Tolnai Napló, 1952. január-június (9. évfolyam, 1-150. szám)

1952-06-18 / 141. szám

A MEDOSZ verseny zászlaját a gyapai állami gazdaság nyerte el A MEDOSZ megyei elneökségre ju­­anu« 14-én, szombaton az­ üzemi bi­­zottságok elktokiemek bev­onására­­] ér­­teflf­ezéseket tarto­tt, ahol megvitattták aa «.raids* tarlób­ántás és cséplési mun­kák fejére a fel­adatokait. Ezen az értekezleten megvitatták a MEDOSZ üzemi szervezetek feladásait, a ver­­seny­­­ szervezése, annak leértékelése, valamint az at­alá» és csáp és sikeres elvégzésének érdekében. Az­ értekezlet már értékes h­ozzászólM^és hongte álltak el, ahol az álWn­ gazdaságok és gép­állomások üzemi szakszervezeteinek elnökei ismertették, hogyan készüln­ek fel az­­ aratás, tarlóhántás, cséplési munkák elvégzésére, és hogyan bizto­­s­í­tották a dolgozók elCátását valamin­t azok lakását az aratás és cséplés idejére. A hozzászólásokból kiemel­­kedő volt a gyapad ált­almi gazdaság­, a 'to’maszdgszi állami gazdaság és­ a,, disóleperdi állami gazdaság üzemi b­izo­ttsága elnökének hozzászólása, ek­ik rávilágítottak­­ azokra az eredm­é­­nyekre, melyet a MEDOSZ­ szakszer­­vezet elért fenná­llása óta, de bátran felvetették a megyei elnökség felé bírálataikat is. Foglalkoztak az ara­tás és cséplés fontosságával és azzal, milyen nagy feladat vár üzemi bizott­­­­ágainkra ebben a munkában, amitől függ­­ a jövő évi kenyerünk biztosí­tása. Az ér­tek­ez­let után a MEDOSZ el­nöksége ismertetté a pontokat és já­­téktádot nyújtott be, melyik három üzemi bizottságot tartja érdemesnek a díjak elnyerésére.. A gyapai állami gazdaság érdemelte ki az első díjat, mely a tagtoborzás terén, a tagdíjbe­fizetésnél, a jelentések pontos be­­küldésével, a versenyszervezés, utóa,­mint annak értékelésénél legjobb munkát végzett. Második lett a torna­­vóigeti állami gazdaság üzemi bizott­sága. Harmadik lett a versenyben az­­ s.sóseperdi állami gazdaság üzemi bizottsága­, ahol szintén szép eredmé­nyek mutatkoznak. A gyapai üzemii gazdaság elnyerte a MEDOSZ megyei vándorzá­sszin­ót és 100 forint értékű könyvjutalmat. A tornaszigeti üzemi bizottság elnöke könyvjutalomban ré­­paeeülit, de könyvjutalomban részesült az alsók­eperdi állami gazdaság üzemi bizottsági elnöke is. A jutalom kiosztása után az üzemi bizottságok elnökei felutalták, hogy a jövő­ben még­ jobb munkát végeznek, amit az aratás és cséplési­­ munkák idő ellőtti vafk­ó befejezésével bizonyítanak be. Az eddiginél még sokkal­ nagyobb gondot fordítanak a munkaverseny szervezésére és az­o­k értékelésére. V­etítettképes előadás a koreai baktériumháborúról a Pártoktatás Házában Az amerikai agresszorok által a bé­kés koreai lakosság ellen folytatott baktériumháború kivizsgálására a De­mokratikus Jogászok Nemzetközi Szövetsége vizsgálóbizottságot kül­dött, amely bizottság vizsgálatának eredményét Bécsben tartott ülésén ter­jesz­tette a világ közvéleménye elé. A Magyar Jogász Szövetség helyi csoportja rendezésében Kovács Ist­ván elv­társ, a Demokratikus Jogászok Nemzetközi­­ szövetségének főtitkárhe­lyettese június 19-én, csütörtökön este hét órakor a Pártoktatás Házában ve­títettképes előadás keretében ismerteti a bizottságnak a baktériumba,borúra vonatkozó jelentését. Bevezetőt Tár­­kányi Béla elvtárs, a helyi csoport elnökhelyettese mond. P­á­r­t­h­í­r­ek Felhívjuk az elvtársak figyel­mét, hogy községi alapszerveze­tek vezetőségi, tömegszervezeti vezetők, pártcsoportbizalmiak és aktívák részére június 18-án, szer­dán este 8 órakor előadást tar­tunk. Az előadás címe: „Hogyan mozgósítsanak a népnevelők az aratási, cséplési, begyűjtési mun­kák sikeres elvégzésére?