Tolnai Napló, 1951. július-december (8. évfolyam, 151-304. szám)

1951-07-04 / 153. szám

Vasárnap adta át Tolna megyének a vándorzászlót Keresztes Mihály elvtárs Enyhe **e­lé simogatja a megye,­­Háács épületére felfuttatott növényze­tit. A hatalmas kapu nyitva állott és férfiak, nők jöttek befelé rajta. Nemcsak szekszárdi dolgozók, hanem a megye minden részéből érkeztek küldöttek, hogy részt veg­yenek a rö­vid, de nagyjelentőségű ünnepélyen. Az udvar egyik szélén felállított dísz­­emelvényen Keresztes Mihály elvtárs, a­ földművelésüg­yi miniszter első he­lyettese, a Megyei Pártbizottság és a megyei tanács képviselői foglaltak helyet. Az emelvényen ott lengeti a szél a földművelésügyi minisztérium gémsorzászlaját, ünnepi beszédet. Keresztes Mihály elvtárs tartott. Beszédében megvilá­gította megyénk dolgozói erőit mind­azokat a feladatokat, amelyeket a kö­zeljövőben meg kell oldaniok, hogy kellően kivegyék részüket a bék­e megvédéséért folytatott hatalmas harc­ból." ~ A minisztertanács határozato­t mondotta beszédében, — feladatul tűzte elénk, hogy az évi tejhozamot, a zsírhozam­ fokozása mellett orszá­­gos állagban tehenenként 1951-ben 200 literrel, 1952-ben újabb 200 liter­re­ kell emelni. Az­­ állat­létszám eme­lésének és az állattartás termelékeny­ségének emelése érdekében fokozni kell a takarmánytermelést és biztosí­tani kell a jobb kihasználást. Szálas­­takarmányt kell termelni 1951-ben a szántóterület 11 százalékén. Másod­­növénnyel kell bevetni 1951-ben mint­egy 600.000 hold területet. A­ tavasz folyamán Tolna megye dolgozó pa­­rasztsága, állami gazdaságai, termelő­­csoportjai, jó példával jártak e­­l és így az országban a megyék között az első helyre kerültek. Jó munkájukkal elnyerték a földművelésügyi miniszté­rium vándorló s­zloját. Keresztes Mihály elvtárs beszélt az aratással kapcsolatos feladataink­ról is. A többi között ezt mondotta: — Amikor arról van­ szó, hogy az aratást úgy hajtsuk végre, hogy a legkisebb szem veszteséggel járjon, akkor nem másról van szó, mint egész évi verejtékes munkánk eredményei­nek minél maradéktalanabb megőrzé­séről. A jó gazda, gondosságával be­takarított bő termés még könnyebbé teszi dolgozó parasztságunk számára, hogy hazafias és állampolgári köte­lességét, a terménybeadást, örömmel és könnyen teljesítse. Az ellenség kü­lönböző mesterkedésekkel igyekszik ezt a nagy jelentőségű­­ munkálatunkat akadályozni. Dolgozó parasztságunk­nak erre legjobb válasza, ha az ara­tás, behordás és cséplési munkálatai­kat úgy hajtja végre, hogy a szem­veszteség m­inél kisebb legyen. Me­zőgazdaságunk termelékenységének fo­kozása érdekében egyik le­g­fontosabb feladatunk, hogy a­ növényápolási munkálatokat is időben és jó minő­ségben elvégezzük. Nem elégedhetünk meg azzal sem, hogy a szénafélesé­­gekben jó termésünk volt. A másod­­vetésekkel el kell érnünk, hogy nö­veljük száms,takarmány és szemesta­­karmány­ készletünket is. A következő szavakkal adta át Ke­resztes elvtárs a vándorzászlót: —­­A tavaszi első kaszálás és szénák be­gyűjtésénél elért eredményeiért Tol­na megye dolgozó parasztságának a földművelésügyi minisztérium vándor­­zászlaját azzal adom át, hogy ezt a­ zászlót igyekezzen a további takar­­mányb­etak­a­rítási munkák során szor­galmas jó munkájával úgy megőriz­ni, hogy a második elbírá­lás során, július 28-án is a zászló itt marad­hasson. Az ünnepi beszéd után pirosnyak­­kendős úttörők