Orosházi Hírlap, 1972. január-március (17. évfolyam, 1-38. szám)

1972-03-21 / 34. szám

Értékes VTSIC-győzelem —■ 1 Négy döntetlen az NB III rajtján BCS. VTSK—MEZŐFI SE 1—0 (0—0) Kecskemét, 350 néző. V: Al­földi. VTSK: Lung (8) — Csul­ai (7), Félix (8), Kalcsó (0), Laczó (7) , Bodó (8), Varga M. (6),­­Var­ga B. — 7), Bunda (7), Za­­horán (6), Viczián (6), Szá­raz (8). Edző: Szombati György. Mezőn SE: Gyára­sd (7) — Csordás (6), Kurucsai (8) , Szalai (6), Fábián (8), Ko­vács (5), Maginyecz (5), (Bo­ru­zs ( 7), Komáromi (6), Laka­tos (7), Harangi (8), Kulcsár (6). Edző: Krivi Ottó. A 10. percben Bunda a lefutó kapusba vágta a labdát A másik oldalon Lung lécre tolta Harangi bombáját. Szünet előtt Viczián fejese szállt el a kapu fölött A 60. percben Lakatos távoli lövése a felső léc­ről vágódott a mezőnybe. Egy óra elteltével fölénybe került a csabai csapat Varga B. ollózva lőtt kapura, Gyaraki ujjheg­­gyel tolta a labdát szögletre. Röviddel utána Viczián csavart lövését a kecskeméti kapus nagy szerencsével öklözte a mezőny­be. A 84. percben a sorozatosan szabálytalankodó Kovács ellen a játékvezető közvetett szabadrú­gást ítélt Bodó legurított lab­dáját Zahorán a bal felső sarok­ba vágta, 1—0. Újrakezdés után Harangi 22­ m-es lövése a felső lécről pattant az alapvonalon túlra. Jóiramú mérkőzésen érté­kes VTSK-győzelem. Uhrin János SZALVAI SE—GYOMAI TK Békéscsabai, Bessenyei ti. 300 néző. V: Pádár. Szalvai: Szűcs (7) — Takács (6), Csicsely (S), Krivik (6), Gigacz (7), Kola­rovszki (6), Ronyecz (6), Laczó (6) , Szadai (6), (Kanász —6,­ Tóth (7) , Nagy (5), (Tímár —•). Edző: Gurbán Líviusz. Gyom­a: Kovács (7) — Hornok (5), Lukács (5), Vatai (6), Bélteki (6), Iglódi (6), Bácsi (5), Varjú II (7), Domokos (6), Kiss (5), (Kokavecz —), Lo­vász (5). Edző: Fekete László. Húszperces mezőnyjáték után fölénybe került a Szalvai. A 40. percben Tóth jó átadását Nagy a kifutó Kovácsba rúgta. For­dulás után többet kezdeménye­zett a hazai csapat de a vendé­gek ügyesen védekeztek. A jó­iramú mérkőzésen a Szalvai kö­zelebb állt a győzelemhez. Kitű­nő játékvezetés! Sztoján János MAKÓ—M. MED­OSZ 1—1 (1—0) Makó, 500 néző, V: Öze. Makói Spartacus: Tóth I. (7) — Herbszt (6) , Juhász I. (7), Horváth (6), Rácz (6), Tóth­ Kása (7), Gyöm­bér (7), Kovács (5) (Juhász II. (5), Vékony (7), Széll (6), Tóth NI. (7). Edző: Kockás Mihály. Mezőkovácsháza: Kuliga (8) — Gubucz (7), Uhrin (8), Bengoda (7) , Varga I. (8), Kenyeres (6) (Budácsik — 8), Szabó (7), Var­ga II. (8), Gábor (8), Mészáros (6) (Agócs —), Sári (7). Edző: Arnóczki József. Az első félidő a hazai csapaté volt, amely a 15. percben Tóth II. révén megsze­rezte a vezetést. (1—0). Szünet után veszélyes helyzetek