Somogyi Néplap, 1959. augusztus (16. évfolyam, 179-203. szám)

1959-08-11 / 187. szám

A VASÁRNAP SPORTJA VASÁRNAPI LABDARÚGÓ-MÉRLEG Gyengécske bizonyítványt állított ki magáról vasárnap a kaposvári labdarúgás. A három NB-s csapat mindössze egy - elég sovány - pontot tudott összegyűjteni. De nézzük sorjában. A Kaposvári MIÉ NB II-es ha­­zai bemutatkozása nem sikerült.­­ Nem kétséges, a KMTE-től nem­ vártunk , s nem is várhat senki j­­ csodát. Titokban azonban sokan­­ reméltük, hogy a KMTE megkez­­­di a pontgyűjtést. Utóvégre hol, remélhetünk pontot, ha nem ide­haza, kiváltképp olyan mérkőzé­­sek­­­­sen, amikor az újonc kaposvári NB II-es együttes nem élen járó úttal, csapattal, hanem a középmezőny tagjával méri össze erejét. Ilyen középcsapat a Budafoki MTE Ki­nizsi is. A budafoki együttes Ka­posvárott nem vonultatott fel kü­lönösebb erényeket. A nagyobb tapasztalat elég volt a sikerhez. Viszont a másik oldalon, a KMTE- nél a tapasztalatlanság számlájára kell írni a vesztett mérkőzést. Persze, korai volna vészharangot kongatni. A KMTE helyzete ugyan nehéz, de ma még egyáltalán nem reménytelen. A vasárnapi mérkő­zés első félidejében a csapat meg­csillantott valamit. Ha a folytatás is ilyen lett volna, akkor ma nem balsikerről adnánk számot. A K. Kinizsi nevéhez fűző­ tik a hét egyetlen NB-s pontja. Mégsem lehetünk elégedettek a Kinizsivel. Miért? Mert a cukorgyáriaktól azt várjuk, hogy feledtetik a múlt évi balsikert, és bajnokságot nyernek. Eddigi teljesítményük azonban ko­rántsem ad okot a derűlátásra. Pécsett sem játszott jól a Kinizsi­ .Nagyobb tudását nem tu da ér­vényre juttatni. Az ok: az NB Hi­bán a d­öntő tényező a küzdeni tu­dás, erre pedig egyelőre nem ké­pes a csapat. Emiatt a harcos sze­l­lemű Pécsi Bőrgyár majdnem Pé­csett tartotta a második bajnoki pontot is. Furcsán hangzik, de­ így igaz: a K. Dózsa minimális veresége Ba­­ján a Bajai Bácskától a legbizta­tóbb a vasárnap eredményei kö­zül. Tudjuk, sokan kevésre érté­­­­kelték a Dózsa múlt heti győzel­­­­mét. - Gyenge a Pécsi Bányász, majd meglátjuk, mi lesz Baján - mondogatták a kétkedők. Nos, Ba­­j ján nem sok hiányzott a vaskos meglepetésből. Ha tovább javul a lila-fehér csapat, akkor ez be is I­s következhet. Megkezdték a megyeiek is. Az újra beköszöntött nyári kánikula­­ ellenére sem volt nyárias a légkör.­­ Néhány heves, izgalmas mérkőzést­­ láttunk, s a meglepetést az újon­­­­cok szolgáltatták. A megyei I. osz­tály mindhárom újonca győzött.