köszöntötték Keresz­tes elvtársat és megfogadták, hogy­ a mezőgazdasági munka­átokból ők is kiveszik részüket. A vándorzászlót Móric István, a megyei tanács elnökhelyettese kö­szönte meg, megyénk dolgozói nevé­ben. . .Azzal a hidad­al vésnem át­ ezt a zászlót, hogy meg is fogjuk tarta­ni. Ehhez szükséges elsősorban Pár­tunk útmutatásának követése, taná­csaink helyes irányító munkája és, hogy dolgozó parasztságunk időben el­végezze feladatait. Feltétlenül szük­séges az is, hogy az­­ áram iránti kö­telezettségeinknek eleget tegyünk — mondotta Món­u­s István elnökhelyet­tes. Elsőnek Balázs János, a Szekszárd városi tanács részéről szólalt fel és ígérte, hogy a város dolgozói mind az aratási, mind a többi munkálataikat kellő időben elvégzik. Bóvári János, a Szekszárd városi tanács elnökhe­lyettese is felszólalt: Megilletődve állok itt a zászló előtt megígérem, hogy meg fogjuk ezt­ tartani. Mi nem a kamrába fogjuk hordani a cséplős géptől a gabonát hanem a magtárba és teljesítjük beadási kötelezettsé­günket. — A várdombi termelőcso­port üzemi pártszervezetének titkára, a csoport tagjai és a község dolgozói nevében ígérte meg, hogy jó munká­jukon keresztül elősegítik, hogy ez a zászló továbbra is a megyében ma­radjon. Károly József, a szekszárdi DÉFOSZ nevében ígéretet tett arra, hogy népnevelő munkával odahatnak, hogy a feladatok megoldása terén a város dolgozói megállják a helyüket A felszólalások után elhangzott az Internacionálé és utána elindult min­denki a munkahelyére, hogy tettekké váljanak az­ ünnepélyen elhangzott ígéretek és megyénkben maradjon to­­vábbra is a föld­művelésügyi miniszté­rium vándorzászlaja. Korod­a Mik­lós: TURKEVEI GYŐZELEM A regényen­­ keresztül elénk tárul a harc, amit Turkeve dolgozó pa­rasztsága a Párt vezetőjével vívott meg azért a célért, ami később meg is valósult, hogy Turkeve termelőszö­vetkezeti város lehessen. A regény érdekesen és színesen tárja fel e­nnek a harcnak minden fontos mozzanatát. Irányt mutat egyúttal különösen most az őszi felfejlesztés előtt, hogy a többi köz­s­ég­ekben is hogyan kell a hi­bákat kiküszöbölni minél nagyobb eredményeket elérni, felemelt ötéves tervünk sikeréért, a béke megvédésé­ért Végigvezet bennünket a kis­regény a termelőcsoport alakulásánál előfor­duló hiányosságok kiküszöbölésén ke­resztül a győzelem, a szövetkezet vá­ros kivívásáig. Látjuk őket, amint az első időben idős Seres János mondja: — Mi kukorica málét frisstökölünk nem futja másra... — Később látjuk a kemény munka és harc eredményét, győzelmét, amint az egyre jobban erő­södő csoportok termelőszövetkezetta egyesültek. Híven tükrözi és bemutatja a kis­­resgőny, hogy ezt a hatalmas ered­ményt hogyan érték el. Bemutatja, hgoy milyen fontos a gépállomások munkája is- Ebből tanulhatunk is. „Ugyan ki gondolt volna arra, am­ikor benézed­t a túr­kevéi gépállomásra: el­lenség lesi lépteit? Még az sem, aki közöttük élt: Földi Béla a gépállo­más ’/««tőjét felfüggesztették. A Kánya fivéreket és Zsíros barátaikat eltávolították. Megtisztult a levegő. A keviek megtanulták, soha nem lehet­nek elég éberek. Az ellenség minden rest számontart, Az emberi hiúságot, az önteltséget is. Híven bemutatja azt az áldozatos munkát, melyet végez* nek, hogy a pártszervezet útmutatása n­yom­án viaszt’résben vágják le a bú­zát . Rákosi elvtárs kongresszusi beszé­dében róluk is beszél, de egyúttal mindnyáj­unkhoz szól és a keviekkel együtt