Pesti Hírlap, 1933. augusztus (55. évfolyam, 172-197. szám)

1933-08-29 / 195. szám

14 Kasai férfim. TagsgSKiMajj Itapla vagy semmi, irta: M. W. Clarkson. A „Dupla, vagy sem­mi“-klub Dél-Kalifornia egyik tropikusan­ meleg kis városában, San Leone-ben, a társas­élet közikintja volt.. A­ klubélet kizárólag a nagy játék­teremben játszódott le. Az öreg Cristoforo, aki már hu­szadik éve volt a klub gazdája, azt szokta emlegetni, ha a nyelve az ötödik pohár whisky után megoldódik, hogy ebben a­­teremben több revolverlövést adtak le az évek folyamán, mint a világháború egy kisebbfajta csatájában és a játékteremben összesereglő kártyások együttesen leült fegyházbüntetésben több esztendőt képviseltek, mint amennyi a nagy szabadságharc óta telt el. Exotikus tár­saság volt A mexikói kaballerótól kezdve a kaliforniai gazdag ültetvényesig és­ a nehéz munkával és életveszél­lyel gyűjtött pénzét­ magával hordó cowboy-ig, a halvány­szőke, svédtől a zöl­desbarna négerkeverékig, volt ott min­den rendű és színű kalandor, zsákmányra leső ragadozó és kész préda egyaránt. Barátommal, a Délkaliforniai Bank helyi fiókjának igazgatójával már harmadik este jöttem el a „klub“-ba és nem tudtam a színes, érdekes képtől megválni. Külö­nösen érdekes volt az az asztal, ahol don Herreros, a környék egyik gazdag ültetvényese adta a bankot. Már ten­ger­pénzt vesztett s a legtöbb arany Mr. Mottram előtt gyűlt fel egyre nagyobb hraromba., Mr. Mottram átutazó­ban­ volt a városban. Senki se tudta, hogy honnan jött, vagy h­ová készül, csak­ a Szakértők­­ állapították meg félreismerhetetlen jelekből, hogy mint cowboy tölthette el élete legjavát. Most szórta a pénzt, a játékban pedig kísérteties szerencséje volt. Éjfél után Mr. Mottram felállt, beseperte az aranya­kat egy, az övéről lecsatolt bőrtáskába és kijelentette, hogy fáradt, aludni megy. " — Várja meg, hogy szökik a nyereségével. Fél, hogy ha tovább játszik, leadja? — kiáltotta don Herreros re­kedten. Kíváncsian vártam a fejleményeket, mert a bará­tomtól tudtam, hogy Mottram félelmet nem ismerő, kímé­letlen kalandor, aki kisebb sértésért is rántotta már ki a revolverét. Nagy volt a meglepetésem, amikor azt lát­tam, hogy Mottrari hidegen néz végig a mexikóin és olyan nyugodtan, mintha nem is róla volna szó, köti a pénzes­táskát az övére. A mexikói, akiben a vacsora óta a torkán lefolyt whisky tömege is dolgozott, éles hangon folytatta: — Minálunk, Mexikóban ilyesmi nem fordulhat elő. Sőt ,egyebet mondok. Húsz év előtt mint egyszerű tenge­rész, Shanghaiban, egy kínai játékbarlangban kártyáztam. Már minden pénzemet elvesztettem. Ekkor a kínai sipista felajánlotta, hogy játsszunk tovább dupla vagy semmi­üla­port következőképp: ha nyerek, visszanyertem egy játsz­mával összes pénzemet, ha vesztek, ő nyeri el a bal­kezem kisujját a rajta levő gyűrűvel együtt, amelyet