egész sorát teremtették a kovácsházi­ak. Egyenlítő góljukat az 57. percben Sári fejesből szerezte. Igazságos eredmény, kitűnő já­tékvezetés! "B. Szűcs Sándor CSONGRÁD SC—BŐS. AMTE 1—0 (1—0) Csongrád, 800 néző. V: ifj. Je­linek. Csongrád: Gágyor (6) — Szemerédi (6), Buszter (7), Tatár (5), Gál I. (7), Guillerm (6), Koncz (4), Horti (7), Szanda (8), Gál N­. (6), Füssy (5), Boci (5) . Edző: Gál László. Agyag­ipar: Unyatinszka (7) — láza (6), Lukoviczki (7), Stefanik (6), Jan­­csó (7), Bohus (7), Domokos (6), Kukukk (8) (Pataj —), Kékesi (6) , Seregi (7), Petrina (5). Edző: Mitykó Andr­ás. Az 5. percben Szanda szögletét Gál II. csúsz­tatott fejessel küldte a hálóba; (1—0). Szünet előtt Domokos és Seregi hagyott ki egyenlítési al­­kalmat. Az 55. percben Horti lövése a belső kapufa éléről pat­tant ki. A 83. percben a­ csabai­ak gólját les címén nem adta meg a játékvezető. A 84. perc­ben Lukoviczki, majd Gál II. kapott sárga lapocskát. Szeren­csés győzelem, igen gyenge já­tékvezetés! Csernus Sándor K. VASAS—S. KINIZSI 1—« (0—0) Sarkad, 400 néző. V.: Barna. Kiskunfélegyháza: Hluchány (8) — Dóra I. (6), Faragó (9), Dóra NI. (7) , Dangó (6), Makai (8), Sin­­ka (7), Kókai (6), Gerber (6), Sahin (6), Érsi (5), Hajagos (6). Edző: Veres István. Sarkad: Erdélyi (7), — Szatmári (7), Pozo­­jevich (5), Marik (5), Kovács (7) Gurzó (5), Molnár (3),­­Sinka ( 3, K. Szabó ( 4), Varga (6), Kocsis (4), Nagy (5), Kiss (5). Edző Vasvári Péter. A 90. perc­ből 80-at a Sarkad támadott, mégis kikapott, mivel csatárai minden helyzetet (3. perc: Var­ga, 9. perc: Molnár 31. 32. perc: Sinka, Gurzó, 48. perc: Kocsis) elügyetlenkedtek. A 70. percben Pozojevich hibájából Gerber szerezte meg a mérkőzés egyet­len gólját. 1—0. Jó játékvezetés! Buzás István SZENTES—BCS­ MÁV 1—1 (1-1) Békéscsaba, Csányi u. 100 né­ző. V.: Bartha. Vízmű: Jeleníi (5), — Vajda (6), Karasz (6), Ben­­kő (6), Orgovány (5), Virág (6), Bohorka (7), Herr (5), Fodor (—) (Ivanov — 7), Szikora (7), Tö­rök (5), Edző: Fodor Sándor. MÁV: Huszár (5), — Andó (6), Gaál (7), Hajdú (4), Palyusik (4), Okos (7), László U. (4), Szász (4), Jakab (5), László I. (—), Lipták (5), Ugrincs (7). Edző: Gyécsi László. A csabai csapat szétesően, a vendégek lelkesen játszottak Lipták ki­hagyott helyzete után egy le­pattant labdát Török öt lépés­ről lőőtt a hálóba. 0—1. A 44. percben korszerű támadás vé­gén Lipták egyenlített. 