mintha az egész dolgozó ma­gyar nép körül fényesebb lenne a vi­lág. „Így hallgatják elmélyülten és ujjongva Rákosi Mátyást és amikor arról beszél: „A magyar nép a béke népe. Éppen ezért annyi munkával és j verej­tőkkel m­­egisze­­rzett vívmányain­kat, hazánk függetlenségét é­s szabad­ságát, békés fejlődésünket a nyugati, imperialistákkal szemben minden erő­vel megvédjük" — a keviek tekintete amikor megint összeér, új csatára ké­szülnek a „Vörös Csi­lag“-ért, a jövő évi kenyérért , a békéért". N­A­P­L SZERDA. JULIUS 4 EGY ELŐTES <.YOUYSZEWTA­R: U/1. sz. Áll. gyógyszertár. NÉVNAP­ Ulrik. — IDŐ­JÁRÁS JELENTÉS: Várható időjárás szerda estig. Valló­dó felhőzet, néhány helyen, inkább csak északon és keleten kisebb e­ső ebei. Mérsékelt szél. A hőmérséklet kissé tovább emelkedik. Várható hő­mérsékleti értékek az ország terüle­tére: reggel 13—16, délben 26—20 fok között. Ud­vardi Zoltán ti mér­segéd, si­­mon­tornyai lakos 12 darab borjúbőrt, valamint más állatbőröket készített­e­i engedély nélkül és azokat feketén értékesítette. A szekszárdi járásbíró­ság büntető tanácsa közellátás érde­két veszélyeztető bűntett miatt 1 évi börtönbüntetésre és 4 évi közügyek­­től való ellá­tá­sra itélte. — A Megyei Tanács népművelési alosztálya a mezőgazdasági munkák meggyorsításának érdekében a meg­lévő kult­ hírcsoportokból kultúrbrigá­­dokat alakítótt. A járások között a brigádok megalakításában komoly verseny fejlődött ki. A járások közöt­ti versenyben ezidáig a szekszárdi já­rás vezet, mert eddig 18 kultúrbrigá­­do­t szerveztek meg a dolgozók. — Demány Károly simontornyai lakos 2 darab borjút vágott engedély nélkül, melynek busát feketén ki­mérte. A szekszárdi járásbíróság bün­­tető tanácsa közellátás érdekét ve­szélyeztető bű­nt­ette miatt 8 hónapi börtönre és 3 évi közügyektől való eltiltásra ítélte.­­ A mázai MiS­DSZ kultúrbrigár­­ja a már munkában leső cséplőgép dolgozóit minden nap tájékozta­m­ a napi hirekről. A dolgozók nagy tel­­kesed­éssel várják már a mindennapi tájékoztatást. — Szentgyörgyi József 5>. holdas pincehelyi kulák 1? mázsa kenyér­­gabona beszolgáltatását elszabotál­ta. 800 négyszögöl napraforgóját még egyszer sem kapálta m­eg, to­­já­­s beadási kötelezttségének egyál­talán nem tett eleget. A tamási já­rásbíróság büntető tanácsa közellá­tás érdekét veszélyeztető bűntett miatt a szabotáló kulákot 14 hónapi börtönbü­ntetésre ítélte.­­ Három hónapi börtönre és 600 forint pénzbüntetésre ítélte közelid­ 1­ás érdekét veszélyeztető bűntett miatt a paksi járásbíróság büntető ta­nácsa Bagjas János dunaföldvári la­kost, mert ez év májusában egy da­rab borjút vágott engedély nélkül melynek húsát feketén kimérte és a bőrét nem szolgáltatta be a hatósági bőrgyűjtő vállalatnak. — Bercbi­haju István 26 holdas győ­­rimajori kulák 3 darab szarvasmarhá­ból csak egyet jelentett be, hogy a tej beszolgáltatását csak egy u­án kelljen teljesíteni. A szabotáló kukák ellen a rendőrség megindította az eljárást. TŰZ ÉS FERGETEG 1610... a végtelen orosz síkságon dúló, fosztogató hadak jelentek meg Zsigmond, lengyel király páncélos lo­vasai törtek az orosz földre. Ellenál­lás úgyszólván, nem volt Szétszórt parasztcsapatok harcoltak csupán, az orosz­ nemes urak kisujjukat sem mozdították. Még azzal sem törődtek,­ hogy a lengyelek fel akarták­ gyújta­ni Moszkvát. Nem a­z ő vagyonuk égett. . . Ekkor vezér támad a népből: Kuz­min Manyin, összefogva Pozsarszkij