Nemzeti Sport, 2008. augusztus (106. évfolyam, 209-238. szám)

2008-08-18 / 226. szám

141 LABDARÚGÁS nemzetisport 2008. augusztus 18., hétfő • SOPRONI LIGA 4. FORDULÓ­­ Vastaps mellé szidalmak A keleti rangadón a nyíregyházi szurkolók ünnepeltek, a debreceniek bosszankodtak Lazareanu Perényi, Mboussi, Goia, Cornaci Minczér, Hegedűs T. Miskolczi, Zabos, Dosso Apostu CSERE: Dosso helyett Sevel a 65., Minczér helyett Ramos a 67.,Zabos helyett Bárányos a 75. percben DVSC CD Polekszics Bernáth, Mészáros N., Szűcs I., Takács Z. Demjén, Kiss Z., Leandro, Czvitkovics­­Oláh, Rudolf CSERE: Czvitkovics helyett Szakály P. az 55., Oláh helyett Ke­rekes a 63., Derryén helyett Dombi a 72. percben Nyíregyháza, 7000 néző Gólszerző: Leandro (0-1) a 28., Apostu (1-1) az 50. percben Sárga lap: Bernáth (Miskolczi felrúgásáért) a 41., Miskolczi (Demjén felvágásáért) a 43., Mboussi (Kiss Z. buktatásáért) a 45., Takács Z. (Miskolczi felvúgásáért), a 48., Minczér (Leandro felvágásért) az 53., Szűcs I. (elütötte Apostut) az 54., Goia (Rudolf buktatásáért) a 72. percben. Játékvezető: Szabó Zsolt (8). Bátran nyúlt a sárga laphoz, jól kézben tartotta a mérkőzést. Asszisztensek: Kispál Róbert, Pápai Zoltán Szögletarány: 5:3 (1:2) NL-KRITIKA A MECCSRŐL OSZTÁLYZAT Átjáróház volt a védelem Herczeg András a hagyományos 4-4-2-es felállásban küldte pályára csapa­tát, míg Révész Attila ezúttal a 4-2-3-1-ben látta a siker zálogát. Az első félidőben inkább a Debrecen uralta a játékot, a hazaiak nagyon megszervez­ték a védekezésüket, így kevesebb helyzet alakult ki, túlbiztosítottnak tűnt a Nyíregyháza. A vezetést megszerezve a Debrecen leállt, fásult csapat be­nyomását keltette. A szünetben Révész Attila klubmenedzser és Szabó And­rás vezetőedző nagyon felrázhatta együttesét, hiszen a folytatásban rendkí­vül harcos Nyíregyháza futott ki a gyepre. A hazaiak sorra alakították ki hely­zeteiket, a debreceni védelem átjáróháznak bizonyult, a nyírségi kísérlete­ket végül siker koronázta, és megérdemelten egyenlítettek. Igazi keleti rang­adót láthattak a nézők. AZ NL JÁTÉKOSÉRTÉKELÉSE­­ _____ NYÍREGYHÁZA DVSC Filip Lazareanu O Leandro lövéséről lekésett, más hibája nem volt. Perényi Szabolcs 6 A biztonságot tartotta szem előtt, egy­szerűen, sallangmentesen futballozott. Minczér Tibor Főként a védekezésre ügyelt, feladatát jól megoldotta, s akadt egy veszélyes lö­vése. Hegedűs Tibor Észrevétlenül oldotta meg a rá bízott taktikai feladatot. Vukasin Polekszics a kevés dolgát megoldotta, a gólról nem tehetett. Bernáth Csaba 6 Magabiztosan kezdett, ám a második félidőre csapatával együtt az ő teljesít­ménye is visszaesett. Mészáros Norbert : Sokat bizonytalankodott, talán rajta látszott leginkább a csütörtöki berni sokk. Szűcs István Nehezen vette fel a meccs ritmusát, de néhány fontos pillanatban jó helyen volt. Takács Zoltán Főként akkor akadt gondja, amikor Mis­kolczi aktivizálta magát. Radu Apostu Az első ziccerét lábbal még elhibázta, ám szünet után fejjel javított. A CSERÉK közül Jurij Sevel (-) keveset volt játékban, Ramos (-) leginkább fri­zurájával tűnt ki, Bárányos Zsoltnak (-) kevés lehetőség jutott, de így is meg­nyerhette volna csapatának a meccset. Denyén Gábor keveset vállalt, pedig amikor nála volt a labda, nem