Somogyi Néplap, 1961. június (18. évfolyam, 127-152. szám)

1961-06-20 / 143. szám

SOMOGYI NÉPLAP „ SPORT , A délnyugati NB III. bajnoka: a K. Kinizsi Megyei bajnok: a Siófoki MÁ­V Olajbányász SE Véget ért az 1960—61. évi labda­rúgó-bajnokság. Harminc fordulón keresztül folyt a versengés a győ­zelemért, a bajnoki címért, a he­lyezésekért, a kiesés elkerüléséért az NB III-ban éppúgy, mint a me­gyei labdarúgó-bajnokságok mér­kőzésein. Délnyugaton a legna­gyobb érdeklődés Kaposvárott nyil­vánult meg az NB III. küzdelmek iránt. Érthető, hisz a bajnoki haj­rában már nyilvánvalóvá vált, hogy két kaposvári csapat végez majd az élen. A K. Kinizsi—KMTE párharcból végül is a Kaposvári Kinizsi került ki győztesként. Te­gyük hozzá, megérdemelten. A Kinizsi az első perctől fogva ott tanyázott az élen. A harminc baj­noki forduló során csak egy-egy hétre tudták felváltani a táblázat első helyén a K. Kinizsi csapatát, amely szívós harccal mindannyi­­szor visszaszerezte elsőségét. Va­sárnap Baján drámai küzdelemben kellett bizonyítania a K. Kinizsi­nek. Nos, a bizonyítás jól sikerült. Küzdeni tudásból éppúgy, mint játéktudásból kitűnőre vizsgázott a csapat, s méltán ünnepelte önfe­ledten a délnyugati NB IIi, baj­nokát a mintegy ezer fon­t ka­posvári szurkoló, de a több­­i.k­ bajai néző is, egyöntetűen megál­­lapítva, hogy a bajnokság megér­demelten került a Kinizsi birtoká­ba. A tegnapi Kinizsi-gy­őze­lem­ után tehát valóra váltak ismét az NB 11-es kaposvári álmok. A másik bajnokaspiráns, a KMTE kénytelen volt megelégedni a má­sodik hellyel. Ez is szép teljesít­mény, tükrözi a kaposvári NB IH-as csapatok fölényét. A K. Dó­zsa hetedik helyezése nem kevés­bé. Az örömmámorban úszó ka­posvári szurkolótábor boldogan s megelégedetten tárgyalta vasárnap este, hogy jó az évi mérleg. Csak azt fájlalták sokan, hogy a K. Hon­véd erőfeszítései nem jártak si­kerrel, s e­ honvédcsapat kiesett az NB III-ból. A­­ megyei bajnokságban már egy héttel korábban eldőlt a bajnoki cím sorsa. Nem volt tétje a Sió­fokon sorra kerülő mérkőzésnek, mégis ezer szurkoló gyűlt össze az évzáró mérkőzésre, bizonyítva, hogy sok lelkes barátja van a MÁV Olajbányász SE-nek, s e sportba­­rátok részesei akartak lenni an­nak az ünnepnek, amit a Siófoki MÁV Olajbányász SE NB IH-ba kerülése jelent. Véget ért tehát a küzdelemsoro­­zat. Csapataink most egy elég rö­vid pihenőre térnek, ha pihenőnek lehet nevezni a július végéig ren­delkezésre álló szabad vasárnapo­kat. Rövid, nagyon rövid ez az időszak, amely tulajdonképpen fel­készülési szakasz az újabb labda­rúgó csatákra, amikor a somogyi labdarúgók legjobbja, a K. Kini­zsi egy osztállyal feljebb küzd majd, s amikor a megyeszékhely labdarúgóin kívül még egy somo­gyi csapatot, Siófokot köszönthet­jük a Nemzeti Bajnokság III. osz­tályában. , K. Kinizsi—Bajai Építők 