­­ A legnagyobb meglepetés mégis Kaposvári Honvéd nevéhez fűződik.a­­ A lelkes Honvéd az osztályozók , lendületét tovább tartva, kétváll­­í ra fektette a sokszoros válogatott Deákkal felálló Siófoki MÁV Olaj­bányász SE-t. Tetszett a megyei rajt, az azonban már hogy az első fordulóban kevésbé, három kiállítás is történt. Szünet után visszaesett az MTE — s ez döntött Budafoki MTE Kinizsi—KMTE 1:0 (0:0) Szépszámú közönség, kb. 3500 néző előtt játszotta első hazai baj­noki NB II-es mérkőzését a KMTE. A Kinizsi sporttelepén Balla Béla játékvezető sípjelére az alábbi ös­­­szeállításban léptek pályára a csa­patok: Budafok: Németh - Bako­nyi, Haász, Szabó II. - Pécsi, Sztakó - Pécsei­, Schmidt, Baju­­hovszki, Helinger, Pintér. Edző: Tarás István. KMTE: Kovács Takács, Egres, Darvas - Gál, Pa­­­dos - Laki, Pammer, Zsoldos, Papp, Jutasi. Edző: Zádori László dr. Helinger eresztette meg az első lövést, de aztán felülkerekedett a kezdeti idegességét levetkőző ka­posvári csapat. Egyre szebben gör­dültek a kaposvári támadások, de eredmény nélkül. Az első helyzet egy egyszerű szabadrúgás után adódott. Eg­res lepasszolta a labdát Pam­­mernak, ő kapura lőtt, Németh kiejtette a labdát, az Zsoldos elé pattant, de a csatár a ka­pusba vágta a bőrt A budafokiak szórványosan tá­­madgattak, a KMTE viszont kevé­sen rohamozott. Újabb veszélyes helyzet azonban csak akkor adó­dott, amikor Papp buktatásáér »kiskomert« rúghatott Pamme­ n Ravasz csavart labdája a l­ar­v­i^ tövéről perdült ki. A 27. percben futott végig a pályán a mérkőzés legszebb támadása. Az újonc Loki kapta a labdát, négy remek csel után tisztára játszotta Jutasit. A szélső azonban megilletődött, és lemaradt a nagy helyzetről. Továbbra is az MTK irányított, de a támadások a szépségben haltak meg, eredményre nem vezettek. A félidő utolsó perceiben viszont a budafokiak veszélyeztettek. Szünet után a vendégcsapat len­dült rögtön támadásba, és megsze­rezte a vezető gólt is. Kovács kidobott labdáját ugyanis elcsípték a budafokiak, az MTK-védelem megtorpant, s a szemfüles Pécsek­ közelről hálóba küldte a labdát, 1:0. Ekkor még kevesen gondolták, hogy ezzel el is dőlt a mérkőzés. Pedig ez történt, mert a gól után megváltozott a játék képe. A most már nyugodtabban ját­szó budafokiak vették át a já­ték irányítását, s fölénybe kerültek. Feltűnt, hogy a KMTE támadósora milyen sok hibával játszik. Cserélt is az MTE. Laki lett a bal-, futási a jobbszél­ső. De ez sem használt, mert szélsők tétlenül álltak a pályán, a minthogy a belsők egyáltalán nem adtak labdát a szélekre. Különösen Lakit hanyagolták el a csatárok. De meg-megingott a védelem is. A 60. percben Kovács csak kifu­tással, szöglet árán tudott men­teni Helinger elől. Mezőnyjáték alakult ki, majd egy 11-es gyanús helyzet keltett izgalmat a budafo­ki kapu előtt. A bíró azonban to­­vábbot intett. A 71. percben Egres másodszorra csak önfeláldozó be­csúszással mentett a kitűnő Pé­csen elől. A 74. percben a lesen álló Zsoldos fütty után küldte hálóba a labdát. A gól természete­­­sen érvénytelen volt. A KMTE heves rohamozásba kezdett, s küzdött az egyenlí­tésért. Az egyre hevesebbé váló küzde­lemben Heringer megütötte Eg­rest, ezért a játékvezető a buda­foki csatárt kiállította. Újab­b csere következett az MTE-ben: Pados hátvéd, Pammer fedezet, Egres csatár lett. Ez sem használt. Sőt! Az utolsó percekben csak Kovács nagyszerű reflexe és lélekjelenlé­te mentette meg két ízben is a KMTE kapuját az újabb góloktól.