már előbb is meg akart tőlem venni, de nem tudtam a meg­dagadt ujjamról lehúzni. Elfogadtam az ajánlatot. Vesz­tettem, íme . . . látják, uraim, a balkezemről hiányzik a kisujjam. Mély csönd támadt. Mindenki feszült várakozással nézett az amerikaira. Mottram gúnyosan mosolygott. Elő­vett egy fekete, hosszú szivart, körülményesen rágyúj­tott, majd így szólt: — Nevetséges gyerekjáték volt . . . Minálunk más fogadások járták. Én felteszek tízezer dollárt az ön bal­lába ellen. A mexikói elhalványult. Igyekezett a dolgot tréfára fordítani: — Jó vicc ... De mit kezdene a ballábammal. Az Ujjamon legalább egyetlen megmaradt atyai örökségemet nyerte el a kinai, gyönyörű smaragdtgyűrűt . . .­­— Az érték nem is lényeges. Arról van szó, hogy mi sem vagyunk gyávább fickók, mint ön volt fiatal ko­rában. Sőt, tovább megyek. Legyen a foga,m.ás kölcsönös. Tegyen fel ön tízezer dollárt az én ballábam ellen. A pénzt azonnal befizetjük a klub kasszájába. Együtt kime­gyünk a 456-os vasúti őrházhoz. (Megnézte az óráját.) Most éjfél után vagyunk egy negyedórával. Egy óra ti­zenöt perckor robog elő a san franciscói express az őrház előtti kanyarulatból. Amelyiknek van hozzá mersze, an­nak a ballábát odaszíjazzák a sínhez. Amikor a vonat elhaladt, a másik átveheti a lábát, de a tízezer dollárt elvesztette. A társaság dermedten nézett a mexikóira, aki úgy érezte, hogy nem térhet ki a provokálás elől. Rekedten mondta: — Állom a fogadást! Mindketten befizették a tízezer dollárt. A klub összes ■ „előkelőségei“ kinn voltak már egy óra előtt az őrháznál. Mottram kebelbarátjával, Stetton doktorral érkezett az őrházhoz. A mexikói körül csopor­tosult a társaság zöme. Stetton doktor vette át a ren­dezői tisztet. — Az urak közül ki kezdi ? — kérdezte. A mexikói olajosán zöld bőrén is átütött a rémület fakó színe. Igyekezett hidegvért színlelni, amikor hanyag kézmozduattal így szólt: — Az első húzás Mr. Mottramé. Ő javasolta a partit. Mottram helyeslen bólintott. Barátja, Stetton doktor ,odavezette a kanyarulat mögött a sínekhez és a magával hozott szilakkal odarögzítette Mottram lábát sínhez.­ A nézők megborzadva hátrább vonultak. Az expressz már dübörögve közeledett, szélvészt felkavarva rohant el a kis csoport előtt. Amikor elhaladt, odarohantak Mottramhoz. Ballába térdből leszelve feküdt a sínek közt, de Mottram eszméleténél volt és így szólt: Húsz perc múlva jön az ellenkező irányból a gyors­vonat. Most don Herreroson a sor. Don Herrerost rosszullét környékezte. Undorral uta­sította el Stetton ajánlatát, aki kérdezte, hogy ne tegye-e a "levágott lábat az autójába és az öreg Cristoforóra tá­maszkodva, autójához vánszorgott, beült és elhajtatott. A tömeg is elszéledt, otthagyva a Mottram sebének bekö­­tözésével bajlódó Stetton doktort. Sl­alton doktor másnap reggel a klubban Mottram nyugtájával felvette