Tolna Megyei Népújság, 1982. április (32. évfolyam, 77-100. szám)

1982-04-27 / 97. szám

1982. április 27. Hírek Kosárlabda NB II : Szombat­helyi TK—Atomerőmű SE 89-68 (46-37). A mérkőzésre Szombat­helyen került sor. Paks: Polonyi (15), Tóth (17), Schmidt (24), Schwartz (6), Nagy (—). Csere: Oláh (2), Heizler (4), Szabó (—), Gáspár (—■), Vajay (—■). A pa­ksi csapatból néhány kulcs­ember hamar kipontozódott, így nem tudta szorosabbá tenni a mérkőzést. Az együttesből csak Heizler játéka dicsérhető. A parkstók pénteken a Székesfe­hérvári Universitas csapatát fo­gadják 19 órakor. * A dunaföldvári kispályás lab­da­rúgó-bajno­kság állása: 1. Afész 2, 2. SE alkalmazottak 2, 3. Virágzó Tsz 2, 4—5. Shell és ODV 2—2, 6. Vízmű 2, 7. Ken­dergyár 2, 8. Költségvetési üzem 2, 9. Mechanikai Labor 0 pont­tal.* A Szekszárdi Dózsa NB I-es női kosárlabdacsapata soron következő Fe­ls­zabad­u­l­á­si - kupa mérkőzését ma, kedden játssza Szekszárdon, amikor Veszprém csapatát fogadja. Kezdés 15.30. * A megyei labdarúgó-szövet­ség edzőbizottsága május 10-én 9 órai kezdettel a labdarúgó­­szakosztályoknál működő ser­­dülő-, ifjúsági és felnőttcsapa­­tok edzői részére tanácskozást tart. Színhely: Szekszárd sport­­hivatal tanácskozóterme. * Elkészült Dombóvár város má­jus 1—2-i sportműsora. A fel­vonuláson a sportolók is részt vesznek, majd Tüskepusztán 10 órakor kezdődik a területi lovas­­verseny. Ennek folytatása 14 órakor lesz. Az Eger—Dombó­vár úttörő ökölvívó-vá­logatott mérkőzés 15 órakor kezdődik a vasutas-Sportcsarnokban. Má­jus 2-án 10 órától folytatódik a lovasverseny.A Sajó és Reifoling ma, kedden utazik Ausztriába, a Dusika nemzetközi ifjúsági kerékpáros­­versenyre. Az első versenynap április 28-án lesz, míg az utol­sóra május 2-án kerül sor. Labdarúgó NB II Súlyos vereséget szenvedett a Dózsa a rangadón Nagykanizsai Olajbányász— Szekszárdi Dózsa 5-2 (1-0). Szekszárd, 5000 néző. V.: Hu­ták. Nagykanizsa: Megyimó­recz — Liviczky, Nagy, Gondos, Bántó — Balogh (Savanyó a 74. percben), Horváth, László, Füle dr. (Simonetz a 85. perc­ben) — Nyúl, Kelemen. Edző: Madár Gábor. Szekszárd: Pó­lyák — Szabó, Tóth, Paizs, So­­modi — Varga, Márkus, Laki — Lauer Sajó (Orosz a 66. percben), Adorján (Koroknai a 46. percben). Edző: Teszler Ven­del. Az első perc végén Sajó 30 méteres átadással ugratta ki Lauert, a szélső akár kapu­ra is törhetett volna, de a 16- os oldalvonalánál elbizonyta­lanodott, kivárt és a beadását szögletre mentették a védők. A 7. percben Márkus szabadrúgá­sánál Somodi fejéről az ötösön leperdült a labda, Nagy esz­mélt hamarabb és a mezőnybe vágta. A 9. percben vezetést szerzett a vendégcsapat. A ki­ugró Kelement a keresztező Tóth elsodorta a 16-oson belül, Huták határozottan a 11-es pontra mutatott. A büntetőből Balogh a jobbra vetődő Pó­lyák mellett a bal sarokba lőt­te a labdát. 