendégek nem vették komolyan a veszélyes hazai ellenakciókat, ám az egyik szentmártoni támadásból esett gólt hamar egalizálták. Szü­net után védekezésre rendezkedett be a vendéglátó. A Kazincbar­cika mindent egy lapra feltéve támadott, de újra egy hazai ellen­­támadás bizonyult eredményesnek. A vendégek a hajrában vitat­ható körülmények között egyenlítettek, az ötletesebben és lelke­sebben futballozó hazaiakkal szemben. Jó: Rézsó, Bende, Tóth, Merész, ill. Balogh, Körösi, Gál Mészáros Géza BALATONLELLE: Kovács - Czubelák, Buzsáki, Hosszú - Kal­már (Bihari, 81.), Takács (Bene, 88.), Kolovics, Somogyi, Balogh - Himics, Varga. Edző: Kenéz István SÁRGA LAP: Kalmár (Koller letalpalásáért) a 70., Varga (a szabadrúgás elvégzésének akadályozásáért) a 88. percben A mérkőzést nagy lendülettel kezdte a Sárvár. A széleken veze­tett támadások végén három gólszerzési lehetősége is adódott, de ezeket nem tudták kihasználni a hazaiak. Húsz perc elteltével fel­jött a vendégcsapat, kiegyenlített lett a játék. A szünet után a Sárvár birtokolta többet a labdát, de a lelkesen és fegyelmezetten védekező balatonlelleiekkel szemben nem tudott gólhelyzetet ki­dolgozni, így igazságos eredmény született. Jó: Radics, Ádám, ill. Kovács, Buzsáki, Varga. Kiss Árpád A bajnokság állása 1. Kiskőrös 6 5 1­­ 9-3 16 2. PSE-Fót 6 5 - 1 11-4 15 3. Kazincbarcika 7 4 1 2 13- 6 13 4. Eger 6 4 1 1 10- 3 13 5. Kunszentmárton 7 3 3 1 12-10 12 6. Monor-Ilzer 6 3 2 1 12- 8 11 7. Borsod Volán 7 2 4 1 8- 6 10 8. Hatvan 6 2 2 2 7- 3 8 9. Nyírbátor 6 2 2 2 9- 8 8 10. Jászberény 7 2-5 11-10 6 11. Gyomaendrőd 6 1 3 2 4- 6 6 12. Kiskunfélegyháza 7 1 2 4 9-16 5 13. Gyula­­ 6 1 2 3 3-10 5 14. REAC 6 114 9-13 4 15. Kalocsa 6 114 8-15 4 16. Miskolci VSC 7 - 3 4 6-20 3 Borsod Volán- Kiskunfélegyháza 0-0 Miskolc, Népkerti sporttelep, 200 néző. Vezette: Vida (Bendik, Szabó II) BORSOD VOLÁN: Regős - Drótos, Kundrák, Mezei - Sipos, Szabó V., Dobos, Nyeste J. (Koszta, 65., Szilágyi, 82.), Szaniszló - Molnár (Tóth, a szünetben), Lója. Edző: Kőrössy Pál KISKUNFÉLEGYHÁZA: Tóth P. - Farkas, Nagy, Fekete - Szabó (Földi N., 75.), Zlat, Truczka, Kertész, Földi J. (Makány, a szünetben) - Gulyás (Csincsák, 60.), Samu. Edző: Veréb István SÁRGA LAP: Ziat (engedély nélkül visszatért a pályára) az 50., Fekete (reklamálásért) a 65., Koszta (szabálytalan csere miatt) a 67., Makány (buktatta Lóját) a 69., Nagy (reklamálásért) a 80. percben Rendkívül alacsony színvonalú és sok hibával tarkított volt a találkozó. J­átékosok egymás hibáiból éltek, folyamatos összjá­­tékra képtelenek voltak. Végig a Volán kezdeményezett többet, olykor percekre beszorította ellenfelét, a vendégek mégis köze­lebb álltak a győzelemhez. A hajrában a kiskunfélegyháziak há­rom százszázalékos helyzetet puskáztak el. Jó: Sipos, Regős, ill. Nagy, Tóth P, Kolodzey Tamás Jászberényi SE-Vasas- MVSC-Elán FC 6-0 (3-0) Jászberény, 400 néző. Vezette: Nyerges (Jenei, ifj. Kóródi) JÁSZBERÉNY: Bánó - Márics, Karsai, Nyíri - Tasi (Kecskemé­ti, 53.), Lukácsi, Molnár, Tóth J. - Tóth