Prágai Magyar Hirlap, 1934. április (13. évfolyam, 76-99 / 3407-3430. szám)

1934-04-04 / 77. (3408.) szám

8 S8a$aB!BÖBHBS5 . lSpoimn A Viktória Zsizskov győzelmével végződött a prágai húsvéti körmérkőzés Prága, április 8. A kettős ünnep futballprogram­­ja Prágában élénik látogatottság mellett folyt le és nivós programot adott. A prágai DFC körmér­kőzésén a lengyel bajnok bismarckhü­ttei Ruch, a Bohemiang és a Viktória Zsizskov vettek részt. A vendégcsapat általános tetszést aratott gyors és kombinációs jáékával, míg a verseny csalódása az amatőr bajnok DFC gyönge szereplése volt. Ezzel szemben kattint a Viktória Zsizskov, amely első nap ugyan szerencsés és nem egészen igazságos győzelmet aratott a lengyelek fölött, másnap azon­ban a Bohemianst fölényesen legyőzte és ezzel a huevéta serleget is megnyerta A két nap eredményei voltak: Szombaton: Bohemians—DFC 4:0 (2:0). Cservény 8, Barom egy gólt rúgott. — Viktória Zsizskov— Rach 5:4 (2:4). li­eccel győzve. Vasárnap: DFC—Ruch 2:2 (1:2). A lengyelek már 2:0-ra vezettek, mikor Habert 1­1-estből és egy fejes gólból kiegyenlített. — Viktória Zsizskov—Bohe­­mians 3:0 (1:0). A Viktória Dolezsál kizárása miatt 50 percig 10 emberrel játszott és így győzött Zaji­­csek, Prusa és Dávidok góljaival.* Az Urfahr Linz Prágában hétfőn 5000 néző előtt a Sparta Zsizskovot 3:2 (2:1) arányban legyőzte. Vasárnap a linzi csapat Raudnitzban játszott, ahol a Si­ot 1:0 (1:0) arányban verte meg. A jobban játszó füleki együttes nem tudta legyőzni a salgótarjániakat FTC-Salgótarjáni SE 2:2 (1:1) Fülek, április 3. Et­leken a Salgótarjáni SE csa­pata szerepelt húsvétikor az itteni FC elen. A mér­kőzés 2:2 (1:1) irányú eldöntetlennel végződött. Hűvös, szeles időben, nagyszámú közönség előtt heves küzdelmet vívott a két együttes.­­ Sorozatos fülek­ támadásokkal indul a mérkő­zés. A vendégcsapat nagyszerűen működő védelme azonban résen van. A 16-ik percben Bicsistye ka­pásból gyönyörű gólt lő. Hullámzó mezőnyjáték következik a gól után. Majd a salgótarjániak tizen­egyedből kiegyenlítenek. A 48-ik percben biztos gólhelyzet adódik a salgótarjáni kapu előtt, Bicsistye eltétlenkedi a lövést. Szünet után továbbra is Fülek csapata marad fölényben. Salgótarján veszélyes lefutásokkal ope­rál. A 14-ik percben kavarodás a salgótarjáni kapu­s előtt, sajnálatos incidens tám­ad, melynek követ­keztében Jancsi salgótarjáni játékost kiállítja a bíró. A most már tíz emberrel játszó SSE kemé­nyen küzd, de nem tudja megakadályozni, hogy a 18-ik percben Bicsistye újabb gól lőjjön. A füle­knek elhatározó fölénybe kerülnek, mégis a 30 ik percben Panyi, a salgótarjáni jobbszélső egyenlít. Fülek hevesen küzd a győzelem megszerzéséért, eredménytelenül. Bicsistye, Juracsek, Zsupkó voltak jók a füle­­kieknél, a salgótarjáni együttesben Csaba­, Mü­ller, Springer és Panyi voltak jók. * RAGYOLC: Füleki Vasas—Ragyolci TC vegyes­csapata 1:1 (0:0). Klein ragyolci bíró erősen nyom­ta a jobban játszó füleki csapatot * POLTÁR. Poltári SK—Füleki TC I/b) 3:1 (1:0). A tartalékosan szereplő füleki másodgarnitúra technikai fölénye dacára vereséget szenvedett a nyers erővel játszó polgári együttes ellen. Az első napon győzött, a második napon vereséget szenvedett a magyar főiskolai válogatott Losoncon Kikapott a LAFC Zsolnán Loron­c, április 8. Húsvétvasárnap és hús­véthétfőn a magyar főiskolai labdarúgók válogatott csapata vendégszerepelt Losoncon Az első napon a LAFC ellen aratott győ­zelm­et, a második napon meglepetésszerű­ vereséget szenvedett a Slavia együttesétől. Mindkét napon nagyszámú közönség nézte végig az időnként magas szinvonalú küzd­el­meket. VASÁRNAP: Magyar főiskolai válogatott— LAFC 2:1 (2:1). A LAFC nagy irammal kezd és sorozatos támadásokat vezet. A 7-dk percben Ferenczy— Schönfeld—Konrád a labda útja, utóbbi kicse­lezi a védelmet, a tizenhatoson leállítja a labdát és megszerzi a vezetést. Gyenge LAFC fölény következik a gól után. A főiskolások fokozatosan feljavulnak és fölénybe lendül­nek. Majd hullámzó mezőnyjáték következik. A 29-ik percben Tóth kicselezi Simon I-et, beadásából dr. Grund gyertyát rúg, a labdát Benedek a hálóba fejeli. 