1-0. A 12. percben Sajó 22 méteres, nagy erejű szabadrúgását védte Megyimó­­recz, majd nyolc perccel később formás hazai akció végén Var­ga lövése centiméterekkel su­hant el a léc mellett. A 28. percben Lauer bal oldali szög­leténél Somodi a kapu torká­ban lyukat rúgott, Bántó a gól­vonalról szögletre mentett. A 37. percben a kapura törő La­kit Gondos elbuktatta a 16- oson belül Huták előbb a 11-es pont irányába indult, majd mér­legelt és 14 méterről ítélt sza­badrúgást. A 39. percben Már­kus remek egyéni akció végén már átemelte a labdát a kive­tődő Megyimereczen, de a ka­pus óriási bravúrral hátravetőd­ve szögletre tenyerelte a lab­dát. Szünet után az 51. percben tovább növelte előnyét az Olaj­bányász. Laki nagy hibájából Horváth ugrott ki középen, rá­­vezete a labdát a védőkre, majd a kiperdült pettyest másodszor­ra a sok láb között közelről a kapu közepébe vágta. 2-0. Az 56. percben Liviczky buktatta Márkust, ezért sárgalapos fi­gyelmeztetést kapott. A 63. percben Márkus 18 méteres lö­vését hárította a vendégek ka­pusa. Három perccel később végleg eldőlt a találkozó sor­sa: László bal oldali szögletét Nyúl közvetlen közelről a háló­ba fejelte. 3-0. A 68. percben a csereként beállt Orosz át­adását Somodi Varga elé per­­dítette, a középpályás 12 méte­res lövése a kapust is érintve vágódott a bal alsó sarokba, 3-1. A 72. percben Koroknai lövése Megyimoreczről kiper­dült, Orosz az ötösről a léc fö­lé emelte a labdát. A 78. perc­ben Koroknai szögletét Orosz arasznyira fejelte a kapu mellé, a másik oldalon Füle dr. 11 méterről durrantott a léc mel­lé. A 83. percben gyors bal ol­dali támadás végén a Dózsa­­védők csak nézték, hogy Nyúl a jobb felső sarokba fejeli a labdát. 4-1. A 87. percben So­modé több csel után betört a 16-oson belülre, a lövés pilla­natában buktatták, 11-es! Orosz nagy erővel a bal sarokba vág­ta a labdát. 4-2. A 90. percben gyors kontraakció végén Kele­men—Savanyó volt a labda út­ja, Savanyó középre lőtt és a berobbanó Kelemen az ötösről nem hibázott. 5-2. Az eredmény csak azok szá­mára meglepő, akik nem­ látták a mérkőzést. A rangadóra kilá­togató rekordlétszámú szek­szárdi közönség keserű száj­ízzel konstatálta, hogy a min­den csapatrészében jobb Olaj­bányász miként mér kiütéses vereséget az otthonukban 11 hónapja veretlen lila-fehér ked­vencekre. A tudatosabban, szer­vezettebben futballozó vendé­gek ellen az első 45 percben egyenrangú ellenfélnek bizo­nyult a Dózsa. Szünet után, mi­közben kitámadott a Szekszárd, gyors kontraakciókból rendre gólt ért el az Olajbányász. Iga­zán nem csökkenti a listaveze­tő érdemeit, hogy ezúttal hi­bát hibára halmozva játszott, és amolyan átjáróháznak bizo­nyult a Dózsa