a megnyert tízezer dollárt és közölte, hogy Mottramot mentőautóval bevitte San Franciscóba, szanatóriumba. A Mottram által letétbe helyezett tízezer dollárt is átvette Stetton barátja számára, mert a mexikói nem reflektált a kísérlet folytatására. Két héttel később San Franciscóban egy helyi lap­ban szemembe ötlött a két ismert név, Mottram és don Herreros. Kíváncsian olvastam el a róluk szóló közle­ményt. Az volt ott előadva, hogy don Herreros csalás miatt feljelentést tett két nemzetközi szélhámos, Mottram és Stetton ellen. Ez a két furfangos kalandor mindig együt szokott kisebb városokban felbukkanni. San Leone­­ben is azzal csapták be dán Herrerost, hogy Mottram fogadásból az expresszel levágatta a ballábát s ezzel el­nyerte dán Herreros tizezer dollárját. Kiderült, hogy míg a dán Herreros tízezer dollárja igaz bankjegy volt, Mott­ram csak a műlábát áldozta fel. Még cowboy korában egy baleset miatt amputálták a ballábát és olyan tökéletes műlábat kapott, hogy nem vehették észre a csalást. H­ avi 50 fillér­en béreljen voggucsi­lArt Telefon 1° 30^1—23? KERÉKPÁR: Németh Károly nyerte Székesfehérvár 100 kilomé­teres országúti bajnokságát. Székesfehérvárott vasárnap rendezték meg a város 100 kilométeres országúti kerék­párbajnokságát, amelyet remek végküzdelem után Németh Károly MKSz nyert meg Orczán előtt. Az eredmények a következők: IV. oszt. versenyzők: 1. Ste­­fán (Törekvés) 3 ó: 14 p., 2. Blaskó (Magyarság), 3. Glöchl (Posztógyár), 4. Huszka (BSE), 5. Garai (UTE) valamennyi rajta. V. oszt. versenyzők: 1. Ler­­kó (UTE) 2 ó: 59 mp., 2. Tur­­csányi (Diadal), 3. Léner (BSE), rajta. Ifjúságiak versenyében: 1. Varga (Lehel) 3 ó. 02 p., 2. Hajnal (UTE) rajta. I—21. oszt. versenyzők: 1. Németh (MKSz) 2 p. 06 p., 2. Orozán (Törekvés) géphosszal. 3. Magyar (MTK), 4. Erős (BSE), 5. Huszka (UTE), vala­mennyi rajta. III. oszt. versenyzők: 1. Éles (Postás) 3 ó. 09 p., 2. Bariczki (Postás) 3 ó. 09 p. 30 mp., 3. Pifkó (Postás) 3 ó. 11 p., 4. Kőszegi IMOVE) 3 ó. 16 p. 30 m­p., 5. Németh (FTC) 3 ó. 15 p. 31 mp. Pfcoír Cl Ut LAP 1933. augusztus 29., kedd. SPORT. A volt budapesti 1-es honvéd és 1-es népfölkelő gyalog­ezrednek szeptember 8-án az Angolpark egész területén meg­rendezésre kerülő emlékünnepélyére jegyek elővételben kap­hatók a Pesti Hírlap Vilmos császár­ út 78. és Erzsébet-körút 1. sz. alatti főkiadóhivatalaiba­n. ATLÉTIKA. A budai atléták nyerték a Springer-díjat. Az FTC kétnapos Springer-emlékversenyében starthoz állt a baj­nokságról távolmaradt egész budai atlétagárda és általá­ban szép eredményekkel védték meg a vándordíjat. Ko­moly ellenfelük ugyan nem akadt, mert a MAC éppen a legjobb atlétáit nem indította el. Igen értékes Koltay távolugró eredménye, amely arra ad reményt, hogy a 749 centiméteres rekord nem lesz hosszú életű. A verseny eredményei: Vasutas bajnokságok. A MÁV Sportegyesületek Li­gája vasárnap Budapesten rendezte szokásos atlétikai bajnoki versenyét. Az idei bajnokok a következők: Női atlétikai verseny. A BEAC lágymányosi sport­telepén rendezte országos női atlétikai versenyét, melynek eredményei a következők: lítra! 