1:0 (0:0) Baja, 2500 néző. V: Szigeti L. Kinizsi, őri — Szili, Szigeti, Ger­gely —­­Tóth, Márkus — Szentgró­­ti, Bene, Herber, Laczkovics, Lie­ber. Edző: dr. Zádori László. Ba­jai Építők: Disztl — Heringer, Páncsics, Ulakity — Nagy, Bálity — Teket, Kreisz Rizsányi, Posa­­lancsek, Ézsi, Edző: Ónodi Béla. Ideges hangulatban kezdődött délnyugati NB I. bajnokság sor­a­sát eldöntő mérkőzés. A játékosok idegessége átragadt a szurkolókra is, akik izgatottan tárgyalták, miért történt az utolsó pillanatban sze­mélycsere a játékvezetői küldésnél. (Az eredetileg küldött Gombás he­lyett az NB I-es keretbe tartozó Szigeti L. bíráskodott.) Az első negyedóra a határtalan lelkesedés­sel és becsvággyal küzdő hazaiaké volt. RiaBányi a 3. percben fütty után a hálóba is lőtt. Természete­sen a gól érvénytelen volt. Az 5. percben a fürge Rizsányi elől Szili becsúszással csak az utolsó percben mentett szögletre. A 10. percben, amikor Ézsi tört ki, csak nehezen szabadult fel őri kapuja. A 18. percben őri 40 méterre ki­futva kapujából lábbal mentett a bajai középcsatár elől. Ezzel a ha­zaiak el is lőtték puskaporukat. A Kinizsi került fölénybe, vics, Márkus, majd egymás Laczkó­­után háromszor Herber lövése okozott gondot Disztlnek, a bajai kapuvé­dő azonban hihetetlen nyugalom­mal őrizte hálóját. Az utolsó tíz percben három kaposvári szöglet befejezéseként Disztl kaparintotta meg a labdát. A 42. és 45. percben is záporoztak a lövések a bajai kapura, gól azonban nem született. A MÁSODIK FÉLIDŐ egy gyors bajai támadásal kezdő­dött, Őri azonban szögletre ütötte a léc alá tartó labdát. Aztán a Ki­nizsi következett. Szinte egy pi­­l­lanatra sem szabadult fel a bajai­ kapu, ahol Disztl és Páncsics igye­­­kezett menteni a menthetőt. A 6.­­ percben is Bene fejese majdnem­­ túljutott a gólvonalon, de Disztl megkaparintotta a­­ labdát. Egy perccel később jobboldalon futott a Kinizsi támadása. Bene kapta labdát, két cselt csinált, aztán szo­a­rongatott helyzetében játszott, aki mintegy 7 Herbelhe* méterről élesen lőtt a bal felső sarokba. H0, A vezető gól nyugodtabbá tette az eddig eléggé idegesen játszó Kini­zsit. Ez a lehiggadás azt jelentet­te, hogy a bajai tizenhatos jófor­mán egy percre sem szabadult fel. Szöglet szöglet után következett, Disztl azonban mindent hárított. A bajaiak mégsem adták fel, helyen­ként túl kemény játékkal próbál­ták ellensúlyozni a Kinizsi fölé­nyét. Egyszer Márkust két percig ápolni kellett, s állt is a játék. A Kinizsi kizökkent a maga diktálta tempóból, s egyszer egyszer elju­tottak a bajai csatárok is Őri ka­puja elé. A 23. percben a lesen álló Kreisz mit sem törődve a fütty­szóval elfutott, s a hálóba lőtt. Persze a játékvezető határozottan mutatta, hogy szabadrúgás követ­kezik. Az utolsó negyedórában még egy bajai f­ehangolás volt. Ekkor Teket próbálkozott, de