­ Ezzel véget is ért a találkozó. Mit hozott a mérkőzés? Közepes színvonalú játékot. Az első félidő­ben a KMTE megmutatta, hogy van a csapatban valami. Ez idő­ben színesen, ötletesen és fölény­ben is játszott. Szünet után szánt rá sem lehetett ismerni a­­KMTE együttesére, főként a tá­­­madósorra. Visszaesett a csapat. Ez aztán döntött. A tapasztaltabb Bu­dafok ugyanis elég szerencsés kö­rülmények között gólt ért el, s er­re a szétesett kaposvári ötösfogat nem tudott válaszolni. A látottak alapján a KMTE az egyik pontra rászolgált volna. Egyénileg a budafoki együttes­ben a közvetlen védelem, továbbá Sztakó, Pécsett és a védekezésben, támadásban egyaránt sokat nyújtó Pintér tűnt ki. A KMTE legjobbja Kovács volt A hátvédsorban Dar­vas bizonyult legjobbnak, de Eg­res és Takács is megfelelt. Nem­ érheti kifogás a két fedezetet sem; Pados nagy munkabírása tűnt fel, de jól játszott Gál is. A támadó­sorban az első félidőben Laki, Zsoldos és Papp néhány szép dol­got mutatott. Szünet után azonban ők is, miként a másik két csatár, teljesen eltűntek. Balla B. Játékvezető biztos kéz­zel tartotta kezében a mérkőzést. A­­ találkozó nem tette különöseb­ben próbára képességeit. Kovács Sándor Az NB II. legnagyobb meglepetése a Győri ETO veresége Komlón A második fordulót bonyolítot­ták le az NB II-ben is. Elég sok váratlan eredmény született. Köz­tük a legmeglepőbb a Győri Va­sas ETO veresége Komlón. A má­sodik forduló után már csak négy pont veszteség nélküli csapat van. Három együttes nem szerzett még pontot. A legmeglepőbb a Sztálin­­város gyenge rajtja. A sztálinváro­­siak gólaránya 2:6! A forduló eredményei: Komlói Bányász—Győri Vasas ETO 2:1 (1:1). Komló, 5000 néző. B. Spartacus—Pápai Textiles 2:1 (2:1). Mező utca, 2000 néző. Láng­gyár-Mosonmagyaróvár 2:0 (1:0). Rozsnyai u., 1800 néző. Székesfehérvár—Sztálinváros (3:0). Székesfehérvár, 6000 néző.4:0 Szállítók-Pécsi VSK 3:1 (3:0). Pécs, 3500 néző. Erzsébeti VTK-Váci Petőfi 2:1 (2:0). Ady E. u., 3200 néző. Oroszlány—Zalaegerszegi TE 3:1 (2:0). Oroszlány, 1100 néző. Az NB I. állása a II. forduló után: 1. Szállítók 2. Budafok 3. B. Spartacus 4. Láng 5-6. Győr 5-6. Székesfehérvár 7. Mosonmagyaróvár 3-9. Komló 8-9. Vác 10. Zalaegerszeg 11. Oroszlány 12. BVTK 13. Pápa 14-15. PVSK 14—15. Sztálinváros 16. Kaposvári MTE 2 2-2 2- 2 2- 2 1 1 2 1- 2 1- 2 1- 2 1- 2 1- 2 1- 2 1- 2 1- 2-1 2 - - 2 - - 2 - - ✓ AZ NB III-BÓL JELENTJÜK Szünet után egyenlíthetett volna a Dózsa Bajai Bácska-K. Dózsa 2:1 (2:0) Baja, 2000 néző. V: Stadler. Baja: Körmendi - Bárta, Vár­nagy, Bisztrovics — Borsódi, Hor­váth­­«Albert, Gugán, Gorjánecz, Ónódi, Welling. Edző: Ónodi Béla. Dózsa: Molnár II. - Güth, Deák, Csima — Nagy A., Kutasi — Vete­­rán, Nagy T., Nagyréti, Kecske­méti, Molnár III. Edző: Fényes István. A Bácska kapott jobban lábra. Már a 2. percben Csima nehéz helyzetet tisztázott bátor közbelé­péssel. Egy perc múlva viszont Nagyréti tört ki biztató helyzetből, de a kapusba rúgta a labdát. A nagy meleg ellenére is igen élénk volt a játék. Támadgatott a kapos­vári csapat. A 7. percben Nagyréti szögletrúg­ás után kapu fölé küld­te a labdát. A 15. percben ugyan­csak szögletet ért el a Dózsa, Kecskeméti beívelt labdáját azon­ban Nagy Tibor Körmendibe rúg­ta. Feljöttek a hazaiak is. A 17. percben szögletet értek el, s csak úgy szabadult fel Molnár II. ka­puja, hogy a labda elszállt a ka­pufa fölött. Az egyre jobban bele­lendülő Bácska a 18. percben új­ból veszélyeztetett. Onódi ekkor a kapufát találta el. Nem sokkal ké­sőbb Molnár II. a kitörő bajai csa­tárok lábáról vetődéssel szedte le a labdát. A 22. percben góllá érett a bajai fölény. Horváth 30 méterről küldte vá­­­ratlanul kapura a labdát. Mol­nár II. meg se mozdult, s a következő pillanatban már megrezdült a háló, 1:0. Megzavarodott a Dózsa, s a bajaiak a 27. percben a kapufát találták el, majd a 31. percben újabb gólt szereztek. Nagy tömörülés keletkezett a Dózsa kapuja előtt, és Gugán lövése utat talált a hálóba, 2:0. Szünet után a Bajai Bácska len­dült ismét támadásba, de aztán hamarosan megváltozott a kép. Fokozatosan feljött a K. Dó­zsa, bár valójában csak 16 emberrel játszottak a kaposváriak. Molnár III. ugyanis az egyik összecsapás­nál megsérült, azóta sántikált. Az 57. percben egy szöglet után te­remtett veszélyes helyzetet a Dó­zsa a Bácska kapuja előtt. A 64. percben gólt ért el a Dó­zsa. A nagyszerű formában ját­szó Kecskeméti szép labdával ugratta ki Nagyrétit. Nagyréti látva, hogy a sérült Molnár III. teljesen őrizetlen, hozzá gu­rított, s a sántikáló Molnár a kifutó kapus mellett a hálóba küldte a labdát, 2:1. Fergetegesen rohamozott a Dózsa az egyenlítésért. A 67. percben meg is nyitt erre a lehetőség, de Nagy Tibor a kapu szájából fölé küldte a labdát. Meglepően jól állta a sarat a Ka­posvári Dózsa az otthonában igen veszélyes Bajai Bácskával szem­ben. Az első félidőben ugyan jobb volt a bajai együttes, szünet után azonban a jobb erőnléti­ kaposvá­riak kerekedtek felül, és nem sok hiányzott az egyenlítéshez. Ha fi­gyelembe vesszük, hogy a Bács­­ka-gólok­ közül az elsőt Molnár II elnézte, a másodiknál pedig aka­dályozták a kapust a védésben, bi­zony kitűnik, hogy a Dózsának volt keresnivalója ezen a mérkő­zésen. Ha nagyobb a tapasztalata a lila-fehéreknek, s ha szélsői kor­szerűbben játszanak, akkor kön­­­nyen meglepetés