2. Molnár (BEAC) 8­2 mp., 3. Máj­zik (DEAC) 8.6 mp. — Távolugrás: 1. Csák (NSE) 471 cm., 2. Tichy (MTE) 447 cm., 3. Dudás (MTE) 443 cm. — Magasugrás: 1. Csák (NTE) 142 cm., 2. Vértesi (BBTE) 135 cm., 3. Pertits (TFSC) 130 cm. — Súlydobás: 1. Tichy (MTE) 10­06 m., 2. Harangozó (PSC) 10.04 m., 3. Nagy . (DEAC) 9.45 m. — 4X100 m. meghívásos staféta: 1. MTE 55 mp., 2. Főiskola. 55­4 mp., 6 Vidék 67 m.. Ifjúsági bajnokságok. A Budapest kerületi ifjúsági at­létikai bajnokságok hátralévő részét a BBTE Széll Kálmán­­téri sporttelepén bonyolították le. Eredmények: Rúdugrás­ban bajnok: Foltin (FTC) 270 cm. 110 m-es gátfutásban baj­nok: Tóth BEAC 18.2 mp. 800 m-es síkfutásban bajnok: Rá­­thonyi (MAC) 2 p. 2.8 mp. Gerelyvetésben bajnok: Mezei (BTE) 51 m. 97 cm. 200 m-es gátfutásban bajnok: Bartal MAC 27.2 mp. 110 m.-es gátfutás: 1. Ko­vács (BBTE) 15.5 mp., 2. Arany (MAC) 16.5 mp., 5. Ker­tész (FTC) 16.8 mp. — Magas­ugrás: 1. Késmárki (BBTE) 185 cm., 2. Jász (MAC) 182 cm., 5. Kerkovics (BBTE) 174 cm. — Távolugrás: 1. Koltai (BBTE) 745 cm., 2. Vajda (FTC) 705 óra., 3. Aranyosi (MTK) 700 cm. Versenyen kí­vül Szabó (UTE) 708 cm. — 1500 m.-es síkfutás: 1. Ignátz (BBTE) 4 p. 08 mp., 2. Simon (MTK) 4 p. 11 mp., 3. Szaba­dos (PSC) 4 p. 12.2 mp. Pont­versenyen kívül Govrik (BEA) 4 p. 9 mp. — 100 m.-es síkfu­tás: 1. Minach (BBTE) 11 m­p., 2. Kozák (MAC) 11.4 mp., 3. Havas (ITC) 11.4 mp. Ver­100 méter. Szobonya (Szol­nok) 11.2 mp. — 400 méte­ren Ti­zke (Miskolc) 53.5 m. 800 méteren Albert (Törekvés) 2 p. 1.2 mp. — 1500 méteren Istenics­­ (Szolnok) 4 p. 12.2 mp. — 5000 méteren Her­mann (Törekvés) 15 p. 47 mp. — Magasugrásban Franko (Miskolc) 174 cm. — Távolug­rásban Varga (Törekvés) 663 cm. — Rúdugrásban Molnár (Törekvés) 320 cm. — Súlydo­­básban Tóth (Szolnok) 12.96 100 m.-es síkfutás: 1. Deák (MTE) 13.4 mp., 2. Molnár (BEAC) 13.5 mp., 3. Díjdás (MTE) 14 mp. — Gerely­vetés: 1. Tichy (MTE) 28 m., 2. Lo­­vász (MTE) 24.60 m. — 80 m.-es gátfutás: 1. Pertits (TFSC) 13.6 mp., 2. Lovász (MTE) 14.6 mp., 3. Ferenczi (FTC) 15.6 mp. — Diszkoszdo­bás: 1. Bogy­ó (TFSC) 29.90 m., 2. Tichy (MTE) 29.48 m., 3 Nagy (DEAC)) 27.82 m. — 60 m.-es síkfutás: 1.­ Deák (MTE) 8.2 mn.. orszá­ros rekord be­l­senyen kívül Kovács (BBTE) 10­7 mp. — Súlydobás: 1. Csányi (TFSC) 14 m. 15 cm. 2. Horvát (MAC) 14 m. 04 cm., 3. Arany (MAC) 12 m. 90 cm. Versenyen kívül Solti (TFSC) 14 m. 38 cm. — 400 m.