“ Elő­adás helye: Bölcske, előadó: Szondi Pál elvtárs. Dunaszent­­györgy, előadó: Kiss Antal elv­­társ. Tevel, előadó: Kiss Jánosné elvtársnő, Hőgyész, előadó: Tóth István elvtárs, a Megyei Előadó Iroda tagjai. Kérjük az elvtársak pontos megjelenését. Pártoktatás Háza. Az állategészségügyi munkákban a gyönki járás halad az élen Földmű­vel­ésügyi kormányzatunk időről-időre meghatározza azokat a súlyponti fe­adatokat, melyeket a me­zőgazdaságban tervgazdaságunk és szocialista mezőgazdaságunk építése érdekében el kell végeznünk. Az egyéb m­zőgazdasági munkák mellett, melyek közvetlenül vannak, hivatva dolgozó népünk ellátását és életszín­vonalának emelkedését biztosítani, meghatározza kétéves állattenyésztési tervünk érdekében elvégzendő felada­tokat is. A jelenben a megye terüle­tén folyamatban van a rühösnek ta­lált juh­nyájak fürdetése, és ezzel ezen nagy nemzetgazdasági kárt oko­zó betegségnek felszámolása. Termelő­­szövetkezeteink és dolgozó parasztsá­­gunk támogatják ezt az akciót, hi­szen ugyanezen gyógyszerrel az el­múlt évben az állami gazdaságaink terüle­tén a melegséget sikerült teljesen­­ elszámolni. A munka mindenütt jó tempóba­n folyik és minden remény megvan az, h­ogy augusztus 20-ra. Alkotmányunk ünnepére Tolna megye juhállománya rühösségtől mentes lesz. Az elmúlt évben súlyos vesztesége­ket okozó sertésorbánc ellen is szer­vezetten indult meg a küzdelem. A megye állatorvosi kara azt a felada­tot kapta, hogy 1952 június 30-ra fel­­világosító munkával és a helyi szer­vekkel való szoros együttműködésben végezze el a sertésállomány 70 szá­­­­alékának orbánc elleni megelőző vé­dőoltását. Az állatorvosi kar ebben a munkában is jól teljesítette a kapott utasításokat. Május 31-i kiértékelés szerint az oltási kárt elért sertések 65,9 százalékát oltották be a megye területén. A járások kiértékelése sze­rint a legjobb eredményt a gyönki járás érte el (92 százalék), után­a kö­vetkeznek: Tamási járás (84 száza­lék), szekszárdi járás (79.8 százalék), dombóvári járás (66.5 százalék), bony­hádi járás (58.3 százalék), a­ legutolsó a paksi járás 89.9 százalék. A járások közötti verseny tovább folyik, de a paksi járásnak fokozott erőfeszítésre lesz szüksége, hogy a súlyos lemara­dását behozza és ezen a vonalon is a jók közé zárkózzon fel. n mPLó Megalakult Tolna megyében a Vezetékesrádió Vállalat Megyénk területén már több helyen működik a vezetékes rádió, mely el­juttatja a kultúrát a dolgozók leg­szélesebb rétegeihez. A posta a közel­jövőben újabb 41­ tolna megyei köz­ségben tervezi a vezetékes rádió fel­szerelését. Ez a nagyarányú fejlődés szükségessé tette a vezetékes rádió tolna megyei kirendeltségének felállí­­tását­. A postaügyi minisztérium ezzel az intézkedésével újabb tanú jelét ad­ta, hogy a dolgozó nép ügyét szol­gálja. B­IBÉK SZERDA, JÚNIUS 18 ÜGYELETES GYÓGYSZERTÁR: 11/1. sz. Áll. gyógyszertár. NÉVNAP: Marcell. IDŐ­JÁRÁS JELENTÉS: Várható időjárás szerda estig: Kevés felhő, száraz idő. Mérsékelt szél, a hőmérséklet emelkedik. Várható hőmérsékleti értékek az ország területére szerda reggel 13—16, délben 25—28 fok között. Gyors ütemben épül büszkeségünk, a Sztálin Vasmű Ötéves tervünk nagy békealko­tása, a Sztálin Vasmű, gyors ütemben épül. A dolgozók már a kazánmunkákat végzik. Az