1:1 az eredmény. A 35-ik percben Ferenczy kapufát lő. A fél­idő utolsó előtti percében a főiskolai jobb­szárny megszökik a losonci védelemtől, a jobbszélső beadásszerű­ lövése az elől álló Eszter II. kezei fölött a hálóba esik. A második félidő nagy főiskolás fölénnyel indul. A vendégek egymás után négy sarok­rúgást érnek el, azonban egyiket sem tudják eredményesíteni. Meleg helyzetek a LAFC kapu előtt. A 20-ik percben a LAFC felsza­badul a nyomás alól, néhány sarokrúgást ér el. Hullámzó mezőnyjáték következik. LAFC mindenáron meg akarja szerezni a ki­s egyenlítést, de a kitünően működő főiskolai védelem biztosan hárítja el a támadásokat. Sponer bíró jól vezette a mérkőzést.­­­­A LAFC mélyen formáján alul játszott. TIFTFC: Slávia Magyar főiskolai váloga­tott 3:1 (1:0). Az előző napon nagyszerűen játszó magyar főiskolásokra a Slávia elleni mérkőzésükön alig lehetett ráismerni. Gyengén mozogtak és a Slávia minden részében jobb volt. Az első félidő hullámzó mezőnyjátékkal kezdődik. A magyar csapat gólképtelensége kirívó. A 82-ik percben Mizsur húszméteres­­ büntetőrúgását Goda kiejti, a szemfüles Pro­­cházka értékesíti a helyzetet, 1:0. A félidő további része eredménytelenül telik el. Új­rakezdés után a magyar együttes jobb játékot mutat. A hatodik percben a Slávia hálójából kéz­zel halásszák ki a labdát, de a bíró sem gólt, sem pedig tizenegyest nem ad. A 11-dk percben Procházka sarokrúgásából a Slávia újabb gólt ér el. A 32-ik percben Iván fejeli a magyarok becsületgólját. Né­hány percre rá a Slávia eredményes ellen­­támadása megszerzi a harmadik gólt. A Slávia meglepően jó játékot mutatott. ASC-RSK 5:1. Gyenge játék. Fölényes győzelem. SK Zilina—Losonci AFC 3:2 (2:1) Zsolna, április 3. Húsvéthétfőn a LAFC Zsolnán vendégszerepelt az itteni SK ellen. A LAFC elfogultan kezd. A zsolnaiak fö­lénybe kerülnek. A 17-ik percben BrendI megszerzi a hazai csapat számára a vezetést, majd egy perc múlva kettőre növeli a SK előnyét. A LAFC feljavul, de egymás után hagyják ki csatárai a helyzeteket. Zsolna ellentámadásba lendül és csak Eszter nagy­szerű védésének köszönhető, ho­gy nem szü­letik meg a harmadik gól a losonciak háló­jában. Kores a félpályáról a ti­zen­hat­oson belül fut a labdával, lőni készül, Chloupek kézzel akasztja, a bíró nem ítél tizenegyest. A 43-i­k percben Korec Konrád beadásából 1:2-re javítja az eredményt. Újrakezdés után a széllel háziban játszó BBH 1934 április 4. szerda. LAFC elhatározó fölénybe kerül, de bal­­szerencse kiséri. A 8-ik percben Ferenczy szökteti Kajlikot, az kapura lő, Závodszky a labdát kiöklözi, a résen lévő Tulák azonban góllá értékesíti a helyzetet. Kezdés után kavarodás a LAFC kapu előtt, melyből Tulák beállítja a végeredményt. A LAFC erősít az iramon, de a kiegyenlitést már nem tudja megszerezni. A LAFC-nál a közvetlen védelem, főként Eszter mutatott kiválót, a zsolnaiaknál Blniacs I. és II., és Brendl volt jó. Mothler zsolnai bíró elfogultan vezette a mérkőzést és ítéleteivel a LAPC-ot sújtotta. A Kassai SC nyerte a Benke István emlékserleget Két napos körmérkőzés Kassán