-es síkfutás: 1. Szalai (BBTE) 50.8 mp., 2. Lázár (REAC) 51.4 mp., 3. Szabó (BBTE) 52.8 mp. — Diszkoszdobás: 1. Remetz (KAC) 47 m. 22 cm. 2. Dono­­gán (MAC) 46 m. 05 cm., 3. Bertalan (BBTE) 41 m. 20 cm. — Olimpiai staféta: A­ osz­tály: 1. BBTE 3 p. 43 mp., 2. FTC 3 p. 46.6 mp., 3. UTE 3 p. 52.4 mp. — A Springer-dí­­jas pontversenyben: 1. BBTE 43 ponttal, 2. MAC 26 pont., 3. MTK 9 pont, 4. ITC 6a TFSC 8—8 ponttal. .. — Diszkoszvetőben Eszes (Szolnok) 14.91 m. — Gerely­­vetésben Horváth (Miskolc) 52.34 m. — 200 méteres gáton Molnár (Törekvés) 27.3 mp. — 400 méteres stafétában Törek­vés 46 mp. — A bajnoki ponti versenyt, melybe az ifjúsági versenyszámok is beleszámí­­tottak, Szolnok nyerte 85 pont­tal, 2. Törekvés 78 ponttal, 3. Miskolc 40 ponttal, 4. Debre­cen 19 ponttal, 5. Testvériség 16 ponttal. LABDARÚGÁS: A Ferencváros veresége Bukarestben. A Ferencváros vasárnap Bukarestben a Ripensk­­ ellen játszott. A mér­kőzés a román csapat 2:1 (2:0) arányú győzelmével vég­ződött. Orlandó biró egy tizenegyest és egy lesállást jog­talanul ítélt meg a magyarok ellen. A Ferencváros na­gyobb technikai készségét a Ripensia lelkes játékával és gólképességével ellensúlyozta. A román bajnokcsapat megérdemelten győzött. Szünet után a játék eldurvult, kü­lönösen Toldi faultjai keltettek feltűnést. Góllövők: Sch­warcz, 11-esből Zombori, illetőleg Sárosi. A Hungária veresége Barcelonában. A Hungária va­sárnap a katalán válogatottal mérkőzött Barcelonában. A magyar csapat pompásan játszott, de a két hátvéd oly lámpalázt kapott, hogy a csapat mégis 2:1 (2:0) arányú vereséget szenvedett. A Hungária gólját Dudás fejelte. A Nemzeti és Kispest döntetlenül játszott. A két csapat a Millenárison játszotta az új évad első játékát, amely 3:3 (2:1) arányú döntetlennel végződött. A szebb játékot a Nemzeti játszotta. Kezdés után a nappal szem­ben játszó Nemzeti azonnal belefeküdt a játékba és tíz percen keresztül állandóan tá­madásban volt. A következő 10 percben a helyzet megvál­tozott, ezalatt az idő alatt in­kább a Nemzeti fél felén folyt a játék. A 26. percben Szendrő faultja miatt a bíró szabad­rúgást ítélt a Nemzeti ellen. Szabó II. éles lövését Csikós fogta ugyan, de a kezéből ki­eső labdát a hálóba ütötte öngól (0:1). Kezdés után Tu­­nyoghy lefutott, beadásából Odri fejessel kiegyenlített (1:1). Ezután váltakozó táma­dások következtek eredményte­len sarokrúgásokkal. A 37. percben Szalai lefutott és a 16-ról védhetetlen gólt lőtt (2:1). Szünet után mindkét csa­pat heves iramot diktált. A Kispest láthatóan jobban be­­­lefeküdt a játékba s egymás­után két eredménytelen kor­úért ért el. A 15. percben A Somogy legyőzte a Budait. A ,,Budai 11“ vasár­­­­nap Kaposvárott játszotta első ligabajnoki mérkőzését. Ellenfele a Somogy volt, amely megérdemelten 3:2 (2:0) arányban győzött. heve­s kispesti támadásból Ne­mes kiegyenlített (2:2). Kez­dés után a Nemzeti intézett veszélyes támadást, de Binámi labdáját Sarkadi rávetéssel fogta. A futásban levő Szalai a fekvő kapusba botlott, a