Tolna Megyei Népújság, 1982. május (32. évfolyam, 101-125. szám)

1982-05-26 / 121. szám

6 KÉPÚJSÁG Kajak-kenu Budapesten, az Újpesti-öböl­ben került sor — szombaton és vasárnap — az ifjúsági válo­gató versenyre, melyet az Új­pesti Dózsa­­ rendezett. A szín­vonalat bizonyítja, hogy 38 egyesület közel ezer versenyzőt nevezett. Rajthoz állt ezúttal valamennyi válogatott kerettag is. A Szekszárdi Spartacus ka­jakosai közül négyen érték el ifjúsági aranyjelvényes szintet: Adorján István, Ellermann Pé­ter, Éger Tibor és Nagyváradi Pál. A szekszárdiak kajaknégyese ötszáz méteren megelőzte az országos ifjúsági válogatottat és első helyezést ért el. Eredmények: K—4 500 m: 1. Nagyváradi Pál, Eger Tibor, El­lermann Péter, Adorján István, . . . 6. Fekete Imre, Guld László, Morbadher Zoltán, Merkl An­tal. K—4 1000 m: ...5. Nagy­váradi Pál, Eger Tibor, Eller­mann Péter, Adorján István. K—1 500 m: kisdöntőben : ...3. Adorján István. K—1 1000 m: kisdöntőben: ...5. Nagyváradi Pál. A szekszárdi kajakosok leg­közelebb szombaton és vasár­nap Csepelen, a válogató ver­seny második fordulóján vesz­nek részt. Labdarúgó­osztályozók Kedden délelőtt az MLSZ- ben elkészítették az NB I-be, az NB II-be és a területi baj­nokságba jutásért május 30-án és június 6-án esedékes osz­tályozók sorsolását. Az NB I-be jutásért 4 csa­pat volt érdekelt, a 6 területi bajnokság győztese az NB II-be kerülésért csatározik majd, míg 20 megyei bajnok a területi bajnokságba jutásért játszik. A találkozók a két egymást kö­vető vasárnap 17 órakor kez­dődnek. A sorsolást dr. Páncsics Mik­lós, az MLSZ titkára Csiky Ká­roly, az MLSZ munkatársa je­lenlétében tartották meg, s az érthetően izgalmas eseményen képviseltették magukat az ér­dekelt 30 csapat vezetői is. A legnagyobb érdeklődés az NB I. 15. helyezettje (Nyíregy­háza) és a három NB II-es baj­nok (Kazincbarcika, MTK-VM és Nagykanizsa) NB I-be ve­zető útját eldöntő sorsolást előzte meg. Az NB I-re a pa­pírforma szerint elsősorban esé­lyes Nyíregyháza és az MTK-VM elkerülte egymást. Vasárnap Kazincbarcikán és Nyíregyhá­zán lesz az osztályozók első fe­le, visszavágó egy héttel ké­sőbb a Hungária úti stadion­ban és Nagykanizsán. Az osztályozók menete a ked­di sorsolás alapján (május 30- án az előtt álló csapatok a pá­­lyasztók, június 6-án pedig az első fordulóban vendégeske­­dők) . Az NB I-be jutásért: Kazincbarcika—MTK-VM Nyíregyháza—Nagykanizsa Az NB II-be jutásért: Baja—Érd Fűzfő—Nagybátony Balmazújváros—Siófok A területi bajnokságba jutá­sért: Dombóvári Vasas—Enying Hort—Mátészalka Szigetvár—Nagyatád Szuhavölgye—Püspökladány Tisza Cipő—Békés SE Soltvadkert—Szegedi VSE Bp. Vasas Izzó—Pásztó Dunakeszi—Komáromi Olaj­munkás Sárvári Kinizsi—Balatonfüred Nagykanizsai MÁV MTE— Soproni Postás. A hazai élmezőny indult Szekszárdon Asztalitenisz Sárköz-kupa Három év elegendő volt ah­hoz, hogy a Sárköz-kupa or­szágos I. osztályú ranglistaver­senynek hagyományai legyenek. Ez pedig nagy szó az asztali­­tenisz sportágban, amelyben évente sok-sok versenyt ren­deznek országszerte, nagyszerű sportcsarnokokban. Hogy mégis sikerült rangot szerezni ennek a vetélkedőnek, az sokak sze­rint elsősorban a kitűnő szer­vező munkának és a minden igényt kielégítő rendezésnek köszönhető. Az idén is, a ha­zai élmezőny valamennyi szá­mottevő