jött zavarba. Kiss Zoltán 5 Sokat futott, ám sokszor légüres térben mozgott. Leandro 6 Sokkal jobban játszott, mint Svájcban, gólja helyzetfelismerését és rúgótech­nikáját dicséri. Czvitkovics Péter 4 Észrevétlen volt, kerülte a párharco­kat, bizony nem sokat tett hozzá a já­tékhoz. Oláh Lóránt 4 Alig találkozott a labdával, s ebben a sportágban ez nem szerencsés. Rudolf Gergely Elmaradt eddigi produkciójától, ezúttal egyáltalán nem volt benne a játékában a gól. A CSERÉK közül Szakály Péter (5) nem váltotta meg a világot, Kerekes Zsombor (-) fejében volt a debrece­ni győzelem, Dombi Tibor (-) beállítá­sával sokkal lendületesebb lett a Loki. Yves Mboussi A hazai védelem legbiztosabb pontjá­nak bizonyult, a megszerzett labdát pontosan játszotta meg, ő volt a me­zőny legjobbja. Sabin Cosmin Goia . Akadt néhány fontos mentése, nehéz volt őt átjátszani. Claudiu Cornaci Nem állították megoldhatatlan feladat elé a debreceni támadók, de ez nem az ő hibája. Miskolczi László Az első félidei alibijátékot követően ren­geteget futott, bejátszotta az egész jobb oldalt, s ezzel sokat lendített csa­patán. Zabos Attila : Sok vendégakció akadt meg rajta, nem csoda, hogy lecserélésekor vastaps kí­séretében távozott a pályáról. Lindou Dosso 4 Elveszett a középpályán, a támadások­ból nem vette ki a részét. A mérkőzésről tudósított: ■ BERECZKY ATTILA, KÖSTNER TAMÁS A második félidőben több hely­zetet is kidolgozott a nyíregy­házi csapat a fásult Löki ellen, ám csak egyenlítenie sikerült, fordítania már nem. „Szép volt, fiúk!” A nyíregyházi stadionban már a kelet-magyar­országi rangadó előtt többször felhangzott a máskor elismerést kifejező kórus, ezúttal gúnyos felhanggal. A DVSC játékosainak bevonulásakor kezdtek rá a lelá­tón helyet foglaló hazaiak a ciki­zésbe, utalva a Loki csütörtöki, berni UEFA-kupa-meccsére. A Young Boys elleni 4-1-es vere­ség természetesen „magas lab­da” volt a szabolcsi drukkerek számára, az ősi rivális méretes zakója miatt fogadták a fentebb már idézett kórussal a debrece­nieket. A tavaly őszi utcai harcok után alaposan felkészültek a rend­­fenntartók a szomszéd vár ven­dégjátékára, Nyíregyházán már másfél órával a kezdés előtt kon­vojban vonultak a szirénázó rendőrautók, a Hajdúságból autóval érkezőket a városba bevezető úton félreállították az egyenruhások, hogy biztonság­ban megközelíthessék a stadiont. A Loki-szurkolók nagyobb része vonattal érkezett, őket a DVSC saját biztonsági szolgálata kísér­te, a vasútállomásnál pedig autó­buszok várták a vendégdrukkere­ket, megelőzve a több kilométe­res, összecsapásokra lehetőséget adó gyalogos vonulást. A Lokinak a nyíregyházi fellé­pés előtt súlyos lelki tehertől kel­lett megszabadulnia, hiszen a berni vereség alaposan megvi­selte a játékosokat. Herczeg András klubmenedzser elsőre talán furcsának tűnő húzással próbálta meg feloldani a kupa­meccs sokkhatását: ugyanazt a tizenegyet küldte pályára, amely négy nappal korábban a Stade de Suisse-ben kezdett, így azok próbálhatták meg korrigálni a hibát, akik csütörtökön össze­hozták a háromgólos vereséget. A másik oldal szakmai vezetője, Révész Attila is próbált meglepőt húzni, hiszen szokásától elté­rően ezúttal változtatott az ere­detileg megadott csapaton, ki­maradt Belényesi