Kassa, április 3. Kassán a húsvéti ünnepek alatt a KSC rendezésében Benke István emlékserleg­­mérkőzések volta­k, melyet a rendező egyesület­­ nyert meg a CSSK előtt. Harmadik a K. Törekvés lett, mely legyőzte a KAC-ot. Részletek. VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK: KSC—Kassai Törekvés 0:0 Me­ghossza­bítás után, sorsolással KSC győz. Bíró: Árva, 1500 néző. Mind­két csapat nagy lelkesedéssel játszott, a szezon eleji darabosság, elemi hibák azonban gyakran ki­ütköztek. A mérkőzés utolsó percében a KSC heves támadást vezetett a Törekvés kapu ellen, ekkor Jeles kapus összeütközött Lőrincz KSC csatárral és mindketten — fejen — megsérültek. A mentők a közeli kórháziba vitték a két játékost, s bekötözés után el lettek bocsátva. A döntetlen meccs után sorsolás következett, mely a KSC-nek kedvezett és így hétfőn ő játszott a döntőben. " CSSK Kassa—KAC 5:8 (1:1) Biró Svéda: A CSSK erős felállításban vette föl a régi rivális ellen a küzdelmet, ezzel szemben a KAC handik­apolva volt azáltal, hogy több jeles játékosa — büntetés miatt — még nem szerepelhetett. A fiatal ját­ékosokből álló KAC együttese így is derekasan állta meg a helyét és hogy vesztesként hagyta el a pályát, azt legfőképpen a gyenge kapusának kell tulajdonítani, aki több ,.potyagólt'* kapott. Maga a mérkőzés hul­lámzó, változatos lefolyású volt. A CSSK-ban csatár­sora máris jó és eredményes játékot mutatott be és nem érdeme­tl­enül lettek győztesek. A CSSK­­ góljait Szittyay, Huzsik (2—8), Grchweindtner­­ 11 rúgta. A KAC góljait Pásztor, Fazekas, Paszternák lőtte. HÉTFŐI MÉRKŐZÉSEK: Kassai Törekvés—KAC 2:1 (0:0). Biró Haidecker, 800 néző. A harmadik helyért játszottak a vasár­napi vesztes csapatok, melyből a Törekvés került ki győztesen. Az első félidőben a KAC volt a töb­­­­bet támadó, de a jó helyzeteket a csatárok elhibáz­ták. A 4­3. percben kölcsönös durvásokdás miatt a KAC-ból Tóthot, a Törekvésből Kolulbeckyt a bíró kiállította. Szünet után a Törekvés akcióit szerencse kísér­te, mert a 8. percben Drab szabadrúgásból meg­szerzi a vezetőgólt, majd 2 perc múlva Raughman beadja a Törekvés 2-ik gólját. A KAC gólját a 13. percben Tichy szerezte. A meccs további részében a KAC heves támadásokat intéz, de azok eredmény­telenek maradnak és vesztesként hagyják el a pá­lyát. A Törekvésben a gólrugókon kívül Kozelszky, Elek, a KAC-ban Fazekas, Tichy, Dortán érdemel­nek említést. DÖNTŐ:­ ­Tassai SC—CSSK 1:0 (0:0). Biró Balafoni. Az el­ső helyért heves küzdelem volt. A győzelmet a KSC megérdemelte, mert minden játékosa teljes oda­adással küzdött és akkor sem roppantak össze, amikor két játékosuk — sérülés miatt — hos­­­szabb időre kénytelen volt elhagyni a pályát. Kez­dés után a KSC vezet veszélyes támadásokat, me­lyet a CSSK védelme eedményesen paríroz. Később a játék hullámzó lesz, jó helyzetek is adódnak, de mindkét félen a csatárok hibáztak. Szünet után a játék irama fokozódik és a faultok is gyakoriak­ká válnak, így a 15. percben a KSC-ben Harditzky, majd Dub­y megsérül és kiáll. A KSC 9 embere sem törik meg és a CSSK ostromát feltartóztatják. A 34. percben Harditzky játékba áll. Ekkor a KSC kornerhez jut és ebből Harditzky beadja a győzel­met jelentő gólt. Ezután a KSC csak az eredmény megtartására törekszik és az sikerrel is járt A győztes csapat minden embere nagy odaadással küzdött. Egyénileg Szacsury, Kocsohek­, Winek, Har­ditzky, Dubay­­ váltak ki. A CSSK-ban Csiszár, Csar­­ny, Dudrik, Szittyay, Huzsik voltak a legjobbak. A Benke-emlékserleg végeredménye ez lett: 1. Kassai SC 4 pont, 1:0 gólarány, 2. CSSK 2 pont, 5:4. 3. K Törekvés 2 pont, 2:1. 