Nemzeti Sport, 2009. október (107. évfolyam, 268-297. szám)

2009-10-29 / 295. szám

8 LABDARÚGÁS nemzet sport 2009. október 29., csütörtök SPANYOLORSZÁG KUPA Megalázott királyiak Szenzáció! A „nevesincs” Alcorcón négy góllal verte meg a Real Madridot . MUNKÁCSY ANDRÁS Alcorcón nevétől visszhang­zik a nemzetközi sportsajtó, holott néhány napja Spanyol­­országon kívül még senki sem hallott a Madrid vonzáskör­zetében, a fővárostól 13 kilo­méterre délnyugatra fekvő városkáról. A 168 ezer lakosú település csapata, a mindösz­­sze négy évtizede alapított A.D. Alcorcón 4-0-ra verte meg a Real Madridot a Király­kupában, a 16 közé jutásért rendezett első mérkőzésen. A kilencvenes évek közepén Dunaszekcső kapott hasonló sajtónyilvánosságot Magyar­­országon, mint most Alcorcón az egész világon: a kis baranyai község fiai a nemrég még BL- résztvevő Ferencvárost győzték le 1-0-ra a Magyar Kupában, az alcorcóniak pedig a világ­sztárokkal felálló Real Madridot a Király-kupában - méghoz­zá könnyűszerrel, 4-0-ra. Az „Álcor” története legnagyobb sikerét könyvelhette el, a Mad­ridhoz közeli településen, ahol mindössze 1971 (!) óta működik önálló futballcsapat még soha­sem játszottak a Segunda Divisi­on B-nél (a harmadik vonalnál) magasabb osztályú mérkőzést, jellemző, hogy a Santo Domingo Stadionban mindössze három­ezren férnek el. (Persze a Real Madrid ellen több mint kétszer annyian zsúfolódtak össze!) Ha hozzávesszük mind­ehhez, hogy a sárga mezesek - akik éppen a királyiak fiók­csapatával, a Castillával ve­télkednek a harmadosztály 2. csoportjában - az eddigi tíz bajnoki fordulóban átlagosan 1,3 gólt szereztek, és három gól csak egyszer, a Vecindario el­len állt a nevük mellett, senkit sem lephet meg, hogy jelenleg az egész világ a Real Mad­ridon köszörüli a nyelvét. A blancók ráadásul nem a vé­letlenek összejátszása folytán kaptak négy gólt Alcorcónban, a hazaiak az első perctől az utolsóig lelkes és bátor játékkal uralták a találkozót, és bizony nem csak négy helyzetet dol­goztak ki. Fittyet hánytak Raúl­­­ ra, Gutira, Ruud van Nistel­­ rooyra, a vendégek százmillió eurós nagyságrendű összérté­kére, a játékosok 456 válogatott fellépésére (csak a spanyol Este­­ban Granero és a holland Roys­­ton Drenthe nem játszott még hazája nemzeti tizenegyében), megszámlálhatatlan díjára, ki­tüntetésére, trófeájára. Sőt vél­hetően az Alcorcón vitrinjében - már ha van - legalább olyan jól mutatnak majd a kedd esti meccs tudósításai, a szerdai újságok címlapja, mint a San­tiago Bernabéu Stadionban a BEK- és BL-serlegek, a város­kában pedig akkora sztár lesz Borja Pérez, mint Madridban Raul. A királyi klub háza táján per­sze a lefújás után azonnal fel­röppentek a chilei vezetőedző, Manuel Pellegrini menesztésé­ről szóló hírek, a jól értesültek szerint a „Mérnököt” a madri­diak argentin legendája, Jorge Valdano válthatja a poszton. Kérdés, meddig tart Florentino Pérez elnök türelme, és az is, mire megy a Real a hét végén a Getafe, majd a jövő héten a Milan ellen. Nem beszélve az Alcorcón elleni madridi vissza­vágóról november 10-én. Pellegrini mindenesetre - mi mást tehetne? - bizakodik. „Nem foglalkozom az edző­kérdéssel, sem a lemondással, csak a következő meccsel - fo­galmazott a tréner az alcorc­óni blama másnapján. - Most nem lehet sok mindent mon­dani. Épp ellenkezőleg, tenni kell. Minden sorozatban nehéz ellenfél vár ránk. Ráadásul megrendítő vereségen vagyunk túl. De még ott a visszavágó, helyre kell állítanunk a becsü­letünket. ” Minthogy a Király-kupában ez már a rajtnál elvárás volt a Reállal