herceggel, az egyetlen főúrral, aki bánatot érez hazája vesztén, parasz­tok százait, ezreit, toborozzák zászlója alá. A sereget azonban fel is kell­ fegyverezni. Minyin lángoló szavak­kal fordul a­ néphez: adjatok... A fhrn leglenyűgözőbb jelenetei kö­zé tartozik az, amelyben a nép áldoz a hazáért. Bocskorban őrzött, megta­karított kopejkák, rubelek gyűlnek, valóságos heggyé Nizsnij-Novgorod piacán. A példát a legszegényebbek, a­ jobbágyok adják, de követik az iparosok is Ke­lyhek, aranyak, gyű­rűje, drágaköves láncok halmozódnak. <­ nép utolsó kincseit, is összehordja, mindenről, lemond, hogy segítsen a hazán. A had egyre erősödik. Fe­nyegető erejük hírére a lengyel ki­rály az „urak és királyok"­ régi be­vált eszközéhez folyamodik Orvgyil­kosokat küld Pozsarszkij táborába, akik a vezérek bizalmába fészkelik magukat Aljas árulásuk csak az utol­só pilla­natban derül ki, s akkor csú­szó mászó módra könyörögnek hit­vány étetükért. A nép azonban, amely verejtékét, vérét, utolsó vagyonát is feláldozta, hogy elűzze a hódítókat, nem ismer kegyelmet az orvtámadók­kal szemben. A belső ellenség megsemmisítése után Pozsárszkij és Kitnyin már egy­ségesen vezethetik seregeiket a len­gyelek ellen. Hiába a páncél, a len­­­gyel hadvezér fennhéjázó gőgje, a lv­ v elszántsága előtt zsoldos nem állhat meg. Oroszország, az orosz nép lerázta a rablók igáját. A filmet Pudovkin rendezte. A nagyszabású tömegjeleneteken resztül, hatalmas erővel jelentkezik a nép legyőzhetetlensége. A kezdetle­ges fegyverekkel felszerelt néphadse­reg azonban nemcsak tömegével győ­zött, győzelemre vitte a lelkesedés, a haza, az orosz­­öld mindenekfelőtt való szeretete.­­­ A filmet 19$9-ben készítették az 1600-as évekről. De mondanivalója m­a is a leg­aktuális­ab­bak: közé tartozik. Az orosz föld né­pe évszázadok óta minden támadót el­­űzött haza­jából és legyőzhetett én. ki­meri­t­h­e­­. c ti a v­ere je di a­­dalm­­a­s­k­od­o­t­t minden támadón. IMI JCLIT'S 4 Paks—Faddi Kitti 7:0 Paks, 400 néző. Paks.: Asztalos — Péri, Magyar, Bagó — Bálint, Bog­nár ,­ Bányai, Damai, Fetter, Hor­­váth NI., Váczi. —­ Fadd: Szabadi -­­Orgovány, Tóth, Szívós — Rabóczki, Vida — Fehér, Kovácsi, Kapater, Nagy, Márkus. — Fadd kezdi a játé­kát, s néhány faddi lefutás után a 4. percben Bagó felszabadító rúgása után a­­ páteri támadások sorozata indul a fiadd­i kapu ellen. A 6. percben Hor­váth fölé lő, de e­bben a percben a gyengén kiadott labdát Fetter el­fog­ja ,é­s fölé lövi. 10. percben ismét Fat­ter lövi kapu fölé a labdát, Váczi lö­vését pedig Szabadi biztosan Midi. Az erősödő támadások eredménye, hogy a 13—20 perc között. Percenként két lövést kénytelen védeni a fadd­i kapus. A 25. percben a nyomást netmi bú­ja a faddii védősem, kézzel mentenek a 16-on belül. A megítélt 11-est Fetter értékesíti, 1:0. A 40. percben Fetter kiugrik, de balszélre szorítják. Be­adását, amit ily. a kapu előtt kavarodást idéz elő, Bányai 1 méterről a hálóba küldi, 2:0. A második félidő 3. percében a fed­­diate a gólvonalról mentenek. A 16-oson folyó játékban Darnai a 6. percben lukra játszik és erős lövést küld a kapura. A vetődő kapus mel­lett labda a hálóba kötött ki, 3-0 A 11. percben fetter, a 13. percben Hor­váth nehéz szögből lövik az újabb gó­lokat, 5:0. Mintha erősítenének a faddiak. Szép támadást indítanak el, amely lábról-lábra megy, Asztalos kifut, a labdát elfogni nem sikerül, de labda az üres kapu