első kazán munkálatait hatvan száza­lékban már el is készítették. A második kazánnál a lég­hevítő berendezést szerelik. Július ele­jén a szerelők már átadják az első két kazánegységet, a kazán­falazó vállalat dolgozóinak. Tokió (TASZSZ) Sajtój­el­enté­­sek szerint június 15-én Oszaká­ban a diákok tiltakozó gyűlést rendeztek az úgynevezett „felfor­gató tevékenység elhárításáról“ szóló törvényjavaslat ellen. A rendőrség 12 diákot letartóztatott. Tiltakozó gyűlést tartottak Szid­­zuoka tartomány Misizma városá­ban is. Szakköri kiállítás a bonyhádi általános iskolában A bonyhádi általános iskola tornae­temében a szakvezetők vezetése már eb a Palkó tamár háziaspár rendezése, mert gyönyörű kiállítást rendeztek a vinyhádi általános iskola szakkörei. A tantermen végigmenve és a kiállí­tás nem lélve, megerősödtünk abban az érzésben, hogy­­ mai nevelőink, ped­­agógiusaink, gyermekeink nevelését iij reali­ siii irányba terelik. Ez megál­lt púba­tó bármelyik szakikor kiá­­llítá­­sím. Pe;.ö kde nevelő vezetése mel. p­­ működő fizikai szakkörön, mint i­kai­...jós bizonyítja, a diákok igen precíz és elmélyülésre valló munká­va­ ke­zültek fel és egyes tanulók munkáiból már most kiütközik a jö­vő műso;:­­­­i embere. Itt különösen Dorr l­ üjiv, és Schert János Vill. a) osztályos tanulók tűnnek ki. Nem ke­­vésbbé érd­ekes a biológiai szakkör, melyet Lukács Károly igazgató elv­­társ vezetése mellett és Kövecses Va­­léria nevelő, valam­int Geisz József híva Un’segéd segédletével a diákok k <i [UNK]­.rem üködésével téle«ftettek. Ezen ?. «zatóözön különösen említés reméil­tó az akvárium, annak gondos keze­lése. A­z akvárium szaporulatából már több i­skolának tudtak átadni. Az jl­­mányi iskola kéreg- és növénygyüj.­­teménye bizonyítja, hogy fiatal diá­kok mélye­n érdek­ «léssel fordulinak a termésiaebrajz felé. A rajz- és kézm­­umunkakiiáb­iálás a Palkó házaspár oda­­adó, fáradhat­at­lan munkáját dícs­éri, mellyel az új generációt a szocialista, a realista művészet útjára tereli. Ez a rajzok é­s festmények téma­körének m­e­gválaszitásánál ütközik ki a legjobban, mert a diákok témáju­kat­ a mindennapi életből merí­tóik, mini, például tszcs, vasútépítés, ház­építés, stb. egyes mozzanatait ábrázol­ják. Egészen kiválóak Fábián József VIII. osztályos tanuló rajzai, aki kü­­sörében az általános iskolák országos rajzkongresszusának első díját nyer­te. Mellette még Fáik Lajos rajzai i kil­­em­ekedőek. A kézimunkák­ állítás je­­len­tősége a népművészet­i gyűjtésben jelentkezik. Az irodalmi szakkör ki­ámításán, melyet Himényi Imrébe ta­nítónő vezet­­ Rákosi Mátyás elvtárs­­ról szóló dolgozatokat, olvashatunk és a­z egyi­k tanuló arról értekezik, hogy szerették-e a munkások Lenint. Meg kell emlékeznünk a modellező szak­körről, aho­­ szintén Fábián József je­­­leszkedik, a földrajzi szakkörről, ahol a térképek kiá­llításá man­ igen ügyesen és tehetségtesten szemléltetik népköztár­saságiunk gazdasága fejlődését, meg­­ismertet­nek bennünket a Szovjetunió ipari és mezőgazdasági gócpontjaival. Mindent egybefoglalva a szakkörök kiáll’lítá­sia élmény, sőt ezen tú­lenően tudásszerzésit is jelent minden látoga­tó é­s szemlélő számára. A nevelők meghatóan beszélnek arról a segítség­ről, melyet, elsősorban a bonyhádi pártszervezet nyújtott a kiá­ltás meg­­rendezésében, de elismeréssel nyil­a­t­­koznak a törd­egszervezetek: DISZ, MNDSZ é­s MSZT segítségéről. Peda­gógusaink és nevelőink ilyen jó mun­kával