1—1. Szünet után mindkét oldalon jól álltak a védők lábukon, Bartha jód vezetett. Zsíros György További eredmények: Kecske­méti TE—SZAK 0—0, HÓDGÉP SK—Tiszaföldvár 1—0. A LABDARUGÓ NB I. Állása 1. BCS. VTSK IS 1# 4 2 24-7 24 8. KTE K­­ M 24-15 21 3. HÓDGÉP SK 1« « 4 4 21-14 26 4. Gyomai TK 1« C 7 3 14-11 19 5. Kiskunt. IS 8 3 5 18-18 . S. Mezői­ SE IS S 3 S 19-18 U 7. Csong­rád IS 7 3 S 21-1S 17 9. Bes. MAY IS 7 3 S 20-17 17 9. Szentes IS 3 7 4 23-22 17 10. Mak« IS S S 5 12-12 17 11. SZAK IS 3 8 5 20-21 14 12. Bef. Agyagip. IS 4 S 7 21-21 18 13. Sarkad IS 5 3 8 2S-25 13 14. Mesekovácsh. IS 4 4 8 18-28 12 15. Tiszaföldvär IS 4 — 12 13-32 9 IS. Szalvai SE IS 2 3 11 8-31 7 Ronyecz a Szalvai szélsője a gyomai Vataival csatázik a 6—0-ra végződött Bessenyei utcai szezonnyitó NB. III-as találkozón. Biztosan­ győzött a Bcs. Építők ellen a Corvin utcai pályán a Medgyesegyháza együttese. A csabaiak csak szünetig voltak egyenlő ellenfelek... Képünk egy Építők támadás alkalmával készült. A fehér­ mezes Já­­nostyák megcélozza a medgyesi kaput, de lövése — egy pillanat múlva — az oldalál ÓL­an akad el. jTotó: Barnáéi) Öt sztíz néző Orosházán — Tíz emberrel is bravúros győzelmet aratott a B. Hunyadi A m­ed­gyesiek felzárkóztak az élmezőny­höz OH. KINIZSI—ENDBÓD 3—1 <3—«. Orosháza, 500 néző. V: Gregor, Kinizsi: Frák (8) — Raffai (7) Albert (7) , Verbőczi (7), Toncsenka (7), Markó (7), Rajnai (6), Veres (6), (Ár­vai (6), Bogdán (8), Dupsi (7), Zsurka (8). Edző: Szűcs Ferenc. Endrőd: Hajdú (7) — Sági (7), Új­vári (7), Imre («), Erdei (7), (Szelei —6), Majoros (7), Keller (6), Pintér (6), Feuerwerker (6) Bacsa (8), Nagy H. (6). Edző: Kövesül Lajos. Az Orosházáik győzelme szünet előtti játékuk alapján megérdemelt, a ven­­dégek végig lelkesen harcoltak. G: Bogdán (3), Dupsi, ill. Bacsa. Jó játékvezetés: Cs­imák B. Ferenc) BÉKÉSSZENTANDRÁS—ZALKA SE 3—8 (1—­9 Békésszentandrás, ISO néző. V: Zultán. Bszentandrási Hunyadi: Kom­­lónzki (8) — Tomanyiczka (7), Pet­ras (3), Szitó (7), Bodonyi (6), Pa­raszt (6), Gyulai (6), Seres («), Sza­­bó (7), Tóth i­. (1), Bagi (6). Edző: Major Imre. Zalka SE: Ecker (5) — Harmati (3), Arató (8), Ölveczki (7), Füzesi (5), Liebhaber (8), Drágán (5) , (Hégely (5), Jambrik (7), Vas­vári (6), Zábrák (6), Karadi (5). Ed­ző : Sebestyén János. Egyenlő erők küzdelmében megérdemelt hazai győzelem született. Az 53. percben egy összecsapás után Tóth kis­sé elhamarkodottan kiállította a já­tékvezető. G: Szabó, Baji, (Mrena Mihály) MEZŐBERÉNY—DOBOZ 6-1 (5—1) Mezőberény, 500 néző, V: Zsibrita. Mb. Spartacus: Csomós (8) — Hege­dűs P. (8), Ökrös (8), Pauló (7), Földesi (7), (Kreisz —6), Komiszár (8) Jakab (7), (Hegyi —8), Hegedűs Gy. (7), Szentesik­ (7), Zolnai (9), Vígh (6). Edző: Perlaki Pál. Do­boz: Varga (7) — Gergely (8), Mol­nár (7), Sarkadi n. (5), Szabó I. (6) , Sarkadi I. (7), Szabó H. (5), Szatmári (7), Szűcs (8), Váradi (8), Balogh (5). Edző: Kun László. Kez­déstől a hazaiak támadtak. A 45. percben Szatmári cseles szabadrúgá­­sát