Lie­ber a kaposvári 16-oson jól lépett közbe, s felszabadult a kapu. A hajrában ismét a Kinizsi uralta a mezőnyt, s a 40. percben csak úgy menekült meg a bajai kapu az újabb góltól, hogy Nagy a Salyoz­narról a mezőnybe kivágta a lab­dát. A kaposvári szurkolók leírhatat­lan örömmámorral fogadták barma ; játékvezetői sípszót. A né­­­zősereg egy pillanat alatt előzön­­lőtte­­­ játékteret, hosszú perceken át ;a­­tt az ünneplés, amelyből k­iütött minden egyes játékosnak, de a cí­­+ edzőjének, jelen levő vezetői". i. Az le­­ hí reá volt ez a két­szer 45 ! * n­egyedóra után lát­ni lehetett, ho­gy a K. Kinizsi mind játékuvJ s mind pedig erőn­­k­~ dolgában nek. Ennek e ’ "o fv*"ö áll ellenfele­* hosszú időn át nyílt volt a v­őzés, mert amíg a­ bajaiak erővel bírták, ige­n szervezetten védekeztek, a kapuvári fölény végül egy nagy gól formájában is megmutatkozott, et­től kezdve már nyugodtabb lett a K. Kinizsi játéka, még nyomasz­tóbb a kaposvári fölény. Újabb gól azonban nem születhetett, mert egyrészt pontatlanok voltak a Kinizsi-csatárok lövései, más­részt Disztl a szinte védhetetlen­­nek látszó labdákat is biztosan há­rította. A látottak alapján nem fér kétség ahhoz, hogy a többet támadó, jobban játszó Kinizsi megérd­emelten győzött. Egyénileg Őri kevés dolgát jól látta el, a hátvédsorban Snitt, Szi­geti, Gergely a sorrend, Márkus a mezőny legjobbjának bizonyult, de kitűnően játszott Tóth Ij. Elöl Herber nagy munkabírása és gólja, továbbá Lieber lendülete érdemel külön említést. A bajai csapat leg­jobb emberének Disztl bizonyult. Rajta kívül Heringer, Páncsics, Nagy és Rizsányi jeleskedett. Szigeti L. játékvezető nagyvona­lúan, hiba nélkül vezette e döntő fontosságú mérkőzést. KMTE Kiskunhalasi Dózsa 3:0 (0:0) Kaposvár, 1800 néző. V: Szabó (Szombathely). KMTE: Kovács — Vajda, Darvas, Takács — Pados, Egres — Jutasi, Horváth, Magyar, Zsoldos, Papp. Edző: Radnai István. Kiskunhalas: Nagy I­— Nagy II., Mályinkó, Mé­száros — Csejtei, Sallai — Rostás, Fenyvesi, Nádas, Ungi, Jáger. Ed­ző: Kucsera Márton. A mérkőzés elejétől a KMTE irányított, s főleg a kiskunhalasi térfélen folyt a játék. Az első helyzet mégis a vendégek előtt nyílt: a 13. percben Nádas elhú­zott Darvas mellett, egyedül tört kapura, gyenge lövését azonban Kovács felszedte. Az MTE fölénye csak szögleteket eredményezett, a jól romboló halasi védők mellett a mindent túlkombináló csatárok lövéshez sem igen jutottak. Egy­­egy gyors ellentámadás sem ju­tott tovább az MTE 16-osánál. Za­varta a játékot, hogy a két csapat hasonló színű mezbe öltözött, s a játékosok nem találták társaikat. A II. FÉLIDŐRE az MTK csapata piros-fehér sport­ingben jött ki. A játék képe nem változott, rohamoztak a hazaiak, s a 3. percben Zsoldos közelről megszerezte a vezetést, 1:0. A Dó­zsát nem zavarta meg a gól, vá­laszul