versenyzője asztalhoz állt Szekszárdon. Láthatták a jelenlévő a nemrég Európa-baj­­noki címet szerzett csapat já­tékosait, és a hazai - köztük tolnai - élvonalbeli versenyző­ket is. Sokan kíváncsian várták, hogy a négyszeres országos felnőttbajnok Bolvári-Balogh kettős, a szerényebb EB-helye­­zés után vajon képes lesz-e is­mét bizonyítani klasszisát. Erre hamarosan sor is került. A 40 párból álló női páros verseny­számban láthattak először jó mérkőzéseket a jelenlevők. Tu­lajdonképpen meglepetés nél­kül jutottak a legjobb négy kö­zé. Itt Bolváriék magabiztos 3-0 arányú győzelmet arattak a Magos-Kád­ár kettős ellen, és a döntőben a sikeres EB-ket­­tős Oláh-Urbán párossal kerül­tek szembe. A bajnok tolnai kettős kitűnően játszott. Vég­eredményben biztos 3-1 arányú győzelmükkel ismét bizonyítot­ták, hogy változatlanul ők kép­viselik a legjobb magyar pá­rost. A felnőtt női egyéni is jó versenyt hozott. Sajnos a Tol­nai VL versenyzői közül csak Kiss Anikónak sikerült rangos helyre kerülni. Balogh a má­sodik fordulóban Magostól, Bolvári I. klubtársától, Kisstől, Bolvári II. pedig Mártától szen­vedett vereséget, és így kiesett a további küzdelemből. Az elő­döntők közül az Urbán E.-Kis­házi mérkőzés nyerte el a né­zők tetszését - Urbán 3-1-re nyert -, az Oláh-Magos talál­kozón Oláh biztosan nyert 3-0- ra. A döntőben látványos, él­vezetes játék alakult ki, Oláh Zsuzsa 3-0 arányú győzelmé­vel. A második versenynapon az ifjúságiak álltak asztalhoz. Bol­vári Kati volt az, aki ebben a számban nagyszerűen játszott. Egészen a döntőig senki sem tudta megszorítani, ott azon­ban a nagyon gyors és kemény játékot játszó Fazekas ellen 2-0 arányban veszített. Sikeresebb volt a serdülő korosztályban a tolnai lányok szereplése. Bátorfi és Rencz Ri­ta került a legjobb négy közé. Sajnos itt a két klubtárs került szembe egymással, és Bátorfi 2-0-ra győzött. A döntőben a tolnai kislány biztos 2-0 ará­nyú győzelmet aratott Nagy Krisztina ellen. Eredmények: Felnőtt női egyéni: 1. Oláh Zsuzsa (Bp. Statisztika), 2. Ur­bán Edit (BSE), 3. Magos Ju­dit (Bp. Statisztika) és Kisházi Beatrix (Bp. Statisztika). Felnőtt női páros: 1. Balogh- Bolvári I. (Tolnai VL), 2. Oláh- Urbán E. (Stat.-BSE), 3. Magos -Kud­ár (Statisztika), és Ga­­lambos-Ruzsenszki (31. sz. Épí­tők). Ifjúsági leány egyéni: 1. Fa­zekas Györgyi (Statisztika), 2. Bolvári Kati (Tolnai VL), 3. Gál Krisztina (Statisztika) és Nagy Krisztina (Statisztika). Serdülő leány egyéni: 1. Bá­torfi Csilla (Tolnai VL), 2. Nagy Krisztina (Statisztika), 3. Rencz Rita (Tolnai VL) és Badarász (MEMTE). — L — Fotó : Gottvald Urbán Edit (BSE) és edzője, Gárdos Péter Oláh Zsuzsa, a felnőtt egyéni verseny győztese A speciális Bátorfi-adogatás. Az ellenfél ezúttal klubtársa, Berecz Rita. Labdarúgás Országos serdülő- és b­ajnokság Serdülők: Szekszárdi Dózsa-Nagyka­­nizsai Olajbányász 3-0 (0-0). Szekszárd: Holler - Nagyfalu­si, Sági, Vecsei, Páli, Deli, Ősz, Boros, Tamás, Kvanduk, Beke. Csere: Fertőszögi, Ferger. Edző: Tornyi Barnabás. Nagykanizsán nagyszerű győzelemmel búcsú­zott a szekszárdi serdülőegyüt­tes a bajnokságtól. G.: Boros, Ősz, Sági. A csapat minden já­tékosa dicséretes teljesítményt nyújtott az otthonában eddig veretlen Olajbányász legyőzé­sével. Dombóvári VMSE—Dunaújvá­rosi Kohász 1-1 (1-0). Dombó­vár: Kovács A. - Korvicska, Ta­kács, Sipos, Varga L., Keresz­tes, Vörös, Varga J., Szatnik, Halmosi, Ughy. Csere: Vass Cs., Dudás. Edző: Szíjártó Károly. Igazságos eredmény született, jól játszott a DVMSE. G.: Vö­rös. Jók: Varga J., Vörös, Szat­nik. Ifjúságiak: Nagykanizsai Olajbányász- Szekszárdi Dózsa 2-1 (0-1). Szekszárd: Pesti - Stumpf, Hahn, Bencze, Nagy, Dénes, Joó, Wirth, Kilyén, Hargitai, Frizsi. Csere: Tóth. Edző: Schaffer István. A dózsás ifis­­ták tavaszi egyetlen vereségü­ket szenvedték el a kanizsai pályán. A második félidő haj­rájában két öngólt vétett a szekszárdi csapat. G.: Wirth. Jók: Hahn, Nagy, Joó, Wirth, Hargitai. Dunaújvárosi Kohász-Dom­bóvári VMSE 5-0 (2-0). Dombó­vár: Csipák — Zádori, Ács, Hel­­meczi, Farkas, Varga T., Nagy Cs., Palánki, Komlóczi, Péter, Szűcs. Edző: Egyed Lehel. A mezőnyben jól játszó Dombó­vár súlyos kapushibák miatt vesztett. Jók: Péter, Ács, Hel­­meczi. 1982. május 26. Kézilabda NB II Harmadszor nyert az újonc Mözs Mözs—Ajkai Alumínium 17-15 (6-7). Mözs, 300 néző, V: Reins­­pach, Kasza. Mözs: Meksz — Bauerné, Bagdiné, Klár, Faze­­kasné, Somorjai, Herczigné. Csere: Kurucz, Vígh. Edző: Schmidt József. Ideges hangu­lat, sok hiba jellemezte az el­ső percek játékát. A hazaiakat meglepte a remek fizikai adott­ságokkal rendelkező ajkai át­lövő, Sulák eredményes játéka. Irányításával az első félidő kö­zepéig 4-3-as vezetésihez jutot­tak a vendégek. Közben a mö­­zsiek két büntetőt hibáztak. A félidő második felében a ven­dégcsapat volt az aktívabb. A 25. percben már 7-4-re vezet­tek, úgy, hogy közben a ha­zaiak újabb büntetőt hibáztak. A hajrá öt percében rákapcsol­tak a mözsiek és egy gólra le­dolgozták hátrányukat. A második félidő 11. percéig kiegyenlített küzdelem folyt. Ezt tükrözte a 10-10-es mérkő­zésállás is. Ezután fordulópont­jához érkezett a találkozó. A mözsi gárda kilenc perc alatt 5 gólt dobott úgy, hogy arra az ellenfél csupán eggyel tudott válaszolni. Az eredményjelző ekkor 15-'111'-es hazai előnyt mutatott. Az utolsó öt percben mindent megpróbáltak az aj­­kaiak hátrányuk ledolgozása érdekében. Két gólra sikerült is megközelíteniük a pályaválasz­tó csapatot. A 28. percben Bagdiné két nagyszerű gólja azonban végleg eldöntötte a találkozó sorsát. Az Alumínium együttese az utolsó két perc­ben még erősített, csökkentet­te hátrányát, de a pontszerzés­re nem volt esélye. A második félidőben felja­vult mözsi együttes megérde­melten győzött a jó játékerejű Ajkával szemben. Újra csak di­cséret illeti az újonc hazaiakat, lelkesedésükért, akarásukért. A harmadik hazai győzelemmel a csapat nagyon kiegyenlített bajnoki küzdelemben a 8. hely­re tornázta fel magát a táblá­zaton. Gólszerzők: Bagdiné 4, Győri, Herczigné 3—31, Klár, Fazekasné, Somorjai 2—2, Bauerné. Székesfehérvári KöFÉM SC— Szekszárdi Spartacus 19-12 (9-5). Székesfehérvár, 100 néző. V: Balogh, Vaday. Szekszárd: Tóth — Holteszter, Fritz, Katzen­berger, Kadosa, Hosnyánszkiné, Tekauer. Csere: Kiss, Czibor, Farkas, Lovász. Edző: Taksonyi István. A fehérváriak szerezték meg a vezetést, de ezután há­rom gyors Spartacus-akcióaól következett és a hatodik perc­ben a szekszárdiak vezettek 3- 1 -re. Erősített a KÖFÉM , miközben a Spartacus ziccere­ket hibázott. A 16. percben 4- 3-ra átvették a vezetést a hazaiak. Holeszter