hálóJítják meg pártunk szerető gondoskodását és megbecsülését a nevelőkkel szemben és tanulóink jó­­lan­ás­sal köszönik meg pártuniknaik beadott jeteaiáket. A. F, 1952 JUNIUS m Tiltakozások Olaszországban Ridgway olaszországi látogatása él Róma (TASZSZ) A^emokratikus lapok jelenté­se szerint a legutób­bi napokban a békebizottságok kezdeményezésére több városban és ipari központban a dolgozók a gyűlések és összejövetelek százain tiltakoztak Ridgway tábornok olaszországi látogatása ellen. A dolgozók elhatározták, hogy jú­nius 16-án, sztrájkkal tiltakoznak Ridgway látogatása ellen. A Szocialista Párt központi bi­zottsága Rómában tartott plená­ris ülésén külön határozatban fejezte ki tiltakozását a Ridgway látogatásával kapcsolatban tett kormányintézkedések ellen, mert azok sértik a propaganda- és gyü­lekezési szabadságjogot. A olasz nőszövetség vezetősé­ge felszólította az olasz nőket, hogy határozatokban és távira­tokban tiltakozzanak Ridgway lá­togatása ellen. en Több, mint hatezer lelkes szovjet fiatal vesz részt a Lenin-hegyen épülő moszkvai egyetem palotájának építkezésében Moszkva (MTI) Nincs már mosz azé az a­ nap, amikor a moszkvai egyetem 32 emeletes palotájának kapui kitárulnak a szovjet ifjú­ság ezrei előtt. Több épülettömb külső munkálatait már befejez­ték és most a belső munkálatokat végzik. Hatalmas ütemben foly­nak az egyetem körüli hatalmas tér rendezési munkálatai. Az építkezés munkájában több mint­ hatezer lelkes fiatal vesz részt. Háromszáznál több Kom­­szomol-brigád vesz részt­ az egye­tem dolgozóinak szocialista m­un­­kaversenyében. Az építkezés fiataljait, akik kö­zül sokan maguk is az egyetem hallg­atói lesznek, az a tudat lel­kesíti, hogy saját maguknak épí­tik a szovjet tudomány és a szov­jet ifjúság e palotáját. N­agy küzdelem után as utolsó percben lőtt góllal a Dózsa nyerte a rangadót Szekszárdi Dózsa—Dombóvári Lokomotív 2:1 (0:0) Szekszárd, 1?60 nézd Góllövők: 12. perc Bask­ (Dózsa), 22. perc Horváth (D. Lők.) 45. perc Nagynémeti (Dózsa). A szombati zápor kitünően előkészítette a pályát. A Bástya és a Meteor játszik elő mérkőzést, melyen a Meteor 5:2 arányú győzelmet. A közönség lassan gyülekezik a nagy melegben. A székesfehérvári játékve­zető sípjelére így állnak fel a csapatok: D. Lokomotiv: Bessenyei — Gál, Nagy 11, G. Kiss — Szabó, Nagy 1. — Kőműves, Bo­­doki, Galambos, Horváth 1, Horváth 11. Dózsa: Schmidt —• Brandt, Palásty, Dallos ■—• Berkes, Zborai —• Kovács, Ihász, Baski, Marosi, Nagynémedi, Verési és Dósai, va­lamint Schild sérülése miatt, Schlarb pedig eltiltása miatt nem játszhat a Dózsában. Ideges mind a két csapat. Az első percek­ben csak tapogatózás folyik. A Lokomotiv kap jobban lábra, mégis az első lövést Nagynémedi szerzi meg, Bessenyei azonban helyén van. A 7. percben megszerezhetné a Lokomotiv a vezetést, mert Zborai a­­6-os közelében elcsúszik, azonban Bodoki lövését Schmidt kivédi. A választámadásnál Kovács csúnyán fölélő. A 10. percben Nagynémedi egyedül rohan kapura, de Bessenyei ölében hal el labdája. A 12. percben Nagy Il­ őt al­testen találja a labda és közben keze is hozzáér a labdához a 16-oson belül, a játék­vezető azonban továbbot int. A 17. percben Nagynémedi lövése jelzi, hogy feljött a Dózsa. A 19. percben Horváth 1. lövését kell Schmidtnek védenie. Változatos a játék, hol a­z egyi­k hol aa másik kapu van veszély­ben. Kovács állandó ügyetlenkedése mellett feltűnik Nagynémedi nagy játék- és lövő