kétszer is veszélyesen táma­dott. A 10. percben Jáger kicselez­te a vetődő Kovácsot, de nehéz szögből az oldalhálóba lőtt. Három perc múlva Fenyvesi pár méterről nagy helyzetben Kovács ölébe vágta a labdát. A 24. percben Ju­tasi ívelt Nagy I. kapuja elé, és Zsoldos fejese nyomán a kapufá­ról vágódott a hálóba a labda, 2:0. Ezután Papp lőtt a hálóba, azon­ban a játékvezető szabálytalansá­got látott, s nem adta meg a gólt. A lelkesen harcoló halasiak még egyszer fellángoltak, s m­ajdnem szépítettek. Jáger lövése Kovács­ról kipattant, s a kavarodás után Fenyvesi az ötösről kapu fölé bombázott. Azután ismét az MTE támadásai gördültek, s a 31. perc­ben Zsoldos labdájával Papp ki­tört, és beállította a végeredményt, 3:0. Az utolsó negyedóra a hazaiak meddő fölényének jegyében telt el. Végig jó iramú küzdelmet, hozott a találkozó. A harc leginkább az MTE csatársora és a halasi véde­lem között folyt. Azonban majd­nem ötven perc telt el, amíg pepecselő kaposvári támadók fö­­­lényüket gólra tudták váltani. Ez­zel szemben a Dózsa ritka, de gyors ellentámadásai mindig ve­szélyesek voltak. A kiskunhalasia­kat védelmük önfeláldozó játéka mentette meg a nagyobb vereség­től. Egyénileg az MTE csapatából Kovács, Vajda és Horváth játékát lehet dicsérni, Pados pedig ezúttal is uralta a játéktér közepét. gólveszélyt most is Zsoldos jelen­­­tette.­­A vendégeknél a nagy munkát végzett. Elöl védelem főleg Nádas és Jáger jeleskedett. Szabó játékvezető kifogástalanul bíráskodott. Egy-két leshelyzet té­ves elbírálásában partjelzői a lu­dasok. HÍREK — Szántják a repcetarlót Ba­­latonendréden. A Zöldmező Tsz két saját traktorát állítot­ta­ erre a munkára. A repce cséplését is be akarják fejezni az árpacséplés kezdete előtt. — ÚJ SPORT­ ÖLTÖZŐ LÉ­TESÜLT Kaposfü­reden. A ta­valyi és az idei községfejleszté­­si alapból 20 ezer forintot hasz­náltak fel erre. Az Aranyka­lász Tsz mintegy két és félezer forinttal járult hozzá az építke­zéshez. — Rendszeres évi gazdasági vizsgálat kezdődött tegnap a kaposvári pályaudvaron. MÁV Pécsi Igazgatósága a ta­­­valyi vizsgálat óta eltelt idő­szak munkáját ellenőrzi. — 40 MÉTERES MÓLÓT ÉPÍTENEK a megyei tanács balaUmmáriai gyermeküdülő­jénél. A­ milló július elejére ké­szül el — A szőlőben alkalmazott vegyszeres gyomirtási eljárá­sok ismertetésére tapasztalat­­cserét és bemutatót rendeznek ma Pécsett, a Szőlészeti Ku­tató Intézet szentmiklósi tele­pén. — MEGKEZDŐDÖTT A SU­GÁRKEZELÉS tegnap a ka­posvári kórház röntgen osztá­lyán. A kezelések az osztályon végzett tatarozási munkák miatt az elmúlt időben szüne­teltek. — Szépül a fonyódi strand. Már a parkírozás utolsó simí­tásait végzik. Rövidesen elké­szül az eddig kihasználatlan »napozóból­ átépített új kabin­sor is. — 160-AN ÜDÜLNEK IDÉN a Rwfiasteem június 14-én meg­­­nyílt fonyódi üdülőjében. A* vállalat az évadra új fürdőszo­­­bával, kamrával és személyze­­­ti szobával bővítette az üdülőt,* ezenkívül a szombaton vi­s­kendezni szándékozó dolgozók­ részére sátrakat állított fel.