egyenlített, de büntetőből a pályaválasztó ismét előnyhöz jutott. Tekauer góljára ismét hamar jött a vá­lasz és a 25. percben is a fe­hérváriak vezettek. Tóth kapus büntetőt hárított, de a róla ki­pattanó labdát másodszorra ér­tékesítették a fehérváriak. A félidő­­ hajrájában újabb két gólt szerzett a KÖFÉM, amely­re a vendégcsapat már nem tudott válaszolni. A második félidő Spartacus­­góllal kezdődött, de mivel a hazaiak is eredményesek vol­tak, így maradt a szekszárdiak négygólos hátránya. Az ötödik percben 10-8-ra ugyan felzár­kózott a szövetkezeti együttes, de sajnos a folytatásban két büntetőt is elhibázott. A ha­zaiak sorozatban lőtték góljai­kat, teljesen szétesett a szek­szárdi csapat védekezése. Rá­adásul újabb két büntetőt hagytak kihasználatlanul és a 23. percben már 16-9 volt az állás, ötödik büntetőjét is ki­hagyta a Spartacus, s bár ak­cióból csökkentette hátrányába hétgólos vereséget végül is nem sikerült elkerülnie. Az öt büntetőt, valamint több biztos helyzetet elhibázó Szek­szárd nagy lehetőséget enge­dett kicsúszni kezéből. Gólszer­zők: Hosnyánszkiné 7, Holesz­ter 3, Tekauer, Katzenberger. Atlétika Területi középiskolás bajnokság Szekszárdon 22 középfokú tanintézet 57 csapatának 274 indulója mérte össze erejét 14 csapatszámban a területi kö­zépiskolai bajnokságon. Hét kö­zépiskolánk sikerrel vette fel a küzdelmet a 6 budapesti és 9 baranyai, Somogy megyei el­lenféllel. A megszerzett 5 baj­nokság közül 3 a Garay Gim­názium, 1—1 pedig a Rózsa Ferenc Műszaki Szakközépisko­la és az 505-ös I­pari Szakmun­kásképző Intézet nevéhez fű­ződik. A területi bajnokságon elért eredmények alapján hívják meg a csapatokat a miskolci országos döntőre. A versenyen néhány kiemelkedő egyéni eredmény is született: Sárközi Gyula (505. Szakmunkásképző, Szekszárd) 3000 m-en 9:02,5 másodpercet futott — csak az óra volt az ellenfele. Prebszt József (Rózsa Ferenc Szakkö­zépiskola, Szekszárd) 46,22 m­­es diszkoszvető, Egyed Kriszti­na (Gőgös Gimnázium, Dom­bóvár) 38,18 m-es gerelyhajító­teljesítménye is jobb az arany­jelvényes szintnél. Rajtuk kívül a Garay Gimnázium két magas­un­rója okozott kellemes megle­petést: Bíró Péter 187-et, Vil­lányi Zoltán 183-at ugrott. EREDMÉNYEK: Lányok: 100 m gátfutás: 1. Garay Gimnázium, Szekszárd 17.025 mp (Alpár, Nagy, Csende, Endrődi). Magasugrás: ...2. Garay Gimnázium, Szekszárd 145 cm (Márton, Nagy, Péterbencze, Endrődi). Távolugrás: 1. Garay Gimná­zium, Szekszárd 506 cm (Nagy, Alpár, Gakó, Csende). Diszkoszvetés : . . .2. Gőgös Gimnázium, Dombóvár 28,305 m (Egyed, Magyar, Tóth, Fó­­nai). Fiúk: 110 m gátfutás: ...2. Petőfi Gimnázium, Bonyhád 18,325 mp (Gyulánszki, Gurzó, Varga, Sasvári). 3000 m csapat: 1. 505. sz. Ipari Szakmunkásképző Intézet, Szekszárd 40:19,7 mp (Sárközi, Kovács, Kardos, Szabó). Magasugrás: 11. Garay Gim­názium, Szekszárd 172,5 cm Bíró, Villányi, Rács, Papp). Távolugrás: ...2. Petőfi Sán­dor Gimnázium, Bonyhád 562,75 cm (Gurzó, Gyulánszki, Jász­berényi, Varga). Súlylökés: ...3. 516. sz. Szak­munkásképző Intézet, Dombó­vár 11,912 m (Varga, Bánfalvi, Balogh, Oláh). Diszkoszvetés : 1. Rózsa Fe­renc Műszaki Szakközépiskola, Szekszárd 34,64 m (Probszt, Ár­vai, Moiá, Antal). Gerelyh­ajítás: ...3. Petőfi Gimnázium, Bonyhád 37,515 m (Gurzó, Papp, Varga, Gyu­lánszki).