Zuber Ferenc: Magyar Sport Almanach 1928 (Budapest, 1929)

Az 1928. év története

152 MAGYAR SPORT-ALMANACH Y BIKK. A bajnokság eredeti győztesét Szekerest, aki nagy fölénnyel nyerte versenyét, a verseny­intéző bizottság gépcserélés miatt disz­kvalifikált­a. A 664 km-es távú összetett futamú országúti bajnokság (I. futam: Budapest-Dunapentele-Budapest 120 km, II. futam: Budapest-Karcag 160 km, III. futam: Budapest-Vác-Balassa­­gyarmat-Budapest 192 km, IV. futam : Budapest-Vác-Balassa­­gy­ar­m­at - Aszó­d-Bu­dap­e­st­­ 192 km), Vida I. BSE győzel­mével végződött, aki a négy mitingben 57 pontot szerzett. 2. Vida II. Turul KK 50 pont, 3. Szenes MTK 31 pont, 4. Huszka Yil KK 30 pont. A hegyibajnokság idén nem jutott kiírásra, mivel a sváb­hegyi terep útburkolata javítás alatt állott. A tradíciós jelentőségű 5 x20 km-es nagy stafétaverseny, mely május 6-án került eldöntésre, a Turul KK együttesének győzelmét hozta, mely 3 :06 :41-es kitűnő idővel a­­­ostás, az TJTE és a VilKK stafétáját utasította maga mögé. Az elmúlt országúti szezon kvalitás tekintetében alul­marad 1927-es idénynek. Bár nagyobb tömegeket vonzottak a versenyek, az eredmények néhány szórványos esettől eltekintve mélyen alatta maradtak a tavalyi teljesítményeknek. Kiesett a szezonból a már rendszeresített Magyarország körüli négynapos országúti viadal is, melynek elmaradása óriási propagandaveszteséget jelent. Az egyesületi túrabajnokság, mely ezúttal szintén új rendszerben jutott kiírásra, nem ponto­zással értékelt, hanem a tagkilométer egységet vette alapul. Ez az új rendszer is teljesen csődöt mondott és irrealitása annyira izgatta a kedélyeket, hogy e bajnokságon résztvevő egyesületek­nek jelentékeny töredéke még a mitingsorozat befejezése előtt a küzdelemtől visszalépett. E bajnokság részletes tabellája egyébként e közlemény végén található. A pályaverseny szezon. A kerékpársportnak ez az ága nálunk Magyarországon az utóbbi esztendőkben katasztrofális visszafejlődést mutatott, annak ellenére, hogy az UTE kerékpárstadion minden alkalmat felhasznált arra, hogy pályáját mitingek céljára hasznosítsa. E visszafejlődésnek több oka volt. Az egyik, mint már emlí­