Prágai Magyar Hirlap, 1934. július (13. évfolyam, 148-172 / 3479-3503. szám)

1934-07-17 / 160. (3491.) szám

1934 július 17, kedd. A Füle­ki TC újabb lépése az országos bajnokság felé A Kassai AC minimális győzelmével kezdődött az országos bajnoki döntő Keleten Az MSE jól játszott Kassán ■ A KFC nagy vereséget szenvedett Füleken Kassai AC—Munkácsi SE 2:1 (1:1) Kassa, július 16. (Kassai sportszerkesztő­­ségü­nk távirati jelentése). Ideális futballidő­­ben, 1400 néző előtt indult meg Kassán az MLSz bajnokság keleti csoportjának első or­szágos döntője. Az izgalmas mérkőzés a KAC nehezen kivívott minimális győzelmével vég­ződött. A munkácsi csapat igen szép játékot mutatott, de a KAC sok­kal nagyobb ambíció­val feküdt a játékba és győzelme határozot­tabb is lehetett volna, ha csatárai a kapu előtt kevésbbé lassúak és határozatlanok. Kezdés után azonnal a KAC támad, a 10. percben Drotár szépen bead, ebből Vitéz pompás gólt rúg. Ezután mindkét kapunál veszélyes helyzetek adódnak, a védelmek azonban résen vannak. Különösen Jeles és Szi­lvássy kapusok tüntetik ki magukat.­­ A 40. percben a KAC védelmi hibájából Hajlik kiegyenlített. Szünet után az MSE veszélyesen támad és Platzer kapufát lő, majd Tóth KAC játékos megsérül s rövid időre kiáll. A 16. percben Havas pompás lövését Jeles bravúrosan védi, de ettől­­ fogva ismét a kassaiak támadnak, a játék túl erős, de rövidesen ismét rendes mederbe terelő­dik. A KAC hosszú fölényét a 21. percben A Füleken lejátszott országos bajnoki re­­vánsmeccsen az otthoni csapat annyira javított gólarányán, hogy ezek után igen valószínű végleges győzelme a nyugati csoportban. Vitéz győzelmet jelentő gólja fejezi be. A további KAC támadásokat az MSE védi, ellentámadásba megy át és csak feles ügyes­ségén múlik, hogy a munkácsiak ki nem egyenlítettek. A kassai csapatban a kapuson kívül Tomiké, Lebenszky, Drotár, Vitéz és Tóth, az MSE-ben Szilvássy, Hájek, Csorba, Kájin és Hajlik, Platzer játszottak igen jól. A mérkőzést Gottlieb Ungvár vezette. A Ligetinek aligha fog sikerülni a KFC felett négy gólnál magasabb arányú győzelmet ki­vívni. A mérkőzés részletes ismertetését holnapi számunkban közöljük. Füle­ki TC—Komáromi FC (2:0) A magyar csapatok balszerencséje a Középeurópai Kupában Eldöntetlenül végződött Bécsben a meghosszabbított, hatodik Sparta-Hungária mérkőzés is A magyar csapat jobb volt, de a szerencse még a sorshúzásnál is a Spartának kedvezett ■ ■ ■ Kitünően futballoznak a magyarok, csak éppen gólt nem tudnak rúgni ■ ■ ■ A Ferencváros csalódást keltő döntetlent ért csak el Budapesten Prága, július 16. A Középeurópai Kupa vasárnapi mérkőzései ismét beigazolták, hogy a tornán résztvevő csapatok között alig van szókü­lönbség. Minimális gólarányú győzős­nek sem születtek ezúttal, és mindkét eset­ben a magyar csapatok jártak rosszabbul. A már sport történelmi nevezetességű Sparta— Hungária találkozók sorát sem reális gólgyő­zelem fejezte be , hanem a sorshúzás. És ez különösen azért sújtja a Hungáriát, mert álta­lános vélemény szerint sokkal jobb volt el­lenfelénél. Keserű csalódást okozott a Ferenc­város híveinek­­ a magyar bajnok kiábrán­dító eldöntetlenje. Igne megnövekedtek ezek után az olaszok győzelmi esélyei, zetben mellé lő­ A Sparta lassan felszabadul a nyomasztó fölény alól. Hullámzó mezőny­játékkal múlik el a játékidő további része. A 2X15 perces meghosszabbításban a Sparta változtat a csapata felállításán. A Hungária továbbra is fölényben