születhetett vol­na a bajai pályán. Egyénileg a Bácska csapatából Barta, várnagy, Horváth és Bor­sodi játéka dicsérhető. A Dózsában találjuk a mezőny legjobbját, Csi­­mát, rajta kívül Deák és Kecske­méti, valamint Nagyréti játszott kiemelkedően. Ker­t­­es András Nem ment Pécsett sem .. Pécsi BTC-K. Kinizsi 0:0 Pécs, bőrgyári sporttelep, 300 néző. V: Majorosi. PBTC: Sarbak - Berta, Serdén, Kézdi - Katics, Horváth - Szigeti, Szel»­, Dene, Hoffecker, Oskó. Edző: Krivanek Vilmos. K. Kini­zsi: űri — Szigeti, Szili, Gergely - Szentgróti, Márkus - Ács, Tallinn, Jekode, Herber, Stadler. Edző: Avar István. Délelőtt 10 órakor kezdődött mérkőzés. A második félidő kö­­­zepe felé a pályán megszorult for­róság szinte lehetetlenné tette a szép játék kialakulását. Mindkét csapat úgyszólván végig lassan, körülményesen, fáradtan játszott. Tervszerűséget, okos elgondoláso­kat, egységes csapatjátékot ez al­kalommal nem láthatott a közön­ség. Az első félidőben alapján a hazai együttes helyzetei­hette volna meg a vezetést.szerez­A 25. percben Szigeti, a 26. perc­ben Hoffecker már csak a kapus­sal állt szemben, de elhamarko­dottan mindketten ők­ kezébe pöc­cintették a labdát. A 30. percben Hoffecker a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta kihasználatlanul: öt méterről az üres kapu fölé bom­bázott. A 42. percben szinte meg­hűlt a vér a kaposvári szurkolók ereiben. Szigetit, a hazaiak jobb­szélsőjét a játékvezető mintegy négy-öt méteres lesről elengedte, a kaposvári védelem egy pillana­tig leállt, ezzel a csatár még na­gyobb előnyt szerzett, ajándékba kapott helyzetét azonban elkön­­­nyelműsködte: túlságosan kifordult a labdával, közben Szili beérte, és szögletre mentett. A második félidőben is a pé­csiek mozogtak többet, s játszot­tak jobban, de a Kinizsi is foko­zatosan feljött. A játékidőnek eb­ben a szakaszában több helyzete is adódott, de ugyanúgy kihasz­nálatlanul maradt, mint az első félidőbeli pécsi helyzetek. A 37. percben egy Kinizsi-támadás köz­ben a 16-os vonalán belül Berta kézzel ütötte le a labdát, de mivel az Szentgrótihoz pattant — bár nem volt lövőhelyzetben —, a já­tékvezető előnyszabály címén to­­vábbot intett. Véleményünk sze­rint 11-est kellett volna ítélnie. A mérkőzés hátralévő része ese­ménytelenül telt el. A játékosok a fokozódó forróság hatására tel­jesen kimerültek,­­csődöt­ mond­tak. Az eredményt a mutatott játék alapján igazságosnak tartják. A pécsiek helyzeteik alapján valami­vel közelebb álltak a győzelem­hez, mint a kaposváriak. A Kini­zsi csak támadgatott, de a kapu közelében elfogyott a csatárok minden tudománya. Igazi lövés úgyszólván az egész mérkőzés alatt nem szállt Sarbak kapujára. A pécsiek kevesebbet, de viszont veszélyesebben támadtak. A Kini­zsi csapatában zavart okozott, hogy Márkus sérülése már a 8. perc­ben