Cs. (Kónya, 77.), Ládi, Kövesdi (Demek, 53.). Edző: Szabó Imre MISKOLC: Varga - Simon, Turbucz, Tóth D., Sallai - Járai (Kriston, 28.), Koppány, Egry (Barsi I., 61.), Barsi G. (Kalász, 67.) - Nagy, Boros. Edző: Földesi Károly GÓLSZERZŐ: Marics a 14. percben, húsz méterről, szabadrú­gásból kilőtte a jobb felső sarkot (1-0). Lódi a 18. percben, 22 mé­terről a bal felső sarokba bombázott (2-0). Lódi a 43. percben, ka­pu előtti kavarodás után, három méterről passzolt a kapuba (3-0). Tóth J. a 64. percben, három csel után, tíz méterről a jobb sarok­ba lőtt (4-0). Kecskeméti a 71. percben, Tóth Csaba visszafejelt labdáját hat méterről vágta a kapuba (5-0). Demek a 72. percben, Kecskeméti beadását hat méterről fejelte a hálóba (6-0) SÁRGA LAP: Marics (Egry feltartásáért) a 36., Kecskeméti (Nagyot akasztotta) a 60., Kriston (Tóth Józsefet vágta fel) a 69., Turbucz (sípszó után elrúgta a labdát) a 70. percben Az alsóházi rangadón az első negyedóra végén két jól eltalált lövéssel szerzett előnyt a fölényben játszó hazai csapat. A vendé­gek nem törtek le, helyzetet is teremtettek, de nem tudtak szépí­teni. A másik oldalon Ládi viszont kihasznált egy védelmi hibát. NYUGATI CSOPORT Dorog-Marcali VSE 1-1 (1-0) Dorog, 600 néző. Vezette: Szabó R. (Török, Világi) DOROG: Belányi - Faragó, Borsos, Halmai (Kiss K., 70.), Vida - Bodó, Marczinkó (Papp A., 38.), Csapó, Takács - Vígh (Czifferi, 70.), Fekete. Edző: Honti József MARCALI: Dániel - Geraldo, Vajay, Implom (Prucsi, 59.), Pin­tér - Horváth Cs., Bozsó, Virág, Máté - Csikvár (Mészáros, 89.), Weisz (Badarig 76.). Edző: Menczeles Iván GÓLSZERZŐ: Fekete a 39. percben, 19 méterről szabadrúgás­ból, félmagasan a bal sarokba bombázott (1-0). Virág a 65. perc­ben, védelmi hibát követően, a kifutó kapus mellett tíz méterről a kapu közepébe lőtt (1-1) SÁRGA LAP: Pintér (durván felvágta Bodót) a 40., Geraldo (hátulról buktatta Csapót) a 42., Virág (reklamálásért) a 44., Bo­dó (lerántotta Mátét) a 60., Faragó (felvágta Virágot) a 68., Csik­vár (buktatta Borsost) a 71. percben KIÁLLÍTVA: Fekete (leköpte ellenfelét) a 77. percben Úgy látszik, a hazai szurkolók előre megérezték, hogy nem sok örömük lesz ezen a találkozón, mert ilyen kevesen már nagyon ré­gen voltak bajnoki mérkőzésen Dorogon. A két erősen tartalékos csapat mindvégig sok hibával játszott, a kapuk alig kerültek veszélybe, a gólok pontrúgásból, illetve nagy védelmi hibákból estek. A vendégek igen keményen és lelkesen küzdöttek, ezért megérdemelt a pontszerzésük a szétesően, elképzelés nélkül ját­szó hazaiakkal szemben. Jó: Vida, Bodó, ill. Geraldo, Vajay, Bozsó, Pintér, Virág, Göb Sándor PVSK-PÉCS ’96 FC­­Beremendi Építők 0-1 (0-0) Pécs, Vasutas-stadion, 500 néző. Vezette: Harsányi (Tóth I., Wittmann) PÉCS: Viszt - Palics (Koleszár, 81.), Magyari, Braun - Lehota, Fülöp, Róth, Csizmadia, Kecskés (Farkas Zs., 64.) - Mang (Laki, 81.), Gál. Edző: Kiss Sándor BEREMEND: Hatala - Kislőrincz, Mucsi, Kutas (Juhász, 74.), Varga - Farkas N. (Horváth, 64.), Elek, Bábli, Lóth (Kultyancsa­­nyin, 91.) - Polgári, Fónai. Edző: Torna Árpád GÓLSZERZŐ: Fónai a 74. percben elfutott a jobb oldalon, majd 18 méterről nagy erővel lőtte a labdát a kapu jobb alsó sar­kába (0-1). SÁRGA LAP: Lehota (lökésért) a 30., Braun (lerántásért) a 71. percben. Az első félidőben mindkét oldalon több gólveszélyes helyzetet alakítottak ki, de a kapusok bravúros teljesítményeként a hálók nem rezdültek meg. A második játékrészben is sokáig úgy tűnt, nem esik gól a baranyai rangadón, ám egy formás támadás végén vezetést szereztek a vendégek. A hátrányba került vasutasok mindent megpróbáltak az egyenlítés érdekében, de helyzeteiket elhibázták és a szerencse is elpártolt tőlük. Jó: Viszt, Gál, Magyari, ill. Hatala, Fónai, Polgári, Kislőrincz Pucz Péter Sárvár-Balatonlelle 0-0 Sárvár, 400 néző. Vezette: Ákos (Takács E., Szepes) SÁRVÁR: Antal - Horváth, Radics, Koller - Fehér (Tóth Z., 86.), Heinczinger, Ádám, Joó - Marian (Palkovics, 57.), Németh (Szele, 70.), Csernák. Edző: Pintér Attila Színészek és újságírók segítenek Futball az árvízkárosultakért Szeptember 19-én, vasárnap 10 órától vidám, zenés, jótékony célú gálaműsort rendeznek a Heves megyei árvízkárosul­tak javára az egri városi­ stadionban. He­keli Sándor, a Magyar Újságírók Orszá­gos Szövetsége regionális szervezetének titkára, az esemény főszervezője el­mondta, hogy a háromórás műsor első részében olyan neves előadóművészek lépnek a színpadra, mint például Kovács Kati, Koós János, Dékány Sarolta, Fenyő Miklós és a tánckar, Bajor Imre, Szilágyi Olga, Straub Dezső, Csengeri Ottília, Cseke Péter. A színészek műsora után David Merlini szabadulóművész produk­cióját tekinthetik meg az érdeklődők (a fiatalember kényszerzubbonyba bújva, egy helikopterről lelógva, 50 méteres magasban próbál kiszabadulni öltözéké­ből). A show-műsor harmadik részében a labdarúgásé lesz a főszerep: megmérkőzik egymással a színészek és az újságírók vá­logatottja. A kétszer 30 percig tartó mér­kőzésen várhatóan pályára lép a színészek csapatában Barabás Kiss Zoltán, Lippai László, Laklóth Aladár, Patkó Béla, Eper­jes Károly, Bubik István, Puskás Tivadar, Rudolf Péter, Varga Miklós, Lamanda László és még sokan mások. Az együttes szövetségi kapitányi tisztét Mészöly Kál­mán látja majd el, edzőként Komlós And­rás segédkezik. Az újságírók csapatában Németh Péter, Szalóczy Pál, Vajda József, Kiss László, Kutasi Róbert és Hegyi Iván is szerepel. A mérkőzést dr. Bozóky Imre, korábbi FIFA-partjelző, MLSZ-elnökje­­lölt vezeti. (Kódi) Szentgotthárd-Veszprém 2-3 (0-1) Szentgotthárd, 400 néző. Vezette: Krista (Németh J., Schäfer) SZENTGOTTHÁRD: Borsos - Bánfalvi, Dobos, Naricza - Men­tes, Deák, Kovács Cs., Tulák (Simonyi, 77.), Molnár A. - Nagy Zs. (Dani, a szünetben), Kovács K. Edző: Péter Zoltán VESZPRÉM: Balássi - Salacz Z., Lantai (Marosvölgyi, 56.), Re­­hák - Bognár, Mikóczi, Knausz, Végh (Garai, a szünetben), Finta - Varga, Vajda (Vajai, 90.). Edző: Szécsi János GÓLSZERZŐ: Vajda a 8. percben, Finta átadása után tizen­négy méterről lőtt a jobb sarokba (0-1). Dani a 47. percben, a ki­futó kapus mellett tíz méterről a bal sarokba gurított (1-1). Ko­vács K. az 54. percben közelről lőtt a kapu közepébe (2-1). Mi­kóczi a 64. percben, jobbról, tíz méterről a kapu jobb alsó sarká­ba helyezett (2-2). Varga a 87. percben, Vajda beadásából öt mé­terről lőtt a jobb alsó sarokba (2-3). SÁRGA LAP: Végh (Náricza buktatásáért) a 29., Kovács Cs. (reklamálásért) az 50., Tulák (Kovács Csaba letalpalásáért) a 73. percben. A vendégek sok mozgással, gyors támadásokkal lepték meg a házigazdát, s vezetésük után sorozatban dolgozták ki, de ki is hagyták helyzeteiket. A Szentgotthárd csupán ellentámadások­kal próbálkozott, de nem tudta ledolgozni hátrányát. A szünet után repülőrajtot vett a hazai csapat, hét perc alatt fordított. A veszprémiek nem estek kétségbe, tíz perccel később egyenlíteni tudtak, majd a hajrában - kis szerencsével - a győzelmet is meg­szerezték. A találkozó összképe, de főleg a helyzetek alapján a vendégek sikere megérdemeltnek mondható, de a második já­tékrészben látottak alapján a hazai csapat közel állt a döntet­lenhez. Jó: Tulák, Kovács K, Dani, ill. Mikóczi, Varga, Vajda, Bodor Ferenc A bajnokság állása 1. R.G.-Hévíz 6 5 1 - 10-2 16 2. Veszprém 7 4 3 - 11- 5 15 3. Beremend 7 4 1 2 12- 8 13 4. Dorog 7 3 3 1 14-11 12 5. Sárvár 7 3 2 2 10- 6 11 6. Büki TK 6 3 1 2 9- 5 10 7. Szigetszentmiklós 6 2 3 1 8- 6 9 8. Szentgotthárd­­ 7 3-4 14-16 9 9. Taksony 6 2 2 2 9- 7 8 10. Marcali 7 2 2 3 11-11 8 11. MTE-Motim 6 14 1 7-7 7 12. PVSK-Pécs ’96 7 2 1 4 9-13 7 13. Atomerőmű 6 2 1 3 7-11 7 14. Celldömölk 6 1 2 3 8- 8 5 15. Balatonlelle 7 11 5 2-14 4 16. Budafok 6-1 5 0-11 1 V. ^..3.1^ & v,. *, F,°of ,T*o" a . atiSAL ütöttje IFJÚSÁGI ÉS SPORTMINISZTÉRIUM 19­9­9 NEVEZÉSI LAP Az Ifjúsági és Sportminisztérium, a Juventus rádió va­lamint a Sünök SE által szervezett műfüves utcai focibaj­nokságra lapunkon keresztül is lehet nevezni. Az esemény következő helyszíne: Székesfehérvár, 1999. szeptember 25-26. A nevezés határideje: 1999. szeptember 23. A nevezési lapot Imrő János, 2800 Tatabánya, Köztársaság út 24. 1/2, vagy a 06 (34) 323-538 faxra lehet elküldeni. Érdeklődni a 06 (30) 2033-310-es telefonon lehet. A nevezési díj csapa­tonként 13 000 Ft, melyet postai csekken a fenti címre kell befizetni. A selejtező mérkőzésekre szombati játéknapon min. négyes csoportmérkőzések keretében kerül sor. A tornán az 5+1-es kispályás játékszabályok érvénye­sek. A torna első három helyezettje bekerül az 1999. októ­ber 16-17-ei, budapesti nagydöntőbe. Benevezzük csapatunkat a tornára Csapat neve:................................................................................ Csapatvezető neve:................................................................ Cím:............................................................................................. Telefon/fax:................................................................................ hé síin lm ____________________i___________[pannon £■§ ingnia] 1T H O R N 1 ^Ávcgm 11 91111: 11