védelme. Jók: Megyimórecz, Gondos, Hor­váth, Nyúl, illetve Márkus, Var­ga, Szabó. Mohács-Véméndi TE—Dom­bóvári VMSE 2-1 (1-0). Dom­bóvár, 500 néző. V. : Szabó J. Mohács, Antal — Lőrincz, Róti, Grünwald, Dárdai — Hrotkó, Megyeri, Markovics — Huber, Lingl, Réfi. Edző: Mathesz Im­re. Dombóvár: Foki — Kurdi, Hosszú, Vida (Vészi a 65. perc­ben), Herber — Tóth-Bogi (Ko­vács a 81. percben), Herbst, Incze — Iván, Porcsa, Landek. Edző: Vicze János. A 12. perc­ben Herbst szabálytalankodott Markovics ellen, a megítélt sza­badrúgást Réfi 20 méterről küldte kapura, de Foki reme­kül védett. A mohácsiak ma­radtak támadásban és a 21. percben Hüber sorra kicselez­te a védőket, de 12 méterről, jó helyzetben Fokiba lőtt. A 26. percben Réfi hét méterről lőtt kapura, Foki biztosan hárított. A 33. percben Lingl 16 méter­ről élesen úgy lőtt a jobb sa­rokba, hogy a labda a kapufá­ról vágódott a hálóba. 1-0. A 40. percben Hüber remekül le­fejelte a labdát Lingl elé, aki hat lépésről, óriási helyzetben a kapu mellé lőtt. Szünet után az 53. percben Grünwald már csak Fokival állt szemben, de a kifutó kapus lábbal mentette közeli lövését. Az 56. percben Hosszú buktat­ta a 16-oson belül Linglt, a büntetőt Hüber értékesítette. 2-0. Továbbra is az MVTE kez­deményezett többet. A 76. perc­ben Hüber ugrott ki a jobb ol­dalon, beadását Lingl az ötös­ről Fokiba lőtte. A 78. percben Porcsa átesett a kivetődő An­tal lábán, a játékvezető 11-est ítélt, melyet Hosszú értékesített. 2-1. A tét nélküli mérkőzésen sok helyzetet kihagyó mohácsiak félgőzzel is biztosan nyertek. Jók: Huber, Róti, Dárdai, Lingl, illetve Foki, Hosszú. Parázs „focibalett". Öten egy labdáért (fehérben a dózsások). (Fotó: Bencze) A megyei labdarúgó-bajnokságért A vendégek közül csak a Dombóvár győzött A megyei labdarúgó-bajnokság nyolc vendégcsapata kö­zül csak a Dombóvárnak sikerült győznie, ők Majoson a Bonyhádi Pannóniát győzték le 3-0-ra. A tengeliciek Nagy­­dorogot 2-1-re, Hőgyész Zombát 2-0-ra, Nagymányok Pince­helyt 5-0-ra, Dunaszentgyörgy Bogyiszlót 4-1-re, Teves­­reg­szemcsét 4-0-ra, Aparhant Ozorát 5-0-ra, míg Dunaföldvár a TÁÉV csapatát 4-1-re győzte le. Ezúttal baj volt a sportszerűséggel, a játékvezetőknek öt felnőtt játékost kellett kiállítani, különböző okok miatt. A megyebajnokság következő fordulójában, május 2-án, vasárnap, a következő mérkőzések lesznek: Aparhant-Ten­gelic, Ozora—Tevel, Iregszemcse-Dunaszentgyörgy, Bogyiszló -Nagymányok, Dombóvár-Dunaföldvár, TÁÉV-Hőgyész, Zom­ba— Nagydorog. Közös megegyezéssel május 1-én Pincehely- B. Pannónia. Hőgyész-Zomba 2-0 (1-0). Hőgyész, 200 néző. V. : Szent­györgyi. Hőgyész: Lécz — Ba­­nász, Frank II, Sándor, Brunner, Nagy, Banai, Bús II, Erdős, Vá­­li, Seemann. Csere: Frank I. Pál. Edző: Magyar