csomós nagy bravúrral védte. G: Jakab, Szentesek­ (2—2), Zolnai, Föl­desi (11-esből), iU. Váradi. (Dr. Makai Gyula) SZARVAS—BATTONYAI SZSE­S—1 (2—0) Szarvas, 150 néző. V: Németh. Sz. MEDOSZ: Uhrin (7) — Krátki (6), (Lestyán —7), Janecskó (8), Paróczai (5) , Csicsely (8), Bobvos (6), ifj. Wé­­ber (7), Zöldi (6), (Horváth —5), B. Tóth (1), Zahorecz (7), Medvegy (8). Edző: Pataki György. Battonya: Süli (6) — Czákity (5), Nemes (9), Armán (8), Nyím­a (1) Kopcsák (7), Do­hány (8), Tímár (5), Barta (6), Bánszki (6), Balogh (4), (Bíró —«), Kiss (6). Edző: Bulik Pál. A 71. perc­ben B. Tóth és Nyima összerúgtak és mindketten a kiállítás sorsára ju­tottak. A kihagyott helyzetek mér­kőzésén a jobb erőnlétben levő szarvasiak megérdemelten győztek. G: Medvegy (2), Zahorecz, 111. Tí­már­ (Rubinstein Lajos) BCS. VASAS— MH. MEDOSZ 2—1 (0—0) Békéscsaba, 200 néző. V: Toldi. Vasas: Zsiünszki (7) — Szabó (6), Vozár (7), Kozma (8), Baracsi (6), Kovács H. (6), Taub (7) Rán­k (7), Kuba (7), (Rácz —), Knyihár I. (7) , Knyihár N­. (8). Edző: Szabó László. Mezőhegyes: Pocsai (7)— Bo­rok (7), Laposnyik (6), Fekete (5), Szabó (4), (Kovács —), Nagy H. (6) , Gulyás (3), Sirovicza N­. (5), Keresztes (7), (Nagy I. —), Balogh (7) , Csizmás (6). Edző: Vigh József. Fordulás után a 81. percben Taub lőtte az első gólt, melyre a 70. perc­ben Keresztes „válaszolt”. 1—1. A győztes gólt a 78. percben Kuba sze­rezte 2—1. Élénk iramú mérkőzésen megérdemelt Vasas-győzelem szüle­tett. (Sztoján János) MR KINIZSI—VESZTŐ 4—1 (2—1) Mezőhegyes, 850 néző. V: Medve. Kinizsi: Harangozó (6) — Csordás II. (6), Kovács (7), Nagy III. (6), Pepó I. («), (Bajnóczi (5), Kolozsi (6), Nagy N. (3), Gyürki (5), (Nagy I.—), Csordás I. (7), Szabó H. (8), Takács H. (5). Edző: Nyári Mihály. Vésztő: Szerb (8) — Bakk (5), Máté (5) , Szabó (6), Kremiczki (5), Szajkó I («), Horváth (8), Szajkó I. (5), Szuromi (8), Nagy (5), Czakó (5), (Varga —). Edző: Nagy István. Szü­­netig alacsony színvonalú, csapkodó játék folyt. Fordulás után kiegyen­lített lett a küzdelem. G: Szabó II., Csordás I. (2—2), III: Szuromi, (Ot­­rok Mihály) MEDGYESEGYHÁZA—BCS, ÉPÍTŐK 4—1 (2—1) Békéscsaba, 100 néző, V: Bánki. Medgyesegyháza: Dudaszeg (—), — Dobi (6), Békési (6), Holecz (7), For­gó (7), Piastyik (8), Janiga (8), Né­meth (7), (Marsi —), Cseh (6), Tóth (8) , Klement (6). Edző: Marosvölgyi Károly. Bcs. Építők: Zámbó (8) — Hallai (5), Kerepeczki (8), Dér («), Alberti (5), Rleger (7), Jánostyák (4) Hódi (8), Kiss (8), Szedlacsek (6) j várat (3). Edző: Rleger Ferenc. Szünet utáni teljesítményével meg­érdemelten nyert Medgyesegyháza. Csatárai bátran lőttek, jó erőben küzdöttek. A hazaiak csak szünetig tudták szorossá tenni a