kiújult, és ettől kezdve alig tudott részt venni a játékban. Et­től kezdve a fedezetsor szinte el­tűnt. Az együttes két csapatrész­re vált: a csatárokra, akik elöl tartózkodtak, a hátvédhármasra, amely hátul tartózkodott. A kö­zépmezőny üres volt, nem akadt, aki a labdát felvigye, s a csatáro­kat gólhelyzetbe hozza. A gyenge szereplés miatt időközben többször felforgatták a csapatot. Szentgróti pl. előbb csatárt, majd középhát­védet játszott. De a cserék sem használtak. A kaposvári csapatból őri az első félidőben többször bizonyta­lankodott. Jól helyezkedett, jó ér­zékkel vetődött, de néhányszor ki­ejtette a labdát. A második fél­időben viszont feljött, határozot­tan jól védett, egy-két egész nagy­szerű kifutást és belevetődést lát­hattunk tőle. A hátvédhármas, egyben a csapat és a mezőny leg­jobbja Szili volt. A csatársorból időnként Szentgróti és Stadler já­téka elégített ki. A Pécsi Bőrgyár Serdán, Katics és Oskő csapatában nyújtott jobb teljesítményt. Wirth Lajos Ez történt még az NB Hibán A Délnyugati NB III. csapatai ugyancsak keresztbe verik egy­mást. E héten is sok volt a várat­lan eredmény, íme: Szekszárdi Petőfi-Pécsi Bányász 2:1 (0:1). Pécsbányatelep, 300 néző. Bajai Építők—Kiskunhalasi Kini­zsi 3:0 (1:0). Kiskunhalas, 2500 né­ző. Csepel Autó-Pécsi Vasas 6:1 (3:1). Dunaharaszti, 2500 néző. Dombóvár—Pécsi Dózsa II. 3:1 (0:0). Dombóvár, 1000 néző. Székesfehérvári MÁV—Komlói Béla 5:1 (2:0). Székesfehérvár, 4000 néző. Kis­kunha­la­si Dózsa—Bonyhádi Vasas 3:0 (0:0). Bonyhád, 2000 néző. A bajnoki táblázat állása: 1. K.­Kalasi Dózsa 22--714 2—3. Csepel Autó 22--934 2—3. Szekszárd 22--314 4. Bajai Bácska 211-543 5. Székesfehérvár 21-1­522 6. Bajai Építők 21-1532 7. K. Dózsa 21-1322 8. K. Kinizsi 2­2-332 9. P. Vasas 21-1362 10. Bonyhád 21-1132 11. Pécsi BTC 1­ 1-001 12—13. Dombóvár 1--114-12.13. Pécsi Bányász 2--214-14. Komlói Béla 2--216-15. Bácsalmás 1--102-16. K.-halasi Kinizsi 1--103- KAPOSVÁRI HONVÉD-SIÓFOK 5:2 (1:0) Siófok, 1000 néző. V: Both, K. Honvéd: Tóth - Makrai, Lencsés, Ungvári - Hering, Szabó - Paksi, Tamás, Fehér, Barta, Agfalvi. Ed­ző: Gadányi Ferenc. Siófok: Kiss - Vörös II., Balogh, Kádár­­, Nagy, Papp - Tóth, Búza, Deák, Vörös I., Őri. Edző: Harag Tibor. Közepes iramú, eseménytelen já­ték után a lelkesen játszó Kapos­vári Honvéd egy erősen vitatható 11-esből a 40. percben megszerez­te a vezetést. Szünet után egy perc alatt két gólt rúgott az elemében lévő honvéd csapat, s ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa. A jobb erőnlétű, korszerűbben játszó újonc megyei I. osztályú csapat­a valós körülmények között szerez­­te meg megérdemelt győzelmét. G: Barta 4, Paksi, ill. Deák 2 (egyet 11-esből). Jók: Makrai, Hering,1 Paksi, Barta, ill. Vörös II., Ba­logh, Tóth, 1 Újvári István dr. BAlATONLELLE-TAB 5:3 (3:0) Balajt&lelle, 