szemben, elvégre az elő­ző kiírásban a szintén harmad­­osztályú Real Unión parancsolt megálljt az akkor még Bernd Schuster által irányított csa­patnak. Úgy tűnik, leginkább a kupa elhódítása jelentene némi gyógyírt az e téren 1993 óta nél­külöző királyi híveknek. Mert, ugye, ki beszél ma már arról, hogy a Fradi a visszavá­gón 7-0-ra elintézte a Duna­­szekcsőt...? ■ Rault (balra) és társait jól kupán vágták így a harmadosztályú fiftb­orcon futballistái <$S35' CHAMPIONS LEAGUE. CHAMPIONS LEAGUE - ALBUM 2009-2010 OFF' C I A L STICKER album CHAMPIONS l eague -* H AMPIOMS LEAGUE . ** ,<. v,, • mmm wtt* uns o r-v?.. • . >.« *sn*.- ** ww wm***#*w v ttf A. i:- •.,<* »• r*«- MiT>«S *m MW«* C«*M f I Official Licensed Product wW-paiiioigrtH'p.con BL-MATRICAS ALBUM 6 DB MATRICÁVAL A KÉPES SPORTBAN GYÚJTSD ÖSSZE MINDET! SZERDÁNKÉNT AZ ÚJSÁGÁRUSOKNÁL! ALCORCÚN REAL MADRID 4-0 (3-0) Alcorcón, 7000 néző V:Turienzo Alvarez ALCORCÓN: Juanma - Nagore, I. López, Borja Gómez, Anuarbe - Rubén Sanz, Sergio Mora - Béjar (Carmelo, 74.), Ernesto (Jeremy, 64.) - Cascón, Borja Pérez (S. Bravo, 82.) REAL: Dudek-Arbeloa, Metzelder, Albiol, Drenthe - M. Diarra, Guti (Gago, 46.) - Granero (Marcelo, 62.), Van der Vaart - Raul (Van Nistelrooy, 72.), Benzema G: Borja Pérez (16., 52.), Arbeloa (22. - öngól), Ernesto (40.) KIRÁLY-KUPA 4. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉSEK Zaragoza- Malaga Getafe- Espanyol Rayo VaUecano (ll.)-Bilbao Hercules (ll.)-Almeria Alcoyano (ill.)-Valencia 0-1 Celt(ll.]hTanerife )..........2-1 Xerez-Osasuna 1-2 (Osasuna: VADÓCZ KRISZTIÁN végigjátszotta a mérkőzést) Murcia (II.)—Deportivo 0-1 Cultural (III.) Barcelona lapzárta után Puertollano (ill.)-Villarreal csütörtök Valladolid-Mallorca csütörtök Salamanca (Il.)-Racing csütörtök Kedden játszatták Alcorcón- Real Madrid 4-0 Marbella (ill.)-Atletico Madrid 0-2 Atlético Ciudad (ill.)-Sevilla 2-4 Recreativo-Sporting Gijón 1-1 Visszavágó: november 10. MINIINTERJÚ ► SZALAI ÁDÁM, a Real Madrid Castilla támadója „Átlagos harmadosztályú csapat” ► Az utolsó pillanatig esélye volt, hogy beke­rüljön az Alcorcón elleni keretbe, végül kimaradt. Hogyan értékeli „tűzkö­­­ zelből” a mérkőzést? !– Nem mondhatok mást, mint a pályára lépő csapattársaim, kínos vereség volt. Már az első három percben látszott, hogy nagy a baj, a házigazdák ez idő alatt három életveszélyes kapura lövéssel próbálkoztak. Higgye el, összetehetjük a két kezünket, hogy csak négy gólt kaptunk. ► Lehet rá bármi magya­rázat? !> Legfeljebb annyi, hogy mint minden kiscsapat, az Alcorcón is erőn felül teljesített, hogy megszorongassa a „nagy” Re­alt. Ám ez önmagában még nem lett volna elég, kellett hozzá a mély gödörben lévő Madrid is. I. A Real Madrid Castilla egy csoportban szerepel az Alcorcónnal, így beha­tóan ismeri az ellenfelet. Képesnek tartotta ilyes­féle csodára? !. Azzal együtt, hogy elle­nünk, a „kis” Real ellen is mindig felszívja magát, átla­gos harmadosztályú csapat. Ilyen hajtást, ennyi helyzetet vagy kapura lövést még soha­sem láttam tőle. Velünk pél­dául rendre egygólos meccset játszik, a legutóbbi, februári mérkőzésünkön egy nullára győzött. ► Jól sejtem, hogy utólag már nem is kapja any­­nyira, hogy kimaradt az alcorconi együttesből? [] Dehogy! Nagyon örültem volna, ha az első csapatban szerepelhetek. Ráadásul épp nincs túl sok bevethető gól­erős csatárunk, Rault pedig már nem lehet hét-nyolc na­pon belül háromszor teljes terhelésnek kitenni. Valószí­nűleg nem lett volna más a já­tékunk akkor sem, ha én is ott vagyok. Persze, ki tudja... ■