Miklós és Bá­rányos Zsolt, helyükön Perényi Szabolcs és Miskolczi László szerepelt. A nyíregyháziak játéka sziré­názó rendőrautók és egyenru­hások nélkül is a biztonságot tartotta szem előtt, a piros me­zesek megszállták saját térfelü­­ ket. A román Filip Lazareanu pe­­ dig már a harmadik percben olyan műgonddal végzett el egy kirúgást, mintha a második já­tékrész hosszabbításában, csa­pata 1-0-s vezetésénél várná a hármas sípszót. Szabó Zsolt játékvezető a harmadik hasonló mutatványnál jelezte is a kapus­nak, hogy tovább nem tűri az időhúzást. Aztán a 27. percben Radu Apostu klasszikus kontrából megszerezhette volna a vezetést a Nyíregyházának, ám százszá­zalékos helyzetben hibázott. Hamar jött a „büntetés", hiszen alig hatvan másodperccel ké­sőbb Leandro előnyhöz juttatta a DVSC-t. Ez természetesen jó hatással volt a vendégtábor han­gulatára - s Lazareanu kapus ki­rúgásainak gyorsaságára is... A szünetben még vidám deb­receni tábor hamar ideges lett, amikor Apostu egy jobb oldali szöglet után egyenlített. A hazai oldalon pedig egyre nőtt a lelke­sedés, és a lelátó hangulata átra­gadt a pályán egyre bátrabb nyíregyházi focistákra, akik kö­zel álltak a három pont megszer­zéséhez. S hogy mennyire mást jelent ez a döntetlen, jelzi, hogy míg a hazai játékosok a lelátó vastapsa kíséretében futottak tisztelet­kört, addig a debreceni ultrák rigmusukban (szalonképes kife­jezéssel) roppant gyengének minősítették kedvenceik pro­dukcióját. Egyelőre tehát a Loki futballistái nem tudták feledtet­ni a súlyos berni vereséget.­­ Claudiu Cornaci eredményesen állította meg a debreceni Demjén Gábort QTZSVT DIONTOZS :QJLOJ A LELÁTÓRÓL NÉZVE Felemás érzések kavarognak bennem. Az első félidő kicsit gyengébbre sikerült, a csapatok inkább a biztonságra törekedtek, a gól nagyon jót tett a mérkőzésnek. A második félidő sokkal élvezhetőbb volt az elsőnél, a hazaiak ekkor nagyon felpörögtek, sorra dolgozták ki a helyzeteket. Keleti rangadóhoz méltó volt az iram, kár, hogy jó teljesít­ményeket csak a második félidőben láthattunk. DZSUDZSÁK BALÁZS a PSV jelenlegi, a DVSC korábbi középpályása MESTERMÉRLEG Gyengébben kezdtük a talál­kozót, és egy klasszismeg­mozdulást követően hátrány­ba is kerültünk. A második félidőre azonban sikerült fel­pörögnünk, egyenlítenünk, és kontráink révén a győzel­met is megszerezhettük vol­na, ha kicsivel jobban koncentrálunk. RÉVÉSZ ATTILA a Nyíregyháza klubmenedzsere Nem túl magas színvonalú ta­lálkozón igazságos döntetlen született. Sajnálom, hogy nagy figyelmetlenségünk miatt nem tudtuk megtartani egygólos előnyünket, holott nagyon jót tett volna a győzelem a csütörtöki vereség után. HERCZEG ANDRÁS a Debrecen klubmenedzserei 27. peres Apostu használta ki a debreceni védők bizonytalankor­dását, három hátvéd között kilé­pett, ám Polekszics védeni tudta 12 méteres lövését. 28, s Leandro vezette a ti­zenhatos bal sarkánál a labdát, nem támadták, így bal külsővel ke­gyetlenül kilőtte a bal alsó sarkot. 36. perc: Miskolczi kevergetett a jobb oldalon, majd váratlanul kö­zépre adott, ez legjobban Szűcsöt zavarta meg, aki majdnem a saját kapujába passzolt. A szögletrú­gást követően Apostu remek ütemben ugrott fel, s hét méterről a kapu jobb felső sarkába bólin­tott. HIRDETÉS