mellett hagyta ó a játékteret. A 18. percben Szabadi nagyszerű lábra vet­éssel menti háló­ját az újabb góltól. A 23. percben Darnai, a 25. percben Horváth növeli a csapata fölényét egy-egy góllal, 7:0. A paksi csapat még sok támadást in­dít, de eredményt nem tudott elérni, mert a jó érzékkel vetődő kapus min­den lövést biztosan véd. BIR­ ÍLAT: A forduló kiesési rang­adója volt ez a mérkőzés. A paksi csatársor az elért 7 gól ellenére so­kat kihagyott. A heddi védelem fő­leg az első félidőben szívósan véde­­kezett, de nem bírta a 90 perces tá­madást. A faddi csatársor szépíthe­tett volna az eredményen, ha csatár­sorának van némi szerencséje. A já­tékosok közül a 7 gól ellenére ki kell emelni Szabadit. a Építők—Meteor 3:1 (2:1) Előre hajló időben Kovács játékve­zetése mellett, mintegy 1500 néző előtt zajlott le a helyi rangadó, amely az Építők biztos győzelmét hozta. Építők­: Wittner — Balogh 1., Fe­hér, Kor­sós — Vigih, Balogh 11., —­­Schmidt, Lépő, Herr, Borók, Zsoldos. — Meteor: Babits — Zérényi, Jeno­vén, Nagy — Korsós, Major — Len­d­vai, Varaji, Szabó, Németh, Páva. Az első félidő jóiramú, élvezetes és változatos játékkal telik el. Az el­ső percekben mindjárt az Építők ro­hamoznak. Lépő hatalmas szabadrú­gása a 6. percben alig csúszik kapu fölé. A 10. percben Zsoldos beadását Herr tisztán kapja és fejesét Babits már nem tudja védeni, 1:0. A 13. perc­ben Lépő hatalmas kapufát­­ lő, de az­tán felszabadul a Meteor kapuja. A 15. percben már 2:0-ra vezet az Épí­tők, Herr a 16-oson Naggyal össze­csap, nála marad a labda és a 11-es magasságából Babits hálójába lő. Inkább az Építők van támadásban, a Meteor csatársora most sem tudja tartani a labdát és így nagy nyomás hárul a védelemre. A 44. percben vá­ratlanul gólt ér a Meteor. L'ndvai szögletét Váradi ügyesen fejeli kapu­ra és a védelem már csak a kapuvo­­na Írói túlról kanalazza ki a labdát, 2:1. A II. félidő első percei a A^éteare. Páva az 5. percben elfut és hatalmas lövése a kapufa jobb felső sarkán csattan. A 8. percben Szabó és Páva vezet jó támadást, de a kifutó Witt­ner önfeláldozóan ment. A 13. perc­ben tömegjelenet van a Meteor ka­puja előtt, de a csatárok az üres ka­put sem tudják eltalálni. A 17­ perc­ben egyenlíthetne a Meteor, Lendvai előtt esik le a labda a 16-osan, ő azonban luftot rúg. A 20. perc hozza meg a mérkőzés utolsó gólját. Zipi­ros Zérényi kísérete mellett nehéz szög­ből is megtalálja a rést, 3:1. A to­­vábbiakban ellaposodik a játék, Mok a két kapu sokszor kerül veszély­es helyzetbe, sokszor percekre beszorul a Meteor, de az eredmény már nem változik. Bírálat: Jó iramú, változatos küzde­lem alakult ki a helyi rangadón. Az Építők többet támadott, csatársora szemfülesebb, egységesebb volt, így biztosan, megérdemelten nyerte a helyi rangadót. A Meteor sem vallott szé­gyent. Védelme jól látta el feladatát, de néha-néha megingott és ezt az Építők csatársora jól használta ki. A csatársor játéka már nagyobb kíván­nivalót hagyott maga után. Jók vol­tak: Fehér. Lépő. Herr és a fedezet­pár, valamint Nagy, Korsós. Zörényi Nagymányok­:D. Postás 6:Q (1:0) Dombóvár, 1000 néző. Vezette: Ig­­páczy. Nagymányok: Wasching lu­kács, Dorm­ány, Németh — Füzesi, Bikszegi — Serjéki, Tóth, Pálfi, We­ber, Fazekas. — D. Postás: Kotek Gróf, Csizmadia, Lakatos — Varga II., Csabai — Horváth, Tobák, Bán­helyi, Huron, Kiss B. A kezdés után azonnal a nagymá­n­yoki csapat támad, de a Postás