mérkőzést. G: Janiga (S), Plastyik, in: Bleger­ (Hegedűs Gesa) SZEGHALOM—DÓZSA SE 0—0 Szeghalom, 200 néző. V: Bognár. Sz. MEDOSZ: Gazsó (7) — Farkas (7), Baksa (8), Ladányi (7), Kovács (7), Túri (7), Simon (8), Tar (7), Pap I. (7), Rózsa (7), Nagy (8) (Bacsa (6). Edző: Balázs Pál. Dózsa SE: Repka (7) — Kerekes (8), Hemző (8), Varga (8), Balogh (6), Fejes (8), Nacsa (7), Hajas («), Kuti (7), Ká­dár (6), (Bánhegyi —), Soós (8). Edző: Berta József. Kellemes időben, jó talajon, közepes színvonalú mér­kőzést hozott a találkozó, a játék főleg a két 16-os között folyt. A lá­tottak alapján Szeghalom győzelmet érdemelt volna. Kitűnő játékvezetés. (Boruzs József) BCS. BLŐKE SP. n.—BÉKÉSI SE. 1—0 (1—0) Békéscsaba Kórház utca, LCO néző. V: Mile. Bcs! Előre Sp. H: Tóth 5VL (7), Uhrin (8), Jerenka (6), Dan­­csó (7), Bárdos (8), Rácz (7), Ve­­szelka (7), Cziffra (8), Kiszely (6), (Klembucz­­ 8), Kiss (8), Tóth M. (7). Edző: Pécsi Elemér. Bé­kési Sp.: Pataki (7) — Kiss (8), Fran­kó (8), Ács (8), Sebestyén («), Vá­gási i­. (8), Kopardi (6), Papp (5), (Békési 5, Sajti —), Zseák (6), Pa­taki H. (7), Vágási H. (7). Edző: Jenei Sándor. Hat perc telt el a ta­lálkozóból, amikor Cziffra kicselezte Frankót és a hosszú sarokba lőtt, 1— 0. A 22. percben Vágási III. gól­helyzetben hibázott, majd csaknem saját kapujába fejelt. A továbbaik­­ban Cziffra, Klembucz, a másik ol­dalon Vágási H. és Vágási Hl. pró­bálkozott lövéssel. A 70. percben Kiss a felső lécet találta el. Válto­zatos, jó iramú mérkőzésen a dön­tetlen igazságosabb lett volna. (Uh­rin János) Ifjúságiak: Mezőberény—Doboz 3—0, Szeghalom—Dózsa SE 3—6, Bcs. Va­sas—Mh. MEDOSZ 0—8 Bcs. Előre Sp.—Békés 3—1, Bcs. Építők—Med­gyesegyháza 4—3, Szarvasi M —Batto­nya 3—1, Békésszentandrás—Zalka SE 2— S, Mh. Kinizsi—Vésztő 18-0, Oh. Kinizsi—Endrőd 4—1. A március 28-i, IV. forduló műso­ra: Doboz—Endrőd, Vésztő— Oh. Ki­nizsi (25-én, szombaton), Zalka SE— Mh. Kinizsi, Battonya—Békésszent­­andrás, Medgyesegyháza—Szarvasi M., Békés—Bcs. Építők, Mh. ME­DOSZ—Bcs. Előre Sp. II., Dózsa SE— Bcs. Vasas, Mezőberény—Szeghalom. A MEGYEI I. O. LABDARÚGÓ­­BAJNOKSÁG ALLASA 1. Ob. Kinizsi 2« 15 3 2 59—17 33 2. Dózsa SE á6 13 5 2 51—14 31 3. Medgyesegyh. 20 14 2 4 50—19 30 4. Szarvasi M. 26 11 3 S 52—35 25 5. Mezőberény 20 8 7 5 63—38 23 6. Ellet­ró <1 20 8 7 5 27—21 23 7. Bes. E. Sp. n. 20 10 1 9 35—40 21 8. Szeghalom 20 8 4 8 35—35 20 9. Bcs. Vasas 20 9 2 9 32—38 20 Zalka SE 20 8 4 8 30-36 20 11. Mb. Kinizsi 20 8 3 8 33—26 19 12. Mb. MEDOSZ 20 8 3 9 38—36 19 II. Battonya 20 7 4 9 31—43 18 14. Békés Sík­ 37—38 17 15. Vésztű 30 4 4 12 28—45 12 16. Doboz 20 3 8 12 20—81 11 17. Esztandrás 30 4 8 14 14—49 10 18. BCS. Építők 30 3 2 15 35-91 8