marad. A 10. percben újabb sarokrúgás a Sparta ellen. Sribek ment. A 13. percben Kostyárek szabadrúgását Szabó biztosan menti. A második 15 perces meg­hosszabbításban újabb Hungária sarokrúgás. Ticska biztos helyzetiben hibázik. Gólnélküli telik el a játék további része. A mérkőzés után sorsoltak. A sors a Spar­tának kedvezett , így a Középeurópai Kupa második fordulójába került amelyben a bé­csi Admirával mérkőzik. Az első fordulót szerdán játszák le Bécsben. A prágai csapat a Semmeringre utazott, ott piheni ki a hat mérkőzés fáradalmait. Hungária—Sparta tv (Oű­­tv) Bécs, július 16. A bécsi stadionban 12.000 főnyi közönség előtt játszották le vasárnap a hatodik Hungária—Sparta középeurópai kupa mérkőzést. A meccs ez alkalommal, kétszer tizenöt perces meghosszabbítás után is eldön­tetlenül végződött s a Sparta csak sorshúzás után jutott tovább. A Hungária balszerencsé­jét még az is növeli, hogy, még a cseh lapok véleménye szerint is, jobbik csapat volt. A Hungária Mandl, a Sparta Nejedly nélkül vet­te fel a küzdelmet. Mint ismeretes, a két já­tékost az előző mérkőzésen kiállította a bíró s a kupabizottság tilalma szerint most nem játszhattak. Mintegy 12 ezer néző előtt Frankenstein bécsi bíró sípjeléire indul a mérkőzés. A Hun­gária a töb­bet, a Sparta a veszélyesebben támadó. Az első percben a Sparta sarokrú­gást ér el, melyet Szabó ment. A Hungária ikerül támadásba, Klenovec sarokra ment, ve­szélyes helyzet a prágaiak kapuja előtt, a lab­­d­a újra sarokra pattan, a budapestiek azon­ban ebből sem tudnak eredményt elérni. A 27. percig hullámzó mezőnyjáték. Majd Bravno Faczineket szökteti, az Kostyálék­nek tailtja a labdát, aki hirtelen fordulásból 15. 1:0-ra vezet a Sparta. A Hungária továbbra is hevesen támad. Úja­bb sarokrúgást ér el. Majd a Sparta kerül némi fölénybe. A játék irama a félidő végéig ellanyadul. Újrakezdés után a Hungária növeli az ira­mot A 6. percben Cseh II. Sebest szökteti s az megszerzi a ki­egyenlítést. Hungária fölénnyel folytatódik a játék. A 23. percben Cseh II. veszélyes lövését a kapufa menti. A 68. percben Kardos biztos gólhely­ Ferencváros—FC Bologna 1:1 (1:1) Budapest, július 16. (Budapesti telefonjelen­­tésünk.) A Ferencváros Üllői­ úti pályáján 22.000 néző előtt folyt le a középeurópai kupa első elődöntő mérkőzése a favoritnak tartott Ferenc­város és az FC Bologna között. A mérkőzés eldöntetlenül végződött és ezzel A középeurópai serleg állása: Ferencváros ... 1 , . } Ferencváros Floridsdort .... J _ . , „ Ferencváros Kladno............1 Kladno 1 Ambrosiana . . , ) ........................’ Bolo«na ....... 1 Bologna 1 Bocskai Bologna S14vfa............ I Rapid Rapid . . < s . . , J .................. Admira............1 Admira 1 Nápoly J .............................' Hangirja .... J S[,„„ j Sparta . . . . * s J ....................... Austria............1 Újpest ü)Pest -------I I Jurentus Jl,v6nlus.................1 Juventus Teplitzer FK . . J 9 TISZTA ARCBŐR 10—14 nap alatt valódi ujvukovári arctisztító kenőcstől már az első nap után feltűnő szépülés. fl bőr észrevétlen, de állandó ujhodása által az összes hibák, ú. m. patta­nások, mitesszer, szeplő, foltok, nagy pórusok, nyers, ráncos, zsírfényes, petyhüdt bőr, öreges kinézés stb. alaposan és teljesen megszűnnek, amiről számtalan elismerő- és ajánlólevél tanús­kodik (orvosoktól is). Biztos eredmény és töké­letes ártalmatlanság Kő 12'—. KRAJCSOVICS GYÓGYSZERTÁR Novy­ Vukovár (Jugoszlávia . Vezérképviselet: VÖRÖS RÁK GYÓGYSZERTÁR Bratislava, Michalská u. 24. a Ferencváros esélyei igen megcsappantak. Az olaszok elejétől kezdve védekező takti­kára rendezkedtek be, ezt olyan kitűnően si­került véghezvinniök, hogy a Ferencváros nagy fölényének dacára sem tudta legyőzni őket. A játék lefolyása: Ferencváros, tá­madásaival indul a mérkőzés és egy kitűnő ak­ció során már a 8. percben Toldi befejeli a ve­zető gólt. Bologna támadással viszonozza ezt a magyar sikert, a 13. percben Schiavio beadá­sából Maini egy kapu előtti kavarodásból meg­szerzi a mérkőzés végeredményét jelentő egyenlítő gólt. A Ferencváros ezután erősen szorongatott és a félidő végéig támadásban is van, de csatárai túl puhák és szerencse sem ki­séri akciójukat. A második félidő első tizenkét percét ugyancsak a Ferencváros uralja, a sa­rokrúgások egész szériáját éri el, de a Bologna mindent véd. A 12. percben Toldi tiszta hely­zetben mellé, röviddel utána Sárosi pedig a kapus kezébe lövi a labdát biztosnak hitt gólhelyzetben. Ezután az olaszok lendülnek tá­madásba, de többizben lesállás címén megállítja őket a bíró sípja. A Ferencváros eredményte­len támadásaival zárul a mérkőzés, amelyet Braun bécsi bíró igen jól vezetett. A bécsi WAC nemzetközi versenyét magyar és cseh­szlovák atléták uralták Gyenes két ízben legyőzte Engelt. Bécs, július 16. A tegnap Bécsiben a WAC rende­zésében megtartott nemzetközi atlétikai verseny a magyar és csehszlovák atléták fölényének jegyé­ben zajlott le. A magyar Gyenes úgy 100, mint a 200 méteres síkfutásban legyőzte a csehszlovák re­korder Engelt. A prágai Koubek megjavította a 200 méteres női síkfutás csehszlovák rekordját. Ezen­kívül még két osztrák rekord is megdőlt. A rész­letes eredmények a következők : 100 m.: Gyenes (Budapest) 10.8 mp., 2. Engel (Hagiber). 3. Berger (Bécs). — 1000 m.: Puchber­­ger (Bécs) 2.36 mp. 2. Dr. Margó (Budapest). 3. Marsálek (Prága). — Magasugrás: Paliechek (Braun) 1.85 m. 2. Jász (Budapest) 1.80 m. — 400 m.: Fischer (Prága) 50.4 mp. 2. König (Bécs). 3. Radnitzer (Bécs). — 200 m­.: Gyenes (Budapest) 22 mp. 2. Engel (Prága) — Távolugrás: Somogyi (Budapest) 6.87 m. 2. Somló (Budapest) 6.65 m. — 5000 m.: Hron mérnök (Prága) 15.30 p. 2. Weigl (Bécs)— Hármasugrás: Somogyi (Budapest) 14.10 m. 2. Somló (Budapest) 13.98 m. — 400 méteres gátfutás: Kertész (Budapest) 57. 2 mp. — 200 mé­teres síkfutás nők részére: Koubek (Prága) 25.7 „ mp. (csehszlovák rekord). — Távolugrás (nők): Koubek (Prága) 5.60 m. — 4X800 m. staféta: Grác 8.07.4 p. (osztrák rekord). — 10X100 m. staféta: Wac 2.14 p. (osztrák rekord). Az amerikai atléták első startja Európában Hamburg, július 16. Az amerikai atléták euró­pai körútjuk során elsőízrben Hamburg­ban álltak starthoz. A hosszú utazástól fárad­tan, csak közepes eredményeket értek el s néhány vereséget is elszenvedtek. A fonto­sabb eredmények a következők: 100 m.: Bord­hmeyer (német) 10.5 mp., 2. Graper (USA) ,10.6. — 400 m.: Fuqua (USA) 48.7, Pöschke (N) 50.0 mp. — 200 m.: Sebein (N) 21.6 p., 2. Fuqua (tenyérszélesség­gel). — 1500 m.: Ventke (USA) 3:56.3 p., 2. Kauffman (N) 3:57.6 p. — Magasugrás: Martens (N) 1.88 m., 2. Spitz (USA) 1.85 m. Versenyen kívül Spitz 1.90 métert ugrott. — Súlydobás: Lyman (USA) 15.38 m. — Disz­koszvetés: Lym­an 44.94 m. )( A dán Nielsen egy aarhausi versenyen az ötezer méteres távon 14:52.8 p. idővel meg­javította a dán síkfutó rekordot. És­zak cseh­ors­zági zsupaválogatott:­­ Nord­westgau 8:0.