Ferenc. Zomba: Bogos - Marsai I, Or­bán, Marsai II, Illés II, Horgos, Jakab I, Boros, Antal, Illés I, Turbuk. Csere: Varga. Edző: Kláb József. Egyenrangú ellen­felek küzdelméből a helyzeteit jobban kihasználó csapat ke­rült ki győztesen. A 60. perc­ben Jakab I. és Frank kiáll­ít­va. G.: Bús II, Banai. Jók: Banai, Sándor, Erdős, iletve Marsai II, Horgos. Dunaszentgyögy-Bogyiszló 4-1 (2-0). Dunaszentgyögy, 600 néző. V.: Kormos. Dunaszent­györgy: Szlanyinka — Lacza, Nagy II, Kovács, Kertész, Len­csés, Horváth, Péch, Pál, So­modi, Henk. Csere: Szakács, Herman. Edző: dr. Gyurovics László. Bogyiszló: Bárdos — Liszkai, Paksli, Györgye, Bajusz, Böröcz, Molnár, Hajdú, Dobos, Bogdanovics, Neidhardt. Cse­re: Pilisi. Edző: Palatínus Já­nos. Alacsony színvonal, meg­érdemelt hazai győzelem. A 35. Percben Paksi kiállítva. G.: Pál 2 (egyet 11-esből), Nagy II, Herman, illetve Liszkai (11- esből). Jók: Nagy II. Pál, Fier­­man, illetve a vendég csapat edzője egyetlen játékost sem dicsért. Aparhant—Ozora 5-0 (0-0). Aparhant, 100 néző. V.: Köő. Aparhant: Lipovszky - Dávid, Wäger, Sebestyén, Cseke, Zsák, Juhász I, Kulcsár, Heidecker I, Gáspár, Palkó. Csere: László, Pechár. Edző: Kozma József. Ozora: Surányi — Veng, Por­­ga, Rúzsa, Horváth, Kovács, Lázár, Cziráki, Márkus, Papp, Hadobás. Csere: János, L. Ko­vács. Edző: Kiss István. Szünet utáni játékával ilyen különb­séggel i­s megérdemelt a ha­zaiak győzelme. G.: Cseke, Palkó, László, Zsók, Pechár. Jók, Zsók, Dávid, Cseke, Lász­ló, Gáspár, illetve Porga. Dombóvári Vasas-Bonyhádi Pannónia 3-0 (2-0). Majos, 300 néző, V.: Fülöp. Dombóvár: Szalai - Kovács, Engert, Hava­si, Csatári, Mikolics, Pintér, Nagy, Lamm, Szieber, Fekete. Edző: Újvári Kálmán. B. Pan­nónia: Pék - Kollár, Weiszen­­burger, Kiss, Flaskár, Bajkai, Eisenfehr, Zulauf, Csoboth, Já­nos, Lőrincz. Csere: Tóth, In­cze. Edző: Kovácsi Ferenc. A gólhelyzeteit jobban kihaszná­ló, rutinosabb Vasas biztosan nyert. A 25. percben János K­­ost hibázott. G.: Fekete, Nagy (11-esből), Lamm. Jók: Engert, Pintér, Nagy, illetve Kiss. Tevel-Iregszemcse 4-0 (3-0). Tevel, 200 néző. V.: Ducsai. Tevel: Braun - Bíró, Nagy I, Il­lés, Miklós, Nagy II, Barabás, Szentes, Turbuk, Weidinger, Antal. Csere: Fazekas, Szőcs. Edző: Fláding János. Iregszem­­cse: Vincze - Kovacsik, Kaj­­di, Németh, Máté, Kránitz, Var­ga, Borzók, Turbók, Sztojka, Gyánó. Csere: Lukai. Edző: Székely József. Közepes szín­vonalú és iramú találkozón megérdemelt hazai győzelem. G.: Antal 2, Turbók, Weidinger. Jók: Nagy I, Illés, Antal, illet­ve Máté. Tengelic-Nagydorog 2-1 (1-0). Tengelic, 400 néző. V. : Győrfi. Tengelic: Bálint — Rik­­kers, Nagy, Hosnyánszki, Tóth, Pámer, Jankucz, Tericht, Bara­bás, Kovács. Gazdag. Csere: Eberling, Öberlender. Edző: Molnár József. Nagydorog: Balogh — Kisgyörgy, Éger, Gondos, Bányai, M­iklós, Hon­­ti, Virág, Ébert, Micskei, Kol­lár. Csere: Sörös. Edző: Do­monkos János. Nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen fél tu­cat kihagyott helyzetével ön­maga számára tette szorossá az eredményt a Tengelic. Az 53. percben Kisgyörgy kiállít­va. G. : Barabás, Oberlender, illetve Honti. Jók: Kovács, Pá­mer, Tericht, illetve Bányai, Miklós, Honti. Nagymányok-Pincehely 5-0 (3-0). Nagymányok, 300 néző. V.: Dobra. Nagymányok: Sass - Egri, Németh, Lemle, Szép, Nagy, Bakó, Túrós, Balogh, Bí­ró, Csordás. Csere: Fenyvesi, Kárász. Edző: Guth András. Pincehely: Bükkösli — Miklós, Veres, Gergely, Kántor I, Sütő, Kántor II, Horváth, Petki, Kuvik, Kajtár. Csere: Ju­hász II. Edző: Bükkösi And­rás. Közepes színvonalú 90 perc, megérdemelt hazai siker­rel. G.: Bakó 3, Biró, Balogh. Jók: Balogh, Bakó, Túrós, Szép, illetve Miklós. Dunaföldvár-TÁÉV SK 4-1 (2-1). Dunaföldvár, 400 néző. V.: Kleiber. Dunaföldvár: Tóth — Pálinkás, Jónás, Dunai, Princz II, Tilli, Homoki, Végh, Frölich, Popovics, Varga. Cse­re: Csehi. Edző: Kővári István. TÁÉV SK: Horvai — Balázs, Bölcsföldi, Anszló, Both, Kau­­der, Veress, Klement, Kovács, Marcsa, Obendorf. Csere: Já­nos. Nagyszerű játékvezetés mellett, közepes színvonalú ta­lálkozón ilyen különbséggel is rászolgált győzelmére a Duna­­parti együttes. A 70. percben Balázs kiállítva. G.: Varga, Frőlich, Popovics, Jónás, illet­ve Kovács. Jók: Popovics Princz II, Dunai, Tilli, illetve a vendégeknél senki. Képújság 5 NB II. Nyugati csoport: Ta­polcai Bauxitbányász—Ajka 2-1, Kaposvári Rákóczi—MÁV DAC 2-1, Keszthelyi Haladás— Komlói Bányász 4-2, Pécsi VSK —Bakony Vegyész 2-0, Sabaria SE—Sopron 1-0, Dunaújváros— Várpalota 2-0. Területi bajnokság: P. Zsol­­nay—H. Kiss J. SE 0-1, Bóly— Sellye 5-0, PBTC—H. Latinca SE 1-0, Siklós—Mátraszászvár 2- 0, Barcs—Táncsics SE 1-0. Hét közben játszották: PBTC— Táncsics SE 2-11. Megyei ifjúsági bajnokság: Tengelice­Nagydorog 3-0, Hő­gyész—Zomba 4-1, Dunaföld­vár—Sz. Dózsa 0-2, B. Pannó­nia—Dombóvár 3-0, Nagymá­nyok—Pincehely 4-1, Duna­szentgyörgy—­Bogyiszó 2-1, Tevel—Iregszemcse 7-0, Apar­hant—Ozora 2-1. Körzeti bajnokság: Szakály— Nak 0-3, Závod—Kisvejke 1-3, ifi: 5-0, Attala—Kaposszekcső 1-0, ifi: 4-1, Döbrököz—Kocso­la •0-1, ifi: 2-0, Szalkcs—Dal­mand 3-3, ifi: 6-0, Gyönik— Németkér 0-2, ifi: 0-0, Kajdacs —Paks II. 2-0, Madocsa—Ger­­jen 4-1, ifi: 3-1, Pusztahencse— Pálfa 1-4, Simontornya—Tolna­­némedi 1-0, Sióagárd—Báta 3-3, ifi: 2-0, Fadd—Két­y 7-1, ifi: 3- 2, Alsónóna—Győré 1-0, Tol­na—Csikó 5-1, ifi: 5-0, Szedres— Kak­asd 6-0, ifi: 2-0. Bajnoki táblázatok NB II bajnokság Dráva-csoport Megyebajnokság Felnőttek : Ifjúságiak : Területi Meg­jegyzés : x=büntetőpont-levonás. így kellett volna