­­ — Mintegy 3000-en keresték­ fel a kaposvári strandfürdőt­ tegnapelőtt, az első igazi nyári­ vasárnapon. — KÉT POLITECHNIKAI TANTEREMMEL Bővül .a­ Toponári Általános Iskola. AJ 60 ezer forintos beruházás fa­”­lét a község saját erőből fedezi: — A kaposvári véradó a Hosnes ér­­­tesíti­i véradóit, hess' 1961. június­ 23-án, pénteken az állomáson nem­­ lesz vérfelvétel a nagyatádi ingye­­­nes vérvétel miatt. (2433)* — Verőczi József bárdudvar­nok­ lakos EG 74—89 rend­számú motorjával elgázolta a Berzsenyi utcában szabályta­lanul áthaladó 13 esztendős Szondi Jutkát. —• KERTMOZI NYÍLIK e hó 24-én a kaposvári Bartók Béla utcai iskola udvarán. A Mozi­üzemi Vállalat a nyitás napján a Svejk c. film első részét mu­tatja be. Az új kertmozi mint­egy 300 személyes. — Befejeződött Fonyódlige­­ten a vízvezetékhálózat építése. Mintegy 2 km hosszúságban fektettek le csöveket. A létesí­tett öt körcsapból a nyaralók jó ivóvízhez jutnak. Folyamat­ban van a vízvezetékek lakás­ba való bevezetése. — HÁROM NAPIG DOLGO­ZOTT a Mezőgazdasági Tech­nikum tangazdaságában a Kaposvári Táncsics Gimná­zium 38 tanulója. A fiatalok ez idő alatt hat hold silókukoricát kapáltak meg. — 22 darab újítást adtak be az építőipari dolgozók az épí­tők májusi újítási hónapja al­kalmából. Az újítások végleges elbírálása most tart, s a vágha­tó gazdaságosság 810 ezer fo­rint.­­ A Veffyianyag Nagykereske­delmi Vállalat fióktelepe értesíti vásárlóit, hogy évközi leltározás miatt 1961. július s-tól 10-ig bezá­rólag az árukiadás szünetel. A fenti időpontban az instruktorok a kereskedelmi egységeket nem látogatják, ezért kérjük a megren­deléseket fentiek figyelembevételé­vel szíveskedjenek megadni. (3133) — ÖTEZER FORINTTAL se­gíti ez évben a siófoki tanács a községfejlesztési alapból járási könyvtárat. Az összegből a a könyvállományt frissítik fel. — országos állat- és kirakodó­vásár lesz június 22-én Karádon. AáaAÁÁÁAAAAAAA aaaaaáaaaaaaaaaaaá mamaaaaaaaámaááaááaaaaaaaaa A bajnokságot jelentő bajai mérkőzés ELŐTT­ UTÁN a fiatal Bene, Lieber, de a tapasztalt Gergely jobbra­ gondterhelten lépnek pályára) is (balról egy örömmámor a csapat. A győztes együttes tagjai köszöntik sel­­fises szurkolóikat, s fogadják a jókívánságokat, Kedd, 1961. június 2fl, -V­^űvelődés c Szórakozás VÖRÖS CSILLAG A REPÜLŐ 6-KOR INDUL. Előadások kezdete: 5, 7, 9-kor. SZABAD IFJÚSÁG: A KETTÉTÖRT AMULETT. Előadások kezdete: 4, 6, 8-kor. DÓZSA KERTMOZI: ROBIN HOOD. (Korhatár nélkül.) Előadás kezdete es­te fél 9 órakor. MEGYEI KÖNYVTÁR: Könyvkölcsönnzés 9 órától 11 óráig és olvasótermi szolgálat 9-től 11 óráig. IFJÚSÁGI KÖNYVTÁR: Könyvkölcsönzés 