4. KAC 0 pont, 4:7. EPERJES: ETVE-Ungvári AC 2:0 (1:0). Érté­kes győzelem. Gólrugók: Köller, Mechnay. SZEFSI: SZPC—KAC I—K. 4:2 (1:0). KOROMPA: K. Haladás—Téhányi SC 3:2 (1:2), A budapesti Vasas kikapott Rimaszombatban Rimaszombat, április 8. (Tud­óért­ónk távirati­­ jelentése.) Rimaszombati ünnepi vendége a buda­pesti Vasas profiegyüttese volt, amely vasárnap a BME-től 1:3 (1:1) arányban kikapott, de hétfőn az Andrássik és Palicska nélkül játszó RPS-t 2:0 (1:0) arányban legyőzte. A BME győzelme megérdemelt volt. A budapesti profik a­ RPS ellen száz százalékkal jobban játszottak. A RPS előző nap Tornalján játszott, ahol 5:3 (4:2) arányban győzött a TSC ellen és így a­­ hétfői nemzetközi meccsre fáradtan állott ki. Rozsnyó nagyszerű győzelme a budapesti amatőrbajnok­­jelölt ellen RSC-BSE 4:1 (0:0) Rozsnyó, április 3. Húsvét első napján a jóhírű RSC a budapesti amatőrt igy favorit­­jáb­, a BiSE-t látta vendégül. A mérkőzés iránti hatalmas érdeklődés nyilvánult, a sportpálya nézőtere és tribünje teljesen megtelt. A köl­csönös üdvözlések és zászlócsere után Braun (Rozsnyó) bíró sípjelére hátszéltől támogat­va a BSC kezdi. A budapestiek hamarosan támadásba lendülnek. A rozsnyói hátvéd pár Béres—Jurának azonban helyén van és min­dent ment. Magáb­a talál a fedezetsor is és támadásba küldi a rozsnyói csatárokat. Ezek közt a tartalék Kovács gyenge játéka sokat rontott. Az első félidő változatos, kiegyen­sú­lyozott játéka után mindenki eldönt­et­lemre számított. A második félidőben Kovácsot Docupel váltja fel, aki bár sérülten ugrott be, szépen szerepelt. A rozsnyói csatárok egymás után vehetik támadásaikat a BSE védelem inga­dozik, Docupel Síztamához továbbítja a lab­dát és Sztalina menthetetlenül a vendégek há­lójába továbbítja azt A pestieket meglepi a nem várt gól. Rozsnyóba pedig újabb lelkese­dést önt, most már f­el­tartózta­t­hatatlanul tör­ nek a BSE kapura és rövid egymásutánban négyre szaporítják a gólok számát. A játék utolsó tíz percében a BSE fokozza az iramot- Juránek hátvéd a rozsnyói kapus elől kifelejti a labdát, amit­ azonban a résen álló BSE csatár a hazaiak hálójába továbbít- Ezután is a BSE marad mezőnyben, de az eredményen már nem tudott szépíteni. Eldöntetlenül végződött a nagyszombati derbi Nagyszombat, április 3- 3000 főnyi re­kord közönség előtt játszották le a helyi der­bit, mely bajnoki pontokért ment. A Rapid és a Trnava mérkőzése 2:2 (2:0) arányú eldöntetlent hozott. A Rapid az első félidőben nagyszerűen ját­szott, öldöklő iramot diktált és Fisohl meg Hadraba révén már kettő-nullás vezetésire tett szert. Az eredmény a félidő végéig változatlan maradt. Újrakezdés után a Rapidon a kimerültség jelei mutatkoznak­ A Trnava már az első percekben 2:1-re javítja az eredményt Hudecz révén, majd a 20-ik percben 2:2 az eredmény. Az egyenlítő gólt Závodszky szerezte meg. A Rapid csapata most magához tér, technikailag jobb, mint el­lenfele, de a győzelmet jelentő gólt nem tudja megszerezni. Novák bíró jól vezette a mérkőzést. A Ra­pid és a mezőny legjobb embere Melicska kö­­zépfedezet volt. Az SK Trnavánál Lukovich kapus mutatott kiváló formát. •1* PÖSTYÉN. PFR—Vas, Pozsony 3:0. A ven­dégeik csalódást keltettek. Jó bíró ivóit Gabcsó, GALANTA. GSE—Vas, Pozsony 3:3. Ját­szották vasárnap. VÁGSELLYE. SSK—Virágvölgy 4:0 LÉVA, LTE—Rudolfsheim­, Bécs 5:2. Nem­zetközi­. NAGYTAFOLCSANY: TSK—Húsos, Pozsony 4:0. Barátságos. SZENC: Donaustadt—Metoor 4:1. Barátságos PÁRKÁNY: Újpesti TE—PTE 4:0 (3:0). Nem­zetközi, VÁGUJHELY, AC—Trenc­séni katona­ ulímratott 2:0, vasárnap: — AC—BriLnner Sportbun­der (1:6). Izgalmas mérkőzés, szép eredmény.