já­tékosok szándékosságot láttak , az amúgy is izgatott hangu­latban Flóra Szepest tettleg in­­zultálta. A bíró ezért Flórát kiállította.. A tíz emberrel küz­dő Nemzeti szívesen védeke­zett. A 30. percben Tunyoghy lefutott, beadásából Odin köz­vetlen közelről gólt lőtt. A bi­ró először megítélte, majd a játékosok tiltakozására meg­kérdezte a határbiró vélemé­nyét s ennek meghallgatása után visszavonta a gólt. A 31. percben Szepes beadásából Ne­mes megszerezte a Kispestnek a vezetést (3:2). A 35. perc­ben lesállás miatt a bíró sza­­badrúgást ítélt, a Kispest el­len. Vadas a bal sarokba küld­­te a labdát (3:3). A Somogy frissebben és für­gébben játszott, mint ellen­fele, amely fáradt együttes benyo­mását keltette. A játék a Bu­dai fölényével kezdődött, de a 3-ik percben Berecz révén mégis a Somogy érte el a ve­zetést. Ettől kezdve a helyi csapat támadott, és a 24-ik percben Berecz lövésével újabb gólhoz jutott. A félizrra vége felé a Budai ,,11“ is felnyo­mult, de csatárai a kapu előtt tehetetleneknek bizonyultak (2:0). Szünet után a Somogy rög­tön támadósal lépett fel és A játék az Attila támadá­saival kezdődött és Somogyi korneréből Bohus révén már az első percben gólt eredmé­nyezett. A következő gól a 25-ik percben esett, amikor Magyar sarokrúgását Simonyi a hálóba juttatta (2:0). A második félidőben a mis­kolciak fölénye fokozódott oly­annyira, hogy a 24-ik percig nyolc komért értek el. A fél­idő első gólja a 32-ik percben jóllehet Joós a 12-ik percben összeütközésből kifolyólag megsérült és kiállt, a 15-ik­ percben Győrffy átadásából belőtte Kocsis a harmadik gólt is. A 18-ik percben Joós visszatért. A budai játékosok ekkortól állandóan támadtak: az egyik támadásnál Vali, a Somogy kapusa rosszul futott ki kapujából, úgyhogy Rock fölötte elhelyezhette a­ vendég­csapat első gólját. A 41-ikk percben Pozsonyi beadásából Rock berúgta a Budai ,11. második gólját is. Attila—Phöbus 4:1 (2:0). A miskolci csapat az új bajnoki évad első mérkőzését Miskolcon az újdonsült első­­ligabeli Phöbus ellen vívta és szép játék után 4:1 (2:0) arányban győzött. Az Attilában Tóth ijúsági játékos védte a kaput, a csapat ennek ellenére is meglepően jól játszott és fölényesen verte a Phlio­bus együttesét. . esett, amikor Zilahi átadásd­­i­ból László a labdát a sarokba­­ juttatta. Egy­­perccel később­­ Somogyi komért rúgott, a­­ labda Maszlonka elé került­, aki azt 20 méterről a hálóba­­ lőtte. A 42-ik percben Bán a tizenhatos vonalon belől kéz­­­zel érintette a labdát, a bíró k ezért tizenegyest ítélt, amely­­­­ből azután Sólyom megszerez­­­te a Phöbus becsületgólját.