vé­delem jól tisztázza a helyzetet. Vál­tozatos játék után a 12. percben jobb­­oldali támadás után Biksznyi a labdát a hálóba lövi. 1:0. A 20. percben We­ber lövését Kotek bravúrosan védi. Nagy a mányoki nyomás, 20 perces nyomasztó fölény után a Postás is többször támad. A 30. percben Terjé­­ki sarokrúgását Pálfi az 5-ösnél mellé fejeli. A következő percben Fazekas fut el, 10 méterről mellé lő. A 35. percbe­n H urait 16-os vonalon sza­bálytalanul lökik, Csizmadia a sorfal­ba, lövi a fal lilát. A II. félidőiben tovább támad a má­nyoki csapat. A 10. percben Terjéki a védőket lehagyja lövését Kotek elfog­ja. A Postás elentámad­ását Hor­váth vezeti, de a­ belső hármas kapu­s döft eredmény­telen. A játék hullám­zik, hol az egyik, hol a másik kapu van veszélyben. A 20. percben Pálfi a védők közül kiug­rik, a kapus mel­lett a labdát a hálóba gurítja, 2:0­ A váratlan gól lelkes Postásokat nem töri le és tovább támadnak. Egymás­után érnek el három sarokrúgást. A 28. percben Bánhelyi jó helyzetből lő, de a kapus a lövést kivédi. A 30. percben Gróf helyett Varga áll be a Postásokhoz. A 35. percben Fazekas lesről szalad el, gólt ér el, de a já­tékvezető a gólt nem ítéli meg. A 38. percben Postások kapuja előtti kavarodásból Tóth a labdát elfogja és megszerzi a harmadik gólt, 3:0. A 40. percben J­erjéki lesz eredményes, 4:0. A Postás máig ezután nem­ hág­ja fel a harcot és lelkesen küzd a lab­dáért. A 42. percben Pálfi újra meg­ugrik, máris hálóba a labda, 5:0. A 45. percben Wéber lövi az utolsó gólt, 6:0. BÍRÁLAT: A nagymányoki csapat megérdemelten győzött. A csapat, já­téka jó, kiforrott stílusa a játékosok összjátéka kitűnő. A Postások lelke­­sen küzdöttek a mérkőzés 85 percéig és csak az utolsó 7. percben az erőn­­létjük csödött mondott. A mérkőzés sportszerű keretek között zajlott le, mindkét csapat játékosai a pályán fe­gyelmezetten viselkedtek. Jak, Né­meth, Dormány, illetve Kotek, Csabai, Bánhegyi. ÖKÖLVÍVÁS: Dombóvári Lokomotiv--Kaposvári Lokomotiv 7:3. A Dombóvári Loko­motív ökölvívó szakosztálya barátsá­gos mérkőzésre hívta ki a­ Kaposvári Lokomotiv együttesét. Több, mint 400 szurkoló nézte az öklöző párokat és végül is a helyi csapat fölénye győ­zelemmel végződött a k­ét vasutas csapat találkozása. Eredmények: felölák­lak a dombóvá­­riak,­ Juhász győz a fejjel rohamo­zó és szabálytalankodó Fekete ellen. Esküdt lerohamozza Herceget, győz kiütéssel Esküdt. Szalai nagy birkó­zásban, kevés ökölvívással győz Her­man ellen. Horváth veszt pontozással a technikás és gyors Dóri II. ellen, Apáti a 2. pe­rcben kiütéssel győz Vajda ellen. Kergyó vitatható döntet­­lent harcol ki a technikás Heigert ellen. Az utolsó mérkőzésre a kapos­vári öklöző nem állt ki. Dombóvári Fatclitö—D. Postás Is­id (2:1). A barátságos labdarúgó­­n­­árkózésen a Fatclitö fölfeljesen győ­­zött a Postások második csapata el­len. Góllövők: Haraszti 2, Rábai, Ga­­losi, illetve T­ilingiEr. — Markovitcs István budapesti gépkocsivezetőt a megyei bíróság fel­lebbviteli büntető tanácsa gondatlan hajtás miatt 300 forint pénzbüntetés­re ítélte. TOLNAI NAP»lO Felelős s­­erkesz­té: G­­­I. P­A l. Felelő» kimlós K­I­F<­A­L­V­L­A­S­I l­O Szerkesztősé» telefonszim­ii­- Kiotóhivata­­lo­s« M­­ ti szánja: 20­10 M N. 8. L?y*rimla»*4m. éJfr.Sfl . »• Előfizetési díji havi ti— furlni Pécs, Munkácsy Mihály-nic* tO, »<. Pin’ai Stikrs nyeriM» Telefon: 20--T A m­nmkáért felet: CUROOSI JóíSÍJ-.