400 néző, V: Teme­­­si. Balatonlelle: Hartmann - Pet­rus, Gréczi, Szűcs II. - Kindler, Szabó — Zsigmond,­ Papp, Szűcs I. , Cser, Horváth. Edző: Pesti Já­nos. Tab: Molnár - Györke I., Fritz, Simon I.,­ Györke II., Kru­­tek — Rácz, Puha, Garabon, Sza­bó, Czabula II. Edző: Barna Fe­renc. A hatalmas lelkesedéssel ját­szó hazaiak 3:0-ra, majd 5:1-re ve­­­zettek. Nem kis meglepetésre a tabi együttes igen lagymatagon és erőtlenül játszott. A vendégek csak akkor tudtak szépíteni, ami­­­­kor Hartmann megsérült. G: Szűcs­ II. 2 (egyet 11-esből), Szűcs I., Cser, Zsigmond, ill. Szabó, Gara­­­don, Rácz. Jók: Cser,­­a mezőny­ legjobbja: Kindler, Szabó, Hor­váth, ill. Simon I., Szabó, Molnár József K. V. LOBOGÓ-ZAMARDI 4:3 (1:2) Kaposvár, Textiles-pálya, 100 nő- IS. V: Nyári J. Lobogó: Kovács - Marton, Perreg, Jusits - Simon, Zimonyi — Lábas, Lukács, Szabó, Szilvási, Végh. Edző: Horváth La­jos. Zamárdi: Mányoki - Vörös, Lőrinczi, Abonyi - Czebei, György - Hegyi, Török, Kriszbai, Kertész, Szili. Edző: Győri János. A dobo­gó csak nehezen lendült bele. Az első félidőben a vendégek irányí­tottak. A hajrában a kaposváriak egy-kettő ve­zelmüket. G: bebiztosították - gy:­Lukács 2, Lábas, Végh, 111. Kertész 2, Szili, Jók: Lu­kács, a mezőny legjobbja: Perreg,­­ Jusits, Simon, 111. György, Ker­tész. Tolnai László BAECS-NAGYATAd 2:2 (2:1) Barcs, 600 néző. V: Boda, Barcs: Gál­­ András, Marót­, Papp Zsibrek, Otártics II. - Rózsavöl­­­gyi I­, Göncz, Hamarics, Mayer, Szili. Edző: Szővári György. Nagy­atád: Horváth - Tálas, Vucskics IL, Vojkovics - Szabó II., Simon - Sasvári, Selmeczi I., Németh, Posta, Bálla. Edző: Kőszegi Imre. Közepes iramú, kemény, helyen­ként túl kemény mérkőzést hozott a két »szomszédvár« találkozója. A barcsi csatárok sok helyzetet kihasználatlanul hagytak. Az ata­­diak csak egy szerencsés góllal­­ egyenlítettek. A második félidőben­­ Sasvárit és Marótit a játékvezető kiállította. G: Rózsavölgyi i„ Ha­r­marics, ill. Balla, Vucskics NI. I Jók, András, Zsibrek, Mayer, 111 Vucskics H., Selmeczi I., Balla,­­ Göndöcs Jenő GYÉKÉNYES—MARCALI 3:2 (2:0) . Gyékényes, 600 néző. V: Hor­váth, Gyékényes, Mészáros — Zám­bó, Baróti, Máté — Ritecz, Szolno­ki - Sebestyén, Iváncsics, Kisiván, Aradi. Edző: Miczók Tóth, Já­nos. Marcali: Szántó - Bácsics, Bessenyei, Bősz — Ihász, Bene — Tamás, Őri, Király, Kisborsó, Ta­kács, Edző: Abonyi Károly. A vasutasnapon megrendezett gyé­­kényesi találkozón izgalmas, jó mérkőzést láthatott a szépszámú szurkolótábor. Máté a 15. percben megsérült. A 10 emberrel gyékényesiek rászolgáltak a játszó győ­zelemre. G: Tóth 2, Sebestyén, ill. Bősz, Kisborsó. Jók: Mészáros, Zámbó, Ritecz, Iváncsics, ill. Szán­tó, Király, Takács, Baróti Lajos K. H. VASUTAS—CSURGÓ 2:1 (1:1) Kaposvár, Cseri-pálya, 200 néző, V: Bognár, K. H. Vasutas: Illés - Tihanyi, Nagy