­­ A bajnokcsapat legyőzte a Bocskait. Az Újpest első idei bajnoki mérkőzését saját pályáján a debreceni Bocs­kai ellen játszotta. Az 5000 főnyi közönség előtt lezajlott mérkőzés a bajnokcsapat 2:0 (1:0) arányú győzelmével végződött. A végig igen erős iramú mérkőzésen egyenlő ellenfelek küzdöttek és a szerencsésebb került ki győz­­­tesként. A mérkőzést erős nap esten az Újpest támadással kezdte. Az ötödik percben Teleki ki­ugratta Markost, akinek lab­dája a kapu mögé került. Ez­után Újpest támadások követ­keztek. Az első eredménytelen sarokrúgással járt a Bocskai ellen, a másodikban pedig Pusztai élesen a kapu fölé lőtt. A 10-ik percben a Bocs­kai szép támadása követke­zett, amelyet azonban Markos kapu fölött lőtt labdával fe­jezett be. A 17-ik percben az Újpest Pusztai és Jávor passz­­játékából Avar révén gólhoz jutott. A Bocskai következő támadásai sorozatos lesálláso­­kon akadtak még. A 28-ik és 29-ik percben Teleki Hevesit és Körit szöktette, de mindket­tő lövése elkerülte a kamat. A következő újpesti támadásokat a kitűnő Alberti mind ártal­matlanná tette. Az Újpest há­rom eredménytelen sarokrúgá­sát a 39-ik percben Markos lefutása követte. Beadását azonban Hevesi, majd Teleki és Vincze emberbe rúgták (1:0). A második félidőben a játék továbbra is hullámzó volt. Az első tíz percben hat eredmény­telen sarokrúgás volt a Bocs­kai ellen. Ezután a debreceni csapat vonult fel. A 12-ik perc­ben Eőry lövését fogta a ka­­pus, Teleki pedig a 14-ik perc­ben alig rúgot a kapu fölé. Innentől a Bocskai visszaesett, mert Gyulai összeroppant. Az Újpest három kom­erc után a 36-ik percben a labda P. Sza­bótól Jávor elé került, aki ki­ugratta Dérit, úgyhogy a bal­­szélső a labdát a hálóba he­lyezhette. A hevesen támadó debreceniek sorozatos roha­mait az újpesti védelem mind megállította. • ■ A vasárnapi eredmények. Amatőrmérkőzések. T. o. baj­noki: TTE—BSE 4:3 (0:2). — Testvériség—III ker. TVE 5:2 (2:0). — VI. ker. FC— HAC 3:2 (1:1). — URAK—TLK 3:1 (1:1). — 33 FC—MTK 2:1 (2:0). Kelenföld: Kelenföld—VSC 3:1 (20­). — Budafok: BMTE —MA­VAG. 2:2 (1:1). — Csepel: FVSK—Cs. MOVE 4:3 (2:2). Vidéken: Szeged: ÉszakD Dél 3:2 (2:1). Válogatott mér­­kőzés. — Nyírbátor: NyAFE—Debreceni TE 5:0 (0:0). — Nyíregyháza: NyTVE—Métészalkai TK 1:0 (1:0). — Debre­cen- P. MÁV—DVSE 3:1 (0:1). — DVSC—DVSC 3:2 (1:0). — Tatabánya: TSC—Győri TG 3:0 (1:0). — Tatatóváros: TAG—* Győri AC 3:0 (1:0). — Sopron: MÁV—SFAC 3:1 (2:1). — Győr: DAC—Pápai Kinizsi 4:2 (4:1). — Székesfehérvári MÁV Gsere—ETO 2:1 (2:0). — Szombathely: SzSE—SzVSE 1:1 (0:0). — Dorog: Rákoskeresztúri TE—DAC 2:2 (1:0). — Vác: VSC—Rákoscsabai TK. 8:2 (4:2). — Sashalom: SASC—D. Ma­gyarság 0:0. — Dunaharaszti: DMTK—Szolnoki MÁV 2:2 (1:1­). Szolnok-Csillaghegyi KAC—SzAK 3:2 (2:2). — Ba­lassagyarmat: Tokodi VSC—BTSE 1:0 (0:0). — Hódmezővá­sárhely: HMTE—Makói TK 4:2 (2:0). — Orosháza: Előre— DMTK 2:0 (2:0). — Békéscsaba: CsAK—Tótkomlósi TC 8:2 (4:1). — Elek: ETC—Oroházi TK. — Gyula: GyAC. — MAFÜ 5:2 (2:0). — Mezőtúr: Gyulai TE—M. MÁV 3:1 (0:1). Nemzetközi: Salgótarján: Füleki TC—LSE 2:1 (0:0).