9—11-ig. Időjárásjelentés Várható időjárás ma estig­ lassú felhősödés, több helyen, főként az ország nyugati és északi részén zápor, zivatar. Mérsékelt, helyenként élénk északnyugatra forduló szél. A nappali felmelegedés csök­ken. Várható legmagasabb nappali hőmérséklet az ország északi és nyugati részein 20— 24, máshol 24—29 fok között. Távolabbi kilátások: a hét közepén mérsékelt nyugati szél, kisebb felhőátvonulások, néhány helyen eső, zivatar. JÚNIUS 20-ÁN: BAL­ATONBOGLÁR Háború és béke I—II. BALATONFÖLDVÁR Mágnás Miska, BALATONFENYVES Meztelen igazság. BALATONSZARS30 Ember a Holdon, BALATONLELLE Kertmozi: Kenyér, szerelem és... BALATONSZEMES Kertmozi: A bölcsődal, FONYÓD Kossuth Filmszínház: Az áruló bankjegy. Kertmozi: Babette háborúba megy. SIÓFOK Május 1. Filmszínház: Serdülő lányom. Kertmozi: Csutak és a szürke ló, balatonboglár Háború és béke I—II. balatonföldvár Fedett kertmozi: Fatimái BALATONFENYVES A szultán fogságában. BALATON SZARSZÓ Mágnás Miska. BALATONLELLE Kertmozi: Kenyér, szerelem é.... BALATONSZEMES Kertmozi: Ember a Holdon. FONYÓD Kossuth Filmszínház: Az áruló bankjegy. Kertmozi: Babette háborúba megy. SIÓFOK Május 1. Filmszínház: A Noszty fiú esete Tóth Marival. Kertmozi: Csutak és a szürke b­­­ alatoni műsorkalauz­ Filmszínházak, műsora JÚNIUS 11-ÉN: A megyei bajnokságból jelentjük SIÓFOK—ZAMÁRDI 4:0 (2:0) Siófok, 1000 néző. V: Dobszai. Siófok: sós — Egyed, Balogh, Far­kas — Győrfi, Búsa — Németh, Sleír, Tóth, Feresztegi, Kovács. Ed­ző: Haragh Tibor. Zamordi: nyéki — A­bony­i XI: Gőrinczi Má­ I., Török — Kertesz, Bóna — Hor­váth, Nagy, Kriszbai, Tóth, Papp Hl. Edző: Béday Ferenc. A mér­kőzésre rányomta bélyegét, hogy a siófoki csapat már bajnok, s hogy a zamárdiak szempontjából sem je­lentős a találkozó. A hazai csapat olykor-olykor szép támadásokat vezetett, s rúgott egy-két szép gólt is. A vendégek erejéből csak arra tellett, hogy időnként veszé­lyeztették a bajnokcsapat kapuja).. G: Tóth a, Kivács, Sier, jók: Győr­fi, Búza, Sier, Kovács, ill. Mányo­­ki, Lőrinczi I., Bóna, Dr. Ujvári István K. V. LOBOGÓ—CSURGÓ 8:0 (2:0) Kaposvár, 100 néző. V: Domb­­rovszki. K. V. Lobogó: Mészáros — Susenka, Kovács H., Borda — Parre­g, Zimonyi — Zacca­miner, Végh, Jusits, Lábas, Molnár. Ed­ző: Horváth Lajos. Csurgó: Kepler — Szirják, Sótonyi, Szabó — Hot­­tó I., Szanyi — Sebestyén, Szokol, Hottó II., Bata, Sebők. Edző: Pápa Imre. Egyenlő erők küzdelme volt. Jobb csatárjátéka révén azonban a Lobogó kiharcolta a győzelmet. G: Jusits, Lábas. Jók: Susenka, a mezőny legjobbja, Perreg, Lábas, ill. Sótonyi, Hottó I. . Szilvási József NAGYATÁD­DAL­ATONÚJHELY 9:8 (5:0) Nagyatád, 400 néző, V: Horváth G. Nagyatád: Kurucz — Krivarics, Bogdán, Vojkovics — Szabó, Sas­­vári — Makkos, Izsák, Selmeczi, Simon. Posza. Edző: Selmeczi Ist­ván. Balatonújhely: Demeter — Kocsis, Kasza, Tóth — Hári I., Bölcsik — Kálecz, Hári II., Lázár, Kele, Kiss. Edző: Molnár József. A vendégcsapat mindkét félidő­­­ben egy-egy negyedórára fellán­golt, a hazai együttes azonban ilyen arányban is megérdemelten szerezte meg a győzelmet. G: Izsák 3, Selmeczi, Simon 2—2, Pos­za, Makkos, ill. Kiss, Lázár. BARCS—MARCALI 2:2 (1:0) Barcs, 400 néző, V: Barcs: Jobbágy — András, Kovács, Bed­­nyák, Papp — Hegelsberger, Fili­­szár — Rózsavölgyi, Csór, Marton, Sinkó, Szili, Edző: Szővári György, Marcali, Szántó —­ Hosszú, Pim­­pauer, Jakab — Király, Ihász — Seffler, Markovics, Kosi, Bene, Farkas, Edző: Abonyi Károly. mezőny­fölényben játszó hazai csa­­­pat kétszer is vezetést szerzett, de­­ a nagy becsvággyal küzdő vendéé­­gek mindkét ízben kiegyenlítettek, s rászolgáltak az egyik bajnoki pontra. G: Szili, Sinko, ill. Far­kas 2, Jók, András, Hegelsberger, Cser, Szili, ill. Szántó, Pimpauer, Király, Ben ©. Göndöcs Jenő FONYÓD—K. H. VASÚI­AS 3:0 (2:0)­­ Kaposvár, Cseri pálya, 100 néző. V: Nárai, Fonyód: Járvás — Ge­lencsér, Liszkai, Farkas — Szabó, Molnár — Bakó, Villa, Pintér, Far­kas, Hajba. Edző: Hajba József. K. H. Vasutas: Mohácsi — Wéber, Nagy, Kovács — Horváth, Miseta — Küttel, Németh, Kárai, 'Ónás, Mike. Edző: Tőke János. A 10. percben egy összecsapásnál Ko­vács, a vasutasok balhátvédje meg­sérült, s végleg elhagyta a játék­teret. A tíz dmben el­játszó vas­utasok ellen némi szerencsével ki­harcolta a győzelmet a fonyódi együttes. A vasutas csatárok négy kapufát rúgtak, G: Hajba 2, Pin­tér. Jók: Litkai, SzpVó, Hajba, ill. Wéber, Nagy, Miseta. Pozsgai Miklós TASZÁR—BALATONLELLE 3:0 (1t 0) Balatonlelle, 300 néző. V: Teme­­si, Taszár, Beiszer — Rácz, Rigó, Józsa — Dobos, Kruzslik — Far­kas, überherr, Faludi, Bátai, V@l­­lai. Edző: Jobban Ferenc. Bala­­tonlelle: Hajas — Gréczi, Szabó II., Petrus — Szabó I., Kindler — Pes­ti, Cser, Baluka, Gróf, Mátyás. Edző: Pesti János. Közepes iramú és­ színvonalú mérkőzés, a taszári támadókor volt jobb s ez döntött. G: Uberherr, Faludi Vellai. Jók: Kruzslik, Faludi, Vellai, iU, Kind­­ler, Cser. H. Gy. TAB—SOMOGY SZOB 7:0 (5:0) Tab, 300 néző. V: Nagy (Fejér megyéből). Tab: Weisz — Gyürke I., Fritz, Krutek — Lőrincz, Cia­­bula II. — Rácz, puha, Györke II., Garabon, Németh. Edző: Fritz Já­nos. Somogyszob: Barbina — Né­meth, Hosszú, Szekeres — Kovács I, Kovács II. — Dombi, Szalai, Futó, Bálint, Takács. Edző: Hosszú László. Könnyedén, szinte küzde­lem nélkül nyert a hazai csapat, amely különösen az első félidőben játszott igen jól. G: Puha, Györ­ke II. 3—3, Rácz. Jók: Fritz, Lő­­rincz, Rácz, Puha, Németh, ill. Hosszú, Dombi, Takács. — A totó 12 talála­tos szelvénye: 122111X21112. A 12 talá­­latos szelvényre 37 421,25 forint, a 11 találatosra 1403,75 forint, a 10 találatosra pedig 162,50 forint nye­reményösszeg jut egyenként. (MTI