I., Kuti - Molnár, Németh - Bánkúti, Tóth, Vörös, Nagy II., Jónás. Edző: Töke János. Csurgó: Kepler - Németh, Hottó I., Szanyi - Hottó II., Bata - Se­bestyén, Horváth, Szabó, Nagy, Rostás. Edző: Pápa Imre. Az első félidőben fölényben játszottak a csurgóiak. Szünet után azonban visszaesett a csurgói csapat, s fe­lülkerekedett a K. H. Vasutas. A győztes gólt nem sokkal a befeje­zés előtt 11-esből érték el a ka­posváriak. A 75. percben a játék­vezető Nagy I-t (Kaposvár) kiál­lította. G: Tóth, Vörös (11-esből), ill. Rostás. Jók: Nagy I., Molnár, Németh, ill. Hottó I., Hottó II. Baksa Imre TASZAE-SOMOGYSZOB 3:2 (0:2) Somogyszob, 400 néző. V: Vára­­di. Taszár: Madácsics - Kalló, Temesi, Vad - Gyimesi, Dargai — Sápi, Zilahi, Szluka, Gy. Nagy. Ke­rékgyártó. Edző: Nagy Zoltán. So­mogyszob : Barbina - Pálfi I., Kis­gyura, Németh - Pálfi II., Kovács II. — Gőbölös II., Kovács I., Sze­­csődi, Bálint, Lőczi. A somogyszo­­bi csapatnak nincs edzője. Az erősen megfiatalított somogyszobi együttes már-már biztos győztes­nek látszott. Szünet után azonban a hazai védelem tízperces megin­gása eldöntötte a mérkőzés sor­sát. A döntetlen igazságosabb lett volna. G: Kerékgyártó 2, Temesi, ill. Bálint, Kovács I. Jók: Madá­­csics, Dargai, Szluka, Kerékgyár­tó, ill. Németh, Kovács I. Kisgyura Károly LENGYELTÓTI—KMTE IL 4:2 (3:1) ző. Kaposvár, Kinizsi-pálya, 2500 né­v: Szigetvári. Lengyeltóti: Benkő - Benczes, Horváth, Suri - Jónás, Polgáréi - Farrag, Csor­dás, Miletics, Németh, Nyers. Ideig­lenes edző: Bodor József. KMTE II.: Istvándi - Pintér, Vajda, Gáti - Németh, Vígh - Nincsevics, Ti­szafáii, Boldog, Földi, Martinka. A sérült Vajda mellett a lelkesen játszó lengyeltótiak egymásután érték el góljaikat. Szünet után visszaesett a lengyeltóti csapat, de a hajrában újítani tudott, s lelke­sedésével megérdemelten győzött. G: Csordás 2, Németh, Nyers, Hl. Tiszagáti, Boldog. Jók: Renczes, Horváth, Parrag, Csordás, 111. Vigh, Tiszagáti K. S. Megyei bajnokság NB I-es eredm­é­nyek : Ferencváros-Szombathely 1:1 j MTK—Szeged 2:2 (2:1) I Salgótarján-Pécs 1:1 (1:0)­­ Bp. Honvéd-Vasas 4:2 (0:1) Dorog-BVSC 2:1 (0:0) j U. Dózsa-Diósgyőr 2:2 (2:1) (1:1) ­ A totó 12 találatos szelvénye: 12xxxlil2xl2. A 12 talá­latos szelvény 111 711 forintot, a 11 találatos 5581 forintot, a 10 talá­latos szelvény 812 forintot fizet. irdessen a Somogyi­­ Sap l­an Adás, vétel, állás, lakás, ingatlan eladás, csere és más, egyéb vonatkozású hirdetései BIZTOS SIKERREL JÁRNAK APRÓHIRDETÉSI nap 1 Ft, vasárnap DÍJ szavanként hétköz­ös ünnepnap 2 Ft. (A kez­dő szó kétszeres.) Keretes hirdetés VASTAG BETŰVEL SZED­VE hétköznap 2,50 Ft, vasárnap és ünnepnap 3 Ft mm­ hasábonként. Hirdetését mindennap felvesszük reggel 8 órá­tól du. 5 óráig a Somogyi Néplap Lapkiadó Vállalatnál Kaposvár, Latinka S. u. 2/a, Te­­lefon: 15-16,