Kovács Marcell: Reflektált amnézia. A kelebiai sport története. Kalandos évtizedek (Kiskunhalas, 2016)

Az első eredmények (1925.)

AZ ELSŐ EREDMÉNYEK (1925.) Júl. 10.: Kelebiai LE-Kiskunhalasi Magyar Tavasz 4:2 Júl. 24.: Kiskunhalasi Magyar Tavasz-Kelebia LE 2:3 A találkozó 7 perccel a befejezés előtt, a kelebiai harmadik gól után félbeszakadt. A halasi játékosok levonultak a pályáról, mert szerintük szabálytalan gólt adott meg a bíró. A sajtó sportszerűtlennek minősítette a halasiak viselkedését. Aug. 9.: Kelebiai LE-Magyar Királyi Vámőrkerület 5:2 Aug. 20 .: Kelebiai LE-MK.VÁM visszavágó 4:0 Aug. 23.: Kelebiai LE-Soltvadkert SC 4:3 Okt. 9.: Kelebiai LE-Kiskunhalas AFC 4:2 Erős küzdelemben 1:1-es félidő után értékes győzelmet szereztek a kitűnő levente futballisták, írja a Felső-Bácska korabeli sportrovata. Okt. 10.: Kiskunhalasi AFC-Kelebiai SE 6:2 A kelebiai csapat megalakulása óta most a vasárnapi mérkőzésen szenvedett először vereséget. Félidő még csak 2:2 volt. A Vármegyei Testnevelési Felügyelőség a futballsport nagyobb arányú kiszélesítésére futball bajnokságok megrendezését határozta el. A bajnokság egy fordulós tavaszi, majd őszi volt. Négy alosztályra osztották a megyét, Kelebia a 4. alosztályba került Jánoshalma, Mélykút, Kisszállás, Tompa társaságában. A 4. alosztály 1926-os eredményeiről nincs tudósítás, 1926. április 23-i újság annyit ír, hogy a Kelebiai SE eredményei alapján, tekintettel az utazási nehézségekre is, az alosz­tályok bajnokaival játszik körmérkő­zést, a nyertes lesz a megye bajnoka. 1926. június 18-án kultuszminiszteri rendeletre, hogy az egyéb sportágakat is megkedvelje a közönség, június 15-től augusztus 25-ig országos futball tilalmat rendelnek el. Álló sor: Jáger, (...), Kovács Antal, Papp I. Repstock, Középső sor: (...), (...), (...). Elől: Senler, Száraz Károly, (...). A kép hátulján olvasható: „Emlékül Kovács Antal úrnak”.