kedve. Egyedül ő bombázza a Lokomotiv kapuját A Lokomotiv a mezőnyben szebben kombinál, mint a Dó­zsa, azonban nincsen átütőerő a csatársorában. A 28. percben ismét Nagynémedi lövését teszi Bessenyei ártalmatlanná. A 31. percben Palásty szép fejesét húzza le a dombóvári kapus. A 53. percben a Lokomotivnak van gólszerzési al­kalma. Horváth azonban az ötösről csúnyán fölélő. A 41. percben Berkes hazaadását Schmidt csak merész belevetéssel szerzi meg A 43. percben Baski kiugratja Ihászt. A játékvezető tévesen állítja meg a játékot les címén. A II. félidő erős Dózsa támadásokkal kez­­dődik. A 6. percben Marosi fölélő. Egy perc múlva Ihász harcol ki sarokrúgást, azonban a belsők nem tudják értékesíteni. A 11- percben Marosi mellélövésével ér véget egy Dóssá támadás. Végre a 12. perc hozza meg az első gólt. Jobboldali támadás fut. Ko­vács Ihásznak ad, a Lokomotív védelem el­rúghatná a labdát, azonban nem avatkozik kellő időben a játékba és Ihász Baskihoz tud továbbítani, aki 8 méterről a jobb alsó sarokba rúgja a labdát, 1:0. A 13. percben Nagynémedi tisztán tör kapura, azonban a lövése pillanatában Gál elvágja. A játék­vezető most sem ad 11-est. Még mintegy 5 percig tart a Dózsa nyomás, de aztán a Lo­komotiv erős 20 perc következik. A 20. perc­­ben Horváth lőhetne gólt, de a 16-oson be­lülről fölé bombáz. A 21. percben Galam­bos lő a jobb sarokra. De Schmidt szépen véd. Ugyanebben a percben Palásty 20 mé­teres szabadrúgása 1 méterrel elkerüli a kaput. A 22. percben egyenlít a Lokomotív. Nagy tumultus a Dózsa kapuja előtt, végül Horváth megtalálja a rést, 1:1. A 26. perc­ben újra a Dózsa kapujában van a labda, azonban a játékvezető les miatt lefújja a játékot. A 31. percben ismét nagy kavaro­dás van a Dózsa kapuja előtt, azonban ez­úttal sikerül Schmidtnek kapuját megőrizni az újabb góltól. A 41. percben Galambos labdája a kapufára és onnan Schmidt ölébe hull. Már mindenki elkönyveli a döntetlen eredményt, amikor a Dózsa a 45. percben középen támadást vezet. Palásty hozza fel a labdát. Tőle Marosihoz kerül, ő okosan per­díti ki a labdát Nagynémedi elé, kinek 10 méteres lövése a jobb felső sarokban köt ki. Utána a játékvezető kezdet, majd lefújja a mérkőzést. BÍRÁLAT: Inkább küzdelem volt, mint szép játék. Az I. félidőben a Lokomotív ka­­pott jobban lábra, azonban a Dózsa védelem jól rombolta a Lokomotiv erőtlen támadá­sait. A félidő végén viszont a Dózsa har­colt ki a maga számára mezőny­fölényt. A 11. félidő első 20 percében a Dózsa játszott nagy fölényben, viszont a másik 20 percben állandóan a Lokomotiv szorított. Mindkét csapatnak sok gólhelyzete volt, azonban a jól működő védelmek ezeket a kísérleteket megakadályozták, vagy pedig a csatárok hibáztak a döntő pillanatokban. Jók voltak: Dallos, Berkes, Brandt, Pa­­lásty és Nagynémedi, illetve Bessenyei, G. Kiss, Szabó és Nagy. A játékvezető ítéletei­vel nem mindenben értettünk egyet. Paks—Dunaföldvár 4:2 (2:0) Pakson mintegy 1000 néző előtt került le­játszásra. Paksi Á. G. és a Dunaföldvári Petőfi bajnoki mérkőzése. Mielőtt a mérkő­zéssel foglalkoznánk, meg kell említeni, hogy Paks mintegy féléve nem látott baj­noki mérkőzést a pálya újjáépítése miatt. Ahhoz, hogy vasárnap már az új pályán tudták lejátszani a mérkőzést, nagy segít­séget adott a Pakson állomásozó Útépítő Angyal-brigádja, akik áldozatkész munkával segítették elő a paksi sporttelep újjáépí­tését. Paks: Guzsvány — Haag, Darnai, Magyar —* Bálint, Váczi — Gáli, Környék, Kurucz, Zsoldos, Fetter. Dunaföldvár: Budai — Du­­nai, Fogarasi, Farkas — Horváth, Németh­­—■ Szeder, Takács, Szauter, Szeleczki. Mindkét csapat támad, váltakozó játék­iram mellett. Mindkét részről a védelem jól állt a lábán, a paksi csapat már két kapu­fót lő, gól azonban csak az első félidő 25. pereében születik meg. Szabálytalanságot kö­vet el a földvári védelem és ezért szabad­rúgás jár, mintegy 25 méterről, amit Kurucz, a paksi csapat centere biztosan küld a kapu bal felső sarkába. A gól után feljönnek a földvári fiúk és igyekeznek egyenlíteni. Szép rúgásokat küldenek a paksiak kapujá­ra,­ de Guzsvány, a paksiak kapusa biztos kézzel húzza a lövéseket magához. Újabb paksi támadások jönnek, aminek meg is van az eredménye. A 35. percben újra Ku­rucz találja meg a lyukat a földvári kapuban és így a paksi csapat már 2:0 vezetésre tesz szert. Az első félidő további része váltakozó játékkal telt el, eredmény azonban már nem született. A kezdés u­tán a földvári fiúk irányítják a mérkőzést szép elgondolásaikkal, majd jobban veszélyeztetik a paksiak kapuját. A 15. percben Földvár szépít jobbösszekötője révén, 2:1. Továbbra is Földvár zárná­z töb­bet, de a paksi fiúk is veszélyeztetik a földváriak kapuját. Azonban újra Földvár lesz eredményes és a 20. percben egyenlí­tenek, 2:2. Megindul a harc a győztes gólért. A paksiak újra kezdenek ébredezni, a vé­delem mindinkább küldi csatárait támadásba és meg is van az eredménye, mert a 55. percben megszületik az újabb paksi gól. 5-2. A harc azonban nem csöndesedik, hanem mindig erősebbé válik. A földváriak egyen­líteni szeretnének, m­íg a paksi csapat be­szeretné biztosítani eredményét, ami T­ kerül is a 40. percben. A Ib os tájáról elő­­­lövés pattan a paksi játékos lábáról, amivel Budai, a földvári kapus lehetetlen, 4:2. Bírálat: A paksi közönség megelégedéssel távozhatott a pályáról, mert szép, színvo­nalas, ötletes játékot hozott a két csapat találkozója. Méltó pálya­avató mérkőzésnek mondhatjuk a paksi járás rangadóját. Mind­két csapat szívvel-lélekkel küzdött a pon­tokért­. Reméljük,­ hogy ezután a mérkőzés után végre a paksi csapat is magára fog találni, jók voltak: Kurucz, Guzsvány, Vá­czi, illetve Szeder, Németh, Fogarasi. M­OZI Szabad Ifjúság filmszínház Június 16—1S-ig: BÁTOR EMBEREK. Iz­galmas, fordulatos, szines, magyarul beszé­lő szovjet film­ a Kaukázus fiainak bátorsá­gairól és hazaszeretetéről. Akciós jegy ér­vényes! Uj kezdések: Vasár- és ünnepnap fél 3, fél 7 és fél 9 órakor. Hétköznap fél 7 és fél 9 órakor. MOZAIK-LAP­, betoncső-, kútgyűrő június 16-tól szabadon vásárolható a Pécsi Centent­­áruipari V. Siklósi út 1. sz. telepén. A Szekszárdi Víz­ és Csatornamű ezúton hívja fel az Állami gazdaságok, termelő­­szövetkezetek és csoportok figyelmét, hogy a derítőtelepen tárolt iszaptrágyát értéke­síti. Az iszaptrágya ára kocsinként 5.­­ Li­ba kerül. Mindazok, akik igényt tartanak a trágyára, ezirányú igényüket jelentsék be a Szekszárdi Víz- és Csatornamű h­i­va­tal őri helységében. Szekszárd, Satálin-lmr 7. szim alatt. TOLNAI NAPLÓ Felelős szerkesztő: SOMOGYI LAS­LO- felelős kiadó: KIRÁLY­ L­A­S­Z­L­O Szerkesztőség tulajon.Szám­a: i’í-10. Kiadóhivatal telefonszáma: 2<M0. Szeks/z­rd. S­enhenyi-ut.*n 37(3) sz. M. N. B. egyszámlaszám 00 S78.005—38. Előfizetési díj: havi l­.— forint. _Baranyamegyei Szikra Nyomda Pécs, Munkácsy Mihály­ utca l­t.­­z. Te­kun­a: 20 -27. A nyomdáért f­eleli MELi EE- KhO rt.